Sling-OL Gräsviken 2004-07-13 Banläggare: Per Ivarsson
Alla slingor 10 km.
1 Martin Ivarsson ca 75.30 Glömde nolla
2 Tommy Andersson 75.55
3 Robert Enbom 83.53
4 Per Andersson 92.47
5 Bo Herdersson ca 101.00 Glömde nolla
6 Martin Mandinger 101.29
1 1000 m 31 Starttid
Sträcklängder: 300 700
1 Tommy Andersson 1 5.30 1.43 3.47 18.05:05
2 Robert Enbom 13 1 5.32 1.45 3.47 18.05:05
3 Anders Carlsson 1 5.38 1.48 3.50 18.05:05
4 Jonas Gustafsson 1 1 5.58 1.53 4.05 18.05:05
5 Per Andersson 1 6.00 1.49 4.11 18.05:05
6 Martin Mandinger 13 1 6.27 1.55 4.32 18.05:05
7 Anders Kjellberg 1 6.32 1.59 4.33 18.05:05
8 Ulf Nyström 1 6.36 2.07 4.29 18.05:05
9 Jerker Netz 1 1 6.37 2.08 4.29 18.05:05
10 Staffan Johansson 1 6.41 1.59 4.42 17.48:46
11 Nisse Larsson 1 1 6.48 2.10 4.38 18.05.05
11 Anders Larsson 1 1 6.51 2.10 4.41 18.05:05
12 Tomas Andersson 1 7.03 1.48 5.15 17.26:25
13 Johan Ålund 1 7.08 2.17 4.51 18.05:05
14 Niklas Sahlin 1 7.13 2.07 5.06 18.27:33
15 Gunnar Ehn 1 7.47 2.28 5.19 18.27:11
16 Lars Ljungberg 1 8.07 2.22 5.45 17.35:38
17 Scott Frasier 1 8.29 3.02 5.27 17.58:26
18 Peter Larsson 1 9.15 2.53 6.22 17.34:40
19 Inger Cederberg 1 9.38 3.05 6.33 17.56:22
20 Katarina Andersson 1 9.42 2.24 7.18 17.38:41
21 Göran Nord 1 9.46 2.47 6.59 17.48:36
22 Annette Falk-Larsson 1 10.02 3.03 6.59 17.53:32
23 Britta Sahlin 1 10.03 3.07 6.56 18.26:17
24 Rune Olsson 1 10.12 2.50 7.22 18.24:16
25 Hasse Kööhler 1 10.17 2.15 8.02 18.14:48
26 Ann Stridh 1 10.17 3.22 6.55 18.05:05
27 Nisse Gunnarsson 1 10.23 3.01 7.22 17.35:26
28 Daniel Larsson 1 10.36 6.04 4.32 18.01
29 Johna Knubbe 1 10.59 5.53 5.06 18.01:04
31 Janne Mattsson 1 11.08 5.41 5.27 18.00:07
32 Erlinfg Andersson 1 11.13 3.06 8.07 17.39:38
33 Leif Olofsson 1 11.31 3.37 7.54 17.46:31
34 Kalerik Fransson 1 11.48 3.42 8.06 17.39
35 Mats Mattsson 1 12.47 3.52 8.55 17.47:17
36 Anna Johannesson 1 13.21 2.2210.59 18.10:46
37 Tobias Mattsson 1 13.31 2.5610.35 18.06:06
38 Katarina Carlsson 1 14.21 4.27 9.54 17.46:12
39 Margareta Netz 1 14.29 4.38 9.51 17.46:06
40 Bodil Alström 1 15.22 3.4011.42 17.39:15
41 Caroline Carlsson 1 16.29 4.3111.58 17.41:55
42 Lars Carlsson 1 16.29 4.3211.57 17.42:07
43 Hampus Carlsson 1 16.36 4.3811.58 17.41:51
44 Sofia Norlenius 1 16.48 2.4714.01 18.05:05
45 Kajsa Ljungberg 1 18.42 4.2014.22 17.30:24
46 Evelina Johansson 1 19.42 3.5415.48 17.45:42
47 Torleif Joseffson 1 19.43 6.3613.07 18.01:45
48 John Olsson 1 20.20 4.4415.36 17.37:40
49 LilleMor Gunnarsson 1 20.34 6.5213.42 17.34:42
50 Eva Olofsson 1 21.02 5.3915.23 17.41:35
51 Carolina Josefsson 1 23.13 8.2414.49 18.21:44
| | | | | | | | | | |
2 1420 m 39 40 41 42 43 Starttid
Sträcklängder: 260 370 150 190 200 250
1 Tommy Andersson 2 10.19 1.31 2.44 1.09 1.18 1.33 2.04 18.10:35
2 Anders Carlsson 2 10.59 1.29 2.53 1.15 1.29 1.38 2.15 18.10:43
3 Jonas Gustafsson 1 2 12.05 1.41 3.00 1.12 1.35 1.56 2.41 18.11:03
4 Nisse Larsson 1 3 12.55 2.22 3.36 1.20 1.29 2.04 2.04 18.28:14
5 Robert Enbom 13 3 12.58 1.56 3.36 1.15 2.12 1.38 2.21 18.23:27
6 Johna Knubbe 3 13.14 1.55 3.15 1.25 1.55 1.55 2.49 18.26:21
7 Niklas Sahlin 2 13.32 2.00 3.14 1.21 1.58 1.52 3.07 18.34:46
8 Janne Mattsson 2 14.06 1.55 4.19 1.36 2.00 2.00 2.16 18.11:15
9 Martin Mandinger 13 3 14.06 2.21 3.45 1.43 2.12 1.45 2.20 18.33:22
10 Anders Larsson 1 3 14.13 2.28 3.55 1.25 1.36 1.57 2.52 18.27:45
11 Per Andersson 2 15.00 1.58 3.37 1.58 2.10 3.00 2.17 18.11:05
12 Inger Cederberg 3 16.05 2.37 4.13 1.51 2.47 2.16 2.21 18.25:14
13 Staffan Johansson 2 16.39 2.14 3.55 2.05 2.24 3.01 3.00 17.55:27
14 Anders Kjellberg 3 16.43 2.13 3.07 4.33 2.17 1.44 2.49 18.25:18
15 Jerker Netz 1 3 16.45 2.10 3.05 4.52 2.04 1.45 2.49 18.25:16
16 Tomas Andersson 3 16.48 2.31 3.40 1.29 1.49 2.09 5.10 17.49:38
17 Daniel Larsson 2 16.52 1.50 3.39 1.39 1.55 5.00 2.49 18.11:36
18 Hasse Kööhler 2 17.30 2.32 4.13 2.35 2.04 2.21 3.45 18.25:05
19 Johan Ålund 2 18.09 2.50 4.05 1.50 2.40 3.30 3.14 18.12:13
20 Peter Larsson 3 18.15 3.17 4.46 2.14 2.18 2.27 3.13 18.07:50
21 Scott Frasier 3 18.30 3.10 4.04 2.20 2.26 2.22 4.08 18.30:27
22 Katarina Andersson 2 20.18 4.30 4.04 2.07 2.43 2.57 3.57 17.48:23
23 Britta Sahlin 2 20.56 2.28 5.31 4.56 1.58 2.43 3.20 18.36:20
24 Gunnar Ehn 2 21.21 5.10 3.57 3.11 2.34 3.27 3.02 18.34:58
25 Annette Falk-Larsson 2 21.57 2.49 4.53 4.05 3.19 2.58 3.53 18.03:34
26 Lars Ljungberg 2 22.42 4.06 5.21 5.06 2.17 2.40 3.12 17.43:45
27 Kalerik Fransson 2 24.27 3.55 6.10 2.54 2.58 4.04 4.26 17.50:48
28 Erlinfg Andersson 2 24.43 3.52 5.59 3.21 2.58 3.43 4.50 17.50:51
29 Göran Nord 2 24.55 7.23 4.43 2.22 4.44 2.08 3.35 17.58:22
30 Ann Stridh 2 27.14 4.53 6.33 3.51 3.43 3.26 4.48 18.15:22
31 Nisse Gunnarsson 2 29.15 6.45 6.02 3.34 4.15 3.44 4.55 17.45:49
32 Mats Mattsson 3 30.56 6.02 8.17 2.58 5.01 3.50 4.48 18.41:57
33 Margareta Netz 2 38.17 4.40 7.30 3.56 4.17 4.16 13.38 18.00:35
34 Katarina Carlsson 2 38.22 4.29 7.39 3.45 4.18 3.51 14.20 18.00:33
Fel John Olsson 2 56.02 8.06 7.47 3.02 5.52 31.15 17.58 Felstämplat
DiskAnna Johannesson 2 37.04 3.35 4.53 2.30 26.06 18.24:07 Felstämplat
| | | | | | | |
3 1350 m 44 45 46 47 Starttid
Sträcklängder: 280 380 270 220 200
1 Jonas Gustafsson 1 3 11.50 3.14 2.46 2.19 1.40 1.51 18.23:08
2 Tommy Andersson 3 11.55 3.12 2.57 2.26 1.47 1.33 18.20:54
3 Anders Carlsson 3 12.38 3.04 3.16 2.34 1.52 1.52 18.21:42
4 Robert Enbom 13 2 12.50 4.01 2.51 2.41 1.40 1.37 18.10:37
5 Jerker Netz 1 2 13.34 2.52 3.28 2.54 2.19 2.01 18.11:42
6 Anders Kjellberg 2 13.41 3.08 3.18 2.56 2.21 1.58 18.11:37
7 Johna Knubbe 2 14.18 3.06 3.26 2.59 2.43 2.04 18.12:03
8 Janne Mattsson 3 14.27 4.07 3.23 2.45 2.09 2.03 18.25:21
9 Per Andersson 3 15.27 4.13 3.34 2.44 3.02 1.54 18.26:05
10 Staffan Johansson 3 15.30 2.53 3.09 3.38 3.57 1.53 18.12:06
11 Anders Larsson 1 2 15.49 3.22 3.17 2.59 4.09 2.02 18.11:56
12 Ulf Nyström 2 15.57 3.00 3.09 3.48 4.10 1.50 18.11:41
13 Tomas Andersson 2 16.10 3.51 3.26 4.06 2.48 1.59 17.33:28
14 Nisse Larsson 1 2 16.21 3.02 3.42 3.05 4.31 2.01 18.11:53
15 Katarina Andersson 3 18.01 4.49 4.36 3.43 2.16 2.37 18.08:41
16 Britta Sahlin 3 18.51 4.07 4.55 4.07 2.33 3.09 18.57:16
17 Inger Cederberg 2 19.14 4.22 5.32 3.56 2.29 2.55 18.06
18 Johan Ålund 3 19.27 5.19 5.39 3.30 2.44 2.15 18.30:22
19 Daniel Larsson 3 20.22 3.53 3.52 4.02 6.35 2.00 18.28:28
20 Martin Mandinger 13 2 21.50 3.02 3.2111.41 1.50 1.56 18.11:32
21 Hasse Kööhler 3 22.52 5.11 5.43 6.49 2.38 2.31 18.42:35
22 Scott Frasier 2 23.32 10.41 4.52 3.52 2.05 2.02 18.06:55
23 Peter Larsson 2 23.55 3.5110.43 3.35 2.55 2.51 17.43:55
24 Annette Falk-Larsson 3 24.23 5.42 5.45 3.39 6.29 2.48 18.25:31
25 Göran Nord 3 26.40 5.05 5.10 5.21 8.17 2.47 18.23:17
26 Nisse Gunnarsson 3 28.34 9.32 5.29 7.45 2.47 3.01 18.15:04
27 Ann Stridh 3 34.24 6.44 8.33 8.08 5.40 5.19 18.42:36
28 Erlinfg Andersson 3 39.42 10.55 5.55 6.54 7.59 7.59 18.15:34
29 Kalerik Fransson 3 40.02 11.00 6.24 6.28 7.55 8.15 18.15:15
30 Mats Mattsson 2 41.53 6.46 6.3820.07 4.22 4.00 18.00:04
| | | | | |
4 1750 m 33 34 35 Starttid
Sträcklängder: 600 400 450 300
1 Tommy Andersson 4 12.39 3.38 2.10 4.10 2.41 18.32:49
2 Per Andersson 4 14.07 4.28 2.21 4.44 2.34 18.41:32
3 Martin Mandinger 13 4 14.08 4.23 2.29 4.39 2.37 18.47:28
4 Jonas Gustafsson 1 4 14.15 4.11 2.20 5.09 2.35 18.34:58
5 Robert Enbom 13 4 14.20 4.06 2.11 5.33 2.30 18.36:25
6 Staffan Johansson 4 14.54 4.02 2.42 4.54 3.16 18.27:36
7 Anders Kjellberg 4 14.57 4.09 2.37 5.07 3.04 18.42:01
8 Jerker Netz 1 4 15.05 4.07 2.27 5.18 3.13 18.42:01
9 Anders Larsson 1 4 15.18 4.23 2.23 5.22 3.10 18.41:58
10 Nisse Larsson 1 4 15.33 4.26 2.49 5.15 3.03 18.41:09
11 Tomas Andersson 4 16.12 4.25 3.10 5.14 3.23 18.06:26
12 Lars Ljungberg 3 17.31 4.54 2.54 6.18 3.25 18.06:27
13 Daniel Larsson 4 17.43 4.40 2.55 6.57 3.11 18.48:50
14 Ulf Nyström 3 18.28 5.54 2.57 5.56 3.41 18.27:38
15 Johna Knubbe 4 19.28 4.59 2.52 5.17 6.20 18.39:35
16 Hasse Kööhler 4 21.28 7.26 3.20 7.07 3.35 19.05:27
17 Rune Olsson 2 24.18 4.48 3.0910.25 5.56 18.34:28
18 Katarina Andersson 4 24.21 10.20 3.14 7.13 3.34 18.26:42
19 Sofia Norlenius 2 25.28 6.41 5.13 9.40 3.54 18.21:53
20 Bodil Alström 2 31.47 8.53 7.3010.30 4.54 17.54:37
21 Leif Olofsson 2 32.21 6.3410.2210.56 4.29 17.58:02
22 Kajsa Ljungberg 2 33.55 13.26 3.33 8.02 8.54 17.49:06
23 Caroline Carlsson 2 36.34 9.52 6.1814.28 5.56 17.58:24
24 Lars Carlsson 2 36.40 9.57 6.1514.23 6.05 17.58:36
25 Hampus Carlsson 2 36.46 9.42 6.2014.29 6.15 17.58:27
| | | | |
5 1570 m 48 49 50 51 52 Starttid
Sträcklängder: 260 320 190 310 190 300
1 Tommy Andersson 5 13.42 2.20 2.34 1.34 2.42 1.42 2.50 18.45:28
2 Jonas Gustafsson 1 5 14.52 2.48 2.41 1.40 3.38 1.45 2.20 18.49:13
3 Robert Enbom 13 6 16.01 4.00 2.36 2.31 2.49 2.01 2.04 19.02:10
4 Per Andersson 5 16.09 2.43 2.51 1.55 4.07 1.48 2.45 18.55:39
5 Martin Mandinger 13 5 16.42 2.56 2.43 2.09 3.26 2.14 3.14 19.01:36
6 Anders Larsson 1 5 17.03 2.58 3.17 1.54 3.56 1.58 3.00 18.57:16
7 Nisse Larsson 1 5 17.39 3.10 3.43 1.50 3.58 2.05 2.53 18.56:42
DiskBo Herdersson 1 9.55 1.56 3.11 2.10 2.38 18.05:05 Felstämplat
Utg Sofia Salomnsson 1 53.47 19.4627.57 6.04 18.05:05 Felstämplat
Utg Johanna Stolts 1 54.15 19.3328.07 6.35 18.05:05 Felstämplat
Utg Kajsa Ljungberg 3 ( 12.50) 12.50 18.23:01 Felstämplat
| | |
6 1280 m 53 54 55 56 Starttid
Sträcklängder: 190 330 230 200 330
1 Tommy Andersson 6 11.11 2.01 2.16 2.36 1.54 2.24 18.59:10
2 Robert Enbom 13 5 11.25 1.29 2.29 2.06 2.16 3.05 18.50:45
3 Per Andersson 6 12.39 2.48 2.58 2.11 2.33 2.09 19.11:48
4 Bo Herdersson 2 12.54 1.45 3.03 2.22 3.20 2.24 18.15
5 Martin Mandinger 13 6 13.45 1.42 2.53 3.43 2.36 2.51 19.18:18
6 Jerker Netz 1 5 14.05 2.07 2.51 2.14 4.00 2.53 18.57:06
DiskSofia Salomnsson 2 24.13 5.14 3.51 15.08 18.58:52 Felstämplat
DiskJohanna Stolts 2 24.46 4.56 4.10 15.40 18.59:20 Felstämplat
Utg Ulf Nyström 4 14.59 13.14 1.45 18.46:06 Felstämplat
Utg Rune Olsson 3 27.04 15.21 11.43 18.58:46 Felstämplat
| |
7 1630 m 37 38 Starttid
Sträcklängder: 560 650 420
1 Tommy Andersson 7 10.39 4.15 4.13 2.11 19.10:21
2 Robert Enbom 13 7 10.47 3.51 4.55 2.01 19.18:11
3 Ulf Nyström 5 12.43 4.42 5.43 2.18 19.01:05
4 Bo Herdersson 3 13.16 5.09 5.38 2.29 18.27:54
5 Staffan Johansson 5 13.23 6.15 5.04 2.04 18.42:30
6 Per Andersson 7 13.25 5.44 5.21 2.20 19.24:27
7 Johna Knubbe 5 13.37 6.03 5.21 2.13 18.59:03
8 Tomas Andersson 5 14.10 6.14 5.35 2.21 18.22:38
9 Martin Mandinger 13 7 14.31 5.19 6.36 2.36 19.32:03
10 Hasse Kööhler 5 15.13 6.14 6.30 2.29 19.26:55
11 Nisse Larsson 1 6 16.00 5.45 7.35 2.40 19.14:21
12 Daniel Larsson 5 17.23 9.06 5.43 2.34 19.06:33
13 Anders Larsson 1 6 19.36 8.22 7.48 3.26 19.14:19
14 Katarina Andersson 5 20.51 9.50 7.33 3.28 18.51:03
15 Hampus Carlsson 3 21.31 10.15 8.16 3.00 18.35:13
16 Leif Olofsson 3 21.35 8.0110.24 3.10 18.30:23
17 Sofia Norlenius 3 21.38 10.42 8.06 2.50 18.47:21
18 Caroline Carlsson 3 21.56 10.37 8.05 3.14 18.34:58
19 Lars Carlsson 3 21.58 10.29 8.16 3.13 18.35:16
20 Anders Kjellberg 5 24.22 17.09 4.44 2.29 18.56:58
21 Bodil Alström 3 25.46 10.5611.32 3.18 18.26:24
22 Lars Ljungberg 4 26.45 13.14 8.57 4.34 18.23:58
Fel Jonas Gustafsson 1 6 9.12 4.30 4.42 19.04:05 Felstämplat
DiskInger Cederberg 4 2.21 2.21 18.41:19 Felstämplat
DiskNisse Gunnarsson 4 2.40 2.40 18.43:38 Felstämplat
DiskAnnette Falk-Larsson 4 2.41 2.41 18.49:54 Felstämplat
DiskGöran Nord 4 2.50 2.50 18.49:57 Felstämplat
DiskErlinfg Andersson 4 3.19 3.19 18.55:16 Felstämplat
DiskMargareta Netz 3 3.51 3.51 18.38:52 Felstämplat
DiskKatarina Carlsson 3 4.16 4.16 18.38:55 Felstämplat
| | | | | |
8 1950 m 33 38 Starttid
Sträcklängder: 600 930 420
1 Janne Mattsson 4 14.08 4.20 7.22 2.26 18.39:48
2 Britta Sahlin 4 19.03 6.15 9.12 3.36 19.16:07
3 Tobias Mattsson 2 20.50 6.2211.45 2.43 18.19:37
4 Evelina Johansson 2 23.24 9.2311.07 2.54 18.05:24
5 Carolina Josefsson 2 28.03 12.4411.44 3.35 18.44:57
6 Niklas Sahlin 3 37.01 27.37 7.04 2.20 18.48:18
7 LilleMor Gunnarsson 2 38.41 14.0717.46 6.48 17.55:16
8 Torleif Joseffson 2 52.57 22.5926.08 3.50 18.21:28
9 Eva Olofsson 2 73.58 24.1943.56 5.43 18.02:37
| |
18 2950 m 31 97 33 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 600 930 420
1 Tobias Mattsson 18 34.21 2.5610.35 6.2211.45 2.43 18.06:06
2 Evelina Johansson 18 43.06 3.5415.48 9.2311.07 2.54 17.45:42
3 Carolina Josefsson 18 51.16 8.2414.4912.4411.44 3.35 18.21:44
4 LilleMor Gunnarsson 18 59.15 6.5213.4214.0717.46 6.48 17.34:42
5 Torleif Joseffson 18 72.40 6.3613.0722.5926.08 3.50 18.01:45
6 Eva Olofsson 18 95.00 5.3915.2324.1943.56 5.43 17.41:35
| |
12347 7150 m 31 97 39 40 41 42 43 97 44 45 46 47 97 33 34 35 97 37 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250 280 380 270 220 200 600 400 450 300 560 650 420
1 Staffan Johansson 12347 67.07 1.59 4.42 2.14 3.55 2.05 2.24 3.01 3.00 2.53 3.09 3.38 3.57 1.53 4.02 2.42 4.54 3.16 6.15 5.04 2.04 17.48:46
2 Tomas Andersson 13247 70.23 1.48 5.15 2.31 3.40 1.29 1.49 2.09 5.10 3.51 3.26 4.06 2.48 1.59 4.25 3.10 5.14 3.23 6.14 5.35 2.21 17.26:25
3 Johna Knubbe 13247 71.36 5.53 5.06 1.55 3.15 1.25 1.55 1.55 2.49 3.06 3.26 2.59 2.43 2.04 4.59 2.52 5.17 6.20 6.03 5.21 2.13 18.01:04
4 Anders Kjellberg 13247 76.15 1.59 4.33 2.13 3.07 4.33 2.17 1.44 2.49 3.08 3.18 2.56 2.21 1.58 4.09 2.37 5.07 3.0417.09 4.44 2.29 18.05:05
5 Daniel Larsson 12347 82.56 6.04 4.32 1.50 3.39 1.39 1.55 5.00 2.49 3.53 3.52 4.02 6.35 2.00 4.40 2.55 6.57 3.11 9.06 5.43 2.34 18.01
6 Hasse Kööhler 12347 87.20 2.15 8.02 2.32 4.13 2.35 2.04 2.21 3.45 5.11 5.43 6.49 2.38 2.31 7.26 3.20 7.07 3.35 6.14 6.30 2.29 18.14:48
7 Katarina Andersson 12347 93.13 2.24 7.18 4.30 4.04 2.07 2.43 2.57 3.57 4.49 4.36 3.43 2.16 2.3710.20 3.14 7.13 3.34 9.50 7.33 3.28 17.38:41
| |
1239 6720 m 31 97 39 40 41 42 43 97 44 45 46 47 97 31 97 33 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250 280 380 270 220 200 300 700 600 930 420
1 Anders Carlsson 1230 41.56 1.48 3.50 1.29 2.53 1.15 1.29 1.38 2.15 3.04 3.16 2.34 1.52 1.52 12.41 18.05:05
2 Johan Ålund 1230 54.46 2.17 4.51 2.50 4.05 1.50 2.40 3.30 3.14 5.19 5.39 3.30 2.44 2.15 10.02 18.05:05
3 Peter Larsson 1320 61.40 2.53 6.22 3.17 4.46 2.14 2.18 2.27 3.13 3.5110.43 3.35 2.55 2.51 18.15 17.34:40
4 Scott Frasier 1320 63.02 3.02 5.27 3.10 4.04 2.20 2.26 2.22 4.0810.41 4.52 3.52 2.05 2.02 18.30 17.58:26
5 Ann Stridh 1231 90.30 3.22 6.55 4.53 6.33 3.51 3.43 3.26 4.48 6.44 8.33 8.08 5.40 5.1912.58 5.37 18.05:05
6 Kalerik Fransson 1231 92.08 3.42 8.06 3.55 6.10 2.54 2.58 4.04 4.2611.00 6.24 6.28 7.55 8.1512.36 3.15 17.39
Utg Julia Mattsson 53.04 4.57 20.01 17.59:42 Utg:97,39.. saknas
Utg Hanna Grahn 53.09 5.12 19.50 17.59:43 Utg:97,39.. saknas
Utg Vira Nord 63.13 5.41 9.14 17.48:44 Utg:97,39.. saknas
Utg Kuhnel Radka 69.05 6.59 43.08 18.09:26 Utg:97,39.. saknas
| |
1237 5400 m 31 97 39 40 41 42 43 97 44 45 46 47 97 37 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250 280 380 270 220 200 560 650 420
Fel Inger Cederberg 1327 54.15 3.05 6.33 2.37 4.13 1.51 2.47 2.16 2.21 4.22 5.32 3.56 2.29 2.55 2.21 17.56:22 Fel: 37 saknas
Fel Annette Falk-Larsson 1237 71.31 3.03 6.59 2.49 4.53 4.05 3.19 2.58 3.53 5.42 5.45 3.39 6.29 2.48 2.41 17.53:32 Fel: 37 saknas
Fel Göran Nord 1237 71.35 2.47 6.59 7.23 4.43 2.22 4.44 2.08 3.35 5.05 5.10 5.21 8.17 2.47 2.50 17.48:36 Fel: 37 saknas
Fel Nisse Gunnarsson 1237 81.36 3.01 7.22 6.45 6.02 3.34 4.15 3.44 4.55 9.32 5.29 7.45 2.47 3.01 2.40 17.35:26 Fel: 37 saknas
Fel Erlinfg Andersson 1237 86.22 3.06 8.07 3.52 5.59 3.21 2.58 3.43 4.5010.55 5.55 6.54 7.59 7.59 3.19 17.39:38 Fel: 37 saknas
|
1247 5800 m 31 97 39 40 41 42 43 97 33 34 35 97 37 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250 600 400 450 300 560 650 420
1 Lars Ljungberg 1247 75.05 2.22 5.45 4.06 5.21 5.06 2.17 2.40 3.12 4.54 2.54 6.18 3.2513.14 8.57 4.34 17.35:38
|
145 4320 m 31 97 33 34 35 97 48 49 50 51 52 Starttid
Sträcklängder: 300 700 600 400 450 300 260 320 190 310 190 300
Utg Kajsa Ljungberg 145 80.43 4.2014.2213.26 3.33 8.02 8.54 12.50 17.30:24 Utg:48,49.. saknas
|
147 4380 m 31 97 33 34 35 97 37 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 600 400 450 300 560 650 420
1 Conny Sahlin 147 62.47 3.31 8.28 6.36 4.25 9.50 4.5512.10 9.11 3.41 18.27:38
2 Sofia Norlenius 147 63.54 2.4714.01 6.41 5.13 9.40 3.5410.42 8.06 2.50 18.05:05
3 Leif Olofsson 147 65.27 3.37 7.54 6.3410.2210.56 4.29 8.0110.24 3.10 17.46:31
4 Bodil Alström 147 72.55 3.4011.42 8.53 7.3010.30 4.5410.5611.32 3.18 17.39:15
5 Hampus Carlsson 147 74.53 4.3811.58 9.42 6.2014.29 6.1510.15 8.16 3.00 17.41:51
6 Caroline Carlsson 147 74.59 4.3111.58 9.52 6.1814.28 5.5610.37 8.05 3.14 17.41:55
7 Lars Carlsson 147 75.07 4.3211.57 9.57 6.1514.23 6.0510.29 8.16 3.13 17.42:07
| |
127 4050 m 31 97 39 40 41 42 43 97 37 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250 560 650 420
Fel Katarina Carlsson 127 66.49 4.27 9.54 4.29 7.39 3.45 4.18 3.5114.20 4.16 17.46:12 Fel: 37 saknas
Fel Margareta Netz 127 66.53 4.38 9.51 4.40 7.30 3.56 4.17 4.1613.38 3.51 17.46:06 Fel: 37 saknas
|
1238 5720 m 31 97 39 40 41 42 43 97 44 45 46 47 97 33 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250 280 380 270 220 200 600 930 420
1 Janne Mattsson 1238 53.49 5.41 5.27 1.55 4.19 1.36 2.00 2.00 2.16 4.07 3.23 2.45 2.09 2.03 4.20 7.22 2.26 18.00:07
2 Britta Sahlin 1238 68.53 3.07 6.56 2.28 5.31 4.56 1.58 2.43 3.20 4.07 4.55 4.07 2.33 3.09 6.15 9.12 3.36 18.26:17
|
12 2420 m 31 97 39 40 41 42 43 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250
1 Gunnar Ehn 29.08 2.28 5.19 5.10 3.57 3.11 2.34 3.27 3.02 18.27:11
Fel Anna Johannesson 58.20 2.2210.59 3.35 4.53 2.30 26.06 18.10:46 Fel: 42 saknas
Fel John Olsson 76.22 4.4415.36 8.06 7.47 3.02 5.52 31.15 17.37:40 Fel: 43 saknas
|
56 2850 m 48 49 50 51 52 97 53 54 55 56 Starttid
Sträcklängder: 260 320 190 310 190 300 190 330 230 200 330
Fel Sofia Salomnsson 56 53.47 19.4627.57 6.04 5.14 3.51 15.08 18.05:05 Fel: 55 saknas
Fel Johanna Stolts 56 54.15 19.3328.07 6.35 4.56 4.10 15.40 18.05:05 Fel: 55 saknas
|
123457 8720 m 31 97 39 40 41 42 43 97 44 45 46 47 97 33 34 35 97 48 49 50 51 52 97 37 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250 280 380 270 220 200 600 400 450 300 260 320 190 310 190 300 560 650 420
1 Nisse Larsson 132457 85.16 2.10 4.38 2.22 3.36 1.20 1.29 2.04 2.04 3.02 3.42 3.05 4.31 2.01 4.26 2.49 5.15 3.03 3.10 3.43 1.50 3.58 2.05 2.53 5.45 7.35 2.40 18.00:54
2 Anders Larsson 132457 88.50 2.10 4.41 2.28 3.55 1.25 1.36 1.57 2.52 3.22 3.17 2.59 4.09 2.02 4.23 2.23 5.22 3.10 2.58 3.17 1.54 3.56 1.58 3.00 8.22 7.48 3.26 18.05:05
Fel Jonas Gustafsson 123457 68.12 1.53 4.05 1.41 3.00 1.12 1.35 1.56 2.41 3.14 2.46 2.19 1.40 1.51 4.11 2.20 5.09 2.35 2.48 2.41 1.40 3.38 1.45 2.20 4.30 4.42 18.05:05 Fel: 38 saknas
|
13467 7010 m 31 97 44 45 46 47 97 33 34 35 97 53 54 55 56 97 37 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 280 380 270 220 200 600 400 450 300 190 330 230 200 330 560 650 420
Utg Ulf Nyström 13467 68.43 2.07 4.29 3.00 3.09 3.48 4.10 1.50 5.54 2.57 5.56 3.4113.14 1.45 4.42 5.43 2.18 18.05:05 Utg:54,55.. saknas
|
123469 9750 m 31 97 39 40 41 42 43 97 44 45 46 47 97 33 34 35 97 53 54 55 56 97 31 97 33 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250 280 380 270 220 200 600 400 450 300 190 330 230 200 330 300 700 600 930 420
1 Jerker Netz 132460 73.42 2.08 4.29 2.10 3.05 4.52 2.04 1.45 2.49 2.52 3.28 2.54 2.19 2.01 4.07 2.27 5.18 3.13 2.07 2.51 2.14 4.00 2.53 7.36 18.05:05
|
146 4030 m 31 97 33 34 35 97 53 54 55 56 Starttid
Sträcklängder: 300 700 600 400 450 300 190 330 230 200 330
Utg Rune Olsson 146 61.34 2.50 7.22 4.48 3.0910.25 5.5615.21 11.43 18.24:16 Utg:54,55.. saknas
|
128 4370 m 31 97 39 40 41 42 43 97 33 38 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250 600 930 420
1 Niklas Sahlin 128 57.46 2.07 5.06 2.00 3.14 1.21 1.58 1.52 3.0727.37 7.04 2.20 18.27:33
|
123 3770 m 31 97 39 40 41 42 43 97 44 45 46 47 Starttid
Sträcklängder: 300 700 260 370 150 190 200 250 280 380 270 220 200
1 Mats Mattsson 132 85.36 3.52 8.55 6.02 8.17 2.58 5.01 3.50 4.48 6.46 6.38 20.07 4.22 4.00 17.47:17
|
567 4480 m 48 49 50 51 52 97 53 54 55 56 97 37 38 Starttid
Sträcklängder: 260 320 190 310 190 300 190 330 230 200 330 560 650 420
Fel Bo Herdersson 567 100.15 1.56 3.11 2.10 2.38 1.45 3.03 2.22 3.20 2.24 5.09 5.38 2.29 18.05:05 Fel: 48 saknas
|
Sträcktider med fetstil är ENBART till för att förbättra läsbarheten.