GÄM Sprint 2003-06-17 Banläggare: Patrik Svantesson
D21 2457 m 45 34 33 48 50 47 39 38 37 Starttid
Sträcklängder: 103 246 181 349 242 240 409 402 222 63
1 Yvonne Fjordside Sävedalens AIK 15.52 0.55 1.36 0.54 2.09 1.26 1.53 2.55 2.26 1.19 0.19 18.19:15
2 Jenny Nyman Vänersborgs SK 16.37 0.36 1.35 0.53 2.23 1.42 2.17 2.47 2.49 1.21 0.14 18.12:50
3 Emelie Svalin OK Alehof 16.38 0.38 1.34 0.51 2.14 1.40 2.19 3.04 2.47 1.20 0.11 18.24:22
4 Martina Dahlström Vänersborgs SK 16.40 0.40 1.53 0.53 2.07 1.34 2.08 2.51 3.04 1.17 0.13 18.35:36
5 Anna Grönroos OK Alehof 17.18 0.44 1.52 0.57 2.47 1.38 2.16 2.44 2.43 1.25 0.12 18.37:54
6 Åsa Johansson Tullinge SK 17.49 0.48 1.51 1.08 2.25 1.41 2.26 2.57 2.53 1.28 0.12 18.03:45
7 Therese Dahlström Trollhättans SK 18.09 0.43 1.38 1.12 2.29 1.48 2.21 3.09 3.03 1.30 0.16 18.33:57
8 Sofia Norlenius Trollhättans SK 20.41 0.49 2.05 1.03 2.34 1.57 3.02 3.49 3.32 1.34 0.16 17.30:12
| |
H21 2851 m 45 49 43 46 40 38 42 39 47 50 48 37 Starttid
Sträcklängder: 103 300 144 70 544 163 126 311 409 240 242 136 63
1 Robert Enbom Vänersborgs SK 14.50 0.30 1.32 1.15 0.29 2.18 0.50 0.39 1.30 2.21 1.29 1.12 0.35 0.10 18.38:19
2 Jonas Hogedal Vänersborgs SK 15.23 0.33 1.33 0.48 0.29 2.35 0.50 0.42 1.52 2.10 1.42 1.20 0.38 0.11 18.26:30
3 Jonas Gustafsson Vänersborgs SK 15.49 0.31 1.26 1.22 0.36 2.34 0.53 0.37 1.37 2.07 1.55 1.20 0.40 0.11 18.32:48
4 Joacim Ericsson Hammarby IF 17.32 0.32 1.41 1.04 0.31 2.51 0.54 0.38 1.54 3.07 1.57 1.25 0.45 0.13 18.33:28
5 Oscar Svalin OK Alehof 18.32 0.32 1.50 1.24 0.34 2.53 0.59 0.47 1.58 2.48 2.15 1.41 0.40 0.11 18.17:49
6 Anders Lövgärd OK Alehof 20.34 0.38 1.44 1.48 0.37 3.15 1.27 0.48 2.05 3.05 2.20 1.43 0.51 0.13 18.32:52
7 Klas Norlenius Trollhättans SK 22.14 0.45 2.20 1.24 0.41 3.25 1.15 0.56 2.09 3.57 2.28 1.45 0.53 0.16 17.42:04
8 Thomas Asplund OK Skogsvargarna 33.45 0.59 3.41 2.21 1.41 4.19 1.40 1.26 3.12 6.59 3.08 2.47 1.17 0.15 17.58:19
| |
D14 1542 m 35 33 36 39 34 41 37 Starttid
Sträcklängder: 162 271 164 339 93 258 192 63
1 Maria Alfredsson OK Flundrehof 13.47 1.46 1.55 1.04 3.37 0.42 2.38 1.51 0.14 17.31:59
2 Caroline Carlsson Trollhättans SK 15.53 1.50 2.15 1.03 4.29 0.52 2.40 2.31 0.13 17.30:37
3 Jenny Wallin OK Roto 16.04 2.21 2.48 2.02 3.35 0.38 2.15 2.07 0.18 18.10:25
4 Elin Hansson OK Flundrehof 34.20 6.53 3.18 3.22 7.01 2.09 5.59 5.15 0.23 17.56:32
5 Sofia Klasson OK Flundrehof 34.21 6.43 3.27 3.21 7.19 1.52 6.00 5.20 0.19 17.56:32
|
D18 2079 m 35 42 38 39 49 46 43 45 37 Starttid
Sträcklängder: 162 300 126 402 127 166 70 436 227 63
1 Lotta Nilsson OK Alehof 14.26 0.56 1.38 0.50 2.59 0.48 1.17 0.51 3.23 1.29 0.15 18.15:50
2 Lena Johansson OK Alehof 15.33 0.58 1.49 0.58 3.09 0.59 1.23 0.54 3.33 1.35 0.15 18.15:02
|
D35 2247 m 39 42 38 40 49 46 43 48 37 Starttid
Sträcklängder: 282 311 126 163 387 166 70 543 136 63
1 Kristin Back Vänersborgs SK 22.47 2.37 3.18 1.12 1.30 4.06 2.04 1.37 4.27 1.42 0.14 17.57:28
2 Maria Wallin OK Roto 29.01 2.46 3.14 1.19 1.58 3.28 2.31 3.08 7.15 1.24 1.58 18.11:14
|
D40 2079 m 35 42 38 39 49 46 43 45 37 Starttid
Sträcklängder: 162 300 126 402 127 166 70 436 227 63
1 Britta Sahlin OK Skogsvargarna 15.32 1.20 1.59 1.03 2.53 0.56 1.27 0.49 3.19 1.31 0.15 17.34:05
2 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK 17.30 1.13 1.54 1.15 3.27 1.16 1.28 1.13 3.53 1.37 0.14 18.26:08
3 Catharina Carlsson Trollhättans SOK 19.29 1.29 2.21 1.22 3.54 1.08 1.29 1.18 4.20 1.52 0.16 17.49:03
4 Inga-Lill Back Vänersborgs SK 21.37 1.14 2.11 1.21 3.30 2.31 2.45 1.38 3.55 2.17 0.15 17.58:44
5 Annika Gustafson OK Gipen 22.11 1.30 2.16 1.08 3.36 1.32 2.26 2.19 4.29 2.38 0.17 17.29:58
6 Anita Söderström OK Skogsvargarna 31.13 2.50 2.37 1.25 4.20 1.31 2.42 2.47 9.54 2.45 0.22 17.50:29
| |
D50 1793 m 45 49 41 42 39 44 48 40 37 Starttid
Sträcklängder: 103 300 311 122 311 159 185 136 103 63
1 Berith Pettersson OK Skogsvargarna 20.00 1.10 3.51 3.17 1.29 3.37 1.34 2.11 1.47 0.44 0.20 17.37:06
2 Kristina Johansson Lidköpings VSK 23.27 1.08 3.32 2.51 1.03 6.29 1.54 1.37 3.47 0.52 0.14 17.33:30
|
D60 1723 m 40 34 39 38 33 31 37 Starttid
Sträcklängder: 202 332 93 402 222 246 163 63
1 Birgitta Stenström Vänersborgs SK 15.02 1.50 2.09 0.49 3.52 2.40 2.10 1.09 0.23 18.21:19
2 Greta Höglund OK Flundrehof 18.34 2.09 3.14 1.18 4.20 3.05 2.24 1.43 0.21 18.00:08
|
H10 1113 m 31 35 34 33 36 37 Starttid
Sträcklängder: 141 149 189 181 164 226 63
1 Evelina Johansson Vänersborgs SK 10.40 1.09 1.36 2.14 1.51 1.41 1.57 0.12 17.31:19
2 Daniel Söderström OK Skogsvargarna 10.46 1.21 2.02 1.37 2.02 1.25 2.07 0.12 17.49:43
3 Oskar Stenberg OK Skogsvargarna 17.29 1.29 6.01 2.11 3.10 1.59 2.24 0.15 17.54:13
4 Hampus Carlsson Trollhättans SK 18.22 1.14 9.18 2.10 2.47 1.06 1.34 0.13 17.30:47
Utg Alexandra Wahlberg Vänersborgs SK 17.08 2.21 14.47 18.06:10 Utg:35,34.. saknas
|
H12 1519 m 31 38 33 34 44 41 37 Starttid
Sträcklängder: 141 231 222 181 238 251 192 63
1 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 11.40 0.54 1.29 1.40 1.43 2.22 1.49 1.31 0.12 18.09:54
2 Isak Krantz IK Gandvik 12.02 0.54 1.54 1.30 1.09 2.28 1.51 2.02 0.14 18.06:30
3 Fredrik Wessmark OK Flundrehof 13.57 1.15 1.53 2.00 1.28 2.46 2.21 1.47 0.27 17.45:52
4 Tony Nielsen Stångenäs AIS 15.05 1.03 1.47 1.41 2.45 2.34 2.30 2.32 0.13 18.01:09
|
H14 1723 m 40 34 39 38 33 31 37 Starttid
Sträcklängder: 202 332 93 402 222 246 163 63
1 Pontus Carlsson Trollhättans SOK 10.35 1.05 1.48 0.38 2.43 1.14 2.00 0.57 0.10 17.48:30
2 Richard Nilsson OK Skogsvargarna 12.18 1.37 1.57 1.01 3.05 1.33 1.49 1.05 0.11 17.49:23
|
H18 2247 m 39 42 38 40 49 46 43 48 37 Starttid
Sträcklängder: 282 311 126 163 387 166 70 543 136 63
1 Olof Krantz IK Gandvik 14.07 1.27 1.54 0.50 1.09 2.14 0.56 1.25 3.06 0.54 0.12 18.06:50
2 Rickard Björkman Trollhättans SOK 14.13 1.35 2.00 0.50 1.02 2.22 1.03 1.00 3.20 0.50 0.11 17.51:33
3 Henrik Carlsson Trollhättans SOK 15.09 1.40 2.12 1.11 1.06 2.40 1.06 1.01 3.19 0.44 0.10 17.50:33
|
H35 2457 m 45 34 33 48 50 47 39 38 37 Starttid
Sträcklängder: 103 246 181 349 242 240 409 402 222 63
1 Janne Mattson Trollhättans SOK 15.05 0.41 1.41 0.59 2.04 1.32 1.57 2.17 2.24 1.18 0.12 18.12:06
2 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 17.03 0.46 1.30 1.13 2.27 1.42 2.13 2.37 3.05 1.18 0.12 17.59:08
3 Michael Johansson Vänersborgs SK 17.36 0.55 2.20 1.05 2.13 1.59 2.09 2.34 2.45 1.23 0.13 18.44:59
4 Lars Nielsen Stångenäs AIS 22.07 1.11 1.47 0.56 2.37 1.52 4.22 3.25 3.51 1.36 0.30 18.00:43
|
H40 2457 m 45 34 33 48 50 47 39 38 37 Starttid
Sträcklängder: 103 246 181 349 242 240 409 402 222 63
1 Lars Carlsson Trollhättans SK 15.28 0.37 1.28 0.50 1.59 1.35 2.03 2.50 2.35 1.18 0.13 17.30:57
2 Anders Axelsson IFK Mora OK 17.28 0.49 1.35 1.11 2.17 1.52 2.34 2.39 2.58 1.19 0.14 18.08:05
3 Anders Kjellberg OK Flundrehof 19.46 0.53 2.29 1.09 3.39 2.19 2.08 2.41 2.45 1.23 0.20 18.23:56
4 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 20.13 1.48 1.58 1.08 2.47 1.49 2.18 2.59 3.50 1.22 0.14 18.20:03
5 Olle Hansson OK Grane 21.51 3.45 1.50 1.02 2.39 1.57 2.24 3.15 3.10 1.34 0.15 18.05:27
|
H45 2247 m 39 42 38 40 49 46 43 48 37 Starttid
Sträcklängder: 282 311 126 163 387 166 70 543 136 63
1 Jan-Åke Sörliklev Trollhättans SOK 13.22 1.24 1.44 0.51 1.06 2.17 0.57 0.56 3.07 0.46 0.14 18.04:41
2 Sören Lind Trollhättans SK 14.22 1.49 1.46 0.52 1.02 2.46 0.58 0.52 3.01 1.02 0.14 18.10:09
3 Johan Carlsson Trollhättans SOK 19.07 1.41 1.50 0.47 1.19 5.36 2.58 0.38 3.11 0.51 0.16 17.54:26
4 Lennart Larsson OK Flundrehof 19.44 3.17 2.43 1.06 1.47 3.01 1.23 0.59 3.57 1.08 0.23 18.10:58
5 Rune Larsson TV88 20.40 2.09 2.45 0.57 1.16 5.10 1.44 0.56 4.22 1.05 0.16 17.41:36
Utg Stefan Johansson Trollhättans SOK 14.00 1.32 1.57 0.48 0.59 5.28 0.46 0.15 17.49:53 Utg:46,43.. saknas
| |
H50 2247 m 39 42 38 40 49 46 43 48 37 Starttid
Sträcklängder: 282 311 126 163 387 166 70 543 136 63
1 Per Ivarsson Trollhättans SOK 13.57 2.00 1.48 0.44 1.09 2.16 0.53 0.58 3.03 0.53 0.13 19.01:04
Fel Hans Ekberg Trollhättans SOK 14.25 1.21 2.07 0.51 1.06 0.38 3.18 0.48 0.17 19.02:36 Fel: 49 saknas
|
H55 2079 m 35 42 38 39 49 46 43 45 37 Starttid
Sträcklängder: 162 300 126 402 127 166 70 436 227 63
1 Per-Arne Johansson OK Gipen 15.26 1.18 1.35 1.11 2.47 1.07 1.03 1.14 3.31 1.26 0.14 18.03:42
2 Dan Krantz IK Gandvik 16.15 1.04 1.36 0.51 3.29 1.40 0.59 1.18 3.35 1.32 0.11 18.06:47
3 Leif Boström Trollhättans SOK 18.30 1.29 1.58 0.55 3.01 1.46 2.24 1.02 4.16 1.26 0.13 18.25:08
|
H60 1793 m 45 49 41 42 39 44 48 40 37 Starttid
Sträcklängder: 103 300 311 122 311 159 185 136 103 63
1 Bo Westerberg Vänersborgs SK 15.10 1.08 2.40 2.37 0.42 2.25 1.14 1.36 1.58 0.39 0.11 18.12:30
2 Leif Olofsson OK Flundrehof 20.20 1.22 3.32 4.19 1.14 3.06 1.22 2.15 1.57 0.57 0.16 18.02:44
3 Tore Pettersson OK Gipen 21.27 0.55 6.47 3.29 1.05 3.17 1.34 1.44 1.24 0.56 0.16 17.50:25
Fel Bengt Hallén Trollhättans SOK 16.35 0.58 2.43 3.48 0.57 2.42 1.28 2.09 0.16 17.58:04 Fel: 40 saknas
|
H70 1723 m 40 34 39 38 33 31 37 Starttid
Sträcklängder: 202 332 93 402 222 246 163 63
1 Ulf Smedberg Trollhättans SOK 13.51 1.27 2.22 0.59 3.40 1.39 2.10 1.17 0.17 17.47:10
2 Karlerik Fransson Trollhättans SOK 15.08 1.42 2.36 1.05 4.13 1.49 2.07 1.21 0.15 17.57:09
Fel Åke Johansson Trollhättans SOK 17.24 1.31 3.43 1.38 2.51 1.35 0.14 17.52:23 Fel: 39 saknas
|
Sträcktider med fetstil är ENBART till för att förbättra läsbarheten.