Startlista Vikingaträffen med Elitserien kort 040412 vid Paradisskolan   2004-04-06 22:13
Paradisskolan, Strömslund, väster om älven i Trollhättan. P-TC max 800m.

Totalt antalet anmälda: 837
OBS att de ca 560 löparna i seniorklasserna lottas först på påskafton-em pga elitserien.
OBS att alla seniorer anmälda i HD21 finns i slutet av denna startlista UTAN starttid.
Eliten finns under länk anmälda löpare elitserien.

Använd rankingfil: softrank_2004_04_07_13.xml


D10  2240 m     Start 3: 1300 m
1001 Julia Ohlsson                  Uddevalla OK              10.55    48349
1002 Alma Gustavsson                IK Albion                 10.57         
1003 Vilde Kinneberg                Raumar O-lag              10.59    80699
1004 Amanda Steindahl               Stenungsunds OK           11.01         
1005 Sara Schmidt                   Trollhättans SOK          11.03         
1006 Victoria Gunnerek              OK Klyftamo               11.05         
1007 Julia Birath                   Stenungsunds OK           11.07         
1008 Tova Holm                      OK Klyftamo               11.09         
1009 Malin Dahlberg                 Falköpings AIK            11.11         
1010 Moa Enmark                     Gävle OK                  11.13         
1011 Julia Mattsson                 Trollhättans SOK          11.15         
1012 Klara Andrén                   Hjobygdens OK             11.17         

D12  2590 m     Start 3: 1300 m
1013 Malin Bengtsson                Mariestads FK             10.30         
1014 Charlotta Klevedal             Kvillebyns SK             10.31         
1015 Maria Johansson                OK Skärmen                10.32         
1016 Sofie Svensson                 IK Vista                  10.33         
1017 Frida Svensson                 Trollhättans SOK          10.34         
1018 Michaela Hallqvist             Malungs OK Skogsmård      10.35         
1019 Ida Lingegård                  OK Gipen                  10.36         
1020 My Bergström                   Trollhättans SOK          10.37         
1021 Jessica Johansson              OK Skogshjortarna         10.38         
1022 Evelina Johansson              Vänersborgs SK            10.39         
1023 Åsa Muschke                    Falköpings AIK            10.40         
1024 Caroline Schmidt               Trollhättans SOK          10.41         
1025 Sara Jonsson                   OK Klyftamo               10.42         
1026 Sara Ivarsson                  OK Kullingshof            10.43         
1027 Sofia Johansson                Trollhättans SOK          10.44         
1028 Karin Hoof                     Hestra IF                 10.45         
1029 Lina Andersson                 Trollhättans SOK          10.46         
1030 Sofia Andrén                   Hjobygdens OK             10.47         

D14  2630 m     Start 3: 1300 m
1031 Malin Lundberg                 Almby IK                  10.50         
1032 Linn Grälls                    OK Kåre                   10.52         
1033 Ida Horst                      OK Gipen                  10.54         
1034 Wictoria Nilsson               KFUM Örebro OK            10.56         
1035 Sara Lingegård                 OK Gipen                  10.58         
1036 Ida Larsson                    OK Klyftamo               11.00         
1037 Lina Dahlberg                  Falköpings AIK            11.02         
1038 Lisa Andersson                 Ryda SK                   11.04         
1039 Malin Svensson                 IK Vista                  11.06         
1040 Lina Mattsson                  OK Kåre                   11.08         
1041 Carolina Johansson             OK Skogshjortarna         11.10         
1042 Jonna Gunnerek                 OK Klyftamo               11.12         
1043 Ane Sofie Näss Björgul         Halden SK                 11.14    91167
1044 Emma Hoof                      Alfta-Ösa OK              11.16         
1045 Sara Lund                      IFK Göteborg              11.18         
1046 Elin Strandhagen               Göteborg-Majorna OK       11.20         
1047 Ida Lindkvist                  OK Denseln                11.22    72948
1048 Johanna Ericson                Åmåls OK                  11.24         
1049 Caroline Carlsson              Trollhättans SK           11.26         
1050 Rebecca Bejbom                 Uddevalla OK              11.28         
1051 Jenny Wallin                   OK Roto                   11.30         
1052 Lina Larsson                   Vänersborgs SK            11.32         
1053 Amanda Hallén                  Trollhättans SOK          11.34         

D16  2760 m     Start 2: 1000 m
1054 Sofia Carlsson                 Västerås SOK              11.16         
1055 Emelie Unosson                 Bredareds IF              11.18         
1056 Sara Eriksson                  OK Kroppefjäll            11.20         
1057 Ida-Maria Svensson             Lidköpings VSK            11.22         
1058 Jenny Lönnkvist           0447 Tullinge SK               11.24         
1059 Sofia Salomonsson              Vänersborgs SK            11.26         
1060 Sofia Ericson                  Åmåls OK                  11.28         
1061 Emilie Larsson                 OK Kroppefjäll            11.30         
1062 Sanna Svensson                 Främmestad IK             11.32         
1063 Emma Hilmersson                Trollhättans SK           11.34         
1064 Caroline Gustavsson       0507 Istrums SK                11.36         
1065 Marielle Andersson             Idefjordens SK            11.38    39426
1066 Anna Widmark                   IF Hagen                  11.40         
1067 Anna Schmiterlöw               Hjobygdens OK             11.42         
1068 Linda Bodin                    OK Skärmen                11.44         
1069 Charlotta Berggren             Ljungskile FK             11.46         
1070 Elsa Jansson                   Främmestad IK             11.48         
1071 Siri Henriksson                Uddevalla OK              11.50         
1072 Matilda Klevedal               Kvillebyns SK             11.52         
1073 Therese Wängdahl               OK Gipen                  11.54         
1074 Sara Garpenlund                KFUM Örebro OK            11.56    40015
1075 Johanna Stolt                  Vänersborgs SK            11.58         
1076 Cornelia Nilsson               KFUM Örebro OK            12.00         
1077 Therese Rosendahl              Västerås SOK              12.02         
1078 Anna Sanderi                   Lidköpings VSK            12.04         
1079 Stina Öst                      KFUM Örebro OK            12.06         
1080 Carolina Josefsson             Vänersborgs SK            12.08         
1081 Hanna Axelsson                 OK Skogshjortarna         12.10         
1082 Matilda Thorén                 Vänersborgs SK            12.12         
1083 Sofia Larsson                  Hestra IF                 12.14         
1084 Kristin Skaar                  Ryda SK                   12.16         
1085 Ingrid Jansson                 OK Kroppefjäll            12.18         
1086 Julia Thorén              0388 Vänersborgs SK            12.20         

D18  2890 m     Start 2: 1000 m
1087 Carolina Klasson          0435 Ulricehamns OK            11.00         
1088 Annica Hansson                 Herrestads AIF            11.02         
1089 Matilda Andersson         0509 Västerbergslagens OL      11.04         
1090 Therese Ljungberg              OK Skärmen                11.06         
1091 Julia Svensson                 Lidköpings VSK            11.08         
1092 Monica Olsson                  Uddevalla OK              11.10    26267
1093 Anna Brammås              0750 Västerås SOK              11.12         
1094 Emelie Dahlberg           0745 Falköpings AIK            11.14         
1095 Sanna Eriksson            0586 IF Rigor                  11.16         
1096 Sofie Pettersson          0520 Ulricehamns OK            11.18         
1097 Ida Hamelius              0589 Säterbygdens OK           11.20         
1098 Kristina Stulken          0720 OK Gipen                  11.22         
1099 Amelie Wallenhammar       0436 Hagaby GOIF               11.24         
1100 Therese Alfredsson             Uddevalla OK              11.26    26354
1101 Malin Andersson           0508 IK Ymer                   11.28         
1102 Linda Johansson           0512 OK Hällen                 11.30         
1103 Sandra Wassblad           0696 Uddevalla OK              11.32         
1104 Sofie Ahlin               0652 Hjobygdens OK             11.34         
1105 Fredrika Vångell          0609 Linköpings OK             11.36    78189
1106 Emma Isaksson             0608 Skogslöparna              11.38         
1107 Gro Dahlbom               0684 OK Kroppefjäll            11.40         
1108 Josefin Persson           0596 Tullinge SK               11.42         
1109 Elin Andersson            0736 OK Kroppefjäll            11.44         
1110 Madeleine Gustavsson      0479 Istrums SK                11.46         
1111 Linnea Krylen                  Litsbygdens SK            11.48    84423
1112 Elin Trygg                     Lidköpings VSK            11.50         
1113 Jennie Nilsson            0349 IF Hagen                  11.52         
1114 Moa Breivik                    Litsbygdens SK            11.54    80906
1115 Maria Schmiterlöw         0527 Hjobygdens OK             11.56         
1116 Helena Lidhage            0418 IK Ymer                   11.58         
1117 Tiina Laas                0408 OK Skogshjortarna         12.00         
1118 Christine Litzell         0491 OK Kullingshof            12.02         
1119 Linda Andreasson               OK Skogshjortarna         12.04         
1120 Rebecka Josefsson              OK Gipen                  12.06         
1121 Stina Häggström           0674 Litsbygdens SK            12.08    84422
1122 Malin Hultqvist           0379 IF Hagen                  12.10         
1123 Therese Larsson           0510 OK Kroppefjäll            12.12         
1124 Sandra Axelsson                Vänersborgs SK            12.14         

D20  3100 m     Start 2: 1000 m
1125 Karin Hägg                     Åmåls OK                  10.30         
1126 Cristina Magnusson             KFUM Örebro OK            10.32         
1127 Elisabeth Jonasson             Ed SK                     10.34         
1128 Sofia Thorsson                 OK Vilse 87               10.36         
1129 Karina Boen Knudsen            OK Pan Århus              10.38   485134
1130 Sofia Andersson           0268 OK Hällen                 10.40         
1131 Linda Klasson                  Ulricehamns OK            10.42         
1132 Anna Nilsson              0463 IK Ymer                   10.44         
1133 Elin Hultman              0378 OK Hällen                 10.46         
1134 Elisabeth Halvarsson      0601 Östersunds OK             10.48    84690
1135 Line Söderlund                 Farum-Tisvilde OK         10.50   485135
1136 Elisabeth Edström              Oppsal                    10.52         
1137 Caroline Wilbois          0416 Tullinge SK               10.54         
1138 Ann Louise Gadsbölle           OK Pan Århus              10.56   485132
1139 Jenny Larsson             0412 OK Skogshjortarna         10.58         
1140 Sofia Börjeskog           0352 OK Tor                    11.00    75080
1141 Charlotte Gustafsson      0292 OK Hällen                 11.02         
1142 Sarah Naomi Thomsen            OK Pan Århus              11.04   485236
1143 Marie Rönnestrand              Frösö IF                  11.06    87727
1144 Sara Lundblad             0207 Tullinge SK               11.08         
1145 Josefin Gustafsson             Ed SK                     11.10         
1146 Charlotte Magnusson       0638 IK Ymer                   11.12         
1147 Emma Öberg                0127 OK Hällen                 11.14         
1148 Minna Lappalainen              Ljungskile FK             11.16         

D21M  3640 m     Start 3: 1300 m
1149 Anna Muschke                   Falköpings AIK            valfri        
1150 Charlotta Larsson              IF Hagen                  valfri        
1151 Annki Gunnerek                 OK Klyftamo               valfri        
1152 Ulrika Krona                   OK Skogshjortarna         valfri        
1153 Christina Jonsson              OK Klyftamo               valfri        
1154 Marie Hermansson               OK Kullingshof            valfri        
1155 Monica Larsson                 OK Gipen                  valfri        
1156 Christina Birath               Stenungsunds OK           valfri        

D35  3100 m     Start 2: 1000 m
1157 Helena Södervall               IK Gandvik                10.01         
1158 Carina Ivarsson                OK Kullingshof            10.03         
1159 Therése Andersson              Ryda SK                   10.05         
1160 Jenny Nyman               0076 Vänersborgs SK            10.07         
1161 Nina Gumaelius                 Hjobygdens OK             10.09         
1162 Lotta Österman                 Vänersborgs SK            10.11         
1163 Ulrika von Tell                Ryda SK                   10.13         
1164 Jessica Andersson              Vänersborgs SK            10.15         
1165 Carina Svensson           0029 Eksjö SOK                 10.17         
1166 Suzy Larsson                   OK Skogshjortarna         10.19         
1167 Cecilia Wendt                  Sundbybergs IK            10.21         

D40  2890 m     Start 2: 1000 m
1168 Madeleine Andersson            Säterbygdens OK           10.00         
1169 Vanja Staff                    OL Toten-Troll            10.02    62036
1170 Caisa Peszlén                  OK Skogshjortarna         10.04         
1171 Anita Davallius                Uddevalla IS              10.06         
1172 Kristin Back                   Vänersborgs SK            10.08         
1173 Karin Karlsson                 OK Tyr                    10.10         
1174 Lene Kinneberg                 Raumar O-lag              10.12    39215
1175 Rose-Marie Hamelius            Säterbygdens OK           10.14         
1176 Agneta Sander                  Göteborg-Majorna OK       10.16         
1177 Irené Andersson                OK Kullingshof            10.18         
1178 Karin Hederskog                Hjs-Vansbro OK            10.20         
1179 Pia Gustafsson                 Linköpings OK             10.22    66822
1180 Birgit Hansson                 Herrestads AIF            10.24         
1181 Marianne Johansson             OK Kullingshof            10.26         
1182 Susanne Olsson                 Tidaholm SOK Sisu         10.28         
1183 Heléne Svensson                IK Vista                  10.30         
1184 Elisabeth Strandhagen          Göteborg-Majorna OK       10.32         
1185 Susanne Erlandsson             Uddevalla OK              10.34         
1186 Lena Arnoldsson                Tidaholm SOK Sisu         10.36         
1187 Agneta Eriksson                Uddevalla OK              10.38         
1188 Annette Falck-Larsson          Vänersborgs SK            10.40         
1189 Helena Larsson                 Hestra IF                 10.42         
1190 Nina Bejbom                    Uddevalla OK              10.44         
1191 Maria Widmark                  IF Hagen                  10.46         
1192 Monika Olsson                  Brattås CK                10.48         
1193 Susanne Luescher               OLK Argus                 10.50         
1194 Britta Sahlin                  OK Skogsvargarna          10.52         
1195 Christina Wallerman            Borås GIF                 10.54         

D45  2760 m     Start 2: 1000 m
1196 Anna-Lena Svensson             Lidköpings VSK            10.01         
1197 Kristina Unosson               Bredareds IF              10.03         
1198 Marianne Klasson               Ulricehamns OK            10.05         
1199 Kerstin Andersson              Ryda SK                   10.07         
1200 May Hallsten                   OK Skärmen                10.09         
1201 Ingrid Schmiterlöw             Hjobygdens OK             10.11         
1202 Birgitta Andersson             Främmestad IK             10.13         
1203 Pia Svensson                   Falköpings AIK            10.15         
1204 Christina Berggren             Ljungskile FK             10.17         
1205 Maria Ericson                  Åmåls OK                  10.19         
1206 Kerstin Burman                 Kvillebyns SK             10.21         
1207 Gunnel Axelsson                OK Skogshjortarna         10.23         
1208 Ann-Charlotte Wallenhamma r    Hagaby GOIF               10.25          
1209 Pia-Lena Putkonen              Tullinge SK               10.27         
1210 Elise Johansson                Falköpings AIK            10.29         
1211 Ann Laas                       OK Skogshjortarna         10.31         
1212 Silke Klick                    IK Stern                  10.33         
1213 Susanne Persson                Västerås SOK              10.35         
1214 Anne Elise Edström             Oppsal                    10.37         
1215 Katarina Östling               OK Skogshjortarna         10.39         
1216 Kerstin Norman                 KFUM Örebro OK            10.41         
1217 Susanne Berglund               Sävedalens AIK            10.43         
1218 Gunnel Hultqvist               IF Hagen                  10.45         

D45M  2630 m     Start 3: 1300 m
1219 Eva Lingegård                  OK Gipen                  valfri   35112
1220 Gertie Samuelsson              IK Ymer                   valfri        
1221 Gunnel Litzell                 OK Kullingshof            valfri        
1222 Annika Gustafson               OK Gipen                  valfri        
1223 Annika Gustavsson              Bredareds IF              valfri        
1224 Yvonne Svensson                OK Kullingshof            valfri        
1225 Ingrid Jessen                  Främmestad IK             valfri        
1226 Eva-Lotta Stolt                Vänersborgs SK            valfri        
1227 Britt Blom                     Ljungskile FK             valfri        
1228 Åsa Lind                       Stångenäs AIS             valfri   25961
1229 Eva Olsson                     Hjobygdens OK             valfri        
1230 Inger Holmberg                 Ljungskile FK             valfri        
1231 Annika Herdersson              OK Mark                   valfri        
1232 Rose-Marie Jidetoft            Stångenäs AIS             valfri        

D50  2450 m     Start 2: 1000 m
1233 Monica Ivarsson                OK Skogshjortarna         10.31         
1234 Britt-Marie Larsson            SOK 68                    10.33         
1235 Marianne Lidhage               IK Ymer                   10.35         
1236 Gun Millinger                  Västerås SOK              10.37         
1237 Anita Eklöf                    IK Ymer                   10.39         
1238 Eva Johansson                  Kungälvs OK               10.41         
1239 Berith Pettersson              OK Skogsvargarna          10.43         
1240 Inger Johansson                OK Klyftamo               10.45         
1241 Britt Karlsson                 Stenungsunds OK           10.47         
1242 Ann-Kristin Lindegårdh         Tolered-Utby OL           10.49         
1243 Unni Strand-Karlsen            Fredrikstad SK            10.51    84465
1244 Ulla Johansson                 Åmåls OK                  10.53         
1245 Inger Svensson                 Lidköpings VSK            10.55         
1246 Ing-Marie Hjert                Falköpings AIK            10.57         
1247 Siv Antonsen                   Fredrikstad SK            10.59    79890
1248 Kristina Larsson               OK Klyftamo               11.01         
1249 Christina Jansson              IF Hagen                  11.03         
1250 Solveig Hedenblom              Sjövalla FK               11.05         
1251 Ann-Marie Arkåsen              Falköpings AIK            11.07         
1252 Karin Öberg                    OK Hällen                 11.09         
1253 Helen Törnros                  Tumba-Mälarhöjden OK      11.11         
1254 Inger Nicolas                  KFUM Örebro OK            11.13         
1255 Ingrid Öhlund                  Ulricehamns OK            11.15         
1256 Bodil Enander                  Vänersborgs SK            11.17         
1257 Ulla Carlstedt                 Sävedalens AIK            11.19         
1258 Evamarie Lundahl               IF Hagen                  11.21         
1259 Gullan Andersson               IK Gandvik                11.23         
1260 Gunilla Hogedal                Vänersborgs SK            11.25         

D55  2280 m     Start 2: 1000 m
1261 Eva-Britt Martner              Tolered-Utby OL           11.16         
1262 Eva Höije                      OK Klyftamo               11.18    20585
1263 Eva Dahlbom                    OK Kroppefjäll            11.20         
1264 Ingegerd Kallin                SOK 68                    11.22         
1265 Margareta Larsson              OK Njudung                11.24         
1266 Ann-Marie Holmström            IK Gandvik                11.26         
1267 Linnéa Karlsson                OK Skogsstjärnan          11.28         
1268 Barbro Andersson               OK Skogshjortarna         11.30         
1269 Ingrid Carlstedt               Sävedalens AIK            11.32         

D55M  2060 m     Start 3: 1300 m
1270 Görel Nordin                   Vänersborgs SK            valfri        
1271 Inger Eismark                  IFK Göteborg              valfri        
1272 Ulla Björkman                  IK Ymer                   valfri        
1273 Birgit Ljung                   OK Gipen                  valfri        
1274 Ingegerd Olsson                OK Alehof                 valfri        
1275 Mona Åhlund                    Vänersborgs SK            valfri        
1276 Ingalill Tiselius              OK Kåre                   valfri        
1277 Lillemor Gunnarsson            OK Gipen                  valfri        

D60  2280 m     Start 2: 1000 m
1278 Ingrid Lome-Hagman             Kolbotn & Skimt OL        10.46    69021
1279 Ingrid Hermansson              IK Ymer                   10.48         
1280 Berit Ivehag                   Främmestad IK             10.50         
1281 Birgitta Stenström             Vänersborgs SK            10.52         
1282 Eva Isaksson                   OK Skogshjortarna         10.54         
1283 Eli Klovning                   Porsgrunn OL              10.56         
1284 Birgitta Arlebo                KFUM Örebro OK            10.58         
1285 Gunvor Jonsson                 Vänersborgs SK            11.00         
1286 Berit Hildén                   OK Skogshjortarna         11.02         
1287 Lotta Granholm                 Linköpings OK             11.04    77206
1288 Ulla Sönsteröd                 SOK 68                    11.06         
1289 Lilian Samuelsson              Kungälvs OK               11.08         
1290 Eleonor Grönvall               KFUM Örebro OK            11.10         
1291 Gunilla  Lundgren              OK Grane                  11.12    38064

D65  2320 m     Start 2: 1000 m
1292 Britta Daniels                 Malungs OK Skogsmård      10.45    61660
1293 Marianne Grahn                 Sävedalens AIK            10.47         
1294 Kerstin Fredriksson            Ljungskile FK             10.49         
1295 Anna-Lisa Andersson            Lidköpings VSK            10.51         
1296 Stina Andersson                Uddevalla OK              10.53         
1297 Lisbeth Johansson              Södertälje-Nykvarn        10.55         
1298 Ingrid Borgliden               Vänersborgs SK            10.57         
1299 Britta Sahl                    IF Hagen                  10.59         
1300 Eivor Steen-Olsson             Kungälvs OK               11.01         
1301 Eila Heikkilä                  OK Gipen                  11.03         
1302 Anne Lise Ronäss               Porsgrunn OL              11.05         
1303 Ingrid Hansson                 Laholms IF                11.07         
1304 Brita Särdqvist                IK Ymer                   11.09         

D70  2320 m     Start 2: 1000 m
1305 Gunnel Hammarsten              Kils OK                   11.15         
1306 Asta von Porat                 IK Ymer                   11.17         
1307 Barbro Svensson                Uddevalla IS              11.19         
1308 Ketty Ahlin                    Stora Tuna IK             11.21         
1309 Ann-Marie Persson              IK Gandvik                11.23         
1310 Elvy Fredin                    Stigsökarna               11.25    26377
1311 Signe Nyman                    Uddevalla IS              11.27         
1312 Marianne Skålberg              OK Kroppefjäll            11.29         

H10  2240 m     Start 3: 1300 m
1313 Filip Grahn                    Hestra IF                 10.30         
1314 Marius Staff                   OL Toten-Troll            10.32    92157
1315 Tobias Bjurström               OK Skogsmunken            10.34         
1316 Tobias Lundberg                Almby IK                  10.36         
1317 Johan Ivarsson                 OK Kullingshof            10.38         
1318 Robin Pedersen                 OLK Argus                 10.40         
1319 Emil Hallsten                  OK Skärmen                10.42         
1320 Victor Flingmark               Uddevalla OK              10.44         
1321 Ludvig Nilsson                 KFUM Örebro OK            10.46         
1322 Erik Alpsten                   IF Hagen                  10.48         
1323 Johan Andersson                Ryda SK                   10.50         
1324 Jesper Liderud                 Lidköpings VSK            10.52         

H12  2590 m     Start 3: 1300 m
1325 Jesper Sjögren                 OK Kullingshof            11.05         
1326 Rasmus Luescher                OLK Argus                 11.06         
1327 Sebastian Dahlström            Åmåls OK                  11.07         
1328 Johan Salomonsson              Vänersborgs SK            11.08         
1329 Henrik Karlsson                Uddevalla OK              11.09         
1330 Jon Hoof                       Alfta-Ösa OK              11.10         
1331 Robert Vångell                 Linköpings OK             11.11    95332
1332 Jacob Lund                     IFK Göteborg              11.12         
1333 Pontus Doverstav               IK Ymer                   11.13         
1334 Anders Ohlsson                 Uddevalla OK              11.14    48349
1335 Petter Näss Björgul            Halden SK                 11.15    91166
1336 Samuel Lindh                   OK Tyr                    11.16         
1337 Tobban Karlsson                OK Skogsmunken            11.17         
1338 Hampus Carlsson                Trollhättans SK           11.18         
1339 Petter Ericson                 Åmåls OK                  11.19         
1340 Martin Hallberg                Lidköpings VSK            11.20         
1341 Jonathan Andersson             Säterbygdens OK           11.21         
1342 Markus Alme´n                  Främmestad IK             11.22         
1343 Emil Andersson                 OK Kullingshof            11.23         
1344 Albin Östling                  OK Skogshjortarna         11.24         
1345 Fredrik Mattsson               OK Kåre                   11.25         
1346 Oskar Havner                   Kungälvs OK               11.26         
1347 Eskil Kinneberg                Raumar O-lag              11.27    86584
1348 Adam Sandström                 Stångenäs AIS             11.28         
1349 Anders Karlsson                Trollhättans SOK          11.29         
1350 Erik Claesson                  OK Orinto                 11.30         
1351 Andreas Karlsson               OK Kroppefjäll            11.31         
1352 Christer Garpenlund            KFUM Örebro OK            11.32    40015
1353 Johannes Andersson             Ryda SK                   11.33         
1354 Eric Lindblad                  Hjobygdens OK             11.34         
1355 Jonathan  Erlandsson           Uddevalla OK              11.35         

H14  3010 m     Start 3: 1300 m
1356 Simon Andersson                OK Kullingshof            10.31         
1357 Tobias Grund                   OK Roto                   10.33         
1358 Marcus Krona                   OK Skogshjortarna         10.35         
1359 Rufus Wiena                    Uddevalla OK              10.37         
1360 Rassmus Andersson              Säterbygdens OK           10.39         
1361 Kasper Reiderstedt             OK Skogshjortarna         10.41         
1362 Gustav Eklöf                   IK Ymer                   10.43         
1363 Claes Norman                   KFUM Örebro OK            10.45         
1364 Dag Stridh                     Stenungsunds OK           10.47         
1365 Joakim Ljunglide               OK Kullingshof            10.49         
1366 Erik Nero                      Mullsjö SOK               10.51    33148
1367 Johan Wihlborg                 OK Vilse 87               10.53         
1368 Simon Sanderi                  Lidköpings VSK            10.55         
1369 Viktor Haggren                 OK Skogshjortarna         10.57         
1370 Daniel Sandberg                OK Gipen                  10.59         
1371 Markus Hederskog               Hjs-Vansbro OK            11.01         
1372 Jakob Enmark                   Gävle OK                  11.03         
1373 Simon Johansson                OK Kullingshof            11.05         
1374 Fredrik Lind                   Säterbygdens OK           11.07         
1375 André Erlandsson               Uddevalla OK              11.09         
1376 Oscar Andersson                Säterbygdens OK           11.11         
1377 Mikael Johansson               OK Skärmen                11.13         
1378 Albert Skaar                   Ryda SK                   11.15         
1379 Henrik Sundqvist               Säterbygdens OK           11.17         
1380 Fredrik Schmiterlöw            Hjobygdens OK             11.19         
1381 David Jonsson                  OK Klyftamo               11.21         
1382 Erik Olofsson                  Trollhättans SOK          11.23         
1383 Andreas Edström                Oppsal                    11.25         
1384 Christoffer Ohlsson            Uddevalla OK              11.27    48349
1385 Gustav Stenberg                OK Skogshjortarna         11.29         
1386 Andreas Doverstav              IK Ymer                   11.31         
1387 Rasmus Persson                 Falköpings AIK            11.33         
1388 Tony  Nielsen                  Stångenäs AIS             11.35         

H16  3410 m     Start 2: 1000 m
1389 Karl Jansson                   Främmestad IK             10.00         
1390 Marcus Andersson               Idefjordens SK            10.01    39425
1391 Olof Krantz                    IK Gandvik                10.02    29127
1392 John Kumlin                    IK Ymer                   10.03    26411
1393 Stig Carlson                   Asker SK                  10.04    71800
1394 Martin Hederskog               Hjs-Vansbro OK            10.05         
1395 Emil Johansson                 Kungälvs OK               10.06         
1396 Johan Törnroth                 Hjobygdens OK             10.07         
1397 Calle Stenberg                 OK Skogshjortarna         10.08         
1398 Olof Källman                   KFUM Örebro OK            10.09         
1399 Samuel Andersson               IK Gandvik                10.10         
1400 Markus Lindberg                OK Skogshjortarna         10.11         
1401 Daniel Axelsson                Vänersborgs SK            10.12         
1402 Oskar Eklöf                    IK Ymer                   10.13         
1403 Jakob Lundberg                 KFUM Örebro OK            10.14         
1404 Viktor Axelsson                Trollhättans SK           10.15         
1405 Oscar Vångell                  Linköpings OK             10.16    95360
1406 Daniel Larsson                 Vänersborgs SK            10.17         
1407 Fabian Wennerberg              OK Klyftamo               10.18         
1408 Stefan Karlsson                Hjobygdens OK             10.19         
1409 Oskar Krantz                   IK Gandvik                10.20    29166
1410 Björn Norman                   KFUM Örebro OK            10.21         
1411 Hans Persson                   Skogslöparna              10.22         
1412 Mattias Lundberg               Almby IK                  10.23         
1413 Jesper Wassblad                Uddevalla OK              10.24         
1414 Mikael Andersson               OK Skogshjortarna         10.25         
1415 Benjamin Edlund                IK Ymer                   10.26         
1416 Jonas Wallin                   OK Roto                   10.27         
1417 Isak Partanen                  Stenungsunds OK           10.28         
1418 Kristian Dahlström             Åmåls OK                  10.29         
1419 Niclas Sahlin                  Vänersborgs SK            10.30         
1420 Oscar Gustafsson               Idefjordens SK            10.31         
1421 Markus Grund                   OK Roto                   10.32         
1422 Jimmy Andersson                OK Kullingshof            10.33         
1423 Joakim Andersson               IK Ymer                   10.34         
1424 Tobias Johansson               Åmåls OK                  10.35         
1425 Johan Hoof                     Hestra IF                 10.36         

H18  3520 m     Start 2: 1000 m
1426 Erik Skaar                     Ryda SK                   11.30         
1427 Anders Ohlsson            0895 Tullinge SK               11.31         
1428 Daniel Mauritzon          0993 IF Hagen                  11.32         
1429 Daniel Johannesson        0642 Västerås SOK              11.33    40039
1430 Daniel Persson            0969 Skogslöparna              11.34         
1431 Daniel Olsson                  Uddevalla OK              11.35    26264
1432 Jon Gustafsson                 IK Hakarpspojkarna        11.36         
1433 Mikael Axelsson           0918 OK Skogshjortarna         11.37         
1434 Jonas Allared             0905 Hagaby GOIF               11.38         
1435 Gustav Groth                   KFUM Örebro OK            11.39         
1436 Torbjörn Kristiansson     1139 OK Kroppefjäll            11.40         
1437 Jesper Tiberg             0852 Hjobygdens OK             11.41         
1438 Daniel Muschke            1127 Falköpings AIK            11.42         
1439 Fredrik Björklund              KFUM Örebro OK            11.43         
1440 Erik Lindström            0792 Västerås SOK              11.44         
1441 Erik Rönnestrand               Frösö IF                  11.45    87724
1442 Carl Jo Sveen                  Nydalens SK               11.46    64757
1443 Marcus Karldén            1089 Kvillebyns SK             11.47         
1444 Joakim Järphag            1130 Sävedalens AIK            11.48         
1445 Anders Olby               1071 Västerås SOK              11.49         
1446 Jonas Karlsson            1019 OK Skogsmunken            11.50         
1447 Anton Blomgren            0793 Hagaby GOIF               11.51         
1448 Erik Johansson            0863 Falköpings AIK            11.52         
1449 Henrik Bagge-Johansson         OK Skärmen                11.53         
1450 Olle Karlsson             0847 Tullinge SK               11.54         
1451 Johan Hamelius            0885 Säterbygdens OK           11.55         
1452 Stefan Jonsson            0769 OK Klyftamo               11.56         
1453 Martin Nyström            1052 Tullinge SK               11.57         
1454 Jonas Törnå               1136 Västerås SOK              11.58         
1455 Ola Martner               0623 Tolered-Utby OL           11.59         
1456 Gustav Eriksson           0860 IF Hagen                  12.00         
1457 Daniel Sandström               Stångenäs AIS             12.01         
1458 David Bejbom              0525 Uddevalla OK              12.02         
1459 Hans Aleksander Östhagen       Norge                     12.03    89704
1460 Erik Amberg               0957 Järla IF OK               12.04    87081
1461 Magnus Hov                     Halden SK                 12.05    98869
1462 Jonathan Rosendahl        0988 Västerås SOK              12.06         
1463 Erik Lind                 0750 Säterbygdens OK           12.07         
1464 Simon Lindberg            1038 Västerås SOK              12.08         
1465 Johan Olsson              0654 Hjobygdens OK             12.09         
1466 Johan Olofsson                 OK Skogshjortarna         12.10         
1467 Joakim Lindholm           0814 OK Hällen                 12.11         
1468 Öyvind Watterdal               OL Tönsberg               12.12    13909
1469 Lars Axelsson             0973 Hjobygdens OK             12.13         
1470 Erik Soderholm                 Litsbygdens SK            12.14    85034

H20  3810 m     Start 2: 1000 m
1471 Anders Hederskog               IFK Göteborg              11.10         
1472 Sebastian Edlund          0742 IK Ymer                   11.12         
1473 Marcus Andersson          0633 Västerbergslagens OL      11.14         
1474 Tue Lassen                     Fåborg OK                 11.16   485129
1475 Harald Hermanrud               Odense OK                 11.18   485101
1476 Martin Fredriksson        0825 OK Skogshjortarna         11.20         
1477 Assar Lindström           0629 Västerbergslagens OL      11.22         
1478 Henrik Lidhage            1025 IK Ymer                   11.24         
1479 Erik Thorsson             0335 Tullinge SK               11.26         
1480 Eric Tilly                     Kungälvs OK               11.28         
1481 Mats Törnros              1043 Tumba-Mälarhöjden OK      11.30         
1482 Henrik Arnell                  Fritsla VIK               11.32         
1483 Rasmus Djurhuus                Spring Cup OK             11.34   485114
1484 Anders Dahlin                  Domnarvets GOIF           11.36         
1485 Lars Strömqvist                OK Skogshjortarna         11.38         
1486 Niclas Westerberg         0676 IF Hagen                  11.40         
1487 Fajer Wennerberg          0668 OK Klyftamo               11.42         
1488 Gustav Enander            0821 Vänersborgs SK            11.44         
1489 Christian Bobach               Silkeborg OK              11.46   485064
1490 Tobias Österlund               IK Ymer                   11.48         
1491 Lars Karlsson             1027 OK Skogsstjärnan          11.50         
1492 Johan Persson             0858 Hagaby GOIF               11.52         
1493 Marcus Johnsson           0985 OK Kullingshof            11.54         
1494 Christian Christensen          OK Pan Århus              11.56   484913
1495 Oskar Lund                0547 IK Vista                  11.58         
1496 Christian Holmqvist       0593 Hestra IF                 12.00         
1497 Karl Larsson              1010 Uddevalla OK              12.02         
1498 Henrik Johansson          0987 Falköpings AIK            12.04         
1499 Daniel Karlsson           0940 OK Skogsmunken            12.06         
1500 Håkan Persson             1037 Skogslöparna              12.08         
1501 Gustav Östling            0791 OK Skogshjortarna         12.10         

H21M  4380 m     Start 3: 1300 m
1502 Fredrik Gustafsson             IF Hagen                  valfri        
1503 Håkan Bengtsson                Tjällmo-Godegårds OK      valfri   18291
1504 Pär Stenberg                   OK Skogshjortarna         valfri        
1505 Thomas Asplund                 OK Skogsvargarna          valfri        
1506 Johan Liderud                  Lidköpings VSK            valfri        
1507 Henrik Erdalen                 OK Skogsvargarna          valfri   35429
1508 Mikael Ragnarsson              OK Gipen                  valfri        

H35  3810 m     Start 2: 1000 m
1509 Anders Larsson                 Vänersborgs SK            10.00         
1510 Ulrik Olsson                   Brattås CK                10.02         
1511 Matti Envall                   IK Hakarpspojkarna        10.04         
1512 Martin Ekdala                  Kungälvs OK               10.06         
1513 Bjarne Bäcklund                IFK Göteborg              10.08         
1514 Tomas Glanshed                 IF Hagen                  10.10         
1515 Bernt Ove Barmoen Rinden       OSI                       10.12    71499
1516 Mikael Take                    OK Djerf                  10.14         
1517 Mikael Palgrim                 Vänersborgs SK            10.16         
1518 Tomas Lindblad                 Hjobygdens OK             10.18         
1519 Ulf Danielsson                 Åmåls OK                  10.20         
1520 Håkan Flingmark                Uddevalla OK              10.22         
1521 Thomas Höjsgaard          0259 Leksands OK               10.24         
1522 Björn Öberg                    Främmestad IK             10.26         
1523 Lars Björking                  OK Skogshjortarna         10.28         
1524 Magnus Södervall               IK Gandvik                10.30         
1525 Bo Hallberg                    Falköpings AIK            10.32         
1526 Erik Gustavsson                IK Albion                 10.34         
1527 Thomas Bogren                  IF Hagen                  10.36         
1528 Jakob Ödum                     Farum-Tisvilde OK         10.38   485142
1529 Anders Yngström                Göteborg-Majorna OK       10.40         
1530 Lars Nielsen                   Stångenäs AIS             10.42         
1531 Carsten Lausten                Eksjö SOK                 10.44   485139
1532 Anders Carlsson                Vänersborgs SK            10.46         
1533 Åke Wijkmark                   IF Hagen                  10.48    15627
1534 Magnus Lindberg                IK Ymer                   10.50         
1535 Peter Strömdahl                OK Skogsvargarna          10.52         
1536 Johan Liljeqvist               Stigsökarna               10.54    26390
1537 Magnus Broback                 OK Flundrehof             10.56         

H40  3520 m     Start 2: 1000 m
1538 Håkan Eriksson                 OK Räven                  10.01         
1539 Bosse Sandström                Stångenäs AIS             10.03         
1540 Håkan Svensson                 IK Vista                  10.05         
1541 Martin Axelsson                OK Skogshjortarna         10.07         
1542 Harald Staff                   OL Toten-Troll            10.09    62037
1543 Roger Hallgren                 IFK Göteborg              10.11         
1544 Tord Hederskog                 Hjs-Vansbro OK            10.13         
1545 Kurt Andersson                 OK Kullingshof            10.15         
1546 Tom Hollowell                  OK Tyr                    10.17         
1547 Karl-Olof Eriksson             Uddevalla OK              10.19         
1548 Anders Johansson               OK Skogshjortarna         10.21         
1549 Anders Enmark                  Gävle OK                  10.23         
1550 Hans Gunnerek                  OK Klyftamo               10.25         
1551 Kjell Einarsson                OK Skogshjortarna         10.27    30687
1552 Nils-Olof Larsson              Vänersborgs SK            10.29         
1553 Patrick Andersson              Säterbygdens OK           10.31         
1554 Jan Hansson                    Stenungsunds OK           10.33         
1555 Joakim Ström                   OK Skogsvargarna          10.35         
1556 Stefan Gustafsson              IFK Göteborg              10.37         
1557 Ralph Johansson                Stångenäs AIS             10.39         
1558 Torben Utzon                   OK Pan Århus              10.41   485246
1559 Robert Andersson               Ryda SK                   10.43         
1560 Claes Lindberg                 OK Skogshjortarna         10.45         
1561 Mats Hallsten                  OK Skärmen                10.47         
1562 Lars G Johansson               Vänersborgs SK            10.49         
1563 Anders Jonsson                 OK Klyftamo               10.51         
1564 Andres Laas                    OK Skogshjortarna         10.53         
1565 Bengt Classon                  OK Orinto                 10.55         
1566 Mikael Hallberg                Lidköpings VSK            10.57         

H45  3410 m     Start 2: 1000 m
1567 Evert Larsson                  OK Skogshjortarna         11.30         
1568 Per Wennerberg                 OK Klyftamo               11.31         
1569 Lars Carlsson                  Trollhättans SK           11.32         
1570 Håkan Sanderi                  Lidköpings VSK            11.33         
1571 Thomas Hjert                   Falköpings AIK            11.34         
1572 Stefan Stolt                   Vänersborgs SK            11.35         
1573 Hans Daniels                   Malungs OK Skogsmård      11.36    61646
1574 Torgeis Strandhagen            Röyken O-lag              11.37    71500
1575 Lars-Erik  Fredriksson         OK Skogshjortarna         11.38         
1576 Håkan Olsson                   Munkedals SOK             11.39    26269
1577 Per Andersson                  OK Orinto                 11.40         
1578 Bengt Klasson                  Ulricehamns OK            11.41         
1579 Per-Anders Norman              KFUM Örebro OK            11.42         
1580 Mats Strandhagen               Göteborg-Majorna OK       11.43         
1581 Sven-Birger Johannesson        Västerås SOK              11.44         
1582 Bo Magnusson                   KFUM Örebro OK            11.45         
1583 Lars Blom                      OK Skärmen                11.46         
1584 Peter Larsson                  OK Gipen                  11.47         
1585 Mats Nilsson                   Falköpings AIK            11.48         
1586 Agne Gustavsson                Istrums SK                11.49         
1587 Terje Gudbrandsen              Hamar OK                  11.50    60813
1588 Sören Lind                     Trollhättans SK           11.51         
1589 Johan Berglund                 Sävedalens AIK            11.52         
1590 Odd Ohlsson                    Uddevalla OK              11.53    48349
1591 Johan Lindgren                 IF Hagen                  11.54         
1592 Christer Ericson               Åmåls OK                  11.55         
1593 Thomas Karlsson                Främmestad IK             11.56         
1594 Klas Hoof                      Hestra IF                 11.57         
1595 Torsten Backteman              Göteborg-Majorna OK       11.58         
1596 Arne Klevedal                  Kvillebyns SK             11.59         
1597 Roger Gustafsson               Idefjordens SK            12.00         
1598 Kjell Jeppson                  IF Rigor                  12.01         
1599 Lars Mattsson                  OK Kåre                   12.02         
1600 Jan Ivarsson                   OK Skogshjortarna         12.03         
1601 Inge Josefsson                 Stångenäs AIS             12.04         
1602 Tommy Roos                     Falköpings AIK            12.05         
1603 Svante Bjurgren                IK Hakarpspojkarna        12.06         
1604 Kent Nero                      Mullsjö SOK               12.07    38022
1605 Aslak Kinneberg                Raumar O-lag              12.08   401116
1606 Bengt-Åke Jansson              Främmestad IK             12.09         
1607 Tomas Nilsson                  OK Gipen                  12.10         
1608 Tomas Karlsson                 OK Skogshjortarna         12.11         
1609 Lennart Strandberg             Skogslöparna              12.12    48047
1610 Björn Rosendahl                Västerås SOK              12.13         
1611 Sigurd Olsson                  Säterbygdens OK           12.14         
1612 Lasse Pedersen                 Göteborg-Majorna OK       12.15         
1613 Lars Elfving                   OK Gipen                  12.16         
1614 Göran Lind                     Säterbygdens OK           12.17         
1615 Tore Bengtsson                 Mariestads FK             12.18         
1616 Bengt Hamelius                 Säterbygdens OK           12.19         

H45M  2980 m     Start 3: 1300 m
1617 Rune Olausson                  OK Gipen                  valfri        
1618 Håkan Reiderstedt              OK Skogshjortarna         valfri        
1619 Anders Kjellberg               OK Flundrehof             valfri        
1620 Ove Muschke                    Falköpings AIK            valfri        
1621 Kjell Johansson                OK Flundrehof             valfri        
1622 Per-Erik Svensson              Lidköpings VSK            valfri        
1623 Göran Eklöf                    IK Ymer                   valfri        
1624 Göran Enander                  Vänersborgs SK            valfri        
1625 Tomas Vångell                  Linköpings OK             valfri   78175
1626 Anders Swedin                  Lidköpings VSK            valfri        
1627 Lennart Larsson                OK Flundrehof             valfri        
1628 Lennart Svensson               OK Kullingshof            valfri        
1629 Erling Andersson               Vänersborgs SK            valfri        
1630 Bengt Lingegård                OK Gipen                  valfri   33563
1631 Jerry Rasmusson                Herrestads AIF            valfri        

H50  3100 m     Start 2: 1000 m
1632 Tore Watterdal                 OL Tönsberg               11.30    13908
1633 Lars Widerström                IK Ymer                   11.31         
1634 Kurt Maxé                      Sundbybergs IK            11.32    38254
1635 Kaj Hoof                       Alfta-Ösa OK              11.33         
1636 Per-Ola Johnsson               OK Kullingshof            11.34         
1637 Björn Pettersson               Ulricehamns OK            11.35         
1638 Mats Karlsson                  Stenungsunds OK           11.36         
1639 Roalh Kleveland                Kvillebyns SK             11.37         
1640 Anders Karlsson                Tullinge SK               11.38         
1641 Bo Andersson                   Falköpings AIK            11.39         
1642 Gunnar Bejbom                  Uddevalla OK              11.40         
1643 Göran Engström                 IFK Moras OK              11.41         
1644 Kjell Mattsson                 Säterbygdens OK           11.42         
1645 Lasse Hogedal                  Vänersborgs SK            11.43         
1646 Håkan Carlbom                  OK Gipen                  11.44         
1647 Bo Karlsson                    Ljungskile FK             11.45         
1648 Robert Jessen                  Främmestad IK             11.46         
1649 Bo Andersson                   IK Gandvik                11.47         
1650 Bengt Svensson                 OK Skogshjortarna         11.48         
1651 Bo Herdersson                  OK Mark                   11.49         
1652 Kjell Ehrencrona               IFK Göteborg              11.50         
1653 Bengt Johansson                OK Skogshjortarna         11.51         
1654 Hans Öberg                     OK Hällen                 11.52         
1655 Håkan Jansson                  IF Hagen                  11.53         
1656 Jan Widerström                 IK Ymer                   11.54         
1657 Kent Ivarsson                  OK Skogshjortarna         11.55         
1658 Börje Sundberg                 OK Gipen                  11.56         
1659 Lennart Widerström             IK Ymer                   11.57         
1660 Gunnar Wass                    IF Hagen                  11.58         
1661 Anders Derebrant               SOK Aneby                 11.59         
1662 Bengt Palm                     OK Vilse 87               12.00         
1663 Lasse Burman                   Kvillebyns SK             12.01         
1664 Göran Larsson                  OK Skogsvargarna          12.02         
1665 Anders Eriksson                IF Hagen                  12.03         
1666 Per Fredriksson                OK Skogshjortarna         12.04         
1667 Mats Blom                      Ljungskile FK             12.05         
1668 Sten-Olof Johansson            Åmåls OK                  12.06         
1669 Yngve Nilsson                  OK Gipen                  12.07         
1670 Tom A Karlsen                  Fredrikstad SK            12.08    94086
1671 Hans Andersson                 Västerbergslagens OL      12.09         
1672 Dan Widercrantz                OK Skärmen                12.10         
1673 Staffan Törnros                Tumba-Mälarhöjden OK      12.11         
1674 Björn Heidenström              Fredrikstad SK            12.12    26496
1675 Bengt Andersson                Främmestad IK             12.13         
1676 Per Stenseth                   Fredrikstad SK            12.14         
1677 Anders Kumlin                  IK Ymer                   12.15    26412
1678 Gert Ivarsson                  OK Skogshjortarna         12.16         

H55  2890 m     Start 2: 1000 m
1679 Sören Svensson                 Sjövalla FK               11.01         
1680 Sven-Åke Karlsson              IK Hakarpspojkarna        11.03         
1681 Sven-Erik Johansson            Mariestads FK             11.05         
1682 Björn Engvall                  OK Kolmården              11.07    74023
1683 Conny Jidetoft                 Stångenäs AIS             11.09         
1684 Ove Vesterberg                 Lycksele IF               11.11         
1685 Roger Karlsson                 OK Skogsstjärnan          11.13         
1686 Håkan Olsson                   Hjobygdens OK             11.15         
1687 Ulf Kristensson                Halmstads OK              11.17         
1688 Lars-Åke Johansson             IK Ymer                   11.19         
1689 Carl-Henry Andersson           OK Orinto                 11.21         
1690 Hans Carlstedt                 Sävedalens AIK            11.23         
1691 Weine Fredriksson              KFUM Örebro OK            11.25         
1692 Jan Martner                    Tolered-Utby OL           11.27         
1693 Bengt-Olof Johansson           Stångenäs AIS             11.29         
1694 Göran Litzell                  OK Kullingshof            11.31         
1695 Anders Millinger               Västerås SOK              11.33         
1696 Oskar Johansson                Stångenäs AIS             11.35         
1697 Jonas Larsson                  OK Kullingshof            11.37         
1698 Sten Olsson                    OK Alehof                 11.39         
1699 Torbjörn Karldén               Kvillebyns SK             11.41         
1700 Olof Karlsson                  Uddevalla OK              11.43         
1701 Ingemar Widén                  KFUM Örebro OK            11.45    29625
1702 Claes-Göran Johansson          Ulricehamns OK            11.47         
1703 Rune Sandberg                  Uddevalla OK              11.49         
1704 Lars Arlebo                    KFUM Örebro OK            11.51         
1705 Björn Tilly                    Kungälvs OK               11.53         
1706 Christer Henriksgård           OK Klyftamo               11.55         
1707 Stellan Holmstrand             Herrljunga SK             11.57    44558
1708 Per-Arne Källén                Uddevalla OK              11.59         
1709 Rolf Gjölberg                  Larvik OK                 12.01    67704
1710 Rolf Hagman                    Kolbotn & Skimt OL        12.03    69020
1711 Ingemar Kallin                 SOK 68                    12.05         
1712 Stefan Larsson                 OK Njudung                12.07         
1713 Bertil Karlsson                Hjobygdens OK             12.09         
1714 Claes Lindegårdh               Tolered-Utby OL           12.11         
1715 Dan Krantz                     IK Gandvik                12.13    11202

H60  2760 m     Start 2: 1000 m
1716 Leif Olofsson                  OK Flundrehof             11.15         
1717 Lennart Karlsson               Främmestad IK             11.17         
1718 Ronny Andersson                OK Skogshjortarna         11.19         
1719 Nisse Gunnarsson               OK Gipen                  11.21         
1720 Gustav Wennberg                Åmåls OK                  11.23         
1721 Ingemar Lindblom               IFK Göteborg              11.25         
1722 Ingemar Wiklund                OK Skogsvargarna          11.27         
1723 Kenneth Jonsson                Vänersborgs SK            11.29         
1724 Egil Ronäss                    Porsgrunn OL              11.31         
1725 Bengt Andersson                Tidaholm SOK Sisu         11.33         
1726 Kalle Johansson                OK Skogshjortarna         11.35         
1727 Lars-Åke Larsson               OK Tranan                 11.37         
1728 Lars-Olof Svalin               OK Alehof                 11.39         
1729 Lars Johansson                 Södertälje-Nykvarn        11.41         
1730 Per-Olof Johansson             OK Klyftamo               11.43         
1731 Bakken Svein                   Stigsökarna               11.45    26384
1732 Lennart Höije                  OK Klyftamo               11.47         
1733 Kennet Ivehag                  Främmestad IK             11.49         
1734 Göran Öhlund                   IK Hakarpspojkarna        11.51         
1735 Christer Westberg              IFK Göteborg              11.53         
1736 Lars-Olof Lannfelt             OK Skogshjortarna         11.55         
1737 Sven-Erik Sjöholm              Mullsjö SOK               11.57    39488
1738 Kent Carlgren                  OK Skogshjortarna         11.59         
1739 Tore Pettersson                OK Gipen                  12.01         
1740 Kjell-Åke Isaksson             OK Skogshjortarna         12.03         
1741 Leif Björkman                  IK Ymer                   12.05         
1742 Rune Arvidsson                 OK Mark                   12.07         
1743 Mats Jodal                     Göteborg-Majorna OK       12.09         
1744 Gunnar Tiselius                OK Kåre                   12.11         
1745 Olle Hermansson                IK Ymer                   12.13         
1746 Magnus Klovning                Porsgrunn OL              12.15         
1747 Arne Berg                      Stigsökarna               12.17    26394
1748 Bo Westerberg                  Vänersborgs SK            12.19         

H65  2450 m     Start 2: 1000 m
1749 Evert Johansson                Ryda SK                   11.30         
1750 Åke Hogedal                    Kungälvs OK               11.32         
1751 Per-Hugo Lundgren              Lerums SOK                11.34         
1752 Matts Mattsson                 OK Gipen                  11.36         
1753 Anders Nilsson                 Ryda SK                   11.38         
1754 Hans Östlund                   OK Kroppefjäll            11.40         
1755 Göran Hektor                   Linköpings OK             11.42    77205
1756 Rolf Stenström                 Vänersborgs SK            11.44         
1757 Georg Paulsson                 Uddevalla IS              11.46         
1758 Sten Emanuelsson               Vänersborgs SK            11.48         
1759 Tord Lööv                      Stångenäs AIS             11.50         

H70  2280 m     Start 2: 1000 m
1760 Sture Särdqvist                IK Ymer                   10.00         
1761 Stig Sahl                      IF Hagen                  10.02         
1762 Said Johansson                 Uddevalla IS              10.04         
1763 Erling Lundgren                OK Grane                  10.06    38063
1764 Sven-Johan Persson             IK Gandvik                10.08         
1765 Rolf Johnsson                  Vänersborgs SK            10.10         
1766 Gösta Eriksson                 Idefjordens SK            10.12         
1767 Kurt Stenberg                  IK Gandvik                10.14         
1768 Gunnar Larsson                 Uddevalla IS              10.16         
1769 Yngve Malmlöf                  Floby OK                  10.18    33259
1770 Bror Svensson                  Uddevalla IS              10.20         
1771 Karl Lund                      Lidköpings VSK            10.22         
1772 Ove  Kilborn                   Uddevalla IS              10.24         
1773 Rune Andersson                 Uddevalla OK              10.26         
1774 Kurt Johansson                 Uddevalla IS              10.28         
1775 Gunnar Söderlund               Trollhättans SK           10.30         
1776 Matts Mattsson                 OK Flundrehof             10.32         
1777 Lennart Olsson                 Kungälvs OK               10.34         
1778 Bertil Sandström               OK Gipen                  10.36         
1779 Sten Johansson                 OK Kullingshof            10.38         
1780 Bertil Sjöström                OK Flundrehof             10.40         

H75  2320 m     Start 2: 1000 m
1781 Tage Fredriksson               Ljungskile FK             10.20         
1782 Gunde Skålberg                 OK Kroppefjäll            10.22         
1783 Arne Svahn                     Främmestad IK             10.24         
1784 Stig Engström                  OK Skogshjortarna         10.26         
1785 Yngve Andersson                Lidköpings VSK            10.28         
1786 Lennart Pepa                   OK Djerf                  10.30         
1787 Carl-Åke Hansson               Laholms IF                10.32         
1788 Ingvar Green                   Ljungskile FK             10.34         

H80  2320 m     Start 2: 1000 m
1789 Joel Slättmyr                  IK Stern                  10.01         
1790 John Olsson                    Trollhättans SK           10.03         
1791 Erik Sillerström               OK Skogshjortarna         10.05         
1792 Nils-Erik Larsson              Stenungsunds OK           10.07         
1793 Anders Remmert                 OK Flundrehof             10.09         
1794 Gunnar Alexandersson           Uddevalla IS              10.11         

INSK  1800 m     Start 3: 1300 m
1795 Anders Staff                   OL Toten-Troll            valfri   92158
1796 Stina Liderud                  Lidköpings VSK            valfri        
1797 Erik Snilsberg                 OK Moss                   valfri   86235
1798 Alma Liderud                   Lidköpings VSK            valfri        
1799 Erik Andersson                 Ryda SK                   valfri        
1800 Adrian Dahlström               Åmåls OK                  valfri        
1801 Alfred Steindahl               Stenungsunds OK           valfri        
1802 Sofie Andersson                Ryda SK                   valfri        

U1  2170 m     Start 3: 1300 m
1803 Josefin K/Clara B              Trollhättans SOK          valfri        
1804 Elin Claesson                  OK Orinto                 valfri        
1805 Alexandra Wahlberg             Vänersborgs SK            valfri        
1806 Sara Havner                    Kungälvs OK               valfri        
1807 Therse A-E/Rebecka W           Trollhättans SOK          valfri        
1808 Sofia Sjögren                  OK Kullingshof            valfri        
1809 Jonas Johansson                Stångenäs AIS             valfri        
1810 Viktor Yngström                Göteborg-Majorna OK       valfri        
1811 Linn Nielsen                   Stångenäs AIS             valfri        

U2  2240 m     Start 3: 1300 m
1812 Moa Grälls                     OK Kåre                   valfri        
1813 Johanna S/Carolina S           Trollhättans SOK          valfri        
1814 Emil Morgén                    IFK Göteborg              valfri        
1815 Hanna Norberg                  Trollhättans SOK          valfri        
1816 Malin Hallberg                 Lidköpings VSK            valfri        
1817 Aina Edgren                    Trollhättans SOK          valfri        
1818 Björn Cederberg                Vänersborgs SK            valfri        
1819 Malin A/Johanna J              Trollhättans SOK          valfri        
1820 Karin Lind                     Stångenäs AIS             valfri   25960
1821 Oskar Hallén                   Trollhättans SOK          valfri        
1822 Dennis Johansson               Stångenäs AIS             valfri        
1823 Johanna Berntsson              Stenungsunds OK           valfri        
1824 Oskar Stenberg                 OK Skogshjortarna         valfri        

U3  2590 m     Start 3: 1300 m
1825 Ylva Wängdahl                  OK Gipen                  valfri        
1826 Martin Berntsson               Stenungsunds OK           valfri        
1827 Hanna Josefsson                Vänersborgs SK            valfri        
1828 Frans Karlsson                 Kvillebyns SK             valfri        
1829 Johanna Nilsson                Falköpings AIK            valfri        
1830 Emily Pettersson               OK Skogsvargarna          valfri        
1831 Markus Bjurström               OK Skogsmunken            valfri        
1832 Simon Nilsson                  Falköpings AIK            valfri        
1833 Joakim Gustavsson              IK Albion                 valfri        

U4  2630 m     Start 3: 1300 m
1834 Linus Trygg                    Lidköpings VSK            valfri        
1835 Andreas Riis                   Stenungsunds OK           valfri        
1836 Karl-Mikael Svensson           Lidköpings VSK            valfri        

Ö4  2980 m     Start 3: 1300 m
1837 Christina Persson              IK Ymer                   valfri        


Alla seniorer i bokstavsordning på namn:

D21  Ann-Charlotte Johansson       IFK Göteborg                   
D21  Anna Stålstad                 IK Hakarpspojkarna             
D21  Anne Sofie Klavestad          Fredrikstad SK            61944
D21  Annelie Litzell          0564 OK Kullingshof                 
D21  Annie Svensson                Lidköpings VSK                 
D21  Britt-Marie Erlandsson        Stigsökarna                    
D21  Charlotta Jansson             IF Hagen                       
D21  Christina Pettersson          Stigsökarna                    
D21  Elin Bjerva                   Bäkkelagets SPK          483527
D21  Elin Stenström                Sala OK                        
D21  Elisabet Enmark               Gävle OK                       
D21  Elisabeth Snilsberg           OK Moss                   67580
D21  Ellen Moen                    Nydalens SK               66594
D21  Emma Arlebo                   KFUM Örebro OK                 
D21  Emma Wingstedt                Bodafors OK                    
D21  Erika Ödlund                  Linköpings OK             61885
D21  Eva Ode                       Västerås SOK                   
D21  Heidi Ackenhausen             Fredrikstad SK            79045
D21  Heidi Tronböl                 Larvik OK                      
D21  Hilde Slördahl Conradi        Larvik OK                      
D21  Jennie Brobakken              KFUM Örebro OK                 
D21  Johanna Karlsson              Hjobygdens OK                  
D21  Karianne Ruud                 Fredrikstad SK            77458
D21  Karin Aneland            0168 IFK Göteborg                   
D21  Karin Karlsson                Halmstads OK             480427
D21  Karin Olsson             0316 Skogslöparna                   
D21  Karin Samuelsson              Kungälvs OK                    
D21  Karolina Källstrand           Åmåls OK                       
D21  Katarina Andersson            Uddevalla OK                   
D21  Katarina Andersson            Vänersborgs SK                 
D21  Kristin Ekdala           0323 Kungälvs OK                    
D21  Kristin Johansson             Lidköpings VSK                 
D21  Kristin Olsson                OK Alehof                      
D21  Lene Engen                    Halden SK                      
D21  Lina Hult                     IK Ymer                        
D21  Lina Samor               0336 Tjällmo-Godegårds OK      61884
D21  Linda Gränsvall               Främmestad IK                  
D21  Linda Lövhammer               Sundbybergs IK                 
D21  Linda Wik                     Stenungsunds OK                
D21  Line Jensen                   Nydalens SK               22951
D21  Linnéa Karlsson               Stenungsunds OK                
D21  Linnea Pauler            0641 Skogslöparna                   
D21  Lisa Ahnoff                   Göteborg-Majorna OK            
D21  Lisa Gunnarsson               OK Gipen                       
D21  Lisa Jansson                  Främmestad IK                  
D21  Lisa Maria Larsson            Lidköpings VSK                 
D21  Malin Andersson          0675 Skogslöparna                   
D21  Malin Christiansson           Kungälvs OK                    
D21  Malin Danielsson         0340 IF Hagen                       
D21  Malin Sörstrand               SOK 68                         
D21  Malin Tengström               Främmestad IK                  
D21  Malin Wik                     Stenungsunds OK                
D21  Maren Kaarby                  Nydalens SK               79903
D21  Maria Eriksson                Nydalens SK               79809
D21  Maria Holmstrand         0114 IFK Göteborg                   
D21  Maria Näsholm            0553 Skogslöparna                   
D21  Marie Filtenborg              Nydalens SK               63343
D21  Marie-Louise Sköld       0339 IK Hakarpspojkarna             
D21  Marina Lågland                Skogslöparna                   
D21  Martina Dahlström        0277 Vänersborgs SK                 
D21  Martina Lindberg              IK Ymer                        
D21  Mette Kornvig                 OK Pan-Århus             485206
D21  Michaela Källstrand           Åmåls OK                       
D21  Rikke Nörgaard                Nydalens SK               89430
D21  Sara Björnberg                KFUM Örebro OK                 
D21  Sara Johansson           0298 Kristinehamns OK               
D21  Siri Anne Hagman              NTNUI                     69019
D21  Sofia Gunnarsson              OK Gipen                       
D21  Sofia Norlenius               Vänersborgs SK                 
D21  Stina Fasting                 OK Moss                  480117
D21  Susanne Biörs            0173 OK Tranan                      
D21  Susanne Friman                Tolered-Utby OL                
D21  Susanne Wiklund               Östersunds OK             93507
D21  Ulrika Hellman                OK Kroppefjäll                 
D21  Una Glende Janson             Fredrikstad SK            47714
D21  Veronica Gustavsson           Bredareds IF                   
D21  Ylva Sunesson            0331 Haninge SOK                    
D21  Åsa Håkansson                 Uddevalla OK                   
D21  Åsa Johansson            0283 Tullinge SK                    
D21  Åsa Svensson             0303 Skogslöparna                   

H21  Alf Nordanbro                 Malungs OK Skogsmård           
H21  Anders Fornegård              OK Klyftamo                    
H21  Anders Franzén                Lidköpings VSK                 
H21  Anders Frick                  Trollhättans SK                
H21  Anders Pettersson             KFUM Örebro OK                 
H21  Anders Påhlman           0312 Istrums SK                     
H21  Anders Sundin            0461 Skogslöparna             480472
H21  Anders Ulin                   KFUM Örebro OK                 
H21  Anders Westberg          0495 IF Hagen                       
H21  Andreas Höye                  Fredrikstad SK           480204
H21  Andreas Persson               Göteborg-Majorna OK            
H21  Asgier Lium                   OSI                            
H21  Aslak Blågestad               Nydalens SK               79800
H21  Björn Magnus Lövhammer        IFK Göteborg                   
H21  Christian Vogelsang           Nydalens SK               82224
H21  Cristoffer Jonsson            KFUM Örebro OK                 
H21  Daniel Bratt                  Sala OK                        
H21  Daniel Gustafsson             KFUM Örebro OK                 
H21  Daniel Robertson              IFK Göteborg                   
H21  Erik Adolfsson           0459 OK Skogsstjärnan               
H21  Erik Frick                    Trollhättans SK                
H21  Erik Groth                    KFUM Örebro OK                 
H21  Erik Jonsson             0369 OK Linné                       
H21  Erik Lindblom            0773 IFK Göteborg                   
H21  Erik Österlin                 Sävedalens AIK                 
H21  Erlend Slokvik                Nydalens SK              402743
H21  Esten Koren                   Nydalens SK               77444
H21  Filip Svensson           0634 Istrums SK                     
H21  Fredrik Andersson             Vänersborgs SK                 
H21  Fredrik Karlsson         0588 Göteborg-Majorna OK            
H21  Fredrik Liljeqvist            Stigsökarna                    
H21  Fredrik Wallin                Linköpings OK             69474
H21  Frode Konst                   IL Tyrving                39519
H21  Frode Risbråthe               OK Moss                   94135
H21  Hans Svensson                 OK Kullingshof                 
H21  Henrik Nord                   KFUM Örebro OK                 
H21  Henrik Ottesen                Fredrikstad SK            61949
H21  Henrik Ottosson               OK Skogsfalken                 
H21  Håkan Lindén                  Uddevalla OK                   
H21  Håkan Olsson             0646 IK Hakarpspojkarna             
H21  Håkon Hultgren                Nydalens SK              103136
H21  Håkon Stenseth                Fredrikstad SK                 
H21  Håvard Lucasen                Fredrikstad SK            99185
H21  Jan Johansson                 KFUM Örebro OK                 
H21  Jan Sverre Edström            Bäkkelagets SPK                
H21  Johan Karlsson                OK Flundrehof                  
H21  Johan Westerbergh             OK Linné                       
H21  Johannes Bejbom               Uddevalla OK                   
H21  Johnny Junegard          0248 Tullinge SK                    
H21  Jonas Birgerson          0832 Malungs OK Skogsmård      61611
H21  Jonas Byström            0306 Skogslöparna             480474
H21  Jörgen Fröyd                  Nydalens SK               67697
H21  Kjartan Hauger                OSI                            
H21  Kjell Arild Karlsen           Fredrikstad SK            72500
H21  Kristian Palm                 IK Hakarpspojkarna             
H21  Kristoffer Jidetoft           Stångenäs AIS                  
H21  Magnus Andersson              Sundbybergs IK                 
H21  Magnus Lund                   IK Gandvik                     
H21  Magnus Sterner                Sundbybergs IK                 
H21  Magnus Sundmark               IK Gandvik                     
H21  Marius Röed Hanssen           Fredrikstad SK            82106
H21  Markus Hermansson             IK Ymer                        
H21  Martin Grotle Soukup          Fredrikstad SK            79906
H21  Martin Nordin                 Vänersborgs SK                 
H21  Martin Sedström               KFUM Örebro OK                 
H21  Mathias Häggblom              OK Klyftamo                    
H21  Mats Gustavsson          1065 FK Friskus Varberg             
H21  Mats Norum                    Fredrikstad SK            71479
H21  Mats Olsson              0454 Kungälvs OK                    
H21  Mats Thulin                   Västerås SOK                   
H21  Mattias Hedfjärd         0950 Gudhems IF                     
H21  Mattias Johansson             IK Ymer                        
H21  Mattias Larsson          0313 OK Tranan                      
H21  Mattias Persson          0617 Skogslöparna                   
H21  Mikael Adrian                 Åmåls OK                       
H21  Mikael Nordh                  IK Ymer                        
H21  Morten Fismen                 Nydalens SK               79826
H21  Niklas Aldin             0680 Linköpings OK             68318
H21  Niklas Henriksson        0657 OK Linné                       
H21  Ola Lindqvist            0253 OK Skogsfalken                 
H21  Olof Svensson                 OK Skogshjortarna              
H21  Oskar Forsberg                IF Thor                        
H21  Peder Hallberg                IK Ymer                        
H21  Per Forsberg                  IK Ymer                        
H21  Per Jonhed                    KFUM Örebro OK                 
H21  Per Olaussen                  Fredrikstad SK            79573
H21  Per Svantesson                IK Ymer                   16552
H21  Per-Arne Johansson            OK Gipen                       
H21  Peter Claesson                IFK Göteborg                   
H21  Peter Ivarsson                Skogslöparna                   
H21  Peter Westerberg         0503 Vänersborgs SK                 
H21  Rasmus Nielsen                Farum-Tisvilde OK        485105
H21  Richard Tengström        0468 Vänersborgs SK                 
H21  Richard Öberg                 IK Ymer                        
H21  Robert Andersson              Vänersborgs SK                 
H21  Roland Natanaelsson           Köping-Kolsva OK               
H21  Roy Kristainsen               OSI                            
H21  Sindre Östhagen               Fredrikstad SK           101679
H21  Staffan Johansson        0551 Vänersborgs SK                 
H21  Staffan Schön                 IK Ymer                        
H21  Stefan Aronsson               KFUM Örebro OK                 
H21  Stefan Lund              0467 IFK Göteborg                   
H21  Stefan Olofsson               Laxå OK                        
H21  Stefan Sjölund           0529 Skogslöparna                   
H21  Thomas Andersson         0290 OK Tranan                      
H21  Thomas Ljung                  OK Kullingshof                 
H21  Tobias Olsson            0411 OK Alehof                      
H21  Tomas Johansson          0446 IFK Umeå                       
H21  Torbjörn Olsson               Sundbybergs IK                 
H21  Torgeir Snilsberg             OK Moss                   67577
H21  Öystein Nesse                 Nydalens SK               80597