Vikingaträffen 01-04-16 Banläggare: Loffen Johansson
Se också winsplit-online.
H80 3100 m 84 88 79 108 115 69 76 150 Starttid
Sträcklängder: 530 300 490 610 400 430 120 120 100
1 ERIK SILLERSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 59.57 7.0518.16 7.41 9.00 5.51 8.14 2.00 1.26 0.24 10.01:58 För tidig nollning 0.0-
2 NILS-ERIK LARSSON STENUNGSUNDS OK 63.54 8.3211.05 8.0618.48 6.12 6.57 2.19 1.28 0.27 10.06
3 ANDERS REMMERT OK FLUNDREHOF 81.34 12.46 6.2316.0117.52 9.15 12.48 3.36 2.15 0.38 10.09
Fel DAVID WIDELL TROLLHÄTTANS SK 69.31 8.35 5.23 7.06 7.41 2.25 1.21 0.33 10.12 Fel: 79 saknas
EjS IVAN BLOMBERG TROLLHÄTTANS SK
|
H75 3100 m 84 88 79 108 115 69 76 150 Starttid
Sträcklängder: 530 300 490 610 400 430 120 120 100
1 LENNART PEPA OK DJERF 45.09 5.09 3.25 6.49 9.05 6.53 10.34 1.44 1.09 0.21 10.30
2 TAGE FREDRIKSSON LJUNGSKILE FK 45.12 5.43 5.05 6.5611.34 6.23 5.57 1.59 1.11 0.24 10.57
3 GUNNAR ALEXANDERSSON UDDEVALLA IS 45.22 5.48 3.28 6.4113.30 5.24 6.47 2.02 1.07 0.35 10.42
4 GUNNAR GUSTAFSSON SOL TRANÅS 47.26 6.45 3.54 8.3811.23 6.24 5.58 2.31 1.26 0.27 10.51
5 STIG ENGSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 49.25 6.44 4.16 8.0910.05 6.34 6.45 2.42 1.15 0.58 10.48
6 NILS EMANUELSSON STENUNGSUNDS OK 57.28 14.20 3.39 7.0111.00 7.08 7.24 4.01 2.23 0.32 9.56:06 För sen nollning 0.54
7 JOHN E CARLSSON OK MANGEN 57.46 4.33 4.2913.2713.39 9.20 7.22 2.46 1.38 0.32 10.35 För tidig nollning 0.47
8 GUNNAR JAKOBSSON LJUNGSKILE FK 62.37 7.48 5.1812.1014.36 8.38 9.10 2.44 1.36 0.37 10.33
9 INGVAR GREEN LJUNGSKILE FK 62.58 10.37 5.24 9.5412.49 8.44 9.34 3.31 1.56 0.29 11.21
10 YNGVE HEDERSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 63.54 9.38 9.3411.3216.54 6.07 6.05 2.04 1.25 0.35 10.39
11 GÖTE FOHLIN OK FLUNDREHOF 63.58 5.16 3.5411.3124.28 8.18 6.37 2.18 1.10 0.26 10.54
Utg KAJ HILLERSTRÖM UDDEVALLA IS 57.50 21.10 8.09 1.51 1.11 0.30 11.00 Utg:88,79.. saknas
EjS KARL-ERIC PERSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK
| | |
H70 3550 m 82 92 100 101 108 75 69 62 150 Starttid
Sträcklängder: 470 580 500 230 400 730 170 190 180 100
1 JONNY BLOMQVIST GÖTEBORG-MAJORNA OK 38.02 4.05 5.43 4.53 3.09 7.12 7.27 1.46 2.05 1.20 0.22 10.16
2 GÖSTA ERIKSSON IDEFJORDENS SK 41.30 3.51 6.16 5.35 4.44 5.36 7.41 2.22 2.26 2.33 0.26 10.31
3 SVEN-JOHAN PERSSON IK GANDVIK 43.51 3.46 6.14 5.00 3.0012.06 7.48 1.50 2.23 1.21 0.23 10.34
4 MATTS MATTSSON OK FLUNDREHOF 44.26 6.37 7.00 5.19 4.18 5.41 7.39 2.37 2.14 2.36 0.25 10.28
5 ÅKE HERMANSSON TOLERED-UTBY OL 45.16 4.43 7.03 5.33 4.58 7.01 9.22 2.05 2.31 1.33 0.27 10.25
6 YNGVE MALMLÖF FLOBY OK 45.18 5.00 7.06 5.29 3.59 7.42 8.16 2.27 2.42 2.13 0.24 9.58
7 TURE GUNNARSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 46.22 5.01 9.06 6.25 4.07 6.45 7.43 2.14 2.54 1.43 0.24 10.00:04 För sen nollning 0.56
8 INGVAR JOHANSSON STENUNGSUNDS OK 48.41 4.36 7.10 6.05 4.32 8.21 10.18 2.10 3.29 1.34 0.26 10.22
9 YNGVE ANDERSSON LIDKÖPINGS VSK 50.04 5.17 7.30 7.57 3.46 8.09 9.36 2.41 2.29 2.14 0.25 9.55
10 LARS LARSSON BREDAREDS IF 57.05 14.22 6.56 5.15 4.08 8.39 9.44 2.38 2.58 1.58 0.27 10.13
11 KURT STÅLFORS KFUM OL JÖNKÖPING 60.05 5.12 7.16 6.19 3.56 8.36 17.30 2.41 6.06 2.02 0.27 10.04
12 BO ELVINGSSON HERRLJUNGA SK 60.20 5.2013.3810.25 3.59 8.28 10.17 3.32 2.35 1.41 0.25 10.40
13 EVERT NILSSON VÄNERSBORGS SK 76.12 7.0014.32 9.23 5.2011.54 13.24 3.29 7.39 2.47 0.44 10.37
Fel SAID JOHANSSON UDDEVALLA IS 47.06 4.49 6.31 6.24 4.06 6.29 11.47 1.36 0.22 10.07 Fel: 69 saknas
EjS STIG GUSTAFSSON EDS SKIDKLUBB
EjS SVEN-ERIK GUSTAFSSON SÄFFLE OK
| | | |
H65 3910 m 82 79 100 101 103 104 105 75 69 76 150 Starttid
Sträcklängder: 470 620 440 230 250 120 180 1090 170 120 120 100
1 ROLF JOHNSSON VÄNERSBORGS SK 37.08 3.46 5.18 3.54 3.36 3.00 2.04 2.03 9.21 1.46 1.21 0.43 0.16 11.18
2 NILS JANSSON SKATTKÄRRS IF 43.33 4.21 6.07 5.05 5.29 3.05 1.50 2.2910.17 2.05 1.30 0.54 0.21 11.24
3 KJELL PERSSON MARIESTADS FK 45.20 3.50 6.55 4.24 4.09 6.20 2.08 2.2610.22 2.00 1.29 0.54 0.23 10.50
4 ATTE HEIKKILÄ OK GIPEN 46.39 4.33 7.35 4.54 3.53 3.13 2.39 3.0711.23 1.57 1.54 1.02 0.29 10.34
5 ALF LUNDSTRÖM LJUNGSKILE FK 48.05 4.21 7.58 5.21 5.14 3.22 2.12 2.5211.58 1.59 1.33 0.52 0.23 11.22
6 MELVIN NILSSON DEJE SF 48.23 4.18 6.40 7.28 3.54 3.37 2.31 2.4611.29 2.41 1.38 1.01 0.20 10.40
7 STEN JOHANSSON OK KULLINGSHOF 48.31 4.14 6.50 5.34 3.13 4.00 3.58 2.2112.47 2.13 1.52 1.04 0.25 10.32
8 LENNART STENBERG STIGFINNARNA 48.36 4.54 7.44 4.55 5.16 4.42 2.20 2.5910.47 1.51 1.40 1.05 0.23 9.52
9 KURT JOHANSSON UDDEVALLA IS 48.48 4.0911.37 3.50 5.07 3.05 2.30 2.40 9.56 2.40 1.48 1.02 0.24 10.54
10 ANDERS NILSSON RYDA SKIDKLUBB 50.13 4.14 6.57 5.42 5.20 3.37 2.44 3.2312.12 2.16 2.13 1.07 0.28 11.20
11 LARS-ERIK MUNKQVIST VÄXJÖ OK 50.49 4.1811.30 4.29 3.05 3.48 4.45 2.2710.50 2.17 1.49 1.05 0.26 9.48
12 BROR SVENSSON UDDEVALLA IS 51.08 4.50 6.59 5.23 4.45 4.05 2.03 3.0014.01 2.22 2.07 1.02 0.31 10.44
13 GUNNAR LARSSON UDDEVALLA IS 53.22 7.09 7.04 5.46 4.03 3.32 2.11 3.5214.08 2.04 1.48 1.19 0.26 9.50
14 ROLAND WENTZEL KUNGÄLVS OK 56.01 7.21 7.45 6.02 4.12 4.42 3.05 3.4212.07 3.32 2.01 1.02 0.30 11.08
15 ARVO HYVÖNEN SKATTKÄRRS IF 57.29 5.2010.09 5.09 5.16 4.22 3.28 3.2614.31 2.31 1.54 0.59 0.24 10.52
16 SAM ANDERSSON LIDKÖPINGS VSK 59.21 5.47 9.21 6.13 4.24 5.23 2.45 3.5014.54 2.37 2.04 1.35 0.28 11.12
17 GÖRAN BODIN OK SKÄRMEN 61.48 5.17 8.05 6.34 4.08 6.32 3.15 3.2317.52 2.24 2.03 1.46 0.29 10.37:09 För sen nollning 0.51
18 KARL LUND LIDKÖPINGS VSK 62.16 3.49 8.0810.13 5.12 4.05 3.24 3.4417.11 2.13 2.33 1.14 0.30 10.46
19 TORE CEDERBOM VÄNERSBORGS SK 63.22 5.3913.15 5.41 7.16 5.03 2.53 2.5312.35 3.41 2.17 1.39 0.30 11.04
20 LENNART OLSSON KUNGÄLVS OK 63.44 4.58 8.3517.52 3.44 3.59 2.54 3.2212.37 2.12 1.55 1.07 0.29 10.30
21 NILS CHRISTIANSSON UDDEVALLA OK 65.57 6.31 8.45 6.12 4.28 4.19 2.52 3.1819.17 6.15 2.33 1.02 0.25 10.58
22 RUNE JOHANSSON LJUNGSKILE FK 66.21 5.56 8.5011.05 5.38 6.05 3.38 3.0414.59 2.26 2.36 1.33 0.31 10.42
23 BERTIL SANDSTRÖM OK GIPEN 66.21 8.04 9.18 6.51 6.05 5.25 3.16 3.5815.22 3.45 2.25 1.22 0.30 11.01 För tidig nollning -1.0
24 RUNE ANDERSSON UDDEVALLA OK 67.51 6.08 9.33 8.00 4.37 5.23 3.22 3.4916.48 6.10 2.05 1.19 0.37 10.48
25 INGE BORGLIDEN VÄNERSBORGS SK 70.05 6.32 8.34 7.17 4.07 6.51 2.44 3.1122.27 4.07 2.21 1.19 0.35 10.36
26 KURT STENBERG IK GANDVIK 74.22 5.30 9.27 7.13 8.07 9.52 6.59 3.5616.05 2.57 2.23 1.25 0.28 11.14
27 GUNNAR SÖDERLUND TROLLHÄTTANS SK 75.25 5.49 7.53 6.16 5.59 4.35 4.41 5.1623.46 6.49 2.21 1.31 0.29 11.06
28 GÖSTA CEDERIN GÖTEBORG-MAJORNA OK 80.10 4.5613.23 6.0817.37 4.27 5.58 4.1315.29 3.14 2.47 1.25 0.33 11.16
29 EVERT JANSSON OK KROPPEFJÄLL 82.45 6.3610.56 7.23 6.18 6.52 4.12 5.2625.42 4.09 2.54 1.43 0.34 11.00
EjS YNGVE MALMLÖF FLOBY OK
EjS GEORG PAULSSON UDDEVALLA IS
EjS ERLING LUNDGREN OK GRANE
| | | | | | |
H60 4500 m 82 90 79 100 105 104 103 106 77 71 65 150 Starttid
Sträcklängder: 470 380 470 440 400 190 120 620 760 210 190 150 100
1 YNGVE JOHANSSON KRISTINEHAMNS OK 41.46 3.03 3.06 4.50 3.48 4.58 1.45 1.41 6.33 6.38 1.56 1.58 1.11 0.19 11.03
2 GÖSTA DROTZ HESTRA IF 43.58 3.05 3.29 4.46 5.29 4.28 1.43 1.28 6.25 6.42 3.04 1.39 1.17 0.23 10.33
3 PER SLUNGGÅRD IDEFJORDENS SK 44.26 3.38 3.21 5.08 3.28 7.09 2.08 1.22 6.03 6.22 1.57 2.26 1.04 0.20 10.41
4 LARS JOHANSSON SÖDERTÄLJE/NYKVARN 45.26 3.20 3.49 8.13 3.29 4.59 1.53 1.29 6.09 6.46 1.55 1.47 1.13 0.24 10.37
5 GERT JOHANSSON IK GANDVIK 49.59 3.47 5.08 5.45 4.07 6.27 2.00 1.36 8.10 7.05 2.13 1.57 1.21 0.23 9.59
6 ROLF GÄVERTH OK JÖSSE 50.15 7.25 5.31 5.53 3.40 4.57 1.51 1.46 6.57 6.54 2.14 1.34 1.12 0.21 10.51
7 GÖRAN NORDH TROLLHÄTTANS SK 50.35 9.57
8 HANS ÖSTLUND OK KROPPEFJÄLL 51.26 3.51 3.46 5.54 4.42 8.04 1.38 2.09 8.23 7.47 1.55 1.48 1.12 0.17 10.47
9 MATS MATSSON OK GIPEN 52.28 3.39 4.01 6.17 4.04 5.53 2.02 2.30 6.4611.02 2.33 1.57 1.20 0.24 9.55
10 BO WESTERBERG VÄNERSBORGS SK 54.44 3.31 5.16 9.24 5.50 5.16 2.39 1.42 8.11 7.05 2.48 1.38 1.08 0.16 10.34:06 För sen nollning 0.54
11 KENT FREDRIKSSON OK SKOGSVARGARNA 56.24 5.10 4.55 5.47 4.25 6.21 5.07 2.35 7.48 7.55 2.45 2.00 1.15 0.21 10.53
12 SVEN-OLOF LUNDIN SOL TRANÅS 57.16 4.32 5.18 6.51 9.49 5.18 2.48 1.47 7.12 7.56 2.02 1.56 1.19 0.28 11.07
13 TORE PETTERSSON OK GIPEN 64.42 5.05 7.02 6.16 5.37 6.43 2.18 3.5410.29 8.50 4.29 2.09 1.25 0.25 10.59
14 GUNNAR OLAUSSON LIDKÖPINGS VSK 65.55 4.33 7.09 7.22 5.16 7.07 2.39 2.2810.2010.15 3.58 2.46 1.38 0.24 10.39
15 ARNE CLAESSON LJUNGSKILE FK 66.21 5.2910.36 7.27 5.15 6.56 2.42 2.10 9.28 9.30 2.38 2.05 1.42 0.23 11.09
16 RAIMO MIKKONEN KVILLEBYNS SK 70.33 4.37 6.00 9.09 5.39 7.40 2.28 5.33 9.3410.58 4.28 2.15 1.44 0.28 11.05
17 BERNT SVANLUND ENEBYBERGS IF 70.55 4.5310.33 7.45 5.45 8.17 2.37 2.30 9.5410.24 2.53 3.08 1.47 0.29 11.01
18 GÖRAN BÖRJESSON OK ALEHOF 80.45 7.31 6.0710.17 7.33 9.09 3.00 3.4410.2012.59 3.12 3.40 2.26 0.47 10.49
19 GUNNAR JOHANSSON OK GIPEN 83.32 3.47 7.53 6.31 5.36 5.36 2.56 1.51 8.0235.15 2.18 1.57 1.21 0.29 10.31
20 STEN EMANUELSSON VÄNERSBORGS SK 87.04 4.2513.5810.58 5.49 7.41 6.00 4.2013.1113.14 2.49 2.21 1.54 0.24 10.45
21 BERNT THORÉN VÄNERSBORGS SK 88.52 6.07 7.1714.31 8.59 7.59 4.13 3.2112.2113.06 4.55 3.12 2.16 0.35 10.55
22 KENNET RONGE KILS OK 94.20 6.56 6.3612.23 9.45 9.15 8.03 4.3712.4213.43 3.30 3.23 2.54 0.33 10.43
Utg FOLKE DAHLÉN LIDKÖPINGS VSK 66.21 6.25 7.21 6.03 4.07 5.55 2.16 1.51 7.09 7.37 2.22 15.15 11.11 Utg:65,150.. saknas
EjS KNUT HÖGLUND OK FLUNDREHOF
| | | | |
H55 5200 m 33 37 41 43 44 48 50 53 57 59 60 76 65 150 Starttid
Sträcklängder: 290 1150 380 340 200 580 390 460 330 390 220 150 70 150 100
1 RUNE SANDBERG UDDEVALLA OK 42.04 2.24 8.50 2.58 3.13 2.26 4.39 3.13 4.36 1.57 2.48 1.38 1.25 0.31 1.07 0.19 10.12
2 TORE MARTINSSON DEGERFORS OK 42.51 2.04 9.41 3.09 3.20 1.56 4.34 3.09 4.52 2.05 2.43 1.32 1.36 0.38 1.12 0.20 10.30
3 PER-ARNE JOHANSSON OK GIPEN 45.13 2.0110.10 2.54 3.19 2.09 5.38 2.50 4.21 2.05 4.25 1.41 1.32 0.41 1.07 0.20 11.12
4 KALLE JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 45.17 2.20 9.22 5.57 3.13 2.06 4.03 2.44 4.34 2.10 3.21 1.54 1.30 0.37 1.07 0.19 10.08
5 BENGT-OLOF JOHANSSON STÅNGENÄS AIS 45.28 3.1911.12 3.16 3.11 2.23 4.20 2.54 4.19 2.05 2.50 1.40 1.59 0.31 1.10 0.19 10.16
6 DAG LORÉN OK FRISENE 45.54 3.28 9.23 3.25 3.23 2.34 5.04 2.50 5.35 2.13 2.38 1.34 1.26 0.45 1.13 0.23 10.56
7 KJELL PETTERSSON OK GIPEN 48.19 2.3610.27 3.44 3.23 2.18 4.59 5.11 4.44 2.22 3.00 1.38 1.38 0.44 1.11 0.24 10.54
8 LARS-OLOF LANNFELT OK SKOGSHJORTARNA 49.17 2.41 9.54 5.06 3.38 2.34 4.57 3.09 5.09 2.46 3.51 1.46 1.39 0.39 1.10 0.18 11.00
9 GUNNAR TISELIUS OK KÅRE 49.39 2.3110.21 4.48 4.47 2.21 4.54 3.11 4.45 3.09 3.18 1.54 1.27 0.39 1.08 0.26 10.10
10 ANDERS BERGLUND OK SKOGSHJORTARNA 49.47 3.0110.38 3.21 3.37 2.48 5.00 3.05 4.55 2.19 3.23 2.55 2.09 0.54 1.23 0.19 10.28
11 LEIF ANDERSSON OK GIPEN 50.12 2.4411.16 3.12 3.28 2.26 6.16 3.29 5.55 2.24 3.14 1.51 1.45 0.36 1.10 0.26 9.58
12 PER IVERMARK SÄFFLE OK 50.14 2.2610.36 3.45 3.20 2.35 6.34 3.15 4.36 2.28 3.49 2.32 1.58 0.34 1.18 0.28 11.04
13 KJELL-ÅKE ISAKSSON OK SKOGSHJORTARNA 50.54 2.4211.44 3.52 3.20 2.32 5.27 3.21 5.42 2.15 3.20 2.05 2.16 0.41 1.19 0.18 11.18
14 BERTIL INGEMARSSON HESTRA IF 51.00 26.44 9.40 Felst, sprungit fel bana
15 TOR SÖRENSEN EIKER O-LAG 51.15 5.0312.00 3.23 3.54 2.38 4.34 3.18 4.47 2.17 3.13 2.11 1.47 0.37 1.09 0.24 11.13:38 För sen nollning 0.22
16 BROR PALGRIM VÄNERSBORGS SK 51.23 2.4212.00 3.56 3.49 2.42 5.14 3.52 4.48 2.38 3.11 1.59 1.50 0.44 1.31 0.27 10.00
17 BENGT BÖRJESSON OK ALEHOF 52.10 6.0311.17 3.17 3.35 2.26 5.00 3.29 5.04 2.32 3.22 1.54 1.52 0.43 1.17 0.19 10.50
18 CHRISTER WESTBERG IFK GÖTEBORG 54.21 3.0811.31 3.51 3.59 2.53 6.32 3.26 5.55 2.51 3.31 2.12 1.58 0.40 1.29 0.25 10.46
19 ROLF GABRIELSSON IF HAGEN 55.53 2.3911.47 4.21 3.42 2.44 6.30 3.42 6.07 3.08 3.42 2.29 2.07 0.55 1.31 0.29 10.52
20 LARS HOLMSTRAND TROLLHÄTTANS SK 56.01 3.3411.55 3.28 5.59 2.39 5.50 3.27 5.35 2.46 3.26 3.02 1.50 0.44 1.23 0.23 10.34
21 ARNE LORÉN OK FRISENE 56.22 3.2713.16 4.06 3.55 3.03 5.49 3.33 5.45 2.50 3.44 2.18 2.06 0.41 1.27 0.22 10.44
22 BERTIL HERMANSSON STENUNGSUNDS OK 59.02 3.0412.13 3.58 4.15 3.19 7.02 3.41 6.26 2.58 3.59 2.48 2.08 0.47 1.52 0.32 11.16
23 ÅKE NORDBERG OK KLYFTAMO 61.44 3.2412.59 4.15 8.08 3.22 5.40 3.53 7.04 2.45 3.20 1.54 2.12 0.44 1.43 0.21 10.42
24 ALLAN WIKSTRÖM STÅNGENÄS AIS 64.38 5.5515.19 4.23 4.36 3.09 6.08 3.53 6.30 3.17 4.13 2.25 2.12 0.48 1.23 0.27 9.56
25 KJELL BENGTSSON SÄVEDALENS AIK 64.39 12.0611.48 4.05 4.23 2.53 5.42 3.40 6.00 2.40 5.03 2.05 1.45 0.44 1.21 0.24 10.14
26 NISSE GUNNARSSON OK GIPEN 65.35 2.3113.0114.23 3.48 2.34 6.56 3.11 5.31 2.46 4.07 2.11 2.18 0.41 1.14 0.23 11.10
27 PER-OLOF JOHANSSON OK KLYFTAMO 66.51 9.35 9.48 3.5511.54 3.07 5.36 3.52 5.52 2.47 4.04 1.55 1.55 0.46 1.25 0.20 10.32
28 CHRISTER HENRIKSGÅRD OK KLYFTAMO 67.19 3.2913.19 6.00 4.42 3.17 8.03 5.09 8.14 3.03 4.22 2.55 2.18 0.45 1.22 0.21 11.02
29 ERLING ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 70.53 9.0416.47 4.47 4.25 3.00 6.11 5.02 7.13 3.00 4.07 2.12 2.08 0.51 1.37 0.29 10.24
30 HANS-OLOF ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 92.50 13.4314.56 6.47 5.38 3.44 10.01 4.4411.38 3.34 6.05 2.46 5.19 1.24 2.03 0.28 10.18
Fel BO LINDBERG IK WILSKE 53.46 4.35 4.00 2.24 5.47 3.25 6.21 2.26 4.17 2.06 1.59 0.41 1.16 0.26 10.06 Fel: 33 saknas
Utg LARS GRANEFELT OK TYR 32.44 2.58 0.29 10.20 Utg:37,38.. saknas
EjS PELLE DALBERG IK STERN
EjS BENGT SKOOG LIDKÖPINGS VSK
EjS OSKAR JOHANSSON STÅNGENÄS AIS
EjS HASSE BERGSTRÖM TYRVING IL
EjS ROLF LARSSON DEGERFORS OK
EjS GUSTAV WENNBERG ÅMÅLS OK
EjS LARS-GÖRAN AXMALM SÄVEDALENS AIK
EjS OLOF KARLSSON UDDEVALLA OK
EjS LARS WAHLSTRÖM ISTRUMS SK
EjS TED LIIVRAND OK SKOGSHJORTARNA
EjS IVAR OPSAHL TYRVING IL
| | | | | | | | |
H55M 4280 m 84 88 93 107 96 101 97 95 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 530 300 430 640 280 200 370 440 550 230 210 100
1 LENNART FÄRJEHAGE OK GIPEN 50.11 4.22 2.30 4.12 9.27 2.37 2.30 5.04 8.29 7.12 2.07 1.22 0.19 9.55
2 HANS JOHANSSON TROLLHÄTTANS SK 53.46 5.28 3.19 4.4710.09 2.56 3.14 5.48 5.08 8.35 2.16 1.39 0.27 10.00:09 För sen nollning 0.51
3 KJELL ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 57.20 6.17 3.34 7.00 8.12 3.44 3.04 6.08 5.17 9.46 2.22 1.31 0.25 10.03:01 För sen nollning 0.59
4 HÅKAN JUNFORS OK SKOGSHJORTARNA 62.48 5.39 3.54 6.48 9.09 3.41 3.10 7.30 6.1910.38 3.38 1.55 0.27 9.52
5 CONNY TISELL LERUMS SOK 69.17 4.52 3.04 7.34 9.06 3.04 3.1118.10 5.38 9.33 2.53 1.49 0.23 10.13
6 LARS WESTER STÅNGENÄS AIS 86.55 5.39 2.59 7.1122.41 2.55 3.46 9.51 7.0420.35 2.21 1.25 0.28 10.07
7 THOR CARLSSON SVANESUNDS GIF 112.43 8.12 5.26 8.1911.42 4.50 25.3911.23 8.4621.48 4.00 2.09 0.29 9.58
EjS STIG NIKLASSON KVILLEBYNS SK
| |
H50 5750 m 32 36 37 41 43 44 48 51 52 55 57 59 60 73 70 65 150 Starttid
Sträcklängder: 360 1050 120 380 350 190 590 420 370 320 150 380 230 320 120 160 140 100
1 YNGVE NILSSON OK GIPEN 43.24 2.52 7.19 0.57 3.09 3.04 2.05 4.13 2.49 3.14 2.11 0.58 2.54 1.42 2.25 0.58 1.15 1.00 0.19 10.20
2 PER-ARNE KÄLLEN UDDEVALLA OK 45.43 2.48 7.25 1.02 2.41 3.11 2.21 5.05 2.26 3.21 2.21 0.55 3.07 2.43 2.42 1.04 1.15 0.58 0.18 10.32
3 JONAS LARSSON OK KULLINGSHOF 45.47 3.06 8.39 1.07 2.31 3.02 2.11 4.11 2.42 3.30 2.25 0.58 3.04 1.46 2.54 0.54 1.17 1.07 0.23 10.16
4 PER FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA 49.06 3.16 8.14 0.59 2.49 3.34 2.45 4.19 2.57 4.20 2.25 0.55 3.43 1.41 2.59 1.20 1.28 1.02 0.20 10.36
5 KLAS OLAUSSON OK GIPEN 51.00 4.00 8.44 1.02 3.08 3.04 2.14 6.15 2.51 3.57 2.33 1.08 2.54 1.47 2.49 1.09 1.53 1.10 0.22 10.50
6 CONNY JIDETOFT STÅNGENÄS AIS 51.13 3.00 9.21 1.13 3.15 3.20 3.31 4.22 2.52 3.38 2.15 1.03 3.11 2.53 3.12 1.06 1.18 1.17 0.26 10.28
7 MATS KARLSSON STENUNGSUNDS OK 51.21 3.05 8.26 1.00 3.21 3.43 3.12 5.42 3.05 3.48 2.25 1.02 3.15 2.16 2.56 1.12 1.20 1.14 0.19 10.18
8 BO KARLSSON LJUNGSKILE FK 53.33 3.2016.12 1.07 2.52 3.16 2.18 4.42 2.49 3.12 2.08 0.59 2.48 1.42 2.33 0.59 1.12 1.02 0.22 10.10
9 STURE JOHANSSON OK KULLINGSHOF 54.31 3.2910.31 1.05 3.12 3.24 2.39 5.11 3.04 4.25 2.45 1.16 3.28 2.21 3.10 1.17 1.37 1.15 0.22 10.54
10 ÖYVIND BERGET SARPSBORG O-LAG 56.05 3.44 9.25 1.18 3.48 3.46 3.22 5.32 2.59 4.31 2.59 1.21 3.21 2.20 3.17 1.09 1.35 1.20 0.18 11.00
11 BENGT SVENSSON OK SKOGSHJORTARNA 56.07 3.33 9.32 1.19 3.32 4.20 2.26 5.18 3.11 5.11 2.45 1.13 3.36 2.17 3.26 1.15 1.33 1.20 0.20 10.56
12 JARL HERMANSSON STENUNGSUNDS OK 56.18 3.24 9.01 1.06 3.32 4.42 2.40 5.03 4.23 4.11 2.43 1.10 3.26 2.01 3.04 2.32 1.37 1.16 0.27 10.30
13 ROALH KLEVELAND KVILLEBYNS SK 56.49 3.46 9.03 1.09 3.49 3.36 2.42 5.50 5.03 3.58 2.51 1.07 3.26 2.13 3.34 1.26 1.36 1.19 0.21 10.04
14 JACK GRÖNROOS OK ALEHOF 57.47 3.41 9.17 1.13 6.01 4.16 2.16 6.44 3.28 3.50 3.14 0.58 2.57 1.43 3.20 2.04 1.21 1.07 0.17 10.34
15 BERTIL JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 58.36 4.53 9.53 1.33 3.37 3.46 2.40 5.44 3.23 5.24 2.47 1.09 3.55 1.50 3.34 1.15 1.38 1.17 0.18 10.46
16 ROGER KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 58.37 3.3811.19 2.42 3.08 3.37 2.31 5.52 3.07 4.55 2.53 1.06 3.15 2.33 3.22 1.16 1.41 1.20 0.22 10.02
17 KJELL ANDERSSON ÅMÅLS OK 59.54 3.31 9.50 1.35 3.43 4.00 3.41 5.28 3.41 4.50 3.23 1.20 3.57 1.57 3.39 1.46 1.39 1.22 0.32 10.44
18 HANS G BERNHARD MARIESTADS FK 60.31 3.4711.10 0.59 3.08 3.49 2.22 6.52 4.14 4.37 2.53 1.02 3.31 2.27 4.19 1.36 1.55 1.26 0.24 10.12
19 ROLF HAGMAN KOLBOTN & SKIMT O-LAG 61.47 3.30 9.54 1.38 4.07 5.06 3.02 5.50 3.29 4.50 3.16 1.12 4.41 2.20 3.43 1.58 1.30 1.18 0.23 10.38
20 PETER NYSTRÖM MARIESTADS FK 63.33 4.11 9.04 1.34 3.54 3.41 2.58 5.56 3.24 9.01 2.55 1.12 3.31 3.10 4.11 1.26 1.37 1.22 0.26 10.48
21 TORBJÖRN KARLDÉN KVILLEBYNS SK 64.04 3.14 9.45 1.08 7.00 3.31 2.32 6.29 5.26 7.25 2.57 1.14 3.33 2.02 3.29 1.03 1.48 1.09 0.19 10.52
22 GUNNAR WASS IF HAGEN 64.51 3.47 9.09 1.20 3.46 4.03 9.33 4.59 4.53 5.30 2.58 1.10 3.54 1.59 3.24 1.16 1.32 1.17 0.21 10.58
23 THORE NILSSON UDDEVALLA OK 66.17 4.5014.13 1.13 3.43 3.51 2.49 5.42 3.35 5.03 2.50 1.09 3.56 4.05 4.05 1.30 1.50 1.29 0.24 10.42
24 ROGER ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 68.53 4.1911.57 1.59 4.53 3.41 2.29 6.53 3.31 7.36 3.46 1.20 4.21 2.20 4.21 1.42 1.52 1.28 0.25 10.08
25 PER-OLOF NORDH UDDEVALLA OK 70.14 12.30 9.40 1.52 4.01 5.34 2.33 6.07 3.23 5.31 2.48 1.19 3.37 2.40 3.54 1.27 1.42 1.15 0.21 10.22
26 GÖRAN LITZELL OK KULLINGSHOF 73.21 6.1114.50 1.10 4.07 4.29 3.31 6.53 4.54 4.56 3.08 1.22 4.44 2.59 4.44 1.39 1.48 1.32 0.24 10.06
27 STEN OLSSON OK ALEHOF 77.37 8.1011.35 4.13 3.54 7.05 3.09 6.17 7.03 4.38 3.22 1.18 4.17 2.14 4.09 2.11 2.02 1.37 0.23 10.24
28 KENT PÅLEDAL ÅMÅLS OK 87.01 7.1611.55 0.55 3.41 5.32 2.18 4.55 8.03 4.33 3.06 1.01 3.05 1.5223.27 1.13 2.15 1.25 0.29 10.00
Utg HÅKAN REIDERSTEDT OK SKOGSHJORTARNA 64.36 5.0610.13 1.09 6.55 4.13 4.42 1.04 4.10 2.25 4.47 1.23 1.46 1.17 0.18 10.26 Utg:44,52.. saknas
EjS LENNART JANSSON OK ALEHOF
EjS PER ÖHLKERS TYRVING IL
| | | | | | |
H45 6630 m 33 37 41 43 44 48 50 53 57 58 60 77 78 114 116 117 150 Starttid
Sträcklängder: 290 1150 380 340 200 580 390 460 330 420 180 470 210 460 110 260 300 100
1 RUNE GROTTENBERG HALDENS SK 48.51 2.01 8.25 2.41 3.01 2.01 3.56 2.29 4.00 1.53 2.45 1.16 3.24 1.39 4.15 0.45 2.30 1.31 0.19 11.03
2 SIXTEN WESTLUND OK TYR 50.12 2.36 8.47 2.33 3.03 1.48 6.24 2.43 3.45 1.42 2.55 1.29 3.13 1.23 3.35 0.42 1.49 1.27 0.18 9.57:20 Sen 0.20
3 HANS HUSEBY HALDENS SK 50.48 1.50 7.59 5.11 2.40 1.45 4.12 2.21 4.08 1.53 2.51 1.39 3.44 1.37 3.52 1.03 2.00 1.47 0.16 10.11
4 LARS BLOM OK SKÄRMEN 50.53 1.39 8.21 2.40 2.46 1.58 4.07 2.47 3.54 2.07 3.03 1.32 3.46 1.55 5.30 0.38 2.17 1.34 0.19 11.01
5 JOHAN LINDGREN IF HAGEN 51.21 2.09 8.42 3.54 3.26 2.21 3.54 3.47 3.17 1.55 2.54 1.22 3.28 1.35 4.00 0.39 2.02 1.38 0.18 10.45
6 INGE JOSEFSSON STÅNGENÄS AIS 52.19 1.49 7.50 4.50 2.54 2.05 4.22 2.44 3.51 1.50 2.45 1.51 3.57 1.34 5.05 0.48 2.09 1.38 0.17 10.33
7 YNGVE GOTTFRIDSSON ÅS NLH ORIENTERING 53.06 2.08 8.30 4.11 2.51 2.04 4.45 2.50 3.59 2.10 2.43 1.17 3.26 1.35 5.51 0.38 1.57 1.51 0.20 11.13:02 Sen 0.02
8 ULF SJÖDIN OK SKOGSHJORTARNA 54.52 2.04 9.24 3.31 2.59 2.39 4.15 2.43 4.10 2.05 3.09 1.36 4.14 1.48 5.24 0.43 2.18 1.33 0.17 10.57
9 BENGT HAMELIUS SÄTERBYGDENS OK 55.24 1.50 9.32 3.10 3.19 2.18 5.05 2.49 5.09 2.07 3.09 1.34 4.05 1.46 4.11 0.48 2.13 1.57 0.22 11.27
10 EVERT LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 56.23 5.42 9.16 3.31 3.08 2.18 4.32 2.35 3.46 2.11 2.47 1.20 3.51 1.59 4.15 0.46 2.20 1.47 0.19 10.25
11 ANDERS LINDQVIST BROMMA-VÄLLINGBY SOK 56.48 2.15 9.17 3.26 3.13 2.26 4.17 3.06 4.49 2.19 3.29 1.30 4.35 2.13 4.38 0.47 2.15 1.50 0.23 10.19
12 UNO MAGNUSSON IF HAGEN 57.18 1.5410.30 3.10 3.12 2.35 4.36 2.50 4.28 2.23 3.18 1.29 4.35 2.08 4.42 1.02 2.21 1.44 0.21 11.05
13 BENGT-ÅKE JANSSON FRÄMMESTAD IK 57.35 3.53 9.43 3.01 3.11 2.40 5.08 2.43 5.08 2.06 3.09 1.28 4.05 1.57 4.12 0.49 2.05 1.56 0.21 11.25
14 TOMAS KARLSSON OK SKOGSHJORTARNA 58.17 4.11 9.36 3.04 3.03 2.03 4.21 2.45 4.42 2.07 3.02 2.06 5.23 2.02 4.42 0.48 2.23 1.42 0.17 11.07
15 STEFAN GUNNARSSON KRISTINEHAMNS OK 59.21 2.31 9.04 3.09 3.07 2.11 5.01 2.57 4.52 2.26 4.58 1.32 4.28 2.30 5.02 0.54 2.37 1.43 0.19 10.39
16 TORE WATTERDAL OL TÖNSBERG 59.54 4.3912.52 2.43 2.57 2.04 4.23 3.09 4.05 2.00 3.48 1.27 3.57 2.46 3.59 0.40 2.06 2.03 0.16 10.29
17 ANDERS ERIKSSON IF HAGEN 61.07 2.0210.55 3.01 3.50 2.30 5.05 3.17 5.26 2.04 3.46 1.53 4.41 1.55 4.46 0.53 2.38 2.01 0.24 11.17
18 GUNNAR OLSSON OK SKOGSHJORTARNA 61.36 3.3410.03 3.10 3.08 2.12 4.51 3.10 4.56 2.19 5.06 1.23 4.34 2.25 5.04 0.55 2.40 1.41 0.25 10.37
19 THOMAS KARLSSON FRÄMMESTAD IK 62.37 2.1010.14 3.15 3.35 2.32 5.08 3.11 5.14 2.14 3.33 1.36 4.37 2.01 4.20 1.04 5.22 2.03 0.28 10.07
20 PEO JOHANSSON OK SKÄRMEN 62.46 2.36 9.08 4.57 3.38 2.28 4.49 3.14 3.57 2.11 3.39 1.35 3.56 2.52 4.00 0.42 6.42 2.01 0.21 10.31
21 GÖRAN LARSSON OK SKOGSVARGARNA 62.54 3.06 9.37 3.09 4.13 2.06 3.59 2.33 5.38 2.27 3.49 1.44 4.40 2.19 7.34 0.51 2.27 2.21 0.21 10.59
22 BROR WIDEN UDDEVALLA OK 63.57 2.2011.42 3.29 3.36 2.10 5.40 3.13 4.25 2.05 6.38 1.37 4.19 1.42 5.45 0.51 2.12 1.52 0.21 11.29
23 ROBERT JESSEN FRÄMMESTAD IK 64.02 3.25 9.29 3.23 4.06 2.57 5.37 3.07 5.13 2.28 3.48 2.12 5.06 2.15 4.52 0.53 2.42 2.08 0.21 10.41
24 PETER LARSSON OK GIPEN 64.44 2.08 9.43 3.13 3.35 2.33 5.45 2.57 5.01 2.29 3.33 2.02 5.04 5.16 5.02 0.54 2.48 2.17 0.24 10.27
25 REINE SPETZ STENUNGSUNDS OK 66.40 3.0410.38 3.26 4.04 2.39 5.46 3.20 6.01 2.13 3.52 1.36 5.26 2.49 6.16 0.51 2.17 2.03 0.19 10.21
26 NILS OLOF JOHANSSON OK SKÄRMEN 66.50 2.4012.23 3.49 3.38 2.27 5.55 3.35 5.02 2.39 3.46 2.03 4.48 2.20 5.55 0.59 2.30 1.58 0.23 9.59
27 HÅKAN CARLBOM OK GIPEN 67.24 3.3011.30 3.49 2.53 3.02 5.36 3.22 5.54 2.23 4.05 1.47 4.51 3.19 5.53 0.51 2.31 1.45 0.23 10.55
28 STEN-OLOF J0HANSSON ÅMÅLS OK 68.14 2.2010.05 3.07 3.05 2.28 4.56 3.32 4.41 2.19 4.12 2.10 5.34 2.1111.26 1.06 2.21 2.18 0.23 10.15
29 LENNART FAGERLUND UDDEVALLA OK 69.15 7.0210.02 3.09 3.26 2.49 4.42 2.46 5.01 2.13 3.24 3.13 6.11 2.34 5.30 1.35 2.46 2.29 0.23 11.15
30 PER-OLA JOHNSSON OK KULLINGSHOF 69.52 2.3412.24 5.28 3.51 2.39 5.33 3.06 5.09 2.24 3.28 1.58 4.56 2.24 5.59 0.57 4.26 2.10 0.26 10.51
31 ROLAND MATTSSON OK SKÄRMEN 70.53 2.4013.41 6.39 3.47 2.36 5.26 3.35 5.11 2.30 3.45 1.57 4.56 2.17 6.04 0.58 2.38 1.52 0.21 9.55
32 GÖRAN ENGSTRÖM IFK MORAS OK 71.30 2.47 9.3311.23 3.25 2.24 5.01 4.45 5.08 2.20 3.21 2.17 4.18 2.30 6.16 0.55 2.37 2.07 0.23 10.23
33 DAN WIDERCRANTZ OK SKÄRMEN 72.22 2.2013.27 3.50 4.04 2.33 7.34 3.30 5.17 2.39 4.03 2.15 5.22 2.51 6.16 1.23 2.25 2.08 0.25 11.21
34 PER SALGÅRD LIDKÖPINGS VSK 73.07 4.1910.09 3.27 3.38 2.27 5.06 3.2211.53 2.37 4.16 1.43 4.49 2.34 5.56 0.53 3.23 2.07 0.28 10.13
35 GERT IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 73.14 3.2712.19 5.11 3.50 2.42 5.20 3.17 5.44 2.32 4.27 1.33 8.13 2.48 5.41 0.55 2.39 2.11 0.25 10.47
36 GUNNAR BEJBOM MUNKEDALS SOK 73.44 3.2610.17 3.58 3.45 2.27 5.35 3.13 5.52 2.58 5.22 1.50 5.31 5.22 6.45 1.14 3.38 2.08 0.23 11.09
37 ODD OHLSSON UDDEVALLA OK 74.43 5.0312.45 3.43 4.07 2.58 5.56 3.41 5.28 2.55 4.02 2.14 5.51 2.39 6.10 1.18 3.10 2.17 0.26 10.43
38 MÅTEN JOSEFSSON OK GIPEN 75.21 2.4717.59 4.54 3.09 2.35 6.05 3.27 5.24 2.25 5.05 1.56 5.12 2.07 5.15 1.07 2.33 2.46 0.35 11.19
39 MATS SUNESSON OK SKOGSSTJÄRNAN 76.24 5.2912.24 3.27 3.56 3.33 5.53 3.30 7.25 2.37 4.53 1.44 7.00 2.17 6.06 0.48 2.35 2.23 0.24 10.05
Utg KENT IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 64.09 4.1914.14 6.34 4.23 3.12 6.59 4.20 5.47 3.07 5.15 3.26 0.27 10.01 Utg:77,78.. saknas
EjS THORE JANSSON KUNGÄLVS OK
EjS MATS KARLSSON LIDKÖPINGS VSK
EjS GÖRAN BERGGREN LJUNGSKILE FK
EjS KARL-GUSTAV HAGELBERG ÅMÅLS OK
EjS INGEMAR ANDERSSON I OK SKOGSHJORTARNA
EjS URBAN LARSSON IF HAGEN
EjS ULF BÄCKSTRÖM HESTRA IF
| | | | | | | | | |
H45M 5300 m 34 35 42 43 49 64 54 56 67 116 111 150 Starttid
Sträcklängder: 520 620 480 400 820 230 520 330 460 260 360 200 100
1 HANS ENGMAN SÄFFLE OK 52.50 5.24 6.05 5.54 5.03 8.30 1.46 5.57 3.03 3.33 2.24 3.19 1.28 0.24 10.22
2 ROBERT GOVIK STÅNGENÄS AIS 57.32 5.04 6.24 6.00 4.5211.16 1.49 7.32 3.52 3.04 2.02 3.48 1.30 0.19 9.58
3 LARS-ERIK NORSTEN HERRLJUNGA SK 58.37 5.07 7.02 7.30 5.35 9.39 1.53 6.19 3.59 3.33 2.33 3.43 1.23 0.21 10.46
4 LENNART SVENSSON OK KULLINGSHOF 61.38 5.07 7.44 7.21 4.19 9.56 2.04 7.33 6.55 3.06 2.20 3.33 1.20 0.20 10.10
5 RUNE OLAUSSON OK GIPEN 62.26 5.51 7.3310.00 4.49 9.33 2.10 6.43 3.57 4.11 2.24 3.35 1.22 0.18 10.26
6 HÅKAN OLSSON MUNKEDALS SOK 66.09 5.2110.3710.14 4.49 9.58 2.14 6.48 3.45 3.38 2.17 4.30 1.33 0.25 10.18
7 GÖRAN ENANDER VÄNERSBORGS SK 69.32 9.10 7.3010.41 4.4310.16 1.45 9.11 5.29 3.07 2.23 3.45 1.09 0.23 10.02
8 HÅKAN KARLSSON OK FLUNDREHOF 75.31 5.34 9.17 9.01 4.1017.41 2.32 7.55 4.49 4.32 3.19 5.00 1.19 0.22 10.42
9 ARNE ALFREDSSON OK SKOGSMUNKEN 86.45 9.18 7.3014.11 4.48 9.26 2.1023.13 3.30 4.41 2.16 3.53 1.23 0.26 10.34
10 INGMAR ANDERSSON STÅNGENÄS AIS 87.52 11.07 8.30 9.04 7.4611.08 2.0519.08 3.58 4.56 3.47 4.10 1.43 0.30 9.50
11 KARL-ERIK HÖGNERT OK FLUNDREHOF 88.18 8.0711.32 8.09 6.3712.02 2.5712.38 4.13 4.37 4.35 7.21 5.03 0.27 10.54
12 KJELL JOHANSSON OK FLUNDREHOF 99.32 6.4611.0412.3910.4911.31 2.4522.08 4.13 5.06 3.42 5.53 2.25 0.31 10.30
13 KENT JOHANSSON SVANESUNDS GIF 110.29 22.0710.1110.22 9.3821.42 2.42 7.32 4.24 3.48 2.29 13.27 1.42 0.25 9.54
Fel PER WENNERBERG OK KLYFTAMO 73.29 23.54 6.01 8.04 1.56 5.46 3.33 3.10 2.37 3.41 1.20 0.19 10.06 Fel: 35 saknas
EjS TORD GUSTAVSSON OK SKOGSSTJÄRNAN
EjS BENGT ERIKSSON SÄFFLE OK
EjS CHRISTER DEHLÉN MARIESTADS FK
EjS BÖRJE SUNDBERG OK GIPEN
| | | |
H40 6790 m 31 39 38 40 41 46 47 48 51 52 57 58 60 73 72 65 150 Starttid
Sträcklängder: 440 1310 240 160 280 880 200 430 420 380 460 420 180 310 250 180 150 100
1 LENNART LARSSON HESTRA IF 47.44 3.16 7.49 1.46 1.33 2.48 7.15 1.42 2.47 2.15 3.04 2.28 2.58 1.18 2.39 1.37 1.09 1.03 0.17 10.12
2 TOMAS ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 49.32 3.04 8.38 1.44 1.27 2.27 7.30 1.27 3.09 2.31 3.23 3.07 3.04 1.23 2.25 1.39 1.13 1.00 0.21 10.44
3 ANDERS ENMARK GÄVLE OK 49.34 4.26 8.06 2.02 1.46 2.12 6.32 1.52 3.03 2.40 2.57 2.58 2.41 1.16 2.46 1.46 1.09 1.02 0.20 10.41:05 För sen nollning 0.55
4 RALPH JOHANSSON STÅNGENÄS AIS 51.51 4.02 8.17 1.43 1.22 2.39 7.55 1.51 3.24 2.50 3.16 2.59 3.08 1.11 2.31 2.18 1.09 0.59 0.17 10.36
5 ANDERS BJÖRKLUND SÄVEDALENS AIK 53.33 3.49 8.36 1.55 1.50 2.19 7.17 2.21 3.27 3.00 4.09 2.56 3.05 1.33 2.37 1.52 1.14 1.12 0.21 10.46
6 ANDERS SJÖGREN OK KULLINGSHOF 53.52 3.1910.20 1.47 1.26 2.32 7.43 2.03 3.05 2.43 3.34 3.20 3.13 1.12 2.52 1.49 1.25 1.06 0.23 10.56
7 AXEL WASSENIUS UDDEVALLA OK 54.28 3.26 9.55 2.02 1.19 5.56 6.59 1.40 3.03 2.22 3.12 2.50 3.03 1.18 2.45 1.49 1.23 1.07 0.19 10.02
8 ERIK HELLSVIK IK GANDVIK 55.36 3.25 9.09 1.48 1.40 2.41 8.39 2.01 3.06 4.12 4.01 2.58 3.20 1.21 2.23 2.04 1.25 1.02 0.21 9.52
9 JAN IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 55.40 3.09 9.01 2.27 4.02 4.39 7.53 1.18 3.03 2.34 3.17 2.56 3.21 1.18 2.24 1.39 1.16 1.02 0.21 10.38
10 ÖRJAN ERIKSSON OK GIPEN 56.12 2.58 9.24 2.01 1.33 2.44 7.57 1.45 3.29 3.33 3.54 3.18 3.19 2.16 2.55 2.25 1.14 1.08 0.19 10.22
11 JAN-ÅKE PETTERSSON TROLLHÄTTANS SK 57.19 3.54 9.52 1.56 1.39 2.50 8.45 1.34 3.22 3.01 3.56 3.10 3.50 1.30 2.44 2.08 1.49 1.00 0.19 10.52
12 LARS MATTSSON OK KÅRE 57.47 7.00 9.21 3.20 1.24 2.44 6.50 1.45 3.29 4.22 3.01 2.37 2.55 1.39 2.34 1.56 1.24 1.08 0.18 10.40
13 LARS-ERIK FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA 58.18 3.2411.28 2.15 1.50 3.00 7.54 1.40 3.35 3.10 3.45 3.10 3.17 1.21 2.36 2.12 1.53 1.24 0.24 10.48
14 CHRISTER HERMANSSON TOLERED-UTBY OL 58.21 2.5110.50 2.00 1.27 2.35 8.10 1.43 3.31 2.50 3.19 3.05 3.17 1.18 3.16 4.22 2.06 1.16 0.25 10.34
15 PÄR JOSEFSSON HESTRA IF 59.15 3.45 9.15 2.19 1.48 2.55 8.38 1.45 3.33 4.10 4.28 3.23 3.42 1.41 2.58 1.53 1.38 1.04 0.20 10.26
16 ANDRES LAAS OK SKOGSHJORTARNA 60.05 5.0911.12 1.51 1.44 2.43 8.14 2.05 3.38 2.50 5.00 2.49 3.20 1.30 2.53 2.07 1.34 1.07 0.19 9.54
17 TOMAS NILSSON OK GIPEN 60.23 3.5810.22 2.23 1.36 3.20 7.53 1.54 3.12 2.57 5.16 3.11 3.28 1.56 3.02 2.54 1.28 1.12 0.21 10.00
18 STEFAN JOSEFSSON UDDEVALLA OK 60.34 4.3010.32 1.58 1.29 2.52 9.00 1.39 3.28 5.06 3.42 3.38 3.22 1.25 2.49 2.02 1.25 1.14 0.23 10.58
19 JOHNNY HEIKKILÄ OK GIPEN 60.39 5.4612.39 2.06 2.28 2.36 7.48 1.49 3.23 2.44 3.48 3.10 3.31 1.20 2.57 1.46 1.18 1.11 0.19 9.57:02 Sen 1.02
20 ANDERS LARSSON STENUNGSUNDS OK 60.52 4.2610.53 1.53 1.29 2.31 8.26 2.11 3.25 3.07 5.18 3.21 3.02 1.33 3.06 2.15 2.13 1.19 0.24 10.16
21 BOSSE GUSTAVSSON OK SKOGSHJORTARNA 61.37 3.09 9.22 4.06 1.34 3.44 8.51 1.48 2.55 2.40 7.56 3.01 3.07 1.18 2.34 1.51 2.07 1.12 0.22 10.04
22 HÅKAN SANDERI LIDKÖPINGS VSK 64.11 3.5211.34 2.48 1.44 4.38 9.07 1.36 4.22 3.01 3.58 3.44 3.25 1.38 3.09 2.12 1.47 1.19 0.17 10.30
23 PER GUSTAVSSON RYDA SKIDKLUBB 67.45 4.2412.01 2.29 2.01 3.59 9.34 2.04 3.59 3.37 4.22 3.57 3.47 1.47 3.34 2.37 1.40 1.28 0.25 10.08
24 LARS ELFVING OK GIPEN 67.52 3.3911.11 2.35 1.33 2.42 15.51 1.32 4.27 2.47 3.38 3.42 3.09 1.47 3.07 2.47 1.44 1.23 0.18 10.54
25 NILS-OLOF LARSSON VÄNERSBORGS SK 70.05 4.3110.43 2.52 1.36 3.10 9.46 2.29 4.12 4.05 4.30 3.50 6.30 2.13 3.22 3.22 1.24 1.14 0.16 10.24
26 THORD JOHANSSON OK GIPEN 79.18 6.5015.01 3.01 1.50 4.16 10.20 2.16 6.11 3.33 4.58 3.48 4.17 2.34 3.47 2.39 1.46 1.48 0.23 10.32
27 MARTIN AXELSSON OK SKOGSHJORTARNA 82.12 12.1012.55 2.13 1.48 7.24 12.09 1.50 4.27 3.26 5.10 3.07 4.06 2.12 3.30 2.50 1.29 1.08 0.18 10.20
28 JAN KIHL SUNDBYBERGS IK 105.32 41.1115.04 4.11 2.57 3.02 8.35 1.39 3.58 3.01 4.50 3.22 3.20 1.41 3.23 2.09 1.27 1.18 0.24 11.25:24 Sen 35.24
29 ASLAK KINNEBERG RAUMAR OL 117.23 52.4217.58 1.59 1.33 2.55 8.26 1.58 3.22 3.54 3.36 4.35 4.08 1.38 2.55 2.10 1.50 1.22 0.22 10.57:57 Sen 47.57
EjS SVEN UNDELAND SÖDERTÄLJE/NYKVARN
EjS LARS CARLSSON TROLLHÄTTANS SK
EjS BERT OVE LARSSON UDDEVALLA OK
EjS ROLF-ARNE BORNEBRATT IK GANDVIK
| | | | | | |
H35 7060 m 32 36 38 40 41 43 45 48 51 52 55 57 58 60 78 110 116 65 150 Starttid
Sträcklängder: 360 1050 300 170 280 340 260 520 420 380 310 150 420 180 640 350 220 460 150 100
1 MATS HALLSTEN OK SKÄRMEN 50.41 2.32 7.09 2.10 3.26 2.12 2.42 2.19 3.21 2.14 2.44 1.55 0.51 2.27 1.07 4.23 2.49 1.41 3.23 0.59 0.17 10.53
2 JANNE MATTSSON OK FLUNDREHOF 51.47 2.33 7.25 2.15 1.18 2.26 2.56 2.18 3.49 2.30 3.02 1.58 0.57 2.51 1.16 4.39 3.20 1.40 3.13 1.00 0.21 10.57
3 CHRISTER BECK IDEFJORDENS SK 58.00 3.15 7.32 2.44 1.34 2.24 3.07 2.40 3.51 2.53 3.51 2.24 0.56 2.55 1.22 5.27 4.18 1.46 3.37 1.08 0.16 10.47
4 PETER STRÖMDAHL OK SKOGSVARGARNA 58.57 2.44 8.00 2.45 1.33 3.00 2.56 2.47 4.23 2.45 3.49 2.14 1.00 3.03 1.37 5.10 3.58 1.57 3.39 1.17 0.20 11.01
5 HANS HULTMAN SÄVEDALENS AIK 60.22 3.40 9.08 2.23 1.50 2.19 3.52 2.34 4.11 3.07 3.12 2.21 0.56 2.50 1.39 6.30 3.34 1.45 3.08 1.01 0.22 11.10:51 För sen nollning 0.09
6 ANDERS PETTERSSON STIGSÖKARNA 61.03 61.03 11.56:22 Felst, sprungit fel bana
7 STEFAN MARTINSSON UDDEVALLA OK 62.52 3.27 7.43 3.13 1.37 2.37 3.42 2.44 3.56 2.56 3.27 2.16 1.04 3.22 2.08 5.59 4.10 2.11 4.29 1.24 0.27 9.47
8 MIKAEL PALGRIM VÄNERSBORGS SK 63.51 2.31 7.48 2.08 1.2511.45 2.27 3.28 3.15 2.30 2.59 2.31 0.50 3.16 1.25 5.01 3.28 1.48 3.53 1.00 0.23 10.49
9 STEFAN ERIKSSON OK ÄLGEN 70.25 3.08 8.59 4.59 1.35 2.47 3.42 6.10 4.39 3.09 3.21 2.23 1.00 3.39 1.58 7.11 4.03 1.57 4.04 1.19 0.22 11.05
10 MICHAEL JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 71.52 3.1311.37 3.13 1.57 3.32 5.00 3.40 5.18 3.10 4.17 2.32 1.07 3.36 2.00 6.16 3.52 1.52 4.01 1.19 0.20 11.07
11 JOAKIM STRÖM OK SKOGSVARGARNA 73.39 3.46 9.02 3.20 1.44 3.18 4.21 3.39 5.06 3.27 4.19 3.01 1.34 3.49 2.03 6.35 5.51 2.17 4.41 1.23 0.23 10.51
12 CONNY GUNNARSSON OK ÄLGEN 78.35 3.2711.39 3.36 2.13 3.26 4.23 3.28 6.05 3.54 4.08 4.13 1.00 3.59 1.45 7.32 5.20 2.30 4.12 1.20 0.25 9.49
13 KARL ERIKSSON UDDEVALLA OK 87.07 3.53 8.44 4.04 2.00 3.33 3.17 8.02 4.47 3.48 4.05 2.32 0.59 4.01 1.3815.43 5.13 4.24 4.49 1.12 0.23 10.43
14 LARS JENSEN FIF HILLERÖD 158.31 6.0450.15 5.41 2.33 4.22 8.14 8.12 5.22 3.54 7.03 2.47 1.00 4.40 2.3921.13 13.16 2.57 6.35 1.16 0.28 11.09
EjS STEFAN WÅNGBERG OK RAVINEN
EjS ANDERS YNGSTRÖM GÖTEBORG-MAJORNA OK
EjS THOMAS BOGREN IF HAGEN
| | | |
H35M 6190 m 34 42 43 49 64 54 56 67 114 78 77 72 111 150 Starttid
Sträcklängder: 520 1090 400 820 240 510 330 460 370 460 210 310 160 210 100
1 GUNNAR JOHANSSON OK SKOGSVARGARNA 60.53 4.0912.40 4.03 8.10 1.43 5.40 3.22 3.19 2.39 6.41 2.23 3.07 1.14 1.20 0.23 10.48
2 BOSSE SANDSTRÖM STÅNGENÄS AIS 63.05 4.4012.48 5.01 8.20 1.52 5.09 3.42 4.17 3.21 4.53 2.55 2.45 1.36 1.21 0.25 9.56
3 HÅKAN KARLSSON HERRESTADS AIF 68.32 6.1515.47 4.02 8.00 2.09 6.22 3.44 3.13 3.32 5.31 3.31 3.29 1.23 1.16 0.18 10.44
4 SUNE ANDERSSON IDEFJORDENS SK 70.17 5.0411.06 4.5513.41 2.06 6.34 3.37 3.23 4.37 5.21 2.39 3.24 1.56 1.29 0.25 10.52
5 MORTEN HOLM HALDENS SK 81.04 10.5814.52 4.38 9.09 1.56 6.24 4.05 3.42 4.46 8.53 2.57 4.07 2.09 2.05 0.23 9.52
6 BERT-OLOV LARSSON OK SKOGSVARGARNA 82.21 11.1411.21 4.45 9.32 1.51 6.01 8.15 5.27 3.16 5.46 4.53 3.25 4.51 1.25 0.19 10.56
7 JERRY RASMUSSON HERRESTADS AIF 103.09 7.2416.45 9.4012.50 3.17 9.45 5.36 6.05 5.25 9.45 5.01 5.44 2.42 2.30 0.40 10.36
8 PETER WILHELMSSON OK SKOGSVARGARNA 105.06 6.0534.26 6.1711.40 2.25 7.25 4.27 4.57 4.1210.00 4.11 4.50 1.58 1.47 0.26 11.04
9 STEFAN STOLT VÄNERSBORGS SK 108.19 9.0436.21 6.5912.04 2.36 7.52 4.08 3.20 4.04 9.17 3.53 4.36 2.21 1.23 0.21 10.40
Utg ANDERS SWEDIN LIDKÖPINGS VSK 110.03 5.5156.33 6.1016.55 3.04 9.41 11.49 10.32 Utg:35,44.. saknas
EjS PÄR STENBERG OK SKOGSHJORTARNA
| | |
H21L 11820 m 31 39 38 40 41 46 47 48 51 52 55 57 59 63 114 78 83 90 91 108 103 104 105 100 92 71 62 150 Starttid
Sträcklängder: 440 1310 240 160 280 880 200 430 420 380 310 150 390 230 490 460 400 360 190 810 580 110 190 400 500 1100 140 170 100
1 KLAS DAHLBERG IFK GÖTEBORG 74.04 2.44 7.33 1.24 1.09 1.53 5.53 1.09 2.37 2.22 2.37 2.02 0.46 2.07 1.04 2.49 2.47 2.50 2.19 1.47 5.05 3.26 1.15 1.27 2.54 3.26 6.39 0.51 0.48 0.17 9.54
2 GUNNAR ELVELJUNG IFK GÖTEBORG 77.07 3.55 8.17 1.36 1.14 2.09 6.06 1.11 2.35 2.16 2.27 1.55 0.49 2.16 1.11 2.54 3.30 3.01 2.42 1.39 5.07 3.36 1.13 1.22 2.42 3.42 6.46 0.54 0.53 0.16 11.10:56 För tidig nollning 0.0-
3 ANDREAS S JOHANSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 77.49 2.45 8.21 1.29 1.10 1.59 6.28 1.15 2.27 2.13 2.47 1.47 0.47 2.08 1.09 3.03 2.58 2.56 3.23 1.51 5.07 3.26 1.21 1.24 2.49 3.48 6.37 0.55 0.52 0.16 11.13 För tidig nollning 0.16
4 JOAKIM GUSTAVSSON HALMSTAD OK 79.10 3.53 7.52 2.13 1.06 2.09 6.12 1.09 2.51 2.12 2.31 1.47 0.51 2.20 1.15 2.44 2.46 2.55 2.29 1.51 4.52 3.36 2.09 1.55 3.18 3.32 6.31 0.58 0.57 0.16 10.32
5 OLA CLIFFORDSON SÄVEDALENS AIK 79.13 2.50 7.26 1.27 1.10 2.05 6.10 1.20 2.55 2.12 2.57 2.10 0.47 2.19 1.17 3.13 3.08 3.05 2.35 1.46 6.04 3.35 1.14 1.50 2.50 3.46 6.53 0.57 0.55 0.17 10.24
6 TOMMY ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 80.01 2.47 7.23 1.21 1.14 2.47 5.50 1.29 2.31 2.16 2.38 1.46 0.49 2.18 1.09 2.58 3.41 2.55 2.26 2.03 8.11 3.27 1.31 1.27 3.07 3.22 6.38 0.51 0.50 0.16 9.48
7 ANDERS GUSTAFSSON UDDEVALLA OK 80.26 2.56 7.37 1.44 1.20 2.11 6.49 1.11 2.40 2.24 2.45 1.56 0.48 2.17 1.13 3.37 3.30 2.57 2.25 1.58 5.18 3.39 1.22 1.27 3.28 3.47 6.53 1.00 0.56 0.18 9.52
8 MATHIAS HÄGGBLOM OK SKOGSHJORTARNA 85.05 4.22 7.52 1.40 1.20 2.08 6.12 1.33 2.43 2.32 3.07 2.09 0.48 2.30 1.22 3.07 3.15 3.26 2.37 2.05 5.36 4.40 2.06 1.25 3.38 3.47 7.23 1.10 1.05 0.17 11.04
9 MAGNUS NORDSTRÖM KILS OK 85.24 2.5810.27 1.51 1.16 2.02 5.53 1.24 2.52 2.47 2.40 1.45 0.52 2.24 1.12 3.49 3.11 3.25 2.57 2.06 5.36 4.10 1.18 1.30 2.53 3.47 7.36 1.18 1.06 0.19 11.15 För tidig nollning 0.19
10 JOHAN HELLMAN OK TYR 85.57 3.26 8.19 1.40 1.21 2.25 6.18 1.18 2.39 2.30 3.15 2.05 0.52 2.27 1.18 3.18 3.38 2.59 2.44 4.18 5.13 3.30 2.01 2.13 3.20 3.30 6.48 1.05 1.08 0.19 10.26
11 PETER WESTERBERG VÄNERSBORGS SK 86.37 3.49 9.41 1.43 1.14 2.11 6.10 1.21 2.53 2.23 3.02 2.22 0.58 2.17 1.22 3.47 3.10 3.17 3.18 1.50 5.28 3.45 1.23 1.33 2.57 5.25 7.06 0.56 0.57 0.19 10.56
12 FILIP SVENSSON ISTRUMS SK 86.47 3.32 8.36 1.53 1.23 2.09 6.34 2.06 2.42 2.24 2.47 2.10 1.01 2.17 1.14 3.07 3.08 3.05 2.44 1.44 5.31 3.59 1.23 2.01 3.06 4.54 8.48 1.12 1.01 0.16 11.10
13 ALEXANDER BLOM OK SKÄRMEN 87.13 5.28 7.53 1.50 1.12 2.10 6.31 1.25 3.09 2.18 3.18 1.48 0.50 2.32 1.14 4.17 3.31 3.15 2.28 2.10 5.43 4.16 2.20 1.25 3.22 4.38 7.05 0.55 0.58 0.18 11.00:54 För tidig nollning 0.0-
14 FREDRIK NORDSTRÖM OK ÄLGEN 88.35 3.29 7.59 1.55 1.13 2.02 6.49 1.08 2.46 3.31 2.38 1.53 0.53 2.23 1.38 2.55 3.47 4.59 2.39 2.53 5.33 3.52 1.39 1.45 3.06 5.34 7.18 1.02 0.57 0.19 10.54
15 LARS G JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 88.38 3.26 9.43 1.45 1.18 2.09 7.41 1.43 2.39 2.39 2.48 1.59 0.48 2.43 1.09 3.06 3.11 3.40 2.58 2.20 5.35 3.37 1.23 1.45 2.58 4.13 9.13 0.56 0.55 0.18 10.16
16 ANDERS PÅHLMAN ISTRUMS SK 89.15 6.38 9.08 1.33 1.09 2.10 6.28 1.25 3.00 2.16 2.40 1.48 0.45 2.09 1.08 3.05 3.59 2.50 2.53 2.54 5.55 6.52 1.18 1.27 2.57 4.37 7.06 1.00 0.50 0.17 10.58:58 För tidig nollning 0.0-
17 JOHAN NORDSTRÖM OK ÄLGEN 89.31 2.52 8.32 1.30 1.06 3.24 7.57 1.12 2.35 2.16 2.31 1.42 0.47 2.28 1.39 3.19 3.17 4.14 2.58 2.01 8.26 4.07 1.27 1.24 3.17 3.51 8.23 0.58 0.59 0.19 10.44
18 PATRIK SVEDJENÄS OK SKOGSHJORTARNA 89.54 3.05 8.55 1.35 1.12 2.17 7.04 1.37 3.10 3.18 2.53 1.59 0.58 2.34 1.39 3.53 3.59 3.28 2.59 1.49 6.00 4.16 1.32 1.38 3.17 4.37 7.46 0.57 1.08 0.19 10.22
19 JONATHAN LARSSON UDDEVALLA OK 89.56 4.14 9.52 1.29 1.14 2.14 6.24 1.20 2.38 2.32 3.31 1.55 1.01 2.35 1.20 3.32 5.38 3.28 2.27 1.56 6.26 3.32 1.23 1.33 3.17 3.57 7.59 1.06 1.03 0.20 9.44
20 MATTIAS SANDQVIST TÄBY ORIENTERINGSKLUBB 90.07 3.53 8.06 1.58 1.19 2.17 6.56 1.28 2.36 2.59 2.57 2.01 0.53 2.21 1.35 2.53 3.55 3.25 2.45 1.54 7.23 3.42 1.29 1.44 3.16 5.47 7.54 1.14 1.08 0.19 10.08
21 MORTEN NETTEBERG TRRI DANMARK 90.34 6.02 9.52 1.55 1.37 1.58 6.14 1.16 2.40 2.28 2.48 1.42 0.47 1.59 1.14 3.00 3.27 4.32 2.38 2.23 6.43 4.30 1.45 1.42 3.30 4.12 7.29 0.59 0.56 0.16 10.36
22 ANDERS INGEMARSSON HESTRA IF 90.47 2.41 8.23 4.17 3.27 3.47 6.37 2.53 2.46 2.18 2.32 1.52 0.47 2.18 1.20 2.45 3.37 3.16 3.35 2.10 5.30 3.26 1.38 1.46 2.37 3.54 8.30 0.51 0.55 0.19 10.28
23 MAGNUS SÖDERVALL IK GANDVIK 92.51 3.51 9.16 2.47 1.24 2.28 7.05 1.47 2.50 2.39 4.07 2.05 0.51 2.34 1.28 3.37 3.57 3.27 2.36 2.11 6.08 4.14 1.56 1.37 3.21 4.20 7.49 1.07 1.01 0.18 10.14
24 URBAN ANDRÉ IFK HEDEMORA OK 92.57 3.1112.13 3.04 1.22 2.27 8.55 1.23 2.48 2.30 2.43 1.46 0.57 2.14 1.11 3.01 4.36 3.59 3.39 2.00 5.58 4.05 1.13 1.22 2.59 4.00 7.01 1.03 0.57 0.20 10.12
25 ANDERS WESTBERG IF HAGEN 93.00 3.14 9.43 1.41 1.30 2.12 7.19 2.05 3.02 2.47 2.50 2.00 0.50 2.24 1.14 3.32 3.52 3.20 3.10 2.20 5.59 5.35 1.57 1.42 3.24 5.17 7.41 1.02 0.59 0.19 11.28
26 RICHARD TENGSTRÖM VÄNERSBORGS SK 94.13 3.00 9.55 2.19 1.10 3.51 6.34 1.11 2.30 2.56 2.59 1.56 0.49 2.21 1.30 3.10 3.56 3.33 2.36 1.56 7.20 4.12 1.56 2.17 3.13 4.47 9.22 1.15 1.16 0.23 10.06
27 ERIK ADOLFSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 94.14 3.0611.33 2.29 1.20 3.21 7.08 1.18 2.57 2.41 3.06 2.06 0.55 2.31 1.36 3.26 3.18 3.31 3.35 2.10 6.20 4.02 1.29 1.58 3.25 4.14 8.06 1.10 1.06 0.17 9.46
28 HANS FRANSSON SÄVEDALENS AIK 94.32 3.02 9.21 1.43 1.15 2.59 7.53 2.05 3.02 2.18 3.36 1.52 0.49 2.23 1.25 3.28 4.29 3.27 2.47 3.29 5.22 4.21 2.25 1.29 4.07 5.23 7.30 1.05 1.06 0.21 11.22
29 FREDRIK NORMAN TULLINGE SK 94.38 4.15 7.54 1.41 1.13 2.23 6.25 1.38 2.49 4.17 4.15 1.44 0.52 2.30 1.30 3.43 4.32 3.30 2.47 2.12 7.34 3.53 1.28 1.54 3.34 4.49 9.02 0.55 0.59 0.20 9.56
30 FREDRIK JOHANSSON SÄVEDALENS AIK 94.38 3.27 9.20 1.41 1.19 2.13 6.47 1.15 2.54 2.48 3.13 2.11 0.56 2.30 1.33 3.25 4.43 3.43 3.15 1.58 6.33 4.15 1.44 2.03 4.04 4.55 9.18 1.09 1.07 0.19 9.50
31 STAFFAN JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 96.04 3.0511.54 1.50 1.23 2.16 6.49 1.48 2.58 2.28 3.04 2.03 0.51 2.18 1.21 3.24 6.23 3.38 4.16 1.59 6.30 4.46 1.22 1.56 3.03 4.10 8.08 0.56 1.02 0.23 10.46
32 NIKLAS HENDRIKSSON OK LINNÉ 97.26 2.53 9.04 1.38 1.20 2.08 8.03 5.16 2.43 2.41 2.57 1.41 0.48 2.22 1.18 3.26 3.13 3.43 2.43 2.0610.14 4.06 1.17 2.04 3.09 6.04 7.24 1.06 1.30 0.29 11.31 För tidig nollning 0.16
33 GUSTAV JONSSON OK SKOGSHJORTARNA 98.21 3.51 9.46 2.06 1.21 3.09 7.11 1.38 3.05 2.20 3.13 2.10 0.47 2.51 1.58 3.24 4.10 3.58 2.46 2.13 6.15 4.10 1.34 1.47 3.10 6.23 10.18 1.15 1.13 0.19 10.04
34 ERIK LINDGREN IF HAGEN 100.05 3.03 8.01 2.08 1.44 2.06 8.45 2.20 3.24 2.25 3.17 2.23 0.55 2.33 1.16 4.14 3.53 3.33 3.44 2.24 6.43 5.10 1.28 1.59 3.55 4.38 11.44 0.57 1.02 0.21 10.42
35 ANDERS BÖSTRUP TRRI DANMARK 105.08 3.4213.42 2.37 1.16 2.33 7.36 2.41 3.35 2.28 6.40 2.00 0.54 2.16 1.10 3.39 4.41 3.05 3.22 2.31 6.36 3.56 2.14 1.44 3.30 5.07 8.46 1.11 1.14 0.22 11.26
36 TOMAS JOHANSSON MARIESTADS FK 105.34 3.0510.54 1.55 1.27 2.08 9.07 1.34 3.30 2.31 3.04 2.06 0.54 2.40 1.27 3.32 3.43 3.39 3.05 4.51 6.49 5.39 1.44 1.57 4.30 5.50 11.08 1.16 1.07 0.22 10.38
37 PER FREDBERG KRISTINEHAMNS OK 107.08 3.39 8.51 5.58 1.19 2.47 7.03 1.23 3.22 3.00 3.34 2.09 0.57 2.51 1.42 3.39 3.42 2.59 2.40 2.23 8.25 4.09 2.03 1.56 3.20 8.10 12.29 1.01 1.15 0.22 10.20
38 JOHAN WESTERBERGH OK LINNÉ 109.56 4.3611.37 2.32 1.35 2.43 8.05 1.45 3.32 2.48 3.59 2.17 0.58 3.40 1.33 3.47 4.20 4.07 4.12 2.5410.10 4.34 1.53 1.40 3.51 5.12 9.03 1.04 1.09 0.20 10.10
39 JÖRGEN STEGARD SKARPNÄCKS OL 113.57 4.3112.09 1.48 1.34 3.18 7.54 1.42 3.46 2.32 3.33 2.12 1.00 2.58 2.42 3.51 5.15 5.38 5.05 3.03 6.43 3.46 1.32 2.27 3.41 5.28 12.33 1.34 1.18 0.24 9.58
40 SÖREN SCHWARTZ HÄRENS OFFICERSSK. IF 120.15 4.55 9.58 2.05 1.47 3.34 9.16 1.57 6.03 3.07 4.14 2.35 1.07 3.22 2.13 3.36 6.06 4.24 3.09 2.35 6.30 6.20 2.11 2.21 7.21 6.02 9.50 1.58 1.18 0.21 10.48
41 TOM BRISSON HÄRENS OFFICERSSK. IF 132.27 9.1912.35 3.30 2.34 2.34 9.35 1.45 4.17 3.22 5.16 2.11 1.07 3.02 2.01 4.11 4.42 4.1111.11 2.34 6.30 5.14 4.15 2.19 5.19 5.34 9.55 1.38 1.26 0.20 10.34
42 JES MOSE JENSEN TRRI DANMARK 132.29 4.3610.45 2.34 2.32 4.08 9.52 2.08 3.03 2.34 7.42 2.07 0.55 2.45 1.1811.07 6.42 4.14 3.02 3.29 6.55 8.05 2.56 2.44 5.23 8.02 9.55 1.26 1.09 0.21 10.00
43 JIMMI OLSEN HÄRENS OFFICERSSK. IF 139.02 8.2118.35 2.12 1.49 5.04 9.47 5.02 3.45 2.51 3.33 2.50 0.59 3.24 2.01 4.18 13.43 3.56 3.57 2.36 6.58 5.11 1.50 1.33 4.21 6.08 10.39 2.01 1.18 0.20 10.18
Fel PER BROLUND KRISTINEHAMNS OK 81.14 4.21 9.17 2.11 1.11 2.04 6.10 1.15 2.53 2.10 2.46 1.47 0.51 2.21 1.17 2.46 2.53 2.46 2.29 1.51 5.01 3.37 1.40 3.46 6.55 0.58 1.01 0.17 10.30 Fel: 105 saknas
Fel MARCUS KVARNDAL ISTRUMS SK 92.46 2.52 9.18 3.55 1.58 2.12 7.29 2.19 2.49 2.25 3.25 1.46 0.48 2.16 1.24 3.01 4.22 2.32 5.18 3.50 1.36 2.01 3.05 5.50 7.18 1.02 0.56 0.18 10.50 Fel: 83 saknas
Utg MATS O OLSSON KUNGÄLVS OK 46.28 3.30 9.01 1.55 1.41 3.04 3.11 2.01 0.58 3.06 1.36 10.02 Utg:41,46.. saknas
Utg JOHAN INGEMARSSON HESTRA IF 50.31 4.52 9.24 1.47 1.17 2.10 6.36 1.20 2.43 2.34 2.58 1.57 0.55 2.39 1.25 7.54 11.20 Utg:114,78.. saknas
Utg HANS BROLUND KRISTINEHAMNS OK 55.41 3.14 8.42 2.07 1.17 2.02 6.10 1.18 2.45 2.27 2.45 1.42 0.45 2.03 1.12 2.59 3.26 0.26 10.40 Utg:83,90.. saknas
Utg MARTIN SÖVANG HÄRENS OFFICERSSK. IF 59.29 6.5414.12 2.20 1.27 2.08 8.43 2.15 6.30 3.01 3.58 2.09 1.10 3.13 1.29 11.08 Utg:63,114.. saknas
Utg PER ERIK RONGE KILS OK 72.12 4.17 9.37 2.50 1.36 2.39 9.43 1.36 4.19 3.13 4.04 2.16 0.54 2.47 1.34 6.42 5.33 1.28 1.21 0.25 10.52 Utg:83,90.. saknas
Utg MICHAEL LINDHOLM HÄRENS OFFICERSSK. IF 139.54 10.5614.37 4.10 5.11 2.50 9.13 2.32 4.25 3.05 3.32 3.28 0.56 2.44 1.26 4.27 4.24 3.46 5.12 2.18 7.45 6.02 4.46 1.30 5.25 6.59 0.23 11.18 Utg:71,62.. saknas
EjS MICHAEL JENSEN HÄRENS OFFICERSSK. IF
EjS JÖRN SVENSSON TRRI DANMARK
EjS THORD HULTBERG VÄREND GN
EjS ERIK THOLÉN OK SKOGSHJORTARNA
EjS MIKAEL JANSSON STORA TUNA IK
| | | | | | | | | | | |
H21 8160 m 32 36 37 41 43 45 48 51 52 57 58 60 73 78 79 97 114 115 76 150 Starttid
Sträcklängder: 360 1050 120 380 350 250 520 420 380 460 420 180 310 340 730 260 810 110 490 120 100
1 JARLE GULLAKSEN BAEKKELAGETS SK 57.21 2.58 7.26 0.50 2.32 2.49 2.26 3.31 2.30 2.54 2.44 2.48 1.18 2.28 2.23 4.29 1.56 6.16 0.48 3.08 0.47 0.20 10.36
2 MATS KARLFELDT SÄVEDALENS AIK 58.25 3.31 6.37 0.50 2.35 2.57 2.30 3.27 2.46 3.02 2.55 2.58 1.18 2.24 2.29 4.26 1.52 6.31 0.55 3.21 0.45 0.16 10.44:55 För tidig nollning 0.0-
3 MIKAEL ADRIAN ÅMÅLS OK 58.44 2.44 7.01 0.52 2.33 2.55 2.54 3.23 2.15 3.27 2.38 2.32 1.02 2.47 2.54 4.31 3.17 6.15 0.39 3.02 0.43 0.20 10.56
4 MAX THOLÉN OK SKOGSHJORTARNA 60.29 4.00 7.48 0.52 2.18 3.11 3.22 2.59 2.12 3.10 2.33 2.27 1.08 2.43 2.47 4.47 2.48 6.32 0.44 3.06 0.43 0.19 10.54
5 JAN ERIK ISAKSEN TISTEDALEN FL 60.40 2.49 7.44 0.43 2.18 2.55 3.19 3.01 2.30 3.04 2.49 3.06 1.11 2.19 2.32 5.03 1.44 7.01 1.23 4.05 0.45 0.19 11.02
6 ANDERS LARSSON KFUM ÖREBRO ORIENTERING 60.43 2.27 7.19 0.56 2.37 2.52 2.46 3.41 2.28 3.27 3.05 3.02 1.25 2.35 2.49 4.40 1.58 7.29 0.45 3.23 0.41 0.18 10.42
7 BJARNE BÄCKLUND IFK GÖTEBORG 61.35 2.49 7.19 0.52 2.44 2.50 2.25 3.53 3.04 3.26 2.51 3.06 1.13 2.35 2.31 5.30 1.52 6.37 0.43 3.58 0.53 0.24 9.48
8 JONAS ZACHRISON MARIESTADS FK 63.14 2.49 6.29 0.44 2.28 2.41 2.24 3.29 2.46 3.54 2.36 2.54 1.20 5.22 2.23 6.11 3.00 6.45 0.39 3.15 0.48 0.17 11.00
9 JÖRGEN ÅHL ÅMÅLS OK 63.59 3.07 7.06 0.55 5.40 2.51 3.04 3.50 2.26 3.34 2.47 2.38 2.16 2.32 2.29 4.42 2.00 6.55 0.48 3.18 0.43 0.18 11.08
10 PER ZACHRISON MARIESTADS FK 64.34 5.41 6.40 0.45 2.23 3.25 5.55 3.14 2.30 3.22 2.34 2.29 1.05 2.45 2.46 5.02 2.57 6.01 0.44 3.19 0.38 0.19 10.50
11 DANIEL ANDERSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 67.49 2.45 8.47 1.00 4.09 2.57 2.37 3.44 2.45 3.18 3.01 2.56 2.12 4.52 3.24 4.54 1.58 6.51 0.50 3.47 0.43 0.19 9.50
12 JONAS NILSSON UDDEVALLA OK 70.27 3.0710.24 0.58 2.50 3.16 2.29 4.27 2.54 3.35 3.06 3.42 1.28 2.40 2.46 6.42 2.15 7.56 0.52 3.49 0.48 0.23 11.20
13 CHRISTIAN JOHANSSON STÅNGENÄS AIS 70.30 3.09 7.26 0.58 5.35 3.20 3.18 3.41 3.31 4.24 2.55 3.10 1.23 4.22 2.39 5.07 2.24 7.12 1.08 3.42 0.49 0.17 10.52
14 LARS ASPLUND OK SKOGSVARGARNA 73.31 2.57 8.47 1.07 3.05 3.36 3.30 5.57 3.20 3.42 3.24 3.20 1.34 3.05 3.13 5.52 2.23 8.11 1.25 3.54 0.49 0.20 11.18
15 ERIK AHLSTRÖM KUNGÄLVS OK 75.45 3.44 9.10 1.06 3.09 3.34 6.26 3.39 4.48 4.33 3.12 3.12 1.38 4.12 2.43 5.39 2.17 7.02 0.46 3.44 0.47 0.24 10.48
16 HÅKAN LINDÉN UDDEVALLA OK 75.46 3.1410.02 0.57 4.10 3.29 3.43 4.39 2.58 5.10 3.22 3.11 1.31 3.15 3.03 5.41 3.16 7.59 0.50 4.00 0.57 0.19 10.28
17 MAGNUS BROBACK OK FLUNDREHOF 76.22 2.48 9.44 0.57 5.05 4.16 3.03 4.15 4.09 3.47 3.11 3.45 1.46 2.52 3.12 7.32 2.10 7.46 0.57 3.58 0.48 0.21 11.14
18 KLAS NORLÉNIUS TROLLHÄTTANS SK 78.37 2.48 7.51 0.58 3.13 5.16 7.41 3.58 2.41 7.56 3.17 3.11 1.33 2.55 3.09 5.40 2.48 7.29 0.58 4.00 0.50 0.25 10.38
19 MAGNUS BENGTSSON SÄVEDALENS AIK 80.06 3.49 8.14 1.01 6.43 3.29 3.14 4.52 2.49 4.12 3.31 4.02 1.26 3.20 3.14 5.56 5.10 9.00 0.53 4.01 0.48 0.22 11.06
20 THOMAS WIKSTRÖM STÅNGENÄS AIS 83.46 4.0610.44 1.22 5.46 4.21 2.59 4.32 3.28 3.47 3.44 3.58 1.35 3.09 3.18 5.50 7.33 7.11 0.54 4.10 1.04 0.15 9.54
21 MAGNUS KJELLBERG ISTRUMS SK 84.22 3.3410.56 4.09 4.12 4.01 4.19 5.46 4.18 4.48 3.35 3.28 1.41 2.51 3.15 5.43 2.20 8.48 0.51 4.34 0.52 0.21 9.52
22 ANDERS GIDENSTAM KUNGÄLVS OK 90.51 12.19 9.34 1.11 3.30 3.22 3.38 4.30 3.26 4.14 3.56 5.32 2.20 3.36 3.31 7.00 3.30 9.14 1.01 4.10 0.58 0.19 9.58
Utg ANDERS LARSSON VÄNERSBORGS SK 47.26 3.56 8.18 1.00 4.17 4.32 3.46 5.07 16.30 10.30 Utg:51,52.. saknas
Utg ANDERS NORDAHL HÄLLEFORS OK 52.12 2.42 7.27 1.00 2.43 2.46 8.30 9.57 2.29 3.20 2.45 3.30 1.31 1.07 0.23 10.32 Utg:73,78.. saknas
Utg STEFAN TISELL LERUMS SOK 52.25 3.47 8.58 1.04 3.47 3.48 3.29 5.10 3.27 4.48 4.06 4.29 1.52 0.57 0.25 10.40 Utg:73,78.. saknas
Utg PETER ALSTRÖM KUNGÄLVS OK 97.12 9.1820.14 3.0021.28 43.12 10.58 Utg:43,45.. saknas
EjS JOHN HENRIKSSON UDDEVALLA OK
EjS MATS WESTERBERG KRISTINEHAMNS OK
EjS ERIK JONSSON OK SKOGSHJORTARNA
EjS ANDERS ZACHRISON MARIESTADS FK
EjS STEFAN JONSSON VÄNERSBORGS SK
EjS KRISTIAN GUSTAVSSON OK SKOGSHJORTARNA
| | | | | | |
H21M 7010 m 34 35 42 43 44 49 64 54 56 67 72 95 107 115 117 119 150 Starttid
Sträcklängder: 520 620 480 400 190 670 230 520 330 460 500 600 370 460 240 200 120 100
1 TOMMY JOHANSSON STÅNGENÄS AIS 62.22 4.37 5.40 4.47 3.46 2.24 5.37 1.41 4.58 2.44 3.07 3.59 6.12 4.05 4.08 2.09 1.23 0.44 0.21 10.00
2 NILS EDVARD HOLENE HALDENS SK 62.46 4.00 6.11 3.57 3.50 2.17 5.00 1.40 4.40 2.44 2.59 5.54 5.47 2.56 4.03 4.21 1.25 0.43 0.19 10.28
3 TOM ERIK SANDBERG HALDENS SK 66.01 4.36 5.07 5.54 4.45 2.22 5.57 1.45 5.09 3.33 3.37 3.34 6.05 3.20 3.39 4.24 1.12 0.41 0.21 10.08
4 ANDERS FRANZÉN LIDKÖPINGS VSK 69.51 4.13 5.46 7.16 4.10 2.25 6.55 1.41 5.13 3.03 2.58 4.07 6.02 4.23 4.47 4.28 1.21 0.43 0.20 10.16
5 CARL KVALDÉN SÄFFLE OK 80.27 4.44 7.40 6.12 4.40 3.21 6.57 2.27 6.21 3.14 3.42 4.32 7.23 7.33 4.57 4.08 1.30 0.51 0.15 10.12
6 VIKTOR GOVIK STÅNGENÄS AIS 84.09 4.53 7.00 7.01 5.37 3.11 7.47 1.5610.22 5.04 4.02 4.39 7.18 5.27 4.45 2.24 1.35 0.47 0.21 9.56
7 JOHAN ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 94.45 5.5310.57 8.53 7.28 3.49 7.12 2.02 7.45 4.59 3.42 7.22 8.27 4.57 6.03 2.23 1.46 0.48 0.19 10.20
8 THOMAS ASPLUND OK SKOGSVARGARNA 111.52 10.2112.24 7.24 7.25 5.39 8.27 2.2010.38 6.16 5.11 6.01 9.59 5.02 7.57 3.22 1.56 1.06 0.24 10.04
EjS ANDREAS BÄRJSTÄTT SOK TRÄFF
| |
H20 8680 m 33 37 38 40 45 46 47 48 50 53 57 58 60 73 78 92 97 114 116 76 150 Starttid
Sträcklängder: 290 1150 180 160 850 300 200 430 390 460 330 420 180 320 340 710 310 810 100 530 120 100
1 MARTIN MOBERG MARIESTADS FK 59.55 2.20 7.15 1.37 1.20 6.41 1.59 1.29 3.15 2.07 4.28 1.46 2.42 1.08 2.22 2.11 4.33 1.56 5.56 0.39 3.12 0.43 0.16 10.06
2 MÅRTEN MARTINSSON DEGERFORS OK 64.02 5.19 8.43 1.29 1.11 6.27 2.05 1.23 3.28 2.27 4.04 1.49 2.40 1.09 2.22 2.13 4.21 1.55 6.05 0.38 3.15 0.41 0.18 10.02
3 RIKARD BERNHARD IF HAGEN 64.48 2.04 7.51 1.22 1.15 7.49 2.28 1.51 2.58 2.21 4.01 1.59 2.52 1.20 3.17 2.47 4.49 2.31 5.58 0.39 3.37 0.47 0.12 10.26
4 SIGURD BERGER HALDENS SK 66.18 2.13 8.22 1.23 1.24 7.23 2.21 1.31 3.04 2.53 3.47 2.04 2.41 1.16 2.14 2.21 4.28 5.48 6.10 0.40 3.13 0.43 0.19 10.00
5 ANDREAS ARONSSON IF HAGEN 69.23 3.57 7.27 1.49 1.10 9.22 2.33 1.42 2.42 2.26 3.59 1.49 2.34 1.19 2.33 2.24 5.56 4.18 5.47 0.41 4.04 0.36 0.15 10.20
6 PER-ANDERS EGGERTSEN IF HAGEN 72.00 4.23 7.59 1.31 1.23 7.52 3.31 1.57 3.00 2.28 4.24 1.59 3.07 1.53 2.48 2.34 5.07 2.09 6.33 0.47 5.29 0.46 0.20 10.08
7 JON LARSSON OK KULLINGSHOF 76.02 2.27 9.43 1.46 1.53 8.34 2.42 1.42 3.12 2.58 3.54 2.09 3.15 1.33 3.03 2.54 5.24 2.31 8.10 0.59 5.32 1.18 0.23 10.18
8 MATTIAS BAGGE-JOHANSSON OK SKÄRMEN 77.05 3.55 9.35 1.39 1.27 7.50 2.53 1.29 3.33 4.52 3.58 2.02 3.17 2.12 3.05 4.07 5.13 2.43 6.57 0.51 4.15 0.52 0.20 10.16
9 STEFAN OLOFSSON OK TISAREN 80.59 2.2210.31 1.44 1.35 8.06 3.32 2.49 5.02 3.07 6.15 2.03 3.14 2.10 3.09 4.19 5.07 2.35 7.19 0.41 4.17 0.47 0.15 10.12
10 JOHAN KARLSSON OK FLUNDREHOF 95.57 2.5611.23 2.00 1.3411.50 3.35 1.55 3.49 3.18 6.03 2.25 4.05 1.33 3.36 4.09 8.10 4.1712.19 1.13 4.34 0.54 0.19 10.22
11 ANDREAS CLAESSON OK KULLINGSHOF 98.29 2.2410.33 2.13 2.1314.50 2.56 1.48 3.57 3.46 5.15 2.21 3.40 1.36 3.22 3.35 6.32 6.2710.05 1.20 8.19 0.55 0.22 10.10
12 CHRISTIAN JOHANSSON KUNGÄLVS OK 99.30 1.57 9.01 1.50 1.28 9.20 2.48 3.2913.34 2.56 6.46 2.30 4.08 1.41 8.08 3.35 6.16 6.09 7.26 0.50 4.30 0.46 0.22 10.24
13 FREDRIK JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 100.54 2.1417.39 3.15 2.34 8.36 3.17 1.50 3.18 3.07 5.22 2.07 3.10 1.59 2.31 2.51 8.3813.12 8.27 0.55 4.38 0.56 0.18 10.04
Utg JERKER MARTINSSON MARIESTADS FK 61.46 0.31 10.13:36 Utg:32,38.. saknas Sen 15
Utg NIKLAS NORDSJÖ IF HAGEN 85.19 4.17 7.52 2.16 1.27 9.18 60.09 10.14 Utg:46,47.. saknas
| | |
H18 7060 m 32 36 38 40 41 43 45 48 51 52 55 57 58 60 78 110 116 65 150 Starttid
Sträcklängder: 360 1050 300 170 280 340 260 520 420 380 310 150 420 180 640 350 220 460 150 100
1 ANDREAS HOLM HALDENS SK 49.51 3.00 6.02 2.26 1.32 2.32 2.40 2.19 3.13 2.36 2.48 2.07 0.54 2.44 1.10 4.32 3.07 1.37 3.11 1.02 0.19 9.53
2 THORBJÖRN EKSTRÖM UDDEVALLA OK 51.08 2.50 8.17 2.28 2.10 2.02 2.15 4.11 2.56 2.25 2.37 1.41 0.42 2.38 1.52 3.53 2.31 1.28 3.03 0.51 0.18 10.31
3 RIKARD WASS IF HAGEN 52.38 2.48 6.28 2.03 2.08 2.16 2.31 2.18 4.33 2.44 2.59 2.16 0.58 2.53 1.26 4.39 3.16 1.58 3.11 0.55 0.18 10.33
4 JOHAN SPETZ STENUNGSUNDS OK 53.25 2.46 6.38 2.32 1.17 2.47 2.47 2.36 3.36 2.35 3.39 2.04 0.57 3.03 1.19 4.55 3.44 1.40 3.10 1.04 0.16 10.13
5 KARL TISELIUS OK KÅRE 56.47 2.46 6.59 2.08 1.54 3.05 3.11 3.08 3.25 2.49 3.37 2.10 0.51 3.37 1.10 5.48 3.40 1.45 3.26 1.01 0.17 10.15
6 ERIK WATTERDAL OL TÖNSBERG 58.10 3.33 6.34 5.12 1.47 3.01 2.59 2.52 4.09 2.20 3.52 1.55 0.52 2.59 1.42 5.15 3.03 1.36 3.17 0.56 0.16 10.05
7 GUSTAF WENNERBERG OK KLYFTAMO 59.50 2.25 9.59 2.27 2.06 2.25 3.22 3.14 4.23 3.13 3.42 2.06 0.57 2.44 1.18 5.35 3.12 1.45 3.42 0.57 0.18 10.35
8 MARTIN AUGUSTSSON OK SKÄRMEN 59.51 3.22 7.31 2.38 1.28 3.08 3.10 2.45 4.17 2.46 3.47 2.11 0.51 3.02 1.22 7.23 3.46 1.55 3.15 0.59 0.15 10.07
9 CHRISTIAN KARLDÉN KVILLEBYNS SK 60.16 3.46 7.19 2.16 1.32 4.15 5.03 2.30 3.43 2.45 3.33 2.32 0.56 2.59 1.52 4.45 3.39 1.48 3.50 0.58 0.15 10.25
10 JOHANNES BEJBOM UDDEVALLA OK 64.49 3.18 7.58 4.07 1.36 2.30 3.25 2.38 3.56 5.30 3.44 2.24 0.59 3.06 1.17 5.37 4.36 1.58 4.43 1.10 0.17 10.21
11 DANIEL JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 65.27 3.18 7.37 3.05 1.33 2.45 3.15 2.43 6.02 2.58 4.50 2.31 1.05 3.22 1.46 5.50 5.44 2.01 3.39 1.04 0.19 9.55
12 KARL LARSSON UDDEVALLA OK 67.43 5.41 8.09 3.44 1.33 2.41 2.53 3.12 4.14 3.00 3.09 2.14 0.56 3.20 2.32 8.10 5.15 2.23 3.23 1.00 0.14 9.59
13 MARCUS JOHNSSON OK KULLINGSHOF 68.47 3.44 8.36 3.29 1.52 2.45 3.36 4.55 4.28 2.55 6.31 2.29 0.56 2.57 1.12 5.37 3.21 1.50 6.15 1.04 0.15 10.29
14 MATTIAS JOSEFSSON UDDEVALLA OK 71.37 4.18 7.43 2.59 2.29 2.56 4.00 8.38 3.32 2.53 6.24 2.31 0.54 3.15 1.21 6.09 4.34 1.59 3.36 1.10 0.16 10.09
15 ALBIN SUNESSON OK SKOGSSTJÄRNAN 74.16 3.07 9.53 3.14 1.30 3.19 4.15 3.24 5.25 3.48 6.00 2.37 1.05 4.18 2.30 5.03 5.53 2.38 4.50 1.05 0.22 10.17
16 KRISTOFFER JIDETOFT STÅNGENÄS AIS 78.05 4.4710.50 5.08 2.38 2.58 4.32 3.02 4.02 3.21 4.07 2.26 1.11 4.35 2.19 8.05 5.27 2.36 4.34 1.09 0.18 10.11
17 NIKLAS HÖGNERT OK FLUNDREHOF 78.17 4.34 9.29 3.33 1.48 3.24 4.08 7.37 4.49 3.53 4.46 3.13 1.09 4.15 1.53 7.39 4.17 2.12 4.08 1.11 0.19 10.03
18 OLOF SVENSSON OK SKOGSHJORTARNA 80.23 3.0015.12 4.08 1.43 3.55 4.23 3.40 4.54 3.19 4.34 2.57 1.03 4.41 1.47 7.18 5.31 2.26 4.16 1.17 0.19 10.19
19 PETER KJELLBERG ISTRUMS SK 83.18 3.2116.44 3.19 1.35 4.12 4.27 3.58 5.08 3.52 4.27 2.41 0.52 4.13 1.43 7.54 4.59 3.09 4.53 1.31 0.20 9.57
20 PATRIK JOHANSSON UDDEVALLA OK 89.17 3.0017.00 5.36 1.36 3.21 3.58 4.51 5.08 4.48 4.15 2.56 1.57 4.12 1.3911.45 4.42 2.22 4.31 1.21 0.19 10.37
Fel JOEL SANDERI LIDKÖPINGS VSK 64.06 3.04 8.06 2.52 4.24 2.27 4.45 3.03 4.17 2.36 1.10 3.19 2.19 4.52 4.06 2.01 3.35 1.06 0.16 10.27 Fel: 38 saknas
EjS PATRIK JOHANSSON UDDEVALLA OK
EjS RIKARD LARSSON OK SKOGSHJORTARNA
EjS JON ANDERSSON EDS SKIDKLUBB
| | | | |
H16 4500 m 82 90 79 100 105 104 103 106 77 71 65 150 Starttid
Sträcklängder: 470 380 470 440 400 190 120 620 760 210 190 150 100
1 KARL LARSSON OK KULLINGSHOF 36.05 2.30 2.54 4.03 3.10 4.14 1.22 2.04 5.27 5.52 1.46 1.26 0.59 0.18 10.56
2 ÖYSTEN SÖRENSEN EIKER O-LAG 37.48 2.42 3.09 6.29 3.07 3.59 1.29 1.29 5.37 5.32 1.31 1.32 0.55 0.17 10.40
3 TOBIAS ÖSTRÖM OK TYR 37.58 3.34 3.19 4.36 3.02 4.18 1.33 1.29 5.51 6.05 1.33 1.18 1.03 0.17 11.26
4 GUSTAV ENANDER VÄNERSBORGS SK 42.39 2.16 3.09 4.47 3.00 4.03 3.22 1.07 8.23 8.05 1.36 1.18 1.09 0.24 11.08
5 FREDRIK JOHANSSON OK KULLINGSHOF 43.03 2.48 2.53 5.02 3.58 5.03 1.29 1.16 6.0710.30 1.30 1.17 0.55 0.15 10.46
6 FAJER WENNERBERG OK KLYFTAMO 43.46 2.51 3.00 4.15 3.22 4.43 1.46 1.2910.27 7.16 1.48 1.32 1.01 0.16 11.04
7 STEFAN LEMMING MARIESTADS FK 43.53 3.39 5.03 4.12 3.18 5.17 1.27 2.59 7.26 5.55 1.36 1.39 1.05 0.17 11.18
8 MARTIN FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA 44.00 2.57 2.57 4.54 3.45 4.44 5.26 2.38 6.27 5.51 1.38 1.29 0.57 0.17 10.48
9 MAGNUS HOV HALDENS SK 45.23 3.57 3.10 4.43 3.43 5.18 1.55 1.34 8.04 7.01 2.37 2.01 1.03 0.17 11.02
10 FREDRIK LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 45.41 3.32 3.21 5.57 3.43 5.53 1.46 1.43 6.34 7.48 2.00 2.01 1.10 0.13 11.24
11 JONAS EKSTRÖM UDDEVALLA OK 46.03 3.05 4.19 5.02 4.38 5.51 1.40 1.55 6.39 7.26 2.15 1.45 1.13 0.15 11.32
12 GUSTAV ERIKSSON IF HAGEN 47.50 3.10 2.5111.44 3.49 4.51 1.46 1.21 6.44 7.00 1.39 1.36 1.03 0.16 11.12
13 RICKARD SKÖLD STENUNGSUNDS OK 47.57 2.47 3.20 4.32 3.29 4.24 1.27 1.1216.11 6.28 1.30 1.14 1.04 0.19 11.22
14 HENRY GROSS FRÄMMESTAD IK 48.05 3.39 6.38 4.43 4.34 5.05 1.45 2.24 8.06 6.24 1.45 1.46 0.56 0.20 11.10
15 PETER JOSEFSSON STÅNGENÄS AIS 48.40 3.23 3.09 6.31 3.44 5.03 2.03 1.4010.13 7.57 1.47 1.49 1.06 0.15 10.36
16 JONAS JIDETOFT STÅNGENÄS AIS 48.46 2.55 4.37 6.17 4.05 5.25 2.46 3.00 6.51 7.02 2.41 1.56 0.55 0.16 11.00
17 NIKLAS WESTERBERG IF HAGEN 49.38 3.04 5.35 4.17 6.59 4.44 1.49 1.25 6.40 8.37 2.43 2.21 1.08 0.16 10.54
18 JOAKIM BERLIN STÅNGENÄS AIS 51.11 4.01 4.37 5.58 4.01 5.27 3.37 2.21 7.14 7.37 2.50 2.06 1.09 0.13 9.56
19 PETER GROSS FRÄMMESTAD IK 52.00 5.31 3.56 9.17 4.40 5.16 1.44 2.14 8.06 6.24 1.46 1.50 0.57 0.19 11.06
20 MIKAEL AXELSSON OK SKOGSHJORTARNA 52.49 4.23 5.05 5.11 5.57 6.56 1.56 1.54 6.47 8.30 2.01 1.56 1.50 0.23 10.38
21 FREDRIK JANSSON STÅNGENÄS AIS 57.07 5.06 5.37 5.51 5.20 5.00 2.21 2.3212.10 7.05 2.41 1.55 1.10 0.19 10.52
22 GUSTAV ÖSTLING OK SKOGSHJORTARNA 59.08 3.41 3.08 6.10 3.41 7.27 1.36 3.3514.16 6.44 1.37 5.43 1.08 0.22 10.30
23 HENRIK MAGNUSSON IF HAGEN 65.01 3.50 6.05 8.10 6.12 7.50 3.54 2.00 8.0511.23 2.51 2.56 1.30 0.15 10.42
24 ANTON CEDERBOM VÄNERSBORGS SK 65.28 6.00 6.07 6.46 4.49 8.48 3.33 2.1110.34 9.36 3.10 2.19 1.14 0.21 11.30
25 JOHANNES NILSSON OK GIPEN 70.23 4.1213.39 5.47 4.5914.33 2.04 2.24 7.32 9.55 2.04 1.41 1.16 0.17 10.50
26 RICKARD BJÖRKMAN TROLLHÄTTANS SK 73.48 4.16 4.44 8.27 6.43 7.22 3.32 6.2913.0510.49 3.05 3.37 1.20 0.19 10.34
Fel ALEXANDER WESTBERG OK ÄLGEN 57.31 3.28 3.49 5.38 3.45 7.43 3.37 1.36 8.2011.34 4.27 0.19 9.58 Fel: 71 saknas
Utg MARTIN GIDENSTAM STENUNGSUNDS OK 44.49 3.16 4.40 6.06 4.16 3.34 2.02 0.25 11.16 Utg:100,105.. saknas
Utg MICHAEL BREMERT OK SKOGSHJORTARNA 49.12 6.58 3.52 6.12 0.17 11.20 Utg:100,105.. saknas
Utg DAVID ENGERBERG STENUNGSUNDS OK 71.53 5.07 9.42 4.56 3.35 5.46 4.05 1.42 0.31 10.32 Utg:106,77.. saknas
EjS GUSTAV ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA
EjS LARS KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN
EjS DAVID BEJBOM UDDEVALLA OK
EjS DANIEL OLSSON MUNKEDALS SOK
EjS LARS STRÖMQVIST OK SKOGSHJORTARNA
| | | | | | |
H14 3920 m 87 93 95 107 96 101 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 730 450 370 360 270 210 990 240 200 100
1 JON GUSTAFSSON EDS SKIDKLUBB 29.56 4.27 2.46 3.16 2.59 2.16 1.58 9.15 1.33 1.09 0.17 10.24
2 EMANUEL WINBLAD OK SKOGSMUNKEN 34.11 4.01 3.02 3.12 2.53 2.05 4.32 9.15 3.53 1.02 0.16 10.16
3 HENRIK BAGGE-JOHANSSON OK SKÄRMEN 34.16 5.10 3.10 3.16 4.59 2.28 2.18 9.30 1.53 1.15 0.17 11.06
4 ÖYVIND WATTERDAL OL TÖNSBERG 38.15 4.23 2.37 3.5110.45 2.02 2.25 9.00 1.55 1.03 0.14 11.04
5 ANDERS LUNDIN STENUNGSUNDS OK 38.34 5.15 4.13 3.39 4.15 2.58 2.2812.14 2.02 1.12 0.18 11.02
6 ERIK SKAAR RYDA SKIDKLUBB 38.43 5.02 4.08 4.16 4.56 2.51 2.5010.53 2.14 1.15 0.18 10.56
7 TOBIAS JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 40.31 4.50 4.14 3.47 6.02 2.26 2.2912.32 2.22 1.33 0.16 10.28
8 JONATAN WESTLUND OK TYR 42.38 5.31 4.02 3.37 4.04 3.43 7.1610.47 1.59 1.14 0.25 10.58
9 MIKAEL ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 43.28 6.01 3.46 4.08 5.11 2.31 4.4312.05 3.17 1.27 0.19 10.48
10 GUSTAV DEHLÉN MARIESTADS FK 44.04 6.16 5.11 3.56 3.56 3.34 3.0113.30 2.54 1.25 0.21 11.00
11 JOHAN HAMELIUS SÄTERBYGDENS OK 45.37 5.47 6.07 3.44 3.57 3.41 2.4315.01 2.50 1.28 0.19 10.54
12 DANIEL LARSSON VÄNERSBORGS SK 45.57 5.23 3.51 5.20 4.37 2.57 7.0912.42 2.24 1.16 0.18 10.50
13 DANIEL AXELSSON VÄNERSBORGS SK 46.57 5.21 7.28 4.02 4.42 3.47 3.1112.35 4.26 1.09 0.16 10.12
14 JAKOB SKÖLD STENUNGSUNDS OK 49.49 6.46 4.32 4.30 4.59 4.24 4.2713.41 4.48 1.26 0.16 10.10
15 MARCUS ANDERSON IDEFJORDENS SK 50.58 6.16 7.38 4.25 5.35 3.35 2.5515.51 2.22 2.04 0.17 9.56
16 MARTIN SÖRENSEN EIKER O-LAG 51.29 5.12 3.55 3.18 3.56 2.27 2.3026.33 2.03 1.10 0.25 10.42
17 MARCUS KARLDÉN KVILLEBYNS SK 52.18 6.44 4.52 5.47 5.59 3.11 3.2418.16 2.14 1.34 0.17 10.36
18 JOHAN CEDERBOM VÄNERSBORGS SK 53.11 7.04 4.00 3.23 3.49 2.30 2.4426.19 2.07 0.58 0.17 10.40
19 HENRIK DAVALLIUS UDDEVALLA IS 53.21 5.42 4.32 5.0011.39 3.53 3.1414.40 2.58 1.24 0.19 10.52
20 KIM STENBERG IFK GÖTEBORG 54.06 6.33 4.22 4.15 4.33 3.08 4.2017.58 7.22 1.15 0.20 10.34
21 RASMUS BLOM OK SKÄRMEN 55.43 14.28 2.47 4.23 7.35 3.36 3.5612.19 5.01 1.20 0.18 10.13:01 För sen nollning 0.59
22 ROBERT KARLSSON HERRESTADS AIF 55.51 7.33 4.33 5.35 5.59 3.33 6.1616.26 4.19 1.16 0.21 10.30
23 ANDERS DAVALLIUS UDDEVALLA IS 56.03 6.53 6.05 6.01 4.59 4.37 4.0918.53 2.35 1.29 0.22 10.18
24 KARL JANSSON FRÄMMESTAD IK 61.08 5.44 3.37 4.20 8.31 5.13 13.5416.10 2.07 1.12 0.20 10.44
25 TOBIAS GOVIK STÅNGENÄS AIS 78.19 19.47 7.2010.08 6.43 4.33 4.2614.08 9.20 1.32 0.22 9.56:47 För tidig nollning 0.0-
26 TORBJÖRN KRISTIANSSON OK KROPPEFJÄLL 80.32 9.4314.28 5.06 7.44 3.32 9.2824.58 3.44 1.26 0.23 11.08
27 EMIL JOHANSSON TROLLHÄTTANS SK 82.46 6.2813.45 4.5510.44 3.44 13.0118.45 9.24 1.32 0.28 10.46
Utg VIKTOR JOSEFSSON HESTRA IF 56.40 11.02 7.46 4.57 5.51 6.50 5.15 14.59 10.32 Utg:102,111.. saknas
EjS CARL NORSTEN HERRLJUNGA SK
EjS JIMMY ANDERSSON OK KULLINGSHOF
EjS LARS OLE GROTTENBERG HALDENS SK
EjS JONATAN STRÖMNER STENUNGSUNDS OK
| | | | | | |
H12 3110 m 81 87 93 95 107 113 119 150 Starttid
Sträcklängder: 450 330 450 360 360 450 500 110 100
1 CALLE STENBERG OK SKOGSHJORTARNA 21.05 2.10 2.37 3.16 2.47 3.16 3.06 2.55 0.40 0.18 10.44
2 CARL MAGNUSSON IF HAGEN 25.59 2.15 3.02 3.51 4.25 4.57 3.14 3.17 0.41 0.17 11.02
3 VIKTOR LARSSON STENUNGSUNDS OK 28.18 2.45 3.17 3.53 3.40 5.45 4.33 3.12 0.54 0.19 10.50
4 MIKAEL JOHANSSON OK SKÄRMEN 32.28 3.14 5.03 4.07 5.33 4.14 4.13 4.50 0.52 0.22 10.23
5 DAVID BOMAN STÅNGENÄS AIS 37.16 5.27 4.12 6.38 6.31 4.58 4.11 4.08 0.52 0.19 10.01:19 För sen nollning 0.41
6 TOBIAS JOHANSSON ÅMÅLS OK 37.30 9.50 5.25 3.35 5.11 5.06 3.42 3.35 0.47 0.19 10.56
7 SIMON OLSSON FRÄMMESTAD IK 39.06 7.57 3.45 7.08 4.54 4.54 4.39 4.01 1.28 0.20 10.26
8 MARCUS WESTBERG OK ÄLGEN 40.07 4.27 4.50 5.35 6.08 7.25 5.31 4.51 0.54 0.26 9.56
9 KRISTIAN DAHLSTRÖM ÅMÅLS OK 40.36 13.00 4.13 4.09 5.02 5.27 3.53 3.49 0.45 0.18 10.41
10 HENRIK HANSSON IDEFJORDENS SK 42.46 4.35 5.20 9.14 6.21 5.31 4.19 6.04 0.59 0.23 9.44
11 PONTUS CARLSSON TROLLHÄTTANS SOK 44.59 3.17 3.27 8.3412.49 7.25 3.45 4.34 0.48 0.20 11.17
12 DENNIS LUNDBORG TROLLHÄTTANS SOK 45.31 2.26 3.5421.46 3.16 5.45 3.35 3.42 0.48 0.19 10.38
13 DANIEL LENNARTSSON OK FLUNDREHOF 46.49 6.04 6.07 5.29 6.42 8.06 8.48 4.14 0.54 0.25 11.08
14 HÅKAN GRANEFELT OK TYR 47.48 6.13 4.59 9.46 8.19 7.09 6.20 3.48 0.51 0.23 10.59
15 SEBASTIAN BÄCKSTRÖM HESTRA IF 48.13 5.01 4.48 9.47 8.30 7.59 5.18 5.45 0.42 0.23 10.47
16 LINUS NILSSON OK GIPEN 48.26 7.08 4.26 9.07 6.15 9.30 5.02 5.26 1.05 0.27 10.32
17 MARKUS GRUND OK ROTO 48.38 4.07 6.3911.11 8.15 5.54 5.38 5.20 1.10 0.24 9.59
18 RAGNAR HELLSVIK IK GANDVIK 50.57 18.02 3.52 6.47 7.27 5.32 4.08 3.52 0.58 0.19 9.53
19 MICHAEL STENBERG IFK GÖTEBORG 53.57 7.4210.47 8.48 8.18 6.44 4.49 5.33 0.52 0.24 10.53
20 MIKAEL GUSTAFSSON FRÄMMESTAD IK 54.30 23.05 3.40 6.59 5.12 5.18 4.27 4.30 0.56 0.23 10.11
21 SIMON ANDERSSON OK KULLINGSHOF 55.08 6.18 6.18 6.51 9.10 8.17 6.3010.11 1.08 0.25 11.11
22 CHRISTIAN ÅGREN SÄFFLE OK 60.27 13.12 4.3314.21 7.57 8.12 5.06 5.52 0.48 0.26 10.35
23 SIMON SANDERI LIDKÖPINGS VSK 64.35 34.29 3.26 4.02 9.08 4.42 3.48 3.45 0.52 0.23 10.19:21 För sen nollning 0.39
24 KARL-MIKAEL SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 89.36 11.55 8.4319.3712.4115.07 10.27 9.17 1.18 0.31 10.04:33 För sen nollning 0.27
25 NIKLAS LINDSTRÖM OK SKÄRMEN 100.26 45.38 5.0724.44 8.33 5.40 4.53 4.36 0.53 0.22 10.08
EjS PER SPETZ STENUNGSUNDS OK
EjS FABIAN WENNERBERG OK KLYFTAMO
EjS BJÖRN SVENSSON TROLLHÄTTANS SOK
EjS ANTON KARLSSON LIDKÖPINGS VSK
EjS ANTON SJÖDIN OK SKOGSHJORTARNA
| | | | | |
H10 2570 m 81 85 94 109 112 113 118 119 150 Starttid
Sträcklängder: 450 190 430 300 280 190 210 300 120 100
1 KASPER REIDERSTEDT OK SKOGSHJORTARNA 18.58 3.29 2.19 2.45 2.09 2.04 1.18 1.33 2.02 1.01 0.18 10.11
2 TOBIAS MATTSSON TROLLHÄTTANS SOK 23.10 4.29 3.05 3.58 2.26 1.52 1.27 2.14 2.26 0.55 0.18 10.08
3 ALBERT SKAAR RYDA SKIDKLUBB 23.37 5.18 2.41 3.48 2.24 1.53 1.26 2.38 2.12 0.55 0.22 10.17
4 NIKLAS NILSSON OK GIPEN 24.01 5.08 2.24 4.04 2.57 2.05 1.37 1.58 2.34 0.50 0.24 10.26
5 JAKOB ENMARK GÄVLE OK 24.13 5.01 2.32 3.39 2.13 1.58 1.20 3.46 2.27 0.57 0.20 10.01:34 För sen nollning 0.26
6 TOBIAS GRUND OK ROTO 25.38 4.21 3.01 4.23 3.03 2.23 1.30 1.59 3.03 1.33 0.22 9.56
7 FREDRIK MATTSSON OK KÅRE 26.58 8.03 1.55 5.38 3.04 1.40 1.11 1.39 2.28 0.58 0.22 10.23
8 GUSTAV STENBERG OK SKOGSHJORTARNA 27.13 9.03 2.48 3.21 2.46 2.34 1.24 1.50 2.13 0.53 0.21 10.20
9 ALFRED BJÖRKLUND SÄVEDALENS AIK 29.47 9.01 3.24 5.08 3.07 2.00 1.41 1.58 2.25 0.45 0.18 10.14
10 CHRISTOFFER OHLSSON UDDEVALLA OK 35.27 8.04 4.13 8.59 4.35 2.03 1.28 2.37 2.16 0.50 0.22 10.06:49 Sen 1.49
11 MARKUS KRONA OK SKOGSHJORTARNA 40.11 8.3713.41 4.09 3.02 2.28 1.35 1.50 3.15 1.12 0.22 10.29
EjS SIMON BÖRJESSON RYDA SKIDKLUBB
EjS DAVID CEDERBOM VÄNERSBORGS SK
| | |
D70 3100 m 84 88 79 108 115 69 76 150 Starttid
Sträcklängder: 530 300 490 610 400 430 120 120 100
1 ALICE STÅLFORS IK HAKARPSPOJKARNA 62.00 8.46 5.1313.5912.06 6.13 10.50 2.50 1.31 0.32 10.05
2 SIGNE NYMAN UDDEVALLA IS 62.11 6.3411.06 8.0718.36 6.12 7.13 2.17 1.26 0.40 10.08
3 ELVY FREDIN STIGSÖKARNA 75.50 20.45 5.39 9.1522.10 6.29 6.44 2.16 2.03 0.29 10.01:09 För sen nollning 0.51
|
D65 3100 m 84 88 79 108 115 69 76 150 Starttid
Sträcklängder: 530 300 490 610 400 430 120 120 100
1 GRETA HÖGLUND OK FLUNDREHOF 53.32 8.02 5.53 9.3012.08 6.36 6.46 2.25 1.40 0.32 10.53
2 ANN-MARIE PERSSON IK GANDVIK 55.49 7.37 4.4210.09 9.5810.55 8.35 2.09 1.16 0.28 10.50
3 LAILA MUNKQVIST VÄXJÖ OK 55.53 8.57 4.28 8.3311.46 7.42 9.40 2.35 1.38 0.34 9.59
4 ANNA-LISA ANDERSSON LIDKÖPINGS VSK 61.19 6.3010.1711.5714.17 7.04 7.08 2.19 1.19 0.28 10.56
5 STINA ANDERSSON UDDEVALLA OK 66.25 8.00 7.19 9.3816.46 8.35 11.06 2.47 1.38 0.36 11.23
6 SYLVIA ANDERSSON OK FLUNDREHOF 74.23 9.49 9.43 9.2120.31 8.43 10.18 3.30 1.51 0.37 11.19
Fel INGRID BORGLIDEN VÄNERSBORGS SK 82.13 8.2013.5420.30 7.04 2.39 2.00 0.33 10.59 Fel: 84 saknas
Utg ASTRID SILLERSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 84.07 16.14 67.53 11.16:11 Utg:88,79.. saknas För se
| |
D60 3550 m 82 92 100 101 108 75 69 62 150 Starttid
Sträcklängder: 470 580 500 230 400 730 170 190 180 100
1 EIVOR STEEN-OLSSON KUNGÄLVS OK 46.53 4.04 6.44 5.34 3.4412.01 8.31 1.55 2.17 1.40 0.23 10.09
2 KERSTIN FREDRIKSSON LJUNGSKILE FK 47.49 5.13 7.08 7.12 4.41 7.29 9.01 2.30 2.25 1.45 0.25 10.12
3 MARIANNE NILSSON DEJE SF 57.19 5.0511.06 5.46 4.09 9.12 14.07 2.39 3.03 1.44 0.28 10.18
4 ANNE-CATRINE PERSSON MARIESTADS FK 67.44 7.59 8.51 8.29 5.45 8.37 17.28 2.35 5.28 1.59 0.33 10.02:09 För sen nollning 0.51
5 ELVY BÖRJESSON OK ALEHOF 70.40 8.2311.26 8.27 5.3313.47 12.58 3.10 3.59 2.24 0.33 10.15
6 MAIJA DROTZ HESTRA IF 72.18 7.31 7.58 7.52 7.5415.25 17.05 2.31 3.13 2.13 0.36 10.06
7 LISBETH JOHANSSON SÖDERTÄLJE/NYKVARN 73.42 7.0511.47 7.56 5.24 8.39 23.19 2.42 3.52 2.26 0.32 10.21
8 BERIT SVANLUND ENEBYBERGS IF 79.24 7.55 8.26 7.1710.19 9.18 16.4311.57 3.41 3.12 0.36 9.59:02 För sen nollning 0.58
9 CHARLOTTE BJURSTRÖM OK SKOGSVARGARNA 87.25 0.21 10.58 Felst, sprungit fel bana
EjS GUNILLA LUNDGREN OK GRANE
| |
D55 3550 m 82 92 100 101 108 75 69 62 150 Starttid
Sträcklängder: 470 580 500 230 400 730 170 190 180 100
1 INGRID LONE HAGMAN KOLBOTN & SKIMT O-LAG 46.33 6.03 7.57 5.35 4.34 7.15 8.55 2.01 2.14 1.33 0.26 10.51
2 BRITTA LARSSON OK FRISENE 47.26 4.27 7.43 5.35 3.1810.44 8.52 2.13 2.26 1.42 0.26 9.57
3 BIRGIT TISELL LERUMS SOK 49.26 4.58 6.58 6.55 4.35 7.46 10.21 2.49 2.53 1.41 0.30 10.57
4 EVA ISAKSSON OK SKOGSHJORTARNA 53.47 5.50 7.52 7.56 3.50 9.36 10.35 2.37 3.11 1.53 0.27 10.42
5 GUNNEL PALGRIM VÄNERSBORGS SK 55.18 4.51 8.3411.15 4.41 7.01 10.55 3.17 2.35 1.46 0.23 10.45
6 ENID INGEMARSSON HESTRA IF 55.20 0.39 10.48 Utg:31,39.. saknas
7 LILLEMOR LORÉN OK FRISENE 56.49 5.26 9.35 7.10 4.14 7.55 13.49 3.06 3.11 1.54 0.29 10.39
8 SOLVEIG JOHANSSON IK GANDVIK 64.38 7.5310.05 8.18 4.3310.27 13.44 3.08 3.34 2.32 0.24 9.54
9 ANITA JUNFORS OK SKOGSHJORTARNA 67.27 7.34 8.47 6.25 5.49 7.57 13.4312.03 2.42 2.02 0.25 9.51
10 ANITA NORDBERG OK KLYFTAMO 74.26 5.5113.23 6.4819.37 8.30 11.11 3.18 3.19 2.00 0.29 10.33
11 KRISTINA M ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 75.25 6.4510.1310.0813.2810.32 13.04 3.56 3.37 3.16 0.26 10.54
EjS LISBRITT JOHANSSON STÅNGENÄS AIS
EjS KERSTIN AAMOT OK SKOGSHJORTARNA
| | |
D55M 3640 m 87 93 100 96 107 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 730 450 510 440 270 690 240 210 100
1 LOUISE LINDBERG IK WILSKE 59.44 9.0311.0110.34 9.34 4.04 9.24 3.41 1.53 0.30 10.46
2 LILLEMOR GUNNARSSON OK GIPEN 60.43 7.58 6.4118.10 8.04 3.49 9.58 3.36 1.55 0.32 10.52
3 KRISTINA BACKMAN LIDKÖPINGS VSK 67.11 10.5610.23 8.3913.48 4.43 12.12 3.43 2.08 0.39 10.34
4 BIRGIT LJUNG OK GIPEN 68.26 8.08 7.1410.2613.0311.32 11.27 4.23 1.47 0.26 10.40
5 MONA ÅHLUND VÄNERSBORGS SK 86.10 15.1313.5710.4010.53 7.43 22.05 3.11 2.01 0.27 9.49
|
D50 3920 m 87 93 95 107 96 101 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 730 450 370 360 270 210 990 240 200 100
1 LENA GRANEFELT OK TYR 41.09 5.39 4.16 4.27 3.30 2.43 3.3212.51 2.12 1.35 0.24 10.21
2 INGER HOLMSTRAND HERRLJUNGA SK 41.54 6.20 4.47 4.22 3.57 2.55 2.4812.35 2.15 1.28 0.27 11.13
3 ULLA CARLSTEDT SÄVEDALENS AIK 43.19 5.39 3.36 4.13 7.59 3.21 3.1411.04 1.49 1.58 0.26 10.45
4 KRISTINA LARSSON OK KLYFTAMO 48.09 8.41 5.09 3.43 5.43 3.02 4.0613.01 2.30 1.47 0.27 10.49
5 BODIL ENANDER VÄNERSBORGS SK 48.55 6.40 6.08 5.09 4.51 4.08 3.3014.19 2.18 1.28 0.24 10.57
6 INGER ANDERSSON STÅNGENÄS AIS 49.25 7.24 5.26 5.07 5.05 3.19 3.5714.15 2.41 1.45 0.26 9.55
7 BRITT-MARIE GRÖNROOS OK ALEHOF 49.36 13.40 4.05 3.53 4.49 3.17 3.0312.20 2.15 1.47 0.27 10.41
8 GUDRUN WESTER STÅNGENÄS AIS 52.18 7.22 5.13 5.32 5.23 3.58 3.5915.55 2.37 1.52 0.27 10.37
9 INGA-LILL NILSSON UDDEVALLA OK 58.22 6.48 8.06 4.36 4.38 3.25 12.5312.16 3.24 1.47 0.29 11.25
10 ANITA LOVÉN-ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 62.46 8.26 8.36 7.48 7.14 4.54 3.5515.59 3.40 1.49 0.25 11.21
11 ANITA ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 64.14 7.1910.22 4.48 4.34 3.13 8.1020.31 2.28 2.08 0.41 10.25
12 BIRGITTA PÅLEDAL ÅMÅLS OK 66.33 13.49 6.51 5.35 6.42 5.46 4.2217.41 3.17 1.59 0.31 10.53
13 KRISTINA JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK 73.49 6.43 7.03 5.27 5.52 4.15 8.3031.25 2.32 1.35 0.27 11.05
14 EVA JOHANSSON KUNGÄLVS OK 113.40 31.22 6.21 5.34 6.0111.24 5.0121.2823.08 2.49 0.32 11.09
15 LINNÉA KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 129.18 14.4918.5511.5512.06 9.00 12.0937.15 8.40 3.36 0.53 10.33
Utg GUN BRITT THORÉN VÄNERSBORGS SK 54.31 6.37 6.59 3.56 2.03 0.35 11.17 Utg:95,96.. saknas
EjS ANNA-K CHRISTIANSSON TROLLHÄTTANS SK
EjS BERITH PETTERSSON OK SKOGSVARGARNA
EjS KERSTIN OLAUSSON STENUNGSUNDS OK
| | | |
D45 3910 m 82 79 100 101 103 104 105 75 69 76 150 Starttid
Sträcklängder: 470 620 440 230 250 120 180 1090 170 120 120 100
1 ELISABET ÖSTRÖM OK TYR 39.26 3.57 5.38 4.11 3.09 2.58 2.04 2.2310.19 1.52 1.30 1.03 0.22 10.24
2 KERSTIN ANDERSSON RYDA SKIDKLUBB 41.29 3.51 6.24 4.55 3.37 3.19 2.05 2.1110.12 1.48 1.35 1.06 0.26 10.22
3 GUNNEL HULTQVIST IF HAGEN 47.51 4.34 6.10 4.21 3.14 5.39 2.02 2.1613.56 2.15 1.40 1.19 0.25 10.00
4 MONIKA WASS IF HAGEN 48.04 3.51 6.56 4.20 6.33 4.40 2.03 2.1912.21 2.05 1.43 0.54 0.19 10.10
5 ULLA JOHANSSON ÅMÅLS OK 48.10 5.09 8.01 5.43 3.33 3.28 2.31 2.5810.51 2.32 1.57 1.04 0.23 10.03:08 För sen nollning 0.52
6 GABRIELLA AXELSSON IDEFJORDENS SK 49.01 3.2212.12 4.03 2.54 2.49 2.34 2.1013.56 2.03 1.34 0.57 0.27 9.58
7 EVAMARIE LUNDAHL IF HAGEN 55.21 7.55 7.29 6.39 3.41 4.32 2.47 3.2912.51 2.20 2.04 1.07 0.27 10.20
8 KERSTIN BURMAN KVILLEBYNS SK 56.36 5.12 6.47 4.23 3.12 3.48 4.57 3.1319.28 2.04 2.10 1.03 0.19 10.01:02 För sen nollning 0.58
9 MONICA IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 57.36 5.23 9.26 5.52 5.46 5.20 2.58 3.3812.59 2.19 2.19 1.10 0.26 10.18
10 INGER JOHANSSON OK KLYFTAMO 59.06 6.29 7.46 5.52 4.09 4.39 3.32 3.4515.04 3.04 2.55 1.27 0.24 10.16
11 INGER HAGELBERG ÅMÅLS OK 60.22 4.44 9.36 7.18 4.12 4.19 3.22 3.2516.03 2.51 2.19 1.44 0.29 10.14
12 BERIT IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 62.00 6.09 8.04 6.16 4.12 4.28 2.53 4.2319.40 2.04 2.03 1.17 0.31 10.08
13 BIRGITTA STENBERG IFK GÖTEBORG 62.41 5.3915.27 8.41 3.25 5.38 2.06 2.5213.02 2.17 1.55 1.17 0.22 10.06
14 BRITT KARLSSON STENUNGSUNDS OK 69.20 6.2310.21 8.33 5.38 6.51 3.14 4.3516.13 3.01 2.51 1.14 0.26 10.12
| | |
D45M 3640 m 87 93 100 96 107 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 730 450 510 440 270 690 240 210 100
1 YVONNE SVENSSON OK KULLINGSHOF 47.57 7.34 4.44 6.40 8.23 3.50 11.28 2.53 1.57 0.28 11.13
2 ANNIKA GUSTAFSSON OK GIPEN 48.14 9.39 4.59 5.54 9.01 5.37 8.28 2.22 1.52 0.22 10.31
3 INGRID JESSEN FRÄMMESTAD IK 50.33 8.38 6.55 7.43 9.01 3.40 10.18 2.18 1.32 0.28 10.55
4 ANETTE NILSSON OK GIPEN 51.46 6.38 9.11 6.45 9.18 3.59 10.00 3.32 1.55 0.28 11.01
5 ULLA DEHLÉN MARIESTADS FK 56.23 8.15 6.26 9.4610.15 5.35 10.36 2.49 2.11 0.30 10.07
6 MARGARETHA JOHANSSON OK KULLINGSHOF 57.57 7.51 5.40 8.4912.17 5.13 11.44 3.45 2.10 0.28 10.43
7 GUNNEL AXELSSON OK SKOGSHJORTARNA 63.22 9.44 8.32 8.2111.35 7.49 11.14 3.53 1.50 0.24 11.07
8 ROSE-MARIE JIDETOFT STÅNGENÄS AIS 65.03 8.25 7.57 7.1013.19 5.35 11.34 8.30 2.04 0.29 10.19
9 HARRIET ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 70.54 7.4413.5414.06 9.57 4.44 10.08 8.00 1.56 0.25 10.37
10 BERIT WIK STENUNGSUNDS OK 71.34 12.26 6.04 7.5311.58 5.03 21.28 4.11 2.03 0.28 10.25
11 GUNNEL LITZELL OK KULLINGSHOF 73.11 7.1511.57 6.5716.25 5.20 18.48 4.25 1.39 0.25 10.13
Fel INGEGERD OLSSON OK ALEHOF 77.38 7.17 5.02 6.55 13.46 3.15 1.51 0.29 10.49 Fel: 96 saknas
EjS MONA-LISA JANSSON KUNGÄLVS OK
| | |
D40 3910 m 82 79 100 101 103 104 105 75 69 76 150 Starttid
Sträcklängder: 470 620 440 230 250 120 180 1090 170 120 120 100
1 ELISABETH STRANDHAGEN GÖTEBORG-MAJORNA OK 38.29 4.41 5.53 4.08 3.00 2.48 1.59 1.58 9.37 1.38 1.30 0.54 0.23 10.02:06 För sen nollning 0.54
2 LENE KINNEBERG RAUMAR OL 39.52 4.00 6.46 3.43 3.03 4.25 1.41 2.42 9.08 1.32 1.27 1.04 0.21 10.15
3 KIRSTI AAS OLSEN EIKER O-LAG 40.17 3.53 5.49 4.57 2.45 3.14 2.10 2.2310.32 1.44 1.32 0.59 0.19 10.23
4 ANNETTE FALCK-LARSSON VÄNERSBORGS SK 43.09 3.52 6.11 4.12 3.21 3.08 2.37 2.5511.20 2.01 1.56 1.14 0.22 10.09
5 HELENA LARSSON HESTRA IF 43.44 5.04 7.08 4.30 3.33 3.17 2.02 2.1910.36 2.02 1.36 1.15 0.22 10.35
6 BIRGIT HANSSON HERRESTADS AIF 44.46 4.27 6.04 4.48 4.09 3.39 2.40 2.2011.11 1.59 1.51 1.11 0.27 10.05
7 EVA RABE-MAGNUSSON IF HAGEN 44.47 4.58 7.49 4.12 3.32 3.08 2.09 2.2511.20 2.03 1.48 0.58 0.25 10.00:17 För sen nollning 0.43
8 MARIANNE JOHANSSON OK KULLINGSHOF 47.30 4.43 7.41 4.25 4.06 4.03 3.48 2.4310.40 2.11 1.28 1.16 0.26 10.31
9 HELENE LARSSON UDDEVALLA OK 49.31 3.58 7.50 7.04 3.33 3.51 2.03 2.3513.17 2.12 1.40 1.05 0.23 10.39
10 ROSE-MARIE HAMELIUS SÄTERBYGDENS OK 49.38 4.18 8.27 4.53 3.33 4.46 2.19 2.1613.42 2.15 1.36 1.10 0.23 10.13
11 ANNA SJÖDIN OK SKOGSHJORTARNA 51.16 4.28 6.52 7.50 4.45 3.51 2.24 3.3312.13 2.17 1.29 1.13 0.21 10.27
12 ANN HILMERSSON OK KLYFTAMO 52.56 4.4410.59 4.23 3.33 5.03 2.25 2.2913.53 1.59 1.45 1.16 0.27 9.55
13 CAISA PESZLÉN OK SKOGSHJORTARNA 55.23 4.14 6.39 5.14 5.46 5.37 2.22 2.3017.41 1.56 2.16 0.47 0.21 10.37
14 NINA BEJBOM MUNKEDALS SOK 57.43 4.31 7.08 7.05 4.16 9.18 2.02 2.1614.55 3.05 1.34 1.15 0.18 10.21
15 KARIN OLSSON MUNKEDALS SOK 57.44 11.17 8.02 5.32 3.51 3.47 2.23 2.3114.45 1.56 1.52 1.27 0.21 10.11
16 ANN LAAS OK SKOGSHJORTARNA 58.06 5.0812.16 5.36 5.40 4.25 2.28 3.0412.52 2.05 2.27 1.39 0.26 9.57
17 KERSTIN LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 58.32 5.18 8.24 6.37 3.47 7.22 2.30 3.4614.41 2.24 1.59 1.19 0.25 10.17
18 KATARINA ÖSTLING OK SKOGSHJORTARNA 61.39 4.52 8.21 5.16 4.11 5.17 3.18 3.1621.53 1.56 1.34 1.24 0.21 10.07
19 YLVA JOHANSSON OK SKOGSVARGARNA 65.11 5.44 8.57 7.13 4.32 5.17 2.50 4.1318.46 2.51 2.44 1.27 0.37 9.59
20 CHARLOTTA LARSSON IF HAGEN 73.27 5.18 9.29 6.13 4.27 5.01 7.12 4.2623.44 3.13 2.47 1.10 0.27 10.19
EjS LENA GOTTFRIDSSON ÅS NLH ORIENTERING
EjS ANNIKA BUSKQVIST STENUNGSUNDS OK
EjS ANNA WECKNER WESTLUND OK TYR
| | | | |
D35 4500 m 82 90 79 100 105 104 103 106 77 71 65 150 Starttid
Sträcklängder: 470 380 470 440 400 190 120 620 760 210 190 150 100
1 BRITT FLAKBERG IFK GÖTEBORG 45.22 3.23 3.25 5.25 4.41 5.48 1.41 1.48 6.54 6.39 2.00 1.53 1.20 0.25 10.16
2 AGNETA ERIKSSON UDDEVALLA OK 53.26 4.12 4.29 5.32 4.34 6.30 2.41 1.36 8.58 8.38 2.04 2.07 1.40 0.25 10.12
3 EVA HÄGNANDER LIDKÖPINGS VSK 53.40 4.01 5.49 5.55 4.11 6.31 2.18 2.29 8.12 7.23 2.31 2.21 1.36 0.23 10.22
4 ANITA DAVALLIUS UDDEVALLA IS 60.45 4.55 7.15 7.09 4.45 7.08 2.27 2.32 8.50 8.37 2.35 2.28 1.37 0.27 10.18
5 ULLA GRANÉR OK KULLINGSHOF 62.50 6.25 4.40 6.11 5.22 5.46 4.01 1.5412.40 7.42 3.44 2.29 1.35 0.21 10.06
6 ÅSA MODIG OK SKOGSHJORTARNA 71.10 5.43 5.12 7.34 4.46 9.23 3.55 1.5711.5012.07 3.55 2.30 1.51 0.27 10.01:10 För sen nollning 0.50
7 ANNIKA REPO IFK GÖTEBORG 75.23 7.14 6.48 8.23 6.00 8.25 5.02 2.5412.1710.25 2.56 2.50 1.38 0.31 10.03:50 För sen nollning 0.10
8 TINNE DORFELT FIF HILLERÖD 78.50 5.55 4.08 7.44 4.5018.18 5.05 2.1213.0910.36 2.11 2.40 1.38 0.24 10.08
9 KRISTIN BACK VÄNERSBORGS SK 81.05 4.16 9.0018.18 5.18 7.07 2.30 3.1811.4113.01 2.29 2.02 1.38 0.27 10.10
EjS INGA-LILL BACK VÄNERSBORGS SK
EjS KERSTIN LARSSON STENUNGSUNDS OK
EjS KATARINA HAASE VÄNERSBORGS SK
| | |
D35M 3920 m 87 93 95 107 96 101 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 730 450 370 360 270 210 990 240 200 100
1 KERSTIN MIKKONEN KVILLEBYNS SK 51.31 7.17 5.12 5.49 5.59 3.46 3.1514.26 2.53 2.28 0.26 10.05
2 JEANETTE CARLSSON OK ÄLGEN 55.22 8.13 7.10 5.34 5.11 4.00 3.4215.52 3.11 1.59 0.30 9.53
3 CARINA ANDERSSON IDEFJORDENS SK 58.04 7.39 5.51 7.08 5.28 8.12 2.5416.07 2.16 2.08 0.21 9.49
4 MAY LJUNGBERG OK SKÄRMEN 62.18 7.57 9.5914.04 4.13 3.33 3.4913.59 2.30 1.51 0.23 10.17
5 ANNA-LENA GOVIK STÅNGENÄS AIS 79.23 20.36 7.0210.28 7.10 4.03 4.2814.15 9.21 1.31 0.29 9.56:04 För sen nollning 0.56
6 EVA-LOTTA STOLT VÄNERSBORGS SK 80.48 10.46 6.46 6.5916.35 6.51 5.4120.20 4.01 2.20 0.29 10.13
7 ANNA-LENA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 83.02 10.2611.06 6.3211.50 6.11 7.5222.12 4.19 2.07 0.27 10.09
| |
D21L 7120 m 31 39 41 43 45 48 50 53 57 59 63 71 78 114 116 62 150 Starttid
Sträcklängder: 440 1310 210 350 260 510 390 460 330 390 230 380 400 450 110 630 170 100
1 YVONNE FJORDSIDE SÄVEDALENS AIK 55.15 3.49 9.28 1.45 3.25 2.45 4.04 2.33 4.10 2.09 2.28 1.23 2.57 3.10 4.04 0.43 4.55 1.08 0.19 10.41
2 JENNY NYMAN VÄNERSBORGS SK 57.56 4.0110.13 1.39 3.04 3.23 4.28 2.53 4.02 2.08 2.50 1.30 3.05 3.13 4.42 0.46 4.31 1.11 0.17 10.03
3 ELISABETH BÄCKSTRÖM HESTRA IF 58.30 4.16 9.38 1.55 3.13 2.48 4.15 2.54 4.11 2.13 2.53 1.37 3.04 3.22 4.34 0.54 5.11 1.12 0.20 10.27
4 ELISABET ENMARK GÄVLE OK 59.00 4.09 9.27 1.44 3.12 2.35 4.04 3.16 4.43 2.11 2.44 1.47 3.23 3.19 4.52 1.06 4.53 1.14 0.21 10.11
5 SARA SVENSSON OK KULLINGSHOF 59.26 4.10 9.58 1.34 3.27 2.43 4.18 2.52 4.13 2.15 3.07 1.32 3.22 3.34 4.42 0.53 5.24 1.04 0.18 10.09
6 ÅSA HOLMSTRAND TROLLHÄTTANS SK 59.39 3.4110.59 2.02 2.59 3.45 3.55 2.45 4.37 2.10 2.42 1.30 3.20 3.24 4.31 0.52 5.08 1.01 0.18 10.25
7 ÅSA SVENSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 60.03 3.5610.08 1.57 3.08 3.15 3.46 2.50 3.49 2.18 2.55 1.40 4.50 3.29 4.35 1.06 4.53 1.07 0.21 10.33
8 GÖRIL FRISTAD ASKVOLL IL 61.05 4.36 9.59 4.01 3.04 2.28 3.37 3.00 4.02 2.08 4.13 1.29 3.03 3.19 4.08 0.41 5.57 1.03 0.17 10.31
9 TALE GULLIKSEN SÄVEDALENS AIK 61.15 3.3710.36 1.44 3.27 2.27 4.43 2.54 4.14 2.09 3.07 1.38 4.10 3.02 4.29 0.42 6.54 1.03 0.19 9.59
10 HELI MARJOMAA STIGSÖKARNA 65.00 5.0614.21 2.06 3.12 2.34 3.55 2.56 4.00 2.15 2.54 1.49 3.23 4.21 4.25 0.46 5.23 1.11 0.23 10.18:17 För sen nollning 0.43
11 NINA HOFFMAN FARUM-TISVILDE OK 65.39 5.5310.32 1.35 3.30 3.05 4.27 3.36 5.33 2.20 3.06 1.42 3.35 3.48 4.26 0.48 6.17 1.08 0.18 10.01
12 JENNY KARLSSON OK LINNÉ 65.59 6.0411.23 1.47 3.23 2.54 6.09 3.11 4.18 2.15 3.17 1.43 3.41 3.47 4.22 0.46 5.27 1.09 0.23 10.07
13 LENE PUCK HALDENS SK 70.16 7.3611.54 1.48 3.17 5.13 4.38 3.18 4.08 2.19 3.01 1.31 3.45 3.39 5.18 0.53 6.25 1.12 0.21 11.13
14 KARIN KARLSSON HALMSTAD OK 70.38 5.5310.49 2.35 3.33 4.22 5.01 2.58 6.12 2.17 3.21 1.50 3.44 3.53 5.35 0.52 5.50 1.34 0.19 10.35
15 BRITT-MARIE ERLANDSSON STIGSÖKARNA 71.38 6.0111.55 2.24 3.21 3.07 4.28 3.50 5.51 2.40 4.14 1.42 3.53 3.57 5.34 0.56 5.51 1.31 0.23 10.29
16 ÅSA JOHANSSON TULLINGE SK 72.11 5.5110.45 1.43 4.27 3.16 5.00 3.00 5.25 2.48 3.44 1.34 7.26 3.51 5.18 1.07 5.15 1.24 0.17 10.39
17 MALIN DANIELSSON IF HAGEN 72.21 4.4211.34 1.52 5.09 2.57 4.24 3.22 5.38 2.25 3.34 2.03 4.23 4.53 5.56 1.19 6.17 1.33 0.20 10.05
18 ELENORE SÖDERGREN SVÄRDSJÖ IF 74.40 5.1913.55 2.58 3.31 3.13 4.37 4.03 7.11 2.28 3.36 2.10 4.07 3.55 5.07 0.50 5.57 1.19 0.24 10.23
19 MARIA OLAUSSON OK GIPEN 75.34 6.1715.38 1.51 3.32 3.14 4.40 3.28 5.03 2.54 3.46 1.46 3.45 4.21 6.17 0.53 6.30 1.17 0.22 10.15
20 METTE NIELSEN TRRI DANMARK 77.43 8.4712.27 2.29 4.13 4.47 4.31 3.15 5.28 2.27 3.21 1.51 4.22 4.35 5.48 0.52 6.42 1.24 0.24 10.13
21 LOTTA JOHANSSON IFK GÖTEBORG 85.01 4.3921.15 2.21 3.09 6.09 4.29 3.06 6.08 2.38 3.47 2.23 4.20 4.26 5.16 3.10 5.48 1.31 0.26 9.57
EjS KARINE B HANSEN HALDENS SK
EjS MARIE HAGSTEN HÄRENS OFFICERSSK. IF
EjS KRISTINA ANELAND OK RAVINEN
| | | | |
D21 5200 m 33 37 41 43 44 48 50 53 57 59 60 76 65 150 Starttid
Sträcklängder: 290 1150 380 340 200 580 390 460 330 390 220 150 70 150 100
1 ANNA NORDH UDDEVALLA OK 49.34 2.33 9.47 8.11 3.15 2.52 4.51 3.14 4.19 2.15 2.49 1.49 1.31 0.39 1.07 0.22 11.15
2 LISA NORD ÅGREN SÄFFLE OK 51.09 5.2011.30 3.04 3.19 2.17 5.20 3.19 5.07 2.19 3.22 1.43 2.05 0.44 1.16 0.24 10.51
3 KARIN KARLFELDT TROLLHÄTTANS SK 52.35 10.53
4 LOTTA ÖSTERMAN VÄNERSBORGS SK 53.14 2.5512.07 4.11 3.42 2.46 5.40 3.09 6.50 2.25 3.16 2.00 1.40 0.58 1.15 0.20 11.19
5 KRISTIN OLSSON OK ALEHOF 58.20 3.1911.34 5.03 3.59 3.10 5.16 3.50 6.15 2.20 6.28 2.44 2.10 0.38 1.12 0.22 10.49
6 KATARINA ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 58.59 2.3515.56 5.33 4.02 2.22 5.30 3.26 6.04 2.48 3.29 2.28 1.57 0.50 1.33 0.26 10.59
7 LINDA WIK STENUNGSUNDS OK 64.20 3.0513.21 5.44 4.27 3.26 7.05 4.54 6.46 2.46 4.11 2.55 2.16 1.10 1.48 0.26 11.01
8 MARIA JOHANSSON HESTRA IF 69.39 10.4813.16 4.08 4.53 2.48 6.03 4.40 7.42 2.53 4.03 2.14 3.30 0.48 1.31 0.22 10.45
9 KATARINA ANDERSSON UDDEVALLA OK 70.44 4.0418.10 6.10 4.20 3.37 7.03 4.30 6.49 2.58 4.19 2.55 2.13 1.37 1.37 0.22 10.55
10 SOFIA JOHANSSON TROLLHÄTTANS SK 73.15 3.2116.44 4.53 5.11 7.38 8.50 3.49 8.06 3.02 4.11 2.06 2.16 1.00 1.41 0.27 11.03
11 MALIN WIK FK HERKULES 79.09 3.1518.10 4.15 5.31 3.33 10.03 4.4612.11 3.20 4.33 3.43 2.22 1.28 1.35 0.24 11.09
12 MICHAELA KÄLLSTRAND ÅMÅLS OK 89.54 17.1323.39 5.45 4.31 3.05 9.05 3.52 7.53 2.52 4.07 2.36 2.14 0.48 1.48 0.26 11.21
Fel MARIKA HAGELBERG ÅMÅLS OK 45.32 45.32 11.11 Felst, sprungit fel bana
Utg LINDA ANDERSSON UDDEVALLA OK 52.17 6.09 31.34 11.05 Utg:37,41.. saknas
EjS LISA MARIA LARSSON LIDKÖPINGS VSK
EjS CHRISTINA PETTERSSON EDS SKIDKLUBB
EjS MALIN CHRISTIANSSON KUNGÄLVS OK
EjS LISAMARIA LARSSON LIDKÖPINGS VSK
| | | |
D20 5200 m 33 37 41 43 44 48 50 53 57 59 60 76 65 150 Starttid
Sträcklängder: 290 1150 380 340 200 580 390 460 330 390 220 150 70 150 100
1 MARIA GUNNARSSON KRISTINEHAMNS OK 45.27 3.25 8.54 3.00 3.34 2.21 4.56 3.45 4.12 2.51 2.55 1.58 1.33 0.36 1.08 0.19 10.15
2 LINA ÅKESSON OK SKOGSHJORTARNA 47.23 2.5010.45 3.28 3.22 2.12 5.48 3.32 4.16 2.22 3.22 1.44 1.37 0.34 1.12 0.19 10.13
3 ERIKA SVENNBERG IF HAGEN 49.41 3.5112.50 3.31 3.28 2.29 5.04 2.57 4.16 2.27 3.08 1.38 1.53 0.33 1.15 0.21 10.11
4 ANNELIE LITZELL OK KULLINGSHOF 52.23 2.5211.01 3.49 3.53 3.01 5.57 3.29 5.23 2.38 4.09 2.08 1.47 0.40 1.18 0.18 10.07
5 AISLINN AUSTIN HALDENS SK 55.09 5.2213.05 3.35 3.27 2.18 5.22 3.25 5.36 2.21 3.10 3.00 1.56 0.45 1.24 0.23 9.57
6 VERONICA HILMERSSON OK KLYFTAMO 55.56 3.0312.18 6.12 3.31 2.33 6.06 3.27 6.21 2.23 3.52 1.59 1.40 0.40 1.30 0.21 9.59
7 JENNY LARSSON OK KLYFTAMO 60.58 3.4813.27 4.34 4.17 3.26 6.23 4.00 6.37 2.55 4.12 2.36 2.00 0.51 1.27 0.25 10.09
8 LISA JANSSON FRÄMMESTAD IK 62.22 2.5811.32 4.48 4.51 7.55 5.47 3.42 6.07 2.32 5.05 2.38 2.07 0.41 1.20 0.19 10.17
9 KAROLINA KÄLLSTRAND SÄFFLE OK 62.24 3.5612.14 4.05 4.49 3.31 8.27 4.25 6.03 3.05 3.57 3.08 2.19 0.43 1.21 0.21 10.05
10 MARIE JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 63.34 3.0712.58 3.45 4.46 6.58 7.16 4.18 6.28 2.43 3.50 2.14 2.13 0.54 1.41 0.23 10.03
11 SOFIA GUNNARSSON OK GIPEN 63.57 3.0411.29 4.32 4.12 3.29 10.00 5.54 6.33 2.35 4.05 2.28 2.18 1.00 1.57 0.21 10.01
| | |
D18 4500 m 82 90 79 100 105 104 103 106 77 71 65 150 Starttid
Sträcklängder: 470 380 470 440 400 190 120 620 760 210 190 150 100
1 EMELIE HOLMSTRÖM IK GANDVIK 44.24 3.52 3.35 5.07 4.16 5.32 1.45 2.03 6.01 6.31 2.20 1.43 1.18 0.21 10.15:48 För tidig nollning 0.0-
2 JENNY BAGGE-JOHANSSON OK SKÄRMEN 46.16 3.27 3.20 6.57 3.31 5.26 2.02 1.39 7.19 7.03 2.01 1.51 1.20 0.20 10.04:16 För sen nollning 0.44
3 SUSANNE SJÖÖ OK GIPEN 46.28 3.12 6.14 5.04 3.33 5.32 3.07 1.20 6.18 7.09 1.46 1.46 1.09 0.18 10.11
4 LINDA LJUNGBERG OK SKÄRMEN 48.14 3.30 4.25 5.29 3.49 5.56 1.50 1.30 7.46 7.33 2.21 2.21 1.25 0.19 10.15
5 STINA JANSSON FRÄMMESTAD IK 49.13 3.23 3.22 5.18 4.25 5.08 1.50 1.4011.17 6.54 2.12 2.02 1.21 0.21 10.09
6 MINNA LAPPALAINEN LJUNGSKILE FK 50.21 4.35 4.02 6.53 3.48 5.51 1.54 1.25 7.47 7.39 2.20 2.21 1.25 0.21 10.13
7 LINNEA LARSSON UDDEVALLA OK 51.00 3.44 7.12 7.26 4.34 5.40 1.43 1.29 6.36 7.19 1.51 1.44 1.22 0.20 10.23
8 ULRIKA ANDERSSON IK GANDVIK 58.25 5.10 3.39 5.35 3.55 9.23 5.11 1.13 8.03 9.51 1.59 2.02 1.55 0.29 10.07
9 SARA BERNHARD MARIESTADS FK 62.55 5.19 3.48 7.13 4.59 9.39 4.35 1.58 9.20 9.04 2.20 2.33 1.47 0.20 10.02:20 För sen nollning 0.40
10 JEANETTE SJÖÖ OK GIPEN 67.06 6.44 6.11 8.11 7.55 8.01 2.14 2.02 9.07 9.10 2.49 2.44 1.37 0.21 10.21
11 SANDRA JOHANSSON OK KULLINGSHOF 71.43 5.02 6.09 7.17 5.0110.07 4.04 1.5912.2211.58 3.22 2.23 1.39 0.20 9.59:54 För tidig nollning 0.0-
EjS LINNEA KARLSSON STENUNGSUNDS OK
| | |
D16 3910 m 82 79 100 101 103 104 105 75 69 76 150 Starttid
Sträcklängder: 470 620 440 230 250 120 180 1090 170 120 120 100
1 CHRISTINE LITZELL OK KULLINGSHOF 42.47 4.05 8.02 4.21 3.50 3.12 1.54 2.1910.32 1.54 1.33 0.48 0.17 11.01
2 JENNIE NILSSON IF HAGEN 43.07 4.12 7.10 4.00 4.20 3.18 2.00 2.5110.34 2.08 1.23 0.55 0.16 10.53
3 EVA TISELIUS OK KÅRE 43.37 3.39 6.46 3.57 4.38 3.40 2.22 2.3510.36 2.28 1.44 0.53 0.19 11.05
4 TIINA LAAS OK SKOGSHJORTARNA 45.16 4.50 6.37 6.54 3.32 2.58 2.43 2.1310.49 1.48 1.36 0.56 0.20 9.55
5 ANNA-KARIN CLAESSON OK KULLINGSHOF 45.18 3.50 6.47 3.58 3.54 3.54 2.02 3.1212.57 1.57 1.30 0.59 0.18 11.17
6 JOHANNA BERGGREN LJUNGSKILE FK 45.45 3.55 6.20 3.38 2.37 3.45 1.48 2.2217.05 1.39 1.28 0.52 0.16 10.45
7 EMILIE WINESH UDDEVALLA OK 46.42 3.56 7.44 4.38 5.15 3.15 2.20 2.5811.41 2.17 1.29 0.48 0.21 11.21
8 JENNY LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 46.58 4.54 6.09 3.50 3.13 2.58 3.51 2.1414.08 1.59 2.12 1.10 0.20 9.51
9 HELENA SMEDERÖD UDDEVALLA OK 49.55 4.22 9.25 6.03 4.14 3.42 2.20 2.5611.57 2.13 1.24 1.00 0.19 10.55
10 JENNIE OLSSON OK GIPEN 50.05 3.31 7.26 5.53 4.54 4.37 1.50 2.2815.15 1.47 1.15 0.49 0.20 11.23
11 IDA HAMELIUS SÄTERBYGDENS OK 50.44 5.03 8.38 4.54 4.36 4.18 3.54 2.2411.29 2.16 1.39 1.14 0.19 10.59
12 REBECKA JOSEFSSON OK GIPEN 51.34 4.2214.01 4.41 4.37 3.23 2.11 2.1911.36 2.10 1.12 0.45 0.17 10.57
13 SARA CARLSSON IF HAGEN 51.47 4.43 7.21 5.41 4.36 3.31 3.18 3.0814.09 2.15 1.40 1.03 0.22 11.11
14 EMELIE MOBERG MARIESTADS FK 52.45 4.39 8.55 4.34 4.14 7.35 2.07 2.3011.51 3.22 1.43 0.55 0.20 10.47
15 HANNA JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 52.46 3.58 9.34 4.25 5.22 4.19 2.02 3.0514.27 2.06 1.52 1.09 0.27 11.31
16 ALBERTINA HENRIKSSON UDDEVALLA OK 52.46 4.0412.32 4.01 5.42 3.58 2.18 2.1812.41 2.24 1.34 0.57 0.17 9.53
17 KAJSA SALGÅRD LIDKÖPINGS VSK 53.01 3.3710.18 6.44 3.13 4.20 3.41 3.0212.13 2.06 1.45 1.40 0.22 11.25
18 ANNICA HANSSON HERRESTADS AIF 53.18 5.32 7.32 5.09 5.02 3.46 1.59 2.5715.41 2.11 1.43 1.27 0.19 10.43
19 THERESE LARSSON OK KROPPEFJÄLL 56.52 4.09 6.59 5.15 7.14 5.33 2.15 3.3216.49 2.12 1.39 0.54 0.21 11.15
20 GRO DAHLBOM OK KROPPEFJÄLL 62.04 4.35 7.11 5.4811.20 4.04 2.33 3.3417.24 2.11 1.42 1.16 0.26 11.29
21 FRIDA STOLT VÄNERSBORGS SK 63.39 8.02 8.05 5.03 8.31 6.31 2.37 4.1214.55 2.06 1.55 1.23 0.19 11.09
22 HANNA ANDERSSON IF HAGEN 64.22 6.21 7.44 8.50 5.14 6.01 3.00 5.2915.05 2.47 2.08 1.21 0.22 11.27
23 JULIA JACOBSSON OK KROPPEFJÄLL 69.14 5.2810.28 6.17 7.06 4.55 4.17 3.2917.40 6.00 1.57 1.18 0.19 10.49
24 SANDRA AXELSSON VÄNERSBORGS SK 80.52 4.5219.18 5.5315.25 6.20 7.26 2.2513.47 2.24 1.33 1.13 0.16 10.41
25 KAJSA LARSSON HESTRA IF 82.00 6.33 9.4016.0810.57 4.58 5.54 4.3515.42 3.07 2.35 1.30 0.21 10.51
Ejs JOHANNA SVENSSON IF HAGEN
EjS JOHANNA DAVALLIUS UDDEVALLA OK
EjS MALIN HULTQVIST IF HAGEN
EjS JOSEFIN GUSTAFSSON EDS SKIDKLUBB
| | | | | |
D14 3640 m 87 93 100 96 107 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 730 450 510 440 270 690 240 210 100
1 SOFIA LARSSON HESTRA IF 36.32 5.23 3.44 4.29 8.50 2.40 7.57 1.51 1.20 0.18 10.26
2 ELSA JANSSON FRÄMMESTAD IK 38.03 6.19 5.13 4.46 5.44 2.44 8.58 2.39 1.23 0.17 10.23
3 MATILDA REIDERSTEDT OK SKOGSHJORTARNA 40.10 5.26 6.37 4.30 5.38 6.30 7.11 2.38 1.21 0.19 10.41
4 IDA-MARIA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 41.09 6.47 5.32 5.24 7.20 2.46 8.59 2.29 1.29 0.23 10.20
5 THERESE LJUNGBERG OK SKÄRMEN 41.26 5.57 5.18 5.32 6.46 4.47 9.04 2.17 1.25 0.20 10.44
6 SIRI HENRIKSSON UDDEVALLA OK 43.17 6.35 8.27 4.42 5.42 6.24 7.09 2.39 1.22 0.17 10.38
7 HANNA GUSTAVSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 44.29 8.43 4.33 6.36 7.39 3.49 8.04 3.30 1.19 0.16 10.35
8 JULIA THORÉN VÄNERSBORGS SK 45.38 10.56 4.15 5.20 7.14 4.20 9.04 2.27 1.43 0.19 10.01:12 För sen nollning 0.48
9 CECILIA LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 46.35 6.12 6.34 5.57 8.03 7.46 8.05 2.14 1.26 0.18 10.08
10 HENNY SAMUELSSON IF HAGEN 46.58 8.28 4.47 7.58 8.08 3.59 9.24 2.22 1.29 0.23 9.59
11 KARIN JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK 49.38 5.51 6.21 4.59 5.50 2.48 20.47 1.35 1.10 0.17 10.04:01 För sen nollning 0.59
12 MONICA OLSSON MUNKEDALS SOK 50.01 16.08 5.28 5.20 6.56 2.49 9.19 2.26 1.16 0.19 10.11
13 ELIN ANDERSSON OK KROPPEFJÄLL 50.18 8.29 4.43 6.05 7.11 5.33 10.09 5.42 2.02 0.24 10.29
14 ELIN SVENSSON TROLLHÄTTANS SOK 51.08 5.45 4.19 5.13 8.1012.21 7.59 5.43 1.19 0.19 10.14
15 LISA BERGLÖF OK KULLINGSHOF 52.10 8.05 4.5211.49 7.36 3.33 9.38 4.45 1.31 0.21 10.47
16 HANNA HULTMAN SÄVEDALENS AIK 63.45 7.46 7.2714.42 6.55 4.03 16.43 4.38 1.13 0.18 10.56
17 MALOU BERGLÖF OK KULLINGSHOF 67.04 18.03 6.14 6.20 9.32 5.47 15.20 3.43 1.44 0.21 11.02
18 JENNY ANDERSSON OK KULLINGSHOF 67.16 7.51 6.09 9.0315.19 5.21 16.19 5.20 1.32 0.22 10.32
19 THERESE ALFREDSSON OK SKOGSMUNKEN 71.18 8.33 6.0913.3216.48 8.24 11.45 3.53 1.52 0.22 10.59
20 EMILIE LARSSON OK KROPPEFJÄLL 79.03 8.4124.41 9.1210.06 5.32 15.00 3.43 1.49 0.19 10.50
21 OLIVA HELLSVIK IK GANDVIK 79.30 9.23 7.2411.3518.17 6.10 20.44 3.12 2.21 0.24 9.56
22 ANNA SANDERI LIDKÖPINGS VSK 96.59 31.30 8.5213.0810.27 8.16 13.43 8.50 1.44 0.29 10.51:57 För tidig nollning 0.0-
EjS HELENA GRANÉR OK KULLINGSHOF
| | | | |
D12 3110 m 81 87 93 95 107 113 119 150 Starttid
Sträcklängder: 450 330 450 360 360 450 500 110 100
1 HANNA AXELSSON OK SKOGSHJORTARNA 31.40 2.46 6.09 5.59 4.04 4.30 3.37 3.26 0.47 0.22 10.51
2 KRISTIN SKAAR RYDA SKIDKLUBB 32.33 4.05 3.44 4.53 4.42 5.04 4.34 4.14 0.54 0.23 10.33
3 LINA LARSSON VÄNERSBORGS SK 36.32 3.44 6.31 4.53 5.24 5.42 4.32 4.28 0.52 0.26 11.21
4 MALIN HERMANSSON TOLERED-UTBY OL 38.11 2.59 4.11 4.57 8.09 8.25 4.09 4.11 0.52 0.18 11.18
5 JOHANNA STOLT VÄNERSBORGS SK 38.14 4.18 4.09 6.03 4.53 8.02 4.40 4.49 0.56 0.24 10.30
6 LINA MATTSSON OK KÅRE 40.46 3.19 5.07 4.0713.09 4.59 4.32 4.19 0.49 0.25 11.03
7 SANNA SVENSSON FRÄMMESTAD IK 44.20 15.31 3.37 4.47 5.11 5.53 4.04 4.03 0.54 0.20 11.06
8 MALIN BÖRJESSON OK ALEHOF 44.28 10.55 5.00 5.55 6.29 6.28 4.15 4.14 0.50 0.22 11.12
9 JOHANNA JANSSON STÅNGENÄS AIS 46.09 8.01 5.02 5.52 6.15 8.27 5.31 5.39 1.00 0.22 10.36
10 CHARLOTTA BERGGREN LJUNGSKILE FK 46.26 9.01 5.16 4.1213.04 4.52 4.39 4.14 0.50 0.18 10.57
11 INGRID JANSSON OK KROPPEFJÄLL 53.38 7.01 6.46 8.20 7.29 8.56 8.42 5.04 0.59 0.21 9.50
12 MALIN LARSSON FRÄMMESTAD IK 59.20 3.29 3.5712.36 5.5312.14 15.18 4.27 1.01 0.25 10.45
13 LINDA BODIN OK SKÄRMEN 66.17 13.19 3.3424.24 8.36 5.37 4.56 4.43 0.49 0.19 10.42
14 LINA JANSSON FRÄMMESTAD IK 75.29 26.50 6.1015.39 6.11 8.32 5.15 5.27 1.01 0.24 9.47
15 MATILDA THORÉN VÄNERSBORGS SK 92.23 39.14 7.0718.0611.01 5.40 4.59 4.59 0.53 0.24 11.09
Fel MALIN OLSSON OK GIPEN 20.45 20.45 10.48 Felst, sprungit fel bana
Fel LISA JOHANNESSON TROLLHÄTTANS SOK 51.57 3.23 4.2610.1618.20 6.03 4.10 0.24 11.15 Fel: 119 saknas
EjS CAROLIN HAGELBERG ÅMÅLS OK
EjS MOA BUSKQVIST STENUNGSUNDS OK
| | | |
D10 2570 m 81 85 94 109 112 113 118 119 150 Starttid
Sträcklängder: 450 190 430 300 280 190 210 300 120 100
1 REBECCA BEJBOM MUNKEDALS SOK 21.09 3.49 2.49 3.07 2.46 1.56 1.43 1.48 2.08 0.46 0.17 10.10
2 MARIA JOHANSSON OK SKÄRMEN 24.27 5.20 2.16 3.51 3.13 2.00 1.39 2.07 2.42 0.56 0.23 10.03:02 För sen nollning 0.58
3 MATILDA HULTMAN SÄVEDALENS AIK 24.49 3.51 3.32 5.06 3.02 2.20 1.34 1.52 2.21 0.50 0.21 10.19
4 CAROLINE CARLSSON TROLLHÄTTANS SK 24.51 6.25 2.38 4.04 2.29 2.13 1.13 1.52 2.29 1.06 0.22 10.16
5 LOVISA LARSSON STENUNGSUNDS OK 25.12 5.24 2.50 4.07 3.01 2.20 1.36 2.07 2.32 0.48 0.27 10.25
6 ANNIE ERIKSSON OK GIPEN 33.59 6.09 7.38 6.23 2.53 2.20 1.20 3.07 3.00 0.48 0.21 10.22
7 KAJSA WINBERG STENUNGSUNDS OK 35.35 9.14 4.04 5.27 4.16 2.33 1.52 2.52 3.19 1.31 0.27 10.13
8 CAROLINE HEDVALL STENUNGSUNDS OK 38.24 12.57 5.13 3.58 4.16 2.58 2.10 2.47 2.38 1.01 0.26 9.58
Fel MARTTA MIKKONEN KVILLEBYNS SK 50.20 8.07 6.48 4.25 3.21 3.50 4.29 1.54 0.35 10.06:11 Fel: 94 saknas För sen no
| |
INSK 2140 m 80 94 109 112 113 118 150 Starttid
Sträcklängder: 360 290 300 270 200 210 410 100
1 ESKIL KINNEBERG RAUMAR OL 20.51 3.18 2.53 4.42 2.14 1.32 1.51 4.01 0.20 10.15
2 LINNEA SJÖDIN OK SKOGSHJORTARNA 21.36 3.21 2.40 3.36 2.14 2.04 2.51 4.25 0.25 9.42
3 MARCUS LINDSTRÖM OK SKÄRMEN 22.45 3.07 3.01 2.54 3.03 1.57 3.24 4.54 0.25 9.59
4 GJERMUND HOLM HALDENS SK 24.25 4.08 3.16 3.18 3.28 1.54 3.37 4.25 0.19 9.54
5 PATRIK JOSEFSSON OK GIPEN 25.44 4.22 3.19 4.20 3.05 2.13 2.52 5.04 0.29 10.21:48 För tidig nollning 0.0-
6 JOSEFIN STRÖM UDDEVALLA OK 28.49 3.53 5.16 4.39 4.06 1.25 3.02 6.07 0.21 10.29 För tidig nollning 0.40
7 OSKAR STENBERG OK SKOGSHJORTARNA 28.52 5.04 6.57 3.31 2.44 1.57 3.08 4.59 0.32 10.02:05 För sen nollning 0.55
8 ALBIN ÖSTLING OK SKOGSHJORTARNA 31.18 4.14 6.13 3.53 3.24 2.37 4.11 6.07 0.39 9.40
9 ERIK SKÄRBERG VÄNERSBORGS SK 31.34 6.32 4.42 4.56 3.56 2.07 2.46 5.58 0.37 9.49
10 ANDERS OLSSON UDDEVALLA OK 32.16 5.19 5.52 4.33 4.25 2.47 3.21 5.32 0.27 10.19:46 För tidig nollning 0.0-
11 STINA JOHANSSON STÅNGENÄS AIS 32.34 6.45 5.34 4.31 2.56 3.03 3.06 6.10 0.29 10.29:21 Sen 1.21
12 OLIVIA GUSTVSSON OK SKOGSHJORTARNA 33.04 5.47 4.10 5.00 2.52 1.54 3.10 9.38 0.33 9.52
13 FRIDA GUSTAVSSON OK SKOGSHJORTARNA 33.14 4.54 5.21 4.23 3.43 2.32 4.04 7.40 0.37 9.52 För tidig nollning 0.26
14 LISA WINBERG STENUNGSUNDS OK 33.28 5.21 5.12 4.33 3.38 2.44 3.26 7.34 1.00 10.18
15 LINNEA LENNARTSSON OK FLUNDREHOF 35.44 7.17 6.04 5.19 5.20 2.56 4.20 3.59 0.29 10.22
16 MARIA OLAUSSON TROLLHÄTTANS SOK 36.45 11.19 4.32 5.07 3.34 2.22 3.12 6.04 0.35 10.35:40 Sen 4.40
17 ERICA JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 38.11 11.48 5.05 4.44 3.30 2.35 4.11 5.47 0.31 10.18:39 Sen 6.39
18 KLARA JOHANSSON STÅNGENÄS AIS 39.53 7.30 5.07 5.43 5.05 3.40 3.50 8.11 0.47 10.29:26 Sen 0.26
19 JIMMY JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 41.09 14.51 5.16 4.48 3.18 2.33 2.40 7.15 0.28 10.18:36 Sen 9.36
20 ELIN HANSSON KVILLEBYNS SK 49.40 4.2519.52 5.40 4.33 2.27 4.21 7.45 0.37 9.50
21 GUSTAV MAGNUSSON IF HAGEN 66.18 8.44 9.3011.0512.15 5.06 8.1010.49 0.39 11.29:42 Sen 1.42
22 VIKTOR LINDGREN IF HAGEN 68.19 9.1910.1510.5911.22 5.12 8.2012.03 0.49 11.29:47 Sen 1.47
23 NICOLINA HEIKKELÄ OK GIPEN 131.46 96.41 5.55 6.14 4.48 3.10 4.52 9.04 1.02 11.25:38 Sen 88.38
EjS LINNÉA LENNARTSSON OK FLUNDREHOF
EjS ADAM GOTTFRIDSSON ÅS NLH ORIENTERING
| | | | |
U1 2570 m 81 85 94 109 112 113 118 119 150 Starttid
Sträcklängder: 450 190 430 300 280 190 210 300 120 100
1 HAMPUS CARLSSON TROLLHÄTTANS SK 22.28 3.55 2.59 3.46 2.26 1.59 1.27 2.29 2.08 0.56 0.23 10.18
2 JESPER SJÖGREN OK KULLINGSHOF 26.17 5.53 3.03 3.40 3.23 2.24 1.24 2.16 2.47 1.05 0.22 10.02:02 För sen nollning 0.58
3 HANNA JOHANSSON TROLLHÄTTANS SOK 27.41 5.44 3.37 4.22 3.18 2.17 1.30 2.00 3.19 1.14 0.20 9.54
4 SOFIA JOHANSSON TROLLHÄTTANS SOK 31.05 6.17 3.48 4.37 3.27 2.49 1.50 2.38 3.31 1.38 0.30 10.24
5 IDA LARSSON OK KLYFTAMO 33.33 7.12 4.03 5.28 4.14 2.32 1.55 2.56 3.12 1.35 0.26 10.15
6 SUSANNE STRÖM ÅMÅLS OK 38.54 8.08 3.45 6.52 4.37 4.32 2.54 2.20 4.09 1.12 0.25 10.09
7 AMANDA HALLÉN TROLLHÄTTANS SOK 40.49 12.13 4.25 6.31 4.35 2.45 1.52 2.16 4.24 1.24 0.24 10.30
8 CAROLINE SCHMIDT TROLLHÄTTANS SOK 40.52 12.21 4.22 6.35 4.30 2.47 1.52 2.15 4.25 1.17 0.28 10.28:50 För tidig nollning 0.0-
9 MARTIN STRANDHAGEN GÖTEBORG-MAJORNA OK 46.37 13.00 6.09 7.55 4.01 3.02 2.07 3.08 4.28 2.17 0.30 10.06
10 EMIL ANDERSSON OK KULLINGSHOF 50.15 12.37 6.56 5.54 4.47 3.36 3.32 5.22 5.14 1.55 0.22 10.27
Fel SOFIA-LINN CARLSSON SVANESUNDS GIF 78.29 5.55 6.03 3.49 2.29 3.59 5.50 3.56 0.24 9.55:52 Fel: 81 saknas För tidig
EjS DAVID GOTTFRIDSSON ÅS NLH ORIENTERING
EjS ELIN STRANDHAGEN GÖTEBORG-MAJORNA OK
| | |
U2 3110 m 81 87 93 95 107 113 119 150 Starttid
Sträcklängder: 450 330 450 360 360 450 500 110 100
1 DANIEL STRÖM ÅMÅLS OK 40.03 5.47 5.01 6.22 5.00 7.47 3.59 4.41 1.08 0.18 10.27
2 HÅVARD BERGET SARPSBORG O-LAG 40.34 9.06 3.30 8.52 4.18 5.12 3.44 4.42 0.50 0.20 10.02:26 För sen nollning 0.34
3 RASMUS KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 42.00 9.12 4.46 5.58 5.42 6.23 4.24 4.22 0.54 0.19 9.48
4 ERIK HELLQVIST TROLLHÄTTANS SK 42.08 7.04 5.01 8.39 5.29 5.48 4.27 4.28 0.54 0.18 10.13:53 För tidig nollning 0.0-
5 MARIELL ANDERSSON IDEFJORDENS SK 42.13 5.35 6.10 6.35 6.24 5.33 4.40 5.48 1.04 0.24 9.45
6 PETER OLSSON MUNKEDALS SOK 60.19 4.5115.0314.44 6.05 6.28 6.23 5.16 1.10 0.19 10.00
7 MARIA ALFREDSSON OK FLUNDREHOF 64.36 5.2616.1710.0610.46 9.02 4.57 6.24 1.13 0.25 10.16:56 För tidig nollning 0.0-
8 ANTON JOSEFSSON HESTRA IF 67.28 6.28 8.0011.12 9.5911.16 9.44 8.51 1.30 0.28 10.06
9 ANDREAS ÅHVALL TROLLHÄTTANS SOK 73.22 6.11 5.5931.57 5.1212.21 3.54 6.24 1.03 0.21 10.21
Fel SANDRA FÄGERÅS OK GIPEN 48.58 48.58 9.54 Felst, sprungit fel bana
Fel OSKAR BÖRJESSON RYDA SKIDKLUBB 57.00 0.29 9.57 Felst, sprungit fel bana
Utg EMIL SANDSTRÖM STÅNGENÄS AIS
EjS IDA HORST OK GIPEN
EjS JON BUSKQVIST STENUNGSUNDS OK
EjS ANDREAS KARLSSON HERRESTADS AIF
| | |
U3 3640 m 87 93 100 96 107 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 730 450 510 440 270 690 240 210 100
1 JONAS WALLIN OK ROTO 48.08 8.50 4.07 6.20 9.40 4.02 11.08 2.13 1.30 0.18 9.56:56 För tidig nollning 0.0-
2 MATTIAS SJÖBLOM OK GIPEN 60.15 12.07 9.18 7.26 7.35 4.24 13.41 3.19 2.01 0.24 9.49:52 Sen 1.52
3 MARIA ANDERSSON IDEFJORDENS SK 70.34 21.11 9.4011.29 8.27 4.01 10.00 3.25 1.56 0.25 10.42
4 HANNA KARLSSON STENUNGSUNDS OK 71.12 10.22 7.58 8.5919.11 4.30 14.40 2.55 2.10 0.27 10.03:14 För sen nollning 0.46
5 JOHAN EKLUND KVILLEBYNS SK 77.09 7.59 8.4914.2216.4713.29 9.48 3.22 2.16 0.17 9.46
Utg ANDERS JOHANSSON OK KLYFTAMO 81.53 37.2020.18 1.35 0.21 10.10 Utg:95,107.. saknas
EjS MARTIN BERNTSSON STENUNGSUNDS OK
| |
U4 3920 m 87 93 95 107 96 101 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 730 450 370 360 270 210 990 240 200 100
1 DANIEL SANDSTRÖM STÅNGENÄS AIS 54.47 7.35 6.31 6.35 5.01 4.44 6.2513.34 2.35 1.25 0.22 10.04
2 CHRISTOFFER JOSEFSSON STÅNGENÄS AIS 77.41 7.1621.03 4.17 5.58 3.34 19.1012.32 2.08 1.25 0.18 9.59:03 För sen nollning 0.57
|
Ö1 3110 m 81 87 93 95 107 113 119 150 Starttid
Sträcklängder: 450 330 450 360 360 450 500 110 100
1 JOACIM WINESH UDDEVALLA OK 39.41 3.48 4.55 5.29 5.40 9.27 4.33 4.45 0.45 0.19 10.34
2 CONNY BERLIN STÅNGENÄS AIS 41.24 4.17 8.23 6.43 7.23 5.06 4.08 4.13 0.50 0.21 9.56:53 För tidig nollning 0.0-
3 MARIA LORENTZI KLUBBLÖS 49.57 6.25 6.1010.49 6.45 6.57 6.23 4.46 1.10 0.32 9.55
4 ANNA OPPERUD ÅMÅLS OK 50.27 9.05 4.3610.0310.20 5.48 4.25 4.46 0.57 0.27 10.07
5 LINDA SOONDRA KLUBBLÖS 51.02 7.47 4.4610.28 5.55 7.35 6.03 6.19 1.32 0.37 11.22
6 JOHANNES GUSTAFSSON KVILLEBYNS SK 53.13 5.57 6.10 7.49 8.21 8.24 10.04 4.56 1.11 0.21 9.52
7 ANNELI ELMBY KLUBBLÖS 53.58 10.55 4.3110.27 5.51 7.50 6.02 6.09 1.36 0.37 11.19
8 PATRIK GUSTAFSSON KVILLEBYNS SK 55.49 8.55 5.50 8.36 7.49 8.18 10.07 4.55 0.56 0.23 9.49
9 AGNETA LENNARTSSON OK FLUNDREHOF 77.30 11.24 6.2920.2314.08 9.50 6.44 6.23 1.34 0.35 10.22
10 RAUL SOONDRA KLUBBLÖS 78.45 5.17 6.5030.25 7.3117.03 4.52 5.09 1.09 0.29 11.16
11 LENE BORGEN-BJÖRTEN VÄNERSBORGS SK 80.40 10.34 8.3211.0311.3915.58 9.5110.07 2.24 0.32 10.19
12 MARIE AHLSSON KLUBBLÖS 81.54 9.00 8.4720.4510.2612.04 7.3211.34 1.17 0.29 10.25
Utg ANTHON JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 63.07 8.2310.52 2.08 1.15 10.31 Utg:93,95.. saknas
Utg MARCUS JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 66.06 11.3110.50 2.09 1.14 10.26:56 Utg:93,95.. saknas För ti
EjS AGNETA LENNARTSSON OK FLUNDREHOF
| | |
Ö2 3640 m 87 93 100 96 107 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 730 450 510 440 270 690 240 210 100
1 PERNILLA BJÖRNBERG KLUBBLÖS 45.28 6.23 5.17 5.52 6.46 6.19 9.01 3.22 2.02 0.26 11.27
2 JOAKIM JOHANSSON FRÄMMESTAD IK 48.52 6.46 4.48 6.55 8.43 4.40 12.26 2.48 1.24 0.22 10.45
3 ANNELI AUGUSTSSON TROLLHÄTTANS SK 52.04 10.57 4.56 6.26 6.54 8.10 9.21 3.03 1.49 0.28 10.57
4 REINE BORG LERUMS SOK 53.33 7.33 5.27 6.1110.03 5.23 12.56 4.09 1.27 0.24 11.30
5 MÄRIT GUSTAFSSON EDS SKIDKLUBB 60.51 12.52 6.12 8.14 9.00 4.56 11.56 3.48 3.04 0.49 10.37:26 Sen 1.26
6 DICK NYMAN UDDEVALLA IS 64.00 10.34 8.09 6.4211.51 5.08 14.02 5.09 1.59 0.26 10.53:06 För sen nollning 0.54
7 KETTY AHLIN STORA TUNA IK 77.19 20.10 8.0410.2412.09 5.41 13.22 4.25 2.32 0.32 10.09
8 SUNE BJÖRKMAN TROLLHÄTTANS SK 78.38 12.00 8.4811.2811.51 6.59 18.47 4.10 3.38 0.57 10.15
9 MONICA LARSSON OK GIPEN 95.47 8.3214.39 7.4512.51 5.22 36.20 6.46 2.39 0.53 10.12
10 KERSTIN RAMSTRÖM KLUBBLÖS 97.19 16.2411.5215.5316.25 7.38 15.31 5.29 6.59 1.08 11.15
11 MONA HEDVALL STENUNGSUNDS OK 97.58 14.1410.1520.5016.14 8.54 17.48 5.08 3.54 0.41 10.02:25 För sen nollning 0.35
Fel TOBIAS PERSSON STENUNGSUNDS OK 67.27 8.1011.10 5.23 11.21 3.19 2.26 0.18 10.24 Fel: 100 saknas
Fel BARBRO BLOMQVIST OK SKOGSVARGARNA 116.20 41.1941.23 5.35 0.54 9.45 Felst, sprungit fel bana
Fel SISSEL HOLM HALDENS SK 134.38 10.1649.15 6.3744.28 5.33 11.09 0.42 9.57 Fel: 111 saknas
Utg GERD KRISTIANSSON OK KROPPEFJÄLL 70.26 8.17 7.48 9.32 44.49 10.28:46 Utg:96,107.. saknas För t
| | |
Ö3 4280 m 84 88 93 107 96 101 97 95 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 530 300 430 640 280 200 370 440 550 230 210 100
1 LENNART LARSSON OK FLUNDREHOF 62.42 7.42 3.13 4.53 8.32 3.01 5.56 7.32 5.2212.08 2.18 1.43 0.22 10.30
2 EVERT JENHALL OK SKOGSVARGARNA 79.03 8.34 6.2412.28 9.01 3.30 5.5312.27 7.35 8.43 2.24 1.39 0.25 10.15
|
Ö4 3100 m 84 88 79 108 115 69 76 150 Starttid
Sträcklängder: 530 300 490 610 400 430 120 120 100
1 GÜNTER GROSS FRÄMMESTAD IK 41.09 7.08 3.07 5.44 9.47 5.16 6.52 1.49 1.02 0.24 10.46
2 ULRIKA HELLMAN OK KROPPEFJÄLL 49.43 6.43 4.51 7.1710.31 6.06 7.56 4.24 1.34 0.21 10.13
3 HÅKAN KRISTIANSSON OK KROPPEFJÄLL 50.02 7.15 6.36 9.08 9.46 6.43 6.15 2.48 1.06 0.25 10.31
4 GÖRAN LARSSON OK KROPPEFJÄLL 50.13 6.11 4.23 6.4316.22 5.40 6.38 2.24 1.30 0.22 10.28
5 BRITT-MARIE JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 58.30 6.38 4.3016.0014.11 5.56 6.36 2.47 1.24 0.28 10.40
6 LILLEMOR HALLIN OK LANDEHOF 60.08 8.46 6.20 9.0912.55 7.08 10.52 2.34 1.52 0.32 10.37
7 ANNELI GUTKE UDDEVALLA OK 60.49 0.25 11.23
8 HARRY WIBERG OK KROPPEFJÄLL 61.37 6.3319.35 7.5210.15 6.02 7.32 2.25 0.59 0.24 10.19
9 ÅKE HOLMSTEN OK KROPPEFJÄLL 63.06 8.00 6.28 9.5415.35 8.20 8.42 3.23 2.08 0.36 10.22
10 KARIN CEDERLÖLF KLUBBLÖS 63.27 8.41 4.13 9.2116.50 5.57 13.36 2.32 1.47 0.30 10.43
11 ÅKE LUNDELL LJUNGSKILE FK 63.39 7.49 6.08 9.3115.14 7.51 11.11 3.29 1.54 0.32 11.24
12 EVA DAHLBOM OK KROPPEFJÄLL 64.28 9.50 5.1912.2514.47 7.41 8.50 3.30 1.41 0.25 10.00:01 För sen nollning 0.59
13 KENT-ERIK ROSENGREN TROLLHÄTTANS SK 64.33 16.05 6.5810.2011.58 6.08 8.40 2.16 1.36 0.32 10.10
14 PAULA JACOBSSON OK KROPPEFJÄLL 69.15 8.36 5.0413.5615.14 9.26 10.21 3.08 3.00 0.30 10.03:02 För sen nollning 0.58
15 MARIANNE KARLSSON UDDEVALLA OK 71.45 8.53 3.4623.5218.14 4.46 8.31 2.08 1.08 0.27 10.52
16 PER BÖRJESSON RYDA SKIDKLUBB 71.56 13.57 9.42 5.4919.11 5.22 13.35 2.05 1.57 0.18 10.34
17 ERIK FÄLT OK KROPPEFJÄLL 81.01 15.21 5.0412.2225.44 7.19 9.37 3.30 1.26 0.38 10.25
18 MAJ WENTZEL KUNGÄLVS OK 92.05 16.24 5.0515.5628.47 8.19 10.19 4.43 2.05 0.27 10.06:02 För sen nollning 0.58
19 PAULI HEIKKILÄ OK GIPEN 105.20 65.36 4.12 6.0012.22 5.08 8.07 1.55 1.30 0.30 11.26:56 Sen 57.56
Fel MONA OLSSON UDDEVALLA OK 45.17 0.20 10.55 Felst, sprungit fel bana
DiskLENA LARSSON TROLLHÄTTANS SOK 47.46 6.13 6.47 7.4510.46 6.09 5.45 2.19 1.33 0.29 11.23 Diskad pga tidig start
DiskMETTE ANDERSEN TRRI 59.46 6.25 5.26 8.3718.29 7.00 7.52 3.01 2.31 0.25 10.13 Diskad pga tidig start
Utg EILA HEIKKILÄ OK GIPEN 57.39 10.0024.41 0.39 10.49 Utg:79,108.. saknas
Utg TOVE WIKSTRÖM STÅNGENÄS AIS 87.09 16.3013.2910.2223.14 0.35 9.56 Utg:115,69.. saknas
EjS SVEN SKAAR RYDA SKIDKLUBB
| | | | |
Ö5 3920 m 87 93 95 107 96 101 102 111 150 Starttid
Sträcklängder: 730 450 370 360 270 210 990 240 200 100
1 MATS LINDSTRÖM OK SKÄRMEN 38.35 5.31 3.49 3.44 4.44 3.10 2.5211.03 1.53 1.29 0.20 10.07
2 MAGNUS ANDREASSON TROLLHÄTTANS SK 42.51 6.04 4.16 3.46 5.37 2.42 4.2511.50 2.13 1.34 0.24 10.57
3 LARS BODIN OK SKÄRMEN 43.09 5.25 4.01 7.06 5.17 2.51 2.5311.23 2.16 1.31 0.26 10.39
4 MAGNUS HALLQVIST OK SKOGSVARGARNA 50.58 9.3910.40 4.06 4.14 3.06 3.4011.28 2.05 1.39 0.21 10.23
5 ANETTE PALGRIM VÄNERSBORGS SK 59.26 8.32 4.28 7.18 4.31 3.37 4.2122.28 2.14 1.31 0.26 10.34:50 För sen nollning 0.10
6 SANDRA WASSBLAD UDDEVALLA OK 60.26 9.40 5.22 4.41 7.41 5.04 3.5917.46 3.50 2.02 0.21 10.31
7 ELISABETH WILHELMSSON OK SKOGSVARGARNA 63.07 9.11 7.27 6.20 7.23 3.48 6.3117.10 3.01 1.50 0.26 10.02:19 För sen nollning 0.41
8 LENNART KJELLBERG ISTRUMS SK 63.08 7.09 8.55 4.41 7.46 3.53 3.5219.17 5.20 1.52 0.23 10.15
9 ANDERS WASSBLAD UDDEVALLA OK 64.41 13.47 5.22 4.42 7.41 5.03 4.0217.43 3.50 2.02 0.29 10.27
10 THOMAS BJURSTRÖM OK SKOGSVARGARNA 69.50 8.17 5.36 7.05 5.55 5.25 7.0818.52 9.25 1.39 0.28 10.59
Utg JAN JOHANSSON VÄNERSBORGS SK
| | |
Ö6 6190 m 34 42 43 49 64 54 56 67 114 78 77 72 111 150 Starttid
Sträcklängder: 520 1090 400 820 240 510 330 460 370 460 210 310 160 210 100
1 TOMAS FRANSSON K3 IF 56.05 4.0510.33 4.00 9.24 1.40 4.40 3.11 3.30 2.49 4.03 2.18 2.49 1.15 1.27 0.21 11.03
2 MAGNE VOLLEN O.S.I 58.48 4.30 9.26 4.34 7.26 1.45 6.41 3.00 3.37 3.01 5.26 2.50 2.52 2.02 1.20 0.18 10.45
3 JANINGVAR JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK 61.25 4.5210.50 4.02 9.11 1.50 5.21 2.57 3.28 3.11 4.57 2.55 3.47 2.08 1.31 0.25 10.15
4 SVEN PERSSON LJUNGSKILE FK 85.19 7.0215.30 7.4111.45 2.24 7.42 5.11 4.05 4.16 7.28 3.32 4.09 2.05 2.00 0.29 10.11
5 SUSANN JOHANSSON KLUBBLÖS 112.47 9.3415.50 6.1818.56 3.44 13.25 4.12 3.21 4.1214.33 8.21 5.05 2.05 2.47 0.24 10.47
6 BO WESTERBERG TROLLHÄTTANS SOK 127.57 51.0515.02 5.2811.01 2.19 7.02 5.10 3.43 3.4511.15 3.08 5.03 1.52 1.36 0.28 10.17:17 Sen 42.17
Fel ANDERS KJELLBERG OK FLUNDREHOF 77.40 7.53 8.55 6.49 4.20 4.18 3.26 2.58 5.26 2.24 3.3713.32 1.13 0.22 10.35 Fel: 49 saknas
EjS SUSANN JOHANSSON TROLLHÄTTANS SOK
| |
Ö7 3550 m 82 92 100 101 108 75 69 62 150 Starttid
Sträcklängder: 470 580 500 230 400 730 170 190 180 100
1 KRISTINA GUSTAFSSON KVILLEBYNS SK 37.59 3.50 5.27 4.25 4.30 6.19 7.51 1.46 2.11 1.18 0.22 11.08
2 BENGT ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 40.38 5.03 6.16 5.19 3.19 5.57 8.18 2.00 2.20 1.37 0.29 10.41
3 ERIKA ÖDLUND LINKÖPINGS OK 43.27 4.01 6.33 4.30 5.13 7.07 9.56 2.02 2.19 1.25 0.21 9.53
4 ANETTE TISELL LERUMS SOK 45.11 7.29 6.07 5.08 3.50 7.34 8.33 2.13 2.13 1.38 0.26 10.01:07 För sen nollning 0.53
5 BIRGITTA ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 45.19 4.33 7.13 5.33 3.05 5.57 8.06 3.48 4.29 1.50 0.45 10.38
6 RAGNAR HALLSTEN OK ROTO 47.52 4.56 7.56 6.27 4.08 6.27 9.37 2.39 3.22 1.57 0.23 10.05
7 PERNILLA JOSEFSSON OK GIPEN 50.16 5.18 7.38 5.15 5.30 6.00 13.38 2.11 2.53 1.32 0.21 10.17
8 JAN-ERIK JOHANSSON FRÄMMESTAD IK 50.33 5.05 6.39 6.40 4.09 7.14 12.30 2.45 2.56 2.09 0.26 10.41
9 KJELL SJUNNESSON KUNGÄLVS OK 50.52 5.42 8.15 5.51 4.11 8.21 10.21 2.55 2.56 1.56 0.24 10.29
10 LINA JOHANSSON OK KLYFTAMO 53.21 7.20 7.31 6.21 4.34 7.29 10.09 2.19 2.59 4.17 0.22 10.08
11 MATS ANDERSSON TROLLHÄTTANS SK 53.27 3.3218.02 6.01 3.53 5.59 9.34 2.28 2.12 1.20 0.26 10.44
12 BJÖRN WINBERG STENUNGSUNDS OK 55.59 4.39 7.33 7.28 6.45 7.28 13.41 2.29 2.58 2.29 0.29 11.25
13 LARS-ERIK GIDENSTAM STENUNGSUNDS OK 63.13 6.5410.00 7.59 5.52 8.48 14.12 3.06 3.42 2.08 0.32 10.47
14 LISELOTT KIHL SUNDBYBERGS IK 63.50 6.25 9.54 8.22 5.12 9.47 14.55 2.46 3.31 2.34 0.24 9.56
15 ANDERS HANSSON KVILLEBYNS SK 64.39 8.3011.00 7.56 8.49 8.57 11.11 2.49 3.17 1.44 0.26 9.50
16 ERIKA OLSSON OK SKÄRMEN 67.20 6.4911.52 7.53 5.29 8.40 16.16 3.43 3.33 2.34 0.31 10.32:17 Sen 0.17
17 LENNARTH WIIK STENUNGSUNDS OK 69.03 7.4211.07 7.03 6.17 8.49 17.23 3.33 4.34 2.08 0.27 10.26
| | | |
Ö8 5200 m 33 37 41 43 44 48 50 53 57 59 60 76 65 150 Starttid
Sträcklängder: 290 1150 380 340 200 580 390 460 330 390 220 150 70 150 100
1 CARL-AXEL DAVALLIUS UDDEVALLA OK 45.54 2.0610.43 3.01 3.26 2.26 4.14 3.13 4.19 2.29 3.25 1.56 1.59 0.47 1.24 0.26 10.53
2 ANDREAS JACOBSSON UDDEVALLA OK 46.15 1.4511.05 4.22 2.50 2.09 5.52 2.58 4.23 2.16 2.40 2.01 1.47 0.36 1.14 0.17 11.30
3 ULF JOHANSSON FRÄMMESTAD IK 48.51 2.1410.13 3.12 3.45 2.43 5.37 3.24 4.56 2.26 3.44 2.03 1.56 0.42 1.33 0.23 11.05
4 ROBERT ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 49.49 2.2711.08 3.46 3.49 2.28 6.11 3.09 4.34 2.25 3.24 2.16 1.53 0.42 1.14 0.23 10.29
5 JOSEF HÅKANSSON OK SKÄRMEN 50.33 2.4910.49 3.48 3.33 2.26 5.32 3.06 4.44 2.28 3.15 3.54 1.46 0.46 1.12 0.25 10.25
6 ULF HAMREFORS VÄSTERÅS SOK 53.03 2.3211.14 3.20 4.37 2.52 6.02 3.49 4.49 2.24 3.32 2.38 2.20 0.41 1.48 0.25 10.19
7 MIKAEL IRHAGE IK GANDVIK 57.04 2.5011.32 4.14 4.17 3.16 7.29 3.24 6.30 2.25 5.10 2.10 1.42 0.39 1.10 0.16 10.21
8 CLAES HEDVALL STENUNGSUNDS OK 57.19 2.4610.57 5.10 3.58 2.39 5.54 3.41 7.18 2.28 5.55 2.21 2.06 0.38 1.10 0.18 10.23
9 KENNETH OLSSON OK SKÄRMEN 63.27 3.5814.41 4.56 4.15 3.00 7.50 3.47 6.48 2.43 4.32 2.06 2.07 0.56 1.20 0.28 10.31
10 ANDERS RONGE KILS OK 67.14 2.4612.0310.34 4.41 3.28 8.07 3.55 6.36 3.15 4.09 2.17 2.25 0.50 1.40 0.28 10.37
11 TOMMY GUTKE UDDEVALLA OK 67.31 5.3713.56 4.22 4.32 3.04 6.24 4.15 6.44 3.09 3.46 2.10 2.15 5.02 1.49 0.26 11.15
12 JOHAN HÄLLSÅS KLUBBLÖS 85.11 2.5214.53 6.09 4.37 3.51 20.57 4.38 8.04 3.31 4.31 3.19 3.32 1.35 2.10 0.32 10.55
Utg THORE ERIKSSON OK GIPEN 81.49 3.22 3.45 8.25 6.50 6.51 3.38 5.03 2.51 2.29 1.13 2.02 0.24 10.35 Utg:37,41.. saknas
| | |
Ö9 7060 m 32 36 38 40 41 43 45 48 51 52 55 57 58 60 78 110 116 65 150 Starttid
Sträcklängder: 360 1050 300 170 280 340 260 520 420 380 310 150 420 180 640 350 220 460 150 100
1 JESPER STENSTRÖM VÄNERSBORGS SK 49.22 2.08 6.26 3.07 3.16 2.19 3.09 2.06 2.57 2.11 3.03 1.42 0.47 2.26 1.02 3.59 3.13 1.28 2.51 0.55 0.17 10.42
2 BJÖRN STENBERG IFK GÖTEBORG 49.22 2.31 7.56 2.12 1.24 2.07 2.36 2.03 3.15 2.16 3.08 1.53 0.50 3.02 1.09 4.31 2.46 1.24 2.57 1.02 0.20 11.22
3 JONAS GUSTAFSSON VÄNERSBORGS SK 49.31 2.20 7.06 2.29 1.23 2.36 2.34 2.10 3.24 2.27 2.56 1.59 0.50 2.33 1.38 4.16 3.09 1.29 2.57 0.57 0.18 10.26
4 MARTIN LINDQVIST STENUNGSUNDS OK 51.33 2.30 6.51 2.01 1.06 2.11 2.58 1.59 3.29 2.18 3.31 1.48 0.53 2.44 1.52 5.09 4.12 1.46 2.58 0.58 0.19 11.30
5 KENT SKÖRBERG VÄNERSBORGS SK 61.58 3.5410.13 2.38 1.28 2.55 3.07 2.49 4.13 2.44 3.53 2.22 0.56 3.03 1.38 5.10 4.01 1.53 3.33 1.10 0.18 10.58
6 PER ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 65.14 2.56 8.19 3.33 1.41 2.58 4.16 3.41 4.02 3.07 4.21 2.38 1.01 3.31 1.58 5.36 4.11 2.04 3.41 1.22 0.18 10.18
7 JAN GUSTAFSSON KVILLEBYNS SK 66.59 2.4810.01 2.47 1.33 2.30 3.01 3.03 4.11 2.49 7.32 2.31 0.48 3.31 1.39 5.52 4.40 1.56 4.10 1.15 0.22 10.10
8 PATRIK JOHANSSON KUNGÄLVS OK 74.50 3.52 8.33 2.39 2.29 3.10 3.47 3.28 4.27 3.14 5.17 2.37 1.07 4.51 1.31 8.03 7.11 2.27 4.24 1.23 0.20 10.30
9 RUNE LARSSON TV 88 86.59 4.5511.52 3.14 2.19 4.34 4.57 3.18 6.36 4.38 6.51 2.38 1.04 3.37 2.25 7.53 7.10 2.23 4.58 1.15 0.22 10.02
| |
Sträcktider med fetstil är ENBART till för att förbättra läsbarheten.