Vikingaträffen 2000-04-24 Banläggare: Leif "Loffe" Johansson
H80 3270 m 154 41 53 110 144 145 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 530 460 580 340 240 300 130
1 ERIK SILLERSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 43.20 3.43 3.28 7.45 0.0016.48 4.37 3.16 3.04 0.39 10.54
2 JOEL SLÄTTMYR IK STERN 51.25 4.29 3.5511.06 0.0018.26 5.52 3.17 3.33 0.47 10.48
3 DAVID WIDELL TROLLHÄTTANS SK 53.48 6.21 4.27 9.02 0.0018.30 6.29 4.07 4.05 0.47 10.36
4 CARL SVENSSON VÄNERSBORGS SK 66.28 5.27 9.54 9.33 0.0020.23 7.27 6.23 6.19 1.02 10.30
5 ANDERS REMMERT OK FLUNDREHOF 67.09 5.55 6.0314.10 0.0022.06 8.28 4.49 4.42 0.56 10.42
EjS IVAN BLOMBERG TROLLHÄTTANS SK 0.00 0.00
| |
H75 3270 m 154 41 53 110 144 145 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 530 460 580 340 240 300 130
1 GUNNAR ALEXANDERSSON UDDEVALLA IS 40.24 3.32 5.13 6.17 0.0014.38 4.40 2.38 2.43 0.43 10.46
2 NILS EMANUELSSON STENUNGSUNDS OK 43.32 3.47 3.51 9.03 0.0014.38 5.22 2.53 3.08 0.50 10.55
3 LENNART PEPA OK DJERF 44.19 3.39 5.13 8.39 0.0013.49 5.23 4.03 2.54 0.39 10.31
4 GÖTE FOHLIN OK FLUNDREHOF 48.20 3.39 3.54 8.38 0.0018.23 5.46 4.19 3.02 0.39 10.49
5 ERIK KARLSSON RYDA SKIDKLUBB 51.27 5.15 5.18 8.13 0.0017.16 6.28 3.49 4.07 1.01 10.37
6 GUNNAR JAKOBSSON LJUNGSKILE FK 56.06 4.35 4.55 8.19 0.0022.00 6.45 4.36 4.07 0.49 10.34
7 FOLKE FOGELSTRÖM LIDKÖPINGS VSK 62.28 6.35 5.52 8.46 0.0022.15 8.02 5.34 4.12 1.12 10.40
8 INGVAR GREEN LJUNGSKILE FK 66.48 4.37 6.1113.33 0.0024.46 8.50 3.32 4.27 0.52 10.43
Fel TAGE FREDRIKSSON LJUNGSKILE FK 51.12 4.36 3.2811.48 0.0014.17 4.20 0.00 0.00 0.40 10.52:56 Sen 0.56 Fel: 136 saknas
| |
H70 3530 m 156 143 110 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 420 760 520 710 390 230 270 100 130
1 TURE GUNNARSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 40.46 6.57 7.15 5.22 7.25 5.17 3.04 4.01 0.50 0.35 10.18
2 MATS MATTSSON OK FLUNDREHOF 47.58 6.33 8.48 0.0017.30 7.15 2.36 3.58 0.40 0.38 10.24
3 STURE GUSTAVSSON LIDKÖPINGS VSK 48.19 4.42 8.20 6.5911.23 5.32 6.01 3.36 1.01 0.45 10.02
4 BO ELVINGSSON HERRLJUNGA SK 52.03 6.5412.07 7.27 9.21 7.56 3.05 3.34 1.01 0.38 10.00
5 SAID JOHANSSON UDDEVALLA IS 52.45 5.2210.02 8.3210.28 6.04 7.02 3.56 0.48 0.31 10.06
6 BERTIL SJÖSTRÖM OK FLUNDREHOF 53.22 7.4610.03 0.0019.05 5.35 3.50 4.38 1.33 0.52 10.16
7 RAGNAR HALLSTEN OK ROTO 55.38 5.4210.29 0.0020.21 6.39 6.13 4.23 1.01 0.50 10.20
8 STIG ENGSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 57.45 6.29 8.53 7.5919.03 5.56 4.02 3.56 0.48 0.39 10.08
9 SVEN SVENSSON UDDEVALLA IS 62.01 11.3410.46 0.0020.25 6.51 5.41 4.45 1.08 0.51 10.14
10 EVERT NILSSON VÄNERSBORGS SK 66.17 7.1016.37 0.0022.26 7.50 4.53 5.11 1.12 0.58 10.10
11 KALLE REUTER OK ALEHOF 87.01 14.0021.01 0.0030.26 8.23 5.49 5.08 1.14 1.00 10.04
Utg KAJ HILLERSTRÖM UDDEVALLA IS 42.23 6.3010.02 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.48 10.22 Utg:126,135.. saknas
EjS INGVAR JOHANSSON STENUNGSUNDS OK 0.00 0.00
| | |
H65 4310 m 31 155 143 108 111 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 300 340 770 810 510 460 390 220 270 110 130
1 STEN JOHANSSON OK KULLINGSHOF 46.57 3.00 0.0013.03 8.15 5.16 5.28 4.21 2.55 3.25 0.37 0.37 10.18
2 LEIF ANDERSSON UDDEVALLA OK 48.37 2.57 0.0011.0410.55 6.01 5.55 4.44 2.51 2.53 0.39 0.38 10.02
3 SVEN-JOHAN PERSSON IK GANDVIK 48.44 3.37 0.0011.34 8.53 5.38 6.05 4.55 2.58 3.29 0.54 0.41 10.10
4 KURT JOHANSSON UDDEVALLA IS 50.22 3.54 0.0012.18 8.12 8.13 5.19 4.56 2.42 3.21 0.49 0.38 10.42
5 ROLF JOHNSSON VÄNERSBORGS SK 56.31 5.03 0.0013.3010.50 5.56 5.21 5.42 5.19 2.45 1.38 0.27 10.28
6 GÖSTA ERIKSSON IDEFJORDENS SK 59.33 4.02 0.0013.5611.30 6.46 8.05 6.44 3.19 3.14 1.17 0.40 10.16
7 LARS LARSSON BREDAREDS IF 60.53 3.57 5.0111.1310.29 7.22 6.38 5.41 4.58 3.57 0.54 0.43 9.58
8 ATTE HEIKKILÄ OK GIPEN 62.13 8.04 0.0014.08 9.31 6.41 6.32 7.44 4.39 3.17 0.54 0.43 10.38
9 GUNNAR LARSSON UDDEVALLA IS 63.53 3.43 0.0021.14 8.51 8.25 5.56 7.31 2.54 3.55 0.45 0.39 10.08
10 YNGVE MALMLÖF FLOBY OK 63.54 4.31 0.0018.5111.43 7.38 6.54 5.09 3.45 3.44 0.56 0.43 10.14
11 ANDERS NILSSON RYDA SKIDKLUBB 63.54 3.31 0.0014.2115.22 6.12 9.08 7.01 3.07 3.15 1.09 0.48 10.12
12 ÅKE HERMANSSON TOLERED-UTBY OL 64.07 12.53 0.0016.2710.17 5.59 5.59 4.52 2.49 3.15 0.48 0.48 10.06
13 BENGT A KARLSSON ÅMÅLS OK 65.29 3.50 0.0016.1714.27 8.02 7.31 5.40 4.40 3.22 0.52 0.48 10.40
14 BO ÖHRSTRÖM OK AMNE 65.55 4.13 0.0017.0411.44 7.35 9.36 6.27 3.29 4.12 0.55 0.40 10.24
15 ARNE NORDSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 66.58 3.54 0.0019.4611.45 7.18 7.21 7.03 3.41 4.17 1.01 0.52 10.04
16 RUNE ANDERSSON UDDEVALLA OK 67.55 6.51 0.0018.0111.52 7.25 7.42 5.50 4.24 4.06 0.57 0.47 10.32
17 KARL LUND LIDKÖPINGS VSK 68.08 4.39 0.0021.03 9.46 5.10 13.00 6.06 2.42 4.06 0.52 0.44 10.20
18 KURT STENBERG IK GANDVIK 68.13 4.19 0.0018.1212.54 8.17 7.41 6.54 3.43 4.33 0.53 0.47 10.34
19 BROR SVENSSON UDDEVALLA IS 69.26 10.06 0.0017.4211.43 7.06 7.25 5.35 4.43 3.32 0.50 0.44 10.36
20 B-O BROBACK OK FLUNDREHOF 105.58 24.10 0.0025.3014.3213.32 14.11 5.40 3.08 3.33 0.59 0.43 10.22
Utg GÖRAN BODIN OK SKÄRMEN 72.45 5.41 0.0019.2115.32 7.46 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 24.25 10.00 Utg:126,135.. saknas
EjS JOHN VALLIN OK HEDSTRÖMMEN 0.00 0.00
EjS GUNNAR SÖDERLUND TROLLHÄTTANS SK 0.00 0.00
| | | | |
H60 4630 m 158 140 54 57 61 108 114 130 136 147 152 Starttid
Sträcklängder: 540 340 590 280 490 690 650 400 210 210 100 130
1 PER SLUNGGÅRD IDEFJORDENS SK 44.33 6.49 3.23 6.28 2.57 4.20 6.28 6.01 3.23 1.47 1.51 0.35 0.31 11.02
2 LARS JOHANSSON SÖDERTÄLJE/NYKVARN 48.20 6.55 3.14 5.49 3.24 5.26 6.28 6.00 5.57 1.49 2.11 0.35 0.32 10.50
3 BO WESTERBERG VÄNERSBORGS SK 49.21 5.55 3.18 7.00 3.12 5.53 6.51 7.38 5.04 1.40 1.47 0.36 0.27 10.56
4 HANS ÖSTLUND OK KROPPEFJÄLL 51.24 5.07 3.52 7.22 3.58 5.46 7.14 7.30 6.05 1.32 1.47 0.39 0.32 10.54
5 MATTS MATTSSON OK GIPEN 52.08 6.23 3.11 7.11 4.39 5.08 7.21 7.01 5.36 2.20 1.59 0.42 0.37 10.52
6 GÖRAN HEKTOR LINKÖPINGS OK 52.08 5.32 4.55 6.53 3.42 6.02 7.40 7.09 4.59 2.06 1.50 0.44 0.36 11.34
7 INGEMAR HOLMBERG IF HAGEN 52.12 6.30 3.46 6.43 4.26 5.58 6.57 8.10 4.57 1.50 1.44 0.40 0.31 11.20
8 GUNNAR PERSSON SVANESUNDS GIF 54.20 7.15 3.49 7.22 3.32 4.59 7.40 9.04 5.01 1.53 2.21 0.44 0.40 11.12
9 TORE PETTERSSON OK GIPEN 54.57 6.59 4.15 7.29 5.04 5.20 7.30 7.57 4.58 2.14 2.01 0.38 0.32 11.04
10 ANDRE ALEXANDERSSON KUNGÄLVS OK 55.31 7.12 3.48 7.41 3.08 6.20 8.11 8.00 5.14 2.00 2.15 1.02 0.40 11.00
11 FOLKE DAHLÉN LIDKÖPINGS VSK 56.08 7.51 3.33 7.12 5.29 4.54 9.45 7.00 4.56 1.49 2.25 0.39 0.35 11.10
12 LARS LÅNG OK KLYFTAMO 57.23 6.13 3.21 7.38 6.08 5.58 7.2210.38 5.05 1.51 1.50 0.41 0.38 11.18
13 KENT FREDRIKSSON OK SKOGSVARGARNA 58.37 6.39 3.43 8.45 3.43 5.37 10.0610.25 4.24 1.49 2.08 0.45 0.33 11.38
14 UNO ANDERSSON OK KLYFTAMO 58.42 5.41 4.19 7.48 3.40 6.08 8.42 8.27 7.41 2.16 2.32 0.48 0.40 11.08
15 ALF LUNDSTRÖM LJUNGSKILE FK 58.56 8.51 4.32 7.55 3.45 6.54 8.23 8.09 4.48 1.51 2.32 0.43 0.33 11.26
16 HARRY SUNDBERG OK KLYFTAMO 61.11 11.22 3.50 7.51 4.55 6.19 8.08 8.07 4.56 2.13 2.03 0.52 0.35 10.58
17 DICK STENBERG OK SKOGSVARGARNA 64.41 9.24 5.1710.43 4.08 6.35 9.05 8.13 5.20 2.07 2.20 0.48 0.41 11.22
18 GEORG PAULSSON UDDEVALLA IS 68.51 7.54 4.50 8.56 6.08 7.18 10.0310.14 6.16 2.54 2.58 0.44 0.36 11.06
19 ARNE CLAESSON LJUNGSKILE FK 69.06 8.19 4.1716.23 4.00 8.07 9.09 8.10 4.48 1.59 2.31 0.42 0.41 11.16
20 STEN EMANUELSSON VÄNERSBORGS SK 75.01 16.37 5.02 8.15 6.31 8.39 9.1210.11 5.00 1.55 2.05 0.56 0.38 11.30
21 CURT TILLMAN LINKÖPINGS OK 83.07 7.24 5.39 9.38 5.5212.41 10.1515.12 9.06 2.52 2.52 0.52 0.44 10.48
22 GÖRAN BÖRJESSON OK ALEHOF 84.50 9.08 5.5811.50 6.21 9.14 11.3814.55 7.38 2.48 2.50 1.16 1.14 11.36
23 STIG-OLOF PETTERSSON LIDKÖPINGS VSK 86.17 18.11 5.35 8.48 6.37 8.14 10.4113.36 7.19 2.48 2.39 1.04 0.45 9.59
24 NILS CHRISTIANSSON UDDEVALLA OK 87.45 9.43 6.12 9.50 7.26 7.43 12.2516.40 8.27 3.00 4.17 1.18 0.44 11.42
25 KNUT HÖGLUND OK FLUNDREHOF 96.31 10.43 7.1016.54 6.2710.39 13.5114.54 6.23 3.46 3.20 1.30 0.54 11.14
Utg GUNNAR JOHANSSON OK GIPEN 4.02 -4.0 0.06 0.03 0.04 0.03 0.50 0.07 0.09 0.05 0.03 0.04 0.06 0.00 10.32 För tidig nollning 59.14
EjS INGE BORGLIDEN VÄNERSBORGS SK 0.00 0.00
EjS BROR JONSSON RYDA SKIDKLUBB 0.00 0.00
EjS TORD LÖÖV OK KLYFTAMO 0.00 0.00
EjS SVEN-OLOF CARLSSON SVANESUNDS GIF 0.00 0.00
| | | | | |
H55 5230 m 156 53 55 57 61 108 111 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 420 760 490 290 490 690 510 460 390 230 270 100 130
1 RUNE SANDBERG UDDEVALLA OK 46.48 3.30 5.27 4.39 2.57 4.52 6.02 4.39 4.16 4.39 1.58 2.48 0.31 0.30 10.47 För tidig nollning 0.06
2 KALLE JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 46.51 4.27 5.19 5.08 2.37 4.19 6.40 4.05 4.16 4.12 2.34 2.16 0.33 0.25 11.44
3 BENGT-OLOF JOHANSSON STÅNGENÄS AIS 48.54 3.41 5.11 4.51 3.05 5.50 5.57 4.28 5.28 4.35 2.31 2.18 0.31 0.28 11.42
4 BENGT KARLSSON IDEFJORDENS SK 50.10 3.27 5.51 5.44 2.44 5.29 6.11 4.16 5.07 4.50 2.42 2.42 0.36 0.31 11.18
5 KJELL PETTERSSON OK GIPEN 52.17 3.45 5.44 5.06 2.58 5.15 7.59 5.07 5.43 4.13 2.31 2.44 0.39 0.33 11.12
6 YNGVE JOHANSSON KRISTINEHAMNS OK 52.39 4.43 6.02 5.23 3.27 5.54 6.47 4.54 5.13 4.01 2.21 2.42 0.37 0.35 10.52
7 PER-ARNE JOHANSSON OK GIPEN 52.51 8.57 5.53 4.56 2.44 4.30 6.22 4.23 4.38 3.39 3.20 2.22 0.37 0.30 11.06
8 LEIF ANDERSSON OK GIPEN 53.55 4.02 9.41 5.03 3.16 5.37 6.22 4.37 5.43 3.29 2.21 2.27 0.40 0.37 11.28
9 PER DALBERG IK STERN 56.55 4.12 7.50 5.11 3.29 5.30 7.03 4.17 8.24 4.12 3.04 2.32 0.38 0.33 10.54
10 LARS-OLOF LANNFELT OK SKOGSHJORTARNA 58.08 6.17 6.47 5.36 3.59 6.06 6.58 5.51 5.07 4.57 2.25 2.59 0.36 0.30 10.42
11 GUNNAR TISELIUS OK KÅRE 58.09 8.07 6.17 7.34 2.55 5.08 7.00 4.48 5.11 4.25 2.33 2.44 0.46 0.41 11.30
12 ARNE LORÉN OK FRISENE 59.13 4.28 6.45 5.50 3.19 6.46 8.13 5.13 6.21 5.14 2.44 2.48 0.59 0.33 11.46
13 ARNE GOKSÖR IDEFJORDENS SK 59.29 4.16 8.14 7.11 4.26 5.31 7.18 5.28 5.52 4.09 2.44 2.45 1.02 0.33 9.58
14 GÖSTA DROTZ HESTRA IF 61.12 6.39 5.13 5.18 3.34 9.31 6.57 4.27 8.15 4.27 2.45 2.52 0.36 0.38 10.50
15 BENGT BÖRJESSON OK ALEHOF 61.12 6.00 6.25 7.57 3.28 5.41 7.09 5.36 7.34 4.36 2.18 3.21 0.38 0.29 10.40
16 BERTIL HERMANSSON STENUNGSUNDS OK 61.26 4.39 7.26 6.11 3.35 5.47 8.52 5.45 6.14 5.06 2.52 3.21 0.53 0.45 11.20
17 CHRISTER WESTBERG IFK GÖTEBORG 61.38 7.58 6.36 6.20 3.40 4.56 7.32 5.16 5.22 4.11 5.18 3.13 0.40 0.36 11.14
18 ANDERS BERGLUND OK SKOGSHJORTARNA 62.32 3.56 9.43 7.26 5.47 5.26 7.00 5.11 6.05 4.43 2.58 3.02 0.41 0.34 11.26
19 LENNART KARLSSON FRÄMMESTAD IK 63.23 3.59 6.2912.11 4.23 5.53 7.33 5.01 4.51 4.10 4.56 2.32 0.42 0.43 10.56
20 RONNY ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 63.29 4.55 6.2012.13 3.25 5.08 8.08 5.41 4.56 4.34 3.58 2.47 0.47 0.37 11.38
21 KJELL-ÅKE ISAKSSON OK SKOGSHJORTARNA 64.01 6.01 6.20 6.30 3.21 7.06 7.32 8.29 5.18 5.13 3.01 3.55 0.38 0.37 11.32
22 GERT JOHANSSON IK GANDVIK 64.37 5.40 6.25 9.12 4.37 5.27 7.40 5.30 7.55 5.34 2.31 2.54 0.43 0.29 11.08
23 KENNETH JONSSON VÄNERSBORGS SK 65.52 5.01 7.0110.06 3.31 5.39 9.31 7.00 5.31 4.38 2.43 2.54 1.34 0.43 10.58
24 KJELL BENGTSSON SÄVEDALENS AIK 68.33 8.50 7.34 6.12 4.45 6.44 8.37 5.43 7.58 4.52 2.34 3.15 0.46 0.43 11.24
25 BENGT SKOOG LIDKÖPINGS VSK 69.20 4.30 8.06 6.59 3.41 8.01 8.53 7.00 7.28 5.12 3.54 3.58 0.58 0.40 11.34
26 KURT FREDRIXON OK SKOGSHJORTARNA 77.00 5.47 8.49 7.34 4.51 7.51 9.29 7.35 7.17 6.53 5.37 3.44 0.56 0.37 9.52
27 CHRISTER HENRIKSGÅRD OK KLYFTAMO 78.46 6.0411.00 7.10 4.28 7.39 10.36 6.42 7.15 7.42 4.41 3.51 1.01 0.37 11.48
28 PER-OLOF JOHANSSON OK KLYFTAMO 92.09 29.07 7.49 7.56 3.53 7.02 7.44 6.3411.04 4.30 2.39 2.38 0.39 0.34 10.46
EjS GUSTAV WENNBERG ÅMÅLS OK 0.00 0.00
EjS STYRBJÖRN JANSSON IF HAGEN 0.00 0.00
EjS KENNET IVEHAG FRÄMMESTAD IK 0.00 0.00
EjS LARS WAHLSTRÖM ISTRUMS SK 0.00 0.00
EjS KURT SAMUELSSON UDDEVALLA OK 0.00 0.00
EjS ROLF GABRIELSSON IF HAGEN 0.00 0.00
EjS KENT CARLGREN OK SKOGSHJORTARNA 0.00 0.00
EjS DAG LORÉN OK FRISENE 0.00 0.00
EjS NISSE GUNNARSSON OK GIPEN 0.00 0.00
| | | | | | | |
H55M 4520 m 154 41 47 50 69 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 360 240 990 630 530 400 250 300 130
1 SÖREN HAGLUND OK KULLINGSHOF 45.38 3.20 3.15 4.00 2.2810.13 6.25 6.02 3.59 2.47 2.32 0.37 9.56
2 MÅRTEN SVENSSON STÅNGENÄS AIS 49.56 3.49 2.47 4.17 2.2412.18 7.42 8.07 3.30 2.10 2.13 0.39 10.28
3 GUNNAR CHRISTIANSSON TROLLHÄTTANS SK 51.57 3.26 3.22 6.50 3.1811.37 7.14 5.51 4.19 2.48 2.34 0.38 10.24
4 HÅKAN JUNFORS OK SKOGSHJORTARNA 53.04 3.42 3.20 5.06 2.2612.22 8.51 6.12 4.24 3.07 2.56 0.38 10.36
5 JAN HELLSTRAND ÅMÅLS OK 54.13 3.38 3.35 5.20 2.4214.46 8.01 5.58 4.19 2.31 2.45 0.38 10.32
6 ERLING ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 55.40 3.37 6.03 6.00 2.1912.06 8.19 6.23 4.39 2.47 2.49 0.38 10.04
7 HANS-OLOF ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 56.07 3.24 3.32 7.05 3.3714.20 7.46 6.12 4.13 2.27 2.52 0.39 10.20
8 OTTAR DUUS-OTTERSTRÖM ÅMÅLS OK 58.01 3.36 3.23 5.19 3.5314.00 8.32 7.35 4.54 2.58 3.07 0.44 10.16
9 LARS WESTER STÅNGENÄS AIS 61.19 3.09 3.57 7.17 3.1813.33 11.21 6.23 4.12 3.21 4.06 0.42 10.12
10 HASSE JOHANSSON TROLLHÄTTANS SK 62.03 2.53 8.13 3.53 2.1012.51 7.16 6.14 6.53 6.30 4.25 0.45 9.52
11 STIG NIKLASSON KVILLEBYNS SK 66.00 3.41 4.07 5.08 5.2817.05 11.12 6.53 5.20 3.13 3.03 0.50 10.07:09 För tidig nollning -1.0
EjS THOR KARLSSON SVANESUNDS GIF 0.00 0.00
| | |
H50 5580 m 157 140 55 57 61 69 105 111 142 114 130 136 147 152 Starttid
Sträcklängder: 470 400 630 290 490 230 500 730 290 500 400 210 210 100 130
1 PER ÖHLEKERS IL TYRVING 49.04 3.45 3.06 6.25 2.23 4.24 2.01 5.05 6.30 2.40 4.44 4.08 1.26 1.24 0.29 0.34 10.52
2 IVAR OPSAHL IL TYRVING 54.54 5.55 4.19 6.06 2.57 4.16 2.35 4.34 8.33 2.53 5.45 3.00 1.25 1.28 0.36 0.32 11.20
3 PER-ARNE KÄLLEN UDDEVALLA OK 55.02 5.28 4.01 6.15 2.47 5.47 3.22 4.15 6.10 3.04 5.49 3.25 1.35 1.50 0.44 0.30 10.42
4 MATS KARLSSON STENUNGSUNDS OK 55.08 3.40 3.52 6.23 2.40 5.27 2.52 5.55 7.00 2.45 5.22 3.26 2.33 1.40 1.02 0.31 11.04
5 JONAS LARSSON OK KULLINGSHOF 55.10 3.52 3.04 5.0210.22 4.12 2.29 4.02 6.37 2.43 4.45 3.30 1.40 1.44 0.33 0.35 10.46
6 CONNY JIDETOFT STÅNGENÄS AIS 55.34 4.56 3.38 5.30 3.13 4.54 3.22 4.56 7.00 3.28 5.27 4.31 1.37 1.46 0.38 0.38 10.44
7 KARL-EVERT SVENSSON IF HAGEN 56.01 4.50 4.17 7.03 2.45 4.31 2.41 5.02 8.08 0.00 7.26 3.59 2.33 1.43 0.36 0.27 11.24
8 LASSE HOGEDAL TIBRO AIK SOK 56.55 4.19 4.13 6.22 3.15 5.45 2.31 4.22 7.52 3.25 5.45 3.56 1.45 2.13 0.37 0.35 10.48
9 ARNE LINDQVIST IF HAGEN 60.29 4.37 4.39 6.43 3.26 6.00 2.57 4.50 8.51 3.44 5.42 4.16 1.46 1.45 0.40 0.33 11.12
10 PER FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA 60.32 4.22 4.20 5.53 2.41 6.21 3.21 8.54 6.55 0.00 8.53 3.47 1.44 2.05 0.41 0.35 11.50
11 ROLF HAGMAN KOLBOTN & SKIMT O-LAG 61.37 5.18 4.34 7.18 3.27 5.14 4.00 5.20 8.05 0.00 9.21 3.56 2.00 1.51 0.37 0.36 11.36
12 BO KARLSSON LJUNGSKILE FK 61.37 5.54 3.43 8.28 3.07 4.20 2.28 7.37 6.43 0.0010.42 4.26 1.27 1.35 0.40 0.27 11.22
13 STEN OLSSON OK KLYFTAMO 62.15 3.32 5.11 6.10 3.17 5.25 3.02 6.23 8.02 0.0010.47 5.14 1.58 1.51 0.42 0.41 11.48
14 PER-OLOF DAHLSTRÖM TROLLHÄTTANS SK 64.26 7.31 3.50 7.35 2.52 4.58 3.11 6.38 8.00 0.0010.00 4.31 2.00 1.55 0.46 0.39 11.40
15 LARS HOLMSTRAND TROLLHÄTTANS SK 66.01 4.39 4.00 8.45 3.25 5.31 3.35 5.18 9.41 4.14 6.41 4.20 2.09 2.16 0.48 0.39 11.08
16 BENGT SVENSSON OK SKOGSHJORTARNA 67.57 4.37 4.53 6.51 4.28 7.23 5.14 6.13 8.03 3.29 7.27 3.49 2.08 2.04 0.48 0.30 10.50
17 KG RUNDSTRÖM OK SKÄRMEN 69.04 5.04 5.17 9.00 3.19 4.30 7.02 5.03 8.51 5.18 7.55 3.43 1.29 1.26 0.37 0.30 11.06
18 HANS CARLSTEDT SÄVEDALENS AIK 69.39 5.28 4.49 7.40 4.21 5.49 3.03 6.2011.23 0.00 9.31 6.16 1.55 1.46 0.42 0.36 11.26
19 JARL HERMANSSON STENUNGSUNDS OK 71.21 4.23 6.1710.41 3.29 4.52 3.02 7.20 7.47 0.0011.15 4.29 3.40 2.32 0.57 0.37 11.28
20 THORE NILSSON UDDEVALLA OK 71.22 5.16 4.37 9.09 3.41 6.49 3.22 7.19 8.54 0.0011.08 5.31 2.10 1.59 0.53 0.34 11.32
21 ÖIVIND BERGET SARPSBORG O-LAG 72.25 5.05 6.41 8.42 3.20 6.53 4.25 5.29 7.52 3.5410.10 4.58 1.51 1.51 0.40 0.34 11.00
22 ULF SJÖDIN OK KLYFTAMO 72.27 4.52 4.22 8.25 3.51 6.38 3.24 6.1612.17 4.17 7.08 5.07 1.55 2.42 0.42 0.31 10.54
23 BERTIL JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 72.39 5.45 4.27 6.57 5.44 6.17 7.48 7.53 7.54 0.0010.30 4.11 1.57 2.03 0.43 0.30 11.46
24 PER-OLOF NORDH UDDEVALLA OK 77.10 5.25 4.3313.37 4.25 6.03 3.12 5.56 8.19 5.08 9.03 5.18 2.36 2.18 0.44 0.33 10.58
25 KENT PÅLEDAL ÅMÅLS OK 81.44 10.2011.38 7.50 9.47 5.29 2.58 6.07 6.52 0.00 9.16 6.33 1.55 1.42 0.41 0.36 11.14
26 HASSE BERGSTRÖM IL TYRVING 82.11 6.33 3.51 7.0112.25 5.52 3.1213.02 8.12 3.52 8.22 4.05 2.12 1.59 0.49 0.44 10.56
27 ROGER ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 82.47 5.55 4.46 8.22 4.05 5.25 4.1311.0310.09 0.0012.02 10.17 2.24 2.35 0.50 0.41 11.42
28 KJELL ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 88.27 8.06 5.1410.36 8.12 6.53 3.28 6.5010.49 0.0014.53 6.28 2.35 2.41 0.56 0.46 11.02
29 ALLAN WIKSTRÖM STÅNGENÄS AIS 91.08 15.14 4.47 9.12 3.42 8.01 4.22 6.38 9.54 0.0012.16 10.22 2.21 2.24 1.08 0.47 11.34
30 TORKEL SUNDKVIST KATRINEHOLMS OK 93.30 18.54 5.48 8.42 4.47 7.35 5.09 5.5912.30 0.0011.37 6.44 2.04 2.04 0.54 0.43 11.10
31 HANS TOFTÉN HJOBYGDENS OK 98.53 20.07 4.3911.33 4.5416.08 3.49 6.53 7.10 0.0013.49 4.17 1.40 2.17 0.58 0.39 11.18
Utg ULF JOGBRATT RYDA SKIDKLUBB 62.47 4.33 4.14 6.58 4.44 5.39 3.09 5.34 8.24 0.0010.30 0.00 0.00 0.00 0.00 9.02 11.44 Utg:130,136.. saknas
EjS LARS NORLIN OK SKOGSVARGARNA 0.00 0.00
EjS KJELL ANDERSSON ÅMÅLS OK 0.00 0.00
EjS OLOF KARLSSON UDDEVALLA OK 0.00 0.00
| | | | | | |
H45 6300 m 158 140 56 58 62 64 61 69 105 111 142 114 130 136 147 152 Starttid
Sträcklängder: 540 340 640 340 350 530 260 230 500 730 290 500 400 210 210 100 130
1 EVERT LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 56.19 5.08 3.24 5.24 2.41 3.38 4.57 2.39 2.37 4.04 6.09 0.00 7.26 3.54 1.33 1.38 0.35 0.32 11.31
2 HANS HUSEBY HALDEN SKIKLUBB 56.27 4.35 2.08 4.37 2.16 2.47 8.38 1.55 2.43 4.09 5.37 0.0010.09 2.59 1.32 1.16 0.35 0.31 11.25
3 YNGVE NILSSON OK GIPEN 58.38 5.25 2.48 5.39 2.56 3.11 5.03 2.30 2.27 4.47 7.06 2.49 5.04 4.14 1.38 1.55 0.35 0.31 10.47
4 ANDERS LINDKVIST BROMMA-VÄLLINGBY SOK 58.39 5.23 2.44 5.11 3.03 2.58 6.02 2.33 2.40 4.49 7.05 3.17 5.13 3.22 1.36 1.35 0.38 0.30 10.41
5 HANS KARLSSON IFK GÖTEBORG 59.33 4.47 3.18 5.38 2.39 3.01 4.49 2.28 2.37 3.28 9.03 3.05 5.49 3.45 2.08 1.40 0.43 0.35 9.56
6 INGEMAR ANDERSSON I OK SKOGSHJORTARNA 59.54 5.23 3.19 5.24 2.52 3.48 5.40 2.31 2.37 4.17 8.19 2.56 5.37 3.16 1.23 1.28 0.34 0.30 11.15
7 ULF SJÖDIN OK SKOGSHJORTARNA 60.36 5.40 3.07 5.09 5.19 2.56 5.38 2.36 2.30 4.42 6.30 0.00 7.57 4.11 1.38 1.40 0.35 0.28 11.39
8 STEN KARLSSON UDDEVALLA OK 60.42 6.38 3.39 5.32 3.24 2.50 5.14 2.51 2.05 4.30 8.15 3.17 4.41 3.18 1.40 1.42 0.39 0.27 9.58
9 THOMAS KARLSSON FRÄMMESTAD IK 63.17 7.16 4.47 5.40 3.28 3.37 5.12 2.35 2.43 4.11 6.43 3.25 5.37 3.37 1.34 1.45 0.34 0.33 11.03
10 HENRIK UNDELAND IFK GÖTEBORG 63.33 5.23 2.55 6.19 3.02 4.28 7.18 2.19 2.33 5.07 7.07 0.00 8.26 4.03 1.40 1.42 0.00 1.11 11.53
11 TORE WATTERDAL OL TÖNSBERG 63.35 6.59 3.22 6.01 3.00 3.50 5.35 2.41 2.34 6.55 6.17 0.00 8.09 3.52 1.41 1.40 0.32 0.27 11.45
12 PETER LARSSON OK GIPEN 64.31 4.59 3.32 6.23 3.13 3.57 5.01 2.56 2.57 5.03 8.12 0.00 9.36 4.01 1.41 1.45 0.41 0.34 11.33
13 URBAN LARSSON IF HAGEN 64.59 4.33 3.14 5.43 3.33 4.47 7.19 2.44 2.57 4.35 7.14 0.00 9.18 4.23 1.34 1.52 0.42 0.31 11.19
14 GÖRAN ENGSTRÖM IFK MORAS OK 67.06 5.51 3.43 5.51 3.16 4.33 6.59 3.12 2.57 5.01 7.24 0.00 9.18 4.03 1.56 1.47 0.40 0.35 11.43
15 STEN-OLOF J0HANSSON ÅMÅLS OK 67.40 4.30 3.02 6.37 3.27 3.42 8.35 2.39 2.50 5.20 8.52 3.09 6.21 3.46 1.39 1.54 0.45 0.32 11.09
16 GERT IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 67.59 5.11 3.19 8.06 3.13 3.13 5.41 2.59 3.06 4.23 7.12 3.37 7.11 6.00 1.44 1.52 0.42 0.30 10.39
17 BENGT JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 68.44 8.05 2.53 6.22 3.03 3.12 8.14 2.25 2.47 4.06 9.45 0.00 9.34 3.39 1.34 2.03 0.33 0.29 11.47
18 TOMMY WESTERBERG IF HAGEN 69.57 5.34 3.46 5.57 3.46 3.26 5.50 2.46 2.32 8.09 8.36 3.40 6.08 5.13 1.40 1.47 0.37 0.30 10.37
19 ROBERT JESSEN FRÄMMESTAD IK 70.38 6.33 3.27 5.48 5.38 3.41 5.41 2.55 2.48 4.5010.11 0.0010.15 3.51 1.45 1.44 0.53 0.38 11.37
20 KLAS OLAUSSON OK GIPEN 70.59 4.50 5.38 7.49 3.23 3.25 6.22 3.56 2.34 5.44 9.13 2.47 5.23 5.09 1.51 1.45 0.35 0.35 10.57
21 ROALH KLEVELAND KVILLEBYNS SK 71.39 6.02 4.34 7.15 3.46 4.21 5.20 2.55 3.19 4.36 9.47 0.00 9.53 4.52 1.51 1.51 0.46 0.31 11.29
22 ODD OHLSSON UDDEVALLA OK 72.34 6.28 4.12 6.25 3.25 3.33 7.20 4.25 3.26 5.32 7.44 0.00 9.43 4.42 2.14 2.07 0.44 0.34 11.21
23 ANDERS ERIKSSON OK GIPEN 73.23 5.33 3.46 6.30 3.42 4.25 6.12 2.52 2.56 5.1611.03 0.0010.36 5.14 1.55 1.57 0.48 0.38 11.17
24 ROLAND MATTSSON OK SKÄRMEN 74.31 5.09 3.1711.25 3.28 5.15 5.22 3.03 2.42 5.28 8.54 3.14 5.15 7.20 1.42 1.47 0.39 0.31 10.31
25 HÅKAN CARLBOM OK GIPEN 75.00 6.26 3.33 6.41 4.31 3.55 7.04 5.53 3.17 6.22 8.37 0.00 9.31 4.04 2.06 1.47 0.40 0.33 11.05
26 KENT IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 75.00 6.11 4.31 5.46 7.22 3.09 8.22 2.39 2.38 5.59 9.55 0.00 8.42 4.17 1.45 2.25 0.43 0.36 11.55
27 TOR RAGNAR ANDERSEN HALDEN SKIKLUBB 75.48 4.42 5.0610.34 2.31 3.32 6.29 3.20 2.49 5.3211.18 3.10 6.40 5.02 1.42 2.22 0.33 0.26 10.35
28 HÅKAN REIDERSTEDT OK SKOGSHJORTARNA 78.02 8.18 3.22 6.27 3.30 3.31 7.16 3.29 2.59 9.52 7.30 4.07 8.27 3.48 2.00 2.13 0.47 0.26 10.59
29 GUNNAR OLSSON IF HAGEN 82.16 8.58 3.4714.56 7.10 3.34 6.57 2.59 2.29 3.57 7.50 2.57 6.12 4.39 2.08 2.20 0.43 0.40 9.52
30 GÖRAN LARSSON OK SKOGSVARGARNA 83.40 4.44 3.51 5.39 7.29 3.40 5.41 3.50 3.23 7.3117.20 3.50 6.07 6.00 1.51 1.43 0.31 0.30 10.51
31 ALF SIEWERTZ GUDHEMS IF 89.08 7.54 4.06 8.26 3.32 5.46 9.18 4.52 3.33 6.34 8.38 0.0011.21 9.22 1.51 2.38 0.42 0.35 11.41
Utg BROR WIDÉN UDDEVALLA OK 66.12 6.51 3.36 6.37 6.37 4.12 10.11 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.37 9.54 Utg:61,69.. saknas
Utg KARL-GUSTAV HAGELBERG ÅMÅLS OK 83.24 7.34 3.24 9.10 4.13 9.01 6.47 4.14 3.32 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.0035.29 10.55 Utg:105,111.. saknas
EjS INGEMAR GIDENSTAM KUNGÄLVS OK 0.00 0.00
EjS MATS KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 0.00 0.00
EjS PREBEN ANDERSEN DRLR 0.00 0.00
EjS MAGNE VOLLEN OSLO STUDENTERNE 0.00 0.00
EjS RUNE GROTTENBERG HALDEN SKIKLUBB 0.00 0.00
EjS DAN WIDERCRANTZ OK SKÄRMEN 0.00 0.00
EjS INGE JOSEFSSON STÅNGENÄS AIS 0.00 0.00
EjS GERT FRICK TROLLHÄTTANS SK 0.00 0.00
EjS HANS-ÅKE SJUNNESSON EDS SKIDKLUBB 0.00 0.00
EjS STURE JOHANSSON OK KULLINGSHOF 0.00 0.00
EjS JOHAN LINDGREN IF HAGEN 0.00 0.00
EjS HANS-ÅKE SJUNNESSON EDS SKIDKLUBB 0.00 0.00
| | | | | | | | |
H45M 5390 m 154 41 50 59 63 65 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 430 750 440 490 980 530 400 250 300 130
1 CONNY SAHLIN OK SKOGSVARGARNA 54.31 2.48 3.04 3.54 8.46 4.20 5.2812.07 5.23 3.52 2.08 2.11 0.30 10.50
2 PER WENNERBERG OK KLYFTAMO 55.05 3.56 2.54 3.3110.14 4.21 4.5811.11 5.05 3.35 2.32 2.15 0.33 10.38
3 LARS-ERIK NORSTEN HERRLJUNGA SK 60.13 3.00 2.50 4.1410.21 6.04 5.4812.24 5.33 3.53 3.04 2.27 0.35 10.46
4 JAN-ÅKE EMILSSON GUDHEMS IF 60.34 2.39 2.59 4.3811.40 4.53 6.1311.59 5.59 4.02 2.27 2.34 0.31 10.54
5 SVEN JOHANSSON OK SKOGSVARGARNA 60.42 3.13 3.36 5.35 9.33 4.42 6.2112.19 5.51 3.39 2.48 2.26 0.39 10.26
6 GERT FRICK TROLLHÄTTANS SK 64.43 2.58 3.07 3.4017.44 4.14 5.3811.57 5.50 4.16 2.18 2.26 0.35 9.54
7 LENNART SVENSSON OK KULLINGSHOF 65.57 3.14 3.44 6.06 8.43 6.27 6.1714.57 5.59 4.40 2.43 2.35 0.32 10.10
8 BJÖRN BÖRJESSON OK SKOGSVARGARNA 66.28 3.17 3.36 9.01 9.29 5.35 6.2612.41 6.27 4.20 2.32 2.26 0.38 11.10
9 LENNART WIK STENUNGSUNDS OK 68.41 3.29 3.12 7.0810.32 6.09 6.1514.02 6.44 4.59 2.36 2.52 0.43 10.58
10 GÖRAN LITZELL OK KULLINGSHOF 68.41 3.18 3.17 4.1710.48 5.08 5.4713.43 9.41 6.46 2.56 2.23 0.37 11.02
11 RUNE OLAUSSON OK GIPEN 70.07 3.30 4.16 5.0514.26 5.13 6.4113.34 6.33 4.41 3.07 2.28 0.33 10.34
12 KJELL JOHANSSON OK FLUNDREHOF 73.31 3.59 3.58 6.5211.01 5.25 7.1516.01 7.35 4.21 3.22 2.59 0.43 10.22
13 LARS HOLM OK GIPEN 76.54 3.1111.47 3.5911.28 4.41 6.0417.42 6.13 4.37 4.02 2.35 0.35 10.14
14 BENGT FRICK TROLLHÄTTANS SK 84.30 3.53 4.1612.0712.11 7.10 6.5117.01 7.52 5.25 3.18 3.32 0.54 10.18
15 KARL-ERIK HÖGNERT OK FLUNDREHOF 87.45 7.31 4.43 5.2714.23 6.49 6.2317.59 9.41 6.16 4.33 3.19 0.41 11.06
Fel HÅKAN KARLSSON OK FLUNDREHOF 69.16 3.21 3.10 3.5613.30 8.10 6.18 0.00 0.00 3.38 3.56 3.20 0.28 9.50 Fel: 109 saknas
EjS GÖRAN LARSSON OK KROPPEFJÄLL 0.00 0.00
EjS STIG HJORTVALL BORÅS GIF 0.00 0.00
EjS PER-OLA JOHNSSON OK KULLINGSHOF 0.00 0.00
| | | |
H40 6800 m 157 140 54 59 63 97 100 112 113 144 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 470 400 600 450 430 1500 190 1160 160 370 350 220 270 100 130
1 THORSTEN BACKTEMAN GÖTEBORG-MAJORNA OK 53.01 3.06 3.03 4.53 3.24 2.59 13.30 1.42 7.50 1.29 3.09 2.41 1.59 2.13 0.34 0.29 9.58
2 PER EINAR PEDERSLI NORGES OF 55.06 3.13 2.43 5.10 3.32 3.07 11.44 1.5110.24 1.39 3.33 2.42 2.21 2.00 0.35 0.32 11.21
3 MORTEN DALBY HALDEN SKIKLUBB 56.11 3.40 2.55 5.01 3.28 2.55 12.02 1.38 9.49 1.37 3.27 4.05 2.01 2.23 0.36 0.34 9.54
4 LARS BLOM OK SKÄRMEN 56.48 3.23 3.18 5.39 3.59 3.09 12.27 2.16 8.31 1.29 3.27 2.47 3.02 2.15 0.34 0.32 9.56
5 SÖREN JONSSON NYDALENS SK 58.13 3.26 3.15 4.53 3.29 2.43 15.45 1.3410.16 1.26 3.17 2.53 1.57 2.12 0.35 0.32 11.51
6 LARS CARLSSON TROLLHÄTTANS SK 58.57 3.37 2.56 5.15 4.00 3.24 11.45 2.58 8.59 1.44 5.48 3.08 2.19 1.57 0.36 0.31 11.17
7 CARL-AXEL DAVALLIUS UDDEVALLA OK 59.22 3.26 3.05 5.33 4.06 3.06 13.14 2.13 9.46 1.50 3.46 3.18 2.23 2.25 0.40 0.31 11.45
8 EIRIK NORDBRÖDEN HALDEN SKIKLUBB 59.39 3.48 3.26 5.52 4.18 3.22 12.38 2.04 9.50 1.35 3.58 3.19 1.52 2.26 0.35 0.36 11.15
9 ERIK HELLSVIK IK GANDVIK 60.27 3.34 3.21 5.31 3.41 3.28 12.37 2.1711.01 1.40 3.33 3.44 2.13 2.38 0.36 0.33 9.50
10 JAN IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 61.29 5.13 4.47 5.09 4.54 3.34 12.49 1.52 8.42 1.44 4.10 2.49 2.31 2.02 0.42 0.31 11.33
11 HANS-OLOF HOLM OK SKOGSVARGARNA 63.51 4.42 3.41 5.41 4.18 4.53 13.45 2.58 8.53 1.42 4.01 3.46 2.04 2.20 0.35 0.32 11.11
12 STEFAN JOSEFSSON UDDEVALLA OK 66.33 3.57 4.11 6.25 4.35 6.13 13.51 2.22 9.50 1.41 4.00 3.21 2.06 2.39 0.46 0.36 11.09
13 ANDERS WASSBLAD UDDEVALLA OK 67.15 5.58 3.00 6.10 4.45 3.25 14.41 2.2310.11 1.47 5.12 3.26 2.42 2.26 0.38 0.31 11.37
14 JAN-ÅKE PETTERSSON TROLLHÄTTANS SK 69.09 5.47 3.22 5.48 3.59 3.21 17.33 2.0711.05 1.37 5.49 3.16 2.06 2.05 0.36 0.38 11.07
15 ROY JOHANSSON OK SKOGSVARGARNA 69.51 3.49 7.05 6.13 4.37 4.08 15.59 2.1511.08 1.47 4.06 3.00 2.13 2.21 0.37 0.33 11.25
16 PEO JOHANSSON OK SKÄRMEN 69.57 8.00 4.06 5.47 5.34 5.59 13.38 2.33 9.16 1.52 4.03 3.30 2.05 2.25 0.39 0.30 11.05
17 NILS-OLOF JOHANSSON OK SKÄRMEN 70.49 3.58 4.00 6.17 4.31 3.36 17.47 2.0411.01 2.05 6.14 3.18 2.19 2.30 0.43 0.26 11.47
18 LARS ELFVING OK GIPEN 71.37 6.38 4.04 8.51 4.31 3.46 15.18 2.14 9.55 2.05 5.26 3.10 2.22 2.10 0.37 0.30 11.23
19 TOMAS NILSSON OK GIPEN 72.46 6.40 3.57 9.28 5.03 4.05 15.02 2.17 9.45 1.57 4.34 3.29 2.49 2.37 0.34 0.29 9.52
20 BENGT-ÅKE JANSSON FRÄMMESTAD IK 73.42 4.32 5.04 7.39 5.26 3.59 18.23 2.2410.19 1.55 4.32 3.08 2.31 2.34 0.45 0.31 11.43
21 PER GUSTAVSSON RYDA SKIDKLUBB 77.23 4.23 3.52 7.09 4.50 4.06 22.50 2.2210.40 1.54 4.55 3.37 2.36 2.40 0.50 0.39 11.41
22 ROGER GUSTAVSSON IDEFJORDENS SK 80.53 4.02 4.08 8.13 4.36 3.40 16.34 2.2711.40 2.16 4.55 4.14 9.15 3.17 0.52 0.44 11.53
23 TOMAS KARLSSON OK SKOGSMUNKEN 81.58 4.32 4.47 9.38 5.40 3.43 18.02 3.2212.45 2.04 5.10 4.12 3.06 3.17 0.57 0.43 11.31
24 NILS-OLOF LARSSON VÄNERSBORGS SK 89.21 9.11 4.38 6.06 5.44 5.51 23.38 2.2811.49 2.04 6.06 3.56 3.11 3.25 0.46 0.28 11.03
25 PER-OLOF KALLIO OK SKÄRMEN 91.13 8.57 9.03 7.39 7.20 4.14 24.19 2.1010.37 1.54 5.10 3.23 2.20 2.42 0.45 0.40 11.27
26 GÖRAN BERGGREN LJUNGSKILE FK 107.56 20.35 4.00 8.42 6.51 4.40 20.49 2.4115.15 2.28 9.30 4.07 2.55 4.00 0.50 0.33 11.01
27 JERRY RASMUSSON HERRESTADS AIF 124.11 6.48 5.3810.34 7.59 6.43 30.42 4.1420.01 3.56 9.19 6.21 4.47 4.41 1.16 1.12 11.13
EjS ANDERS SJÖGREN OK KULLINGSHOF 0.00 0.00
EjS LARS MATTSSON OK KÅRE 0.00 0.00
EjS TOMAS VÅNGELL LINKÖPINGS OK 0.00 0.00
EjS HÅKAN SANDERI LIDKÖPINGS VSK 0.00 0.00
EjS AXEL WASSENIUS UDDEVALLA OK 0.00 0.00
| | | | | | |
H35 7340 m 157 140 56 62 67 70 95 100 112 113 144 145 134 147 152 Starttid
Sträcklängder: 470 400 650 660 780 270 550 740 1160 160 380 340 250 290 110 130
1 BJÖRN ÖBERG FRÄMMESTAD IK 56.52 3.22 3.13 5.17 5.01 5.53 3.05 4.37 6.13 7.54 1.29 3.28 2.26 1.49 1.58 0.36 0.31 10.38
2 JOHAN ÖSTBERG STORA TUNA IK 57.35 3.27 3.27 5.07 5.00 5.32 2.18 4.37 4.5610.40 1.30 3.24 0.00 4.28 1.58 0.44 0.27 10.28
3 MATS HALLSTEN OK SKÄRMEN 59.29 4.07 2.43 4.53 4.56 6.09 2.36 4.54 7.31 8.30 1.20 4.00 2.38 2.02 2.09 0.34 0.27 10.30
4 THOMAS BOGREN IF HAGEN 62.12 4.01 4.02 5.24 5.59 5.49 2.28 4.37 6.28 8.39 1.47 3.57 3.02 2.19 2.05 1.03 0.32 10.24
5 KJELL EINARSSON OK SKOGSHJORTARNA 64.04 4.02 3.32 5.42 5.57 6.01 2.45 5.46 6.27 9.12 1.40 4.10 3.02 2.10 2.13 0.58 0.27 10.22
6 LARS HOLMBERG IF HAGEN 64.12 3.35 3.28 5.17 5.28 6.24 3.07 5.46 6.28 9.45 1.44 4.11 3.16 2.20 2.11 0.38 0.34 10.40
7 TOMAS ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 64.58 4.04 3.09 4.58 5.02 6.23 2.30 4.59 6.3013.06 1.26 4.24 3.00 2.13 2.07 0.34 0.33 10.46
8 CHRISTER BECK IDEFJORDENS SK 66.10 3.47 3.47 5.16 5.31 6.17 3.08 5.44 7.3510.33 1.51 3.52 2.55 2.25 2.23 0.37 0.29 10.34
9 INGMAR ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 67.50 3.35 3.47 5.46 5.32 6.46 3.30 5.53 6.09 9.54 1.56 5.32 3.21 2.26 2.26 0.38 0.39 10.20
10 PER KÄLLVIK ÅMÅLS OK 69.37 3.22 4.09 5.21 5.14 6.45 3.17 5.57 6.2014.41 1.26 4.10 3.08 2.08 2.16 0.47 0.36 10.42
11 PETER STRÖMDAHL OK SKOGSVARGARNA 69.38 3.43 4.06 6.36 5.42 6.48 3.10 6.16 6.3011.00 2.09 4.27 2.59 2.26 2.41 0.37 0.28 10.32
12 BERNT HENRIKSSON GUDHEMS IF 85.36 5.46 5.40 7.40 8.3910.02 3.16 6.01 7.2911.14 2.07 5.28 5.00 3.11 2.50 0.47 0.26 10.44
13 KARL ERIKSSON UDDEVALLA OK 91.49 5.59 4.03 6.39 9.2910.26 3.0910.40 9.0511.18 4.01 5.36 3.43 3.07 3.03 0.50 0.41 9.54
EjS ANDERS CARLSSON IFK GÖTEBORG 0.00 0.00
EjS ROLF-ARNE BORNEBRATT IK GANDVIK 0.00 0.00
EjS JANNE MATTSSON OK FLUNDREHOF 0.00 0.00
| | | |
H35M 5880 m 31 41 50 59 63 65 108 114 131 133 134 152 Starttid
Sträcklängder: 420 370 430 750 440 490 960 650 450 260 130 400 130
1 THOMAS NICKLASSON OK SKOGSVARGARNA 55.52 3.11 3.05 3.37 7.27 4.07 4.51 9.36 6.56 5.16 2.36 1.36 3.00 0.34 10.45
2 OLLE HANSSON OK GRANE 58.30 3.16 3.17 3.22 8.25 4.00 5.2310.26 7.21 4.17 2.38 2.29 3.01 0.35 11.09
3 SUNE ANDERSSON IDEFJORDENS SK 58.55 3.14 5.09 3.32 7.49 3.57 4.3011.34 6.24 4.18 2.54 1.55 3.08 0.31 10.57
4 MICHAEL JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 61.14 3.22 3.40 3.4910.44 3.57 4.4410.51 6.58 4.27 3.15 1.33 3.25 0.29 10.54
5 MARTIN AXELSSON OK SKOGSHJORTARNA 64.34 3.57 5.30 3.11 7.41 3.48 5.1210.47 8.36 5.32 2.48 4.22 2.41 0.29 11.06
6 PÄR STENBERG OK SKOGSHJORTARNA 69.35 3.52 4.34 4.08 9.30 4.15 7.5312.26 7.36 6.03 2.46 2.02 3.57 0.33 10.42
7 THORD JOHANSSON OK GIPEN 73.21 4.33 9.25 4.22 9.12 4.17 6.5111.04 8.28 5.30 3.16 1.43 4.06 0.34 11.03
8 HÅKAN KARLSSON HERRESTADS AIF 75.00 4.03 6.11 4.0812.50 4.44 6.1411.47 7.44 6.11 5.14 1.43 3.38 0.33 10.39
9 HÅKAN OLSSON MUNKEDALS SOK 77.50 6.33 4.55 4.0210.20 6.24 5.3010.39 9.23 6.21 2.57 5.41 4.33 0.32 10.33
10 LARS HUMLE DRLR 88.05 5.11 5.02 8.3110.12 6.41 11.1612.11 9.39 7.27 3.33 3.37 4.04 0.41 10.48
11 LENNART LARSSON OK FLUNDREHOF 88.52 5.34 5.45 7.3713.18 5.22 6.0112.3911.35 8.08 4.12 3.50 4.13 0.38 10.51
EjS MORTEN HOLM HALDEN SKIKLUBB 0.00 0.00
EjS LARS MAGNUSSON UDDEVALLA OK 0.00 0.00
EjS MIKAEL QVARNSTRÖM OK FLUNDREHOF 0.00 0.00
| | |
H21L 10860 m 31 155 143 54 59 63 97 102 103 104 96 72 71 107 111 142 114 131 133 134 147 152 Starttid
Sträcklängder: 310 340 770 370 440 440 1500 420 380 450 770 510 190 1110 710 290 490 450 260 130 290 110 130
1 TOMMY ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 74.46 1.44 0.00 7.37 2.59 2.53 2.35 9.57 3.18 2.12 3.47 4.59 5.02 2.08 7.10 4.19 0.00 6.00 3.00 1.27 0.57 1.49 0.29 0.24 11.07
2 ÖYVIND HELGERUD LARVIK OK 75.02 1.53 2.17 4.39 2.36 3.00 2.4510.49 3.27 2.09 3.54 5.37 3.57 2.00 7.25 4.33 1.56 3.43 3.00 1.33 1.10 1.44 0.28 0.27 9.51
3 CHRISTOPH PLATTNER SCHWEIZ 75.04 2.03 0.00 7.05 2.41 2.54 3.0011.33 3.15 2.17 3.39 5.40 3.38 1.57 7.21 4.13 0.00 5.23 3.04 1.32 1.10 1.46 0.27 0.26 11.29
4 MATHIAS NILSSON SÄVEDALENS AIK 76.00 2.00 2.07 4.32 2.55 2.52 2.39 9.42 3.43 2.22 4.30 5.45 3.40 2.00 7.47 4.20 2.17 3.37 2.49 2.06 1.09 1.51 0.52 0.25 10.01
5 CARSTEN JÖRGENSEN FARUM TISVILDE OK 77.00 4.01 2.00 4.39 2.31 2.43 2.3710.09 3.46 2.11 3.27 6.04 3.30 1.55 8.53 4.19 2.17 3.38 3.01 1.25 1.11 1.46 0.28 0.29 9.59
6 KJETIL BJÖRLO HALDEN SKIKLUBB 78.30 1.51 2.21 4.39 2.39 2.44 2.3115.04 4.00 2.16 4.05 5.44 3.32 1.53 6.53 4.07 2.21 3.48 2.53 1.24 0.57 1.52 0.29 0.27 9.55
7 HANS GUNNAR OMDAL NORGES OF 78.34 2.49 0.00 8.11 3.00 2.59 2.4310.40 3.27 2.24 3.43 6.12 3.48 1.59 7.45 4.29 2.13 3.45 2.53 1.24 0.57 2.05 0.42 0.26 10.07
8 URBAN ANDRÉ IFK HEDEMORA OK 79.34 2.20 0.00 7.34 3.09 2.53 2.3610.28 3.26 2.36 4.43 6.06 4.10 2.33 7.28 4.47 2.11 3.56 3.06 1.42 0.58 1.57 0.29 0.26 10.33
9 DANIEL GIGER SCHWEIZ 79.44 2.35 0.00 7.51 2.42 2.48 2.2811.34 3.59 2.19 4.07 5.48 3.42 2.02 7.39 4.28 2.46 3.59 3.18 1.32 1.17 1.51 0.31 0.28 10.03
10 OLA LINDQVIST OK SKOGSFALKEN 80.48 2.01 0.00 7.11 3.10 2.46 2.3712.37 3.22 2.47 4.24 5.14 3.53 2.12 8.47 4.52 0.00 6.07 3.23 1.33 1.04 1.47 0.36 0.25 11.23
11 DAG SOLBERG KRISTIANSAND OK 81.17 2.06 0.00 7.31 2.51 3.04 2.3811.48 3.35 2.14 4.08 5.50 4.20 2.30 8.35 5.10 2.19 3.51 3.02 1.42 1.13 1.58 0.26 0.26 10.39
12 ASGEIR MJÖSUND NORGES OF 81.57 2.14 0.00 9.08 4.14 2.55 2.3110.42 3.21 2.12 3.39 5.10 5.48 1.55 8.39 4.56 0.00 5.49 3.11 1.32 1.02 1.57 0.32 0.30 11.03
13 ANDERS YNGSTRÖM GÖTEBORG-MAJORNA OK 82.40 2.09 0.00 7.53 3.14 3.49 3.0710.54 3.39 2.50 3.36 6.07 4.16 2.06 8.44 4.30 2.13 4.03 4.03 1.26 1.05 1.56 0.30 0.30 10.45
14 VIDAR SOLBERG NORGES OF 84.33 2.03 0.00 8.37 2.49 3.12 2.4012.04 3.31 2.39 3.45 5.51 7.48 2.05 7.50 4.24 2.42 3.52 3.00 1.47 1.03 1.54 0.29 0.28 10.13
15 JAN-ERIK ISAKSEN HALDEN SKIKLUBB 85.26 2.07 2.32 5.27 3.09 3.21 3.1011.36 4.17 2.37 4.07 7.05 4.09 2.17 8.38 5.00 2.19 4.45 3.10 1.32 1.04 2.04 0.32 0.28 9.49
16 MATHIAS HÄGGBLOM OK SKOGSHJORTARNA 85.31 2.09 0.00 8.51 3.00 3.17 3.0211.26 3.57 2.37 4.15 6.14 5.18 2.22 8.22 5.36 0.00 6.04 3.21 1.44 1.01 1.55 0.31 0.29 11.25
17 JOAKIM GUSTAVSSON FRÄMMESTAD IK 85.54 2.10 0.00 7.34 3.03 3.33 2.4612.08 3.49 2.45 4.36 7.13 4.13 2.37 8.13 5.28 2.36 4.11 3.03 2.07 1.02 1.54 0.28 0.25 10.25
18 JOHAN HELLMAN OK KROPPEFJÄLL 87.12 2.04 0.00 9.32 4.25 3.37 2.5211.39 4.19 2.30 4.19 7.03 4.17 2.20 7.51 4.34 0.00 6.21 3.29 2.01 1.04 1.58 0.30 0.27 11.11
19 MAGNUS SÖDERVALL IK GANDVIK 88.06 2.15 3.00 5.08 3.05 3.14 3.1711.37 4.45 2.45 5.11 6.24 4.17 2.18 8.48 4.57 2.22 4.40 3.49 1.55 1.19 2.01 0.32 0.27 9.53
20 IVAR HAUGEN NORGES OF 88.11 4.02 0.0011.18 2.45 4.18 2.3512.22 3.34 2.23 4.40 7.02 4.39 2.06 7.23 4.52 0.00 5.42 3.04 1.35 0.56 1.58 0.29 0.28 11.17
21 LARS CHRISTIANSEN HALDEN SKIKLUBB 88.23 2.22 0.00 8.03 3.10 3.47 2.5310.24 3.45 2.43 4.43 6.47 5.37 3.03 9.26 5.04 3.09 4.04 3.24 1.57 1.02 2.02 0.31 0.27 10.23
22 MAGNUS ARVIDSSON IFK GÖTEBORG 88.40 2.50 0.00 9.35 2.42 3.09 2.4512.37 3.30 3.18 5.13 6.16 5.14 2.18 8.39 5.07 0.00 5.54 3.36 1.56 0.58 1.58 0.34 0.31 10.53
23 ANDERS CARLSSON VÄNERSBORGS SK 89.02 2.07 0.00 7.38 3.22 3.15 2.3813.36 3.42 2.37 4.41 6.20 4.22 3.18 8.55 6.11 2.20 4.08 4.08 1.35 1.02 2.10 0.29 0.28 10.15
24 DANIEL ANDERSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 89.18 4.08 0.00 8.05 2.50 3.38 2.4412.57 3.59 2.32 4.28 6.40 5.20 2.43 8.01 4.55 0.00 6.26 3.43 1.47 1.21 2.02 0.32 0.27 11.31
25 JESPER STENSTRÖM VÄNERSBORGS SK 90.51 1.52 0.00 8.57 4.15 3.19 2.5412.48 4.02 4.00 4.25 6.29 4.28 2.52 8.32 5.27 0.00 6.27 3.49 1.43 1.09 2.19 0.34 0.30 11.21
26 RICHARD TENGSTRÖM FRÄMMESTAD IK 91.53 1.58 0.00 7.24 3.00 3.10 2.5712.03 3.47 2.37 4.40 5.39 7.32 2.47 8.52 7.20 2.09 4.57 4.19 1.57 1.15 2.19 0.35 0.36 10.17
27 MATTIAS SANDQVIST TÄBY ORIENTERINGSKLUBB 91.57 2.00 0.00 8.00 3.00 3.40 2.5211.44 4.05 2.50 4.30 6.36 5.10 2.25 9.27 6.20 2.34 4.57 4.00 2.21 1.44 2.29 0.36 0.37 10.21
28 JONAS HOGEDAL IF HAGEN 93.11 3.20 0.00 7.32 3.08 3.19 3.0913.36 5.18 2.38 5.15 6.09 5.37 2.42 8.53 4.52 2.45 4.41 3.57 1.56 1.07 2.12 0.34 0.31 10.05
29 HENRIK JOHANSSON OK TOR 93.19 2.42 0.00 7.57 3.06 3.20 2.4618.58 4.18 2.27 4.51 5.56 5.03 3.07 8.20 4.27 0.00 6.34 3.27 1.54 1.05 1.59 0.31 0.31 11.05
30 HANS FRANSSON SÄVEDALENS AIK 95.20 2.08 0.00 8.36 3.02 4.01 2.5213.55 4.22 2.43 5.07 9.41 4.19 2.58 9.27 5.12 0.00 7.07 3.32 1.52 1.10 2.03 0.38 0.35 11.09
31 MATS HEDMAN IF HAGEN 99.16 4.17 0.00 8.09 3.21 3.21 4.0913.47 3.57 2.40 4.53 10.50 6.28 2.38 9.44 5.03 2.13 4.12 3.37 1.34 0.58 2.16 0.36 0.33 10.29
32 NIKLAS HENRIKSSON OK LINNÉ 100.51 2.13 0.00 9.02 3.39 3.36 3.1512.36 4.58 3.08 5.05 6.46 5.52 3.23 9.59 6.05 0.00 8.23 5.56 1.45 1.19 2.51 0.31 0.29 10.55
33 MAX KARLE OK SKOGSHJORTARNA 101.25 2.35 0.00 8.07 2.47 4.50 2.2815.14 5.54 2.30 4.20 7.45 5.23 5.0610.03 5.41 0.00 8.57 3.33 1.37 1.06 2.27 0.32 0.30 11.35
34 JORN SVENSEN DRLR 102.59 6.15 0.00 8.00 3.15 3.13 3.1115.44 7.04 2.55 5.18 6.42 4.33 2.3510.31 5.52 0.00 7.36 3.32 1.44 1.12 2.27 0.47 0.33 11.15
35 MARTIN PETTERSSON SÄVEDALENS AIK 103.42 2.29 0.00 7.17 2.44 3.31 2.3620.08 5.06 2.54 4.39 7.26 5.23 3.1210.13 6.49 0.00 8.09 4.22 1.54 1.25 2.14 0.38 0.33 10.35
36 MICHAEL JENSEN DRLR 109.44 7.36 0.00 9.28 3.44 4.01 2.5514.30 6.02 2.47 6.29 6.53 5.45 4.1810.44 5.24 0.00 7.58 3.43 2.12 1.24 2.54 0.32 0.25 11.01
37 JÖRGEN FRÖYD LARVIK OK 111.38 4.27 0.0016.43 5.28 4.22 3.3912.49 3.56 2.31 5.35 8.00 8.02 2.4810.15 6.08 2.22 5.02 3.22 1.42 1.16 2.09 0.31 0.31 9.56:03 För tidig nollning -1.0
38 JES MOSE JENSEN DRLR 119.51 4.45 0.0016.50 3.50 3.49 3.2116.30 4.22 3.17 5.57 8.19 4.42 3.0511.5210.45 0.00 7.52 3.46 1.53 1.28 2.17 0.37 0.34 10.19
Utg MORTEN NETTEBERG DRLR 38.43 4.40 0.0011.41 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 4.54 3.33 1.13 2.40 0.42 0.42 10.37 Utg:54,59.. saknas
Utg LARS G JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 63.32 1.56 0.00 9.05 3.17 3.09 2.51 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.42 10.51 Utg:97,102.. saknas
Utg HANS TRÖAN NORGES OF 66.17 2.15 0.00 8.55 4.35 3.45 3.1519.01 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 3.32 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 8.40 10.31 Utg:102,103.. saknas
Utg FREDRIK JOHANSSON SÄVEDALENS AIK 70.45 2.41 0.0010.00 4.00 3.35 2.5220.40 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.43 10.11 Utg:102,103.. saknas
Utg MATTIAS JOHANSSON UDDEVALLA OK 77.56 2.11 0.00 9.18 3.44 3.48 3.0312.45 4.42 4.18 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 1.23 2.00 0.40 0.35 10.43 Utg:104,96.. saknas
Utg ANDERS RYVALLIUS VÄNERSBORGS SK 87.29 6.05 0.00 9.23 3.47 3.56 3.0716.00 6.16 2.50 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.40 10.27 Utg:104,96.. saknas
EjS STEFAN JONSSON STORA TUNA IK 0.00 0.00
EjS PÅL SKOGEDAL NORGES OF 0.00 0.00
EjS NIKLAS FALLGREN GUDHEMS IF 0.00 0.00
EjS ERIK THOLÉN OK SKOGSHJORTARNA 0.00 0.00
EjS ULRIK OLSSON BREDARYDS SOK 0.00 0.00
EjS BJÖRN KRISTIANSSON IFK GÖTEBORG 0.00 0.00
EjS LARS BJÖRKING OK SKOGSHJORTARNA 0.00 0.00
EjS FRANS ANDERSSON UDDEVALLA OK 0.00 0.00
EjS PETER WESTERBERG VÄNERSBORGS SK 0.00 0.00
EjS KRISTIAN GUSTAVSSON OK SKOGSHJORTARNA 0.00 0.00
| | | | | | | | | | |
H21 7920 m 156 140 56 59 62 67 70 95 101 102 103 104 113 144 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 420 440 640 400 280 780 270 550 700 280 380 450 880 380 340 220 270 110 130
1 ANDREAS WIKSTRÖM UDDEVALLA OK 65.53 2.43 3.08 5.04 3.04 2.17 5.43 2.57 4.48 5.07 3.16 2.54 4.57 8.01 3.06 3.16 2.24 2.05 0.33 0.30 10.17
2 PÅL BACKSTRÖM HALDEN SKIKLUBB 67.46 2.46 2.56 5.16 3.47 2.46 5.21 2.27 5.08 5.23 4.13 2.29 4.52 7.57 4.31 2.55 1.56 2.01 0.36 0.26 9.45
3 TROND CATO MARTINSEN MODUM OL 69.26 3.17 3.13 5.05 3.24 2.48 5.40 2.56 4.44 4.46 5.05 2.57 4.52 8.56 3.05 3.14 2.17 2.09 0.28 0.30 10.51
4 MATS KARLFELDT SÄVEDALENS AIK 70.32 4.15 3.03 4.57 3.05 2.56 7.56 2.56 4.40 5.00 3.34 2.51 4.39 8.30 3.57 3.03 1.49 2.18 0.33 0.30 10.43
5 PÄR LILJA IFK LIDINGÖ SOK 71.49 0.00
6 ANDERS LARSSON VÄNERSBORGS SK 71.56 3.01 3.23 5.36 3.23 2.31 5.47 2.29 5.31 5.31 3.51 4.17 5.33 8.22 4.03 3.08 2.18 2.10 0.34 0.28 10.27
7 MIKAEL ADRIAN ÅMÅLS OK 72.30 3.04 4.55 6.20 3.52 2.27 6.19 2.32 4.31 5.20 3.24 2.56 4.02 8.50 4.25 2.51 3.18 2.10 0.49 0.25 10.57
8 RUNE RYSTAD NTNUI 72.52 4.42 5.47 5.12 4.33 2.20 5.56 2.53 4.32 5.22 3.31 2.48 4.09 8.54 3.21 3.07 2.09 2.33 0.36 0.27 10.55
9 STAFFAN JOHANSSON TROLLHÄTTANS SK 74.16 4.02 2.45 5.31 3.03 2.21 6.48 2.51 4.32 7.53 3.50 2.53 5.26 8.57 4.11 2.45 3.38 1.55 0.33 0.22 10.21
10 TERJE GRANHEIM INDRE ÖSTFOLD OK 77.04 3.12 3.31 5.27 3.58 2.29 6.48 2.46 5.49 5.32 4.21 2.53 5.0912.18 4.01 3.07 2.04 2.37 0.34 0.28 10.23
11 HÅKAN JANSSON VÄNERSBORGS SK 77.15 2.59 3.16 5.39 3.37 2.43 6.24 3.10 5.21 5.35 5.28 3.30 6.03 9.41 4.08 3.09 2.58 2.24 0.34 0.36 9.59
12 TOMAS STIGSSON TROLLHÄTTANS SK 77.47 3.18 3.21 6.15 3.52 2.45 6.11 3.11 5.33 6.49 3.20 3.54 6.15 8.59 4.26 2.57 3.39 2.01 0.31 0.30 10.35
13 PER-ERIK ADRIANSSON ÅMÅLS OK 78.26 4.01 3.19 5.40 3.39 3.27 6.42 2.48 5.27 6.02 4.32 3.02 5.5510.06 4.22 3.27 2.15 2.34 0.37 0.31 9.47
14 LARS HAGSTEDT UDDEVALLA OK 80.16 3.28 3.28 7.04 4.44 3.02 6.26 2.55 6.28 5.44 4.05 2.45 5.3910.22 4.09 2.45 3.38 2.21 0.39 0.34 9.57
15 PETTER MAJOR FRÄMMESTAD IK 81.10 3.10 3.29 5.23 5.06 2.50 14.35 2.26 7.15 5.12 3.23 2.56 4.05 8.38 4.25 3.00 1.55 2.12 0.39 0.31 10.47
16 JÖRGEN STEGARD SKARPNÄCKS OL 82.13 3.50 3.39 6.45 4.19 3.44 6.43 3.00 5.43 5.06 3.29 6.03 5.44 9.09 4.00 3.03 4.15 2.34 0.39 0.28 9.55
17 ULF DANIELSSON ÅMÅLS OK 83.04 3.09 3.18 6.13 3.35 2.53 9.21 3.06 5.24 6.01 3.31 4.02 7.1710.52 3.39 3.24 3.05 2.54 0.41 0.39 10.11
18 HANS BÖRJESSON STENUNGSUNDS OK 84.01 3.55 4.50 5.31 4.09 3.13 6.57 2.57 5.21 6.05 5.01 3.21 6.3711.02 5.14 3.22 2.57 2.15 0.40 0.34 9.43
19 BJÖRN LÖVHAMMER STENUNGSUNDS OK 84.01 3.38 3.46 6.25 4.40 3.02 8.27 3.09 5.58 5.53 3.39 3.20 5.5910.36 5.27 3.10 3.29 2.20 0.36 0.27 10.29
20 JONAS NILSSON UDDEVALLA OK 84.42 3.56 3.28 9.37 4.01 2.42 6.00 3.11 5.49 6.31 3.45 4.12 6.4510.02 4.13 3.18 3.45 2.05 0.49 0.33 10.45
21 NIKLAS FALLGREN GUDHEMS IF 86.21 8.44 3.29 6.39 3.41 3.12 6.48 2.48 6.08 5.18 5.24 3.47 5.59 9.46 4.23 4.07 2.40 2.20 0.38 0.30 9.51
22 MAGNUS BENGTSSON SÄVEDALENS AIK 86.49 4.15 3.28 6.44 4.31 3.11 7.51 3.15 6.25 6.00 4.08 3.24 6.5710.16 4.57 4.53 2.45 2.29 0.44 0.36 10.31
23 MICHAEL LINDHOLM DRLR 89.05 8.03 3.54 5.34 3.57 3.23 8.27 3.09 5.59 6.27 3.34 3.31 5.5512.15 5.17 3.12 2.25 3.00 0.37 0.26 10.03
24 HENRIK LANDSTRÖM ÅMÅLS OK 89.23 5.56 3.40 6.39 3.46 3.16 7.49 3.27 5.56 6.17 4.25 3.47 6.4012.25 5.13 4.06 2.17 2.30 0.38 0.36 10.01
25 ERIK UNAAS INDRE ÖSTFOLD OK 92.01 3.35 3.48 5.56 4.23 5.26 7.08 3.56 6.27 7.57 5.27 3.40 7.2010.23 5.45 3.52 2.56 2.53 0.41 0.28 11.05
26 ROBERT ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 93.02 3.51 4.36 6.28 4.40 4.23 8.46 3.15 6.14 7.03 4.29 4.22 7.0212.02 5.34 4.00 2.25 2.40 0.38 0.34 9.41
27 LARS ASPLUND OK SKOGSVARGARNA 95.47 4.24 4.06 8.08 5.04 4.20 8.45 3.16 6.43 6.25 3.47 3.54 7.5713.03 5.10 3.27 2.51 3.15 0.41 0.31 10.15
28 HANS SVENSSON OK KULLINGSHOF 103.06 15.27 3.54 6.01 4.04 4.18 7.38 3.24 6.07 6.35 4.14 4.30 8.1112.31 6.02 4.24 1.59 2.46 0.30 0.31 10.41
29 MAGNUS ANDRÉASSON TROLLHÄTTANS SK 103.35 4.33 4.0113.21 4.41 3.32 7.36 3.19 7.3510.39 4.45 4.15 7.4512.59 4.13 3.19 2.39 3.06 0.40 0.37 9.49
30 MARTIN NORDIN VÄNERSBORGS SK 104.16 3.54 3.59 8.13 4.19 3.58 8.17 3.13 7.0712.03 4.39 4.23 6.2215.02 6.36 4.07 3.02 3.46 0.46 0.30 9.53
31 TOMMY KERÄNEN OK KULLINGSHOF 106.42 4.42 8.50 7.39 4.23 5.12 10.53 3.08 6.17 7.50 6.03 4.02 7.1716.06 3.49 3.50 2.28 2.59 0.41 0.33 10.19
32 ANDERS GIDENSTAM KUNGÄLVS OK 109.17 5.08 4.20 8.39 5.05 3.44 8.38 4.08 8.09 7.4010.42 4.27 8.2913.14 5.50 3.53 2.51 3.01 0.49 0.30 10.53
33 TOBIAS LANDSTRÖM ÅMÅLS OK 128.11 3.31 3.56 8.37 5.21 4.01 9.24 3.59 8.3210.3510.44 3.5914.5719.29 6.10 4.20 5.38 3.37 0.49 0.32 11.05
Utg TOMAS ANDERSSON OK GIPEN 24.29 3.09 3.21 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 2.04 2.32 0.38 0.37 11.03 Utg:56,59.. saknas
Utg CLAES TOMMY HERLAND INDRE ÖSTFOLD OK 27.34 5.03 9.37 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.44 0.38 10.13 Utg:56,59.. saknas
Utg PER BLAD UDDEVALLA OK 62.45 3.57 5.55 7.28 3.57 3.18 6.41 3.18 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.41 10.25 Utg:95,101.. saknas
Utg MIKAEL PALGRIM VÄNERSBORGS SK 66.06 2.58 3.21 5.50 3.22 2.30 9.14 3.07 5.35 5.43 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.34 11.01 Utg:102,103.. saknas
Utg ERIK AHLSTRÖM KUNGÄLVS OK 71.20 6.53 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.43 0.38 10.08:52 För tidig nollning -1.0
Utg MATTIAS SVENSSON IK GANDVIK 73.38 4.20 3.31 5.37 3.57 3.26 15.08 3.17 5.33 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.36 10.07 Utg:101,102.. saknas
Utg JÖRN TVETEN INDRE ÖSTFOLD OK 88.00 4.09 4.38 6.27 4.49 3.34 9.19 3.12 7.33 6.18 3.24 4.31 6.0711.13 5.46 0.00 0.00 0.00 0.00 7.00 10.37 Utg:135,147.. saknas
EjS MAGNUS LUNDH IK GANDVIK 0.00 0.00
EjS ANDREAS JAKOBSSON UDDEVALLA OK 0.00 0.00
EjS JÖRGEN HÅKANSSON IF HAGEN 0.00 0.00
| | | | | | | | |
H21M 6980 m 156 41 50 59 63 70 105 110 144 129 133 134 152 Starttid
Sträcklängder: 520 250 430 750 430 770 1120 720 580 450 300 130 400 130
1 SÖREN SCHWARZ DRLR 63.12 4.36 3.27 3.50 8.54 3.17 5.44 9.08 0.0013.42 3.21 2.25 1.19 3.03 0.26 10.35
2 ÖRJAN MAGNUSSON OK SKOGSVARGARNA 72.42 4.14 2.45 3.2312.22 4.15 8.2012.14 0.0013.32 3.54 2.21 1.38 3.10 0.34 10.39
3 HENRIK MAGNUSSON OK SKOGSVARGARNA 80.31 6.56 2.30 3.56 9.07 4.29 8.2815.48 0.0013.28 5.56 3.44 1.47 3.42 0.40 10.31
4 ERIK PÅLEDAL ÅMÅLS OK 81.13 4.24 3.28 4.04 8.57 4.17 11.5416.01 0.0013.03 5.09 3.25 2.41 3.13 0.37 10.27
5 LENNART HÖGLUND OK FLUNDREHOF 89.41 10.38 3.13 3.4913.06 6.03 8.4513.37 0.0016.26 4.27 2.51 2.05 4.07 0.34 9.56
6 THOMAS ASPLUND OK SKOGSVARGARNA 110.07 10.24 3.48 5.1412.05 6.05 11.3326.44 0.0017.52 5.38 3.32 2.31 3.59 0.42 10.15
Fel NIKLAS SAHLÉN IF HAGEN 82.54 4.37 6.34 5.19 9.46 5.41 7.3112.5513.41 5.10 3.28 4.14 3.25 0.33 9.58 Felst, sprungit fel bana
EjS MARTIN KJELLSTRÖM OK SKOGSVARGARNA 0.00 0.00
EjS JAN ERIK TVETEN INDRE ÖSTFOLD OK 0.00 0.00
| |
H20L 8690 m 158 140 54 59 62 67 70 101 102 103 104 107 111 142 114 130 133 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 540 340 590 450 280 780 270 990 290 380 450 510 700 290 490 410 290 130 270 110 130
1 ANDREAS IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 74.02 4.28 2.13 4.32 3.13 2.48 8.40 2.59 8.11 4.22 2.24 4.45 5.15 4.20 2.20 3.47 2.38 2.21 1.13 2.16 0.52 0.25 10.13
2 PER-ANDERS EGGERTSEN IF HAGEN 77.44 5.17 2.36 5.03 3.42 2.47 6.28 2.41 9.57 3.09 2.57 5.07 5.36 4.45 2.39 4.33 3.05 2.27 1.58 1.55 0.34 0.28 10.05
3 ALEXANDER BLOM OK SKÄRMEN 78.50 4.31 2.42 4.36 3.35 2.32 6.29 2.4610.51 2.47 3.01 5.16 5.15 5.54 2.31 4.17 3.36 2.06 3.08 1.58 0.33 0.26 9.57
4 KLAS BRINGERT UDDEVALLA OK 81.41 5.00 2.47 4.52 3.29 2.53 6.16 3.0710.13 3.11 5.11 4.54 5.55 5.29 2.53 5.17 3.32 1.50 2.01 1.54 0.32 0.25 10.07
5 JONATAN LARSSON UDDEVALLA OK 89.40 6.08 2.18 5.19 4.19 2.04 6.21 2.2612.02 4.09 4.34 5.12 8.57 5.47 2.48 6.27 3.29 2.37 1.41 2.10 0.26 0.26 9.59
6 MIKAEL LÖFVING IF HAGEN 90.51 4.27 2.27 8.36 4.07 2.12 8.10 2.4312.58 4.07 3.00 5.03 6.12 5.39 2.48 5.59 3.05 2.01 4.03 2.14 0.33 0.27 10.17
7 JOHAN JACOBSSON OK KROPPEFJÄLL 92.59 6.26 2.45 5.28 4.47 4.22 8.24 3.0012.45 4.02 3.01 5.07 6.02 5.41 2.50 6.02 2.59 1.58 4.13 2.07 0.32 0.28 10.15
8 JOHN HENRIKSSON UDDEVALLA OK 95.23 4.30 3.50 5.47 4.29 2.58 7.02 2.4611.13 3.23 3.22 6.5010.13 6.12 2.48 8.36 3.23 2.50 1.52 2.12 0.35 0.32 9.55
9 JON LARSSON OK KULLINGSHOF 97.43 11.25 2.51 5.18 3.43 3.24 6.54 2.3614.28 3.21 3.15 4.59 5.23 5.53 2.57 8.34 4.19 2.27 2.20 2.41 0.33 0.22 10.01
10 ANDREAS CLAESSON OK KULLINGSHOF 105.42 6.41 2.54 6.41 4.29 2.46 7.24 3.4014.08 3.52 3.14 11.02 8.35 6.31 3.53 6.47 3.45 2.57 2.02 2.47 0.55 0.39 10.09
11 HANS GIDENSTAM KUNGÄLVS OK 153.56 7.39 4.16 9.51 6.40 4.50 10.48 4.5717.05 7.40 6.07 18.18 9.3311.55 0.0013.45 7.02 4.45 2.50 4.21 0.49 0.45 10.03
Utg ANDERS OLSSON IF HAGEN 90.52 7.31 2.58 6.36 4.14 2.42 8.38 3.3213.54 4.32 4.01 12.25 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.41 9.53 Utg:107,111.. saknas
EjS ANDREAS HOLMQVIST HESTRA IF 0.00 0.00
EjS ERIK FRICK TROLLHÄTTANS SK 0.00 0.00
EjS ERIK LINDGREN IF HAGEN 0.00 0.00
EjS MARTIN HOGEDAL IF HAGEN 0.00 0.00
| | | |
H20M 5880 m 31 41 50 59 63 65 108 114 131 133 134 152 Starttid
Sträcklängder: 420 370 430 750 440 490 960 650 450 260 130 400 130
1 KRISTOFFER JIDETOFT STÅNGENÄS AIS 63.49 3.22 3.05 4.00 9.03 5.33 6.2910.15 7.12 5.07 2.22 3.46 3.10 0.25 10.15
2 PETER AHLSTRÖM KUNGÄLVS OK 64.03 3.03 3.45 3.23 8.47 5.51 4.3812.30 9.07 5.52 2.01 2.06 2.31 0.29 10.11
3 JOHAN HELLQVIST IDEFJORDENS SK 70.37 4.21 5.37 3.2310.27 4.56 5.5610.08 8.15 7.14 2.57 3.50 3.05 0.28 9.59
4 JOHAN ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 81.56 4.57 5.17 5.06 9.30 4.50 6.3418.5011.09 5.52 3.56 1.52 3.32 0.31 10.19
|
H18L 7340 m 157 140 56 62 67 70 95 100 112 113 144 145 134 147 152 Starttid
Sträcklängder: 470 400 650 660 780 270 550 740 1160 160 380 340 250 290 110 130
1 ANDREAS ARONSSON IF HAGEN 56.18 4.09 2.32 6.25 4.47 5.21 2.11 4.52 4.57 9.15 1.28 3.02 2.40 1.49 1.59 0.29 0.22 11.18
2 MARTIN LINDKVIST STENUNGSUNDS OK 56.31 3.18 3.06 5.42 4.56 5.50 2.39 4.37 5.02 8.26 1.38 3.15 2.47 2.02 2.14 0.34 0.25 9.53
3 ERIK JOHANSSON OK KULLINGSHOF 57.19 3.21 2.41 5.22 4.33 6.00 5.09 4.43 5.06 8.34 1.28 3.10 2.21 1.50 2.03 0.37 0.21 11.12
4 NIKLAS NORDSJÖ IF HAGEN 57.22 3.59 3.23 4.38 4.22 6.38 2.37 5.51 4.56 8.00 1.33 3.33 2.27 1.52 1.54 1.12 0.27 11.06
5 CHRISTIAN KARLDÉN KVILLEBYNS SK 58.54 3.51 4.26 4.53 4.31 5.45 2.33 4.34 5.42 9.57 1.43 3.23 2.41 1.58 1.57 0.35 0.25 11.04
6 MARTIN SAND UDDEVALLA OK 59.07 6.05 2.41 4.38 4.35 7.04 2.13 4.50 5.01 9.17 1.30 3.49 2.38 2.00 1.54 0.29 0.23 11.16
7 JOHAN FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA 59.54 3.09 2.46 5.01 4.29 5.53 2.20 5.08 7.50 8.40 1.56 3.50 2.37 3.04 2.09 0.33 0.29 11.20
8 DAVID JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 61.31 3.41 3.10 5.20 5.26 6.22 2.50 5.44 5.26 9.40 1.59 3.53 2.48 2.04 2.08 0.37 0.23 11.08
9 TORBJÖRN EKSTRÖM UDDEVALLA OK 62.32 3.04 3.29 6.47 4.47 6.05 3.25 4.26 6.43 9.35 1.23 3.28 3.39 2.47 1.58 0.35 0.21 9.57
10 JOEL SANDERI LIDKÖPINGS VSK 65.49 4.00 3.23 6.04 6.42 6.30 2.58 4.49 6.0210.24 1.47 3.47 2.44 3.18 2.20 0.36 0.25 11.00
11 GUSTAV WENNERBERG OK KLYFTAMO 66.20 3.37 3.31 5.37 5.17 6.28 2.46 6.01 6.0410.43 1.52 4.52 3.03 2.37 2.56 0.29 0.27 9.49
12 FREDRIK FLODMARK TULLINGE SK 67.58 4.00 3.32 5.14 5.33 8.39 3.26 5.56 5.5410.10 1.46 4.10 3.47 2.03 2.48 0.35 0.25 11.24
13 JOHANNES BEJBOM UDDEVALLA OK 69.56 6.47 4.11 5.27 5.15 6.31 3.06 5.54 7.4910.34 1.34 3.59 2.44 2.24 2.43 0.34 0.24 11.22
14 RIKARD WASS IF HAGEN 70.26 7.04 3.01 5.14 8.41 6.21 3.26 5.32 7.26 9.50 1.43 4.13 2.54 2.04 2.00 0.31 0.26 9.51
15 RIKARD LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 75.23 5.11 3.37 6.15 6.29 6.13 4.29 6.1910.0310.54 2.07 4.34 3.05 2.22 2.36 0.36 0.33 11.14
16 MATTIAS JOSEFSSON UDDEVALLA OK 79.06 5.45 3.45 5.58 8.21 9.10 3.29 7.05 8.5311.13 1.47 4.15 3.28 2.19 2.38 0.37 0.23 11.09:48 För tidig nollning -1.0
17 JOHANNES CLAESSON OK KULLINGSHOF 82.15 4.17 4.42 5.44 5.3511.09 3.04 6.1310.1211.48 2.28 5.11 3.32 4.09 3.04 0.35 0.32 9.59
18 OLOF SVENSSON OK SKOGSHJORTARNA 82.24 3.51 3.54 6.48 8.09 7.27 4.13 8.21 9.3612.54 1.45 5.34 0.00 6.27 2.16 0.35 0.34 11.02
Utg ANDREAS HOLM HALDEN SKIKLUBB 67.22 3.06 4.39 8.13 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 51.24 9.55 Utg:62,67.. saknas
| | | |
H18 6800 m 157 140 54 59 63 97 100 112 113 144 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 470 400 600 450 430 1500 190 1160 160 370 350 220 270 100 130
1 HENRIK JOHANSSON HAGABY GOIF 60.41 4.19 3.55 5.08 4.33 3.16 14.52 1.53 9.04 1.30 4.00 2.52 2.07 2.03 0.39 0.30 10.06
2 PONTUS DANIELSSON IF HAGEN 69.36 5.23 4.36 6.27 4.37 4.42 16.03 2.06 9.09 1.36 4.40 3.14 3.02 2.58 0.34 0.29 10.00
3 MATTIAS BAGGE-JOHANSSON OK SKÄRMEN 71.33 4.05 3.38 6.40 4.22 3.16 18.04 3.0410.18 1.33 5.22 3.25 4.19 2.20 0.37 0.30 10.36
4 JOHAN KARLSSON OK FLUNDREHOF 78.44 4.47 5.14 6.45 5.40 3.54 18.53 2.2812.44 1.54 5.47 4.18 2.35 2.43 0.37 0.25 9.55
5 NIKLAS HÖGNERT OK FLUNDREHOF 89.58 5.39 4.42 9.55 6.20 3.56 20.15 3.3013.40 2.13 7.52 4.23 3.47 2.40 0.35 0.31 10.18
EjS JON ANDERSSON EDS SKIDKLUBB 0.00 0.00
EjS THORBJÖRN EKSTRÖM UDDEVALLA OK 0.00 0.00
EjS GUSTAF WENNERBERG OK KLYFTAMO 0.00 0.00
| |
H16 5230 m 156 53 55 57 61 108 111 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 420 760 490 290 490 690 510 460 390 230 270 100 130
1 JOHAN SPETZ STENUNGSUNDS OK 44.08 3.13 4.59 5.16 2.35 4.48 5.52 4.11 3.49 4.12 2.05 2.10 0.33 0.25 10.15
2 MORTEN BRUNES MODUM OL 45.28 3.04 4.28 5.22 2.30 6.08 5.09 3.55 3.26 4.11 2.04 4.18 0.28 0.25 10.17
3 KARL LARSSON OK KULLINGSHOF 47.38 4.09 5.12 4.23 3.16 4.11 6.00 5.25 4.21 4.12 3.05 2.25 0.35 0.24 10.05
4 PONTUS BLOM OK SKÄRMEN 47.54 3.16 4.54 3.56 3.43 4.08 5.28 4.27 6.37 3.12 3.29 3.00 1.18 0.26 9.57
5 MORGAN RUNDSTRÖM OK SKÄRMEN 48.17 4.07 5.41 5.39 2.53 4.30 6.10 4.40 5.09 3.58 2.06 2.31 0.27 0.26 10.21
6 RICKARD SKÖLD STENUNGSUNDS OK 50.01 3.04 8.37 4.24 3.09 4.09 6.05 4.26 4.14 4.14 3.17 3.03 0.56 0.23 9.59
7 KARL TISELIUS OK KÅRE 50.33 3.22 6.58 5.31 3.27 5.27 6.09 4.09 5.17 3.45 2.47 2.36 0.35 0.30 10.19
8 EIRIK WATTERDAL OL TÖNSBERG 51.38 6.55 4.52 4.22 2.42 4.47 9.33 5.16 4.50 3.14 2.13 2.01 0.30 0.23 10.31
9 FREDRIK LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 55.42 3.39 8.06 6.02 3.49 6.14 7.13 4.49 5.48 4.04 2.20 2.35 0.37 0.26 10.43
10 MAGNUS CARLSTEDT SÄVEDALENS AIK 56.11 4.20 9.03 5.00 2.51 4.15 5.56 5.2610.05 3.56 2.00 2.25 0.34 0.20 10.03
11 GUSTAV ÖSTLING OK SKOGSHJORTARNA 56.20 4.1910.01 4.52 3.23 6.03 6.58 5.20 5.20 3.57 2.15 2.58 0.30 0.24 10.13
12 MARTIN AUGUSTSSON OK SKÄRMEN 58.13 7.11 5.19 5.48 2.44 5.01 6.48 4.55 6.44 6.19 3.30 2.45 0.39 0.30 9.53
13 GUSTAV ENANDER VÄNERSBORGS SK 58.16 6.06 6.13 5.20 4.18 8.58 7.00 5.17 4.28 3.57 3.01 2.37 0.39 0.22 10.37
14 RICKARD HILMERSSON OK KLYFTAMO 58.23 5.2010.25 4.52 4.23 4.42 6.06 7.06 5.48 3.50 2.39 2.07 0.34 0.31 10.45
15 JENS PETTER ANDERSEN HALDEN SKIKLUBB 60.32 4.09 5.09 9.36 2.46 4.54 12.47 5.25 4.59 4.00 3.05 2.25 0.49 0.28 10.25
16 KARL LARSSON UDDEVALLA OK 60.56 10.34 5.49 6.22 3.05 4.55 7.03 6.02 6.08 4.14 2.03 3.43 0.36 0.22 10.01
17 MARTIN FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA 62.23 6.09 5.08 9.43 2.38 4.52 12.33 6.20 4.46 4.08 2.37 2.17 0.46 0.26 10.23
18 NIKLAS NILSSON OK GIPEN 62.34 3.1912.18 4.40 3.25 8.08 8.29 5.15 5.38 4.22 2.49 2.40 0.57 0.34 9.55
19 NIKLAS WESTERBERG IF HAGEN 62.46 3.3815.32 6.19 3.52 7.22 6.34 4.44 5.04 3.55 2.20 2.28 0.33 0.25 10.11
20 JON SJÖDIN OK KLYFTAMO 62.58 9.43 9.20 5.42 3.39 5.26 9.18 4.43 4.34 4.49 2.07 2.32 0.36 0.29 10.07
21 FAJER WENNERBERG OK KLYFTAMO 65.38 10.01 6.07 5.23 7.51 8.12 6.45 5.04 6.09 4.10 2.21 2.30 0.37 0.28 10.33
22 ERIK BÖRJESSON OK SKOGSVARGARNA 68.13 15.05 8.23 6.24 3.37 6.25 6.35 4.41 6.03 4.40 2.52 2.24 0.39 0.25 10.09
23 MARCUS JOHNSSON OK KULLINGSHOF 71.36 7.4611.16 6.35 9.41 6.06 7.17 4.51 4.57 0.00 9.36 2.34 0.34 0.23 10.27
24 FREDRIK JANSSON STÅNGENÄS AIS 78.40 9.18 8.5614.33 6.10 6.12 7.30 7.33 6.44 4.34 2.56 3.12 0.32 0.30 9.51
EjS PETER JOSEFSSON STÅNGENÄS AIS 0.00 0.00
EjS PATRIK JOHANSSON UDDEVALLA OK 0.00 0.00
EjS JONAS JIDETOFT STÅNGENÄS AIS 0.00 0.00
| | | | | |
H16L 4520 m 154 41 47 50 69 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 360 240 990 630 530 400 250 300 130
1 MICHAEL BREMERT OK SKOGSHJORTARNA 48.10 2.22 2.48 4.45 3.1013.30 6.23 6.19 3.32 2.22 2.33 0.26 10.57
2 ESPEN UNAAS INDRE ÖSTFOLD OK 56.19 4.27 3.14 5.29 2.2514.15 8.13 6.20 4.52 2.38 3.36 0.50 11.05
3 RICKARD SANDIN IDEFJORDENS SK 64.02 3.30 4.40 4.49 6.0418.24 8.36 7.19 4.54 2.49 2.30 0.27 11.09
4 FREDRIK HOLM HALDEN SKIKLUBB 79.37 3.43 4.00 6.02 4.1033.05 10.10 7.04 5.07 3.13 2.39 0.24 9.58
5 BO DAHLQVIST IDEFJORDENS SK 124.09 12.35 6.5321.50 5.3530.26 14.1212.55 9.13 5.07 4.49 0.34 10.53
EjS FREDRIK JANSSON STÅNGENÄS AIS 0.00 0.00
| |
H14 4030 m 154 41 50 60 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 430 570 730 530 400 250 300 130
1 DANIEL HJORTVALL BORÅS GIF 31.44 2.16 2.11 3.18 4.50 6.48 4.35 3.17 2.06 1.54 0.29 11.04
2 DAVID BEJBOM MUNKEDALS SOK 31.55 2.22 3.09 3.05 4.20 6.31 4.37 3.24 1.55 2.05 0.27 10.36
3 FREDRIK JOHANSSON OK KULLINGSHOF 32.26 2.14 2.21 2.54 5.59 7.17 4.36 2.47 1.58 1.54 0.26 10.52
4 ÖYVIND WATTERDAL OL TÖNSBERG 35.41 2.26 2.17 5.35 5.51 6.27 5.18 3.03 1.59 2.20 0.25 10.54
5 EMANUEL WINBLAD OK SKOGSMUNKEN 37.02 2.56 2.49 4.03 5.38 7.40 5.00 3.42 2.34 2.12 0.28 10.50
6 GUSTAV ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 38.45 2.41 2.39 3.43 6.0210.54 4.58 3.14 1.58 2.07 0.29 10.46
7 MAGNUS HOV HALDEN SKIKLUBB 39.42 2.44 2.28 3.23 9.25 8.10 5.11 3.34 2.14 2.07 0.26 10.30
8 DANIEL OLSSON MUNKEDALS SOK 40.05 2.50 3.16 3.56 5.24 8.37 5.56 4.37 2.22 2.37 0.30 11.00
9 ERIK ANDERSSON OK KULLINGSHOF 43.21 2.51 2.36 6.54 6.4610.56 5.00 3.18 2.02 2.28 0.30 10.42
10 ANDERS LUNDIN STENUNGSUNDS OK 45.22 3.09 3.05 5.31 5.55 8.54 6.51 3.44 5.29 2.12 0.32 10.48
11 ERIK SKAAR RYDA SKIDKLUBB 47.21 2.58 4.55 4.26 6.3413.51 5.51 3.50 2.20 2.09 0.27 10.32
12 HENRIK BAGGE-JOHANSSON OK SKÄRMEN 48.44 2.48 3.22 3.36 6.1716.26 6.24 3.26 3.49 2.10 0.26 10.44
13 DANIEL IVARSSON TROLLHÄTTANS SK 48.47 2.52 2.39 4.25 7.1416.57 6.19 3.26 2.07 2.22 0.26 11.06
14 JONATAN STRÖMNER STENUNGSUNDS OK 50.28 3.26 3.20 4.46 7.5512.25 7.12 5.04 3.13 2.34 0.33 10.38
15 MARCUS KARLDÉN KVILLEBYNS SK 51.33 3.08 3.17 9.59 8.0410.11 6.56 4.14 2.47 2.29 0.28 10.40
16 JOHAN ANDERSSON OK KULLINGSHOF 55.51 3.07 3.03 4.5212.3313.58 6.37 5.15 3.18 2.41 0.27 11.02
17 TORBJÖRN KRISTIANSSON OK KROPPEFJÄLL 57.35 3.37 4.03 5.59 9.4114.34 9.28 4.22 2.48 2.31 0.32 10.34
18 MIKAEL AXELSSON OK SKOGSHJORTARNA 58.47 2.52 3.24 4.06 7.4012.10 15.21 5.28 4.41 2.38 0.27 10.56
19 JOHANNES NILSSON OK GIPEN 60.41 5.57 3.42 7.55 9.1213.39 5.51 4.18 7.11 2.21 0.35 9.53
20 JAKOB SKÖLD STENUNGSUNDS OK 65.23 3.05 4.26 5.02 7.3124.42 7.56 6.10 3.19 2.45 0.27 9.57
21 RASMUS BLOM OK SKÄRMEN 77.30 3.57 3.35 8.1220.0313.09 16.51 4.31 3.40 3.00 0.32 9.55
EjS MARTIN GIDENSTAM STENUNGSUNDS OK 0.00 0.00
| | | | |
H14L 3400 m 39 43 141 51 110 144 129 152 Starttid
Sträcklängder: 480 200 410 170 600 580 450 380 130
1 TOBIAS JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 40.39 5.32 2.05 4.30 2.29 0.00 17.10 5.16 3.07 0.30 10.52
2 CARL NORSTEN HERRLJUNGA SK 44.43 9.37 2.59 4.51 2.07 0.00 16.53 4.31 3.15 0.30 11.08
3 KIM STENBERG IFK GÖTEBORG 46.05 9.17 2.20 6.41 1.54 0.00 15.47 5.43 3.48 0.35 11.00
4 HENRIK DAVALLIUS UDDEVALLA IS 46.06 4.11 2.17 5.58 1.56 0.00 20.18 6.38 4.16 0.32 11.06
5 DAVID MAGNUSSON UDDEVALLA IS 48.53 5.25 2.42 6.03 1.58 0.00 21.41 5.26 5.08 0.30 10.50
6 ANDERS DAVALLIUS UDDEVALLA IS 51.30 4.07 2.43 6.21 2.53 0.00 22.20 8.03 4.27 0.36 10.58
7 THOMAS BJURSTRÖM OK SKOGSMUNKEN 53.36 5.53 3.17 6.22 2.21 0.00 24.38 6.08 4.20 0.37 10.48
8 CHRISTOFFER GUSTAVSSON OK KULLINGSHOF 55.24 5.48 3.25 8.14 2.44 0.00 24.25 5.59 4.20 0.29 10.46
9 JOHAN STRÄNG MUNKEDALS SOK 55.50 8.22 2.56 5.28 1.47 8.59 16.50 6.12 4.44 0.32 9.57
10 ROBERT KARLSSON HERRESTADS AIF 58.35 4.29 3.03 6.47 2.41 0.00 31.11 6.42 3.08 0.34 10.54
11 DAVID GUSTAFSSON OK GIPEN 68.32 7.11 3.07 8.32 2.12 0.00 34.53 6.53 5.09 0.35 11.02
12 JOAKIM JOHANSSON FRÄMMESTAD IK 101.16 5.26 2.55 8.35 2.10 0.00 70.10 6.09 5.09 0.42 11.04
13 BJÖRN KARLSSON FRÄMMESTAD IK 109.09 4.33 3.09 9.56 3.12 0.00 76.19 6.18 5.09 0.33 10.56
| | |
H12 2880 m 39 41 50 47 43 128 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 480 210 430 240 260 410 170 250 300 130
1 MIKAEL ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 29.17 4.07 2.08 4.28 2.46 2.32 4.41 2.52 2.44 2.32 0.27 10.12
2 DENNIS LUNDBORG TROLLHÄTTANS SOK 29.45 3.24 1.32 3.30 1.54 2.09 6.38 1.36 6.24 2.11 0.27 10.42
3 OSCAR VÅNGELL LINKÖPINGS OK 30.48 4.36 1.53 4.03 3.39 2.18 5.43 3.25 2.36 2.05 0.30 10.00
4 PATRIK KARLSSON OK SKOGSMUNKEN 31.16 4.11 1.58 4.19 3.21 2.41 5.39 2.44 3.34 2.16 0.33 10.36
5 JOHAN IVARSSON TROLLHÄTTANS SK 31.51 4.03 3.09 5.05 2.44 2.40 5.26 2.22 3.15 2.38 0.29 10.44
6 CALLE STENBERG OK SKOGSHJORTARNA 31.57 5.32 1.23 3.35 1.58 2.06 6.27 1.49 6.22 2.15 0.30 10.40
7 TOR ANDREAS ANDERSEN HALDEN SKIKLUBB 32.07 4.23 3.12 3.44 2.56 2.20 4.41 4.18 3.15 2.53 0.25 10.34
8 NICLAS SAHLIN VÄNERSBORGS SK 32.24 3.59 2.20 5.34 3.59 2.32 5.13 2.31 3.08 2.37 0.31 10.08
9 PER SPETZ STENUNGSUNDS OK 34.26 4.11 2.18 4.35 3.24 4.13 7.03 2.16 3.07 2.50 0.29 10.28
10 DANIEL AXELSSON OK SKOGSVARGARNA 35.10 6.25 2.17 4.18 2.15 2.13 7.11 2.55 2.46 4.19 0.31 9.56
11 BJÖRN SVENSSON TROLLHÄTTANS SOK 35.48 4.23 2.15 4.43 2.27 8.14 4.58 1.54 3.39 2.45 0.30 9.58
12 DAVID EMILSSON GUDHEMS IF 36.12 6.21 4.02 5.07 2.32 2.28 4.47 4.19 3.07 2.54 0.35 10.30
13 JIMMY ANDERSSON OK KULLINGSHOF 36.50 6.10 1.52 5.37 3.20 3.53 7.31 2.54 2.31 2.31 0.31 10.14
14 DANIEL LARSSON VÄNERSBORGS SK 36.59 4.35 2.02 4.07 2.14 3.08 13.24 2.04 2.39 2.17 0.29 10.18
15 EMIL UNAAS INDRE ÖSTFOLD OK 38.07 7.36 2.43 4.10 2.18 2.42 7.40 2.46 4.49 2.49 0.34 10.02
16 EMIL JOHANSSON TROLLHÄTTANS SK 38.08 5.14 2.07 5.12 4.33 2.58 6.56 4.03 3.19 3.12 0.34 10.22
17 PATRIK HANSSON HERRESTADS AIF 41.06 8.15 3.04 6.40 3.25 2.40 8.33 2.49 2.25 2.44 0.31 10.10
18 LINUS NILSSON OK GIPEN 44.47 7.15 2.07 7.45 4.02 2.27 4.17 7.07 4.50 4.21 0.36 10.38
19 TOBIAS JOHANSSON ÅMÅLS OK 46.58 5.21 3.14 5.15 9.03 2.47 9.13 6.30 2.32 2.31 0.32 10.04
20 PONTUS CARLSSON TROLLHÄTTANS SOK 47.03 4.34 5.44 6.13 4.07 3.08 8.16 2.43 4.30 7.15 0.33 10.06
21 ADAM HANSSON OK SKOGSMUNKEN 47.23 7.53 6.04 6.35 3.21 2.32 5.55 5.44 5.40 3.08 0.31 10.26
22 JESPER WASSBLAD UDDEVALLA OK 48.26 7.03 6.37 8.35 3.39 3.11 5.41 4.50 5.23 2.55 0.32 10.20
23 KARL JANSSON FRÄMMESTAD IK 52.49 6.46 2.00 5.44 2.1312.06 9.52 5.55 4.35 3.08 0.30 10.46
24 OSCAR GUSTAVSSON IDEFJORDENS SK 57.00 6.12 3.4710.58 5.19 4.17 14.03 5.16 3.22 3.15 0.31 10.15:30 För tidig nollning -1.0
25 SIMON OLSSON FRÄMMESTAD IK 66.47 20.44 2.06 5.39 2.1712.01 10.02 5.35 4.44 3.09 0.30 10.32
EjS LARS OLE GROTTENBERG HALDEN SKIKLUBB 0.00 0.00
| | | | | |
H12L 2530 m 40 159 141 51 47 127 146 152 Starttid
Sträcklängder: 570 260 200 180 250 420 380 140 130
1 DAVID ERIKSSON OK GIPEN 19.10 3.50 1.31 2.46 2.07 2.15 0.00 5.30 0.41 0.30 10.35
2 MARCUS ANDERSSON IDEFJORDENS SK 20.19 4.29 1.49 3.34 1.43 2.19 0.00 4.52 1.00 0.33 10.43
3 ARVID JOGBRATT RYDA SKIDKLUBB 23.24 5.08 2.27 2.31 2.52 3.26 0.00 5.40 0.48 0.32 10.31
4 TOBIAS KARLSSON OK SKOGSMUNKEN 23.58 5.35 2.40 2.34 1.54 3.02 0.00 6.33 1.05 0.35 10.33
5 KARL-OSKAR JOGBRATT RYDA SKIDKLUBB 27.24 4.27 2.07 3.05 6.26 3.30 0.00 6.13 1.05 0.31 10.41
6 JOHAN HANSSON IDEFJORDENS SK 27.33 5.31 2.12 3.01 2.58 3.26 0.00 8.39 1.10 0.36 10.29
7 NIKLAS LINDSTRÖM OK SKÄRMEN 31.58 5.38 3.14 4.44 6.34 3.28 0.00 6.32 1.07 0.41 10.37
8 JÖRGEN GUSTAVSSON OK KULLINGSHOF 32.15 5.50 0.00 0.00 3.12 5.30 0.00 8.05 1.00 0.32 10.39 Fel: 159 saknas
9 ERIK HELLQVIST TROLLHÄTTANS SK 34.30 4.46 1.46 3.54 4.5211.31 0.00 6.13 0.53 0.35 10.25
10 CARL BRÄCK KVILLEBYNS SK 35.30 7.10 4.06 5.02 2.11 3.30 0.0010.54 2.00 0.37 10.27
11 HALLVARD NORDBRÖDEN HALDEN SKIKLUBB 37.12 7.20 3.20 6.36 4.18 3.51 0.0010.09 1.06 0.32 10.23
12 JOHAN ABRAHAMSSON FRÄMMESTAD IK 38.21 8.40 1.50 4.07 3.2812.43 0.00 6.11 0.49 0.33 10.21
EjS MIKAEL GUSTAFSSON FRÄMMESTAD IK 0.00 0.00
| | |
H10 2260 m 32 40 42 46 48 127 146 152 Starttid
Sträcklängder: 330 240 160 250 150 480 380 140 130
1 SIMON SANDERI LIDKÖPINGS VSK 15.49 2.25 1.48 1.29 1.39 1.18 0.00 5.42 0.50 0.38 10.23
2 ANTON SJÖDIN OK SKOGSHJORTARNA 15.55 2.26 1.39 1.34 2.02 1.19 0.00 5.21 1.06 0.28 10.17
3 RASMUS CARLSSON LIDKÖPINGS VSK 16.44 3.01 1.42 1.24 1.49 1.15 3.30 2.33 0.53 0.37 9.57
4 RAGNAR HELLSVIK IK GANDVIK 16.51 2.43 1.41 1.15 1.55 1.29 3.11 2.35 1.27 0.35 9.53
5 ALBERT SKAAR RYDA SKIDKLUBB 17.58 2.58 1.49 1.33 1.57 1.28 0.00 6.32 1.01 0.40 10.09
6 ANTON KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 18.02 2.40 2.33 1.35 1.59 1.15 3.56 2.18 0.00 1.46 10.05
7 MIKAEL JOHANSSON OK SKÄRMEN 18.19 2.50 1.58 1.26 2.06 1.26 0.00 6.52 1.02 0.39 10.21
8 SIMON ANDERSSON OK KULLINGSHOF 18.24 2.57 1.57 1.22 2.13 1.29 0.00 7.02 0.57 0.27 10.15
9 KASPER REIDERSTEDT OK SKOGSHJORTARNA 19.06 3.27 1.45 1.26 2.12 1.10 3.23 2.27 2.43 0.33 9.59
10 SEBASTIAN BÄCKSTRÖM HESTRA IF 20.09 3.14 2.12 1.35 2.34 1.37 0.00 7.13 1.10 0.34 10.11
11 NIKLAS NILSSON OK GIPEN 20.35 3.31 2.16 2.23 2.25 1.31 0.00 7.00 0.51 0.38 10.13
12 MICHAEL STENBERG IFK GÖTEBORG 21.13 3.04 2.07 2.10 2.29 2.00 3.43 3.07 0.00 2.33 10.03
13 KERRY GUSTAVSSON OK KULLINGSHOF 25.09 4.42 3.01 2.10 3.00 2.10 0.00 8.09 1.20 0.37 10.25
14 TOMMY STENKVIST RYDA SKIDKLUBB 27.42 4.26 2.17 1.51 6.50 2.01 0.00 8.32 1.08 0.37 10.19
15 JONAS HARDER IF HAGEN 30.50 3.01 1.58 1.4911.11 1.11 6.28 3.33 0.00 1.39 9.55
16 MARCUS KARLSSON OK SKOGSMUNKEN 38.07 5.15 3.35 3.00 3.49 2.49 0.0012.03 6.56 0.40 10.01
EjS MARCUS HANSSON HERRESTADS AIF 0.00 0.00
| | | |
D70 3270 m 154 41 53 110 144 145 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 530 460 580 340 240 300 130
1 ELVY FREDIN STIGSÖKARNA 50.47 4.03 4.14 9.24 0.0017.33 6.07 5.27 3.12 0.47 10.38
2 SIGNE NYMAN UDDEVALLA IS 54.40 4.35 5.08 7.42 0.0023.32 6.03 3.16 3.32 0.52 10.32
3 VIVAN WIGNÄS LERUMS SOK 95.28 6.4510.2029.38 0.0028.51 10.13 4.20 4.21 1.00 10.44
|
D65 3270 m 154 41 53 110 144 145 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 530 460 580 340 240 300 130
1 ANN-MARIE PERSSON IK GANDVIK 49.30 4.34 4.43 8.00 0.0018.42 6.13 3.14 3.17 0.47 10.20
2 KETTY AHLIN STORA TUNA IK 50.48 4.57 4.35 8.00 0.0019.38 6.23 3.05 3.22 0.48 10.14
3 STINA ANDERSSON UDDEVALLA OK 56.13 5.11 5.53 7.52 9.1113.00 6.38 3.47 3.53 0.48 10.02
4 BARBRO SVENSSON UDDEVALLA IS 57.05 6.08 6.5612.52 0.0017.38 6.14 3.18 3.15 0.44 10.08
5 SYLVIA ANDERSSON OK FLUNDREHOF 65.20 9.01 7.2210.57 0.0019.50 6.58 5.35 4.39 0.58 10.05
6 GRETA HÖGLUND OK FLUNDREHOF 68.10 4.39 5.0613.04 0.0018.03 12.51 9.24 4.14 0.49 10.11
7 BERTA SJÖSTRÖM OK FLUNDREHOF 101.36 5.32 5.3529.19 0.0038.41 13.08 3.56 4.26 0.59 10.17
| |
D60 3270 m 154 41 53 110 144 145 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 530 460 580 340 240 300 130
1 BIRGIT LÅNG OK KLYFTAMO 38.00 3.26 3.04 5.58 6.35 7.32 5.16 2.46 2.43 0.40 10.07
2 KERSTIN FREDRIKSSON LJUNGSKILE FK 38.23 3.41 3.41 7.47 0.0012.02 4.54 2.49 2.50 0.39 10.22
3 MARGARETA HOLMBERG IF HAGEN 45.22 4.25 4.25 6.55 0.0015.57 6.06 3.19 3.22 0.53 10.16
4 LISBETH JOHANSSON SÖDERTÄLJE/NYKVARN 50.58 5.28 4.57 7.38 7.2310.42 6.34 3.40 3.47 0.49 10.13
5 MAIJA DROTZ HESTRA IF 56.40 4.08 4.04 5.46 7.2220.51 6.39 3.03 3.52 0.55 10.01
6 INGRID BORGLIDEN VÄNERSBORGS SK 70.39 4.45 5.11 8.25 9.2727.47 6.53 3.44 3.32 0.55 10.04
7 GERD BROBACK OK FLUNDREHOF 87.05 5.40 6.3911.47 0.0041.04 9.53 7.14 3.53 0.55 10.19
EjS ULLA HOLMBERG LJUNGSKILE FK 0.00 0.00
| |
D55 3530 m 156 143 110 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 420 760 520 710 390 230 270 100 130
1 BIRGITTA STENSTRÖM VÄNERSBORGS SK 39.10 4.49 7.28 0.0014.12 4.55 3.35 2.34 1.06 0.31 10.47
2 LILLEMOR LORÉN OK FRISENE 53.55 7.5111.29 0.0018.12 6.36 3.38 4.30 0.58 0.41 10.57
3 GUNVOR JONSSON VÄNERSBORGS SK 54.12 5.21 8.37 0.0019.39 6.04 8.40 4.10 0.56 0.45 10.51
4 INGRID LOME-HAGMAN KOLBOTN & SKIMT O-LAG 54.56 10.1215.11 0.0015.28 5.16 4.25 2.57 0.49 0.38 11.05
5 LOTTA GRANHOLM LINKÖPINGS OK 56.44 9.39 9.38 0.0017.57 0.00 12.56 5.03 0.54 0.37 10.45
6 ANITA JUNFORS OK SKOGSHJORTARNA 61.11 6.02 9.24 0.0025.36 7.09 8.17 3.18 0.48 0.37 10.59
7 ELVY BÖRJESSON OK ALEHOF 69.49 10.2811.28 0.0029.11 7.13 4.32 4.54 1.08 0.55 10.49
8 KRISTINA M ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 81.12 8.5415.32 0.0026.1613.10 8.14 7.06 1.17 0.43 11.07
9 BERIT HILDÉN OK SKOGSHJORTARNA 103.15 23.1315.40 0.0035.5410.40 7.44 7.42 1.36 0.46 10.53
EjS KERSTIN AAMOT OK SKOGSHJORTARNA 0.00 0.00
EjS BERIT IVEHAG FRÄMMESTAD IK 0.00 0.00
EjS GUNNEL PALGRIM VÄNERSBORGS SK 0.00 0.00
| | |
D55M 3400 m 39 43 141 51 110 144 129 152 Starttid
Sträcklängder: 480 200 410 170 600 580 450 380 130
1 BIRGIT LJUNG OK GIPEN 55.58 5.16 3.08 7.55 3.2612.39 10.00 8.23 4.32 0.39 10.05
2 MONA ÅHLUND VÄNERSBORGS SK 56.27 5.32 2.48 7.57 2.43 0.00 25.37 6.44 4.26 0.40 10.29
3 SOLVEIG JOHANSSON IK GANDVIK 57.29 7.31 3.00 7.24 3.18 0.00 21.43 8.21 5.28 0.44 10.13
EjS KERSTIN AHLSTRÖM KUNGÄLVS OK 0.00 0.00
|
D50 3530 m 156 143 110 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 420 760 520 710 390 230 270 100 130
1 ULLA CARLSTEDT SÄVEDALENS AIK 40.17 6.44 7.50 0.0014.30 4.21 2.24 3.05 0.42 0.41 11.15
2 GUN-BRITT THORÉN VÄNERSBORGS SK 40.29 5.27 8.05 0.0014.14 4.54 2.56 3.27 0.48 0.38 11.27
3 INGER HOLMSTRAND HERRLJUNGA SK 41.27 4.21 6.56 0.0016.41 5.14 3.46 3.01 0.46 0.42 11.29
4 KAJSA TOFTÉN HJOBYGDENS OK 42.50 4.41 8.06 0.0016.03 5.39 3.19 3.31 0.53 0.38 11.25
5 ANN-MARIE HOLMSTRÖM IK GANDVIK 47.15 4.4510.28 0.0015.16 6.08 5.25 3.55 0.43 0.35 11.37
6 BARBRO ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 52.06 5.5211.20 0.0019.48 5.37 3.25 4.30 0.53 0.41 11.23
7 GUDRUN WESTER STÅNGENÄS AIS 53.04 7.1510.41 0.0019.07 6.23 4.14 3.45 0.51 0.48 11.41
8 ANITA ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 53.47 5.3611.29 0.0019.41 8.27 3.06 3.42 0.54 0.52 11.33
9 ANNA-CARIN CHRISTIANSSN TROLLHÄTTANS SK 55.03 6.2310.12 0.0019.28 6.33 6.24 4.25 0.53 0.45 11.21
10 KRISTINA JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK 56.59 7.2811.00 0.0019.33 8.09 4.19 4.59 0.52 0.39 11.19
11 LILLEMOR GUNNARSSON OK GIPEN 60.06 6.5112.40 0.0020.49 7.43 5.30 4.32 1.08 0.53 11.39
12 ULLA ÖHRSTRÖM OK AMNE 63.22 7.34 9.10 0.0030.25 7.03 3.31 3.57 0.59 0.43 11.35
13 EVA ÖDLUND OK GIPEN 63.47 9.0812.04 0.0021.44 8.08 5.05 4.56 1.31 1.11 11.17
14 ANITA LOVÉN ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 65.04 6.4711.18 0.0022.5710.20 5.20 6.35 1.12 0.35 11.43
15 INGA-LILL NILSSON UDDEVALLA OK 67.28 11.12 9.43 0.0026.18 5.49 5.52 6.43 0.59 0.52 11.31
EjS INGRID CARLSTEDT SÄVEDALENS AIK 0.00 0.00
| | | |
D45 4310 m 31 155 143 108 111 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 300 340 770 810 510 460 390 220 270 110 130
1 GUNNEL HULTQVIST IF HAGEN 49.46 3.37 0.0013.10 9.39 5.29 6.08 4.32 2.50 2.50 0.52 0.39 11.05
2 GUNILLA HOGEDAL TIBRO AIK SOK 51.03 3.05 0.0012.51 8.49 5.34 7.02 5.31 2.58 3.39 0.49 0.45 11.17
3 ULLA JOHANSSON ÅMÅLS OK 51.40 5.11 0.0013.06 9.12 5.48 6.30 4.43 3.00 2.44 0.51 0.35 11.03
4 KRISTINA LARSSON OK KLYFTAMO 53.45 3.28 0.0014.36 9.10 5.39 6.16 5.24 4.19 3.28 0.45 0.40 11.21
5 GABRIELLA AXELSSON IDEFJORDENS SK 55.27 8.43 0.0012.23 8.36 6.26 6.00 7.07 2.20 2.32 0.41 0.39 11.31
6 BIRGITTA STENBERG IFK GÖTEBORG 56.52 3.49 0.0016.1010.25 5.42 6.04 5.57 2.59 4.27 0.42 0.37 11.01
7 INGER SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 59.53 3.32 0.0013.33 9.24 7.38 7.46 5.22 7.17 3.52 0.47 0.42 11.15
8 KERSTIN OLAUSSON STENUNGSUNDS OK 64.13 3.46 0.0016.3213.43 8.03 8.13 6.09 3.01 3.12 0.48 0.46 11.23
9 INGER JOHANSSON OK KLYFTAMO 64.35 4.53 0.0017.1111.28 7.33 8.06 5.30 4.08 4.12 0.53 0.41 11.11
10 MONICA IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 67.45 7.18 0.0017.3711.30 6.33 8.47 7.31 3.48 3.15 0.46 0.40 11.19
11 MONICA WASS IF HAGEN 68.57 15.48 0.0020.59 9.13 5.37 5.27 4.25 2.35 3.41 0.37 0.35 9.56
12 BIRGITTA PÅLEDAL ÅMÅLS OK 71.31 4.29 0.0019.0716.16 8.06 7.24 6.56 3.32 3.54 0.59 0.48 11.27
13 BRITT KARLSSON STENUNGSUNDS OK 82.18 5.12 0.0022.5813.19 9.36 9.16 0.0013.58 6.15 0.59 0.45 11.13
Utg BERIT IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 0.00 0.00
Utg MONICA ABRAHAMSSON GUDHEMS IF 81.46 20.51 0.0018.2317.22 8.46 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.53 11.29 Utg:126,135.. saknas
EjS CHRISTINA JANSSON IF HAGEN 0.00 0.00
EjS EVA BAGGE-JOHANSSON OK SKÄRMEN 0.00 0.00
| | | |
D45M 3620 m 154 41 50 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 430 890 530 400 250 300 130
1 INGRID HAGLUND OK KULLINGSHOF 51.54 4.32 4.47 5.5316.15 7.58 5.25 3.25 2.59 0.40 9.59
2 BERITH PETTERSSON OK SKOGSVARGARNA 52.04 4.48 3.45 5.0414.04 8.13 7.23 5.04 3.03 0.40 10.09
3 INGRID JESSEN FRÄMMESTAD IK 52.36 4.07 4.25 6.0417.14 8.03 4.58 3.22 3.45 0.38 10.07
4 GUNNEL LITZELL OK KULLINGSHOF 53.55 3.52 3.54 5.5014.1912.25 6.23 3.16 3.19 0.37 10.13
5 YVONNE SVENSSON OK KULLINGSHOF 65.41 4.22 4.09 5.2125.5410.48 7.15 3.30 3.30 0.52 10.03
6 BERIT WIK STENUNGSUNDS OK 67.54 5.35 4.35 8.2422.2610.08 6.25 5.58 3.42 0.41 10.11
7 YLVA JANSSON IF HAGEN 68.31 4.22 4.52 6.0520.05 9.08 13.53 5.39 3.39 0.48 10.01
EjS BIRGITTA AXELSSON OK SKOGSMUNKEN 0.00 0.00
| |
D40 4310 m 31 155 143 108 111 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 300 340 770 810 510 460 390 220 270 110 130
1 KATARINA ÖSTLING OK SKOGSHJORTARNA 54.37 3.21 0.0015.08 9.45 7.34 6.51 4.21 3.06 3.14 0.45 0.32 10.35
2 BIRGIT HANSSON HERRESTADS AIF 58.16 4.43 0.0015.44 9.23 6.06 5.51 6.49 5.07 3.07 0.49 0.37 10.51
3 KARIN OLSSON MUNKEDALS SOK 58.38 4.35 0.0015.4910.42 6.56 5.32 6.20 4.18 3.03 0.48 0.35 10.41
4 ANN HILMERSSON OK KLYFTAMO 60.50 6.57 0.0015.3410.29 7.06 5.39 6.26 4.04 3.11 0.47 0.37 10.39
5 CHRISTINA BERGGREN LJUNGSKILE FK 62.34 3.51 0.0018.0510.33 6.26 6.28 7.23 5.12 3.09 0.51 0.36 10.37
6 RIGMOR BOSTRÖM LJUNGSKILE FK 71.21 11.07 0.0018.1911.45 7.47 7.33 5.25 3.14 4.42 0.59 0.30 10.47
7 LISBET SJÖDIN OK KLYFTAMO 72.11 4.52 0.0019.5213.37 8.05 8.01 0.0011.56 4.22 0.46 0.40 10.49
8 ANETTE NILSSON OK GIPEN 72.39 5.42 0.0019.0112.49 9.58 9.19 6.01 4.33 3.35 0.54 0.47 10.33
9 KERSTIN LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 76.09 4.08 0.0025.2212.58 9.42 9.27 6.05 3.22 3.40 0.46 0.39 10.45
Utg CHARLOTTA LARSSON IF HAGEN 0.00 0.00
Utg ELISABETH FREDRIKSSON GUDHEMS IF 59.42 3.41 0.0012.19 8.56 6.18 8.08 0.00 0.00 0.00 0.00 0.45 10.43 Utg:135,147.. saknas
| | |
D35 4630 m 158 140 54 57 61 108 114 130 136 147 152 Starttid
Sträcklängder: 540 340 590 280 490 690 650 400 210 210 100 130
1 AGNETA ERIKSSON UDDEVALLA OK 53.56 6.13 3.35 7.55 3.58 6.57 8.25 6.42 5.01 1.52 1.54 0.44 0.40 10.22
2 PIA GUSTAVSSON LINKÖPINGS OK 56.15 7.42 4.07 7.52 4.22 6.04 7.53 7.40 5.27 1.49 2.01 0.44 0.34 10.32
3 ANNETTE FALCK-LARSSON VÄNERSBORGS SK 60.21 6.29 4.50 9.02 4.12 6.18 9.37 7.46 5.25 2.33 2.29 1.06 0.34 10.26
4 ANNE MAGNUSSON UDDEVALLA OK 60.35 6.20 4.18 8.53 4.09 8.38 9.23 7.57 5.21 2.03 2.02 0.48 0.43 10.30
5 ANITA DAVALLIUS UDDEVALLA IS 60.39 5.32 3.45 8.49 4.19 7.23 10.19 8.03 5.29 3.20 2.10 0.50 0.40 10.20
6 MARIANNE JOHANSSON OK KULLINGSHOF 63.31 7.03 3.45 8.33 5.02 7.17 10.21 8.50 6.25 2.10 2.33 0.50 0.42 10.24
7 CHRISTINA ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 63.42 6.19 3.53 8.17 5.39 7.04 9.34 9.26 6.25 3.19 2.25 0.50 0.31 10.36
EjS MONA OLSSON UDDEVALLA OK 0.00 0.00
EjS LENA BOGREN IF HAGEN 0.00 0.00
EjS INGRID SVENSSON STORA TUNA IK 0.00 0.00
| |
D35M 4030 m 154 41 50 60 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 430 570 730 530 400 250 300 130
1 KATARINA HAASE VÄNERSBORGS SK 47.03 3.32 4.17 4.26 7.31 8.55 6.53 5.24 2.48 2.38 0.39 10.17
2 CARINA ANDERSSON IDEFJORDENS SK 48.09 3.06 3.17 4.19 6.2913.54 6.04 3.55 2.53 3.36 0.36 10.11
3 NINA BEJBOM MUNKEDALS SOK 51.59 3.29 2.56 4.28 8.5013.48 7.24 4.29 2.55 3.09 0.31 10.25
4 ANNIKA GUSTAFSSON OK GIPEN 53.00 4.03 4.03 5.14 6.53 9.47 11.59 4.19 3.01 3.05 0.36 10.15
5 MAY LJUNGBERG OK SKÄRMEN 57.14 3.59 4.35 5.1211.0413.08 7.03 4.48 3.38 3.03 0.44 10.21
6 IRENÉ ANDERSSON OK KULLINGSHOF 57.30 3.47 4.02 5.17 9.2912.13 8.27 5.54 3.49 3.50 0.42 10.13
7 GUNNEL AXELSSON OK SKOGSHJORTARNA 73.32 4.51 4.08 8.4014.5918.43 8.07 6.16 4.04 3.07 0.37 10.19
8 MARGARETHA JOHANSSON OK KULLINGSHOF 86.49 5.17 5.13 8.3311.1829.10 11.26 6.51 4.41 3.33 0.47 10.23
9 MARIA JOHANSSON WALLIN OK SKOGSHJORTARNA 88.39 5.59 7.28 7.3613.1124.15 11.32 8.19 4.43 4.39 0.57 10.27
| |
D21L 6800 m 157 140 54 59 63 97 100 112 113 144 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 470 400 600 450 430 1500 190 1160 160 370 350 220 270 100 130
1 MALIN SAND UDDEVALLA OK 60.29 3.19 3.07 5.50 3.55 3.04 15.17 1.46 8.33 1.51 5.34 2.54 1.52 2.11 0.47 0.29 10.25
2 CATARINA ÖBERG STORA TUNA IK 60.51 3.58 3.07 6.18 4.07 3.22 14.26 2.04 9.14 1.37 4.21 2.44 1.49 2.05 1.09 0.30 10.09
3 KATJA PELTOLA LIEDON PARMA 61.13 3.18 3.10 5.45 3.41 3.31 15.16 1.58 9.11 2.10 4.12 3.33 2.02 2.22 0.34 0.30 10.39
4 HELI MARJOMAA STIGSÖKARNA 62.45 4.07 3.52 5.59 4.02 3.27 13.49 1.46 9.24 1.40 5.28 3.16 2.22 2.27 0.34 0.32 10.07
5 LENE PUCK HALDEN SKIKLUBB 65.40 3.50 4.08 6.29 4.13 3.22 15.09 2.17 9.35 1.57 4.49 3.36 2.33 2.37 0.36 0.29 9.59
6 ELISABETH BÄCKSTRÖM HESTRA IF 66.20 3.38 3.40 6.22 4.39 3.39 12.57 2.5412.56 1.50 3.56 3.56 2.15 2.27 0.38 0.33 10.55
7 ÅSA HOLMSTRAND TROLLHÄTTANS SK 66.25 4.01 3.16 5.37 3.58 3.58 15.39 2.1310.47 1.53 3.43 3.17 4.20 2.36 0.37 0.30 10.11
8 YVONNE FJORDSIDE SÄVEDALENS AIK 66.39 3.54 3.54 6.16 3.52 3.24 16.43 2.2510.18 2.20 4.31 3.11 2.15 2.24 0.37 0.35 10.41
9 MARIA HOLMSTRAND TROLLHÄTTANS SK 68.33 4.12 3.10 6.07 3.48 3.54 19.03 2.5210.51 2.02 3.49 3.06 2.25 2.10 0.32 0.32 10.27
10 JOHANNA LARSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 68.43 6.27 4.07 6.16 3.59 3.31 14.02 3.0410.07 1.42 3.42 3.20 2.58 4.29 0.32 0.27 10.43
11 TALE GULLIKSEN SÄVEDALENS AIK 69.53 3.32 3.37 6.24 3.38 3.52 17.56 2.1311.24 1.49 5.40 3.01 3.12 2.28 0.36 0.31 10.03
12 KARIANNE HAUGE HALDEN SKIKLUBB 71.15 4.51 4.10 8.25 3.59 3.54 15.59 2.1910.34 1.39 6.16 2.56 2.26 2.35 0.38 0.34 10.53
13 PERNILLA KARLSSON SÖDERS SOL-TYRESÖ 72.19 4.03 5.40 6.25 3.53 3.33 18.33 2.4010.26 2.21 4.17 2.59 4.05 2.15 0.38 0.31 10.35
14 SIRI ANNE HAGMAN NTNUI 72.52 4.14 4.05 6.23 4.41 4.34 19.18 2.2510.26 1.47 5.01 3.43 2.46 2.24 0.38 0.27 10.31
15 LINDA KARLSSON LJUNGSKILE FK 73.55 4.33 4.23 6.17 5.28 3.04 21.06 2.5311.04 1.38 3.59 3.17 2.37 2.28 0.36 0.32 10.17
16 GURO DALENE HALDEN SKIKLUBB 74.31 3.40 4.29 6.20 4.51 3.51 17.48 2.1811.35 1.41 7.36 4.06 2.30 2.32 0.39 0.35 10.21
17 KARINE BOKERÖD HANSEN HALDEN SKIKLUBB 74.46 4.55 3.25 6.19 4.13 3.48 18.34 1.5615.20 1.50 5.16 3.10 2.26 2.24 0.35 0.35 10.13
18 RUNA LIEN BACKSTRÖM HALDEN SKIKLUBB 74.53 3.45 3.30 6.29 4.57 3.35 15.33 2.1015.47 2.06 6.34 4.23 2.20 2.30 0.41 0.33 10.45
19 ERIKA ÖDLUND OK GIPEN 77.52 4.50 4.04 6.28 4.58 4.09 20.09 2.2111.41 2.31 5.07 4.13 3.01 2.59 0.46 0.35 10.01
20 MARIA OLAUSSON OK GIPEN 79.25 4.22 3.58 7.40 4.49 4.21 19.17 2.2413.35 1.54 6.47 3.50 2.39 2.34 0.40 0.35 10.49
21 JULIA SVANTESSON NTNUI 79.44 4.06 3.45 7.43 5.34 4.15 17.33 2.3713.06 2.07 7.55 0.00 6.33 3.07 0.44 0.39 10.47
22 ANNE JULSRUD HAUGEN HALDEN SKIKLUBB 82.20 6.14 5.05 7.50 4.59 4.09 17.46 2.3612.27 2.36 5.42 3.57 4.59 2.49 0.39 0.32 10.37
23 KARIN ANDERSSON OK KLYFTAMO 84.33 5.35 7.15 7.20 4.51 4.01 20.23 2.3213.41 2.17 5.33 3.31 2.58 3.15 0.42 0.39 10.23
24 METTE NIELSEN DRLR 93.36 6.00 6.0211.17 5.03 4.19 23.56 3.2713.56 3.08 5.15 4.23 2.15 3.08 0.48 0.39 10.33
EjS MARTINA DAHLSTRÖM TROLLHÄTTANS SK 0.00 0.00
EjS BRITT-MARIE ERLANDSSON STIGSÖKARNA 0.00 0.00
EjS AASNE FENNE HOKSRUD NORGES OF 0.00 0.00
EjS ÅSA ZETTERBERG ERIKSSON OK DJERF 0.00 0.00
EjS RAGNHILD BENTE ANDERSEN HALDEN SKIKLUBB 0.00 0.00
| | | | | |
D21 5230 m 156 53 55 57 61 108 111 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 420 760 490 290 490 690 510 460 390 230 270 100 130
1 ANN-MARIE OLSSON STIGSÖKARNA 49.19 3.17 5.28 5.57 3.05 4.59 7.02 4.28 4.52 4.18 2.08 2.35 0.37 0.33 11.39
2 ELLINOR SÖDERGREN SVÄRDSJÖ IF 56.37 3.48 6.35 6.22 3.11 5.52 8.03 5.11 5.34 4.44 2.27 3.30 0.42 0.38 11.17
3 SUZY LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 59.24 4.21 7.13 6.09 3.50 5.54 8.10 6.23 5.47 4.42 2.45 2.56 0.44 0.30 11.27
4 KATARINA ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 59.48 3.41 6.35 5.58 3.33 8.05 7.58 6.14 5.58 4.22 2.57 3.00 0.46 0.41 11.19
5 KARIN KARLFELDT TROLLHÄTTANS SK 60.42 4.26 6.58 8.38 3.53 4.57 8.28 5.51 4.47 5.39 2.27 2.41 1.20 0.37 11.03
6 LOTTA ÖSTERMAN VÄNERSBORGS SK 61.34 4.07 9.12 5.44 4.12 5.47 7.59 5.57 6.21 4.47 2.54 3.12 0.47 0.35 11.29
7 LISA GUNNARSSON OK GIPEN 64.20 4.11 8.08 6.09 5.07 6.15 9.14 5.52 6.23 5.36 2.45 3.14 0.49 0.37 11.09
8 MIA BÅGENHOLT IFK LIDINGÖ SOK 65.49 3.59 6.45 7.43 8.25 7.05 8.12 5.10 6.49 4.23 2.58 2.58 0.43 0.39 11.01
9 LINDA WIK STENUNGSUNDS OK 66.34 5.1510.41 6.47 4.00 7.07 7.55 7.17 5.40 4.34 2.41 3.24 0.43 0.30 11.49
10 STINA BERGQVIST TROLLHÄTTANS SK 67.44 10.54 7.02 6.50 4.12 5.59 8.47 5.46 5.32 4.49 3.27 2.48 0.58 0.40 11.51
11 IDA OLSSON OK KLYFTAMO 68.31 5.5012.09 6.41 3.58 7.21 7.40 7.18 5.44 4.28 2.44 3.26 0.42 0.30 11.47
12 ULRIKA BJÖRKLUND FRÄMMESTAD IK 69.00 4.37 7.37 6.35 4.13 9.31 8.07 6.42 7.43 5.24 3.06 4.04 0.49 0.32 11.05
13 MALIN ANDERSSON ESKILSTUNAFORS OL 70.11 5.45 7.27 7.01 4.10 6.25 9.08 6.39 7.57 5.35 5.05 3.30 0.47 0.42 11.13
14 LINDA ANDERSSON UDDEVALLA OK 70.35 11.07 7.46 7.30 3.51 5.48 9.35 6.36 5.55 4.46 3.27 2.57 0.42 0.35 11.31
15 MALIN WIK FK HERKULES 71.04 4.4210.22 6.38 4.36 6.57 9.27 7.46 6.25 6.01 3.29 3.14 0.53 0.34 11.25
16 BIRGITTA ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 71.39 5.12 9.51 6.59 4.19 6.43 9.29 7.12 8.10 6.19 3.23 2.43 0.45 0.34 11.15
17 HELENA SÖDERVALL IK GANDVIK 71.41 6.0210.41 7.05 4.28 6.18 8.34 6.54 6.12 5.51 4.57 3.16 0.44 0.39 9.53 För tidig nollning 0.01
18 MALIN NILSSON FRÄMMESTAD IK 72.36 6.42 8.2611.00 4.35 6.56 9.55 7.30 5.33 4.34 2.48 3.24 0.42 0.31 11.43
19 ANNIE SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 74.14 7.14 8.55 6.48 5.02 7.34 9.21 9.29 6.14 5.47 3.23 3.10 0.44 0.33 11.23
20 LINDA MARTINSSON UDDEVALLA OK 76.36 5.12 8.10 8.45 4.23 8.03 10.20 7.5310.26 5.27 3.07 3.14 0.54 0.42 11.41
21 LISA MARIA LARSSON LIDKÖPINGS VSK 84.34 21.30 6.34 7.16 5.05 6.52 7.47 5.59 6.19 5.00 8.07 2.56 0.38 0.31 11.11
22 ANN-CHARLOTTE ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 86.00 9.03 7.49 7.21 4.1410.46 11.12 8.2310.34 6.11 4.23 4.15 1.04 0.45 11.33
23 ELISABETH STENSSON IK WILSKE 93.26 8.3111.16 9.52 5.09 9.36 13.18 9.06 8.45 6.54 3.58 5.03 1.12 0.46 11.07
Utg KRISTIN JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK 0.00 0.00
EjS GRETE WESTGAARD INDRE ÖSTFOLD OK 0.00 0.00
EjS JENNY EBERLÉN OK SKOGSHJORTARNA 0.00 0.00
EjS JEANETTE NIKLASSON KVILLEBYNS SK 0.00 0.00
| | | | | |
D21M 5390 m 154 41 50 59 63 65 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 430 750 440 490 980 530 400 250 300 130
1 JENNY EKSTRÖM UDDEVALLA OK 60.26 2.54 3.08 4.0110.50 5.10 5.4613.15 6.08 3.36 2.33 2.31 0.34 10.11
2 ANNIKA SJÖÖ OK GIPEN 88.10 4.27 4.20 6.2014.19 6.54 10.2920.22 8.00 5.16 3.38 3.28 0.37 10.03
3 CAMILLA ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 92.13 4.18 9.29 5.4713.57 6.44 10.2920.24 8.06 5.10 3.36 3.35 0.38 9.59
EjS KARIN WESTBERG IFK GÖTEBORG 0.00 0.00
EjS MARIA MAJOR FRÄMMESTAD IK 0.00 0.00
|
D20L 5580 m 157 140 55 57 61 69 105 111 142 114 130 136 147 152 Starttid
Sträcklängder: 470 400 630 290 490 230 500 730 290 500 400 210 210 100 130
1 ANNA NORDH UDDEVALLA OK 54.58 4.07 4.34 6.17 4.05 4.51 2.39 4.46 6.29 3.11 5.16 4.28 1.29 1.41 0.36 0.29 9.56
2 MALIN PERSSON GUDHEMS IF 63.34 5.52 3.48 6.43 4.02 5.36 3.16 5.17 7.45 3.10 7.13 4.36 2.30 1.52 1.21 0.33 10.14
3 ÅSA JOHANSSON OK GIPEN 63.51 4.14 4.43 7.47 3.58 6.02 3.23 5.35 7.53 3.38 5.59 5.21 2.24 1.47 0.38 0.29 10.26
4 MALIN DANIELSSON IF HAGEN 63.58 4.30 4.52 6.32 4.17 7.19 2.41 5.59 8.07 3.24 6.16 4.31 1.53 1.45 1.21 0.31 10.20
5 ÅSA MÅRSELL SÖDERTÄLJE/NYKVARN 76.57 5.15 4.18 7.34 3.35 6.26 3.1217.07 9.39 3.47 5.56 4.47 2.27 1.43 0.40 0.31 9.50
6 MARIA SVENSSON IF HAGEN 79.12 5.33 5.31 8.34 4.38 6.59 3.41 5.2214.36 4.14 7.58 6.12 2.15 2.14 0.45 0.40 10.02
EjS CHARLOTTA JANSSON IF HAGEN 0.00 0.00
EjS LINA ÅKESSON OK SKOGSHJORTARNA 0.00 0.00
EjS LISA JOHANSSON ÅMÅLS OK 0.00 0.00
| |
D20 4630 m 158 140 54 57 61 108 114 130 136 147 152 Starttid
Sträcklängder: 540 340 590 280 490 690 650 400 210 210 100 130
1 JENNY DANIELSSON GUDHEMS IF 51.59 5.45 3.51 7.18 3.48 5.44 8.01 7.24 4.17 2.25 2.18 0.36 0.32 10.00
2 VERONICA HILMERSSON OK KLYFTAMO 53.31 5.17 4.25 7.11 3.33 5.33 7.3311.15 4.16 1.39 1.38 0.41 0.30 10.02
3 JENNY LARSSON OK KLYFTAMO 62.31 8.21 3.44 8.45 4.04 6.27 9.57 8.10 5.43 3.47 2.14 0.45 0.34 10.08
EjS ÅSA MÅRSELL SÖDERTÄLJE/NYKVARN 0.00 0.00
EjS ANNA NORDH UDDEVALLA OK 0.00 0.00
|
D18L 5230 m 156 53 55 57 61 108 111 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 420 760 490 290 490 690 510 460 390 230 270 100 130
1 EMELIE HOLMSTRÖM IK GANDVIK 53.59 4.40 6.01 5.43 4.40 5.25 7.43 4.53 4.57 3.51 2.21 2.32 0.38 0.35 10.20
2 KATRIN HAGELBERG ÅMÅLS OK 54.04 3.37 6.57 4.49 2.43 5.07 6.36 5.01 6.39 3.33 3.33 4.19 0.40 0.30 9.56
3 LINNEA LARSSON UDDEVALLA OK 56.46 3.4210.21 5.32 3.57 4.47 7.15 4.59 5.40 4.04 2.51 2.30 0.38 0.30 10.16
4 ANNELI LITZELL OK KULLINGSHOF 58.20 4.59 5.39 7.24 3.59 5.45 7.36 5.54 5.29 4.33 2.20 3.16 0.54 0.32 10.04
5 LISA JANSSON FRÄMMESTAD IK 59.27 4.59 7.05 5.54 4.43 6.05 7.45 5.21 5.15 4.19 3.19 3.29 0.41 0.32 10.12
6 ULRIKA FREDRIKSSON GUDHEMS IF 67.19 12.28 7.1711.11 3.03 5.04 6.59 5.07 5.29 4.32 2.27 2.32 0.38 0.32 10.00
7 MARIA HUSEBY HALDEN SKIKLUBB 91.58 6.1410.06 7.45 5.43 8.08 10.4512.4313.18 7.31 5.10 3.08 0.46 0.41 10.08
| |
D18 4310 m 31 155 143 108 111 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 300 340 770 810 510 460 390 220 270 110 130
1 MARTINA STULKEN OK GIPEN 52.56 3.49 0.0013.1710.12 6.06 6.09 5.25 3.44 2.51 0.50 0.33 10.01
2 JOSEFINE DOVERBORN OK GIPEN 53.24 3.48 0.0013.04 9.43 6.18 7.00 4.46 2.45 4.28 1.00 0.32 10.09
3 KAJSA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 66.31 3.18 0.0016.3312.3410.26 8.08 7.56 2.41 3.48 0.38 0.29 10.05
4 MADELEINE JOHANSSON OK FLUNDREHOF 91.02 20.11 0.0018.1413.40 8.25 10.11 8.47 4.36 4.50 1.25 0.43 10.03
EjS KATRIN HAGELBERG ÅMÅLS OK 0.00 0.00
|
D16 4310 m 31 155 143 108 111 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 300 340 770 810 510 460 390 220 270 110 130
1 JENNY BAGGE-JOHANSSON OK SKÄRMEN 42.59 2.28 0.0010.47 7.26 5.06 6.26 3.59 3.13 2.30 0.37 0.27 11.16
2 HANNA JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 46.12 5.09 0.0010.37 8.35 4.28 7.18 4.11 2.09 2.46 0.36 0.23 11.08
3 CECILIA FREDRIKSSON GUDHEMS IF 46.17 6.23 0.0010.32 8.31 4.30 5.05 4.16 3.07 2.50 0.35 0.28 11.32
4 JOHANNA BERGGREN LJUNGSKILE FK 47.37 5.22 0.0013.07 9.19 4.35 5.18 3.57 2.29 2.26 0.38 0.26 11.36
5 STINA JANSSON FRÄMMESTAD IK 49.03 2.40 0.0019.01 7.25 4.42 4.49 4.10 2.17 2.51 0.37 0.31 11.02
6 ULRIKA ANDERSSON IK GANDVIK 49.42 8.34 0.0011.58 9.00 5.06 5.05 3.52 2.36 2.31 0.35 0.25 11.34
7 LINDA LJUNGBERG OK SKÄRMEN 50.03 4.44 0.0012.3210.12 5.08 6.01 4.55 2.17 2.58 0.42 0.34 11.26
8 SUSANNE SJÖÖ OK GIPEN 50.18 7.09 0.0012.00 8.30 5.11 5.39 4.30 2.16 3.05 1.28 0.30 11.14
9 JENNY KARLSSON UDDEVALLA OK 52.18 3.09 0.0013.23 9.00 6.09 5.25 4.51 5.56 3.10 0.42 0.33 11.20
10 HELENA JANSSON IF HAGEN 54.14 4.01 0.0019.39 8.34 4.30 7.22 4.09 2.02 2.52 0.36 0.29 11.00
11 LINNEA KARLSSON STENUNGSUNDS OK 55.47 5.45 0.0014.2810.40 5.58 5.39 5.45 2.55 3.23 0.41 0.33 11.10
12 ALBERTINA HENRIKSSON UDDEVALLA OK 60.12 3.57 0.0020.26 9.11 6.13 5.22 4.54 5.59 2.55 0.47 0.28 11.12
13 JEANETTE SJÖÖ OK GIPEN 61.45 3.17 0.0016.4811.26 8.21 6.32 7.41 2.48 3.27 0.52 0.33 11.06
14 MINNA LAPPALAINEN LJUNGSKILE FK 64.13 3.23 0.0015.5611.22 7.50 6.23 7.19 6.05 4.43 0.37 0.35 11.28
15 SANDRA JOHANSSON OK KULLINGSHOF 65.15 3.39 0.0019.0113.07 6.59 6.40 7.47 3.19 3.27 0.43 0.33 11.18
16 JOHANNA DAVALLIUS UDDEVALLA OK 78.10 11.20 0.0017.0613.54 7.06 9.45 8.42 2.53 3.43 2.57 0.44 11.30
17 LINDIE BOSTRÖM LJUNGSKILE FK 106.19 4.46 0.0031.0713.5912.46 16.0412.40 5.20 5.26 1.42 2.29 11.04
Fel JENNIE OLSSON OK GIPEN 33.19 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.0033.19 11.24 Felst, sprungit fel bana
EjS JOHANNA LINDGREN IF HAGEN 0.00 0.00
| | | |
D16L 4030 m 154 41 50 60 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 430 570 730 530 400 250 300 130
1 ULRIKA CARLSSON OK SKÄRMEN 66.01 3.36 4.14 6.3310.2813.17 16.44 4.44 3.05 2.47 0.33 10.06
EjS LISE GROTTENBERG HALDEN SKIKLUBB 0.00 0.00
|
D14 3620 m 154 41 50 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 430 890 530 400 250 300 130
1 LINA KARLSSON UDDEVALLA OK 30.17 1.35 2.34 3.29 8.48 5.27 3.26 2.18 2.13 0.27 10.30 För tidig nollning 0.38
2 ANNA-KARIN CLAESSON OK KULLINGSHOF 33.37 2.41 3.04 3.2910.13 5.48 3.29 2.15 2.08 0.30 10.59
3 FREDRIKA VÅNGELL LINKÖPINGS OK 33.38 2.39 2.24 3.4610.32 5.34 3.45 2.14 2.12 0.32 10.35
4 MALIN HULTQVIST IF HAGEN 34.21 2.40 2.38 3.5010.05 6.08 3.50 2.28 2.07 0.35 10.45
5 CHRISTINE LITZELL OK KULLINGSHOF 34.36 4.36 3.11 3.44 9.20 5.11 3.22 2.27 2.16 0.29 10.27
6 MATILDA REIDERSTEDT OK SKOGSHJORTARNA 36.27 2.49 2.40 6.15 9.50 5.59 3.53 2.21 2.12 0.28 10.41
7 THERESE LARSSON OK KROPPEFJÄLL 37.06 3.12 3.24 4.2611.34 5.28 3.28 2.23 2.33 0.38 10.25
8 JENNIE NILSSON IF HAGEN 38.32 2.53 2.39 6.0211.42 6.24 3.37 2.26 2.17 0.32 10.53
9 JOHANNA SVENSSON IF HAGEN 40.28 3.08 3.55 4.5511.22 7.27 3.59 2.33 2.34 0.35 11.01
10 HELENA SMEDERÖD UDDEVALLA OK 40.48 5.48 2.45 4.5110.07 7.01 4.39 2.34 2.30 0.33 10.51
11 KAREN JOHANNE DALBY HALDEN SKIKLUBB 41.39 3.11 4.25 4.3611.42 6.42 4.25 2.50 3.20 0.28 9.57
12 KARIN JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK 44.26 3.18 4.00 5.3711.49 8.15 5.12 2.53 2.45 0.37 10.23
13 ANNICA HANSSON HERRESTADS AIF 45.53 3.52 3.31 4.1415.41 7.11 5.06 2.57 2.42 0.39 10.43
14 KRISTINA STULKEN OK GIPEN 46.48 3.11 3.44 5.2814.16 8.30 4.54 3.03 3.08 0.34 10.21
15 THERESE LJUNGBERG OK SKÄRMEN 48.34 3.13 3.11 6.4718.59 5.58 4.41 2.40 2.30 0.35 10.47
16 SARA CARLSSON IF HAGEN 50.31 5.57 3.53 6.2511.16 8.15 5.33 4.10 4.20 0.42 10.37
17 JULIA JACOBSSON OK KROPPEFJÄLL 51.20 3.38 3.53 5.2918.04 7.42 5.19 3.14 3.28 0.33 10.57
18 EMILIE WINESH UDDEVALLA OK 56.36 2.53 2.48 3.5130.40 5.47 4.45 2.40 2.35 0.37 10.39
19 CECILIA LARSSON OK SKOGSHJORTARNA 62.30 4.20 4.40 5.2130.35 6.58 4.15 3.14 2.41 0.26 10.33
20 JULIA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 89.42 4.29 6.01 8.5134.3018.45 7.38 4.34 4.17 0.37 10.49
EjS MARI PERSSON GUDHEMS IF 0.00 0.00
EjS EVA TISELIUS OK KÅRE 0.00 0.00
| | | | |
D14L 3400 m 39 43 141 51 110 144 129 152 Starttid
Sträcklängder: 480 200 410 170 600 580 450 380 130
1 REBECKA JOSEFSSON OK GIPEN 49.23 8.33 3.41 4.32 1.51 8.55 12.36 4.43 4.05 0.27 10.01
2 SANDRA BOSTRÖM LJUNGSKILE FK 53.00 7.04 2.59 6.46 3.20 0.00 17.55 5.45 8.45 0.26 10.25
3 JOHANNA KRISTENSSON OK SKOGSHJORTARNA 53.58 6.17 2.42 7.52 2.03 0.00 22.44 5.58 5.55 0.27 10.33
4 SANDRA WASSBLAD UDDEVALLA OK 57.45 5.18 2.41 7.52 2.05 0.00 20.12 7.4011.24 0.33 10.09
EjS EMELIE GUSTAVSSON IDEFJORDENS SK 0.00 0.00
|
D12 2880 m 39 41 50 47 43 128 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 480 210 430 240 260 410 170 250 300 130
1 ELSA JANSSON FRÄMMESTAD IK 27.01 3.52 1.45 3.59 2.01 3.16 4.41 2.18 2.24 2.17 0.28 10.51
2 SANNA SVENSSON FRÄMMESTAD IK 33.35 4.09 2.06 5.02 4.03 2.15 0.0010.18 2.46 2.24 0.32 11.05
3 CHARLOTTA BERGGREN LJUNGSKILE FK 34.01 4.56 1.53 5.28 4.17 2.25 5.15 2.11 3.36 3.29 0.31 10.53
4 SIRI HENRIKSSON UDDEVALLA OK 34.56 5.56 1.44 3.59 2.11 6.14 5.44 2.18 3.06 3.09 0.35 10.49
5 JULIA THORÉN VÄNERSBORGS SK 38.28 4.19 2.12 5.39 3.58 2.22 0.0012.20 4.02 3.01 0.35 11.07
6 HANNA AXELSSON OK SKOGSHJORTARNA 39.04 10.10 3.07 5.02 2.14 2.44 0.00 9.53 2.52 2.36 0.26 11.13
7 KRISTIN SKAAR RYDA SKIDKLUBB 39.25 6.38 1.49 6.46 4.46 4.17 5.25 2.27 3.09 3.24 0.44 10.45
8 LISA JOHANNESSON TROLLHÄTTANS SOK 43.12 5.33 2.06 5.23 2.5311.17 5.07 3.19 3.45 3.13 0.36 10.47
9 IDA ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 43.17 6.18 3.15 5.24 3.57 2.56 0.0011.19 6.37 2.58 0.33 11.03
10 JOHANNA JANSSON STÅNGENÄS AIS 43.18 8.02 3.17 7.43 2.59 3.19 0.00 9.54 4.01 3.25 0.38 11.11
11 EMILIE LARSSON OK KROPPEFJÄLL 45.10 7.32 3.1910.06 3.00 3.18 0.0010.02 3.55 3.25 0.33 11.09
12 ANNA SANDERI LIDKÖPINGS VSK 54.01 5.24 2.0712.04 3.53 3.17 0.0018.49 3.49 4.03 0.35 10.55
13 MALIN BÖRJESSON OK ALEHOF 54.36 5.26 4.48 9.15 4.16 4.23 0.0018.40 3.36 3.23 0.49 10.57
EjS HANNA KARLSSON STENUNGSUNDS OK 0.00 0.00
EjS SISSI KARLSSON UDDEVALLA OK 0.00 0.00
| | |
D12L 2530 m 40 159 141 51 47 127 146 152 Starttid
Sträcklängder: 570 260 200 180 250 420 380 140 130
1 LINDA BODIN OK SKÄRMEN 22.00 4.10 1.34 2.45 3.04 3.17 0.00 5.43 0.50 0.37 10.05
2 MATILDA THORÉN VÄNERSBORGS SK 34.45 5.51 3.07 5.57 5.53 3.55 0.00 7.41 1.39 0.42 10.09
3 MALIN OLSSON OK GIPEN 37.01 6.33 3.33 6.09 7.33 3.00 0.00 8.45 0.55 0.33 10.07
4 MIMMI BOSTRÖM LJUNGSKILE FK 37.13 6.04 1.41 4.2910.59 3.32 0.00 8.48 1.10 0.30 10.03
5 SOFIA SALOMONSSON VÄNERSBORGS SK 39.15 6.03 2.18 5.4811.11 3.24 0.00 8.48 1.13 0.30 10.01
|
D10 2260 m 32 40 42 46 48 127 146 152 Starttid
Sträcklängder: 330 240 160 250 150 480 380 140 130
1 REBECCA BEJBOM MUNKEDALS SOK 16.50 2.37 1.43 1.31 2.05 1.15 0.00 5.52 1.14 0.33 10.45
2 SARA HANSSON OK SKOGSMUNKEN 18.03 2.42 1.50 1.33 1.58 1.29 0.00 6.54 1.06 0.31 10.53
3 LINA MATTSSON OK KÅRE 22.56 3.14 1.59 1.47 6.01 1.19 0.00 6.51 1.05 0.40 10.49
4 MARIA JOHANSSON OK SKÄRMEN 24.57 3.07 2.27 2.18 7.19 1.25 0.00 6.43 0.58 0.40 10.47
5 CAROLINE CARLSSON TROLLHÄTTANS SK 26.36 3.28 1.59 7.33 2.43 1.28 0.00 7.54 0.53 0.38 10.57
6 KARIN FREDRIKSSON GUDHEMS IF 26.41 2.47 1.43 2.0010.25 1.29 0.00 6.40 1.00 0.37 10.51
7 KAJSA WINBERG STENUNGSUNDS OK 37.57 5.41 4.01 3.13 6.17 2.33 0.0013.31 1.42 0.59 10.41
EjS LINA LARSSON VÄNERSBORGS SK 0.00 0.00
EjS LISA BARREHAG OK SKOGSMUNKEN 0.00 0.00
| |
INSK 1840 m 32 40 42 45 127 146 152 Starttid
Sträcklängder: 330 240 160 160 300 380 140 130
1 ROBERT VÅNGELL LINKÖPINGS OK 12.35 2.34 1.42 1.30 1.02 1.50 2.26 0.00 1.31 10.10
2 HÅVARD BERGET SARPSBORG O-LAG 12.47 2.33 1.46 1.27 1.11 0.00 4.22 0.56 0.32 10.26
3 MARCUS JOHANSSON VÄNERSBORGS SK 14.41 2.56 2.08 1.50 1.22 0.00 4.44 0.57 0.44 10.22
4 LUDVIG BARREHAG OK SKOGSMUNKEN 14.56 3.01 2.07 1.50 1.24 0.00 4.56 1.00 0.38 10.18
5 EVELINA KRISTENSSON OK SKOGSHJORTARNA 14.58 2.49 1.56 1.30 1.12 0.00 5.44 1.14 0.33 10.38
6 CAROLIN HAGELBERG ÅMÅLS OK 15.32 3.13 2.06 1.33 1.15 2.36 3.02 1.06 0.41 9.58
7 LINNEA SJÖDIN OK SKOGSHJORTARNA 15.38 3.44 1.54 1.51 1.20 0.00 5.06 1.07 0.36 10.38
8 GUSTAV STENBERG OK SKOGSHJORTARNA 15.53 3.27 2.49 1.29 1.27 0.00 5.17 0.53 0.31 10.28
9 TOBIAS MATTSSON TROLLHÄTTANS SOK 16.55 3.19 2.24 2.08 1.29 0.00 5.55 1.02 0.38 10.40
10 JULIE ANDERSEN HALDEN SKIKLUBB 17.10 4.05 2.08 1.37 1.33 0.00 6.19 0.55 0.33 10.14
11 CHRISTOFFER OLSSON UDDEVALLA OK 17.37 3.32 2.02 2.08 1.41 0.00 6.13 1.23 0.38 10.50
12 SARA ERIKSSON OK KROPPEFJÄLL 18.42 3.19 2.19 1.59 1.20 2.35 3.14 3.20 0.36 9.54
13 HAMPUS CARLSSON TROLLHÄTTANS SK 19.09 3.51 3.09 2.09 1.31 3.18 3.37 0.52 0.42 10.08
14 EMMA KARLSSON OK SKOGSMUNKEN 19.33 3.57 2.27 2.11 2.09 3.06 3.49 0.00 1.54 10.04
15 HANNA MANDINGER TROLLHÄTTANS SOK 20.36 4.32 2.19 2.13 1.54 0.00 7.09 1.40 0.49 10.53
16 FREDRIK MATTSSON OK KÅRE 20.47 3.46 2.27 2.23 2.25 0.00 7.58 1.09 0.39 10.57
17 ALBIN SVAN FRÄMMESTAD IK 20.55 4.50 2.26 2.17 1.43 3.07 4.00 0.00 2.32 9.56
18 ELIN HANSSON OK GRANE 21.26 4.28 2.55 2.05 1.53 0.00 7.38 1.44 0.43 10.18
19 MARKUS LINDSTRÖM OK SKÄRMEN 21.32 3.38 2.33 2.16 1.40 0.00 9.07 1.29 0.49 10.32
20 JOHAN SALOMONSSON VÄNERSBORGS SK 21.39 4.26 3.02 1.52 2.20 0.00 7.37 1.44 0.38 10.12
21 ASTRID NORDBRÖDEN HALDEN SKIKLUBB 23.02 4.05 2.11 2.08 2.29 0.00 9.42 1.40 0.47 10.24
22 PETTER KRISTIANSSON OK KROPPEFJÄLL 23.03 4.27 3.40 2.46 2.29 0.00 7.33 1.14 0.54 10.34
23 LISA BODIN OK SKÄRMEN 23.37 5.19 3.02 2.12 2.06 0.00 8.41 1.31 0.46 10.30
24 GJERMUND HOLM HALDEN SKIKLUBB 26.21 6.17 2.59 3.18 2.01 4.22 4.57 1.49 0.38 9.56
25 OSKAR STENBERG OK SKOGSHJORTARNA 27.34 5.41 3.50 3.06 2.20 0.00 9.40 1.57 1.00 10.06
26 ANNA ANDERSSON OK KULLINGSHOF 28.42 4.54 4.08 3.12 3.04 0.00 7.36 5.10 0.38 10.36
27 CAROLINE SCHMIDT TROLLHÄTTANS SOK 31.58 4.58 3.37 4.13 4.22 0.00 12.26 1.33 0.49 10.16
28 LOVISA BIRAT STENUNGSUNDS OK 34.28 8.20 3.29 4.43 3.05 5.47 6.33 1.40 0.51 9.40
29 LISA WINBERG STENUNGSUNDS OK 36.27 10.24 4.27 3.40 3.53 0.00 10.55 1.44 1.24 10.19:34 För tidig nollning -1.0
30 OLLE ALMEN FRÄMMESTAD IK 41.21 8.16 6.46 4.04 2.31 0.00 14.35 3.17 1.52 10.48
31 KARL ANDERSSON IDEFJORDENS SK 41.49 10.56 4.00 4.47 3.27 4.47 7.34 4.27 1.51 9.42
32 ANDREAS ÖBERG FRÄMMESTAD IK 43.25 9.56 7.21 4.12 2.50 0.00 14.10 3.09 1.47 10.46:28 Sen 0.28
33 JOHANNA ÖBERG FRÄMMESTAD IK 46.54 13.04 6.25 4.07 2.39 0.00 14.35 3.14 2.50 10.44
34 ANTON ALMEN FRÄMMESTAD IK 47.40 15.00 6.28 3.50 2.57 0.00 14.27 3.08 1.50 10.42:28 Sen 0.28
EjS SARA ERIKSSON OK KROPPEFJÄLL 0.00 0.00
EjS JESPER SJÖGREN OK KULLINGSHOF 0.00 0.00
EjS LOVISA GUSTAVSSON IDEFJORDENS SK 0.00 0.00
| | | | | | | |
Ö1 2530 m 40 159 141 51 47 127 146 152 Starttid
Sträcklängder: 570 260 200 180 250 420 380 140 130
1 MOA BUSKQVIST KÅLLEKÄRR IK 26.40 4.51 2.18 2.36 3.07 4.02 0.00 7.32 1.39 0.35 10.17
2 JOAKIM WINESH UDDEVALLA OK 28.07 3.07 2.06 5.51 3.27 2.43 3.41 3.01 1.18 0.28 9.40
3 MONIKA OLSSON MUNKEDALS SOK 31.23 5.33 2.51 5.00 4.19 4.01 0.00 7.40 1.26 0.33 10.16
4 PETER OLSSON MUNKEDALS SOK 32.25 6.39 2.50 4.48 4.34 3.45 0.00 7.54 1.22 0.33 10.15
5 ELISE JOHANNESSON TROLLHÄTTANS SOK 36.58 13.21 2.05 3.14 3.33 3.35 0.00 8.33 1.34 1.03 9.58
6 MARIA ANDERSSON IDEFJORDENS SK 37.25 5.34 3.18 6.47 4.37 4.30 0.0010.12 1.52 0.35 10.15
7 DAVID BOMAN STÅNGENÄS AIS 37.56 4.38 2.1010.01 2.29 6.02 0.0010.42 1.18 0.36 10.11
8 EVA LUNDIN STENUNGSUNDS OK 37.57 10.23 2.28 4.28 4.31 4.47 0.00 8.55 1.38 0.47 10.18
9 MARKUS ANDERSSON IDEFJORDENS SK 38.31 6.42 3.22 6.43 4.45 4.36 0.0010.00 1.47 0.36 10.14
10 EVA KARLSSON TROLLHÄTTANS SOK 38.56 8.06 3.54 4.27 4.00 6.23 0.00 9.06 1.42 1.18 9.56
11 SANDRA JOHANSSON OK GIPEN 45.52 6.12 2.5515.11 3.33 5.48 0.00 9.57 1.42 0.34 10.47
Utg EMELIE UNDELAND IFK GÖTEBORG 61.35 5.29 0.00 0.00 0.00 3.24 0.00 6.41 1.36 0.35 11.52 Utg:159,141.. saknas
| | |
Ö2 3400 m 39 43 141 51 110 144 129 152 Starttid
Sträcklängder: 480 200 410 170 600 580 450 380 130
1 GÖSTA FOLIN OK SKOGSVARGARNA 47.45 5.07 2.43 5.24 3.04 0.00 20.04 6.33 4.06 0.44 10.35
2 LARS HERMANSSON LJUNGSKILE FK 54.47 8.36 3.05 6.05 2.23 0.00 22.32 7.06 4.19 0.41 10.31
3 CAMILLA SAHLIN VÄNERSBORGS SK 58.51 6.28 3.53 8.04 3.1712.50 9.59 8.33 5.00 0.47 10.03
4 MARLENE WINBLAD OK SKOGSMUNKEN 59.21 6.03 3.39 6.17 3.21 0.00 26.46 7.30 4.56 0.49 10.27
5 LINDA LUNDSTRÖM VÄNERSBORGS SK 59.58 7.24 3.11 7.51 3.18 0.00 26.13 5.29 5.50 0.42 10.07
6 BODIL ENANDER VÄNERSBORGS SK 60.58 4.37 2.16 5.47 4.13 9.21 23.44 5.45 4.36 0.39 9.53
7 JON BUSKQVIST KÅLLEKÄRR IK 62.12 5.17 3.55 7.17 3.05 0.00 27.44 9.21 4.51 0.42 10.57
8 ANN-CHRISTINE AUGUSTSON STENUNGSUNDS OK 62.42 5.26 3.16 8.34 3.10 0.00 28.02 8.48 4.46 0.40 10.15
9 EMIL DOVERBORN OK GIPEN 68.09 10.24 2.5517.05 2.28 0.00 19.24 5.38 9.38 0.37 10.11
10 BRITTA REUTER OK ALEHOF 80.12 7.12 6.55 8.24 4.11 0.00 33.4113.33 5.32 0.44 10.03
11 BIRGITTA SKÖLD STENUNGSUNDS OK 94.08 9.00 3.3812.11 1.4136.47 21.10 5.00 4.00 0.41 9.35
Utg DAVID SKÄLEGÅRD HERRESTADS AIF 24.18 9.56 4.02 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.0010.20 10.23 Utg:141,51.. saknas
Utg LINA SVENSSON GUDHEMS IF 49.43 8.17 2.5017.48 2.31 0.00 0.00 0.00 0.0018.17 10.44 Utg:144,129.. saknas
Utg MATTIAS SJÖBLOM OK GIPEN 72.55 7.16 3.22 6.59 2.47 0.00 0.00 0.00 0.0052.31 10.19 Utg:144,129.. saknas
| | |
Ö3 4520 m 154 41 47 50 69 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 360 240 990 630 530 400 250 300 130
1 JEPPE GILLING DRLR 42.29 4.00 2.22 5.53 1.4010.54 4.55 4.23 4.04 2.04 1.47 0.27 10.09
2 JIMMY KJAERSGAARD DRLR 51.15 2.54 6.16 3.56 2.4811.05 8.45 7.20 3.29 2.29 1.49 0.24 10.13
3 CLARY SVENSSON GUDHEMS IF 54.04 3.23 5.41 4.38 4.3213.39 6.15 5.19 4.13 2.36 3.15 0.33 10.42
4 METTE ANDERSEN DRLR 57.46 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 2.33 3.34 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 5.07 10.58:34 Sen 41.34 Felst, sprungit
5 LARS BOLIN IFK LANE 61.03 3.20 3.38 6.18 6.3813.03 8.45 6.36 4.14 5.02 2.46 0.43 10.01
6 CHRISTOPHER ERIKSSON STENSHULT IF 61.08 4.23 5.30 4.23 4.2214.30 9.34 6.23 6.43 2.32 2.08 0.40 10.37
7 OVE NILSSON SVANESUNDS GIF 64.51 2.52 4.18 5.22 3.5520.02 9.22 6.35 5.22 3.42 2.50 0.31 10.24 För tidig nollning 0.39
8 KARIN JOHANSSON OK KLYFTAMO 67.33 3.56 4.14 4.57 3.0622.59 9.31 8.06 4.53 2.43 2.28 0.40 10.21
9 ERIK STRÖM 94.11 13.11 3.4924.07 2.3518.04 8.3714.13 3.38 2.51 2.32 0.34 10.10
10 ÅKE LUNDELL LJUNGSKILE FK 98.22 5.49 6.24 8.16 5.0128.02 11.5112.26 9.56 5.03 4.15 1.19 10.30
11 HARRIETT ANDERSSON OK SKOGSHJORTARNA 100.41 5.03 7.13 9.00 3.4434.55 9.1610.50 5.59 9.06 4.54 0.41 10.14
Utg BJARKE FENGER DRLR 0.00 0.00
| | |
Ö6 5390 m 154 41 50 59 63 65 109 115 129 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 430 750 440 490 980 530 400 250 300 130
1 URBAN ERIKSSON STENSHULT IF 46.43 3.13 2.46 3.45 7.29 3.55 4.22 9.39 3.58 2.46 2.28 1.49 0.33 10.36
2 MARTIN JONSSON STENSHULT IF 57.55 3.41 2.43 4.25 8.17 4.54 8.2911.22 5.11 3.41 2.35 2.04 0.33 10.40
3 LINA JOHANSSON OK KLYFTAMO 60.22 3.22 3.27 4.09 9.22 4.51 7.3212.17 5.56 3.56 2.26 2.29 0.35 10.28
4 ULF STENBERG OK SKOGSVARGARNA 64.26 3.15 3.13 6.2610.06 4.36 7.5012.39 5.48 4.06 3.11 2.33 0.43 9.46
5 ANDERS SVEDIN LIDKÖPINGS VSK 65.49 3.14 3.29 4.48 9.31 5.45 7.2215.03 6.23 4.07 3.06 2.28 0.33 10.32
6 GUNNAR OLSSON OK SKOGSHJORTARNA 68.30 2.36 2.49 4.4413.50 4.46 5.2015.51 8.38 3.44 3.17 2.23 0.32 10.56
7 TED LIIVRAND OK SKOGSHJORTARNA 69.48 3.22 3.42 6.3510.28 4.39 5.3212.03 5.58 3.5010.30 2.30 0.39 10.20
8 MIKAEL QVARNSTRÖM OK FLUNDREHOF 71.00 4.43 3.25 7.39 9.07 6.05 6.1916.14 6.36 4.41 3.06 2.33 0.32 9.38:53 Sen 0.53
9 ROLF SKÖLD STENUNGSUNDS OK 75.41 3.12 4.2610.2112.01 9.07 5.5114.40 5.55 4.08 2.50 2.26 0.44 9.30
10 SVEN PERSSON LJUNGSKILE FK 78.40 3.35 3.2513.0710.09 5.34 8.2614.35 7.22 5.16 3.19 3.06 0.46 10.24
Fel MAGNUS HALLQVIST OK SKOGSVARGARNA 70.02 3.19 3.57 7.42 9.38 5.06 7.4912.26 5.42 0.00 0.00 3.38 0.40 9.44 Fel: 129 saknas
| | |
Ö7 3270 m 154 41 53 110 144 145 136 152 Starttid
Sträcklängder: 370 320 530 460 580 340 240 300 130
1 HENRIK NYGREN LIDKÖPINGS VSK 28.39 2.35 2.31 4.47 4.47 5.22 3.41 2.11 0.00 2.45 9.54
2 ALF JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 35.57 2.35 3.05 8.07 0.0012.50 3.41 2.06 3.07 0.26 10.24
3 VIKTOR GOVIK STÅNGENÄS AIS 39.06 2.42 3.16 7.36 5.33 9.57 4.14 3.20 2.01 0.27 10.12
4 GÖSTA ELEHN UDDEVALLA OK 39.34 3.17 4.0410.35 0.0011.35 4.16 2.23 2.40 0.44 10.21
5 GITTE KRISTIANSEN TROLLHÄTTANS SOK 42.52 3.49 4.19 6.59 0.0016.14 4.58 2.26 3.35 0.32 11.16
6 LENA LARSSON TROLLHÄTTANS SOK 43.08 3.45 3.26 5.30 0.0018.42 4.38 3.18 3.08 0.41 11.15
7 PERNILLA JOSEFSSON OK GIPEN 43.46 3.01 3.07 9.00 7.19 6.58 8.36 2.49 2.25 0.31 10.06
8 MATS LINDSTRÖM OK SKÄRMEN 45.08 2.47 3.23 6.46 0.0021.40 4.03 3.30 2.26 0.33 11.12
9 DAN JOHANSSON UDDEVALLA OK 46.03 2.57 3.40 8.57 0.0016.47 6.12 3.08 3.46 0.36 11.05
10 LARS-ÅKE JAKOBSSON OK KROPPEFJÄLL 46.06 3.47 3.59 9.38 0.0015.30 6.04 3.11 3.18 0.39 10.18
11 GÖRAN ENANDER VÄNERSBORGS SK 46.16 2.56 3.2714.54 0.0015.49 4.05 2.16 2.18 0.31 10.27
12 LARS ERIK GIDENSTAM STENUNGSUNDS OK 46.26 4.16 4.07 7.39 0.0016.58 5.58 3.03 3.33 0.52 11.03
13 ÅKE HOLMSTEN OK KROPPEFJÄLL 46.38 4.15 4.10 7.24 0.0017.49 6.07 2.49 3.16 0.48 11.01
14 JENNY HAGER IF HAGEN 53.49 4.17 4.22 9.3310.1110.03 8.05 3.38 2.54 0.46 10.03
15 LILLEMOR HALLIN OK LANDEHOF 55.20 5.14 5.00 9.40 9.04 9.55 8.15 3.36 3.45 0.51 10.09
16 MY BUSKQVIST KÅLLEKÄRR IK 56.43 11.21 4.4312.36 0.0016.36 5.20 2.39 2.55 0.33 11.04
17 ERIKA OLSSON OK SKÄRMEN 56.47 4.39 4.57 9.4310.2513.30 6.15 3.25 3.13 0.40 9.42
18 INGER WESTERBERG IF HAGEN 56.51 7.19 4.23 9.2310.20 9.52 8.10 3.35 3.03 0.46 10.00
19 ERIK FÄLT OK KROPPEFJÄLL 59.15 5.05 4.53 7.35 0.0021.13 9.30 5.47 4.14 0.58 11.02
20 KÅRE UNDELAND UDDEVALLA OK 63.05 5.02 5.09 8.18 0.0022.38 7.49 8.11 5.02 0.56 11.52
Utg ASTRID SILLERSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 75.51 7.42 7.3818.18 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 1.30 10.15 Utg:144,136.. saknas
EjS THERESE HOLMSTRÖM IK GANDVIK 0.00 0.00
| | | | |
Ö8 5230 m 156 53 55 57 61 108 111 126 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 420 760 490 290 490 690 510 460 390 230 270 100 130
1 KRISTINA ANELAND OK RAVINEN 48.52 3.50 6.01 5.17 2.51 5.15 6.39 4.22 4.18 4.09 2.35 2.24 0.39 0.32 10.55
2 KENT SKÄRBERG VÄNERSBORGS SK 54.19 4.11 6.07 5.15 3.23 5.21 8.47 5.10 4.56 4.17 2.27 3.16 0.39 0.30 9.45
3 ANDERS FALKEBY UDDEVALLA OK 59.17 3.58 6.38 5.36 3.03 6.06 7.34 9.08 6.50 4.23 2.31 2.15 0.43 0.32 10.49
4 ANDERS BUSKQVIST KÅLLEKÄRR IK 63.38 4.14 8.5110.05 4.03 5.08 7.03 5.41 7.15 4.26 2.56 2.24 0.56 0.36 10.22
5 ERIK FALKEBY LJUNGSKILE FK 64.26 7.16 5.33 5.52 4.16 7.28 8.56 7.35 5.14 4.35 2.54 2.40 1.40 0.27 10.59
6 PREBEN ANDERSEN DRLR 65.30 12.21 7.03 6.28 3.45 5.20 8.43 5.18 4.43 4.41 2.22 3.36 0.40 0.30 10.06
7 LENNART FAGERLUND UDDEVALLA OK 66.11 4.36 8.4810.50 4.2510.20 6.49 4.41 4.55 4.24 2.30 2.28 0.45 0.40 10.30
8 VALTER GEBL OK SKOGSMUNKEN 67.40 4.59 8.03 8.50 4.17 8.38 8.35 5.53 6.28 4.55 2.46 3.12 0.34 0.30 10.02
9 KENNETH OLSSON OK SKÄRMEN 72.54 6.25 8.17 6.49 4.24 6.47 9.25 7.54 7.27 6.59 4.10 3.00 0.48 0.29 9.41
10 JOHAN LINDQVIST SÄVEDALENS AIK 85.34 4.2120.10 8.03 4.42 8.20 10.25 6.56 7.29 5.35 3.52 4.16 0.48 0.37 10.47
Utg ERIK FRICK TROLLHÄTTANS SK 50.20 6.4811.22 9.20 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 1.20 0.43 10.14 Utg:57,61.. saknas
| | |
Ö9 6800 m 157 140 54 59 63 97 100 112 113 144 145 135 147 152 Starttid
Sträcklängder: 470 400 600 450 430 1500 190 1160 160 370 350 220 270 100 130
1 BJÖRN STENBERG IFK GÖTEBORG 55.23 3.31 3.15 4.53 4.01 3.01 11.06 2.4910.09 1.34 3.16 2.29 2.00 2.13 0.32 0.34 11.10
2 HENRIK PÅLSSON UDDEVALLA OK 59.20 3.42 2.59 5.28 3.37 3.03 13.15 1.5410.56 1.50 3.19 2.57 2.54 2.24 0.34 0.28 11.22
3 JAN HANSSON STENUNGSUNDS OK 63.25 4.54 3.11 5.26 3.32 3.01 14.35 2.40 9.55 1.50 4.02 2.47 3.51 2.31 0.38 0.32 10.38
4 RAGNHILD BENTE ANDRESEN HALDEN SKIKLUBB 65.49 4.07 5.20 6.02 4.05 3.31 15.10 1.5510.18 2.13 4.04 3.35 2.11 2.12 0.36 0.30 11.20
5 KLAS FRANSSON OK GIPEN 72.21 5.09 3.52 6.18 4.01 3.34 17.00 2.2512.57 1.53 5.01 3.53 2.13 2.21 1.14 0.30 10.51
|
Sträcktider med fetstil är ENBART till för att förbättra läsbarheten.