SAKO-träning TSOK Skidst 2003-03-01 Banläggare: Karlerik o Gunnar
L 12630 m 53 54 55 56 57 46 42 43 44 45 47 48 49 50 51 52 58 Starttid
Sträcklängder: 870 710 700 1080 660 1460 500 250 270 630 1370 190 230 400 790 640 1250 630
1 Fredrik Löwegren 100.18 5.39 4.00 4.33 8.20 4.58 13.37 5.09 2.12 2.06 8.28 11.08 1.30 1.50 3.12 6.19 5.04 8.10 4.03 9.20:36
2 Jamie Stevensson 100.25 5.53 4.09 4.30 7.46 4.57 14.20 5.38 2.39 2.07 7.55 10.19 1.28 1.41 3.31 6.52 4.45 7.33 4.22 9.39:46
3 Robert Enbom 101.28 4.52 3.34 3.55 7.32 4.53 13.01 5.34 2.48 2.2410.28 11.15 2.29 1.59 4.15 6.08 4.44 8.09 3.28 10.15:05
4 Daniel Netz 108.00 0.00
5 Martin Larsson 108.34 6.14 4.01 4.21 8.27 4.58 14.43 4.55 2.29 2.12 8.50 13.39 1.34 1.50 4.51 6.39 5.41 8.29 4.41 9.21:59
6 Staffan Johansson 111.12 5.05 4.07 4.21 9.12 6.03 16.15 5.35 2.29 4.2311.21 10.52 2.03 1.44 3.38 6.45 5.09 8.34 3.36 9.30:38
7 Jesper Stenström 111.46 11.46 9.47:43
8 Lennart Benggtsson 117.33 5.00 3.45 4.07 8.54 5.16 14.47 7.33 3.02 2.1611.03 13.41 1.50 2.39 5.0210.11 5.26 9.04 3.57 9.23:02
9 Per Andersson 118.55 5.28 4.26 4.53 8.42 5.56 16.04 7.33 3.10 2.49 8.41 15.02 2.14 2.14 6.25 6.58 5.21 9.14 3.45 9.39:24
10 Kim Fagerudd 121.16 6.56 4.26 5.02 8.55 5.43 21.11 6.36 2.35 2.19 9.23 12.31 1.40 1.53 3.23 6.57 5.15 8.39 7.52 9.29:44
Fel Joakim Hederskog 118.15 5.52 4.05 6.01 8.31 5.27 14.11 6.28 2.35 2.03 8.10 12.14 1.54 1.44 5.14 8.56 4.31 9.22:39 Fel: 50 saknas
Utg Richard Wren 61.22 2.00 8.46 15.32 1.49 2.12 4.11 6.27 4.47 9.03 3.48 11.05:56 Utg:53,54.. saknas
Utg Erik Engstrand 75.33 6.22 3.56 4.31 8.10 5.09 2.25 4.19 8.13 19.23 9.22:07 Utg:46,42.. saknas
Utg Anders Hederskog 86.51 6.47 4.58 8.18 2.40 7.1911.06 4.33 9.50:32 Utg:55,46.. saknas
Utg Henrik Eliasson 88.02 7.04 4.38 5.0913.01 8.27 2.31 6.5611.06 5.47 9.50:26 Utg:46,42.. saknas
Utg Björn Kristiansson 90.05 6.14 4.26 4.45 8.03 5.55 14.03 10.57 2.03 1.43 3.47 6.33 5.14 8.57 4.22 9.52:52 Utg:42,43.. saknas
Utg Håkan Pettersson 91.08 6.14 4.02 4.43 8.00 5.45 4.49 6.41 6.32 7.43 4.37 9.39:29 Utg:46,42.. saknas
Utg Henrik Eliasson 91.25 7.17 4.28 5.09 8.15 5.09 15.10 11.01 1.46 1.48 3.54 6.34 5.07 8.45 3.34 9.50:28 Utg:42,43.. saknas
Utg Daniel Grahn 91.48 5.38 3.59 4.35 8.03 5.13 15.07 12.48 1.35 2.06 3.44 7.32 5.34 9.19 4.17 9.22:34 Utg:42,43.. saknas
Utg Johan G Larsson 96.12 6.15 3.51 4.40 8.08 5.11 13.55 3.47 7.13 5.22 8.29 4.31 9.22:03 Utg:42,43.. saknas
Utg Gunnar Elveljung 101.05 5.45 4.30 4.40 7.44 5.00 25.02 12.01 1.34 2.09 3.41 8.12 5.49 8.49 4.08 9.53:25 Utg:42,43.. saknas
| | | | |
M 8820 m 53 54 55 56 57 48 49 50 51 52 58 Starttid
Sträcklängder: 870 710 700 1080 660 860 230 400 790 640 1250 630
1 Roger Hallgren 74.40 6.10 4.21 4.55 8.40 6.23 11.16 2.05 4.03 7.18 5.49 9.10 4.30 9.53:06
2 Patrik Niemi 75.03 75.03 9.20:32
3 Per Ivarsson 77.43 5.35 4.15 5.18 9.45 8.45 8.48 2.20 4.45 8.36 5.48 9.30 4.18 10.10:29
4 Salla Sauki 78.44 6.00 5.04 5.2912.11 7.01 8.35 2.01 5.13 7.31 5.33 9.32 4.34 9.40:29
5 Åsa Holmstrand 80.43 6.26 5.20 5.1810.41 7.06 9.47 2.28 4.34 7.54 6.24 10.08 4.37 9.39:51
6 Ida Hördegård 80.57 6.56 5.05 5.3210.06 7.27 9.57 2.19 4.40 7.56 6.17 10.06 4.36 9.39:39
7 Martin Mandinger 82.03 5.54 4.23 5.3613.15 6.34 9.19 2.36 6.27 7.28 5.48 10.31 4.12 10.34:48
8 Jana Berkova 84.29 6.34 5.05 5.5110.50 6.28 10.17 2.58 4.4911.19 6.03 10.00 4.15 9.57:43
Fel Josefin Norin 80.29 80.29 9.03:20 Felst, sprungit fel bana
Fel Stina Strömstedt 80.44 6.26 5.26 5.18 9.09 2.19 4.23 8.07 6.04 10.18 4.35 9.39:58 Felst, sprungit fel bana
Fel Karolina Norin 84.34 6.51 5.02 5.27 11.18 2.30 7.49 10.41 4.49 9.39:50 Felst, sprungit fel bana
Utg Mattias Grahn 68.38 5.55 4.01 4.16 9.45 2.14 3.54 7.11 5.24 8.38 4.03 9.22:16 Utg:56,46.. saknas
| | |
KM 5690 m 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Starttid
Sträcklängder: 480 690 630 560 400 650 270 450 770 280 510
1 Tomas Johansson 56.55 4.15 6.3811.11 5.02 3.58 6.30 2.12 3.44 6.45 3.45 2.55 10.12:57
2 Niklas Sahlin 65.25 4.01 8.18 6.45 8.17 5.32 6.30 2.54 4.0010.25 5.19 3.24 9.26:06
3 Jerker Netz 65.34 8.43 6.49 5.15 7.55 7.23 7.22 2.29 4.20 7.54 3.45 3.39 10.05:09
4 Daniel Axelsson 76.31 7.37 9.00 5.41 7.4210.48 10.34 2.17 4.0710.30 5.01 3.14 10.13:39
5 Elin Svensson 90.28 12.5811.3311.1411.13 5.44 10.11 2.34 4.1110.10 6.46 3.54 10.26:32
Utg Nils-Olof Larsson 48.14 8.08 6.54 5.54 5.20 4.34 10.10:21 Utg:31,36.. saknas
| |
K 3320 m 41 35 36 37 38 40 Starttid
Sträcklängder: 480 340 670 270 450 630 480
1 Julia Thorén 33.59 4.20 3.50 6.55 2.35 3.54 8.24 4.01 10.15:28
2 Lisa Johannesson 39.42 4.41 5.14 7.48 2.38 4.51 9.54 4.36 9.22:21
3 Ulf Smedberg 41.49 4.44 4.56 9.57 3.20 5.01 8.45 5.06 9.10:51
4 Lars Holmstrand 44.01 6.17 4.5611.16 3.24 4.56 8.31 4.41 9.46:30
5 Gunilla Hogedal 50.23 5.58 5.42 9.00 3.00 4.43 15.34 6.26 10.17:13
6 Emil Johansson 51.46 9.02 6.0510.29 3.21 5.04 12.49 4.56 9.25:46
7 Gunbritt Thoren 56.42 5.41 9.3410.45 3.06 5.24 13.58 8.14 10.13:55
8 Matilda Thorén 57.27 5.2510.4610.54 4.24 6.15 14.34 5.09 10.15:29
9 Johanna Stoltz 78.09 5.5217.4110.2916.3710.03 12.33 4.54 10.14:27
10 sofia Salomonsson 78.16 6.0117.4410.1716.3210.22 12.26 4.54 10.14:23
11 Sofia Salomonsson 78.16 6.0117.4410.1716.3210.22 12.26 4.54 10.15:20
Fel Rune Olsson 39.53 35.39 4.14 9.07:45 Felst, sprungit fel bana
Fel Hasse Johansson 64.57 6.16 9.22 11.30 8.01 9.19:20 Felst, sprungit fel bana
| | |
Sträcktider med fetstil är ENBART till för att förbättra läsbarheten.