Ost-Löpet 2000-08-20 Falköpings AIK vid Baggahemmet
Sträcktidlista version 2 00-08-21:20.00
Sträcktidlistan är fortfarande behäftad med fel. Men placeringarna bör stämma
någorlunda. Däremot kan en del personer saknas. Tiden har tagits HELA banan
dvs även spurten är medräknad.
Den officiella rsultatlistan dröjer någon dag till.
H75 0 m 39 95 101 104 139 145 138 92 88 100 Starttid
1 NILS ANDERSSON TENHULTS SOK 46.59 3.29 3.48 4.43 6.03 2.47 13.04 6.57 1.47 2.32 1.10 0.39 10.19
2 SVEN JOHANSSON GUDHEMS IF 49.09 4.29 3.53 5.35 6.29 2.38 15.07 4.36 1.46 2.42 1.07 0.47 10.17
3 YVON HOLMBÄCK HJOBYGDENS OK 50.58 4.02 4.03 6.09 8.04 3.13 12.47 4.47 2.13 3.36 1.20 0.44 10.15
4 ERIK KARLSSON RYDA SKIDKLUBB 55.06 5.10 5.04 4.55 9.05 3.33 12.54 5.12 2.16 3.58 1.50 1.09 10.13
5 ARNE JOHANSSON TENHULTS SOK 62.36 6.02 5.11 8.00 9.02 3.33 15.09 7.33 2.18 3.11 1.37 1.00 10.05
6 INGVAR JOHANSSON TENHULTS SOK 73.11 4.22 9.01 5.09 8.34 3.32 25.0510.07 1.56 3.02 1.24 0.59 10.09
7 ARNE JOHANSSON IF SISU TIDAHOLM 77.17 6.22 7.47 8.0612.11 4.34 18.31 7.25 3.02 5.19 2.08 1.52 10.21
8 JOHN JONSSON IF HAGEN 83.18 4.40 4.44 6.05 8.02 3.53 40.51 6.12 2.15 3.41 1.46 1.09 10.03
Utg YNGVE HEDERSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA
Utg ERIK LÅNG OK GRÄNSEN 75.13 4.02 4.34 4.19 8.14 3.01 3.32 2.36 10.23 Utg:145,138.. saknas
Utg GUNNAR NILSSON 62 IF SISU TIDAHOLM 79.53 5.30 4.48 5.46 8.23 3.22 52.04 10.25 Utg:145,138.. saknas
EjS STEN FRITZSON ULRICEHAMNS OK
| | |
H70 4580 m 39 101 104 139 108 113 111 92 88 100 Starttid
Sträcklängder: 260 430 740 250 680 570 300 780 270 170 130
1 LARS-GUNNAR ENSTRÖM OK TRANAN 45.13 3.09 5.05 6.19 2.16 6.41 6.08 3.17 7.37 2.13 1.48 0.40 10.01
2 HELMER EKBERG ÄTRANS IF 45.44 3.19 5.55 6.26 2.38 6.29 5.59 2.56 7.44 2.30 1.01 0.47 10.27
3 BENGT NYSTRÖM OK AMNE 48.30 3.18 5.37 6.01 2.41 8.00 6.10 3.49 8.34 2.29 1.07 0.44 10.31
4 TORSTEN BJÖRKEROTH OK P4 49.03 3.25 6.26 5.57 2.29 7.12 6.33 4.25 7.52 2.41 1.19 0.44 10.23
5 KARLERIK FRANSSON TROLLHÄTTANS SOK 49.21 3.25 5.24 6.32 2.22 8.03 6.28 3.27 8.52 2.56 1.06 0.46 10.29
6 Bricknr=26778 Start=10.10 (10.08:07) 49.28 3.09 7.14 6.19 4.13 7.10 6.04 3.13 7.27 2.27 1.25 0.47 10.10
7 MATS LOMÅS OK TRANAN 50.26 3.03 5.19 6.19 2.2210.07 5.52 3.24 7.06 5.01 1.08 0.45 9.59
8 INGVAR BRÄMERSON TIBRO AIK SOK 51.56 3.41 6.17 7.24 3.34 7.13 6.59 3.17 8.24 2.57 1.22 0.48 10.33
9 STURE GUSTAVSSON LIDKÖPINGS VSK 52.10 3.31 6.23 7.07 2.51 7.40 6.39 3.59 8.43 2.59 1.22 0.56 10.05
10 YNGVE ANDERSSON LIDKÖPINGS VSK 52.35 3.47 5.55 6.58 3.08 8.10 6.42 3.28 9.26 2.53 1.22 0.46 10.15
11 GUNNAR MUNK IF SISU TIDAHOLM 52.43 4.20 5.34 7.20 2.57 8.16 6.37 3.33 9.09 2.36 1.35 0.46 10.03
12 INGVAR AXELSSON MULLSJÖ SOK 56.22 3.42 6.35 6.58 3.07 8.21 10.33 3.48 8.25 2.39 1.21 0.53 10.13
13 NILS ANDERSSON SKENE SOIS 58.32 4.14 7.37 7.45 4.05 8.04 7.23 4.52 8.54 3.15 1.33 0.50 10.07
14 STIG ENGSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 59.37 3.51 5.5911.23 2.58 9.10 8.19 4.00 8.59 2.46 1.20 0.52 10.21
15 ARNE SVAHN FRÄMMESTAD IK 60.19 4.04 8.54 7.23 3.00 8.13 8.12 3.3010.29 3.58 1.38 0.58 10.25
16 LARS PETTERSSON OK P4 61.22 4.44 7.11 7.25 3.11 8.43 12.14 2.57 9.03 3.47 1.16 0.51 10.35
17 LENNART THORSTENSSON HÄLLEKIS IF 63.28 4.25 7.39 7.59 3.33 8.47 7.12 4.2411.53 5.00 1.37 0.59 10.11
18 HÅKAN BARK IF HAGEN 66.58 3.22 6.33 7.29 3.0922.03 6.35 3.53 8.30 3.21 1.09 0.54 10.19
19 ARNE WAHLGREN SOK TRÄFF 67.58 3.49 6.08 9.04 3.0713.28 13.13 3.1010.18 3.21 1.20 1.00 10.17
20 BERNT HÖÖG OK KLYFTAMO 83.44 4.45 9.23 9.17 4.2210.44 16.37 3.4618.05 3.45 1.49 1.11 10.37
| | | |
H65 4580 m 39 101 104 139 108 113 111 92 88 100 Starttid
Sträcklängder: 260 430 740 250 680 570 300 780 270 170 130
1 ULF SMEDBERG TROLLHÄTTANS SOK 38.49 2.36 4.28 5.20 2.42 5.19 5.29 2.52 6.18 2.05 1.00 0.40 11.01
2 KARL-ERIK HELIN HJOBYGDENS OK 39.26 2.45 3.59 5.34 3.14 5.50 4.42 3.05 6.35 2.16 0.50 0.36 11.31
3 TORILD BORNETUN SKILLINGARYDS FK 41.06 3.00 4.43 5.15 2.35 6.48 5.02 2.48 6.45 2.32 0.59 0.39 11.23
4 KJELL PERSSON MARIESTADS FK 41.19 3.21 4.43 5.44 2.05 6.52 5.13 2.44 6.51 2.09 0.54 0.43 10.45
5 KARL LUND LIDKÖPINGS VSK 41.26 2.44 4.34 5.40 2.14 6.03 5.39 2.51 7.09 2.32 1.13 0.47 10.55
6 ANDERS NILSSON RYDA SKIDKLUBB 43.44 3.14 4.54 5.55 2.17 7.54 5.34 2.54 6.45 2.17 1.13 0.47 10.57
7 HOLGER LARSSON TIBRO AIK SOK 44.15 2.51 5.25 6.25 2.36 7.02 6.10 2.53 6.51 2.17 1.03 0.42 11.10 För tidig nollning 0.03
8 YNGVE MALMLÖF FLOBY OK 44.38 3.08 5.12 6.09 2.53 6.37 5.38 2.55 7.10 2.59 1.07 0.50 11.24 För tidig nollning 0.03
9 SVEN-JOHAN PERSSON IK GANDVIK 45.45 2.56 5.00 6.23 2.56 7.04 6.07 3.58 7.10 2.28 1.03 0.40 10.58 För tidig nollning 0.01
10 STIG SAHL IF HAGEN 45.51 3.26 5.00 6.02 2.48 6.10 6.31 3.20 8.09 2.34 1.12 0.39 10.53
11 BENGT JANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 48.02 3.39 6.14 7.10 2.24 6.05 6.23 3.20 8.03 2.41 1.18 0.45 10.51
12 LARS LARSSON BREDAREDS IF 48.19 3.17 5.38 6.05 4.41 6.30 6.06 3.23 8.10 2.29 1.13 0.47 10.49
13 BENGT JOHANSSON TENHULTS SOK 48.27 3.28 5.39 6.15 2.38 6.35 6.26 3.14 8.48 3.33 1.03 0.48 11.07
14 BERTIL JOHNSSON OK GRÄNSEN 49.11 3.29 6.15 7.14 2.29 7.09 6.16 3.10 8.13 2.52 1.15 0.49 10.41
15 KARL-ERIC WANNBERG IK OMEGA 51.50 2.51 5.26 6.03 3.1614.08 5.32 2.41 7.24 2.30 1.13 0.46 11.29
16 STURE SÄRDQVIST IK YMER 52.36 3.24 6.36 6.15 2.36 7.09 6.14 3.5410.55 2.55 1.49 0.49 11.17
17 LARS BERGER IF SISU TIDAHOLM 52.43 3.32 6.22 6.19 2.45 7.02 6.17 2.5712.44 2.52 1.01 0.52 11.04 För tidig nollning 0.01
18 ARNE GABRIELSSON IF HAGEN 54.48 5.35 6.19 5.55 2.22 7.56 6.10 3.0212.46 2.47 1.04 0.52 11.03
19 GUNNAR CARLSSON FLOBY OK 56.14 3.12 7.16 6.26 3.2612.59 6.50 3.05 8.11 2.50 1.10 0.49 10.47
20 SAM ANDERSSON LIDKÖPINGS VSK 58.47 3.54 6.53 7.19 2.5112.02 6.46 3.1510.30 2.59 1.21 0.57 11.15
21 KURT STENBERG IK GANDVIK 59.07 3.55 8.38 8.08 3.01 8.41 7.43 4.05 9.16 3.11 1.38 0.51 11.09
22 BO ÖHRSTRÖM OK AMNE 59.09 3.34 6.24 7.01 2.31 7.45 9.49 7.11 9.22 3.31 1.15 0.46 11.19
23 BERNT RIIS IF HAGEN 60.46 4.11 6.06 8.13 3.03 8.48 8.42 5.1611.23 2.52 1.15 0.57 10.43
Fel THURE ÅBERG OK P4 43.43 4.5610.35 3.15 6.08 7.01 11.48 11.12 Felst, sprungit fel bana
Fel STEN JOHANSSON OK KULLINGSHOF 55.07 5.51 5.05 5.48 2.05 8.07 5.27 3.13 7.04 2.10 1.01 0.43 11.27 Felst, sprungit fel bana
| | | | |
H60 4920 m 80 167 163 94 139 107 93 92 87 100 Starttid
Sträcklängder: 330 960 270 470 1190 680 280 150 320 140 130
1 MATS-ERIK ANDERSSON ULRICEHAMNS OK 38.02 2.12 7.48 2.14 4.27 8.42 4.58 2.39 0.59 2.30 0.55 0.38 10.56
2 INGEMAR HOLMBERG IF HAGEN 42.03 2.06 8.17 3.37 4.19 9.14 6.29 2.50 1.04 2.34 0.58 0.35 10.06
3 LARS CEDÉRUS SNÄTTRINGE SK 42.31 2.28 8.18 2.35 4.1410.06 6.10 3.01 1.18 2.41 0.59 0.41 10.34
4 GÖRAN NORDH TROLLHÄTTANS SK 43.01 2.27 8.14 2.23 4.1910.57 5.40 3.18 1.18 2.36 1.08 0.41 10.32
5 LEIF CARLSSON ULRICEHAMNS OK 43.03 2.18 8.08 2.30 4.4810.01 5.59 3.19 1.51 2.29 0.58 0.42 10.02
6 FOLKE DAHLÉN LIDKÖPINGS VSK 43.32 2.10 7.40 2.15 5.5410.09 7.03 2.54 1.10 2.31 1.07 0.39 10.40
7 HARRY SUNDBERG OK KLYFTAMO 45.40 2.29 9.04 2.53 5.0511.04 6.06 3.04 1.22 2.51 1.01 0.41 10.18
8 HANS SCHÖNBORG TIBRO AIK SOK 45.52 2.18 8.05 3.34 5.1510.54 6.34 3.28 1.11 2.46 1.04 0.43 10.42
9 BENGT HALLÉN TROLLHÄTTANS SOK 46.10 2.25 8.58 2.45 4.4011.23 6.22 3.29 1.15 2.38 1.25 0.50 10.54
10 LENNART NYMAN HESTRA IF 46.25 2.23 8.20 2.07 9.0811.01 5.28 2.58 1.05 2.15 1.00 0.40 10.12
11 LENNART BÄCK IF SISU TIDAHOLM 46.53 2.36 8.11 2.39 5.2511.54 6.22 3.12 1.16 2.49 1.40 0.49 10.46
12 LARS LÅNG OK KLYFTAMO 47.13 2.24 8.24 3.21 5.0810.40 5.34 3.06 1.10 5.34 1.10 0.42 10.28
13 STIG BENGTSSON OK AMNE 48.24 2.53 9.38 2.47 4.4712.29 6.34 3.04 1.22 2.58 1.11 0.41 10.14
14 ARNOLD LILJEGREN OK GRÄNSEN 49.10 2.37 8.42 2.28 8.4210.05 6.52 3.05 1.58 2.45 1.12 0.44 9.58
15 LENNART NILSSON RYDBOHOLMS SK 50.01 2.32 9.48 2.30 6.5512.20 6.33 3.19 1.18 2.45 1.12 0.49 10.50
16 UNO ANDERSSON OK KLYFTAMO 50.04 2.45 9.31 3.25 4.4812.23 6.02 3.30 1.27 4.16 1.14 0.43 10.48
17 IVAN ERNVID NITTA IF 50.55 2.18 9.46 2.50 5.3410.10 5.40 3.18 6.56 2.32 1.04 0.47 10.10
18 BÖRJE KARLSSON RYDA SKIDKLUBB 53.45 3.3110.32 2.43 5.5612.03 7.05 3.32 1.39 4.07 1.36 1.01 10.30
19 ÅKE HERMANSSON RYDA SKIDKLUBB 54.46 3.1110.53 4.08 6.2512.11 7.07 3.38 1.14 4.02 1.12 0.45 10.04
20 HEIKKI RISSANEN MARIESTADS FK 55.20 2.4712.48 3.32 4.5711.35 8.43 3.55 1.27 3.15 1.47 0.34 10.44
21 BENGT ÖSTERBLOM K 3 IF 55.21 3.29 9.55 4.57 6.1613.44 6.31 3.14 1.43 3.32 1.11 0.49 10.24
22 KENNETH JOHANSSON OK GRÄNSEN 56.18 3.0410.30 3.11 6.3214.02 7.12 3.37 1.39 4.24 1.19 0.48 9.56
23 EVERT LARSSON IF SISU TIDAHOLM 57.02 4.1413.42 4.36 6.2911.51 6.25 3.10 1.15 2.48 1.45 0.47 10.36
24 SUNE HAGSTRÖM IK GANDVIK 58.19 3.1412.12 3.51 7.1412.41 7.02 3.47 1.35 4.36 1.19 0.48 9.54
25 BENGT WALLENIUS OK SKOGSSTJÄRNAN 58.56 2.3914.42 4.12 6.3812.28 7.26 3.34 1.15 4.00 1.17 0.45 10.00
26 HARRY BRANDQVIST IF SISU TIDAHOLM 59.56 3.1610.44 3.44 7.4613.38 9.20 4.03 1.25 3.27 1.36 0.57 10.25 För tidig nollning 0.02
27 GUNNAR GRÖNQVIST BOTTNARYDS IF 62.02 4.1110.52 4.09 6.3115.52 7.47 4.31 1.47 4.01 1.34 0.47 11.02
28 TORD LÖÖV OK KLYFTAMO 71.45 4.1614.17 3.57 7.2516.39 11.52 4.15 2.02 4.07 2.00 0.55 10.58
29 FOLKE HÖRSTRAND OK KLYFTAMO 71.45 6.2811.39 3.31 8.5017.00 9.07 4.31 2.16 5.41 1.47 0.55 10.08
30 Bricknr=27351 Start=11.29 (11.27:06) 84.11 3.0711.43 4.1513.5916.38 12.16 4.11 1.2413.28 2.16 0.54 11.29
EjS GUNNAR BYLUND RYDBOHOLMS SK
EjS ALVAR ANDERSSON TIBRO AIK SOK
EjS BERTIL RYBERG OK KLYFTAMO
EjS INGEMAR ÖBERG OK KULLINGSHOF
EjS KUNO EKDAHL OK P4
EjS BROR JONSSON RYDA SKIDKLUBB
| | | | | | | |
H55 0 m 78 168 163 96 39 141 107 93 92 91 90 100 Starttid
1 KALLE JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 41.43 3.09 6.27 2.09 4.04 3.50 7.06 4.30 2.13 1.02 3.56 1.09 1.29 0.39 11.06 För tidig nollning 0.04
2 PER-ARNE JOHANSSON OK GIPEN 44.36 3.16 6.32 2.16 4.29 4.11 8.23 5.12 2.32 1.11 2.36 1.51 1.24 0.43 10.33
3 RUNE SANDBERG UDDEVALLA OK 44.49 3.37 6.15 2.22 4.57 4.19 6.58 4.53 2.27 1.53 3.46 1.30 1.14 0.38 10.17
4 LENNART KARLSSON FRÄMMESTAD IK 45.26 3.20 6.45 2.34 5.12 3.45 7.42 6.03 2.31 1.01 2.22 1.44 1.42 0.45 11.16 För tidig nollning 0.03
5 ROLAND BOHMAN ULRICEHAMNS OK 46.37 3.22 7.11 2.30 5.27 4.16 8.34 5.16 2.33 1.05 2.28 1.40 1.33 0.42 10.31
6 DAG LORÉN OK FRISENE 46.42 3.18 6.31 2.23 4.43 3.52 8.19 6.23 2.23 0.57 3.44 1.57 1.26 0.46 11.34 För tidig nollning 0.02
7 OLLE HERMANSSON IK YMER 48.45 3.16 6.56 2.27 5.48 4.12 7.36 5.24 2.44 1.07 4.52 1.36 1.59 0.48 10.59
8 LARS-ÅKE CLAESSON SKILLINGARYDS FK 49.32 3.27 6.18 3.37 5.13 4.26 7.54 5.25 2.34 0.58 4.31 1.26 2.53 0.50 10.13
9 BOB KAILL IK OMEGA 50.03 3.15 7.57 2.36 5.33 4.27 8.44 6.02 2.59 1.12 3.36 1.37 1.29 0.36 11.09
10 GÖTE JOHANSSON D-P OK TRANAN 50.39 3.39 7.00 4.23 5.19 4.42 8.11 5.27 2.33 1.10 4.21 1.38 1.31 0.45 10.27
11 INGEMAR WIKLUND OK SKOGSVARGARNA 51.36 3.38 6.36 2.25 6.35 4.30 7.41 4.53 3.00 1.27 5.53 1.51 2.32 0.35 10.21
12 ROLF GABRIELSSON IF HAGEN 53.09 3.52 7.46 2.45 5.31 4.13 9.56 7.09 3.09 1.23 2.43 1.47 2.00 0.55 10.15
13 RUNE SPETZ NITTA IF 53.32 4.02 7.57 2.45 5.43 6.00 9.08 6.07 2.49 1.07 3.46 1.31 1.52 0.45 10.53
14 LARS-ERIK NILSSON MARIESTADS FK 54.01 4.01 9.03 2.36 6.08 4.26 8.21 5.55 3.03 2.12 3.46 1.42 2.07 0.41 10.09
15 ARNE LORÉN OK FRISENE 54.10 2.56 9.43 3.07 5.58 4.12 9.24 6.26 3.25 1.18 3.15 1.38 2.01 0.47 11.13
16 Bricknr=27846 Start=12.06 (12.04:26) 54.47 4.15 7.54 2.3010.34 4.47 8.24 5.27 2.39 1.15 2.33 1.42 2.01 0.46 12.06
17 KURT BODIN GÄLLSTADS IF 55.24 3.35 7.24 2.46 7.08 6.31 8.23 5.58 3.00 1.01 5.22 1.43 1.46 0.47 11.21
18 LEIF BJÖRKMAN IK YMER 56.38 3.58 7.27 4.02 8.33 5.12 9.24 6.14 3.15 1.12 3.04 1.48 1.41 0.48 11.27
19 ANDERS AXELSSON SÄVEDALENS AIK 56.47 4.21 7.15 3.34 5.37 4.44 9.28 6.09 3.01 1.07 7.14 1.37 1.51 0.49 10.11
20 Bricknr=27703 Start=12.03 (12.01:14) 56.51 3.27 6.43 3.2913.33 4.25 8.35 5.24 2.36 1.27 2.33 1.33 2.24 0.42 12.03
21 Bricknr=26578 Start=12.13 (12.11:01) 57.22 4.2110.06 3.17 5.24 4.21 9.30 6.47 3.29 1.30 2.56 2.22 2.31 0.48 12.13
22 GÖRAN JÖNSSON TROLLHÄTTANS SOK 58.26 3.56 8.10 2.43 5.36 4.22 11.03 6.50 2.50 1.13 7.12 2.00 1.43 0.48 10.29
23 SVEN-ERIK SJÖHOLM MULLSJÖ SOK 58.32 4.33 8.14 2.39 5.1510.41 9.19 6.29 2.52 1.12 3.28 1.24 1.37 0.49 11.25
24 GERT JOHANSSON IK GANDVIK 58.38 3.59 9.12 2.4510.22 5.09 8.32 5.58 2.47 1.09 3.32 2.55 1.27 0.51 10.49
25 Bricknr=26633 Start=12.00 (11.58:16) 59.13 4.36 8.05 3.03 7.05 5.28 9.28 6.49 4.09 1.14 3.40 2.44 2.05 0.47 12.00
26 ÅKE NORDBERG OK KLYFTAMO 59.45 5.21 8.08 3.23 7.00 5.34 10.48 6.20 3.16 1.07 4.00 2.08 1.53 0.47 10.43
27 KARL BERGSTRAND HJOBYGDENS OK 59.48 3.32 6.45 2.41 6.0411.04 10.24 6.42 3.14 1.08 3.32 1.48 2.01 0.53 10.01
28 LARS-ÅKE LARSSON OK TRANAN 60.22 4.27 9.01 3.31 7.04 5.07 10.09 6.56 4.14 1.12 3.21 2.22 2.10 0.48 10.34 För tidig nollning 0.03
29 CARL-OTTO WIJKMARK IF HAGEN 60.24 4.30 9.38 3.53 6.59 5.21 10.04 6.29 3.19 1.21 3.10 2.02 2.52 0.46 9.53
30 BENGT NILSSON HESTRA IF 60.27 3.46 9.51 2.36 6.14 9.15 8.52 7.38 2.42 1.05 3.48 2.01 1.51 0.48 11.03
31 REITS HALL OK AMNE 60.31 3.57 9.11 4.21 6.02 4.58 10.18 6.15 2.48 1.02 7.33 1.39 1.44 0.43 10.07
32 BERNT KVIST ULRICEHAMNS OK 60.45 3.51 7.41 3.38 8.44 5.28 10.05 5.54 2.55 2.54 3.21 3.50 1.38 0.46 10.39
33 LARS WAHLSTRÖM ISTRUMS SK 62.41 4.33 9.58 3.01 6.35 6.04 10.47 7.19 3.37 1.21 4.01 2.13 2.13 0.59 10.23
34 TORGNY GRÖNLUND TROLLHÄTTANS SOK 62.43 4.30 9.21 3.48 7.17 4.12 10.51 5.52 3.36 2.03 6.26 1.28 2.30 0.49 11.15
35 REGOR NIKLASSON IK ALBION 62.51 4.23 8.38 4.0610.37 5.09 9.48 7.05 3.07 1.11 3.50 2.02 2.08 0.47 11.01
36 CHRISTER HENRIKSGÅRD OK KLYFTAMO 64.42 4.21 8.29 4.21 7.09 5.18 9.5310.51 3.23 1.22 5.24 1.49 1.40 0.42 10.51
37 BO LINDBERG IK WILSKE 65.25 6.13 7.50 4.13 9.12 5.47 9.47 8.05 4.55 1.21 3.30 2.14 1.32 0.46 10.47
38 GUNNAR BRYST HJOBYGDENS OK 65.54 4.2110.25 4.16 7.15 5.34 10.11 9.01 3.28 2.26 4.00 2.17 1.52 0.48 10.36 För tidig nollning 0.03
39 ÅKE GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 69.23 4.46 9.14 3.10 9.42 8.39 10.55 8.58 3.55 1.15 3.03 2.28 2.25 0.53 10.55
40 JAN RÖDSTRÖM OK SKOGSSTJÄRNAN 69.34 4.1912.43 3.21 7.40 6.03 11.37 7.35 3.55 1.45 3.56 3.02 2.41 0.57 11.05
41 JAN-GUNNAR ROOS ULRICEHAMNS OK 70.26 4.23 7.29 3.1411.54 4.47 11.11 9.03 3.18 1.43 7.52 2.25 2.12 0.55 9.59
42 JURG GRISSEMANN OK SKOGSSTJÄRNAN 70.54 5.31 9.21 3.4113.05 6.23 11.35 7.28 3.46 1.33 3.31 2.01 2.06 0.53 10.57
43 KNUT HÖÖK OK KLYFTAMO 71.41 6.15 9.02 3.27 7.58 6.51 13.25 8.01 4.01 1.21 5.11 2.20 2.38 1.11 11.10 För tidig nollning 0.01
44 SÖREN HAGLUND OK KULLINGSHOF 72.02 6.58 8.22 7.45 9.56 6.08 9.35 8.29 2.57 2.16 4.28 2.28 1.53 0.47 10.41:15 Sen 0.15
45 KAJ SVENSSON OK P4 72.55 4.1711.26 3.1615.56 5.23 10.58 7.19 3.46 1.26 4.04 2.07 2.06 0.51 9.55
46 MATS PETTERSSON GUDHEMS IF 73.38 5.2010.15 4.24 6.56 6.02 12.25 8.34 4.16 1.35 6.48 2.25 3.46 0.52 9.57
47 STYRBJÖRN JANSSON IF HAGEN 74.54 5.0911.44 6.56 9.11 5.00 10.58 8.36 4.14 1.57 4.54 2.59 2.20 0.56 11.45
48 LARS-OLOF GUSTAFSSON OK KLYFTAMO 75.18 4.48 8.42 3.1322.12 5.00 9.24 7.00 5.12 1.12 3.15 2.48 1.43 0.49 10.05
49 Bricknr=26695 Start=11.50 (11.48:31) 76.45 4.5614.55 3.58 8.37 7.15 11.26 8.54 4.34 1.24 5.01 2.38 2.11 0.56 11.50
50 RUNE BRANDSHAGE IK GANDVIK 81.40 6.4311.26 4.4910.14 8.27 13.45 8.58 4.36 1.43 4.15 3.30 2.19 0.55 10.19
51 LENNART ALSIN IK YMER 84.40 6.20 9.27 2.5410.25 8.43 14.5413.24 4.30 1.22 7.20 2.17 1.56 1.08 10.03
52 SÖREN ANDRÉN IF HAGEN 88.43 11.37
53 HANS-OLOF SKOOG GUDHEMS IF 96.43 11.29
54 LEIF RYDBERG ISTRUMS SK 102.03 11.23
EjS BROR PALGRIM VÄNERSBORGS SK
EjS BENGT SKOOG LIDKÖPINGS VSK
| | | | | | | | | | | |
H55M 0 m 77 74 164 101 104 140 107 92 90 100 Starttid
1 ARNE KÄMPE IF SISU TIDAHOLM 57.39 5.42 2.3411.03 8.16 7.24 3.28 7.07 5.06 3.36 2.30 0.53 10.52
2 ARNOLD BERGGREN IK GANDVIK 58.00 6.59 3.4011.36 8.27 6.09 3.15 6.52 5.14 3.11 1.49 0.48 10.58
3 LENNART KJELLBERG ISTRUMS SK 60.34 5.37 3.1111.12 9.43 6.56 4.03 8.32 5.08 3.27 1.54 0.51 10.59 För tidig nollning 0.01
4 PER-OLOF PERSSON SKILLINGARYDS FK 67.59 5.55 3.1411.5210.23 8.12 4.2410.00 5.41 4.36 2.42 1.00 10.49 För tidig nollning 0.01
5 ROLF FRIDÉN OK GRÄNSEN 68.26 6.15 3.0512.40 9.17 8.28 5.17 9.46 5.38 4.46 2.19 0.55 10.56
EjS ROY CARLSSON ULRICEHAMNS OK
| |
H50 0 m 79 168 171 162 94 97 141 108 93 92 88 100 Starttid
1 CLAES-GÖRAN JOHANSSON ULRICEHAMNS OK 43.32 2.54 7.03 3.42 3.31 7.24 1.36 6.14 4.44 2.26 1.01 1.32 0.47 0.38 11.03
2 HANS G BERNHARD MARIESTADS FK 46.31 3.09 6.15 3.27 4.39 7.15 2.48 6.48 5.03 3.04 0.54 1.43 0.47 0.39 10.49
3 JONAS LARSSON OK KULLINGSHOF 46.44 3.27 8.12 3.18 3.19 8.01 1.28 7.06 5.00 2.43 0.55 1.42 0.50 0.43 10.39
4 PER IVARSSON TROLLHÄTTANS SOK 47.47 3.03 8.17 3.13 3.18 7.16 2.44 6.42 5.24 2.50 1.13 1.55 0.57 0.42 4.41 9.00
5 KENT JOGELAND IK YMER 49.22 3.14 8.09 4.14 3.54 8.15 1.44 6.59 5.29 2.54 1.00 1.57 0.57 0.36 10.19
6 SVEN-ERIK JOHANSSON MARIESTADS FK 49.42 3.22 7.09 3.51 4.04 8.24 1.47 7.15 5.36 3.13 1.39 1.48 1.00 0.34 11.00 För tidig nollning 0.02
7 ÅKE SJÖBERG OK GRÄNSEN 51.08 3.43 7.20 4.36 3.55 8.59 2.33 6.38 5.23 3.33 0.52 2.05 0.56 0.35 10.17
8 KJELL MARTINSSON OK TRANAN 51.19 3.36 8.08 3.45 3.47 9.40 3.22 6.48 5.15 2.45 0.55 1.48 0.58 0.32 11.21
9 VIDAR LÖFVING TIBRO AIK SOK 51.38 3.22 7.34 3.40 6.45 7.53 1.52 7.51 5.05 2.57 0.59 2.00 0.57 0.43 10.35
10 LARS GUSTAFSSON OK GRÄNSEN 51.51 4.10 7.35 4.34 3.41 8.23 1.54 8.21 5.40 2.57 0.59 2.01 0.55 0.41 11.19
11 ANDERS HENRIKSSON SOK TRÄFF 53.08 3.29 8.25 4.20 3.36 8.39 1.55 8.37 6.22 2.51 1.09 2.06 0.55 0.44 9.55
12 GERT WESTERDAHL MARIESTADS FK 53.29 3.38 7.56 4.09 4.12 8.32 2.01 7.48 6.52 3.12 1.09 2.22 1.02 0.36 9.59
13 Bricknr=26572 Start= 9.58 ( 9.56:10) 53.34 3.49 7.31 4.00 4.11 8.55 2.08 8.38 6.05 3.11 1.18 1.58 1.09 0.41 9.58
14 STELLAN HOLMSTRAND HERRLJUNGA SK 53.52 3.22 8.04 6.18 3.41 8.46 2.30 8.04 5.33 2.51 1.05 1.58 1.04 0.36 10.25
15 LARS ARNESSON ULRICEHAMNS OK 54.03 3.38 7.39 3.44 3.46 8.58 4.29 7.21 6.06 3.14 1.03 2.09 1.11 0.45 10.11
16 KJELL-ÅKE NILSSON ULRICEHAMNS OK 54.29 3.35 8.00 4.05 6.24 8.14 3.51 7.22 5.38 2.51 1.00 1.56 0.54 0.39 11.25
17 BENGT STÅHL HJOBYGDENS OK 55.01 3.59 9.03 5.28 3.38 8.26 1.55 8.22 5.46 3.30 1.12 1.59 1.07 0.36 9.53
18 JAN-OLAV CARLSSON IF HAGEN 55.17 4.27 7.53 4.42 3.56 9.03 2.16 8.48 5.43 3.24 1.10 2.13 0.59 0.43 10.45
19 ROGER KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 55.48 3.19 8.53 4.00 4.19 9.09 2.25 8.05 6.21 3.25 1.28 2.33 1.12 0.39 11.07
20 LARS SVENSSON TIBRO AIK SOK 57.25 4.14 7.50 3.53 4.2411.06 3.39 7.50 6.02 3.59 0.58 1.56 0.57 0.37 10.27
21 Bricknr=26724 Start=11.12 (11.10:55) 58.32 4.32 7.18 4.3310.34 8.19 2.27 7.59 5.30 2.52 0.59 1.56 0.54 0.39 11.12
22 ARNE LINDQVIST IF HAGEN 58.33 4.15 8.09 4.23 5.03 8.39 5.14 8.20 6.17 3.00 1.22 2.11 0.57 0.43 11.11
23 Bricknr=10623 Start=13.22 (13.20:41) 58.45 4.27 8.09 4.23 5.03 8.39 5.14 8.20 6.17 3.00 1.22 2.11 0.57 0.43 13.22
24 GERT JOHANSSON ISTRUMS SK 59.04 4.10 8.32 4.32 6.02 8.26 1.50 8.09 8.41 3.21 1.06 2.33 1.00 0.42 10.33
25 GÖSTA CLAESSON RYDBOHOLMS SK 59.11 4.05 8.07 5.35 6.21 8.35 3.16 8.21 5.56 3.37 1.13 2.11 1.05 0.49 11.23
26 SUNE GUSTAVSSON TIBRO AIK SOK 60.05 4.03 8.07 6.24 4.1613.23 1.52 7.53 5.43 3.07 1.33 2.02 1.01 0.41 10.51
27 EVERT JOHANSSON OK AMNE 60.48 5.20 8.45 4.29 5.2210.04 2.16 9.22 6.07 3.09 1.54 2.21 1.01 0.38 11.05
28 ANDERS PETTERSSON IFK SKÖVDE 62.26 4.22 9.34 4.09 4.2712.45 4.02 7.52 5.59 3.48 1.08 2.25 1.06 0.49 10.23
29 K-G LARSSON OK P4 62.38 4.16 8.36 5.56 5.2210.41 2.08 9.15 6.54 3.49 1.23 2.29 1.04 0.45 10.15
30 BO KLAMFELT TIBRO AIK SOK 63.32 3.25 7.26 4.28 4.4414.34 2.4010.15 5.31 3.20 1.01 4.32 0.58 0.38 11.09
31 JOHNNY ASP T2 IF 64.00 3.47 9.03 5.24 5.0110.04 4.56 9.22 7.10 3.28 1.10 2.12 1.34 0.49 11.14 För tidig nollning 0.03
32 OVE FLINK IK ALBION 65.59 3.40 8.48 5.51 4.4615.49 1.35 8.15 7.16 3.55 1.08 3.05 1.07 0.44 10.28 För tidig nollning 0.01
33 LARS-GUNNAR SANDGREN TIBRO AIK SOK 67.07 4.38 8.16 6.17 4.15 9.37 9.34 9.16 6.14 3.09 1.08 3.06 1.00 0.37 10.59
34 ULF SJÖDIN OK KLYFTAMO 68.22 4.20 8.4810.50 4.5110.20 2.40 9.02 7.14 4.39 1.16 2.34 1.08 0.40 10.01
35 CHRISTER SVENSSON TIBRO AIK SOK 68.27 4.5210.09 5.49 5.2611.46 2.4210.50 7.58 3.30 1.23 2.18 1.03 0.41 10.43
36 KENNETH KARLSSON GÄLLSTADS IF 68.47 4.09 9.27 5.22 4.27 9.56 9.56 9.44 6.15 3.26 1.26 2.51 1.09 0.39 10.57
37 GUNNAR MÖLLER OK SKOGSSTJÄRNAN 69.31 4.01 8.2711.25 4.1212.21 2.19 9.08 8.09 3.30 1.13 2.51 1.08 0.47 10.09
38 ROGER SKOOG HESTRA IF 76.29 4.1310.49 7.27 5.0412.03 5.4712.11 8.48 4.26 1.08 2.34 1.08 0.51 10.55
Fel PER-ARNE KÄLLÉN UDDEVALLA OK 54.17 3.29 8.35 3.39 5.30 9.30 2.05 8.08 5.22 2.41 1.11 1.41 0.50 0.32 10.53 Felst, sprungit fel bana
Fel CHRISTER OTTOSSON IF HAGEN 55.09 5.19 4.13 9.09 2.13 7.43 6.01 3.21 1.09 2.15 1.01 0.48 10.37 Felst, sprungit fel bana
Fel HANS-ÅKE DJURBÄCK KINNASTRÖMS SK 56.05 3.43 8.48 3.33 5.33 8.53 3.14 7.38 6.07 3.12 1.27 2.19 1.05 0.33 10.07 Felst, sprungit fel bana
Fel DAN KRANTZ IK GANDVIK 60.49 3.40 8.28 5.59 4.1011.18 4.40 7.33 6.06 2.59 1.22 2.20 1.00 0.37 10.30:07 Felst, sprungit fel bana
EjS BENGT OLSSON TIBRO AIK SOK
EjS KJELL CEDERMAN MARIESTADS FK
EjS BENGT-ARNE BENGTSSON LIDKÖPINGS VSK
EjS PETER NYSTRÖM MARIESTADS FK
EjS LASSE HOGEDAL TIBRO AIK SOK
EjS ULF JOGBRATT RYDA SKIDKLUBB
| | | | | | | | | |
H45 6600 m 79 168 163 96 101 139 107 113 111 115 138 91 88 100 Starttid
Sträcklängder: 380 1030 310 570 220 880 680 600 300 400 270 410 250 170 130
1 JOHAN LINDGREN IF HAGEN 46.45 3.10 6.39 2.26 4.12 1.56 5.22 4.36 4.18 2.03 3.24 2.09 2.42 2.27 0.47 0.34 10.24
2 JAN-ÅKE SÖRLIKLEV TROLLHÄTTANS SOK 49.24 3.03 7.10 2.09 4.19 1.58 6.27 4.57 4.38 1.53 3.24 2.09 3.13 2.39 0.46 0.39 11.08
3 MATS KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 49.35 3.17 6.54 2.16 4.30 2.32 5.57 4.46 4.12 2.11 3.32 2.09 3.10 2.34 0.59 0.36 10.51 För tidig nollning 0.03
4 THOMAS ALBINSSON BREDARYDS SOK 50.26 2.54 6.33 2.15 4.52 2.03 6.06 4.41 4.12 2.20 4.40 2.14 3.05 2.55 0.55 0.41 10.46
5 MAGNUS ANDERSSON ULRICEHAMNS OK 50.37 3.01 6.26 2.46 5.07 1.53 6.01 4.25 3.56 1.56 3.10 3.32 4.39 2.25 0.50 0.30 10.20
6 ROLAND SVENSSON MARIESTADS FK 50.45 2.58 6.12 2.15 4.54 2.03 5.56 4.38 4.33 2.02 4.27 3.27 3.10 2.49 0.48 0.33 10.06
7 ROLAND HULANDER 44 ULRICEHAMNS OK 52.54 3.27 7.09 2.19 8.00 2.00 5.34 4.47 4.26 2.06 3.32 2.44 2.51 2.33 0.50 0.36 10.04
8 ANDERS THOMASSON ULRICEHAMNS OK 53.34 3.33 7.31 2.21 4.34 1.57 6.33 4.35 4.34 2.29 3.29 2.07 6.01 2.23 0.52 0.35 10.32
9 ROGER ANDERSSON ULRICEHAMNS OK 53.39 3.24 7.19 3.23 4.35 2.16 6.05 5.07 4.33 2.06 4.05 2.09 3.32 3.36 0.52 0.37 10.42
10 MATS STRANDHAGEN GÖTEBORG-MAJORNA OK 53.39 3.27 7.00 2.19 5.02 2.14 6.10 4.58 4.23 2.11 4.09 2.02 4.54 3.18 0.54 0.38 11.18
11 GUNNAR OLSSON IF HAGEN 55.07 3.57 7.40 2.19 5.10 2.17 6.15 4.51 4.55 2.32 4.25 3.01 3.00 3.04 0.58 0.43 11.16
12 STEFAN HERMANSSON TENHULTS SOK 55.10 3.12 7.18 2.41 4.57 2.18 6.19 6.15 4.39 2.15 4.12 2.31 4.17 2.38 0.56 0.42 10.16
13 HANS EKBERG TROLLHÄTTANS SOK 55.30 3.11 6.45 3.13 5.28 2.08 5.49 4.47 4.30 2.37 4.27 3.49 3.47 3.10 1.10 0.39 10.50
14 PER ARNELL FRITSLA VIK 56.01 2.57 6.35 2.09 9.32 2.02 6.31 6.17 4.06 1.58 3.48 1.59 3.49 2.52 0.52 0.34 10.30
15 HÅKAN LÖÖF MARIESTADS FK 56.47 3.12 7.30 2.12 4.56 1.58 5.43 4.40 9.04 2.13 3.52 2.37 4.18 3.06 0.49 0.37 10.56
16 ERLAND ALMQVIST OK AMNE 56.55 3.12 7.32 2.43 6.03 2.20 6.17 5.13 5.11 2.18 4.03 3.13 3.59 3.11 1.02 0.38 10.17 För tidig nollning 0.01
17 PER-ERIK CARLSSON IF HAGEN 56.58 3.30 7.17 2.20 4.51 2.33 7.21 4.56 5.13 2.11 4.23 2.32 4.58 3.10 0.59 0.44 11.03 För tidig nollning 0.02
18 KENT ANDERSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 58.04 3.15 8.26 2.22 5.25 2.19 6.58 5.23 5.09 2.25 4.22 2.24 4.20 3.31 1.02 0.43 11.14
19 CLAES-GÖRAN PERSSON ULRICEHAMNS OK 58.16 3.43 9.00 2.14 3.56 2.45 5.57 6.57 4.16 2.08 4.48 4.49 3.28 2.47 0.52 0.36 11.12
20 TOMMY WESTERBERG IF HAGEN 58.26 3.22 8.15 2.43 5.36 2.33 6.07 6.06 5.21 3.17 4.51 2.16 3.15 3.07 0.57 0.40 10.44
21 PEDER JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 59.12 3.42 8.47 3.32 5.13 2.21 5.49 5.09 5.29 2.20 3.49 4.47 3.06 3.29 1.04 0.35 11.24
22 GÖRAN LARSSON OK SKOGSVARGARNA 60.05 3.24 7.04 2.2711.25 2.12 6.37 4.52 4.08 2.12 4.42 2.11 4.42 2.44 0.50 0.35 11.10
23 LARS EKBERG TROLLHÄTTANS SOK 60.32 3.44 7.15 2.23 5.48 2.35 6.37 6.32 4.46 2.16 4.01 2.12 7.21 3.21 0.59 0.42 10.26
24 BENGT JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 60.40 3.12 7.48 2.24 5.25 2.11 6.02 7.42 4.37 3.07 7.33 2.34 4.12 2.24 0.53 0.36 10.10
25 ARNE SVÄRM OK GISLE 61.28 3.44 8.11 3.20 5.55 2.22 6.57 7.42 5.16 2.37 3.57 2.23 3.40 3.34 1.11 0.39 10.48
26 ANDERS ERIKSSON IF HAGEN 62.15 3.51 7.18 3.08 5.09 2.22 6.43 4.48 4.49 2.31 4.57 7.46 4.22 2.51 1.01 0.39 10.34
27 JAN HÖGENBERG LIDKÖPINGS VSK 62.50 3.33 9.10 2.39 6.17 2.23 7.24 4.52 5.10 2.37 5.56 3.59 3.53 3.23 0.55 0.39 11.02
28 ANDERS PETTERSSON HJOBYGDENS OK 64.37 3.42 8.49 2.35 8.45 2.28 6.28 6.45 5.20 2.41 5.35 2.22 4.06 3.33 0.55 0.33 10.02
29 HANS TROFAST TENHULTS SOK 66.07 3.32 8.31 2.2910.22 2.13 6.20 5.44 5.06 2.35 7.44 2.15 4.34 3.16 0.53 0.33 10.28
30 LENNART JAKOBSON TIBRO AIK SOK 66.22 4.03 7.55 3.20 5.55 2.30 6.44 7.11 6.06 2.31 7.08 2.44 4.45 3.50 1.01 0.39 10.22
31 GERT IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 66.30 3.53 9.35 3.11 7.01 3.00 7.23 5.37 5.52 2.51 4.52 3.04 5.06 3.30 0.57 0.38 10.00
32 MATS SUNESSON OK SKOGSSTJÄRNAN 70.47 3.50 8.36 2.4413.15 2.24 8.01 5.29 5.39 3.11 5.19 3.24 4.18 2.52 0.58 0.47 11.00
33 INGVAR ANDERSSON OK AMNE 70.49 3.5810.32 3.05 9.57 2.49 7.16 5.54 5.17 2.48 4.59 3.02 5.13 3.58 1.12 0.49 11.06
34 GUNNAR WASS IF HAGEN 73.14 4.20 8.35 2.3311.59 2.45 7.4910.34 5.25 3.07 4.57 2.44 4.10 2.47 0.51 0.38 9.58
35 SUNE KNUTSSON ULRICEHAMNS OK 102.14 38.52 7.33 4.45 7.51 2.25 5.49 6.52 6.02 2.13 5.50 2.29 5.35 4.24 0.58 0.36 11.55:48 Sen 33.48
Fel LARS GREHN MULLSJÖ SOK 55.25 2.49 6.47 2.1413.42 1.52 5.26 4.15 4.05 2.01 3.11 2.42 0.47 0.35 10.38 Felst, sprungit fel bana
Fel HÅKAN JANSSON IF HAGEN 58.37 3.44 7.35 2.38 5.08 2.07 5.48 5.19 4.28 2.43 3.49 4.51 5.04 3.15 1.04 0.38 10.54 Felst, sprungit fel bana
EjS SÖREN KASPERSSON FRITSLA VIK
EjS BENGT JOHANSSON OK P4
EjS UNO MAGNUSSON IF HAGEN
EjS SVEN-ERIK BODIN GÄLLSTADS IF
EjS BJÖRN PETTERSSON BOTTNARYDS IF
| | | | | | | | |
H45M 0 m 77 73 165 95 105 140 109 92 90 100 Starttid
1 GÖRAN BANCK HJOBYGDENS OK 43.42 3.52 2.34 3.49 5.20 6.14 4.21 7.48 3.42 4.02 1.19 0.41 11.00
2 HANS TOFTÉN HJOBYGDENS OK 45.36 4.32 2.45 4.08 5.13 6.57 2.2710.15 4.27 2.30 1.36 0.46 10.54
3 LEIF GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 45.49 4.11 3.45 4.32 5.19 7.12 2.12 9.00 4.24 3.10 1.24 0.40 10.45
4 CONNY SAHLIN OK SKOGSVARGARNA 46.27 4.35 2.54 3.39 5.31 7.05 2.11 8.19 4.38 5.12 1.38 0.45 10.18
5 PER WENNERBERG OK KLYFTAMO 47.22 3.52 3.37 4.15 5.50 7.07 2.0711.04 4.49 2.32 1.26 0.43 10.09
6 TORBJÖRN AXELSSON HJOBYGDENS OK 47.41 4.17 3.09 4.01 5.56 7.03 2.08 7.35 4.15 7.09 1.21 0.47 10.24
7 STIG HJORTVALL BORÅS GIF 48.50 4.18 2.45 3.44 6.07 7.15 2.17 8.59 5.47 5.16 1.37 0.45 10.42
8 ALF SIEWERTZ GUDHEMS IF 51.05 4.21 2.54 4.17 6.42 7.45 2.3010.37 6.02 3.21 1.53 0.43 10.57
9 GÖRAN ENANDER VÄNERSBORGS SK 52.19 4.27 2.52 4.26 7.42 7.44 2.32 9.52 5.14 5.16 1.33 0.41 10.12
10 JAN ERIKSSON ULRICEHAMNS OK 52.50 4.01 3.28 4.28 8.35 9.03 2.1010.00 4.50 3.36 1.50 0.49 10.30
11 TOMMY HOLTBRING OK AMNE 56.40 5.01 3.00 4.26 7.17 8.14 2.4312.07 5.19 5.58 1.40 0.55 10.51
12 JAN-ÅKE EMILSSON GUDHEMS IF 58.23 4.44 2.49 4.32 5.43 7.43 2.4616.26 7.23 3.29 1.57 0.51 10.06
13 LEIF CLAESSON ISTRUMS SK 59.16 4.38 3.30 4.09 6.29 9.08 2.1412.49 5.14 8.01 2.11 0.53 9.57
14 BERNT JOSEFSSON ULRICEHAMNS OK 59.28 4.44 3.01 4.09 5.43 7.23 2.18 9.35 5.0014.51 2.00 0.44 10.21
15 THOMAS FREDRIKSSON GUDHEMS IF 59.42 5.53 4.42 6.45 6.41 7.51 2.4410.46 7.09 4.41 1.49 0.41 10.48
16 CONNY JOHANSSON IK GANDVIK 60.01 5.21 3.02 4.49 7.11 9.26 2.3312.07 5.55 6.43 2.04 0.50 11.03
17 HANS ANDERSSON IK GANDVIK 65.26 5.11 3.18 4.45 8.16 8.53 2.5121.04 5.03 3.25 1.48 0.52 10.36
18 CHRISTER FALLGREN GUDHEMS IF 66.13 5.06 3.33 4.3110.04 8.25 2.1514.18 8.23 7.03 1.51 0.44 10.38 För tidig nollning 0.02
19 HÅKAN FORSBERG HJOBYGDENS OK 68.48 5.06 3.27 5.1812.0814.25 2.5111.46 6.27 3.52 2.29 0.59 10.15
20 LEIF TIBERG HJOBYGDENS OK 70.40 6.35 3.41 5.27 6.39 9.04 3.0024.07 5.56 3.21 2.07 0.43 9.54
Fel CHRISTER DEHLÉN MARIESTADS FK 68.10 5.34 3.2210.59 6.49 8.45 8.21 6.39 2.00 0.54 10.33 Fel: 140 saknas
EjS PER-ERIK ERICSSON TOARPS OK
| | | | |
H40 0 m 78 168 163 97 39 141 145 113 111 143 92 91 90 100 Starttid
1 HANS STRID ULRICEHAMNS OK 42.26 2.48 5.15 2.00 3.53 2.54 5.49 5.39 2.42 1.40 0.49 4.21 1.46 1.01 1.12 0.37 11.23
2 MIKAEL JOHANSSON OK GISLE 45.33 3.04 5.41 2.12 3.51 5.09 5.46 5.31 2.40 1.47 0.51 4.15 1.45 1.03 1.20 0.38 11.20
3 Bricknr=36044 Start=12.02 (12.00:12) 51.46 2.55 7.27 3.40 7.08 3.09 5.57 5.46 4.13 1.57 0.54 4.05 1.35 1.18 1.06 0.36 12.02
4 LARS-OLOF SCHÖN HESTRA IF 51.55 3.47 6.59 2.07 5.38 3.25 7.09 6.20 3.05 2.00 0.59 5.15 1.55 1.07 1.26 0.43 11.14
5 TOMAS LUNDGREN TROLLHÄTTANS SOK 51.58 2.50 5.39 3.43 4.20 3.43 6.53 6.28 4.36 1.58 1.13 4.28 2.21 1.42 1.21 0.43 9.59
6 LENNART NILSSON ULRICEHAMNS OK 53.07 3.00 6.23 2.10 4.57 4.19 7.04 8.17 3.26 2.04 0.55 4.25 2.15 1.53 1.20 0.39 11.08
7 ROLAND JOHANSSON HESTRA IF 54.07 3.22 7.11 2.07 5.40 3.58 7.46 7.13 3.22 2.17 1.03 4.34 2.03 1.19 1.30 0.42 11.29
8 JAN IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 54.30 3.15 5.47 2.28 8.07 3.25 7.19 6.57 3.23 1.53 1.07 5.07 2.09 1.21 1.28 0.44 10.38
9 TOMAS KARLSSON OK SKOGSHJORTARNA 55.02 3.02 6.22 2.32 5.48 3.55 7.32 6.56 3.57 1.54 2.11 5.05 2.31 1.16 1.23 0.38 11.02
10 HANS-OLOF HOLM OK SKOGSVARGARNA 57.21 3.01 6.30 2.28 5.30 4.39 7.48 7.35 3.55 2.59 1.07 5.09 2.50 1.46 1.26 0.38 10.47
11 JÖRGEN FORS ISTRUMS SK 59.13 3.17 6.42 3.00 5.44 4.31 8.04 7.27 3.46 2.45 1.13 5.40 2.51 1.21 2.14 0.38 10.35
12 THOMAS MAURITZON IF HAGEN 59.16 3.30 7.35 2.51 5.09 4.17 7.56 8.04 4.08 2.24 1.20 5.01 3.23 1.21 1.35 0.42 11.17
13 LARS OLSSON IF HAGEN 60.11 3.25 6.51 2.53 8.02 5.51 7.53 7.26 3.28 2.05 1.20 4.44 2.44 1.30 1.25 0.34 10.20
14 CLAES-HÅKAN ELVESTEN OK KULLINGSHOF 61.26 3.40 7.50 2.42 4.40 4.19 7.42 9.24 5.14 2.34 1.08 5.03 3.10 1.57 1.18 0.45 10.56
15 Bricknr=28784 Start=12.13 (12.11:20) 62.02 4.04 8.31 2.27 5.22 4.21 8.42 7.44 3.58 2.41 1.08 5.45 2.50 1.48 1.47 0.54 12.13
16 Bricknr=27218 Start=12.03 (12.01:39) 62.38 4.15 6.38 3.25 5.20 5.20 8.21 8.35 5.05 2.32 1.12 5.24 2.49 1.26 1.36 0.40 12.03
17 BENGT JONSSON HESTRA IF 62.48 3.18 7.56 3.02 9.04 3.22 9.01 8.12 3.06 2.11 1.16 4.34 3.56 1.33 1.33 0.44 10.23
18 BENGT-ÅKE JANSSON FRÄMMESTAD IK 62.57 3.20 7.03 2.43 9.01 4.35 7.31 8.27 3.09 3.01 1.04 5.32 3.30 1.52 1.27 0.42 10.26
19 Bricknr=27582 Start=11.50 (11.48:21) 63.53 4.07 7.12 2.32 7.00 4.45 8.21 7.58 4.11 2.45 1.11 5.23 2.53 3.02 1.45 0.48 11.50
20 BENGT KLASSON ULRICEHAMNS OK 64.11 3.35 8.46 2.49 7.23 4.31 8.29 7.40 4.13 2.39 1.26 5.32 3.11 1.57 1.18 0.42 10.53
21 Bricknr=27889 Start=11.56 (11.54:41) 64.13 5.08 7.07 2.39 6.42 4.18 8.08 9.38 4.04 2.47 1.14 5.13 2.33 1.38 2.15 0.49 11.56
22 MICHAEL KARLSSON IF HAGEN 64.44 3.31 7.48 2.51 8.46 5.03 8.58 8.09 3.31 2.15 1.04 5.46 2.41 2.08 1.30 0.43 10.59
23 LARS ERIKSSON SKENE SOIS 67.19 3.55 8.26 2.52 6.55 5.36 9.20 8.14 4.14 2.37 1.48 5.57 2.45 1.32 2.15 0.53 10.29
24 PER NORDSJÖ IF HAGEN 68.12 3.48 7.16 3.54 6.04 4.57 8.13 9.06 4.54 3.02 1.18 5.24 6.03 1.57 1.29 0.47 10.44
25 GUNNAR JOHANSSON TROLLHÄTTANS SOK 70.27 3.22 9.35 3.38 6.13 4.57 10.1311.20 4.15 2.25 1.14 6.01 3.00 1.47 1.45 0.42 10.32
26 AGNE GUSTAVSSON ISTRUMS SK 71.23 3.40 7.57 2.39 8.44 4.49 9.06 8.05 3.57 3.30 4.28 6.04 3.37 2.17 1.38 0.52 11.11
27 TORBJÖRN SVENNIGSSON MULLSJÖ SOK 77.14 24.38 6.12 2.31 7.14 4.24 9.38 6.54 3.06 2.11 1.02 4.07 2.15 1.10 1.15 0.37 12.00:49 Sen 19.49
28 HÅKAN SANDERI LIDKÖPINGS VSK 81.43 11.44
29 ESBJÖRN ARONSSON IF HAGEN 82.00 3.3510.36 3.08 9.56 4.42 9.5811.33 7.45 2.50 1.16 7.00 5.09 2.04 1.43 0.45 9.56
EjS PONTUS FRITZELL MULLSJÖ SOK
EjS PER GUSTAVSSON RYDA SKIDKLUBB
| | | | | | |
H35 0 m 78 167 169 172 173 162 96 39 141 108 145 142 115 91 88 100 Starttid
1 STEFAN ARONENG HESTRA IF 52.22 2.52 6.10 1.16 2.16 1.29 2.02 7.17 3.30 6.11 4.30 1.56 2.28 2.26 4.14 2.24 0.46 0.35 10.49
2 MATS KRISTIANSSON TROLLHÄTTANS SOK 52.34 3.22 5.57 1.03 2.12 1.14 2.39 7.08 3.24 6.26 4.01 1.20 3.15 2.08 4.51 2.21 0.39 0.34 11.28
3 BJÖRN ÖBERG FRÄMMESTAD IK 54.12 3.10 6.21 1.09 2.30 1.18 2.02 7.52 3.05 6.23 4.53 1.39 2.31 2.26 4.56 2.27 0.50 0.40 9.52
4 THOMAS BOGREN IF HAGEN 54.55 3.24 6.18 1.11 3.10 1.25 1.54 7.06 3.44 6.16 4.24 2.04 2.41 2.32 4.28 2.50 0.49 0.39 10.52
5 TOMAS ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 55.30 2.56 6.56 1.12 2.23 1.23 2.09 7.25 3.34 6.48 4.38 1.28 2.12 2.39 5.52 2.28 0.50 0.37 10.22
6 JONAS PERSSON SKILLINGARYDS FK 55.46 2.49 6.41 1.13 2.28 1.36 2.08 7.57 3.34 7.51 4.38 1.46 2.20 2.37 3.59 2.46 0.51 0.32 10.54 För tidig nollning 0.03
7 JÖRGEN HALLÉN TROLLHÄTTANS SOK 55.58 3.05 6.59 1.46 2.36 1.27 2.05 7.25 4.45 6.46 4.48 1.27 2.14 2.24 4.05 2.40 0.48 0.38 11.19
8 LARS KARLSSON IK ALBION 56.08 3.20 7.03 1.09 2.30 1.25 2.14 7.25 3.28 7.40 4.40 1.29 2.22 2.25 4.43 2.44 0.52 0.39 11.24 För tidig nollning 0.04
9 JONAS HAGSTRÖM MULLSJÖ SOK 56.23 3.04 6.24 1.17 2.27 1.30 2.27 7.36 3.34 7.11 5.06 1.50 1.58 3.10 5.00 2.25 0.51 0.33 11.16
10 TORNIE OTTERSTEN K 3 IF 56.52 3.07 6.36 1.13 2.34 1.25 3.06 7.20 3.27 6.57 5.11 1.52 3.23 2.26 4.31 2.22 0.50 0.32 11.04
11 JOACHIM FRIBERG ISTRUMS SK 57.28 3.09 6.54 1.16 2.38 1.33 1.58 7.31 3.54 7.24 4.29 1.43 3.19 2.19 5.37 2.22 0.47 0.35 10.46
12 TONY GUSTAVSEN ISTRUMS SK 58.02 2.35 6.36 1.25 2.34 1.34 2.07 7.34 3.41 6.49 4.31 1.30 3.07 2.31 5.44 4.06 1.02 0.36 11.09 För tidig nollning 0.05
13 PER LÖVING TOLERED-UTBY OL 58.43 3.04 6.08 1.33 4.00 1.41 2.40 9.06 3.25 7.27 5.07 1.35 1.59 2.31 4.31 2.23 0.53 0.40 9.58
14 LARS HOLMBERG IF HAGEN 60.10 3.12 8.11 1.13 2.35 1.35 2.39 8.33 3.43 7.47 5.01 1.37 1.50 2.55 5.04 2.41 0.54 0.40 11.01
15 KLAS AXELSSON IK HAKARPSPOJKARNA 60.19 3.13 6.54 1.23 2.49 1.39 2.55 8.24 3.32 8.10 5.22 1.44 2.06 2.46 4.58 2.55 0.50 0.39 10.37
16 HENRIK KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 60.24 2.40 6.14 1.53 2.16 1.20 4.5810.51 2.54 5.50 4.30 2.03 3.56 2.13 5.04 2.20 0.46 0.36 10.42 För tidig nollning 0.09
17 MARTIN GUSTAFSSON MARIESTADS FK 64.42 3.24 7.00 1.22 2.30 1.35 2.25 9.10 3.39 7.19 4.55 1.34 1.56 2.4610.57 2.41 0.51 0.38 10.34
18 BERNT HENRIKSSON GUDHEMS IF 66.01 3.29 6.49 3.39 2.54 1.39 2.2711.19 5.07 6.57 4.46 1.33 2.09 2.37 5.45 3.26 0.52 0.33 11.13
19 LARS-ÅKE PERSSON GUDHEMS IF 68.14 3.31 7.33 1.25 3.05 1.44 2.46 8.39 4.06 7.27 5.45 2.31 2.41 3.00 9.11 3.12 1.02 0.36 9.55
20 PETER STRÖMDAHL OK SKOGSVARGARNA 69.03 3.15 9.10 1.48 2.48 1.48 2.41 9.58 5.11 8.46 5.54 1.53 2.05 3.07 5.53 3.10 1.02 0.34 10.30 För tidig nollning 0.02
21 TOMAS TRANBERG KINNASTRÖMS SK 69.20 3.24 7.55 1.26 3.16 1.35 2.37 9.42 4.07 8.51 6.34 3.59 2.18 3.13 5.18 3.11 1.12 0.42 9.49
22 LEIF PERSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 72.13 3.28 7.59 1.39 3.03 1.55 2.5813.01 4.14 9.27 5.13 2.09 2.55 3.00 6.10 3.19 1.05 0.38 10.25
23 PER SUNDQVIST OK TRANAN 77.47 3.04 8.04 1.22 2.33 1.40 3.2922.06 4.24 7.46 4.23 3.26 2.28 2.44 5.41 3.03 0.53 0.41 10.28
EjS ULF NYSTRÖM TROLLHÄTTANS SOK
EjS JOHAN TRYGG LIDKÖPINGS VSK
EjS STEN HJELM HESTRA IF
EjS ROGER JOHANSSON GUDHEMS IF
| | | | | |
H35M 0 m 77 74 73 165 166 163 101 104 140 109 91 100 Starttid
1 GUNNAR JOHANSSON OK SKOGSVARGARNA 52.01 3.57 1.37 2.01 4.02 1.55 4.03 7.06 5.49 2.50 7.27 7.00 3.30 0.44 10.26
2 MIKAEL TAKE OK DJERF 53.18 3.59 1.46 1.24 3.25 1.36 5.0110.27 5.02 2.11 9.03 6.09 2.39 0.36 10.17
3 CHRISTER LINNÉ ISTRUMS SK 54.39 4.06 1.50 1.53 4.06 1.47 3.57 8.52 4.42 3.01 9.46 6.42 3.15 0.42 10.20
4 STEFAN OLSSON IF HAGEN 57.47 4.23 1.49 1.56 3.50 1.57 3.40 8.09 5.16 2.34 8.52 11.37 3.04 0.40 10.35
5 ULF NYLÉN SOK TRÄFF 60.27 4.41 2.26 1.52 4.21 2.07 5.14 9.54 6.22 2.53 9.21 7.33 2.51 0.52 10.38
6 TOMAS NYSTRÖM IF HAGEN 64.08 4.45 3.34 2.49 4.24 2.24 5.48 9.13 6.25 3.21 9.54 7.31 3.05 0.55 10.44
7 ANDERS JONSSON OK KLYFTAMO 66.53 4.30 2.08 2.06 4.41 2.04 4.1410.56 5.48 4.1411.55 10.13 3.15 0.49 10.29
8 ANDERS PETTERSSON MARIESTADS FK 72.13 4.08 2.06 1.47 4.38 2.37 5.46 9.17 6.07 2.5718.31 10.58 2.34 0.47 10.23
9 JAN LARSSON MARIESTADS FK 73.42 4.55 1.47 2.01 4.12 2.13 4.57 8.40 6.01 2.3617.07 15.51 2.36 0.46 10.14
10 CONNY THÖRN TIBRO AIK SOK 77.30 5.59 2.18 2.07 5.34 3.02 4.4810.12 7.10 3.0917.15 10.21 4.36 0.59 10.11
11 BERT-OLOV LARSSON OK SKOGSVARGARNA 96.17 9.25 1.44 2.5021.57 2.16 4.4514.27 8.04 4.1612.27 8.39 4.21 1.06 9.58 För tidig nollning 0.01
12 ANDERS SWEDIN LIDKÖPINGS VSK 106.17 5.00 3.16 1.58 8.32 2.36 5.4239.47 7.26 4.1312.51 10.00 3.57 0.59 10.41
EjS PER-ERIK SVENSSON LIDKÖPINGS VSK
| | |
H21 0 m 97 94 144 175 176 157 171 169 168 79 39 141 108 142 111 143 115 91 87 100 Starttid
1 FRIDOLF ESKILSSON IK HAKARPSPOJKARNA 59.25 4.40 1.10 6.15 4.07 1.27 1.35 3.39 2.30 1.03 5.05 3.42 5.48 3.49 2.17 2.18 0.50 2.23 3.45 1.49 0.42 0.31 9.54
2 TONY LARSSON ISTRUMS SK 61.19 4.27 1.24 6.11 4.18 1.19 1.31 3.44 2.27 1.01 5.22 3.58 5.47 3.51 2.45 2.19 0.55 2.30 4.37 1.38 0.43 0.32 10.44
3 MAGNUS SANDBERG HALMSTAD OK 63.41 5.02 1.26 6.46 4.45 1.28 1.43 3.56 2.28 1.07 5.34 3.42 6.13 4.08 2.34 1.56 0.52 2.15 4.26 1.59 0.49 0.32 9.50
4 PETER NILSSON IK HAKARPSPOJKARNA 64.02 5.14 1.33 6.40 4.17 1.35 1.45 3.49 2.56 0.57 5.10 3.54 5.55 4.12 2.57 2.24 1.07 2.08 4.00 2.13 0.42 0.34 9.44
5 GERT JOHNSSON IK HAKARPSPOJKARNA 65.06 5.26 1.38 6.56 4.46 1.36 1.49 3.58 3.00 1.09 5.27 4.16 6.13 4.07 2.34 1.59 0.51 2.16 3.57 1.48 0.47 0.33 9.48
6 BJÖRN STENBERG IFK GÖTEBORG 65.26 4.45 1.10 6.52 5.02 1.31 1.49 4.08 2.56 1.04 5.34 4.02 6.37 4.06 2.37 2.18 0.52 2.09 4.31 1.55 0.53 0.35 11.12
7 ANDERS PÅHLMAN ISTRUMS SK 66.15 4.54 1.10 6.16 4.55 1.29 1.42 4.01 3.04 1.03 5.33 3.47 6.43 5.16 3.00 2.38 1.08 2.27 3.49 1.53 0.53 0.34 11.18
8 MIKAEL TROFAST TENHULTS SOK 66.50 6.35 1.14 6.12 6.52 1.40 1.37 4.03 3.01 1.00 5.03 3.53 6.01 4.01 2.50 2.28 0.52 2.28 3.51 1.40 0.52 0.37 11.13:51 För sen nollning 0.09
9 PETER THELIN OK GISLE 66.52 5.13 1.27 6.16 5.21 1.35 1.51 4.11 2.56 1.06 5.10 3.49 5.59 4.07 3.11 3.06 1.22 2.27 4.51 1.40 0.43 0.31 10.06
10 RICHARD TENGSTRÖM FRÄMMESTAD IK 67.00 6.39 1.24 6.56 5.10 1.22 1.34 3.45 2.28 1.00 5.38 4.14 6.24 4.17 2.40 2.35 0.56 2.29 3.53 2.00 0.59 0.37 10.40
11 MATHIAS HÄGGBLOM OK SKOGSHJORTARNA 67.02 4.52 1.14 6.59 4.57 1.30 1.53 4.09 2.51 1.09 6.13 3.53 6.21 4.04 3.53 2.24 0.52 2.42 3.44 1.54 0.54 0.34 10.34
12 PETER WESTERBERG VÄNERSBORGS SK 67.14 5.09 1.19 6.30 4.40 1.36 1.53 4.15 2.58 1.17 5.17 4.20 7.02 4.17 2.58 2.11 1.09 2.11 4.57 1.58 0.47 0.30 10.28
13 MARTIN IVARSSON TROLLHÄTTANS SOK 67.34 4.54 2.05 7.26 5.21 1.37 1.56 3.51 2.43 1.15 5.23 3.49 5.59 4.24 3.08 2.09 0.54 2.14 5.05 2.01 0.46 0.34 10.54
14 BERTIL ÅKESSON SKENE SOIS 68.10 5.02 3.00 8.23 5.05 1.34 2.15 4.25 2.32 1.06 5.21 3.41 5.44 4.13 3.29 2.23 0.48 2.02 4.04 1.43 0.48 0.32 10.52
15 TOMMY ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 68.23 4.42 0.59 7.05 6.00 1.55 1.39 3.49 2.49 1.02 5.51 3.33 5.54 4.22 6.07 2.09 0.47 2.12 4.16 1.45 0.52 0.35 10.49 För tidig nollning 0.08
16 LARS NORRBY HESTRA IF 69.21 5.10 1.14 7.22 4.46 2.00 1.45 4.18 2.54 1.07 5.47 4.08 6.24 4.27 2.49 3.21 1.02 3.11 4.05 2.00 0.53 0.38 10.42
17 DANIEL ANDERSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 69.26 4.59 1.21 8.14 4.48 1.41 1.55 4.09 3.02 1.13 5.26 4.19 6.29 4.10 2.46 2.32 1.18 2.26 5.02 2.07 0.53 0.36 10.25 För tidig nollning 0.01
18 MAGNUS JOHANSSON RYDBOHOLMS SK 69.33 5.14 1.08 8.23 6.04 1.52 1.46 4.05 2.57 1.14 5.59 3.53 6.27 4.02 4.00 1.58 0.54 2.23 4.09 1.45 0.52 0.28 10.59 För tidig nollning 0.05
19 Bricknr=27583 Start=11.53 (11.51:57) 70.07 5.25 1.10 6.37 4.32 1.26 2.19 4.14 2.50 1.04 6.02 3.59 5.59 4.00 4.51 5.07 1.11 2.33 3.38 1.48 0.49 0.33 11.53
20 JERKER MARTINSSON MARIESTADS FK 70.20 5.33 1.21 7.05 5.17 1.36 1.53 4.14 2.56 1.10 6.13 4.27 6.52 4.46 2.54 2.14 1.18 2.43 4.27 1.54 0.53 0.34 10.10
21 JOAKIM GUSTAVSSON HALMSTAD OK 71.12 5.20 1.24 6.53 5.53 1.48 1.46 5.07 2.47 2.50 5.15 3.41 6.59 4.07 2.37 2.11 1.18 2.45 5.00 2.08 0.52 0.31 10.24
22 HENRIK ARONSSON OK GISLE 72.29 6.06 1.08 7.15 5.37 1.42 1.51 4.40 3.04 1.22 6.17 4.14 6.23 4.46 4.16 2.16 0.53 2.14 4.40 2.13 0.54 0.38 10.56
23 LENNART JOSEFSSON RYDBOHOLMS SK 73.01 5.40 1.30 9.48 5.13 1.41 1.51 4.17 3.04 1.08 5.57 4.16 6.36 4.41 3.12 2.11 1.00 2.39 4.32 2.12 0.57 0.36 10.18
24 MARTIN MOBERG MARIESTADS FK 73.10 6.13 1.29 7.27 5.08 1.31 1.54 4.24 3.08 1.20 6.24 4.46 7.08 4.40 3.09 2.57 1.05 2.35 4.05 2.21 0.50 0.36 10.02
25 MATTIAS OSSIANSSON IK HAKARPSPOJKARNA 74.45 8.50 1.59 7.27 4.58 1.51 1.57 4.16 2.56 1.13 5.19 4.19 6.38 4.09 2.45 2.35 1.21 2.30 5.03 3.18 0.48 0.33 10.22
26 ERIK AAMOT OK SKOGSHJORTARNA 74.52 5.04 1.06 7.13 5.38 1.41 1.48 4.42 3.11 1.21 5.51 4.16 8.31 4.59 3.29 2.45 1.01 2.22 6.02 2.10 1.01 0.41 10.14
27 THOMAS ANDERSSON OK TRANAN 75.10 5.31 2.00 8.03 5.46 1.37 2.35 4.20 3.10 1.35 6.23 4.47 6.35 4.20 3.07 2.35 1.02 2.30 5.00 2.34 1.00 0.40 10.30
28 JONAS HOGEDAL IF HAGEN 76.34 6.39 1.42 7.31 5.20 1.44 1.52 5.27 3.17 1.09 5.45 4.32 7.17 4.28 3.17 2.41 1.29 2.49 5.30 2.23 0.59 0.43 10.38
29 MARTIN JOHANSSON HALMSTAD OK 78.35 5.11 2.20 7.23 5.19 1.43 2.06 5.29 3.23 1.20 6.01 5.21 8.50 4.50 3.57 2.42 1.01 2.45 4.54 2.17 1.02 0.41 9.40
30 HANS PÅHLMAN ISTRUMS SK 78.46 5.27 1.32 7.51 9.32 1.31 1.44 4.59 3.04 1.07 5.52 4.23 7.13 4.40 3.30 2.36 1.01 2.54 5.54 2.21 0.53 0.42 10.36
31 ANDREAS PERSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 80.39 5.35 1.31 7.12 9.04 2.55 1.58 4.27 3.11 1.11 6.03 5.20 7.11 5.40 3.20 3.30 1.00 2.53 4.20 2.13 1.20 0.45 9.52
32 JOHANI KARONEN IK GANDVIK 81.06 6.17 2.34 7.12 6.18 1.39 2.04 6.24 3.12 1.11 6.25 4.13 7.15 4.52 4.30 2.52 1.00 2.41 6.35 2.18 0.56 0.38 9.42
33 ULF JOHANSSON OK GISLE 81.23 6.09 1.59 8.24 6.36 1.50 2.08 5.53 3.23 1.14 6.58 4.53 7.24 4.53 4.21 2.52 0.53 2.21 5.19 2.12 1.01 0.40 10.48
34 PATRIK SVEDJENÄS OK SKOGSHJORTARNA 81.34 6.30 1.33 8.47 5.31 2.02 2.17 5.00 3.37 1.57 6.31 5.24 7.35 5.02 3.40 3.14 1.37 2.42 5.01 2.02 0.59 0.33 9.46
35 PER SIGVARDSSON OK GISLE 82.11 6.04 1.42 7.56 6.47 1.41 2.06 4.49 3.06 1.36 6.46 4.30 7.33 4.41 5.43 3.17 2.34 2.49 4.44 2.06 1.02 0.39 9.58
36 JIMMY FRIBERG ISTRUMS SK 83.12 5.43 1.19 8.03 6.28 1.48 2.32 7.10 3.28 1.23 6.35 4.46 8.30 4.52 3.33 3.05 1.29 2.41 5.36 2.22 1.05 0.44 11.01 För tidig nollning 0.07
37 ANDERS LARSSON VÄNERSBORGS SK 83.47 6.37 1.28 8.28 6.40 2.40 4.16 5.05 3.54 1.30 6.43 5.07 7.11 4.30 2.54 3.18 1.04 2.54 5.23 2.23 1.00 0.42 10.58
38 Bricknr=26971 Start=11.39 (11.37:59) 84.36 9.08 1.35 7.12 6.10 1.59 1.58 5.01 3.37 1.34 6.35 5.09 7.09 5.46 4.17 3.01 1.06 2.42 6.29 2.43 0.50 0.35 11.39
39 JOHAN PERSSON ULRICEHAMNS OK 85.24 8.11 1.33 8.03 9.13 1.45 2.06 5.07 3.25 1.17 5.57 4.39 8.40 5.10 4.00 2.26 1.06 2.38 6.26 2.16 0.51 0.35 10.04
40 ÅKE WIJKMARK IF HAGEN 88.51 6.19 1.2810.47 6.32 2.12 2.16 5.42 3.26 2.07 7.05 5.53 8.38 5.20 3.26 2.42 1.33 2.54 5.47 2.35 1.20 0.49 10.46
41 MIKEAL TJERNBERG VÄNERSBORGS SK 89.40 5.56 2.18 8.22 5.40 1.46 2.11 6.39 3.50 1.27 7.54 5.09 9.27 5.27 7.23 2.50 1.16 2.57 5.29 2.05 0.57 0.37 10.00
42 JESPER BARTHOLDSSON HESTRA IF 89.42 6.16 1.40 8.08 6.56 3.34 3.03 6.09 3.29 2.17 7.16 5.01 8.00 5.12 3.59 2.54 1.30 3.15 6.10 2.44 1.12 0.57 10.20
43 FILIP SVENSSON ISTRUMS SK 99.44 19.52 1.15 7.45 7.19 1.43 2.08 4.48 3.20 1.45 7.34 4.48 8.38 6.33 4.27 2.37 1.11 2.41 6.15 3.10 1.15 0.40 11.35:15 Sen 9.15
44 MAGNUS SÖDERVALL IK GANDVIK 99.56 31.03 1.30 7.27 5.55 1.50 1.55 5.11 3.30 1.16 5.49 4.36 6.58 4.36 3.21 3.06 1.41 2.28 4.02 2.21 0.49 0.32 11.51:42 Sen 23.42
Fel CALLE ANDERSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 75.36 5.43 1.28 8.03 5.20 1.54 2.00 5.00 3.22 1.11 6.10 4.30 6.45 4.32 2.41 2.23 1.39 2.31 5.58 3.09 1.17 11.06 Fel: 100 saknas
Utg MARTIN AAMOT OK SKOGSHJORTARNA 48.18 11.39 1.55 34.44 11.08 Utg:144,175.. saknas
Utg MATTIAS SJÖBERG OK GRÄNSEN 57.59 6.46 1.30 8.49 6.02 2.07 2.26 5.49 4.36 1.53 9.26 8.35 11.22 Utg:39,141.. saknas
EjS STAFFAN PEHRSON ISTRUMS SK
EjS MATTIAS HEDFJÄRD GUDHEMS IF
EjS ROBERT ENBOM VÄNERSBORGS SK
EjS NIKLAS FALLGREN GUDHEMS IF
EjS KRISTIAN GUSTAVSSON OK SKOGSHJORTARNA
EjS MATTIAS LARSSON OK TRANAN
| | | | | | | | | | |
H21M 0 m 80 74 165 166 163 95 39 105 139 107 113 143 92 90 100 Starttid
1 ROBERT JAKOBSSON IF SISU TIDAHOLM 60.06 2.01 3.17 5.00 1.57 4.15 6.02 2.44 7.41 1.40 5.08 5.12 3.47 5.32 3.37 1.31 0.42 9.56
2 THOMAS ASPLUND OK SKOGSVARGARNA 92.57 2.37 5.16 9.00 2.46 8.53 9.20 5.4211.15 2.43 8.16 7.54 5.23 7.26 3.18 2.22 0.46 9.52
Utg MATS FRIDÉN OK GRÄNSEN 62.42 3.20 7.01 8.22 3.35 7.49 15.53 16.42 10.05 Utg:39,105.. saknas
|
H20 0 m 78 167 169 172 173 162 96 39 141 108 145 142 115 91 88 100 Starttid
1 HENRIK WASS IF HAGEN 56.13 3.09 6.52 1.10 2.43 1.31 1.57 7.22 2.46 7.57 6.05 1.23 2.07 2.09 4.58 2.59 0.38 0.27 10.13
2 PER-ANDERS EGGERTSEN IF HAGEN 56.32 3.01 6.12 1.22 2.52 1.35 2.42 8.30 3.31 6.59 4.39 1.23 2.47 2.26 4.40 2.29 0.53 0.31 10.19
3 JON LARSSON OK KULLINGSHOF 58.22 3.03 7.37 1.24 2.31 1.39 2.12 8.22 3.25 7.42 5.09 1.35 2.08 2.47 4.25 3.03 0.51 0.29 9.57
4 ANDREAS HOLMQVIST HESTRA IF 58.37 3.01 6.32 1.15 2.26 1.44 2.19 9.24 3.27 6.53 4.30 1.23 1.54 2.41 7.08 2.45 0.47 0.28 10.16
5 ANDERS OLSSON IF HAGEN 65.24 3.31 7.18 1.42 3.30 1.37 2.2610.49 3.32 7.57 5.09 1.33 2.10 3.14 6.06 3.22 0.55 0.33 10.01
6 ERIK LINDGREN IF HAGEN 67.52 2.54 6.56 1.13 2.41 2.11 3.4710.51 3.28 6.50 4.49 3.58 1.25 2.23 9.36 3.23 0.49 0.38 10.07
EjS MORGAN BODIN GÄLLSTADS IF
EjS GUSTAV BRODIN ISTRUMS SK
| |
H20M 0 m 77 74 73 165 166 163 101 104 140 109 91 100 Starttid
1 JOHAN ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 82.42 6.19 2.15 2.35 5.36 2.21 7.3320.11 6.24 3.4510.53 10.48 3.18 0.44 10.05
|
H18 0 m 78 167 163 164 94 139 107 113 111 143 115 93 87 100 Starttid
1 ANDREAS ARONSSON IF HAGEN 42.14 2.40 5.35 1.28 1.49 3.11 7.35 3.55 3.32 1.40 1.23 2.22 3.44 2.02 0.54 0.24 10.35
2 RIKARD BERNHARD MARIESTADS FK 44.41 2.40 5.55 1.41 1.53 1.58 7.44 4.07 4.23 1.57 1.00 3.01 4.55 2.07 0.48 0.32 10.23
3 DANIEL NETZ TROLLHÄTTANS SOK 45.29 3.21 7.04 1.52 2.00 2.21 7.37 4.23 4.19 2.05 0.56 2.20 3.39 2.13 0.46 0.33 11.11
4 NIKLAS NORDSJÖ IF HAGEN 46.46 3.29 6.38 1.51 1.59 2.12 7.55 4.26 3.48 2.05 1.42 2.54 3.40 2.44 0.49 0.34 10.59
5 MARCUS WADELL ULRICEHAMNS OK 47.17 2.37 7.19 2.39 2.19 2.25 8.18 4.12 4.36 2.05 1.08 2.14 3.29 2.23 0.59 0.34 10.50
6 GUSTAF WENNERBERG OK KLYFTAMO 48.06 2.54 7.22 2.08 2.08 2.30 8.20 4.43 4.27 2.07 1.02 3.01 3.58 2.07 0.46 0.33 10.28 För tidig nollning 0.04
7 OSCAR SVALIN OK ALEHOF 48.08 2.51 6.49 1.54 2.26 3.20 7.39 4.56 4.18 2.08 1.08 2.50 3.25 2.13 1.33 0.38 10.44
8 ERIK HEDLUND IK YMER 48.20 2.59 6.43 2.35 2.03 2.36 8.17 4.59 4.47 2.02 0.58 2.46 3.53 2.15 0.52 0.35 10.08
9 JOEL SANDERI LIDKÖPINGS VSK 53.42 4.00 7.20 1.57 2.12 2.25 9.02 5.21 4.46 2.58 2.39 2.56 4.04 2.31 0.59 0.32 10.20
10 FREDRIK JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 54.06 2.34 7.37 3.13 2.25 7.24 8.31 5.28 4.18 1.53 1.01 2.26 3.39 2.22 0.43 0.32 10.41
11 PONTUS DANIELSSON IF HAGEN 54.16 3.03 8.19 3.06 2.45 3.48 9.19 4.47 4.04 2.04 1.01 3.15 4.37 2.15 1.16 0.37 10.47
12 PETER HULANDER ULRICEHAMNS OK 60.30 3.35 9.02 2.12 2.22 2.20 8.49 6.09 8.02 2.15 1.00 2.55 7.00 2.19 1.54 0.36 10.32
13 ERIK MARTINSSON OK TRANAN 64.43 3.15 8.30 2.27 2.29 3.48 10.46 5.40 7.46 3.04 1.20 3.52 6.42 3.15 1.06 0.43 10.14
14 DANIEL CLAESSON IK YMER 65.10 3.21 8.12 2.19 2.2612.03 9.41 5.16 5.05 2.37 2.02 3.20 4.41 2.44 0.52 0.31 10.38
15 CHRISTIAN ARNESSON ULRICEHAMNS OK 65.55 3.47 6.43 3.01 1.5010.15 7.00 8.45 3.57 2.14 1.00 9.58 3.13 2.53 0.46 0.33 11.02
16 MARTIN CEDERMAN MARIESTADS FK 75.19 4.4010.02 3.04 3.17 3.13 14.15 6.41 7.21 3.21 2.11 5.24 5.47 4.29 0.59 0.35 10.56
17 JOACIM GUSTAFSSON OK KLYFTAMO 75.22 4.12 8.40 2.50 3.21 3.50 15.42 6.31 9.17 2.57 1.23 4.46 6.06 4.15 0.53 0.39 10.53
18 ROGER PARTANEN HJOBYGDENS OK 75.49 4.36 8.08 2.42 2.58 5.03 17.10 6.35 6.16 2.15 1.09 7.14 5.51 3.10 2.05 0.37 10.17
19 TOBIAS JOHANSSON MARIESTADS FK 88.57 5.0813.42 3.24 4.15 4.28 17.05 6.55 8.09 4.09 2.20 4.42 7.24 5.12 1.21 0.43 10.11
Utg ERIK NILSSON IK YMER 40.51 2.55 7.20 3.17 2.19 5.25 9.55 9.40 10.26 Utg:107,113.. saknas
EjS OWE ANDERSSON OK AMNE
EjS JOHAN FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA
EjS GREGER MARTINSSON MARIESTADS FK
EjS JOHAN CARLSSON HJOBYGDENS OK
| | | | |
H16 0 m 80 168 163 94 101 141 107 138 92 87 100 Starttid
1 ANDREAS JOHANSSON RYDBOHOLMS SK 32.11 1.58 5.56 2.06 3.10 2.31 4.38 5.26 2.31 1.00 1.40 0.42 0.33 10.57
2 FAJER WENNERBERG OK KLYFTAMO 33.58 1.53 6.20 2.10 3.29 2.46 5.08 4.53 2.52 1.09 1.56 0.51 0.31 11.03
3 ERIK BERTILSSON OK RÄVEN 35.40 1.46 6.32 2.02 3.41 2.53 5.31 5.19 2.44 1.18 2.28 0.55 0.31 11.09
4 TOMAS KNUTSSON ULRICEHAMNS OK 37.02 2.01 6.44 2.10 4.24 3.10 5.36 5.13 3.02 1.11 2.12 0.49 0.30 10.39
5 ALBIN SUNESSON OK SKOGSSTJÄRNAN 37.03 1.55 6.06 2.45 3.52 2.56 5.34 6.03 3.04 1.12 2.09 0.58 0.29 10.03
6 STEFAN LEMMING MARIESTADS FK 37.12 1.45 6.34 2.00 3.59 2.56 5.06 5.09 4.33 1.01 2.55 0.45 0.29 10.30
7 BJÖRN ARNESSON ULRICEHAMNS OK 37.35 1.50 6.30 2.25 3.32 2.59 5.16 6.30 3.14 1.27 2.38 0.43 0.31 11.24
8 SEBASTIAN EDLUND IK YMER 38.39 1.58 6.34 4.05 3.53 3.02 5.01 5.03 4.29 1.03 2.07 0.49 0.35 10.42
9 JOHAN ANDERSSON OK ORINTO 40.06 1.53 7.04 3.05 5.04 3.18 5.43 5.57 3.10 1.24 2.00 0.57 0.31 9.57
10 NIKLAS WESTERBERG IF HAGEN 40.11 1.52 6.36 2.16 8.05 2.55 5.36 4.51 3.07 1.03 2.25 0.56 0.29 10.54
11 MARTIN FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA 41.35 1.54 7.46 2.24 4.40 3.05 5.35 8.57 2.38 1.16 2.02 0.47 0.31 11.21
12 MIKAEL AXELSSON ULRICEHAMNS OK 41.49 2.03 6.42 2.39 5.08 3.29 6.32 6.06 3.38 1.14 2.27 1.05 0.46 10.15
13 GUSTAV ENANDER VÄNERSBORGS SK 42.24 2.08 8.26 2.20 4.48 4.55 5.54 5.19 3.04 1.18 2.50 0.53 0.29 10.45
14 ANDREAS LEIJGÅRD IK WILSKE 42.51 2.21 8.03 2.42 4.36 3.13 7.09 6.00 3.28 1.19 2.34 0.58 0.28 10.33
15 ISAK JAKOBSON TIBRO AIK SOK 42.54 1.37 5.48 3.51 7.06 2.43 5.32 7.39 3.24 2.05 1.50 0.50 0.29 11.29 För tidig nollning 0.05
16 GUSTAV ÖSTLING OK SKOGSHJORTARNA 43.39 2.02 7.16 3.17 3.41 4.21 5.45 5.56 2.57 1.07 3.23 3.12 0.42 10.23 För tidig nollning 0.01
17 JOHAN LEIJGÅRD IK WILSKE 43.56 1.55 7.35 2.29 4.23 7.00 5.44 5.18 4.00 1.24 2.18 1.24 0.26 10.47 För tidig nollning 0.01
18 TORD AXELSSON OK RÄVEN 44.03 1.56 6.43 2.41 9.34 2.42 5.21 6.59 3.09 1.14 2.29 0.44 0.31 10.09
19 RICKARD PETTERSSON GÄLLSTADS IF 45.59 1.46 7.44 3.46 7.32 3.36 6.43 5.29 4.02 1.21 2.36 0.52 0.32 11.05 För tidig nollning 0.03
20 FILIP HOLM HJOBYGDENS OK 46.48 2.12 8.07 2.17 5.19 3.16 5.31 5.52 8.59 1.08 2.49 0.47 0.31 10.21
21 TOBIAS ÖSTERLUND IK YMER 47.13 2.28 7.32 2.33 8.01 4.29 6.34 6.13 3.41 1.23 2.53 0.54 0.32 10.27
22 HENRIK ARNELL FRITSLA VIK 47.46 1.5310.21 2.42 8.52 3.49 7.10 5.15 2.54 1.24 1.58 0.56 0.32 11.14 För tidig nollning 0.08
23 HENRIK LIDHAGE IK YMER 48.35 2.32 8.14 4.13 4.39 3.53 8.14 6.25 4.21 1.57 2.42 0.54 0.31 10.12
24 PETER KJELLBERG ISTRUMS SK 53.58 1.58 8.29 2.40 6.09 9.10 9.35 6.01 3.45 1.24 2.58 1.16 0.33 10.59 För tidig nollning 0.05
25 NIKLAS ELVESTEN OK KULLINGSHOF 58.12 4.07 9.12 3.1310.05 4.45 6.59 7.25 5.20 1.56 3.38 0.56 0.36 10.36
26 LARS KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 65.33 2.3010.59 5.20 7.44 5.59 9.53 7.50 8.45 1.32 3.12 1.04 0.45 10.18
27 TOMAS JOHANSSON MARIESTADS FK 70.48 2.4512.06 3.3910.17 7.38 10.44 9.07 5.51 2.04 4.20 1.27 0.50 11.11 För tidig nollning 0.08
DiskPER GREHN MULLSJÖ SOK 62.50 4.0817.28 1.20 10.36 Utg:101,141.. saknas Disk
Utg KARL LARSSON OK KULLINGSHOF 39.40 2.04 7.21 3.44 4.01 3.15 7.29 11.46 10.06 Utg:107,138.. saknas
EjS CHRISTIAN HOLMQVIST HESTRA IF
EjS JOHAN CHRISTENSSON MARIESTADS FK
EjS RICKARD HILMERSSON OK KLYFTAMO
| | | | | | |
H16L 0 m 38 95 164 167 166 165 53 79 83 90 88 100 Starttid
1 Bricknr=27780 Start=10.46 (10.44:02) 42.07 1.38 4.04 4.27 4.23 2.05 1.53 4.18 4.17 5.53 3.37 3.38 1.06 0.48 10.46
2 JONAS URSIN LIDKÖPINGS VSK 54.06 2.53 4.27 4.34 6.17 2.36 3.18 9.08 3.56 8.06 3.28 3.34 1.11 0.38 11.01
Utg PIERRE FREDÉN MARIESTADS FK 82.33 5.1228.48 8.1810.32 2.19 5.12 0.40 10.57 Utg:53,79.. saknas
EjS JONATHAN ERICSSON TOARPS OK
|
H14 0 m 38 95 164 167 166 165 53 79 83 90 88 100 Starttid
1 JOHAN OLSSON HJOBYGDENS OK 26.02 1.51 2.19 2.23 2.54 1.24 1.15 2.56 2.13 3.48 1.57 1.42 0.47 0.33 10.51
2 ANTON SJÖHOLM MULLSJÖ SOK 27.28 1.54 2.42 2.10 3.31 1.25 1.24 2.49 2.16 3.35 2.24 1.48 0.55 0.35 10.07
3 JESPER TIBERG HJOBYGDENS OK 27.32 2.01 2.39 1.54 3.08 1.12 1.20 3.39 2.31 3.30 2.12 1.59 0.57 0.30 10.11
4 GUSTAV ERIKSSON IF HAGEN 29.02 1.58 2.38 2.08 2.59 1.34 1.29 3.26 3.06 4.09 2.13 2.00 0.50 0.32 10.47
5 DANIEL HJORTVALL BORÅS GIF 29.31 2.21 2.46 2.44 3.05 1.27 1.19 3.19 2.26 4.10 2.23 1.55 0.57 0.39 10.55
6 PÄR HOLMBÄCK HJOBYGDENS OK 30.49 1.53 2.52 2.18 3.30 1.24 1.18 3.32 2.29 6.24 2.04 1.44 0.49 0.32 10.31
7 KARL-JOHAN HOEL TIBRO AIK SOK 31.33 2.23 2.56 3.33 3.20 1.26 1.24 4.11 2.21 4.12 2.25 1.56 0.55 0.31 10.39
8 MARCUS JOHANSSON OK GISLE 31.55 2.28 3.08 2.30 3.19 1.26 1.38 3.32 2.50 4.29 2.36 2.24 1.00 0.35 10.37
9 HENRIK GUSTAVSSON BREDAREDS IF 31.56 2.07 3.27 2.20 3.10 1.42 1.34 3.34 3.09 4.31 2.31 1.55 1.16 0.40 10.33
10 LARS AXELSSON HJOBYGDENS OK 33.51 2.32 2.46 2.18 3.17 2.32 1.50 6.18 2.25 3.59 2.11 2.19 0.49 0.35 10.41
11 JOEL SVENSSON TIBRO AIK SOK 35.12 2.27 3.01 2.31 3.18 1.47 1.36 6.33 3.55 4.17 2.17 1.57 0.57 0.36 10.29
12 STEFAN JONSSON OK KLYFTAMO 35.48 2.06 3.24 2.11 3.23 2.25 6.06 3.24 2.49 4.17 2.14 2.06 0.50 0.33 10.53
13 MATTIAS LÖÖF MARIESTADS FK 36.22 2.15 3.10 3.09 3.26 1.52 3.52 4.06 2.49 5.17 2.35 2.19 0.51 0.41 10.23
14 MARKUS JOHANSSON RYDBOHOLMS SK 37.08 2.34 4.41 2.49 3.23 1.50 1.38 5.06 2.46 5.56 2.48 2.04 0.53 0.40 10.27
15 HENRIK MAGNUSSON IF HAGEN 37.41 2.47 3.57 2.36 4.00 1.48 1.32 4.47 3.33 5.01 2.53 3.23 0.56 0.28 10.35
16 MICKAEL HOLM HJOBYGDENS OK 38.14 2.08 3.10 2.21 3.46 1.35 5.12 4.58 2.50 5.01 3.03 2.41 0.53 0.36 10.21
17 ERIK ANDERSSON OK KULLINGSHOF 41.34 2.33 4.11 2.37 3.53 6.13 1.51 3.53 3.18 5.28 2.56 2.42 1.14 0.45 10.43
18 MIKAEL PERSSON-RIIS IF HAGEN 42.10 2.16 3.35 7.20 4.46 1.32 2.09 4.01 3.25 4.54 3.28 2.35 1.26 0.43 10.25
19 GUSTAV DEHLÉN MARIESTADS FK 42.45 2.35 3.52 3.31 4.35 2.08 1.53 5.31 3.53 6.07 3.35 3.01 1.17 0.47 10.03
20 DANIEL MAURITZON IF HAGEN 46.51 2.20 4.05 2.53 5.11 4.14 2.43 8.39 3.32 5.28 3.34 2.35 1.06 0.31 10.15
21 ANDERS JOSEFSSON OK GISLE 47.19 3.43 4.08 3.21 6.08 2.24 2.55 6.27 3.47 5.57 3.33 2.40 1.33 0.43 9.59
22 ERIK SKAAR RYDA SKIDKLUBB 47.50 2.24 3.39 3.11 4.01 8.31 2.14 6.01 4.01 5.48 3.32 2.18 1.19 0.51 10.01
23 ANDREAS ÖSTERLUND IK YMER 50.50 2.48 4.33 6.21 4.26 5.05 2.53 8.41 3.26 5.01 3.07 2.34 1.15 0.40 10.05
24 VIKTOR AX LIDKÖPINGS VSK 56.15 3.27 5.31 3.56 5.33 2.35 3.11 6.07 5.23 8.19 4.47 5.16 1.21 0.49 10.09
25 PATRIK JOHANSSON MARIESTADS FK 61.44 3.28 5.56 6.45 6.07 3.11 2.3611.18 4.53 7.16 4.15 3.55 1.20 0.44 10.13
26 BJÖRN WERNER LIDKÖPINGS VSK 66.04 4.3913.10 6.06 6.18 2.36 3.28 8.51 4.04 8.06 3.30 3.31 1.11 0.34 10.49
27 DANIEL JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK 98.56 5.24 8.20 6.4418.19 4.32 4.3113.4610.5612.11 6.09 4.22 2.40 1.02 10.19
EjS JAN LENNARTSSON MULLSJÖ SOK
| | | | | |
H14L 0 m 102 40 73 74 77 83 90 88 100 Starttid
1 RASMUS JOHANSSON MARIESTADS FK 28.38 2.16 4.01 1.42 2.19 7.38 3.10 2.27 1.49 0.36 10.13
2 FREDRIK PETTERSSON TIBRO AIK SOK 32.49 3.08 3.31 8.11 1.47 6.17 3.07 2.25 1.28 0.40 10.05
3 KIM STENBERG IFK GÖTEBORG 33.07 2.58 4.31 1.43 2.36 9.22 5.05 2.38 1.34 0.41 10.11
4 ERIK ANDERSSON RYDA SKIDKLUBB 35.01 3.38 5.03 2.56 3.06 8.13 3.50 2.54 1.29 1.02 10.01
5 ANDREAS BRANELL RYDA SKIDKLUBB 36.50 3.03 3.35 1.44 3.34 13.14 4.46 2.10 1.16 0.49 9.59
6 MARCUS BRANELL RYDA SKIDKLUBB 37.39 3.06 4.49 1.54 3.39 9.24 4.07 5.29 1.26 0.42 9.57
7 WILLIAM HJORTFORS IK GANDVIK 46.06 4.17 7.05 3.19 4.32 10.59 4.50 4.51 1.16 0.59 10.07
8 RICKARD LARSSON MARIESTADS FK 75.45 3.0741.13 2.33 3.08 9.34 4.01 4.49 1.19 0.59 10.03
Utg Bricknr=27710 Start=10.08 (10.06:06) 34.00 0.46 10.08 Utg:40,73.. saknas
Utg Bricknr=27205 Start=12.19 (12.17:53) 43.58 30.43 12.19 Utg:40,73.. saknas
EjS TOBIAS KARLSSON OK AMNE
| | |
H12 0 m 102 40 73 74 77 83 90 88 100 Starttid
1 CARL MAGNUSSON IF HAGEN 22.35 2.18 1.46 3.05 1.18 2.02 5.23 2.46 2.28 0.51 0.38 11.22 För tidig nollning 0.02
2 DENNIS LUNDBORG TROLLHÄTTANS SOK 23.04 2.28 1.48 3.21 1.06 2.36 5.03 2.20 2.27 1.19 0.36 10.54 För tidig nollning 0.02
3 BENJAMIN EDLUND IK YMER 24.12 2.06 4.59 0.57 1.53 5.23 2.20 2.43 1.06 0.35 10.25
4 OLOF KRANTZ IK GANDVIK 24.33 2.16 1.54 4.22 1.18 2.21 5.25 2.27 2.39 1.11 0.40 11.04 För tidig nollning 0.02
5 JOHAN STRID ULRICEHAMNS OK 24.37 2.11 2.17 3.19 1.09 2.08 7.34 2.24 2.09 0.53 0.33 11.09
6 JIMMY ANDERSSON OK KULLINGSHOF 25.18 2.26 2.01 3.24 1.34 2.23 6.00 3.18 2.19 1.13 0.40 10.37
7 JOHAN TÖRNROTH HJOBYGDENS OK 26.03 2.39 4.53 1.20 2.46 5.55 2.34 2.17 0.53 0.35 10.49
8 JOEL KESKINEN OK AMNE 26.14 2.37 3.31 1.31 2.22 6.14 3.24 2.18 1.04 0.47 10.45
9 NICLAS SVENNINGSSON MULLSJÖ SOK 26.46 4.16 3.20 1.11 1.56 7.39 2.24 2.13 0.49 0.32 11.07
10 OSCAR IVARSSON HESTRA IF 27.07 2.33 3.38 1.40 3.06 6.26 2.45 2.38 1.26 0.37 10.21
11 ERIK JONSSON HESTRA IF 27.30 2.38 3.03 3.49 2.43 2.48 5.36 2.52 2.18 1.02 0.41 10.53
12 KARL JANSSON FRÄMMESTAD IK 27.40 2.27 3.48 1.39 3.18 6.05 3.08 2.55 1.16 0.43 10.23
13 JOAKIM AXELSSON ULRICEHAMNS OK 28.11 2.45 4.04 3.52 1.58 5.26 2.54 3.32 1.04 0.35 11.19
14 MAGNUS KLINT TIBRO AIK SOK 28.12 2.45 3.19 4.13 1.27 2.40 6.47 2.53 2.27 1.07 0.34 10.51
15 NICLAS SAHLIN VÄNERSBORGS SK 28.21 2.41 2.15 3.47 1.45 2.17 7.12 3.25 3.12 1.01 0.46 11.27
16 STEFAN KARLSSON HJOBYGDENS OK 28.39 2.28 2.46 6.41 1.09 2.33 5.57 2.31 2.51 1.08 0.35 10.59
17 MATTIAS PERSSON MULLSJÖ SOK 30.00 3.03 2.05 5.40 1.32 2.43 6.40 3.43 2.40 1.11 0.43 10.29
18 DAVID EMILSSON GUDHEMS IF 30.41 2.17 2.25 5.40 1.21 2.15 6.58 3.58 3.58 1.06 0.43 11.29
19 OSKAR KRANTZ IK GANDVIK 31.04 2.40 4.39 1.16 3.07 7.29 3.15 3.19 1.20 0.48 10.15
20 JIMMY SVENNINGSSON MULLSJÖ SOK 31.14 4.41 3.29 1.39 3.05 6.28 2.51 4.09 1.53 0.37 10.19
21 CHRISTIAN ERICKSON ULRICEHAMNS OK 32.03 2.37 5.46 2.12 2.29 6.43 3.42 2.32 1.16 0.44 10.27
22 OLOF NILSSON IK YMER 32.43 2.15 3.45 2.4010.20 1.27 5.07 2.54 2.29 1.06 0.40 11.21
23 JOHN SAMUELSSON IF HAGEN 32.58 4.56 3.03 5.20 1.52 2.04 7.36 2.36 3.33 1.12 0.46 11.03
24 JOHAN LARSSON TIBRO AIK SOK 33.08 4.04 4.51 1.51 3.06 7.31 3.50 2.55 1.11 0.45 10.41
25 JENS NYSTRÖM IF HAGEN 33.24 2.37 3.35 4.13 1.55 2.43 7.26 4.29 3.31 2.13 0.42 11.13
26 SIMON OLSSON FRÄMMESTAD IK 33.49 3.12 4.45 1.52 4.48 8.29 3.43 2.59 0.57 0.38 10.33
27 ERIK CARLSSON IF HAGEN 39.16 3.36 7.05 6.49 1.58 8.36 3.55 3.09 1.14 0.44 10.35
28 ANTON PETTERSSON MARIESTADS FK 43.07 5.32 3.36 6.34 2.28 3.52 10.29 4.18 4.08 1.16 0.54 10.43
29 JOHAN KLINT TIBRO AIK SOK 48.43 6.2310.14 1.21 2.44 6.51 2.58 2.42 1.04 0.41 11.31
Fel PÄR HEDENSTRÖM HJOBYGDENS OK 81.25 72.31 10.39 Felst, sprungit fel bana
Utg AUGUST SJÖHOLM MULLSJÖ SOK 29.25 29.25 10.47 Utg:40,73.. saknas
EjS MIKAEL KARLSSON-LANDÉN ISTRUMS SK
EjS KARL-OSKAR JOGBRATT RYDA SKIDKLUBB
EjS JONAS JOHANSSON TIBRO AIK SOK
EjS FILIP AX LIDKÖPINGS VSK
EjS ALEXANDER NILSSON RYDBOHOLMS SK
EjS ARVID JOGBRATT RYDA SKIDKLUBB
EjS SIMON HJORTFORS IK GANDVIK
EjS JIMMY JOHANSSON TIBRO AIK SOK
| | | | | | | |
H12L 0 m 36 37 52 41 42 70 75 76 81 82 84 85 100 Starttid
1 PATRIK BÖRJESSON ISTRUMS SK 16.58 1.14 0.22 1.25 2.08 1.21 0.39 0.34 1.05 2.41 1.41 1.01 1.00 1.00 0.47 9.58
2 JOHN BANCK HJOBYGDENS OK 18.16 1.08 0.23 1.18 1.53 0.59 0.48 0.35 0.56 3.58 2.03 1.27 0.52 1.20 0.36 10.30
3 JENS GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 18.52 1.08 0.38 1.28 2.14 1.21 0.42 0.38 1.24 3.13 2.09 1.08 0.54 1.18 0.37 10.02
4 ANDREAS FREDÉN MARIESTADS FK 19.31 1.32 0.35 1.56 2.05 1.10 0.42 0.48 1.03 3.40 1.59 1.17 0.57 1.04 0.43 10.32
5 PONTUS FERNEMAN MARIESTADS FK 19.51 1.17 0.40 1.44 2.09 1.16 0.50 0.36 1.02 3.08 2.15 1.29 1.10 1.30 0.45 10.18
6 ANTON BROBERG-HOLM IK GANDVIK 20.01 1.27 0.25 1.37 2.00 1.13 0.58 0.48 1.14 3.48 1.55 1.11 1.09 1.23 0.53 10.24
7 SVANTE CARLMAN RYDA SKIDKLUBB 20.18 1.34 0.29 1.36 2.10 1.37 0.55 1.06 1.08 3.03 1.52 1.26 1.18 1.21 0.43 10.22
8 MIKAEL GUSTAVSSON FRÄMMESTAD IK 20.27 1.41 0.38 1.44 2.22 1.21 0.46 0.46 1.23 3.04 2.09 1.15 1.17 1.06 0.55 9.56
9 ALBIN AHLMAN IK GANDVIK 22.34 1.34 0.20 1.53 4.50 1.16 0.52 0.34 1.03 3.12 2.00 1.37 0.58 1.30 0.55 10.08
10 JOHAN FLYKT OK KULLINGSHOF 23.26 1.20 0.32 1.39 2.26 1.31 0.57 0.48 1.48 4.06 2.41 1.55 1.24 1.31 0.48 10.20
11 VIKTOR BOBECK MARIESTADS FK 28.04 1.57 0.37 2.28 2.54 2.01 1.05 0.56 1.41 4.44 3.16 1.58 1.06 2.17 1.04 10.04
12 JONATHAN SWEDIN LIDKÖPINGS VSK 29.13 2.03 0.25 2.04 3.20 1.46 0.54 1.06 1.57 5.05 3.12 3.18 1.03 2.05 0.55 10.06
13 ERIK HOLST IK GANDVIK 35.54 1.58 2.06 2.42 3.57 2.41 1.20 2.23 2.44 6.35 3.09 1.36 1.23 2.03 1.17 10.28
EjS FABIAN WENNERBERG OK KLYFTAMO
EjS LINUS TRYGG LIDKÖPINGS VSK
EjS MARTIN LARSSON FALKÖPINGS AIK
EjS MARCUS KARLSSON LIDKÖPINGS VSK
EjS VIKTOR AXELSSON SÄVEDALENS AIK
| | | |
H10 0 m 36 37 52 41 42 70 75 76 81 82 84 85 100 Starttid
1 RAGNAR HELLSVIK IK GANDVIK 16.43 1.11 0.27 1.23 2.05 1.02 0.38 0.35 0.52 2.33 1.45 1.10 0.59 1.16 0.47 10.19
2 ERIK ANDERSSON IK GANDVIK 16.54 1.10 0.20 1.37 1.53 1.10 0.38 0.33 1.01 2.45 1.49 1.07 0.56 1.04 0.51 10.45
3 SIMON SANDERI LIDKÖPINGS VSK 17.13 1.03 0.29 1.23 1.44 1.03 0.46 0.30 0.56 3.27 1.45 1.08 1.02 1.09 0.48 10.43
4 DAVID JONSSON OK KLYFTAMO 17.31 1.03 0.28 1.37 1.50 1.16 0.42 0.27 1.27 2.40 1.55 1.17 0.50 1.20 0.39 10.11
5 SIMON PETTERSSON HJOBYGDENS OK 17.34 1.01 0.23 1.35 1.58 1.10 0.42 0.34 0.58 2.44 2.01 1.27 0.54 1.19 0.48 11.05
6 ANDREAS KARLSSON MARIESTADS FK 17.37 1.04 0.18 1.31 1.52 1.13 0.38 0.29 1.02 3.21 2.00 1.13 0.55 1.13 0.48 10.15
7 SIMON ANDERSSON OK KULLINGSHOF 18.00 1.08 0.23 1.34 1.51 1.17 0.52 0.33 1.15 2.57 2.03 1.18 1.02 1.01 0.46 10.35
8 ALBIN PETTERSSON MARIESTADS FK 18.09 1.06 0.22 1.38 2.00 1.13 0.41 0.36 1.06 3.06 1.58 1.19 1.02 1.21 0.41 10.51
9 DANIEL NYSTRÖM HJOBYGDENS OK 18.51 1.09 0.27 2.03 2.10 1.13 0.41 0.39 1.12 2.58 1.43 1.23 1.07 1.24 0.42 10.41
10 RASMUS CARLSSON LIDKÖPINGS VSK 18.58 1.19 0.22 1.33 2.18 1.14 0.49 0.42 1.02 2.59 2.21 1.15 1.04 1.10 0.50 10.01
11 JONAS GUSTAFSSON MARIESTADS FK 20.05 1.04 0.23 1.46 2.24 1.23 0.49 0.34 1.10 3.24 2.06 1.26 1.02 1.47 0.47 10.57
12 JOHAN LAAGE FALKÖPINGS AIK 20.24 1.09 0.28 1.44 1.59 1.31 0.48 0.47 1.16 4.00 1.49 1.29 1.09 1.34 0.41 10.55
13 KARL KARLSSON MULLSJÖ SOK 20.26 1.50 0.31 1.47 2.10 1.29 0.45 0.49 1.13 3.40 1.59 1.14 1.03 1.07 0.49 10.31
14 OLA JOHANSSON OK GISLE 21.05 1.22 0.32 1.37 2.25 1.35 0.47 0.38 1.23 3.24 2.29 1.46 0.54 1.27 0.46 10.39
15 OLA HERMANSSON TENHULTS SOK 21.25 1.04 0.23 1.34 2.42 1.24 0.35 0.41 1.03 4.41 2.00 1.36 1.31 1.29 0.42 11.13
16 JONAS HARDER IF HAGEN 21.33 1.22 0.34 1.53 2.17 1.27 0.59 1.03 1.21 3.32 2.33 1.34 1.02 1.14 0.42 9.59
17 MICHAEL STENBERG IFK GÖTEBORG 21.36 1.02 0.43 1.55 2.31 1.30 0.58 0.58 1.13 3.28 2.23 1.27 1.05 1.34 0.49 11.21
18 ALBERT SKAAR RYDA SKIDKLUBB 21.41 1.18 0.32 1.46 2.14 1.58 0.41 0.43 1.11 3.42 2.15 1.38 1.01 1.40 1.02 10.05
19 ERIK NERO MULLSJÖ SOK 21.45 1.02 0.35 1.33 2.53 1.38 0.49 0.43 1.22 4.18 2.34 1.09 1.05 1.21 0.43 11.07
20 OSKAR BÖRJESSON RYDA SKIDKLUBB 21.48 1.34 0.31 1.58 2.08 1.29 0.59 0.38 1.19 3.29 2.24 1.22 1.15 1.45 0.57 10.17
21 MATTIAS KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 22.25 1.52 0.29 2.13 2.06 1.19 1.06 1.23 1.21 3.32 2.14 1.36 1.05 1.25 0.44 10.49
22 JOAKIM DAVIDSSON HJOBYGDENS OK 22.43 1.17 0.42 1.46 2.34 2.02 1.05 0.30 1.17 3.52 2.00 1.47 1.48 1.23 0.40 11.17
23 MARTIN STRID ULRICEHAMNS OK 22.44 1.18 0.24 1.55 3.31 1.56 0.42 0.42 1.12 3.13 2.46 2.03 0.52 1.28 0.42 10.23
24 FREDRIK SCHMITERLÖW HJOBYGDENS OK 22.54 1.35 0.31 2.03 2.29 1.34 1.07 0.46 1.27 4.01 2.33 1.26 1.16 1.20 0.46 11.23
25 PONTUS ANDERSSON MARIESTADS FK 23.08 1.35 0.29 1.52 2.22 2.18 0.48 0.49 1.12 3.34 2.24 1.44 1.23 1.36 1.02 10.21
26 MATS AXELSSON HJOBYGDENS OK 23.21 1.27 0.35 2.19 2.20 1.52 1.01 0.45 1.26 3.37 2.24 1.32 1.23 1.54 0.46 10.59
27 ERIK RAMQVIST LIDKÖPINGS VSK 24.10 1.27 0.29 1.56 3.19 2.06 0.48 0.52 1.42 3.44 2.17 1.40 1.13 1.50 0.47 11.19
28 KRISTIAN KARLSSON HJOBYGDENS OK 24.28 1.17 0.34 1.38 2.26 1.38 1.01 0.42 1.38 4.34 3.05 1.52 1.26 1.52 0.45 10.47
29 TOMMY STENKVIST RYDA SKIDKLUBB 25.02 1.40 0.38 2.08 3.12 1.29 0.43 0.41 1.37 4.19 2.39 1.38 1.53 1.40 0.45 10.33
30 MARTIN RUNDQVIST HJOBYGDENS OK 27.33 1.19 0.38 1.57 3.49 1.34 0.51 0.56 1.45 6.04 2.42 1.44 1.37 1.36 1.01 10.53
31 JOHN HOLST IK GANDVIK 27.56 1.22 1.00 2.34 2.12 1.12 0.42 0.34 1.07 6.58 3.51 1.52 2.04 1.39 0.49 11.03
32 JOEL ANDERSSON IK GANDVIK 28.35 2.28 1.11 2.13 5.44 1.29 1.07 1.14 1.31 2.37 2.24 1.57 1.31 2.06 1.03 10.03
33 BENJAMIN TORNBLAD HJOBYGDENS OK 30.42 1.50 1.14 1.54 3.09 2.29 1.00 1.18 1.49 5.50 3.45 2.00 1.55 1.45 0.44 11.11
34 FREDRIK GUSTAFSSON IK GANDVIK 30.44 1.12 0.29 1.45 2.06 1.36 0.47 9.57 1.08 3.27 2.42 1.40 1.46 1.28 0.41 11.09
35 JOAKIM KARLSSON MARIESTADS FK 32.20 2.06 0.40 2.37 3.18 2.19 1.22 1.11 1.52 5.07 3.31 3.18 2.23 1.44 0.52 11.27
36 PER ANTON WALLANDER IK GANDVIK 36.33 1.50 0.37 1.30 5.18 1.45 5.20 0.43 1.28 4.46 7.04 2.00 1.44 1.45 0.43 9.57
37 FREDRIK ALMQVIST OK AMNE 39.06 2.02 0.45 2.08 3.19 2.12 1.14 1.09 3.1410.32 5.41 2.17 1.27 2.02 1.04 10.29
38 LINUS FALK ULRICEHAMNS OK 42.04 1.14 0.30 1.28 1.49 3.39 0.39 0.37 1.02 3.0822.38 1.50 1.30 1.22 0.38 11.25
39 KARL-MIKAEL SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 53.34 3.32 1.03 5.13 4.30 6.08 1.38 1.30 3.2610.07 5.46 3.09 3.19 2.59 1.14 10.25
40 ISAK KRANTZ IK GANDVIK 62.37 2.00 0.56 2.2319.49 1.32 1.32 1.2317.53 6.03 2.47 1.45 1.24 2.06 1.04 11.15
EjS ANTON KARLSSON LIDKÖPINGS VSK
EjS ANDREAS FRIBERG TIBRO AIK SOK
EjS VIKTOR OLSSON IF HAGEN
EjS ANDREAS ANDERSSON OK SKOGSSTJÄRNAN
EjS JESPER KINDBERG MARIESTADS FK
| | | | | | | | |
D70 0 m 38 39 101 141 108 93 88 100 Starttid
1 ANNIE FULTON 85 SVENLJUNGA OK 54.56 4.32 2.39 8.5711.1712.01 8.07 4.08 2.09 1.06 10.00
EjS ASTA VON PORAT IK YMER
|
D65 0 m 38 39 101 141 108 93 88 100 Starttid
1 ANITA PEHRSON ISTRUMS SK 37.41 3.26 1.52 7.07 7.49 8.10 4.04 3.12 1.17 0.44 10.24
2 ANNA-LISA ANDERSSON LIDKÖPINGS VSK 38.53 3.17 2.16 7.22 7.50 8.10 4.36 3.21 1.17 0.44 10.48
3 INGA PETTERSSON TENHULTS SOK 41.52 3.41 2.30 7.05 8.43 8.45 5.15 3.22 1.37 0.54 10.56
4 BERIT ANDERSSON SKENE SOIS 43.22 4.00 4.09 7.48 8.20 9.07 4.56 3.00 1.08 0.54 10.27:03 För sen nollning 0.57
5 BRITTA SAHL IF HAGEN 44.47 3.48 2.16 7.39 8.2811.15 5.23 3.53 1.14 0.51 10.52
6 BIRGITTA LÅNG OK GRÄNSEN 46.47 3.40 2.16 8.2211.39 9.22 5.25 3.30 1.35 0.58 10.20
7 ANN-MARIE PERSSON 85 IK GANDVIK 47.20 3.33 2.32 8.1010.31 9.21 7.12 3.41 1.24 0.56 10.08
8 RUTH NYSTRÖM OK AMNE 63.01 4.06 4.37 9.0410.3719.16 5.55 7.01 1.26 0.59 10.32
9 MAJ-BRITT JONSSON IF HAGEN 64.22 4.38 6.1810.3312.5214.46 6.52 5.02 2.21 1.00 10.16
10 ELSA GRAHN IK WILSKE 65.54 4.39 3.0112.2912.5916.21 7.49 5.18 2.09 1.09 11.00
11 VIRA NORDH TROLLHÄTTANS SK 66.37 4.41 5.0211.0212.5218.51 6.56 4.20 1.42 1.11 10.44
12 SIVI HALLBERG OK GRÄNSEN 73.06 6.23 3.5516.3417.4112.34 7.26 5.08 2.09 1.16 10.40
EjS ILSE HERMANSSON FLOBY OK
EjS ULLA BJÖRKEROTH OK P4
| | |
D60 0 m 39 101 104 140 107 93 92 87 100 Starttid
1 BIRGIT LÅNG OK KLYFTAMO 35.36 3.15 5.17 6.19 3.25 6.40 3.42 1.09 3.14 1.49 0.46 10.04
2 KERSTIN CARLSSON ULRICEHAMNS OK 41.27 3.21 5.55 6.38 3.28 8.59 4.14 1.37 5.09 1.22 0.44 10.07
3 BRITA SÄRDQVIST IK YMER 43.00 4.01 6.19 6.50 3.38 8.44 4.43 2.20 3.40 1.51 0.54 10.31
4 MARGARETA HOLMBERG IF HAGEN 44.53 3.58 6.08 7.31 4.4210.28 3.44 1.26 4.37 1.21 0.58 10.19
5 BIRGIT HAGLUND HESTRA IF 47.24 4.20 8.09 8.11 4.33 8.38 4.31 2.12 4.01 1.42 1.07 10.22
6 ANNE-CATRINE PERSSON MARIESTADS FK 50.25 5.39 8.52 8.41 3.58 9.43 4.50 1.44 4.31 1.32 0.55 10.25
7 LILLVOR BERGER IF SISU TIDAHOLM 51.44 4.37 8.51 8.58 5.18 9.46 5.33 2.09 4.11 1.28 0.53 10.10
8 ANN-MARIE NILSSON RYDBOHOLMS SK 58.21 5.4710.0410.05 5.03 9.42 5.22 2.15 5.27 3.07 1.29 10.16
9 INGER BYLANDER SVENLJUNGA OK 61.04 6.3111.34 9.28 5.1511.22 5.07 2.19 4.03 4.13 1.12 10.34
10 BRITT NILSSON IF SISU TIDAHOLM 73.40 9.3712.5711.16 7.1314.26 7.12 2.17 5.25 2.12 1.05 10.28
11 ING-BRITT SANDIN OK FRISENE 92.43 5.4314.2313.52 6.2713.11 7.26 2.4324.09 3.04 1.45 10.13
Utg Bricknr=26603 Start=13.49 (13.47:27) 41.29 3.41 13.49 Utg:39,101.. saknas
EjS VIVI-ANNE BYLUND RYDBOHOLMS SK
| | |
D55 0 m 39 95 101 104 139 145 138 92 88 100 Starttid
1 ULLA HÖÖK OK KLYFTAMO 38.51 3.44 4.15 3.56 5.54 2.09 9.02 3.36 1.30 2.56 1.08 0.41 10.51
2 GUNNEL SVENSSON IK YMER 39.13 3.02 3.26 3.20 7.10 2.11 10.14 3.40 1.51 2.25 1.17 0.37 10.39
3 KERSTIN SPETZ NITTA IF 40.27 3.36 3.26 3.51 6.50 2.29 9.11 4.11 1.40 3.09 1.16 0.48 10.35
4 KERSTIN WALLENIUS OK SKOGSSTJÄRNAN 40.48 3.00 3.27 4.06 6.51 4.00 9.38 3.33 1.28 2.53 1.09 0.43 10.49
5 BIRGIT KARLSSON MARIESTADS FK 42.33 4.05 4.13 3.29 7.26 2.38 10.13 4.03 1.46 2.34 1.13 0.53 10.37
6 KAARINA VOUDINMÄKI MULLSJÖ SOK 45.13 3.32 4.28 3.25 6.28 3.14 13.25 3.57 1.35 3.17 1.03 0.49 10.31
7 MONA CARLSON OK SKOGSHJORTARNA 49.29 3.59 4.59 4.50 9.58 3.54 9.36 4.41 1.46 3.33 1.20 0.53 10.43
8 LILLEMOR LORÉN OK FRISENE 49.55 4.00 4.30 5.17 7.22 3.06 11.54 6.36 1.58 3.01 1.23 0.48 9.59
9 GUNBORG GUSTAVSSON BORÅS GIF 57.51 3.26 4.57 3.47 6.29 2.42 19.5810.06 1.36 3.04 1.06 0.40 9.55
10 MARGIT RYBERG OK KLYFTAMO 58.41 4.24 4.59 4.31 7.31 5.22 21.11 3.55 1.43 2.56 1.13 0.56 10.41
11 ING-MARIE WIJKMARK IF HAGEN 80.36 26.42 4.55 5.30 8.12 3.51 16.34 5.53 2.19 3.38 1.48 1.14 9.57
Fel LILIAN BENGTSSON OK AMNE
Fel BIBBI SVENSSON MARIESTADS FK 158.57 10.36 4.50 3.41 6.25 4.08 8.58 3.53 1.42 2.42 1.05 10.57 12.42 Felst, sprungit fel bana
EjS GUNNEL PALGRIM VÄNERSBORGS SK
EjS KERSTIN ANDERSSON TIBRO AIK SOK
EjS LINNÉA HALL OK AMNE
| | | |
D55M 0 m 95 101 104 140 107 92 90 100 Starttid
1 BARBRO CEDÉRUS SNÄTTRINGE SK 49.27 7.05 4.44 7.02 5.2811.10 5.44 4.48 2.26 1.00 10.17
2 SOLVEIG JOHANSSON IK GANDVIK 53.51 8.41 5.18 8.24 4.12 9.40 7.09 6.35 2.54 0.58 10.08:13 För sen nollning 0.47
3 INGER-BRITT JOSEFSSON ULRICEHAMNS OK 56.50 9.04 5.24 8.40 4.0210.40 6.01 8.59 2.28 1.02 10.25
4 LOUISE LINDBERG IK WILSKE 61.34 10.46 7.01 8.24 4.54 9.38 6.5710.19 2.39 0.56 10.29
5 BIRGITTA JOHANSSON OK TRANAN 64.19 7.05 8.25 8.38 3.4721.21 5.41 4.23 4.18 0.41 10.05
6 GUNNEL FORSBLAD IK WILSKE 73.09 14.57 7.5711.08 5.5213.37 8.05 6.51 3.24 1.18 10.21
7 GUN KARLSSON GÄLLSTADS IF 75.11 12.11 7.4910.28 7.0311.46 11.58 9.50 3.05 1.01 10.13
8 BERIT HILDÉN OK SKOGSHJORTARNA 75.56 12.57 8.3311.02 8.2215.24 8.51 6.25 3.22 1.00 10.01
Fel BRITT JOHANSSON OK GRÄNSEN 75.54 25.46 6.27 7.34 7.51 6.57 3.26 1.50 9.57 Fel: 140 saknas
| |
D50 0 m 39 95 101 104 139 145 138 92 88 100 Starttid
1 KERSTIN OLSSON IF HAGEN 37.21 3.49 2.54 4.19 5.29 2.43 8.31 3.18 1.34 2.36 1.27 0.41 10.00
2 INGER HOLMSTRAND HERRLJUNGA SK 38.14 3.11 4.00 3.32 6.28 2.20 9.04 3.38 1.29 2.46 1.00 0.46 10.56
3 MARION HALLSTEN UDDEVALLA OK 39.07 3.06 3.13 3.53 6.29 2.19 10.00 3.29 1.36 3.18 1.05 0.39 10.22
4 ANN-MARIE HOLMSTRÖM IK GANDVIK 39.24 3.19 3.32 3.44 6.10 2.21 10.10 3.42 1.35 2.39 1.27 0.45 9.58
5 EVA ALSIN IK YMER 39.37 3.03 3.03 4.10 6.03 2.55 9.59 4.16 1.47 2.44 0.57 0.40 10.10
6 ELSA ARNESSON ULRICEHAMNS OK 40.49 3.19 3.08 4.48 6.14 3.25 9.08 4.44 1.34 2.35 1.05 0.49 10.12
7 ANN-GERD CARLSSON ULRICEHAMNS OK 41.01 3.20 3.50 3.47 6.12 2.35 9.43 5.28 1.32 2.33 1.17 0.44 11.01 För tidig nollning 0.02
8 KAJSA TOFTÉN HJOBYGDENS OK 41.09 3.11 3.25 3.54 6.05 2.30 12.13 3.58 1.29 2.38 1.06 0.40 10.46
9 MARGARETA GUNNARD OK P4 41.45 3.23 3.29 3.38 7.00 2.28 9.18 4.14 1.34 4.50 1.04 0.47 10.18
10 MONICA LARSSON OK TRANAN 42.00 3.26 3.39 3.32 6.23 2.32 11.49 3.54 1.40 3.00 1.18 0.47 10.54
11 INGER JÖNSSON IK YMER 44.59 3.32 4.56 4.15 7.04 2.37 11.23 4.11 1.54 3.01 1.16 0.50 10.20
12 KRISTINA JOHANSSON MULLSJÖ SOK 45.07 3.31 4.36 3.41 7.46 2.27 11.51 4.37 1.46 2.58 1.08 0.46 11.00
13 LENA SKOOG HESTRA IF 45.37 3.19 3.55 3.45 7.06 2.11 12.29 5.26 1.35 3.36 1.24 0.51 10.38
14 LINNÉA CLAESSON RYDBOHOLMS SK 47.05 4.09 4.07 4.08 8.16 2.34 11.26 5.00 2.31 2.41 1.18 0.55 10.02
15 MARIANNE SJÖBERG OK GRÄNSEN 49.05 4.29 4.22 4.02 6.09 2.29 17.14 4.00 1.36 2.43 1.11 0.50 10.50
16 LENA WEIMING-NYBERG KINNASTRÖMS SK 52.16 3.44 4.43 4.29 6.50 2.28 19.20 4.32 1.33 2.45 1.04 0.48 10.48
17 BARBRO WAHLSTRÖM ISTRUMS SK 53.15 4.10 4.45 6.03 7.31 3.16 12.00 7.34 2.07 3.21 1.31 0.57 10.08
18 SIV RÖDSTRÖM OK SKOGSSTJÄRNAN 54.17 4.39 4.47 5.24 8.25 3.25 14.52 4.48 2.01 3.20 1.29 1.07 10.16
19 KERSTIN LARSSON OK AMNE 55.17 4.32 4.31 6.1110.14 2.56 12.28 5.45 2.15 3.50 1.36 0.59 10.30
20 INGRID TENGELAND IK GANDVIK 55.28 3.57 5.01 6.00 7.07 3.49 13.36 8.35 2.13 2.56 1.18 0.56 10.13:37 För sen nollning 0.23
21 LILIAN AXELSSON OK RÄVEN 56.25 3.57 6.05 5.52 7.06 4.39 14.09 6.00 2.00 4.32 1.25 0.40 10.40
22 STINA GRISSEMANN OK SKOGSSTJÄRNAN 58.31 4.29 5.14 7.06 8.39 3.37 15.21 5.27 2.11 3.38 1.56 0.53 10.44
23 YLVA JANSSON IF HAGEN 61.34 4.20 5.35 6.01 9.53 6.38 14.11 5.46 2.30 4.13 1.23 1.04 10.52
24 ULLA BJÖRKMAN IK YMER 62.24 5.17 5.57 5.4310.11 3.46 14.55 6.26 2.21 4.46 1.58 1.04 10.34
25 MONICA NILSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 63.20 13.37 3.44 5.37 7.12 3.37 17.39 4.38 1.56 3.04 1.30 0.46 10.06
26 KERSTIN JAKOBSSON IF SISU TIDAHOLM 70.05 3.57 6.15 5.30 7.19 3.02 31.13 5.07 2.05 3.02 1.34 1.01 10.57 För tidig nollning 0.07
27 LINNÉA KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 107.10 11.5513.39 9.2515.38 7.11 23.4511.32 4.20 5.32 2.39 1.34 10.26
Utg INGRID HAGLUND OK KULLINGSHOF 75.20 4.29 5.48 8.04 9.15 5.53 41.51 10.24 Utg:145,138.. saknas
EjS KRISTINA JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK
EjS KERSTIN SVENSSON TIBRO AIK SOK
EjS BRITT-MARIE RYDBERG ISTRUMS SK
| | | | | | |
D45 4580 m 39 101 105 139 107 113 111 92 88 100 Starttid
Sträcklängder: 260 430 760 200 680 600 290 790 270 170 130
1 ANNE KAILL IK YMER 39.00 2.55 4.41 5.47 1.34 5.31 5.17 2.26 6.50 2.19 0.58 0.42 10.40
2 BERIT GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 40.36 2.25 4.25 5.32 1.34 6.58 5.15 3.08 7.43 2.10 0.50 0.36 11.07
3 CHRISTINA JANSSON IF HAGEN 42.21 2.47 4.52 5.26 1.53 6.05 5.00 2.43 7.10 4.51 0.59 0.35 11.01
4 GUNNEL HULTQVIST IF HAGEN 42.44 2.57 5.14 6.18 1.36 6.17 5.54 2.47 7.42 2.15 1.03 0.41 11.22
5 INGER SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 45.23 3.05 5.15 6.07 2.31 6.27 5.51 2.51 7.27 3.31 1.32 0.46 9.58
6 MONICA LÖÖF MARIESTADS FK 47.08 2.39 4.2215.55 1.31 5.15 5.06 2.33 6.14 1.58 0.59 0.36 11.09 För tidig nollning 0.06
7 Bricknr=27332 Start=11.30 (11.28:56) 51.01 4.21 6.15 7.23 1.54 7.00 7.07 3.15 8.45 2.52 1.23 0.46 11.30
8 BERIT KLAMFELT TIBRO AIK SOK 51.44 3.40 6.32 6.34 1.52 6.52 6.55 3.3510.24 3.18 1.15 0.47 10.58
9 BERIT IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 51.55 3.47 6.44 7.36 2.21 6.41 6.12 3.1210.23 2.59 1.12 0.48 11.34
10 KERSTIN HEDLUND IK YMER 51.56 3.19 6.38 6.59 2.14 7.00 8.30 3.49 9.10 2.20 1.17 0.40 11.27 För tidig nollning 0.01
11 INGER WESTERBERG IF HAGEN 53.19 3.28 6.36 7.52 1.49 9.17 6.38 3.37 8.48 3.13 1.04 0.57 10.51 För tidig nollning 0.02
12 Bricknr=27661 Start=12.09 (12.07:58) 54.10 3.34 8.06 6.22 3.57 7.36 6.23 2.4111.28 2.24 0.57 0.42 12.09
13 EVA WERNER LIDKÖPINGS VSK 55.50 3.16 5.3510.21 1.43 7.32 12.31 2.45 7.20 2.43 1.15 0.49 11.03 För tidig nollning 0.01
14 MONICA ABRAHAMSSON GUDHEMS IF 58.09 3.02 4.48 6.35 5.12 6.55 6.03 3.0718.09 2.27 1.07 0.44 10.49
15 KERSTIN GUSTAFSSON OK GRÄNSEN 58.54 4.01 7.33 8.39 2.31 8.16 8.31 3.4810.04 3.06 1.34 0.51 11.24 För tidig nollning 0.04
16 MONICA MARTINSSON OK TRANAN 60.14 2.46 5.03 6.03 1.43 7.42 13.17 3.0216.17 2.27 1.08 0.46 10.55
17 EVA ANDREASSON BORÅS GIF 62.57 3.36 6.55 8.18 2.25 8.57 8.33 4.0214.32 3.28 1.25 0.46 11.18 För tidig nollning 0.05
18 GISELA LÖFVING TIBRO AIK SOK 63.41 3.32 6.0314.25 1.45 6.59 11.01 4.2410.35 2.47 1.19 0.51 10.46
19 BRITT-MARIE ANDERSSON OK AMNE 63.52 3.31 6.3317.34 2.45 7.56 7.42 4.10 8.28 3.02 1.23 0.48 10.43
20 Bricknr=27152 Start=12.04 (12.02:48) 67.34 4.28 8.02 8.44 3.38 7.52 8.05 3.4616.39 3.23 1.54 1.03 12.04
21 GUNILLA JOGELAND IK YMER 88.43 11.37
EjS GUNILLA HOGEDAL TIBRO AIK SOK
EjS AINA SVENSSON TIBRO AIK SOK
EjS INGER JOHANSSON OK KLYFTAMO
| | | | |
D45M 0 m 77 74 164 105 140 107 93 88 100 Starttid
1 KRISTINA PERSSON ULRICEHAMNS OK 46.53 4.52 2.3010.3711.03 2.54 6.31 3.29 2.59 1.16 0.42 10.17
2 BERITH PETTERSSON OK SKOGSVARGARNA 56.15 5.10 2.2516.2112.41 3.10 6.58 3.45 3.53 1.04 0.48 10.20
3 KERSTIN DANIELSSON IF HAGEN 59.59 6.41 2.3912.3813.27 4.04 8.06 4.26 5.42 1.25 0.51 10.08
4 KRISTINA STÅHL HJOBYGDENS OK 60.59 5.41 2.4614.0715.59 3.03 8.20 5.09 3.59 1.15 0.40 9.56
5 LISBETH ROSENBERG RYDA SKIDKLUBB 61.10 6.59 3.2011.5415.02 4.34 8.52 4.27 3.27 1.43 0.52 10.05
6 ELISABETH OLSSON TIBRO AIK SOK 62.26 6.39 2.3712.0911.59 3.50 9.26 5.11 8.15 1.32 0.48 10.32
7 KRISTINA JOHANSSON OK GIPEN 71.46 7.35 5.4413.0316.09 4.03 13.00 4.58 4.23 1.52 0.59 10.26
8 ANNIKA GUSTAVSSON BREDAREDS IF 72.52 6.29 2.4122.1513.57 3.06 10.09 4.01 7.58 1.23 0.53 10.35
9 EVA MAJ JOHANSSON FRITSLA VIK 81.27 7.10 3.3520.2119.08 3.36 12.26 6.29 5.15 2.08 1.19 9.59
10 Bricknr=27169 Start=10.15 (10.13:56) 82.42 7.54 6.1819.1920.17 3.47 12.49 5.10 4.17 1.47 1.04 10.15
11 BODIL ENANDER VÄNERSBORGS SK 84.44 18.26 2.3022.1813.58 3.05 10.21 3.54 8.06 1.19 0.47 10.23
Fel EVA OLSSON HJOBYGDENS OK 71.51 5.55 4.2810.3523.22 8.44 4.55 2.04 1.00 10.29 Fel: 107 saknas
EjS BARBRO JONSSON HESTRA IF
EjS SYBILLE ANDERSSON OK AMNE
EjS KAREN FREDÉN-LARSSON IF SISU TIDAHOLM
| | |
D40 4920 m 80 167 163 94 139 107 93 92 87 100 Starttid
Sträcklängder: 330 960 270 470 1190 680 280 150 320 140 130
1 JANE JOHANSSON IK ALBION 38.10 2.13 7.14 2.17 4.26 9.27 4.38 3.02 1.00 2.19 0.58 0.36 11.10
2 ELISABETH STRANDHAGEN GÖTEBORG-MAJORNA OK 42.17 2.17 8.12 2.10 4.2410.31 6.31 2.47 1.21 2.21 1.00 0.43 11.28
3 KATARINA SJÖHOLM MULLSJÖ SOK 43.55 2.47 8.49 2.38 4.1111.01 5.45 2.58 1.09 2.54 1.02 0.41 11.32
4 GUNILLA LARSSON BREDAREDS IF 44.25 2.25 8.09 2.30 4.4311.53 5.47 3.03 1.05 2.51 1.11 0.48 11.06
5 BRITT-MARIE JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 45.48 2.30 7.45 4.20 5.51 9.29 7.59 2.28 1.23 2.38 0.52 0.33 11.36
6 GUNILLA AXELSSON SÄVEDALENS AIK 46.49 2.26 9.03 2.35 4.5411.21 6.31 3.24 1.07 3.44 1.00 0.44 11.14
7 EVA RABE-MAGNUSSON IF HAGEN 47.50 2.50 9.13 3.04 4.5511.46 5.54 3.40 1.30 2.56 1.13 0.49 11.18
8 IRÉNE BANCK HJOBYGDENS OK 53.23 2.32 8.34 3.0510.5512.09 6.11 3.41 1.20 3.07 1.06 0.43 11.16
9 INGER KNUTSSON ULRICEHAMNS OK 57.48 3.3210.06 2.4612.4011.24 6.24 3.41 1.54 3.18 1.16 0.47 11.08
10 GUNILLA JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 59.43 3.0510.28 3.38 6.5416.47 7.38 4.11 1.36 3.19 1.15 0.52 11.20
11 ARLEEN DALMO SOK TRÄFF 63.29 4.48 9.55 3.53 8.0614.28 7.33 4.22 1.59 3.52 3.46 0.47 9.59
Fel ANN-CHARLOTTE BRODIN ISTRUMS SK 93.16 37.31 9.54 3.11 4.3412.59 8.45 3.48 1.39 0.43 12.02:46 Fel: 92 saknas Sen 32.46
Utg ANNE-CHRISTINE SÄLL IF HAGEN 112.35 39.33 9.01 2.48 4.2812.17 1.24 1.04 12.00:38 Utg:107,87.. saknas Sen 3
Utg LISBET SJÖDIN OK KLYFTAMO 114.36 39.2311.29 4.03 7.55 51.46 12.07:47 Utg:139,107.. saknas Sen
EjS LOTTA LANDÉN ISTRUMS SK
EjS ANN HILMERSSON OK KLYFTAMO
EjS ANITA BODIN GÄLLSTADS IF
| | | |
D35 0 m 80 166 167 97 141 108 142 115 93 88 100 Starttid
1 SARI HÅKANSSON OK GRÄNSEN 48.26 2.28 7.26 1.21 7.49 7.32 5.59 4.59 2.58 4.01 2.28 0.48 0.37 10.12
2 MARITA KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 49.34 2.21 7.30 1.45 8.21 7.40 5.57 4.36 2.57 4.32 2.13 1.03 0.39 10.21
3 MARIA SKOGSBERG-KARLSSO MARIESTADS FK 52.51 3.01 8.59 1.31 7.23 7.51 6.01 4.20 3.34 6.14 2.19 1.00 0.38 10.00
4 BRITTA SAHLIN OK SKOGSVARGARNA 54.53 2.14 6.47 1.31 8.21 9.12 5.33 5.50 3.48 7.16 2.34 1.03 0.44 10.06
5 MARIA WIDMARK IF HAGEN 56.47 2.18 7.02 1.3614.30 8.34 5.52 3.45 3.35 5.36 2.14 0.59 0.46 10.39
6 LOTTA STIGSDOTTER IF HAGEN 57.25 2.15 6.51 2.5310.08 7.31 6.26 6.31 3.27 5.22 4.09 1.10 0.42 10.09
7 SUSANNE LINNÉ ISTRUMS SK 57.45 2.04 6.43 1.50 9.33 7.55 6.29 7.28 3.19 8.27 2.19 1.00 0.38 10.15
8 HELENA JOHANSSON OK GISLE 58.00 2.21 7.57 2.5510.21 8.15 6.34 6.01 3.52 5.14 2.39 1.04 0.47 10.03
9 ULRIKA PETTERSSON TIBRO AIK SOK 64.06 2.34 9.14 1.5919.02 7.05 7.08 4.19 3.50 4.50 2.24 1.01 0.40 10.27
10 EVA PERSSON-RIIS IF HAGEN 70.23 3.03 8.50 2.0310.4312.04 7.37 8.27 4.53 7.02 3.10 1.34 0.57 10.18
11 PETRA JOHANSSON TROLLHÄTTANS SOK 83.29 2.39 8.53 2.3619.0510.24 10.4614.05 3.47 6.15 2.49 1.21 0.49 9.57
12 LENA BOGREN IF HAGEN 88.02 3.08 8.54 2.1320.18 9.38 11.1611.21 5.51 7.34 5.40 1.18 0.51 10.30
13 IRENÉ ANDERSSON OK KULLINGSHOF 88.23 3.2711.30 2.2517.4811.06 8.51 9.49 5.3211.28 3.46 1.45 0.56 10.35 För tidig nollning 0.03
Fel PIA KÄCK-FRITZELL MULLSJÖ SOK 47.46 1.10 0.53 11.02:30 Felst, sprungit fel bana
| | |
D35M 0 m 77 74 164 95 105 139 107 92 90 100 Starttid
1 CLARY SVENSSON GUDHEMS IF 53.48 8.26 1.5511.22 3.44 7.30 1.47 7.13 4.17 4.53 1.52 0.49 10.47
2 KERSTIN PETTERSSON TIBRO AIK SOK 54.39 5.45 2.2310.13 3.53 8.56 4.18 6.56 5.38 3.46 2.01 0.50 10.23
3 MONIKA KLEIN-PEKER IF HAGEN 56.59 4.57 2.3711.36 4.14 9.17 2.35 8.16 5.34 4.45 2.21 0.47 10.29
4 CATARINA SVENSSON ISTRUMS SK 57.00 4.54 2.2313.25 4.30 8.05 2.12 9.10 5.06 4.29 2.00 0.46 10.20
5 ELISABETH WAHLSTRÖM ISTRUMS SK 57.48 5.06 2.0210.19 4.05 8.15 2.09 8.47 4.39 9.42 1.48 0.56 10.32
6 ANN NYSTRÖM IF HAGEN 60.57 5.01 3.3012.04 4.1410.26 2.16 6.29 4.24 8.26 3.23 0.44 10.44
7 AGNETA JOHANSSON RYDBOHOLMS SK 66.49 5.41 2.42 9.47 4.03 9.55 2.4413.55 5.41 9.17 2.19 0.45 10.14
8 CHARLOTTA LARSSON IF HAGEN 68.38 5.45 5.5012.50 4.27 8.47 2.3512.36 5.41 6.54 2.22 0.51 10.05
9 CHRISTINA WALLERMAN BORÅS GIF 68.39 7.26 3.4013.53 4.4511.50 2.45 8.56 6.15 5.10 3.03 0.56 10.02
10 ULLA ANDERSSON IF HAGEN 68.46 5.32 2.4711.41 4.0712.11 3.2111.26 5.30 9.18 2.01 0.52 10.17
11 ULLA DEHLÉN MARIESTADS FK 70.41 7.39 2.4413.48 5.3412.50 3.30 9.02 5.50 5.45 2.26 1.00 10.11
12 CHRISTINA JONSSON OK KLYFTAMO 71.12 6.10 3.4614.00 4.3515.59 1.53 9.31 4.45 7.55 1.52 0.46 10.38
13 YLVA JOHANSSON OK SKOGSVARGARNA 73.29 6.29 4.1615.09 5.0611.17 2.3411.15 7.00 6.40 2.44 0.59 10.26
14 ANNA-LENA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 76.57 6.31 4.2615.19 8.0311.44 4.50 9.55 6.18 6.39 2.12 1.00 10.41
EjS EVA IVARSSON HESTRA IF
EjS HELENA LARSSON TIBRO AIK SOK
| | | |
D21 6600 m 79 168 163 96 101 139 107 113 111 115 138 91 88 100 Starttid
Sträcklängder: 380 1030 310 570 220 880 680 600 300 400 270 410 250 170 130
1 MARIA OSSIANSSON IK HAKARPSPOJKARNA 55.34 3.21 8.29 2.22 8.26 2.22 5.31 4.35 4.33 2.08 3.12 2.10 4.15 2.44 0.50 0.36 10.25
2 LINDA FAHLEN OK DJERF 55.50 3.27 6.52 2.08 9.32 1.57 5.47 5.38 4.28 2.27 3.28 2.03 3.25 3.01 0.57 0.40 10.37
3 A-C KRISTIANSSON TROLLHÄTTANS SOK 63.00 3.54 8.15 3.24 6.00 2.30 7.18 6.11 5.54 2.49 5.10 2.32 4.03 3.13 1.07 0.40 10.09
4 INGER CEDERBERG TROLLHÄTTANS SOK 64.10 4.28 9.02 2.52 7.21 2.33 6.59 6.00 5.02 2.46 4.40 2.45 4.22 3.40 0.56 0.44 10.35
5 KARIN KARLSSON HALMSTAD OK 64.16 3.46 7.44 2.33 8.45 2.39 6.54 5.29 6.14 3.00 3.59 3.03 5.36 2.59 1.00 0.35 9.59
6 EMELIE SVALIN OK ALEHOF 66.33 3.45 9.23 3.0712.14 2.11 6.37 5.22 5.59 2.19 4.46 2.49 3.10 3.17 0.56 0.38 10.15
7 ING-MARIE ARONENG BREDAREDS IF 69.53 4.2910.45 3.15 6.19 2.43 8.09 6.08 6.52 3.09 4.38 3.06 4.15 4.08 1.07 0.50 10.19
8 JENNIE BROBAKKEN KFUM ÖREBRO ORIENTERING 70.36 4.56 9.50 4.10 6.51 2.31 7.29 5.55 5.36 3.22 6.16 2.59 4.59 3.47 1.04 0.51 10.33
9 KARIN ANDERSSON OK KLYFTAMO 73.50 4.30 9.40 3.54 7.19 3.04 8.20 6.53 6.12 3.08 5.16 3.21 5.06 5.05 1.14 0.48 10.31
10 ANN-KRISTIN JANSSON IK GANDVIK 75.59 4.3111.00 3.38 8.01 3.20 8.29 6.38 6.31 3.35 5.37 3.14 4.37 4.56 1.06 0.46 10.23
11 KARIN JOGELAND IK YMER 76.09 4.4310.12 3.23 6.59 3.29 8.31 7.29 5.13 2.30 5.36 7.33 5.11 3.41 1.02 0.37 10.27
12 ANNA-KARIN RYBERG OK KLYFTAMO 85.05 4.2713.13 4.37 8.33 3.08 10.18 7.21 7.26 3.58 6.26 4.19 4.36 4.33 1.17 0.53 10.05
13 HANNA ÅSANDER OK BJUR 85.45 3.40 8.14 3.04 6.33 2.42 8.41 5.55 5.37 7.2719.20 3.42 4.24 4.28 1.16 0.42 10.29
Fel MARIE OLSSON TIBRO AIK SOK 60.45 3.43 8.20 2.55 7.25 2.26 6.10 5.35 5.01 2.42 4.00 2.35 3.23 4.06 0.53 0.40 10.01 Felst, sprungit fel bana
Fel MARTINA EDLUND IK YMER 64.59 2.1510.20 2.30 6.14 5.10 6.49 2.47 5.39 3.16 4.19 3.20 1.00 1.04 10.17 Felst, sprungit fel bana
Fel JENNY JOHANSSON OK GISLE 66.11 5.3411.08 3.59 7.58 3.40 9.02 6.16 5.43 5.05 1.15 0.55 10.03 Felst, sprungit fel bana
Fel LISA MARIA LARSSON LIDKÖPINGS VSK 70.46 4.54 8.50 3.16 6.44 7.45 9.34 5.43 6.06 2.17 4.32 2.57 3.12 3.04 0.57 0.31 10.11 Felst, sprungit fel bana
Fel HELENA SÖDERVALL IK GANDVIK 74.52 4.28 6.06 2.56 8.11 6.18 5.53 2.52 5.26 4.00 5.56 3.48 1.03 0.50 10.13 Felst, sprungit fel bana
EjS SARA SVENSSON OK KULLINGSHOF
| | | |
D21M 0 m 77 73 165 95 105 140 109 92 90 100 Starttid
1 CAROLINE HAGSTRÖM MULLSJÖ SOK 56.30 4.44 3.0611.44 6.20 7.40 2.0811.12 4.50 2.39 1.27 0.40 10.07
2 KATARINA STOCKHEDEN OK GRÄNSEN 74.49 5.45 3.43 6.21 7.3610.48 3.3217.07 7.06 9.46 2.09 0.56 10.03
EjS EVA JOHANSSON TIBRO AIK SOK
|
D20 0 m 80 166 167 97 141 108 142 115 93 88 100 Starttid
1 CECILIA THOMASSON ULRICEHAMNS OK 40.59 2.00 5.56 1.13 7.33 6.18 4.44 3.25 2.30 4.04 1.54 0.51 0.31 11.00
2 MALIN DANIELSSON IF HAGEN 45.58 2.14 6.25 1.25 7.55 7.17 5.14 4.27 2.49 4.33 2.10 0.54 0.35 10.57
3 ÅSA JOHANSSON OK GIPEN 50.05 2.25 7.09 1.30 7.56 8.13 5.44 4.36 3.21 5.01 2.33 0.59 0.38 10.51
4 MALIN PERSSON GUDHEMS IF 52.49 2.04 6.55 2.04 9.44 8.08 6.26 5.00 3.36 4.30 2.26 1.09 0.47 10.53 För tidig nollning 0.02
5 SARA JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 54.08 2.24 7.06 1.4310.19 8.23 6.45 5.56 3.16 4.22 2.23 0.56 0.35 10.42
6 CHARLOTTA JANSSON IF HAGEN 55.11 2.10 7.02 2.1911.34 8.04 5.58 5.56 3.01 5.19 2.12 0.59 0.37 10.48
7 FRIDA KJELLBERG IFK GÖTEBORG 64.24 2.2911.34 1.32 9.06 9.16 6.3310.22 3.20 5.37 2.36 1.12 0.47 9.55
8 LISA GASSNER ULRICEHAMNS OK 64.27 2.35 8.39 3.2311.23 9.17 7.03 8.16 4.15 5.09 2.49 1.03 0.35 10.45
9 MARIE JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 70.31 8.37 8.23 2.08 9.43 9.28 11.25 5.43 3.59 6.31 2.39 1.11 0.44 9.49
EjS JENNY DANIELSSON GUDHEMS IF
| |
D20M 0 m 77 74 164 95 105 139 107 92 90 100 Starttid
D18 0 m 80 168 163 94 101 141 107 138 92 87 100 Starttid
1 ULRIKA FREDRIKSSON GUDHEMS IF 41.07 2.33 7.59 2.20 4.36 3.31 5.50 5.36 3.14 1.05 2.27 1.19 0.37 10.37
2 EVA ÖHLUND ULRICEHAMNS OK 44.23 2.10 7.22 2.36 6.08 3.29 5.57 5.53 3.58 1.23 3.59 0.54 0.34 10.16
3 MADELENE LÖÖF MARIESTADS FK 46.37 2.01 7.36 2.39 6.02 3.51 7.24 6.06 5.24 1.17 2.31 1.10 0.36 10.19
4 LISA JANSSON FRÄMMESTAD IK 47.28 2.22 8.09 3.21 7.27 3.59 6.37 5.54 3.56 1.16 2.54 0.58 0.35 10.13
5 LINA JOGELAND IK YMER 48.45 2.16 7.06 3.42 4.34 3.45 6.07 6.13 7.29 1.23 4.39 0.53 0.38 10.07
6 HANNA ARNELL FRITSLA VIK 52.25 2.14 8.27 6.07 4.56 4.01 7.23 6.53 4.47 1.46 3.55 1.14 0.42 10.10
7 SARA SVENSSON TIBRO AIK SOK 53.52 2.2810.01 3.49 6.17 4.16 7.36 7.15 4.11 1.24 4.22 1.03 0.35 10.28
8 EMELIE HOLMSTRÖM IK GANDVIK 57.34 2.25 8.58 3.33 4.58 4.44 6.1616.05 4.05 1.18 3.50 0.45 0.37 9.58
9 KAJSA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 58.27 2.2011.37 3.32 6.42 4.50 9.39 6.42 5.18 1.48 3.25 1.49 0.45 10.34
10 STINA ALBINSSON BREDARYDS SOK 59.29 2.3311.59 3.0110.08 4.04 7.22 8.54 4.17 1.37 3.08 1.33 0.53 10.25
11 YLVA HOLM HJOBYGDENS OK 87.48 3.5716.23 5.1311.36 6.15 14.1412.32 6.48 2.57 5.33 1.29 0.51 10.01
12 JOHANNA BERGGREN IK GANDVIK 96.58 2.3611.14 5.0529.13 4.43 8.2220.13 8.18 1.35 3.06 1.36 0.57 10.04
EjS EMMA PALMÉR ULRICEHAMNS OK
| | |
D16 0 m 80 165 164 95 101 105 140 108 93 88 100 Starttid
1 CECILIA FREDRIKSSON GUDHEMS IF 32.51 1.58 5.08 3.01 2.21 2.28 5.03 1.36 4.44 2.48 2.26 0.45 0.33 10.31
2 HELENA JANSSON IF HAGEN 33.20 1.47 5.02 2.37 2.23 2.53 5.23 1.46 4.36 3.24 2.01 0.53 0.35 11.18 För tidig nollning 0.06
3 STINA JANSSON FRÄMMESTAD IK 35.35 2.07 4.48 3.14 2.44 2.49 5.33 1.47 5.33 3.14 2.18 0.55 0.33 10.19
4 JENNY PETTERSSON HJOBYGDENS OK 37.27 2.09 5.54 2.45 2.51 2.53 5.04 1.54 5.01 3.03 4.25 0.54 0.34 10.10
5 HANNA JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 37.30 2.11 5.10 3.15 3.17 3.14 5.46 2.02 4.55 2.58 3.15 0.54 0.33 10.58
6 LISA AXELSSON HJOBYGDENS OK 37.40 2.03 7.19 3.02 3.02 2.44 5.11 2.52 4.58 2.58 2.06 0.51 0.34 11.01
7 FANNY BRODIN ISTRUMS SK 37.51 2.10 5.21 3.04 3.20 3.40 5.10 1.54 5.27 3.40 2.24 1.06 0.35 10.55
8 ANNA NILSSON IK YMER 38.36 1.51 5.25 3.51 3.22 3.56 5.32 1.58 5.31 3.24 2.20 0.51 0.35 10.51 För tidig nollning 0.03
9 LINN GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 39.03 2.10 6.01 3.56 2.28 2.41 6.46 1.59 6.05 3.27 2.02 0.55 0.33 10.22
10 KARIN KAILL IK YMER 40.35 2.16 5.43 3.26 2.56 3.09 6.05 2.09 5.54 3.44 3.38 1.01 0.34 10.40
11 NOEMI CERNY HJOBYGDENS OK 41.12 2.22 5.32 6.27 3.18 3.04 5.44 1.58 5.27 3.21 2.16 1.10 0.33 9.52
12 AMANDA SJÖHOLM MULLSJÖ SOK 42.55 2.21 6.28 3.55 3.26 3.35 6.00 4.09 5.47 3.22 2.18 0.56 0.38 11.07
13 JILL OLSSON TROLLHÄTTANS SOK 43.03 2.09 5.56 3.15 7.03 3.11 5.51 3.03 4.58 3.12 2.52 0.54 0.39 10.42 För tidig nollning 0.01
14 ULRIKA ANDERSSON IK GANDVIK 44.39 1.51 4.54 3.26 3.20 3.24 6.25 2.2110.29 4.10 2.50 0.58 0.31 10.34
15 SARA BERNHARD MARIESTADS FK 44.42 2.15 6.20 3.53 3.58 4.04 6.57 2.11 6.42 3.52 2.53 1.00 0.37 11.12 För tidig nollning 0.02
16 CHARLOTTE MAGNUSSON IK YMER 45.40 2.25 6.12 5.07 3.57 5.20 5.40 3.57 5.44 3.29 2.15 0.57 0.37 11.04
17 LINNEA HJALMARSSON IK YMER 46.38 2.35 6.43 4.23 3.23 3.46 7.33 2.20 7.37 4.02 2.38 1.02 0.36 9.55
18 EMMA SVENSSON TIBRO AIK SOK 47.19 2.25 7.17 4.08 3.18 4.50 7.56 2.20 6.49 3.38 2.58 1.05 0.35 10.04
19 ANNA WALLERMAN BORÅS GIF 48.37 2.32 6.28 3.58 4.25 5.01 7.43 2.38 6.44 4.28 3.01 1.04 0.35 10.01
20 KARIN KLAMFELT TIBRO AIK SOK 48.47 2.23 7.04 3.50 4.39 3.42 5.43 7.37 6.15 3.08 2.38 1.05 0.43 10.16
21 MARIA SVENSSON TROLLHÄTTANS SOK 50.53 2.26 6.18 4.10 4.23 5.42 7.28 3.05 7.12 4.38 3.47 1.06 0.38 9.58
22 EMELIE MOBERG MARIESTADS FK 52.58 2.19 6.21 3.21 3.55 3.42 9.24 2.18 8.35 6.03 5.19 1.06 0.35 10.25
23 ELLEN LARSSON MARIESTADS FK 59.22 3.29 7.51 4.17 3.34 6.43 9.32 3.0210.10 5.07 3.26 1.22 0.49 10.13
24 EMMELI SCHÖN HESTRA IF 67.07 2.53 7.31 4.46 4.41 4.59 13.35 3.1013.14 5.57 4.07 1.30 0.44 11.09 För tidig nollning 0.05
25 KARIN HOLM ISTRUMS SK 70.53 2.14 7.00 3.44 3.44 5.18 12.23 2.4114.15 3.5213.51 1.05 0.46 10.28
Utg ANN STRIDH TROLLHÄTTANS SOK 34.01 2.28 3.37 3.03 0.49 10.07 Utg:167,166.. saknas
EjS ELISE BERGGREN IK YMER
EjS LINA HULANDER ULRICEHAMNS OK
| | | | | |
D16L 0 m 38 95 164 165 53 78 83 90 88 100 Starttid
1 JESSICA SJÖBERG OK GRÄNSEN 35.59 2.50 4.45 3.26 4.06 4.39 2.43 5.36 3.25 2.34 1.11 0.44 11.14 För tidig nollning 0.04
2 ANNA-KARIN FALLGREN GUDHEMS IF 45.01 3.36 5.52 4.24 5.06 5.33 3.32 7.19 3.38 3.50 1.25 0.46 11.10 För tidig nollning 0.05
3 CARINA ALMQVIST OK AMNE 58.36 4.08 5.56 4.29 6.4212.46 4.07 8.04 5.42 4.11 1.48 0.43 11.18 För tidig nollning 0.07
4 CAMILLA SAHLIN VÄNERSBORGS SK 69.03 6.1811.36 4.43 5.50 8.49 4.4012.28 6.52 5.28 1.33 0.46 11.17
|
D14 0 m 38 95 164 165 53 78 83 90 88 100 Starttid
1 MALIN HULTQVIST IF HAGEN 28.59 2.11 3.11 2.20 3.14 4.04 2.16 5.04 2.46 2.08 1.05 0.40 10.21
2 MARIA SCHMITERLÖW HJOBYGDENS OK 30.25 2.20 3.43 2.50 3.22 4.03 2.33 4.50 2.34 2.25 1.07 0.38 10.59
3 KAJSA SALGÅRD LIDKÖPINGS VSK 32.05 3.24 3.30 2.55 3.33 3.57 2.33 5.12 2.50 2.24 1.06 0.41 11.05
4 KARIN JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK 33.10 2.54 3.44 2.53 3.54 3.53 2.44 6.10 3.04 2.13 1.05 0.36 10.11
5 HELENA LIDHAGE IK YMER 33.52 3.21 3.12 2.25 3.48 5.27 2.23 5.18 3.02 3.04 1.11 0.41 10.05
6 MARIA FORSBERG HJOBYGDENS OK 34.24 2.36 3.51 3.19 4.06 4.21 3.22 5.09 3.12 2.45 1.01 0.42 10.50 För tidig nollning 0.02
7 MARTINA LÖFVING TIBRO AIK SOK 34.30 3.04 4.32 2.38 4.05 4.28 2.20 5.29 3.22 2.38 1.17 0.37 10.35
8 MARI PERSSON GUDHEMS IF 34.43 2.57 4.38 2.48 3.37 4.06 3.42 5.02 3.43 2.36 0.56 0.38 10.27
9 EMELIE KARLSSON-LANDÉN ISTRUMS SK 34.51 2.19 3.29 4.33 4.12 4.44 2.44 5.28 2.52 2.39 1.09 0.42 10.55
10 GABRIELLA PALMÉR ULRICEHAMNS OK 35.26 2.54 4.44 3.02 4.34 4.36 2.41 5.32 2.50 2.52 1.04 0.37 10.33
11 SOFIE PETTERSSON GÄLLSTADS IF 36.08 2.48 3.37 2.42 3.59 5.31 3.09 6.20 3.28 2.46 1.05 0.43 11.09
12 JENNIE NILSSON IF HAGEN 36.09 2.16 3.18 2.45 5.32 5.47 2.38 7.02 2.40 2.23 1.14 0.34 10.29
13 CAROLINA KLASSON ULRICEHAMNS OK 36.14 2.51 3.27 3.20 3.58 5.08 3.27 5.49 3.28 2.45 1.17 0.44 10.23
14 MALIN ANDERSSON IK YMER 36.18 2.44 4.38 3.42 4.52 5.15 2.21 5.49 2.31 2.43 1.06 0.37 10.13
15 JOSEFIN STRID ULRICEHAMNS OK 36.25 2.36 4.19 3.02 5.13 5.12 2.51 5.35 3.12 2.39 1.02 0.44 11.00 För tidig nollning 0.05
16 MADELEINE GUSTAVSSON ISTRUMS SK 36.42 3.42 3.39 4.34 3.42 4.18 2.17 7.41 3.07 2.10 0.59 0.33 10.25
17 JANNI KARLSSON HJOBYGDENS OK 37.53 2.57 3.52 2.57 4.26 5.03 3.06 6.31 3.13 3.52 1.15 0.41 11.07
18 ANNA HULANDER ULRICEHAMNS OK 37.59 4.59 3.46 3.19 4.32 4.33 2.34 6.32 3.11 2.52 1.03 0.38 10.15
19 ELLEN ALBINSSON BREDARYDS SOK 38.14 3.01 3.57 3.09 4.35 5.21 3.16 6.18 3.20 3.26 1.09 0.42 10.17
20 BETTINA EDLUND IK YMER 39.00 2.59 4.28 3.42 5.17 4.44 3.27 5.37 3.29 3.21 1.11 0.45 10.49
21 HANNA GUSTAVSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 39.27 2.45 4.07 4.01 3.58 8.27 2.27 5.37 2.53 3.14 1.16 0.42 10.41
22 ELIN TÖRNROTH HJOBYGDENS OK 40.18 2.49 5.15 4.34 4.48 4.36 3.21 6.34 3.21 3.17 1.05 0.38 10.31
23 LISA KAILL IK OMEGA 40.39 2.55 4.12 3.41 3.2510.18 2.42 5.39 3.15 2.41 1.00 0.51 10.56 För tidig nollning 0.02
24 ELIN SVENSSON TROLLHÄTTANS SOK 40.45 2.51 3.39 3.22 4.49 4.51 2.44 9.40 3.31 2.55 1.40 0.43 9.55
25 MARIA JONSSON HESTRA IF 40.52 2.36 4.14 3.16 4.47 7.44 3.07 6.52 3.20 2.54 1.16 0.46 9.59
26 SOFIE AHLIN HJOBYGDENS OK 41.17 4.50 4.00 4.01 3.58 8.25 2.27 5.32 3.01 3.19 1.08 0.36 10.39
27 HENNY SAMUELSSON IF HAGEN 43.10 3.54 4.15 4.43 6.54 5.07 4.29 5.56 2.44 2.56 1.26 0.46 10.45
28 MIMMI DALMO SOK TRÄFF 43.32 2.36 5.29 5.17 5.00 8.33 2.33 6.08 3.08 2.28 1.42 0.38 9.51
29 HANNA ANDERSSON IF HAGEN 43.38 2.49 4.17 6.00 4.20 7.47 3.14 6.13 3.06 3.47 1.13 0.52 10.37
30 JANNI AXELSSON SÄVEDALENS AIK 44.02 2.34 4.03 2.46 3.4613.14 2.57 5.42 2.48 4.37 0.57 0.38 10.09
31 MARIA LARSSON IK ALBION 45.18 3.10 5.12 5.43 4.40 5.45 4.32 7.28 3.49 3.04 1.10 0.45 10.01
32 MARIKA ALMQVIST OK AMNE 46.00 3.36 5.17 4.04 5.24 7.24 3.29 7.03 3.50 3.39 1.29 0.45 10.43
33 SARA CARLSSON IF HAGEN 46.08 2.59 5.20 3.02 4.0112.57 3.07 6.14 3.39 2.57 1.13 0.39 10.07
34 JULIA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 50.33 3.35 5.15 5.55 6.55 7.52 3.19 7.17 5.00 3.27 1.16 0.42 10.19
35 SOFIA OLAUSSON OK ORINTO 51.14 3.31 5.25 4.38 7.54 7.21 3.00 8.11 5.49 3.24 1.15 0.46 9.53
36 ANNA KJELLBERG ISTRUMS SK 52.45 4.25 5.08 5.37 5.15 7.18 8.42 6.47 3.53 3.28 1.30 0.42 10.03
Fel MAJA BRODIN ISTRUMS SK 55.15 2.18 4.25 4.23 4.5315.15 2.46 9.16 5.45 0.50 11.03 Fel: 88 saknas
EjS MIKAELA JÖNSSON TROLLHÄTTANS SOK
EjS ANNA LINNÉ ISTRUMS SK
EjS JOHANNA SVENSSON IF HAGEN
| | | | | | | |
D14L 0 m 102 40 72 74 77 83 90 88 100 Starttid
1 LINA ARNESSON ULRICEHAMNS OK 35.31 4.20 2.21 3.46 6.22 2.57 6.42 3.25 3.48 1.09 0.41 11.07
EjS LINA SVENSSON GUDHEMS IF
EjS EMELIE HJORTVALL BORÅS GIF
EjS ELIN TRYGG LIDKÖPINGS VSK
|
D12 0 m 102 40 72 74 77 83 90 88 100 Starttid
1 SOFIA CARLSSON TENHULTS SOK 23.42 2.18 1.44 3.01 1.51 2.01 5.52 2.37 2.28 1.14 0.36 10.57
2 ELSA JANSSON FRÄMMESTAD IK 24.49 2.35 2.59 1.12 1.59 6.04 3.05 2.33 1.28 0.41 10.13
3 ANNA SCHMITERLÖW HJOBYGDENS OK 25.07 3.08 3.12 1.26 2.26 6.02 2.50 2.03 1.08 0.34 10.19
4 SANNA SVENSSON FRÄMMESTAD IK 26.54 2.26 2.19 3.38 1.27 2.28 6.39 3.19 2.43 1.16 0.39 10.59
5 IDA-MARIA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 27.20 2.31 3.25 1.58 2.14 6.55 4.04 2.08 1.09 0.44 10.17
6 CAROLINE GUSTAVSSON ISTRUMS SK 27.37 2.54 2.39 2.59 1.22 3.45 5.49 2.24 3.49 1.19 0.37 11.01
7 ANNA WIDMARK IF HAGEN 28.11 2.41 3.18 3.44 1.37 2.57 6.48 2.56 2.32 1.06 0.32 10.51
8 EMMA JONSSON HESTRA IF 29.17 3.02 2.35 3.34 1.31 2.53 6.04 2.42 5.00 1.18 0.38 10.33
9 ANNA SANDERI LIDKÖPINGS VSK 31.21 3.01 2.48 3.32 1.35 3.03 7.44 4.33 3.15 1.03 0.47 10.43
10 MARTINA JOHANSSON ULRICEHAMNS OK 31.39 3.01 2.35 4.27 1.37 3.13 7.47 3.25 3.39 1.06 0.49 10.49
11 ELIN GUSTAVSSON ULRICEHAMNS OK 33.05 3.19 4.55 3.55 1.46 3.27 7.29 3.38 2.50 1.11 0.35 10.39
12 MOA SVENSSON TIBRO AIK SOK 33.21 3.27 4.12 1.47 3.59 7.35 3.01 4.34 1.07 0.46 10.45
13 MALIN WAHLSTRÖM ISTRUMS SK 33.27 4.14 4.14 2.05 2.50 7.35 3.51 3.18 1.03 0.43 10.41
14 KRISTIN SKAAR RYDA SKIDKLUBB 34.09 2.54 4.14 2.15 3.43 7.24 4.36 3.51 1.20 0.48 10.55
15 MALIN PETTERSSON HJOBYGDENS OK 34.23 2.51 2.19 7.38 2.03 2.37 7.26 4.12 2.50 1.46 0.41 10.29
16 SOFIA NAYSTRÖM TENHULTS SOK 34.24 9.26 2.11 3.49 1.33 3.02 6.44 3.39 2.14 1.11 0.35 10.37
17 ERIKA ANDERSSON ULRICEHAMNS OK 34.48 2.49 4.03 2.10 2.57 7.47 3.53 3.35 1.23 0.47 10.21
18 LISA HERMANSSON TENHULTS SOK 36.40 7.03 7.53 2.01 2.34 7.26 4.10 2.53 1.46 0.54 10.27
19 MATILDA PALMÉR ULRICEHAMNS OK 38.41 3.08 5.11 2.07 3.31 13.08 3.26 3.51 1.20 0.42 10.11
20 ELIN GUSTAVSSON TIBRO AIK SOK 39.05 4.00 3.07 4.57 5.16 3.56 8.46 3.52 3.06 1.22 0.43 10.35
21 LISA JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 43.19 4.15 2.19 5.44 3.54 2.50 7.5011.25 3.01 1.15 0.46 11.03
22 LEYLA PEKER IF HAGEN 43.20 3.59 7.07 9.30 2.10 8.23 3.57 3.13 1.09 0.44 10.31
23 MARIA KLAMFELT TIBRO AIK SOK 47.06 4.58 7.54 2.20 5.19 11.47 4.28 4.00 1.32 0.48 10.25
24 LINNEA HOFFMAN IK ALBION 49.02 3.09 4.48 3.14 6.20 15.50 5.59 4.21 1.53 0.39 10.15
25 OLIVIA HELLSVIK IK GANDVIK 57.49 4.43 4.16 6.20 2.29 3.40 14.50 7.1011.07 2.18 0.56 10.53
EjS MATHILDA HERMANSSON IK GANDVIK
EjS EMMA LINNÉ ISTRUMS SK
EjS EMMY JOHDET HJOBYGDENS OK
| | | | | |
D12L 0 m 36 37 52 41 42 54 76 81 82 84 85 100 Starttid
Utg Bricknr=27547 Start=10.44 (10.42:06)
|
D10 0 m 36 37 52 41 42 54 76 81 82 84 85 100 Starttid
1 LOUISE LANZ IF HAGEN 18.28 1.06 0.26 1.37 1.57 1.24 1.07 1.03 3.06 2.07 1.29 1.08 1.12 0.46 10.18
2 SARA JONSSON OK KLYFTAMO 20.15 1.40 0.39 1.28 2.12 1.36 1.21 1.10 4.02 1.57 1.16 0.56 1.10 0.48 10.38
3 MOA JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 22.26 1.38 0.31 1.51 2.03 1.25 1.36 1.25 4.20 2.19 1.36 1.07 1.46 0.49 10.10
4 HANNA VON HAUGWITZ SOK TRÄFF 22.43 1.31 0.31 1.52 2.56 1.37 1.08 1.02 3.59 2.41 1.47 1.06 1.44 0.49 9.54
5 KARIN HÅKANSSON OK GRÄNSEN 22.48 1.35 0.31 1.47 3.45 2.05 1.08 1.02 3.28 2.01 1.30 1.17 1.44 0.55 10.04
6 VICTORIA NILSSON RYDBOHOLMS SK 24.33 1.30 0.33 1.56 2.29 3.19 1.12 1.08 4.23 2.31 1.42 1.13 1.37 1.00 10.26
7 MAJA PERSSON-RIIS IF HAGEN 24.41 1.38 0.34 2.01 2.35 1.55 1.11 1.22 4.09 3.36 1.35 1.11 1.58 0.56 10.08
8 KARIN FREDRIKSSON GUDHEMS IF 27.01 1.26 0.28 2.01 2.42 1.26 4.43 1.58 3.50 2.19 1.39 1.17 2.20 0.52 10.16
9 HANNA HÅKANSSON OK GRÄNSEN 28.06 1.36 0.27 2.08 2.15 2.38 1.50 1.06 5.28 3.40 2.25 1.34 2.12 0.47 10.14
10 FRIDA ANDERSSON ULRICEHAMNS OK 29.06 1.18 0.34 5.59 2.04 1.38 4.09 1.10 4.32 2.23 1.45 1.13 1.43 0.38 10.40
11 EMMA AXELSSON OK KLYFTAMO 29.34 1.51 0.51 2.33 2.51 2.15 2.00 1.24 5.37 3.06 2.08 1.51 2.04 1.03 9.50
12 FRIDA LAAGE FALKÖPINGS AIK 29.48 1.19 0.40 2.14 2.54 1.50 1.13 1.1611.18 2.08 1.41 1.15 1.09 0.51 10.32
13 NELLIE SALGÅRD LIDKÖPINGS VSK 30.01 1.47 0.30 2.39 3.35 1.51 1.41 1.21 4.45 4.01 2.35 1.40 2.15 1.21 10.06
14 ANNA CARLQVIST IK GANDVIK 34.45 2.23 1.06 2.57 4.06 2.15 2.17 1.48 6.07 3.18 2.19 1.52 2.59 1.18 9.52
15 KLARA LENNARTSSON MULLSJÖ SOK 35.08 1.36 0.30 1.47 4.42 3.13 2.03 2.11 6.44 4.35 2.28 2.16 2.16 0.47 10.36
16 PETRA ERIKSSON HJOBYGDENS OK 35.17 1.33 0.28 2.57 5.12 2.03 1.35 3.05 6.30 4.47 2.12 2.08 1.58 0.49 10.24
17 ANNIE BROBERG IK GANDVIK 35.29 1.36 1.13 2.21 4.41 1.50 1.34 3.01 6.19 3.41 2.23 3.19 2.41 0.50 9.56
18 LISA BRING HJOBYGDENS OK 36.03 2.11 0.44 2.55 3.56 2.29 1.47 2.15 6.36 4.08 2.49 2.16 2.53 1.04 10.34
19 SARA KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 36.22 1.26 0.33 2.03 2.59 3.04 5.03 1.17 9.45 3.46 2.05 1.30 1.58 0.53 10.20
EjS ELLEN JÖRGENSEN HJOBYGDENS OK
EjS ELLEN HERMANSSON IK GANDVIK
EjS SOFIA LUNDH IF HAGEN
EjS ANNA ANDERSSON OK KULLINGSHOF
EjS EVELINA URSIN LIDKÖPINGS VSK
| | | | |
INSK 0 m 36 37 52 54 76 81 82 84 85 100 Starttid
1 OSKAR TÖRNROTH HJOBYGDENS OK 16.22 1.38 0.27 1.49 1.12 1.00 3.35 2.16 1.27 0.59 1.15 0.44 10.20
2 ERIK SCHÖN HESTRA IF 16.57 1.07 0.25 1.48 1.18 0.50 4.00 2.40 1.28 1.09 1.20 0.52 10.14
3 MARCUS FURUSKÖLD IK GANDVIK 18.34 1.57 0.41 1.55 1.08 1.00 3.30 2.16 1.42 1.44 1.41 1.00 9.55:08 För sen nollning 0.52
4 ROBIN NYSTRÖM HJOBYGDENS OK 18.36 1.35 1.04 1.57 1.16 1.20 3.31 2.31 1.35 1.23 1.37 0.47 10.40
5 ALIDA CARLMAN RYDA SKIDKLUBB 19.09 3.12 0.40 1.48 1.12 1.17 3.23 2.10 1.39 1.07 1.38 1.03 10.24
6 JOHANNA PETTERSSON TIBRO AIK SOK 19.25 1.28 0.34 1.50 1.34 1.14 4.41 2.18 2.00 1.27 1.29 0.50 10.36
7 ERIK KRISTIANSSON TROLLHÄTTANS SOK 19.44 1.50 0.38 2.15 1.25 1.19 4.30 2.37 1.48 1.07 1.24 0.51 11.31 För tidig nollning 0.05
8 ANDREAS WILHELMSSON HJOBYGDENS OK 19.47 1.25 0.26 1.44 1.14 1.01 5.19 3.10 1.36 1.15 1.43 0.54 10.48
9 HANNA KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 19.54 1.38 0.38 2.08 1.05 1.06 3.59 2.45 2.03 1.19 2.19 0.54 11.30
10 SOPHIE FREDRIKSSON GUDHEMS IF 20.13 1.34 0.38 2.23 1.45 3.16 3.45 2.27 1.16 1.03 1.14 0.52 10.38
11 EMMA ENGMAN MULLSJÖ SOK 20.22 1.51 0.33 1.57 1.45 1.03 4.27 2.54 2.06 1.08 1.56 0.42 10.41
12 ELIN SAND IK GANDVIK 20.26 1.36 0.24 1.50 1.24 1.25 4.21 2.50 2.04 1.24 2.01 1.07 9.58
13 ALBIN REMÄNG MULLSJÖ SOK 20.32 4.22 0.27 1.48 2.22 0.52 4.26 1.54 1.13 1.04 1.14 0.50 10.32:27 Sen 1.27
14 JESSIKA ERIKSSON HJOBYGDENS OK 20.49 1.38 0.35 2.02 1.31 1.56 4.48 2.35 1.47 1.04 2.06 0.47 11.08
15 JOHANNA NIKLASSON FALKÖPINGS AIK 21.01 1.25 0.28 1.55 1.16 1.32 4.34 3.23 2.23 1.21 2.00 0.44 11.22
16 ERIC LINDBLAD HJOBYGDENS OK 21.02 1.27 0.42 2.25 1.27 1.30 4.32 2.34 2.16 1.32 1.48 0.49 11.16
17 SARA CAARLSSON HJOBYGDENS OK 21.05 1.42 0.45 1.58 1.26 1.25 4.47 2.33 1.51 1.53 1.57 0.48 11.00
18 ERIKA JIREMYR FALKÖPINGS AIK 22.21 1.27 0.37 2.08 1.11 3.13 4.56 3.04 1.56 1.20 1.45 0.44 10.39
19 ELINOR JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 23.31 2.43 0.40 2.27 1.34 3.01 4.19 2.35 2.04 1.37 1.31 1.00 10.18
20 ERIK JOHANSSON RYDA SKIDKLUBB 24.04 1.40 0.50 2.56 1.50 1.20 4.48 4.08 2.30 1.41 1.28 0.53 10.50
21 KARIN RUNDQVIST HJOBYGDENS OK 24.18 2.25 0.47 2.53 1.56 1.24 4.48 3.34 1.55 1.34 2.02 1.00 10.44
22 MÅNS FRITZELL MULLSJÖ SOK 24.26 1.58 0.52 2.26 2.11 1.16 5.50 3.03 2.21 1.40 2.03 0.46 10.17
23 PATRIK FORSBERG HJOBYGDENS OK 24.28 2.01 0.40 1.49 1.25 2.07 4.32 2.43 1.27 4.53 1.34 1.17 10.01
24 ERIK SAND IK GANDVIK 24.46 1.53 0.40 2.18 1.48 1.28 5.48 3.56 2.03 1.33 2.26 0.53 10.21
25 JENNY FURUSKÖLD IK GANDVIK 24.51 1.40 0.33 2.09 1.59 1.50 7.09 2.52 2.10 1.49 1.44 0.56 9.52
26 JOHANNES ANDERSSON RYDA SKIDKLUBB 24.58 1.31 0.54 2.11 3.08 1.29 5.06 3.24 2.11 1.55 2.21 0.48 10.42
27 SIMON BÖRJESSON RYDA SKIDKLUBB 25.09 1.26 0.40 2.07 1.41 1.12 4.47 4.02 2.09 1.06 1.53 4.06 10.02
28 SAMUEL HERMANSSON IK GANDVIK 25.13 2.29 0.57 4.12 1.24 1.29 4.38 3.07 1.57 1.09 2.45 1.06 9.54
29 MARTINA HJERTBERG HJOBYGDENS OK 25.15 1.50 0.28 2.32 2.03 1.30 5.40 3.42 2.24 1.38 2.28 1.00 11.28
30 ANNA RUNDQVIST HJOBYGDENS OK 25.18 1.53 0.46 2.38 1.30 1.37 4.35 3.53 2.41 1.35 3.17 0.53 10.12
31 MAJA FALK ULRICEHAMNS OK 25.18 1.57 0.54 2.08 1.48 1.41 6.40 4.05 2.25 1.26 1.24 0.50 11.18
32 ANNA LARSSON FALKÖPINGS AIK 25.19 1.42 0.33 2.44 1.30 0.55 5.27 5.19 2.09 1.34 1.59 1.27 10.05
33 SARA JOHANSSON RYDA SKIDKLUBB 25.20 1.46 0.39 2.28 1.55 2.02 5.13 3.47 2.43 1.47 2.03 0.57 10.10
34 IDA KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 25.22 2.25 0.49 2.30 1.39 1.25 5.19 3.45 2.56 1.15 2.09 1.10 10.22
35 JESPER NILSSON ULRICEHAMNS OK 25.29 2.13 0.45 2.16 1.51 1.15 5.26 3.39 2.22 1.43 2.36 1.23 10.34
36 MIKAELA JOHANSSON HJOBYGDENS OK 25.50 1.44 0.47 2.26 1.53 1.38 5.46 4.56 2.09 1.19 2.18 0.54 11.24
37 ANNIKA STENKVIST RYDA SKIDKLUBB 25.56 1.26 0.35 2.28 1.50 1.21 6.09 3.48 2.28 1.57 2.18 1.36 11.14
38 KAROLIN LINDÉR HJOBYGDENS OK 26.03 1.50 0.47 2.29 1.43 2.41 5.44 3.20 2.16 1.42 2.31 1.00 10.52
39 HANNA DAVIDSSON MULLSJÖ SOK 26.06 1.16 0.45 2.06 2.02 1.54 5.04 4.31 2.53 1.58 2.30 1.07 10.13
40 MARCUS ERIKSSON HJOBYGDENS OK 26.25 2.25 0.56 3.09 1.53 1.37 5.06 3.46 2.21 1.43 2.24 1.05 11.04
41 ANNA REMÄNG MULLSJÖ SOK 26.32 10.33
42 ANTON BRING HJOBYGDENS OK 26.44 2.22 0.55 2.15 1.58 1.34 5.03 3.36 3.14 1.28 3.08 1.11 11.20
43 MALIN LARSSON HJOBYGDENS OK 26.51 2.01 0.52 2.47 1.39 1.18 5.43 4.37 2.32 1.36 2.36 1.10 10.04
44 EMIL FRITZELL MULLSJÖ SOK 26.52 3.08 0.52 2.12 1.42 1.36 5.25 4.13 2.41 2.10 2.04 0.49 10.19
45 OLIVIA HOFFMAN IK ALBION 27.11 1.44 0.38 1.59 1.27 1.29 5.18 3.56 1.36 1.58 6.27 0.39 11.10
46 ANTON HOLST IK GANDVIK 27.14 2.07 0.41 2.47 1.58 1.28 5.50 4.04 2.26 2.02 2.44 1.07 10.53 För tidig nollning 0.03
47 HANNA GUSTAVSSON MARIESTADS FK 27.53 2.00 0.36 2.32 2.12 1.29 9.14 3.30 1.55 1.23 2.00 1.02 10.15
48 CHRISTOFFER JOHANSSON HJOBYGDENS OK 28.07 2.14 0.58 2.39 2.51 1.28 6.10 3.51 2.30 1.44 2.32 1.10 10.16
49 SARA HAGSTRÖM MULLSJÖ SOK 28.13 3.01 0.58 2.04 2.14 1.51 4.53 4.43 3.00 1.44 2.45 1.00 10.11
50 CAJSA BANCK HJOBYGDENS OK 28.27 3.32 0.40 2.18 2.03 1.53 6.35 4.29 2.36 1.57 1.44 0.40 10.28:06 För sen nollning 0.54
51 ELIN LENNARTSSON HJOBYGDENS OK 28.27 2.39 0.39 2.18 2.04 1.55 6.31 4.36 2.42 1.53 2.10 1.00 10.30
52 LINA LARSSON FALKÖPINGS AIK 28.29 2.26 0.39 2.51 2.03 2.05 5.48 4.03 2.37 1.54 2.20 1.43 10.07
53 JOHANNA WAHLSTRÖM TENHULTS SOK 28.43 1.36 1.04 4.05 3.04 1.21 5.03 4.23 2.45 1.27 3.02 0.53 10.58
54 BJÖRN AXELSSON OK KLYFTAMO 28.50 2.53 1.26 3.05 1.29 2.05 5.14 3.49 3.15 2.36 2.09 0.49 10.35
55 THERESÉ KARLSSON OK AMNE 28.52 1.41 1.15 2.28 2.24 2.56 7.08 4.14 2.05 1.58 1.44 0.59 11.02
56 LUKAS AX LIDKÖPINGS VSK 29.18 1.08 0.48 2.19 2.05 4.47 6.54 3.23 2.31 2.42 1.43 0.58 11.26
57 MATTIAS RINGQVIST HJOBYGDENS OK 30.03 1.49 1.01 2.13 1.48 2.03 6.45 4.58 2.31 2.56 3.01 0.58 10.08
58 CARL STEFANSSON HJOBYGDENS OK 30.55 2.13 0.54 2.51 2.42 1.58 6.38 5.10 2.52 2.09 2.35 0.53 10.56
59 GUSTAV MAGNUSSON IF HAGEN 31.02 2.09 0.51 3.28 2.27 1.30 6.13 5.37 3.14 1.42 2.44 1.07 10.03
60 ISABELL HJORTFORS IK GANDVIK 32.29 2.34 0.42 3.48 2.03 1.46 7.44 5.11 2.42 1.49 2.51 1.19 9.50
61 FRIDA CARLQVIST IK GANDVIK 33.45 2.18 0.44 2.54 2.46 1.49 7.05 5.08 4.23 1.37 3.20 1.41 9.48
62 ANNA-CLARA CARLMAN RYDA SKIDKLUBB 36.07 2.28 0.56 3.18 2.44 2.31 7.17 5.19 3.00 3.06 3.26 2.02 10.28
63 PATRIKN AXELSSON OK KLYFTAMO 37.15 2.20 0.57 3.36 1.41 1.52 9.00 7.05 3.31 3.25 2.56 0.52 10.37
64 ANNIKA CEDERBERG FALKÖPINGS AIK 39.38 3.48 0.53 3.53 3.09 2.04 8.57 6.21 3.18 2.21 3.20 1.34 10.57
Fel GUSTAV HAGSTRÖM MULLSJÖ SOK 25.40 1.31 4.14 2.03 3.20 1.42 2.03 1.24 1.06 10.09 Felst, sprungit fel bana
EjS JONATHAN TORSTENSSON HJOBYGDENS OK
EjS VIKTOR LUDVIGSSON TIBRO AIK SOK
EjS ERIKA RYDÉN HJOBYGDENS OK
EjS YLVA GUNNARSDOTTER TENHULTS SOK
EjS ANNA LARSSON IK ALBION
| | | | | | | | | | | | | |
Ö1 0 m 36 37 52 41 42 54 76 81 82 84 85 100 Starttid
1 JOHAN ALFREDSSON ULRICEHAMNS OK 18.38 1.37 0.50 1.26 2.05 1.22 1.20 0.54 2.58 1.45 1.26 0.51 1.19 0.45 10.27
2 DANIEL JOHANSSON FALKÖPINGS AIK 24.08 1.31 0.31 1.47 2.11 1.39 0.53 1.21 6.04 3.16 1.51 1.13 1.11 0.40 10.29
3 ULLA JOHANSSON TIBRO AIK SOK 25.13 1.57 0.25 1.57 2.51 1.39 1.10 1.19 4.13 2.48 2.07 1.15 2.25 1.07 10.21
4 JOHAN HERMANSSON FALKÖPINGS AIK 26.31 1.46 0.41 1.51 2.01 1.49 2.46 1.55 4.55 2.04 1.51 2.12 1.57 0.43 10.23
5 TOR LEIJGÅRD IK WILSKE 33.35 2.53 0.47 3.04 3.31 2.43 1.41 2.06 5.09 3.31 1.51 1.55 2.42 1.42 10.05
|
Ö2 0 m 102 40 72 74 77 83 90 88 100 Starttid
1 ANETTE SUNDQVIST OK TRANAN 29.30 3.12 4.10 1.48 2.43 6.53 3.24 2.55 1.16 0.45 10.24
2 BIRGITTA STENBERG IFK GÖTEBORG 33.44 2.49 3.20 2.14 2.57 6.12 8.50 2.49 1.35 0.50 10.00
3 IRENE AXELSSON OK KLYFTAMO 36.53 3.43 4.13 1.43 3.34 6.51 8.28 3.22 1.23 0.48 9.58
4 SVEN LARSSON HJOBYGDENS OK 37.20 3.38 5.41 2.10 3.15 8.33 4.36 3.48 1.43 0.53 10.08
5 ING MARIE BERGGREN IK GANDVIK 41.05 3.28 4.59 2.29 4.21 8.13 6.47 4.26 2.15 0.59 10.06
6 ANNIKA HOLSTEN IK YMER 48.29 5.15 6.26 3.22 4.38 10.36 6.17 4.06 3.16 0.48 10.04
7 MAGNUS HEDERSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 49.58 5.14 6.14 3.00 4.02 10.59 9.14 3.59 2.18 1.09 10.02
8 KRISTINA PETTERSSON MARIESTADS FK 56.20 21.33 3.21 4.12 5.49 3.59 7.32 4.36 2.59 1.23 0.56 10.42
Fel LEIF MAGNUSSON KLUBBLÖS 58.00 14.22 5.21 3.32 2.45 1.49 10.28 Felst, sprungit fel bana
Fel ANDERS MAGNUSSON KLUBBLÖS 60.04 4.23 5.26 3.34 2.34 1.54 10.26 Felst, sprungit fel bana
| |
Ö3 0 m 38 95 167 166 73 40 102 77 81 83 90 88 100 Starttid
1 MIKAEL ANDERSSON MARIESTADS FK 49.36 4.3711.35 5.24 1.52 6.28 3.18 4.39 2.31 2.46 2.23 2.30 1.00 0.33 10.01
2 BJÖRN PETRÉN ISTRUMS SK 52.02 3.14 5.00 9.16 3.23 4.47 4.26 2.44 3.49 3.20 3.23 3.08 2.56 1.44 0.52 10.19
3 ANKI BLENNOW FALKÖPINGS AIK 53.23 2.50 4.10 7.33 4.38 5.33 6.03 6.09 3.29 3.21 3.07 4.21 1.18 0.51 10.59
4 MARINA GSUATVSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 62.07 7.53 5.0310.07 4.44 8.59 4.29 2.48 3.11 3.02 3.11 2.52 3.11 1.45 0.52 10.21
|
Ö4 0 m 38 95 164 165 53 78 83 90 88 100 Starttid
1 RUNE OLSSON TROLLHÄTTANS SOK 31.17 2.16 3.31 2.40 3.49 3.53 2.44 5.15 2.32 2.50 1.03 0.44 10.44
2 LENNART JOHANSSON RYDA SKIDKLUBB 36.27 2.17 3.55 3.27 4.15 6.01 2.42 5.58 2.40 2.35 1.45 0.52 10.14
3 KJELL PERSSON MULLSJÖ SOK 38.46 2.30 3.37 3.24 4.36 5.57 3.18 6.24 3.55 3.03 1.13 0.49 10.34
4 TOMMY KARLSSON ISTRUMS SK 40.35 1.5613.51 3.20 2.46 4.29 1.50 5.24 3.09 2.17 1.02 0.31 10.10
5 KENT EDLUND IF ELFSBORG 41.10 3.05 3.56 5.19 4.29 6.06 3.03 5.40 4.19 3.02 1.32 0.39 10.20
6 EVA ANDERSSON IF HAGEN 42.09 2.47 4.18 3.52 4.41 5.43 4.31 7.26 3.45 2.53 1.26 0.47 10.04
7 ANNIKAN WESTH TIBRO AIK SOK 42.45 3.18 5.10 3.37 4.35 7.08 3.12 6.44 3.42 3.10 1.29 0.40 10.38
8 CHRISTER BLOMQVIST IF SISU TIDAHOLM 42.47 3.58 5.00 3.05 3.2210.29 3.21 5.38 2.47 3.01 1.26 0.40 10.26
9 MONIKA NIKLASSON IK ALBION 43.08 3.42 4.25 4.40 4.55 5.44 3.41 6.27 3.11 3.54 1.38 0.51 10.40
10 DAVIS WESTH TIBRO AIK SOK 44.35 5.08 5.11 3.31 4.40 7.05 3.21 6.38 3.39 3.13 1.29 0.40 10.36
11 SVEN SKAR RYDA SKIDKLUBB 45.01 7.30 4.49 3.26 4.37 5.49 3.24 6.56 3.27 3.17 1.05 0.41 11.00
12 INGEGERD NILSSON IK YMER 46.23 3.55 5.28 4.12 5.34 6.12 3.24 6.48 4.39 3.10 2.04 0.57 10.18
13 STIG GUSTAVSSON BREDAREDS IF 50.37 3.07 4.44 4.15 6.34 4.24 7.07 9.39 3.00 5.42 1.16 0.49 10.28
14 KERSTIN HAGSTRÖM IK GANDVIK 50.38 4.29 5.06 4.56 4.5510.34 3.51 6.48 3.50 3.40 1.34 0.55 10.00
15 ROLF ANDERSSON RYDA SKIDKLUBB 51.35 2.42 5.58 5.12 4.57 5.49 7.07 7.14 3.33 6.55 1.24 0.44 10.22
16 RONJA ANDERSSON TENHULTS SOK 52.31 3.40 6.45 8.15 8.28 6.11 4.05 7.05 2.51 3.02 1.29 0.40 10.30
17 EMMA AHLSTRÖM TENHULTS SOK 54.51 3.09 4.55 8.14 8.32 6.23 3.36 7.28 4.29 5.53 1.33 0.39 10.32
18 PER BÖRJESSON RYDA SKIDKLUBB 61.48 21.19 4.49 6.19 4.53 8.09 4.00 4.54 2.45 2.40 1.19 0.41 10.24
19 MARIANN JOHANSSON OK AMNE 67.07 5.24 6.43 5.21 8.14 8.03 4.3413.49 5.40 6.44 1.41 0.54 10.06
20 LENNART ARVIDSSON IK YMER 88.14 9.42 8.4310.02 8.5112.06 10.3410.50 8.23 4.59 2.59 1.05 10.45 För tidig nollning 0.05
Fel OVE BRANELL RYDA SKIDKLUBB 48.23 3.10 4.16 5.18 6.21 4.32 2.42 1.42 0.50 10.16 Felst, sprungit fel bana
Fel BIRGIT SAMUELSSON IF HAGEN 65.14 5.5834.28 24.48 10.02 Felst, sprungit fel bana
Fel MORGAN KARLMAN RYDA SKIDKLUBB 75.28 10.2126.29 4.25 5.56 7.04 2.50 7.47 0.58 0.55 10.58 Fel: 90 saknas
EjS EIVOR NYGREN OK AMNE
| | | | |
Ö5 0 m 95 101 104 140 107 92 90 100 Starttid
1 HARALD HENRIKSSON LEKERYD SSK 33.20 5.25 3.25 5.41 2.33 6.03 3.52 3.54 1.41 0.46 10.34
2 KARL INGE KARLSSON ISTRUMS SK 35.49 5.59 3.33 5.49 3.17 6.09 4.10 3.59 2.01 0.52 10.50
3 KJELL MARTINSSON MARIESTADS FK 39.53 9.33 3.00 5.28 2.29 8.22 3.55 4.29 1.47 0.50 10.16
4 JÖRGEN EKSTRÖM IF HAGEN 41.38 7.21 4.15 6.38 3.18 6.24 5.55 5.29 1.37 0.41 10.13:14 För sen nollning 0.46
5 PER RÖGNE IK HAKARPSPOJKARNA 41.55 7.23 5.13 6.30 4.20 7.14 5.00 3.30 1.56 0.49 10.18
6 UNO NILSSON MARIESTADS FK 42.57 6.53 3.26 5.38 3.42 8.50 4.14 6.37 2.57 0.40 10.28
7 BARBRO TÖRNROT HJOBYGDENS OK 45.04 6.35 4.15 6.45 3.40 7.24 5.10 8.30 2.00 0.45 10.54
8 INGEMAR FALRMARK BORÅS GIF 48.35 8.30 3.50 6.22 3.1313.32 6.19 3.47 2.15 0.47 10.09:45 För sen nollning 0.15
9 BERNT TROFAST LEKERYD SSK 50.48 6.33 6.23 7.25 5.16 9.25 4.33 8.23 1.55 0.55 10.30
10 PER ANDERS FURUSKÖLD IK GANDVIK 50.55 7.29 4.15 8.02 4.1014.21 5.30 3.53 2.23 0.52 10.48
11 EGON FRID IFK SKÖVDE 51.00 8.29 6.18 7.25 4.37 9.16 5.42 6.06 2.20 0.47 10.24
12 TORD GUSTAFSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 52.36 8.35 4.58 9.47 3.4211.36 5.55 4.26 2.19 1.18 10.32
13 GUNILLA CEDERBOM VÄNERSBORGS SK 53.05 10.22 6.24 7.34 4.25 9.31 5.52 5.39 2.29 0.49 10.22
14 ROLAND GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 55.24 8.46 5.06 7.29 3.47 9.24 9.17 7.58 2.34 1.03 10.26
15 BORIS JÖNSSON IK YMER 57.24 11.26 5.19 6.55 3.3610.58 5.5610.16 2.04 0.54 10.20
16 MIKAEL LARSSON IK ALBION 61.47 6.09 5.10 8.07 3.1216.11 4.5915.28 1.48 0.43 10.00
| | | |
Ö6 0 m 80 166 167 96 141 107 142 115 93 87 100 Starttid
1 JONAS SANDGREN TIBRO AIK SOK 56.06 2.09 7.22 1.4412.43 8.24 5.18 5.00 3.33 5.35 2.40 1.01 0.37 10.45
2 ANDERS KRONMARKER MULLSJÖ SOK 58.14 2.23 6.11 1.37 9.57 7.54 6.25 9.44 2.59 4.21 4.58 1.04 0.41 10.03
3 DAVID ALM HJOBYGDENS OK 60.19 2.18 5.51 1.53 8.47 8.55 5.5612.12 3.11 5.51 3.25 1.25 0.35 10.20
4 PER BRATTBERG FALKÖPINGS AIK 61.06 2.22 6.19 2.22 8.05 9.05 6.14 5.13 4.0913.06 2.41 0.56 0.34 10.40
5 STEFAN BRANTSHAGE IK GANDVIK 79.13 2.45 7.19 2.2226.1611.01 7.33 6.03 3.34 7.21 3.24 0.56 0.39 10.01
6 FREDRIK JOHANSSON HJOBYGDENS OK 81.50 3.38 8.04 2.0310.3610.19 9.2420.28 4.20 6.10 4.50 1.27 0.31 10.29
DiskERIK ASPELIN TROLLHÄTTANS SOK 77.54 5.55 8.12 2.2011.39 9.57 9.5316.15 3.33 4.59 3.24 1.11 0.36 9.57 Diskad pga tidig start
| |
Ö7 0 m 38 39 101 141 108 93 88 100 Starttid
1 LARS BÖRJESSON ISTRUMS SK 30.58 2.06 1.25 5.02 6.43 7.20 3.33 2.53 1.13 0.43 10.03
2 BENNY HOFMAN IK ALBION 32.49 2.19 2.13 5.38 6.42 7.03 4.39 2.38 1.02 0.35 10.21
3 BÖRJE SUNDBERG IK ALBION 33.31 2.51 1.48 5.45 7.26 6.59 4.02 2.42 1.20 0.38 10.19
4 ANN MARIE ANDERSSON TENHULTS SOK 34.27 2.38 1.39 6.15 7.42 7.08 4.05 3.09 1.09 0.42 10.34
5 ANDERS HJALMARSSON BORÅS GIF 34.40 2.58 1.51 6.33 7.06 6.56 4.29 3.01 0.53 0.53 10.37
6 ANNIKA KARLSSON SKENE SOIS 34.47 2.32 1.32 7.02 7.32 7.43 3.40 2.57 1.02 0.47 10.25
7 MARIA SANDÉN LIDKÖPINGS VSK 34.51 2.55 3.16 6.11 6.39 6.59 3.58 3.01 1.04 0.48 10.59
8 KERSTIN KARLSSON IF SISU TIDAHOLM 36.56 2.52 2.01 6.21 7.39 8.30 4.25 3.08 1.11 0.49 10.17
9 ANNIKA KARLSSON 85 OK SKOGSHJORTARNA 37.03 4.21 1.59 6.26 7.51 7.31 3.49 2.55 1.17 0.54 10.14
10 HELEN LÖVSTRÖM 85 JÖNKÖPINGS OK 37.52 3.07 2.09 6.36 8.02 8.08 4.40 3.04 1.17 0.49 10.11
11 PER PERSSON IF HAGEN 42.02 3.02 1.53 7.4610.51 8.35 5.02 3.02 1.14 0.37 10.30
12 JAKOB ANDERSSON 85 MULLSJÖ SOK 42.31 2.38 4.56 8.58 7.30 8.09 4.42 3.53 1.09 0.36 10.07
13 BERTIL HOLMQVIST IK GANDVIK 42.58 3.07 2.09 6.3210.1110.59 4.45 3.07 1.14 0.54 10.13
14 NISSE NILSSON IK YMER 44.34 2.29 1.31 5.48 9.2117.21 3.29 2.47 1.04 0.44 10.10
15 BOSSE CARLQVIST IK GANDVIK 44.44 2.38 1.3713.44 8.09 8.04 5.25 3.12 1.11 0.44 10.09
16 ANDERS REGNE IK HAKARPSPOJKARNA 49.15 3.32 2.37 8.1310.0411.47 6.01 4.07 1.53 1.01 10.18
17 ARNE KARLSSON IK GANDVIK 50.39 3.53 2.41 8.3310.5311.47 5.35 4.06 1.54 1.17 10.23
18 TOR BJUREK TIBRO AIK SOK 61.28 3.39 2.28 8.1821.1813.50 5.13 3.54 1.44 1.04 10.02
19 SEVED NORDIN HJOBYGDENS OK 61.51 3.56 5.56 8.2610.4817.56 7.44 4.16 1.41 1.08 10.01
20 OLLE BODIN GÄLLSTADS IF 68.41 5.26 3.4411.5118.2213.14 6.26 5.07 2.49 1.42 10.58
21 VERONICA STENEN TROLLHÄTTANS SOK 68.50 6.16 4.3610.3012.1017.19 7.10 7.38 2.20 0.51 10.06
22 JOHAN OCKBORN TROLLHÄTTANS SOK 69.53 7.17 4.4310.2312.1017.18 7.12 7.36 2.21 0.53 10.05
23 LARS KLINT TIBRO AIK SOK 82.44 25.48 2.43 9.1614.0718.49 5.17 4.02 2.06 0.36 11.17:18 Sen 20.18
DiskSTIG GUSTAVSSON IK VALLGÅRDA 302.27 3.12 2.29 7.49 8.23 8.14 5.23 3.27 1.13 -3.0 6.20 Diskad pga tidig start 25
| | | | |
Ö8 0 m 78 168 163 96 39 141 107 93 92 91 90 100 Starttid
1 TORBJÖRN LÖFVING TIBRO AIK SOK 42.50 3.07 6.20 2.08 4.20 4.48 7.23 5.05 2.23 0.56 2.19 1.52 1.27 0.42 10.28
2 GUNNAR ÖHLUND ULRICEHAMNS OK 48.19 4.00 7.11 2.36 5.55 3.59 8.24 5.47 2.51 0.56 2.29 1.40 1.44 0.47 10.14
3 PER FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA 49.14 3.40 6.59 3.07 5.30 4.31 8.46 5.23 2.41 0.55 3.18 1.55 1.41 0.48 10.50
4 MATTIAS STOLT HJOBYGDENS OK 50.42 3.13 8.43 2.40 5.28 4.19 8.49 5.46 2.47 1.09 3.00 1.37 2.34 0.37 10.22
5 LARS ANDERSSON OK ORINTO 51.00 3.07 6.28 3.00 4.59 3.48 7.48 9.10 2.47 2.28 3.15 1.53 1.34 0.43 10.00
6 PÄR MAGNUS BJUREK TIBRO AIK SOK 51.22 3.15 6.18 2.44 5.43 4.39 7.54 6.18 2.41 1.13 6.37 1.38 1.42 0.40 10.34
7 OVE TÖRNROTH HJOBYGDENS OK 56.58 3.30 6.36 2.2610.13 4.41 8.31 5.08 3.01 1.07 6.24 3.05 1.35 0.41 11.00
8 PONTUS LÖFSTRÖM JÖNKÖPINGS OK 57.22 3.33 7.33 2.39 8.00 5.43 9.09 6.15 3.21 1.12 5.50 1.31 1.52 0.44 10.36
9 LARS-OVE DANIELSSON IF HAGEN 57.44 4.42 7.39 4.01 8.02 6.01 9.11 6.14 3.03 1.00 3.34 1.50 1.43 0.44 10.08
10 SVEN-ERIK AXELSSON OK RÄVEN 59.33 4.48 8.02 3.38 6.55 6.13 10.02 6.34 4.01 1.10 2.55 2.21 2.07 0.47 10.38
11 YNGVE JOHANSSON TENHULTS SOK 60.31 4.23 9.24 2.53 8.45 5.35 9.08 5.45 3.02 1.06 4.58 2.32 2.09 0.51 10.42
12 BO HJALMARSSON GÄLLSTADS IF 60.49 3.58 9.52 4.28 6.23 4.42 10.25 6.50 3.23 1.20 3.55 2.45 1.55 0.53 10.06
13 MIKAEL BLOM TIBRO AIK SOK 61.55 4.25 8.17 3.01 8.43 6.27 9.32 6.41 4.03 2.01 3.32 2.54 1.36 0.43 10.18
14 ROLF VÅNEBRATT IK GANDVIK 64.01 3.1914.00 2.21 5.23 4.57 8.07 5.26 2.47 1.0113.11 1.21 1.28 0.40 10.32
15 STIG VALLERMAN BORÅS GIF 64.28 4.45 8.39 4.47 8.02 5.33 10.29 7.17 3.27 1.23 4.58 2.13 2.03 0.52 10.02
16 INGRID SCHMITERLÖW HJOBYGDENS OK 64.37 4.31 9.36 3.35 7.51 5.33 10.41 8.53 3.30 1.15 3.40 2.43 2.04 0.45 10.24
| | | |
Ö9 0 m 78 168 163 97 39 141 145 113 111 143 92 91 90 100 Starttid
1 ROBIN JOHANSSON OK TRANAN 55.27 3.32 6.37 2.25 5.12 4.06 7.04 7.29 4.25 2.14 1.05 4.45 2.53 1.24 1.37 0.39 10.45
2 MATTIAS SVENSSON IK GANDVIK 65.37 3.26 7.00 2.22 5.47 5.07 7.4014.17 3.12 2.22 1.17 4.42 4.08 1.58 1.35 0.44 10.20 För tidig nollning 0.01
3 STAFFAN SCHÖN IK YMER 68.24 3.07 7.32 3.01 6.37 4.19 9.4812.27 4.10 2.25 1.45 5.26 3.11 2.23 1.41 0.32 10.07
4 ANDERS ZAKRISSON MARIESTADS FK 77.52 3.08 9.04 3.03 9.44 5.59 12.16 9.50 5.23 2.30 1.10 7.08 3.40 2.37 1.42 0.38 10.26 För tidig nollning 0.04
5 STIG OLOF PETTERSSON LIDKÖPINGS VSK 101.23 6.0810.34 4.4712.1510.06 12.0813.25 6.56 3.20 3.01 8.25 3.59 3.16 2.06 0.57 10.30 För tidig nollning 0.03
Utg STEFAN GUSTAFSSON TIBRO AIK SOK 115.47 4.31 9.11 2.39 6.07 5.18 10.00 8.20 5.04 64.37 10.30 Utg:111,143.. saknas
| |
Sträcktider med fetstil är ENBART till för att förbättra läsbarheten.