Ost-Löpet 2000-08-20 Falköping AIK
Sträcktidlistan nedan är behäftad med allvarliga fel. Bland annat lade en mål-
kontroll av och detta gjorde att tiden för VISSA räknades fram till
brickinläsningen. Det fanns tre målkontroller och vara det bara en som
slutade fungera. Tiden från sista till mål blev därför alldeles för lång.
Den ska vara i i storleksordning 30-40 sek. Detta har också gjort att
sluttiderna och placeringarna är fel.
Dessutom saknas en del löpare.
Listan publiceras ändå eftersom man kan jämföra de flesta tider. Med
viss möda kan man justera sin tid.
En officiell resultatlista kommer inom kort att publiceras troligen byggande
på manuellt tagna tider alternativt fram till sista kontrollen.
H75 0 m 39 95 101 104 139 145 138 92 88 100 Starttid
1 NILS ANDERSSON TENHULTS SOK 46.59 3.29 3.48 4.43 6.03 2.47 13.04 6.57 1.47 2.32 1.10 0.39 10.19
2 SVEN JOHANSSON GUDHEMS IF 49.09 4.29 3.53 5.35 6.29 2.38 15.07 4.36 1.46 2.42 1.07 0.47 10.17
3 YVON HOLMBÄCK HJOBYGDENS OK 50.58 4.02 4.03 6.09 8.04 3.13 12.47 4.47 2.13 3.36 1.20 0.44 10.15
4 ERIK KARLSSON RYDA SKIDKLUBB 55.06 5.10 5.04 4.55 9.05 3.33 12.54 5.12 2.16 3.58 1.50 1.09 10.13
5 ARNE JOHANSSON TENHULTS SOK 62.36 6.02 5.11 8.00 9.02 3.33 15.09 7.33 2.18 3.11 1.37 1.00 10.05
6 INGVAR JOHANSSON TENHULTS SOK 73.11 4.22 9.01 5.09 8.34 3.32 25.0510.07 1.56 3.02 1.24 0.59 10.09
7 ARNE JOHANSSON IF SISU TIDAHOLM 77.17 6.22 7.47 8.0612.11 4.34 18.31 7.25 3.02 5.19 2.08 1.52 10.21
Fel GUNNAR NILSSON 62 IF SISU TIDAHOLM 79.53 5.3010.34 8.23 3.22 52.04 5.30 4.48 5.46 8.23 3.22 52.04 10.25 Felst, sprungit fel bana
Fel JOHN JONSSON IF HAGEN 93.36 4.40 4.44 6.05 8.02 3.53 40.51 6.12 2.15 3.41 1.46 11.27 10.03 Felst, sprungit fel bana
Utg YNGVE HEDERSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA
Utg ERIK LÅNG OK GRÄNSEN 84.26 4.02 4.34 4.19 8.14 3.01 3.32 11.49 10.23 Utg:145,138.. saknas
EjS STEN FRITZSON ULRICEHAMNS OK
| | |
H70 4580 m 39 101 104 139 108 113 111 92 88 100 Starttid
Sträcklängder: 260 430 740 250 680 570 300 780 270 170 130
1 LARS-GUNNAR ENSTRÖM OK TRANAN 46.53 3.09 5.05 6.19 2.16 6.41 6.08 3.17 7.37 2.13 1.48 2.20 10.01
2 BENGT NYSTRÖM OK AMNE 48.30 3.18 5.37 6.01 2.41 8.00 6.10 3.49 8.34 2.29 1.07 0.44 10.31
3 TORSTEN BJÖRKEROTH OK P4 49.03 3.25 6.26 5.57 2.29 7.12 6.33 4.25 7.52 2.41 1.19 0.44 10.23
4 KARLERIK FRANSSON TROLLHÄTTANS SOK 49.21 3.25 5.24 6.32 2.22 8.03 6.28 3.27 8.52 2.56 1.06 0.46 10.29
5 EVERT TAPPER IF HAGEN 50.28 4.09 7.14 6.19 4.13 7.10 6.04 3.13 7.27 2.27 1.25 0.47 10.08:07 För sen nollning 0.53
6 MATS LOMÅS OK TRANAN 53.09 3.03 5.19 6.19 2.2210.07 5.52 3.24 7.06 5.01 1.08 3.28 9.59
7 INGVAR AXELSSON MULLSJÖ SOK 56.22 3.42 6.35 6.58 3.07 8.21 10.33 3.48 8.25 2.39 1.21 0.53 10.13
8 HELMER EKBERG ÄTRANS IF 56.53 3.19 5.55 6.26 2.38 6.29 5.59 2.56 7.44 2.30 1.01 11.56 10.27
9 GUNNAR MUNK IF SISU TIDAHOLM 57.47 4.20 5.34 7.20 2.57 8.16 6.37 3.33 9.09 2.36 1.35 5.50 10.03
10 STURE GUSTAVSSON LIDKÖPINGS VSK 57.50 3.31 6.23 7.07 2.51 7.40 6.39 3.59 8.43 2.59 1.22 6.36 10.05
11 NILS ANDERSSON SKENE SOIS 58.32 4.14 7.37 7.45 4.05 8.04 7.23 4.52 8.54 3.15 1.33 0.50 10.07
12 LARS PETTERSSON OK P4 61.22 4.44 7.11 7.25 3.11 8.43 12.14 2.57 9.03 3.47 1.16 0.51 10.35
13 INGVAR BRÄMERSON TIBRO AIK SOK 61.43 3.41 6.17 7.24 3.34 7.13 6.59 3.17 8.24 2.57 1.22 10.35 10.33
14 YNGVE ANDERSSON LIDKÖPINGS VSK 62.15 3.47 5.55 6.58 3.08 8.10 6.42 3.28 9.26 2.53 1.22 10.26 10.15
15 LENNART THORSTENSSON HÄLLEKIS IF 63.28 4.25 7.39 7.59 3.33 8.47 7.12 4.2411.53 5.00 1.37 0.59 10.11
16 ARNE SVAHN FRÄMMESTAD IK 69.59 4.04 8.54 7.23 3.00 8.13 8.12 3.3010.29 3.58 1.38 10.38 10.25
17 STIG ENGSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 70.50 3.51 5.5911.23 2.58 9.10 8.19 4.00 8.59 2.46 1.20 12.05 10.21
18 HÅKAN BARK IF HAGEN 76.57 3.22 6.33 7.29 3.0922.03 6.35 3.53 8.30 3.21 1.09 10.53 10.19
19 ARNE WAHLGREN SOK TRÄFF 77.43 3.49 6.08 9.04 3.0713.28 13.13 3.1010.18 3.21 1.20 10.45 10.17
20 BERNT HÖÖG OK KLYFTAMO 86.08 4.45 9.23 9.17 4.2210.44 16.37 3.4618.05 3.45 1.49 3.35 10.37
| | | |
H65 4580 m 39 101 104 139 108 113 111 92 88 100 Starttid
Sträcklängder: 260 430 740 250 680 570 300 780 270 170 130
1 ULF SMEDBERG TROLLHÄTTANS SOK 38.49 2.36 4.28 5.20 2.42 5.19 5.29 2.52 6.18 2.05 1.00 0.40 11.01
2 KARL-ERIK HELIN HJOBYGDENS OK 39.26 2.45 3.59 5.34 3.14 5.50 4.42 3.05 6.35 2.16 0.50 0.36 11.31
3 KARL LUND LIDKÖPINGS VSK 41.26 2.44 4.34 5.40 2.14 6.03 5.39 2.51 7.09 2.32 1.13 0.47 10.55
4 HOLGER LARSSON TIBRO AIK SOK 44.15 2.51 5.25 6.25 2.36 7.02 6.10 2.53 6.51 2.17 1.03 0.42 11.10 För tidig nollning 0.03
5 TORILD BORNETUN SKILLINGARYDS FK 44.32 3.00 4.43 5.15 2.35 6.48 5.02 2.48 6.45 2.32 0.59 4.05 11.23
6 YNGVE MALMLÖF FLOBY OK 44.38 3.08 5.12 6.09 2.53 6.37 5.38 2.55 7.10 2.59 1.07 0.50 11.24 För tidig nollning 0.03
7 SVEN-JOHAN PERSSON IK GANDVIK 45.45 2.56 5.00 6.23 2.56 7.04 6.07 3.58 7.10 2.28 1.03 0.40 10.58 För tidig nollning 0.01
8 BENGT JANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 48.02 3.39 6.14 7.10 2.24 6.05 6.23 3.20 8.03 2.41 1.18 0.45 10.51
9 LARS LARSSON BREDAREDS IF 48.19 3.17 5.38 6.05 4.41 6.30 6.06 3.23 8.10 2.29 1.13 0.47 10.49
10 BENGT JOHANSSON TENHULTS SOK 48.27 3.28 5.39 6.15 2.38 6.35 6.26 3.14 8.48 3.33 1.03 0.48 11.07
11 KJELL PERSSON MARIESTADS FK 51.29 3.21 4.43 5.44 2.05 6.52 5.13 2.44 6.51 2.09 0.54 10.53 10.45
12 KARL-ERIC WANNBERG IK OMEGA 51.50 2.51 5.26 6.03 3.1614.08 5.32 2.41 7.24 2.30 1.13 0.46 11.29
13 LARS BERGER IF SISU TIDAHOLM 52.43 3.32 6.22 6.19 2.45 7.02 6.17 2.5712.44 2.52 1.01 0.52 11.04 För tidig nollning 0.01
14 ANDERS NILSSON RYDA SKIDKLUBB 53.24 3.14 4.54 5.55 2.17 7.54 5.34 2.54 6.45 2.17 1.13 10.27 10.57
15 STIG SAHL IF HAGEN 54.34 3.26 5.00 6.02 2.48 6.10 6.31 3.20 8.09 2.34 1.12 9.22 10.53
16 ARNE GABRIELSSON IF HAGEN 54.48 5.35 6.19 5.55 2.22 7.56 6.10 3.0212.46 2.47 1.04 0.52 11.03
17 STEN JOHANSSON OK KULLINGSHOF 55.07 5.51 5.05 5.48 2.05 8.07 5.27 3.13 7.04 2.10 1.01 0.43 11.27
18 GUNNAR CARLSSON FLOBY OK 56.14 3.12 7.16 6.26 3.2612.59 6.50 3.05 8.11 2.50 1.10 0.49 10.47
19 SAM ANDERSSON LIDKÖPINGS VSK 58.47 3.54 6.53 7.19 2.5112.02 6.46 3.1510.30 2.59 1.21 0.57 11.15
20 BERTIL JOHNSSON OK GRÄNSEN 58.57 3.29 6.15 7.14 2.29 7.09 6.16 3.10 8.13 2.52 1.15 10.35 10.41
21 KURT STENBERG IK GANDVIK 59.07 3.55 8.38 8.08 3.01 8.41 7.43 4.05 9.16 3.11 1.38 0.51 11.09
22 BO ÖHRSTRÖM OK AMNE 59.09 3.34 6.24 7.01 2.31 7.45 9.49 7.11 9.22 3.31 1.15 0.46 11.19
23 BERNT RIIS IF HAGEN 60.46 4.11 6.06 8.13 3.03 8.48 8.42 5.1611.23 2.52 1.15 0.57 10.43
Fel THURE ÅBERG OK P4 47.47 4.5610.35 3.15 6.08 7.01 15.52 11.12 Felst, sprungit fel bana
| | | | |
H60 4920 m 80 167 163 94 139 107 93 92 87 100 Starttid
Sträcklängder: 330 960 270 470 1190 680 280 150 320 140 130
1 LARS CEDÉRUS SNÄTTRINGE SK 42.31 2.28 8.18 2.35 4.1410.06 6.10 3.01 1.18 2.41 0.59 0.41 10.34
2 INGEMAR HOLMBERG IF HAGEN 43.44 2.06 8.17 3.37 4.19 9.14 6.29 2.50 1.04 2.34 0.58 2.16 10.06
3 LEIF CARLSSON ULRICEHAMNS OK 44.16 2.18 8.08 2.30 4.4810.01 5.59 3.19 1.51 2.29 0.58 1.55 10.02
4 HARRY SUNDBERG OK KLYFTAMO 45.40 2.29 9.04 2.53 5.0511.04 6.06 3.04 1.22 2.51 1.01 0.41 10.18
5 MATS-ERIK ANDERSSON ULRICEHAMNS OK 46.03 2.12 7.48 2.14 4.27 8.42 4.58 2.39 0.59 2.30 0.55 8.39 10.56
6 LENNART NYMAN HESTRA IF 46.25 2.23 8.20 2.07 9.0811.01 5.28 2.58 1.05 2.15 1.00 0.40 10.12
7 STIG BENGTSSON OK AMNE 48.24 2.53 9.38 2.47 4.4712.29 6.34 3.04 1.22 2.58 1.11 0.41 10.14
8 FOLKE DAHLÉN LIDKÖPINGS VSK 54.03 2.10 7.40 2.15 5.5410.09 7.03 2.54 1.10 2.31 1.07 11.10 10.40
9 GÖRAN NORDH TROLLHÄTTANS SK 54.15 2.27 8.14 2.23 4.1910.57 5.40 3.18 1.18 2.36 1.08 11.55 10.32
10 ÅKE HERMANSSON RYDA SKIDKLUBB 54.46 3.1110.53 4.08 6.2512.11 7.07 3.38 1.14 4.02 1.12 0.45 10.04
11 BENGT HALLÉN TROLLHÄTTANS SOK 55.38 2.25 8.58 2.45 4.4011.23 6.22 3.29 1.15 2.38 1.25 10.18 10.54
12 LENNART BÄCK IF SISU TIDAHOLM 57.03 2.36 8.11 2.39 5.2511.54 6.22 3.12 1.16 2.49 1.40 10.59 10.46
13 HANS SCHÖNBORG TIBRO AIK SOK 57.50 2.18 8.05 3.34 5.1510.54 6.34 3.28 1.11 2.46 1.04 12.41 10.42
14 IVAN ERNVID NITTA IF 58.29 2.18 9.46 2.50 5.3410.10 5.40 3.18 6.56 2.32 1.04 8.21 10.10
15 LARS LÅNG OK KLYFTAMO 58.35 2.24 8.24 3.21 5.0810.40 5.34 3.06 1.10 5.34 1.10 12.04 10.28
16 BENGT WALLENIUS OK SKOGSSTJÄRNAN 58.56 2.3914.42 4.12 6.3812.28 7.26 3.34 1.15 4.00 1.17 0.45 10.00
17 UNO ANDERSSON OK KLYFTAMO 59.19 2.45 9.31 3.25 4.4812.23 6.02 3.30 1.27 4.16 1.14 9.58 10.48
18 LENNART NILSSON RYDBOHOLMS SK 59.23 2.32 9.48 2.30 6.5512.20 6.33 3.19 1.18 2.45 1.12 10.11 10.50
19 KENNETH JOHANSSON OK GRÄNSEN 60.38 3.0410.30 3.11 6.3214.02 7.12 3.37 1.39 4.24 1.19 5.08 9.56
20 GUNNAR GRÖNQVIST BOTTNARYDS IF 62.02 4.1110.52 4.09 6.3115.52 7.47 4.31 1.47 4.01 1.34 0.47 11.02
21 SUNE HAGSTRÖM IK GANDVIK 62.39 3.1412.12 3.51 7.1412.41 7.02 3.47 1.35 4.36 1.19 5.08 9.54
22 BÖRJE KARLSSON RYDA SKIDKLUBB 63.45 3.3110.32 2.43 5.5612.03 7.05 3.32 1.39 4.07 1.36 11.01 10.30
23 HEIKKI RISSANEN MARIESTADS FK 64.15 2.4712.48 3.32 4.5711.35 8.43 3.55 1.27 3.15 1.47 9.29 10.44
24 BENGT ÖSTERBLOM K 3 IF 66.52 3.29 9.55 4.57 6.1613.44 6.31 3.14 1.43 3.32 1.11 12.20 10.24
25 EVERT LARSSON IF SISU TIDAHOLM 67.22 4.1413.42 4.36 6.2911.51 6.25 3.10 1.15 2.48 1.45 11.07 10.36
26 HARRY BRANDQVIST IF SISU TIDAHOLM 69.38 3.1610.44 3.44 7.4613.38 9.20 4.03 1.25 3.27 1.36 10.39 10.25 För tidig nollning 0.02
27 TORD LÖÖV OK KLYFTAMO 71.45 4.1614.17 3.57 7.2516.39 11.52 4.15 2.02 4.07 2.00 0.55 10.58
28 FOLKE HÖRSTRAND OK KLYFTAMO 82.59 6.2811.39 3.31 8.5017.00 9.07 4.31 2.16 5.41 1.47 12.09 10.08
29 Bricknr=27351 Start=11.29 (11.27:06) 84.11 3.0711.43 4.1513.5916.38 12.16 4.11 1.2413.28 2.16 0.54 11.29
EjS BROR JONSSON RYDA SKIDKLUBB
EjS GUNNAR BYLUND RYDBOHOLMS SK
EjS INGEMAR ÖBERG OK KULLINGSHOF
EjS BERTIL RYBERG OK KLYFTAMO
EjS ALVAR ANDERSSON TIBRO AIK SOK
EjS KUNO EKDAHL OK P4
| | | | | | |
H55 0 m 78 168 163 96 39 141 107 93 92 91 90 100 Starttid
1 KALLE JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 41.43 3.09 6.27 2.09 4.04 3.50 7.06 4.30 2.13 1.02 3.56 1.09 1.29 0.39 11.06 För tidig nollning 0.04
2 PER-ARNE JOHANSSON OK GIPEN 44.36 3.16 6.32 2.16 4.29 4.11 8.23 5.12 2.32 1.11 2.36 1.51 1.24 0.43 10.33
3 RUNE SANDBERG UDDEVALLA OK 44.49 3.37 6.15 2.22 4.57 4.19 6.58 4.53 2.27 1.53 3.46 1.30 1.14 0.38 10.17
4 LENNART KARLSSON FRÄMMESTAD IK 45.26 3.20 6.45 2.34 5.12 3.45 7.42 6.03 2.31 1.01 2.22 1.44 1.42 0.45 11.16 För tidig nollning 0.03
5 ROLAND BOHMAN ULRICEHAMNS OK 46.37 3.22 7.11 2.30 5.27 4.16 8.34 5.16 2.33 1.05 2.28 1.40 1.33 0.42 10.31
6 Bricknr=27998 Start=11.34 (11.32:58) 47.42 4.18 6.31 2.23 4.43 3.52 8.19 6.23 2.23 0.57 3.44 1.57 1.26 0.46 11.34
7 OLLE HERMANSSON IK YMER 48.45 3.16 6.56 2.27 5.48 4.12 7.36 5.24 2.44 1.07 4.52 1.36 1.59 0.48 10.59
8 LARS-ERIK NILSSON MARIESTADS FK 54.01 4.01 9.03 2.36 6.08 4.26 8.21 5.55 3.03 2.12 3.46 1.42 2.07 0.41 10.09
9 ARNE LORÉN OK FRISENE 54.10 2.56 9.43 3.07 5.58 4.12 9.24 6.26 3.25 1.18 3.15 1.38 2.01 0.47 11.13
10 BOB KAILL IK OMEGA 54.45 3.15 7.57 2.36 5.33 4.27 8.44 6.02 2.59 1.12 3.36 1.37 1.29 5.18 11.09
11 Bricknr=27846 Start=12.06 (12.04:26) 54.47 4.15 7.54 2.3010.34 4.47 8.24 5.27 2.39 1.15 2.33 1.42 2.01 0.46 12.06
12 KURT BODIN GÄLLSTADS IF 55.24 3.35 7.24 2.46 7.08 6.31 8.23 5.58 3.00 1.01 5.22 1.43 1.46 0.47 11.21
13 LEIF BJÖRKMAN IK YMER 56.38 3.58 7.27 4.02 8.33 5.12 9.24 6.14 3.15 1.12 3.04 1.48 1.41 0.48 11.27
14 Bricknr=27703 Start=12.03 (12.01:14) 56.51 3.27 6.43 3.2913.33 4.25 8.35 5.24 2.36 1.27 2.33 1.33 2.24 0.42 12.03
15 Bricknr=26578 Start=12.13 (12.11:01) 57.22 4.2110.06 3.17 5.24 4.21 9.30 6.47 3.29 1.30 2.56 2.22 2.31 0.48 12.13
16 LARS-ÅKE CLAESSON SKILLINGARYDS FK 58.22 3.27 6.18 3.37 5.13 4.26 7.54 5.25 2.34 0.58 4.31 1.26 2.53 9.40 10.13
17 Bricknr=26633 Start=12.00 (11.58:16) 59.13 4.36 8.05 3.03 7.05 5.28 9.28 6.49 4.09 1.14 3.40 2.44 2.05 0.47 12.00
18 KARL BERGSTRAND HJOBYGDENS OK 59.48 3.32 6.45 2.41 6.0411.04 10.24 6.42 3.14 1.08 3.32 1.48 2.01 0.53 10.01
19 SVEN-ERIK SJÖHOLM MULLSJÖ SOK 59.58 4.33 8.14 2.39 5.1510.41 9.19 6.29 2.52 1.12 3.28 1.24 1.37 2.15 11.25
20 LARS-ÅKE LARSSON OK TRANAN 60.22 4.27 9.01 3.31 7.04 5.07 10.09 6.56 4.14 1.12 3.21 2.22 2.10 0.48 10.34 För tidig nollning 0.03
21 BERNT KVIST ULRICEHAMNS OK 60.45 3.51 7.41 3.38 8.44 5.28 10.05 5.54 2.55 2.54 3.21 3.50 1.38 0.46 10.39
22 GÖTE JOHANSSON D-P OK TRANAN 61.46 3.39 7.00 4.23 5.19 4.42 8.11 5.27 2.33 1.10 4.21 1.38 1.3111.52 10.27
23 BENGT NILSSON HESTRA IF 61.48 3.46 9.51 2.36 6.14 9.15 8.52 7.38 2.42 1.05 3.48 2.01 1.51 2.09 11.03
24 RUNE SPETZ NITTA IF 62.14 4.02 7.57 2.45 5.43 6.00 9.08 6.07 2.49 1.07 3.46 1.31 1.52 9.27 10.53
25 INGEMAR WIKLUND OK SKOGSVARGARNA 62.26 3.38 6.36 2.25 6.35 4.30 7.41 4.53 3.00 1.27 5.53 1.51 2.3211.25 10.21
26 ROLF GABRIELSSON IF HAGEN 63.53 3.52 7.46 2.45 5.31 4.13 9.56 7.09 3.09 1.23 2.43 1.47 2.0011.39 10.15
27 REGOR NIKLASSON IK ALBION 64.07 4.23 8.38 4.0610.37 5.09 9.48 7.05 3.07 1.11 3.50 2.02 2.08 2.03 11.01
28 TORGNY GRÖNLUND TROLLHÄTTANS SOK 64.09 4.30 9.21 3.48 7.17 4.12 10.51 5.52 3.36 2.03 6.26 1.28 2.30 2.15 11.15
29 CARL-OTTO WIJKMARK IF HAGEN 65.43 4.30 9.38 3.53 6.59 5.21 10.04 6.29 3.19 1.21 3.10 2.02 2.52 6.05 9.53
30 ANDERS AXELSSON SÄVEDALENS AIK 66.56 4.21 7.15 3.34 5.37 4.44 9.28 6.09 3.01 1.07 7.14 1.37 1.5110.58 10.11
31 GERT JOHANSSON IK GANDVIK 67.27 3.59 9.12 2.4510.22 5.09 8.32 5.58 2.47 1.09 3.32 2.55 1.27 9.40 10.49
32 ÅKE NORDBERG OK KLYFTAMO 68.16 5.21 8.08 3.23 7.00 5.34 10.48 6.20 3.16 1.07 4.00 2.08 1.53 9.18 10.43
33 GÖRAN JÖNSSON TROLLHÄTTANS SOK 68.49 3.56 8.10 2.43 5.36 4.22 11.03 6.50 2.50 1.13 7.12 2.00 1.4311.11 10.29
34 JAN RÖDSTRÖM OK SKOGSSTJÄRNAN 69.34 4.1912.43 3.21 7.40 6.03 11.37 7.35 3.55 1.45 3.56 3.02 2.41 0.57 11.05
35 CHRISTER HENRIKSGÅRD OK KLYFTAMO 69.50 4.21 8.29 4.21 7.09 5.18 9.5310.51 3.23 1.22 5.24 1.49 1.40 5.50 10.51
36 REITS HALL OK AMNE 69.58 3.57 9.11 4.21 6.02 4.58 10.18 6.15 2.48 1.02 7.33 1.39 1.4410.10 10.07
37 JURG GRISSEMANN OK SKOGSSTJÄRNAN 70.54 5.31 9.21 3.4113.05 6.23 11.35 7.28 3.46 1.33 3.31 2.01 2.06 0.53 10.57
38 ÅKE GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 71.21 4.46 9.14 3.10 9.42 8.39 10.55 8.58 3.55 1.15 3.03 2.28 2.25 2.51 10.55
39 BO LINDBERG IK WILSKE 71.29 6.13 7.50 4.13 9.12 5.47 9.47 8.05 4.55 1.21 3.30 2.14 1.32 6.50 10.47
40 LARS WAHLSTRÖM ISTRUMS SK 71.51 4.33 9.58 3.01 6.35 6.04 10.47 7.19 3.37 1.21 4.01 2.13 2.1310.09 10.23
41 Bricknr=27987 Start=11.10 (11.08:59) 72.41 7.15 9.02 3.27 7.58 6.51 13.25 8.01 4.01 1.21 5.11 2.20 2.38 1.11 11.10
42 KAJ SVENSSON OK P4 72.55 4.1711.26 3.1615.56 5.23 10.58 7.19 3.46 1.26 4.04 2.07 2.06 0.51 9.55
43 GUNNAR BRYST HJOBYGDENS OK 74.22 4.2110.25 4.16 7.15 5.34 10.11 9.01 3.28 2.26 4.00 2.17 1.52 9.16 10.36 För tidig nollning 0.03
44 STYRBJÖRN JANSSON IF HAGEN 74.54 5.0911.44 6.56 9.11 5.00 10.58 8.36 4.14 1.57 4.54 2.59 2.20 0.56 11.45
45 LARS-OLOF GUSTAFSSON OK KLYFTAMO 75.18 4.48 8.42 3.1322.12 5.00 9.24 7.00 5.12 1.12 3.15 2.48 1.43 0.49 10.05
46 Bricknr=26695 Start=11.50 (11.48:31) 76.45 4.5614.55 3.58 8.37 7.15 11.26 8.54 4.34 1.24 5.01 2.38 2.11 0.56 11.50
47 SÖREN HAGLUND OK KULLINGSHOF 78.10 6.58 8.22 7.45 9.56 6.08 9.35 8.29 2.57 2.16 4.28 2.28 1.53 6.55 10.41:15 Sen 0.15
48 JAN-GUNNAR ROOS ULRICEHAMNS OK 80.54 4.23 7.29 3.1411.54 4.47 11.11 9.03 3.18 1.43 7.52 2.25 2.1211.23 9.59
49 RUNE BRANDSHAGE IK GANDVIK 81.40 6.4311.26 4.4910.14 8.27 13.45 8.58 4.36 1.43 4.15 3.30 2.19 0.55 10.19
50 MATS PETTERSSON GUDHEMS IF 83.59 5.2010.15 4.24 6.56 6.02 12.25 8.34 4.16 1.35 6.48 2.25 3.4611.13 9.57
51 LENNART ALSIN IK YMER 84.40 6.20 9.27 2.5410.25 8.43 14.5413.24 4.30 1.22 7.20 2.17 1.56 1.08 10.03
52 SÖREN ANDRÉN IF HAGEN 88.43 11.37
53 HANS-OLOF SKOOG GUDHEMS IF 96.43 11.29
54 LEIF RYDBERG ISTRUMS SK 102.03 11.23
EjS BROR PALGRIM VÄNERSBORGS SK
EjS BENGT SKOOG LIDKÖPINGS VSK
| | | | | | | | | | | |
H55M 0 m 77 74 164 101 104 140 107 92 90 100 Starttid
1 LENNART KJELLBERG ISTRUMS SK 60.34 5.37 3.1111.12 9.43 6.56 4.03 8.32 5.08 3.27 1.54 0.51 10.59 För tidig nollning 0.01
2 ARNOLD BERGGREN IK GANDVIK 63.01 6.59 3.4011.36 8.27 6.09 3.15 6.52 5.14 3.11 1.49 5.49 10.58
3 ARNE KÄMPE IF SISU TIDAHOLM 64.39 5.42 2.3411.03 8.16 7.24 3.28 7.07 5.06 3.36 2.30 7.53 10.52
4 PER-OLOF PERSSON SKILLINGARYDS FK 67.59 5.55 3.1411.5210.23 8.12 4.2410.00 5.41 4.36 2.42 1.00 10.49 För tidig nollning 0.01
5 ROLF FRIDÉN OK GRÄNSEN 68.26 6.15 3.0512.40 9.17 8.28 5.17 9.46 5.38 4.46 2.19 0.55 10.56
EjS ROY CARLSSON ULRICEHAMNS OK
| |
H50 0 m 79 168 171 162 94 97 141 108 93 92 88 100 Starttid
1 CLAES-GÖRAN JOHANSSON ULRICEHAMNS OK 43.32 2.54 7.03 3.42 3.31 7.24 1.36 6.14 4.44 2.26 1.01 1.32 0.47 0.38 11.03
2 HANS G BERNHARD MARIESTADS FK 46.31 3.09 6.15 3.27 4.39 7.15 2.48 6.48 5.03 3.04 0.54 1.43 0.47 0.39 10.49
3 JONAS LARSSON OK KULLINGSHOF 46.44 3.27 8.12 3.18 3.19 8.01 1.28 7.06 5.00 2.43 0.55 1.42 0.50 0.43 10.39
4 PER IVARSSON TROLLHÄTTANS SOK 47.34 3.03 8.17 3.13 3.18 7.16 2.44 6.42 5.24 2.50 1.13 1.55 0.57 0.42 9.00
5 KENT JOGELAND IK YMER 49.22 3.14 8.09 4.14 3.54 8.15 1.44 6.59 5.29 2.54 1.00 1.57 0.57 0.36 10.19
6 SVEN-ERIK JOHANSSON MARIESTADS FK 49.42 3.22 7.09 3.51 4.04 8.24 1.47 7.15 5.36 3.13 1.39 1.48 1.00 0.34 11.00 För tidig nollning 0.02
7 ÅKE SJÖBERG OK GRÄNSEN 51.08 3.43 7.20 4.36 3.55 8.59 2.33 6.38 5.23 3.33 0.52 2.05 0.56 0.35 10.17
8 VIDAR LÖFVING TIBRO AIK SOK 51.38 3.22 7.34 3.40 6.45 7.53 1.52 7.51 5.05 2.57 0.59 2.00 0.57 0.43 10.35
9 LARS GUSTAFSSON OK GRÄNSEN 51.51 4.10 7.35 4.34 3.41 8.23 1.54 8.21 5.40 2.57 0.59 2.01 0.55 0.41 11.19
10 ANDERS HENRIKSSON SOK TRÄFF 53.08 3.29 8.25 4.20 3.36 8.39 1.55 8.37 6.22 2.51 1.09 2.06 0.55 0.44 9.55
11 GERT WESTERDAHL MARIESTADS FK 53.29 3.38 7.56 4.09 4.12 8.32 2.01 7.48 6.52 3.12 1.09 2.22 1.02 0.36 9.59
12 Bricknr=26572 Start= 9.58 ( 9.56:10) 53.34 3.49 7.31 4.00 4.11 8.55 2.08 8.38 6.05 3.11 1.18 1.58 1.09 0.41 9.58
13 KJELL MARTINSSON OK TRANAN 53.46 3.36 8.08 3.45 3.47 9.40 3.22 6.48 5.15 2.45 0.55 1.48 0.58 2.59 11.21 Felst, sprungit fel bana
14 STELLAN HOLMSTRAND HERRLJUNGA SK 53.52 3.22 8.04 6.18 3.41 8.46 2.30 8.04 5.33 2.51 1.05 1.58 1.04 0.36 10.25
15 LARS ARNESSON ULRICEHAMNS OK 54.03 3.38 7.39 3.44 3.46 8.58 4.29 7.21 6.06 3.14 1.03 2.09 1.11 0.45 10.11
16 PER-ARNE KÄLLÉN UDDEVALLA OK 54.17 3.29 8.35 3.39 5.30 9.30 2.05 8.08 5.22 2.41 1.11 1.41 0.50 0.32 10.53
17 KJELL-ÅKE NILSSON ULRICEHAMNS OK 54.29 3.35 8.00 4.05 6.24 8.14 3.51 7.22 5.38 2.51 1.00 1.56 0.54 0.39 11.25
18 JAN-OLAV CARLSSON IF HAGEN 55.17 4.27 7.53 4.42 3.56 9.03 2.16 8.48 5.43 3.24 1.10 2.13 0.59 0.43 10.45
19 ROGER KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 55.48 3.19 8.53 4.00 4.19 9.09 2.25 8.05 6.21 3.25 1.28 2.33 1.12 0.39 11.07
20 HANS-ÅKE DJURBÄCK KINNASTRÖMS SK 56.05 3.43 8.48 3.33 5.33 8.53 3.14 7.38 6.07 3.12 1.27 2.19 1.05 0.33 10.07
21 BENGT STÅHL HJOBYGDENS OK 56.33 3.59 9.03 5.28 3.38 8.26 1.55 8.22 5.46 3.30 1.12 1.59 1.07 2.08 9.53
22 LARS SVENSSON TIBRO AIK SOK 57.25 4.14 7.50 3.53 4.2411.06 3.39 7.50 6.02 3.59 0.58 1.56 0.57 0.37 10.27
23 Bricknr=26724 Start=11.12 (11.10:55) 58.32 4.32 7.18 4.3310.34 8.19 2.27 7.59 5.30 2.52 0.59 1.56 0.54 0.39 11.12
24 ARNE LINDQVIST IF HAGEN 58.33 4.15 8.09 4.23 5.03 8.39 5.14 8.20 6.17 3.00 1.22 2.11 0.57 0.43 11.11
25 GERT JOHANSSON ISTRUMS SK 59.04 4.10 8.32 4.32 6.02 8.26 1.50 8.09 8.41 3.21 1.06 2.33 1.00 0.42 10.33
26 SUNE GUSTAVSSON TIBRO AIK SOK 60.05 4.03 8.07 6.24 4.1613.23 1.52 7.53 5.43 3.07 1.33 2.02 1.01 0.41 10.51
27 EVERT JOHANSSON OK AMNE 60.48 5.20 8.45 4.29 5.2210.04 2.16 9.22 6.07 3.09 1.54 2.21 1.01 0.38 11.05
28 DAN KRANTZ IK GANDVIK 60.49 3.40 8.28 5.59 4.1011.18 4.40 7.33 6.06 2.59 1.22 2.20 1.00 0.37 10.30:07
29 ANDERS PETTERSSON IFK SKÖVDE 62.26 4.22 9.34 4.09 4.2712.45 4.02 7.52 5.59 3.48 1.08 2.25 1.06 0.49 10.23
30 K-G LARSSON OK P4 62.38 4.16 8.36 5.56 5.2210.41 2.08 9.15 6.54 3.49 1.23 2.29 1.04 0.45 10.15
31 BO KLAMFELT TIBRO AIK SOK 63.32 3.25 7.26 4.28 4.4414.34 2.4010.15 5.31 3.20 1.01 4.32 0.58 0.38 11.09
32 JOHNNY ASP T2 IF 64.00 3.47 9.03 5.24 5.0110.04 4.56 9.22 7.10 3.28 1.10 2.12 1.34 0.49 11.14 För tidig nollning 0.03
33 LARS-GUNNAR SANDGREN TIBRO AIK SOK 67.07 4.38 8.16 6.17 4.15 9.37 9.34 9.16 6.14 3.09 1.08 3.06 1.00 0.37 10.59
34 ULF SJÖDIN OK KLYFTAMO 68.22 4.20 8.4810.50 4.5110.20 2.40 9.02 7.14 4.39 1.16 2.34 1.08 0.40 10.01
35 CHRISTER SVENSSON TIBRO AIK SOK 68.27 4.5210.09 5.49 5.2611.46 2.4210.50 7.58 3.30 1.23 2.18 1.03 0.41 10.43
36 KENNETH KARLSSON GÄLLSTADS IF 68.47 4.09 9.27 5.22 4.27 9.56 9.56 9.44 6.15 3.26 1.26 2.51 1.09 0.39 10.57
37 GUNNAR MÖLLER OK SKOGSSTJÄRNAN 69.31 4.01 8.2711.25 4.1212.21 2.19 9.08 8.09 3.30 1.13 2.51 1.08 0.47 10.09
38 ROGER SKOOG HESTRA IF 76.29 4.1310.49 7.27 5.0412.03 5.4712.11 8.48 4.26 1.08 2.34 1.08 0.51 10.55
Fel CHRISTER OTTOSSON IF HAGEN 55.09 5.19 4.13 9.09 2.13 7.43 6.01 3.21 1.09 2.15 1.01 0.48 10.37 Felst, sprungit fel bana
Fel GÖSTA CLAESSON RYDBOHOLMS SK 60.50 4.05 8.07 5.35 6.21 8.35 3.16 8.21 5.56 3.37 1.13 2.11 1.05 2.28 11.23 Felst, sprungit fel bana
Fel OVE FLINK IK ALBION 74.42 3.40 8.48 5.51 4.4615.49 1.35 8.15 7.16 3.55 1.08 3.05 1.07 9.27 10.28 Felst, sprungit fel bana
EjS LASSE HOGEDAL TIBRO AIK SOK
EjS BENGT-ARNE BENGTSSON LIDKÖPINGS VSK
EjS ULF JOGBRATT RYDA SKIDKLUBB
EjS KJELL CEDERMAN MARIESTADS FK
EjS PETER NYSTRÖM MARIESTADS FK
EjS BENGT OLSSON TIBRO AIK SOK
| | | | | | | | | |
H45 6600 m 79 168 163 96 101 139 107 113 111 115 138 91 88 100 Starttid
Sträcklängder: 380 1030 310 570 220 880 680 600 300 400 270 410 250 170 130
1 JOHAN LINDGREN IF HAGEN 46.45 3.10 6.39 2.26 4.12 1.56 5.22 4.36 4.18 2.03 3.24 2.09 2.42 2.27 0.47 0.34 10.24
2 JAN-ÅKE SÖRLIKLEV TROLLHÄTTANS SOK 49.24 3.03 7.10 2.09 4.19 1.58 6.27 4.57 4.38 1.53 3.24 2.09 3.13 2.39 0.46 0.39 11.08
3 MATS KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 49.35 3.17 6.54 2.16 4.30 2.32 5.57 4.46 4.12 2.11 3.32 2.09 3.10 2.34 0.59 0.36 10.51 För tidig nollning 0.03
4 THOMAS ALBINSSON BREDARYDS SOK 50.26 2.54 6.33 2.15 4.52 2.03 6.06 4.41 4.12 2.20 4.40 2.14 3.05 2.55 0.55 0.41 10.46
5 MAGNUS ANDERSSON ULRICEHAMNS OK 50.37 3.01 6.26 2.46 5.07 1.53 6.01 4.25 3.56 1.56 3.10 3.32 4.39 2.25 0.50 0.30 10.20
6 ROLAND SVENSSON MARIESTADS FK 50.45 2.58 6.12 2.15 4.54 2.03 5.56 4.38 4.33 2.02 4.27 3.27 3.10 2.49 0.48 0.33 10.06
7 ROLAND HULANDER 44 ULRICEHAMNS OK 52.54 3.27 7.09 2.19 8.00 2.00 5.34 4.47 4.26 2.06 3.32 2.44 2.51 2.33 0.50 0.36 10.04
8 ANDERS THOMASSON ULRICEHAMNS OK 53.34 3.33 7.31 2.21 4.34 1.57 6.33 4.35 4.34 2.29 3.29 2.07 6.01 2.23 0.52 0.35 10.32
9 MATS STRANDHAGEN GÖTEBORG-MAJORNA OK 53.39 3.27 7.00 2.19 5.02 2.14 6.10 4.58 4.23 2.11 4.09 2.02 4.54 3.18 0.54 0.38 11.18
10 ROGER ANDERSSON ULRICEHAMNS OK 53.39 3.24 7.19 3.23 4.35 2.16 6.05 5.07 4.33 2.06 4.05 2.09 3.32 3.36 0.52 0.37 10.42
11 GUNNAR OLSSON IF HAGEN 55.07 3.57 7.40 2.19 5.10 2.17 6.15 4.51 4.55 2.32 4.25 3.01 3.00 3.04 0.58 0.43 11.16
12 STEFAN HERMANSSON TENHULTS SOK 55.10 3.12 7.18 2.41 4.57 2.18 6.19 6.15 4.39 2.15 4.12 2.31 4.17 2.38 0.56 0.42 10.16
13 HANS EKBERG TROLLHÄTTANS SOK 55.30 3.11 6.45 3.13 5.28 2.08 5.49 4.47 4.30 2.37 4.27 3.49 3.47 3.10 1.10 0.39 10.50
14 PER ARNELL FRITSLA VIK 56.01 2.57 6.35 2.09 9.32 2.02 6.31 6.17 4.06 1.58 3.48 1.59 3.49 2.52 0.52 0.34 10.30
15 HÅKAN LÖÖF MARIESTADS FK 56.47 3.12 7.30 2.12 4.56 1.58 5.43 4.40 9.04 2.13 3.52 2.37 4.18 3.06 0.49 0.37 10.56
16 ERLAND ALMQVIST OK AMNE 56.55 3.12 7.32 2.43 6.03 2.20 6.17 5.13 5.11 2.18 4.03 3.13 3.59 3.11 1.02 0.38 10.17 För tidig nollning 0.01
17 PER-ERIK CARLSSON IF HAGEN 56.58 3.30 7.17 2.20 4.51 2.33 7.21 4.56 5.13 2.11 4.23 2.32 4.58 3.10 0.59 0.44 11.03 För tidig nollning 0.02
18 KENT ANDERSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 58.04 3.15 8.26 2.22 5.25 2.19 6.58 5.23 5.09 2.25 4.22 2.24 4.20 3.31 1.02 0.43 11.14
19 CLAES-GÖRAN PERSSON ULRICEHAMNS OK 58.16 3.43 9.00 2.14 3.56 2.45 5.57 6.57 4.16 2.08 4.48 4.49 3.28 2.47 0.52 0.36 11.12
20 PEDER JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 59.12 3.42 8.47 3.32 5.13 2.21 5.49 5.09 5.29 2.20 3.49 4.47 3.06 3.29 1.04 0.35 11.24
21 GÖRAN LARSSON OK SKOGSVARGARNA 60.05 3.24 7.04 2.2711.25 2.12 6.37 4.52 4.08 2.12 4.42 2.11 4.42 2.44 0.50 0.35 11.10
22 LARS EKBERG TROLLHÄTTANS SOK 60.32 3.44 7.15 2.23 5.48 2.35 6.37 6.32 4.46 2.16 4.01 2.12 7.21 3.21 0.59 0.42 10.26
23 BENGT JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 60.40 3.12 7.48 2.24 5.25 2.11 6.02 7.42 4.37 3.07 7.33 2.34 4.12 2.24 0.53 0.36 10.10
24 ARNE SVÄRM OK GISLE 61.28 3.44 8.11 3.20 5.55 2.22 6.57 7.42 5.16 2.37 3.57 2.23 3.40 3.34 1.11 0.39 10.48
25 JAN HÖGENBERG LIDKÖPINGS VSK 62.50 3.33 9.10 2.39 6.17 2.23 7.24 4.52 5.10 2.37 5.56 3.59 3.53 3.23 0.55 0.39 11.02
26 ANDERS PETTERSSON HJOBYGDENS OK 64.37 3.42 8.49 2.35 8.45 2.28 6.28 6.45 5.20 2.41 5.35 2.22 4.06 3.33 0.55 0.33 10.02
27 HANS TROFAST TENHULTS SOK 66.07 3.32 8.31 2.2910.22 2.13 6.20 5.44 5.06 2.35 7.44 2.15 4.34 3.16 0.53 0.33 10.28
28 LENNART JAKOBSON TIBRO AIK SOK 66.22 4.03 7.55 3.20 5.55 2.30 6.44 7.11 6.06 2.31 7.08 2.44 4.45 3.50 1.01 0.39 10.22
29 GERT IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 66.30 3.53 9.35 3.11 7.01 3.00 7.23 5.37 5.52 2.51 4.52 3.04 5.06 3.30 0.57 0.38 10.00
30 MATS SUNESSON OK SKOGSSTJÄRNAN 70.47 3.50 8.36 2.4413.15 2.24 8.01 5.29 5.39 3.11 5.19 3.24 4.18 2.52 0.58 0.47 11.00
31 INGVAR ANDERSSON OK AMNE 70.49 3.5810.32 3.05 9.57 2.49 7.16 5.54 5.17 2.48 4.59 3.02 5.13 3.58 1.12 0.49 11.06
32 ANDERS ERIKSSON IF HAGEN 71.35 3.51 7.18 3.08 5.09 2.22 6.43 4.48 4.49 2.31 4.57 7.46 4.22 2.51 1.01 9.59 10.34
33 GUNNAR WASS IF HAGEN 73.14 4.20 8.35 2.3311.59 2.45 7.4910.34 5.25 3.07 4.57 2.44 4.10 2.47 0.51 0.38 9.58
34 SUNE KNUTSSON ULRICEHAMNS OK 102.14 38.52 7.33 4.45 7.51 2.25 5.49 6.52 6.02 2.13 5.50 2.29 5.35 4.24 0.58 0.36 11.55:48 Sen 33.48
Fel HÅKAN JANSSON IF HAGEN 64.36 3.44 7.35 2.38 5.08 2.07 5.48 5.19 4.28 2.43 3.49 4.51 5.04 3.15 1.04 6.37 10.54 Felst, sprungit fel bana
Fel LARS GREHN MULLSJÖ SOK 65.50 2.49 6.47 2.1413.42 1.52 5.26 4.15 4.05 2.01 3.11 2.42 0.4711.00 10.38 Fel: 138 saknas
Fel TOMMY WESTERBERG IF HAGEN 66.32 3.22 8.15 2.43 5.36 2.33 6.07 6.06 5.21 3.17 4.51 2.16 3.15 3.07 0.57 8.46 10.44 Felst, sprungit fel bana
EjS UNO MAGNUSSON IF HAGEN
EjS BJÖRN PETTERSSON BOTTNARYDS IF
EjS SVEN-ERIK BODIN GÄLLSTADS IF
EjS BENGT JOHANSSON OK P4
EjS SÖREN KASPERSSON FRITSLA VIK
| | | | | | | | |
H45M 0 m 77 73 165 95 105 140 109 92 90 100 Starttid
1 LEIF GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 45.49 4.11 3.45 4.32 5.19 7.12 2.12 9.00 4.24 3.10 1.24 0.40 10.45
2 TORBJÖRN AXELSSON HJOBYGDENS OK 47.41 4.17 3.09 4.01 5.56 7.03 2.08 7.35 4.15 7.09 1.21 0.47 10.24
3 PER WENNERBERG OK KLYFTAMO 52.40 3.52 3.37 4.15 5.50 7.07 2.0711.04 4.49 2.32 1.26 6.01 10.09
4 JAN ERIKSSON ULRICEHAMNS OK 52.50 4.01 3.28 4.28 8.35 9.03 2.1010.00 4.50 3.36 1.50 0.49 10.30
5 GÖRAN BANCK HJOBYGDENS OK 52.57 3.52 2.34 3.49 5.20 6.14 4.21 7.48 3.42 4.02 1.19 9.56 11.00
6 HANS TOFTÉN HJOBYGDENS OK 54.41 4.32 2.45 4.08 5.13 6.57 2.2710.15 4.27 2.30 1.36 9.51 10.54
7 CONNY SAHLIN OK SKOGSVARGARNA 55.37 4.35 2.54 3.39 5.31 7.05 2.11 8.19 4.38 5.12 1.38 9.55 10.18
8 STIG HJORTVALL BORÅS GIF 58.38 4.18 2.45 3.44 6.07 7.15 2.17 8.59 5.47 5.16 1.37 10.33 10.42
9 BERNT JOSEFSSON ULRICEHAMNS OK 59.28 4.44 3.01 4.09 5.43 7.23 2.18 9.35 5.0014.51 2.00 0.44 10.21
10 ALF SIEWERTZ GUDHEMS IF 59.45 4.21 2.54 4.17 6.42 7.45 2.3010.37 6.02 3.21 1.53 9.23 10.57
11 GÖRAN ENANDER VÄNERSBORGS SK 61.20 4.27 2.52 4.26 7.42 7.44 2.32 9.52 5.14 5.16 1.33 9.42 10.12
12 CONNY JOHANSSON IK GANDVIK 61.47 5.21 3.02 4.49 7.11 9.26 2.3312.07 5.55 6.43 2.04 2.36 11.03
13 LEIF CLAESSON ISTRUMS SK 64.37 4.38 3.30 4.09 6.29 9.08 2.1412.49 5.14 8.01 2.11 6.14 9.57
14 TOMMY HOLTBRING OK AMNE 65.02 5.01 3.00 4.26 7.17 8.14 2.4312.07 5.19 5.58 1.40 9.17 10.51
15 JAN-ÅKE EMILSSON GUDHEMS IF 67.28 4.44 2.49 4.32 5.43 7.43 2.4616.26 7.23 3.29 1.57 9.56 10.06
16 THOMAS FREDRIKSSON GUDHEMS IF 68.37 5.53 4.42 6.45 6.41 7.51 2.4410.46 7.09 4.41 1.49 9.36 10.48
17 LEIF TIBERG HJOBYGDENS OK 70.40 6.35 3.41 5.27 6.39 9.04 3.0024.07 5.56 3.21 2.07 0.43 9.54
18 CHRISTER FALLGREN GUDHEMS IF 75.05 5.06 3.33 4.3110.04 8.25 2.1514.18 8.23 7.03 1.51 9.36 10.38 För tidig nollning 0.02
19 HANS ANDERSSON IK GANDVIK 77.46 5.11 3.18 4.45 8.16 8.53 2.5121.04 5.03 3.25 1.48 13.12 10.36
20 HÅKAN FORSBERG HJOBYGDENS OK 79.11 5.06 3.27 5.1812.0814.25 2.5111.46 6.27 3.52 2.29 11.22 10.15
Fel CHRISTER DEHLÉN MARIESTADS FK 68.10 5.34 3.2210.59 6.49 8.45 8.21 6.39 2.00 0.54 10.33 Fel: 140 saknas
EjS PER-ERIK ERICSSON TOARPS OK
| | | | |
H40 0 m 78 168 163 97 39 141 145 113 111 143 92 91 90 100 Starttid
1 HANS STRID ULRICEHAMNS OK 42.26 2.48 5.15 2.00 3.53 2.54 5.49 5.39 2.42 1.40 0.49 4.21 1.46 1.01 1.12 0.37 11.23
2 MIKAEL JOHANSSON OK GISLE 45.33 3.04 5.41 2.12 3.51 5.09 5.46 5.31 2.40 1.47 0.51 4.15 1.45 1.03 1.20 0.38 11.20
3 Bricknr=36044 Start=12.02 (12.00:12) 51.46 2.55 7.27 3.40 7.08 3.09 5.57 5.46 4.13 1.57 0.54 4.05 1.35 1.18 1.06 0.36 12.02
4 LARS-OLOF SCHÖN HESTRA IF 51.55 3.47 6.59 2.07 5.38 3.25 7.09 6.20 3.05 2.00 0.59 5.15 1.55 1.07 1.26 0.43 11.14
5 ROLAND JOHANSSON HESTRA IF 54.07 3.22 7.11 2.07 5.40 3.58 7.46 7.13 3.22 2.17 1.03 4.34 2.03 1.19 1.30 0.42 11.29
6 LENNART NILSSON ULRICEHAMNS OK 55.44 3.00 6.23 2.10 4.57 4.19 7.04 8.17 3.26 2.04 0.55 4.25 2.15 1.53 1.20 3.16 11.08
7 TOMAS LUNDGREN TROLLHÄTTANS SOK 55.56 2.50 5.39 3.43 4.20 3.43 6.53 6.28 4.36 1.58 1.13 4.28 2.21 1.42 1.21 4.41 9.59
8 TOMAS KARLSSON OK SKOGSHJORTARNA 59.07 3.02 6.22 2.32 5.48 3.55 7.32 6.56 3.57 1.54 2.11 5.05 2.31 1.16 1.23 4.43 11.02
9 THOMAS MAURITZON IF HAGEN 59.16 3.30 7.35 2.51 5.09 4.17 7.56 8.04 4.08 2.24 1.20 5.01 3.23 1.21 1.35 0.42 11.17
10 Bricknr=28784 Start=12.13 (12.11:20) 62.02 4.04 8.31 2.27 5.22 4.21 8.42 7.44 3.58 2.41 1.08 5.45 2.50 1.48 1.47 0.54 12.13
11 Bricknr=27218 Start=12.03 (12.01:39) 62.38 4.15 6.38 3.25 5.20 5.20 8.21 8.35 5.05 2.32 1.12 5.24 2.49 1.26 1.36 0.40 12.03
12 Bricknr=27582 Start=11.50 (11.48:21) 63.53 4.07 7.12 2.32 7.00 4.45 8.21 7.58 4.11 2.45 1.11 5.23 2.53 3.02 1.45 0.48 11.50
13 JAN IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 64.03 3.15 5.47 2.28 8.07 3.25 7.19 6.57 3.23 1.53 1.07 5.07 2.09 1.21 1.2810.17 10.38
14 Bricknr=27889 Start=11.56 (11.54:41) 64.13 5.08 7.07 2.39 6.42 4.18 8.08 9.38 4.04 2.47 1.14 5.13 2.33 1.38 2.15 0.49 11.56
15 MICHAEL KARLSSON IF HAGEN 64.44 3.31 7.48 2.51 8.46 5.03 8.58 8.09 3.31 2.15 1.04 5.46 2.41 2.08 1.30 0.43 10.59
16 CLAES-HÅKAN ELVESTEN OK KULLINGSHOF 65.45 3.40 7.50 2.42 4.40 4.19 7.42 9.24 5.14 2.34 1.08 5.03 3.10 1.57 1.18 5.04 10.56
17 HANS-OLOF HOLM OK SKOGSVARGARNA 65.48 3.01 6.30 2.28 5.30 4.39 7.48 7.35 3.55 2.59 1.07 5.09 2.50 1.46 1.26 9.05 10.47
18 JÖRGEN FORS ISTRUMS SK 68.18 3.17 6.42 3.00 5.44 4.31 8.04 7.27 3.46 2.45 1.13 5.40 2.51 1.21 2.14 9.43 10.35
19 BENGT KLASSON ULRICEHAMNS OK 68.28 3.35 8.46 2.49 7.23 4.31 8.29 7.40 4.13 2.39 1.26 5.32 3.11 1.57 1.18 4.59 10.53
20 LARS OLSSON IF HAGEN 71.13 3.25 6.51 2.53 8.02 5.51 7.53 7.26 3.28 2.05 1.20 4.44 2.44 1.30 1.2511.36 10.20
21 AGNE GUSTAVSSON ISTRUMS SK 71.23 3.40 7.57 2.39 8.44 4.49 9.06 8.05 3.57 3.30 4.28 6.04 3.37 2.17 1.38 0.52 11.11
22 BENGT JONSSON HESTRA IF 72.40 3.18 7.56 3.02 9.04 3.22 9.01 8.12 3.06 2.11 1.16 4.34 3.56 1.33 1.3310.36 10.23
23 BENGT-ÅKE JANSSON FRÄMMESTAD IK 72.41 3.20 7.03 2.43 9.01 4.35 7.31 8.27 3.09 3.01 1.04 5.32 3.30 1.52 1.2710.26 10.26
24 PER NORDSJÖ IF HAGEN 74.23 3.48 7.16 3.54 6.04 4.57 8.13 9.06 4.54 3.02 1.18 5.24 6.03 1.57 1.29 6.58 10.44
25 LARS ERIKSSON SKENE SOIS 76.41 3.55 8.26 2.52 6.55 5.36 9.20 8.14 4.14 2.37 1.48 5.57 2.45 1.32 2.1510.15 10.29
26 TORBJÖRN SVENNIGSSON MULLSJÖ SOK 77.14 24.38 6.12 2.31 7.14 4.24 9.38 6.54 3.06 2.11 1.02 4.07 2.15 1.10 1.15 0.37 12.00:49 Sen 19.49
27 GUNNAR JOHANSSON TROLLHÄTTANS SOK 78.55 3.22 9.35 3.38 6.13 4.57 10.1311.20 4.15 2.25 1.14 6.01 3.00 1.47 1.45 9.10 10.32
28 HÅKAN SANDERI LIDKÖPINGS VSK 81.43 11.44
29 ESBJÖRN ARONSSON IF HAGEN 93.34 3.3510.36 3.08 9.56 4.42 9.5811.33 7.45 2.50 1.16 7.00 5.09 2.04 1.4312.19 9.56
EjS PONTUS FRITZELL MULLSJÖ SOK
EjS PER GUSTAVSSON RYDA SKIDKLUBB
| | | | | | |
H35 0 m 78 167 169 172 173 162 96 39 141 108 145 142 115 91 88 100 Starttid
1 MATS KRISTIANSSON TROLLHÄTTANS SOK 53.49 3.22 5.57 1.03 2.12 1.14 2.39 7.08 3.24 6.26 4.01 1.20 3.15 2.08 4.51 2.21 0.39 1.49 11.28
2 BJÖRN ÖBERG FRÄMMESTAD IK 55.46 3.10 6.21 1.09 2.30 1.18 2.02 7.52 3.05 6.23 4.53 1.39 2.31 2.26 4.56 2.27 0.50 2.14 9.52
3 JÖRGEN HALLÉN TROLLHÄTTANS SOK 57.49 3.05 6.59 1.46 2.36 1.27 2.05 7.25 4.45 6.46 4.48 1.27 2.14 2.24 4.05 2.40 0.48 2.29 11.19
4 LARS KARLSSON IK ALBION 57.53 3.20 7.03 1.09 2.30 1.25 2.14 7.25 3.28 7.40 4.40 1.29 2.22 2.25 4.43 2.44 0.52 2.24 11.24 För tidig nollning 0.04
5 JONAS HAGSTRÖM MULLSJÖ SOK 59.15 3.04 6.24 1.17 2.27 1.30 2.27 7.36 3.34 7.11 5.06 1.50 1.58 3.10 5.00 2.25 0.51 3.25 11.16
6 TORNIE OTTERSTEN K 3 IF 59.36 3.07 6.36 1.13 2.34 1.25 3.06 7.20 3.27 6.57 5.11 1.52 3.23 2.26 4.31 2.22 0.50 3.16 11.04
7 Bricknr=26755 Start=11.09 (11.07:55) 60.20 3.35 6.36 1.25 2.34 1.34 2.07 7.34 3.41 6.49 4.31 1.30 3.07 2.31 5.44 4.06 1.02 1.54 11.09
8 STEFAN ARONENG HESTRA IF 60.59 2.52 6.10 1.16 2.16 1.29 2.02 7.17 3.30 6.11 4.30 1.56 2.28 2.26 4.14 2.24 0.46 9.12 10.49
9 JONAS PERSSON SKILLINGARYDS FK 62.18 2.49 6.41 1.13 2.28 1.36 2.08 7.57 3.34 7.51 4.38 1.46 2.20 2.37 3.59 2.46 0.51 7.04 10.54 För tidig nollning 0.03
10 LARS HOLMBERG IF HAGEN 62.58 3.12 8.11 1.13 2.35 1.35 2.39 8.33 3.43 7.47 5.01 1.37 1.50 2.55 5.04 2.41 0.54 3.28 11.01
11 THOMAS BOGREN IF HAGEN 63.37 3.24 6.18 1.11 3.10 1.25 1.54 7.06 3.44 6.16 4.24 2.04 2.41 2.32 4.28 2.50 0.49 9.21 10.52
12 PER LÖVING TOLERED-UTBY OL 63.53 3.04 6.08 1.33 4.00 1.41 2.40 9.06 3.25 7.27 5.07 1.35 1.59 2.31 4.31 2.23 0.53 5.50 9.58
13 JOACHIM FRIBERG ISTRUMS SK 66.28 3.09 6.54 1.16 2.38 1.33 1.58 7.31 3.54 7.24 4.29 1.43 3.19 2.19 5.37 2.22 0.47 9.35 10.46
14 TOMAS ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 66.38 2.56 6.56 1.12 2.23 1.23 2.09 7.25 3.34 6.48 4.38 1.28 2.12 2.39 5.52 2.28 0.5011.45 10.22
15 BERNT HENRIKSSON GUDHEMS IF 67.10 3.29 6.49 3.39 2.54 1.39 2.2711.19 5.07 6.57 4.46 1.33 2.09 2.37 5.45 3.26 0.52 1.42 11.13
16 LARS-ÅKE PERSSON GUDHEMS IF 68.14 3.31 7.33 1.25 3.05 1.44 2.46 8.39 4.06 7.27 5.45 2.31 2.41 3.00 9.11 3.12 1.02 0.36 9.55
17 TOMAS TRANBERG KINNASTRÖMS SK 69.20 3.24 7.55 1.26 3.16 1.35 2.37 9.42 4.07 8.51 6.34 3.59 2.18 3.13 5.18 3.11 1.12 0.42 9.49
18 HENRIK KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 69.25 2.40 6.14 1.53 2.16 1.20 4.5810.51 2.54 5.50 4.30 2.03 3.56 2.13 5.04 2.20 0.46 9.37 10.42 För tidig nollning 0.09
19 KLAS AXELSSON IK HAKARPSPOJKARNA 69.28 3.13 6.54 1.23 2.49 1.39 2.55 8.24 3.32 8.10 5.22 1.44 2.06 2.46 4.58 2.55 0.50 9.48 10.37
20 MARTIN GUSTAFSSON MARIESTADS FK 73.29 3.24 7.00 1.22 2.30 1.35 2.25 9.10 3.39 7.19 4.55 1.34 1.56 2.4610.57 2.41 0.51 9.25 10.34
21 PETER STRÖMDAHL OK SKOGSVARGARNA 78.29 3.15 9.10 1.48 2.48 1.48 2.41 9.58 5.11 8.46 5.54 1.53 2.05 3.07 5.53 3.10 1.0210.00 10.30 För tidig nollning 0.02
22 LEIF PERSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 81.04 3.28 7.59 1.39 3.03 1.55 2.5813.01 4.14 9.27 5.13 2.09 2.55 3.00 6.10 3.19 1.05 9.29 10.25
23 PER SUNDQVIST OK TRANAN 86.31 3.04 8.04 1.22 2.33 1.40 3.2922.06 4.24 7.46 4.23 3.26 2.28 2.44 5.41 3.03 0.53 9.25 10.28
EjS JOHAN TRYGG LIDKÖPINGS VSK
EjS ULF NYSTRÖM TROLLHÄTTANS SOK
EjS ROGER JOHANSSON GUDHEMS IF
EjS STEN HJELM HESTRA IF
| | | | | |
H35M 0 m 77 74 73 165 166 163 101 104 140 109 91 100 Starttid
1 CHRISTER LINNÉ ISTRUMS SK 54.39 4.06 1.50 1.53 4.06 1.47 3.57 8.52 4.42 3.01 9.46 6.42 3.15 0.42 10.20
2 ULF NYLÉN SOK TRÄFF 60.27 4.41 2.26 1.52 4.21 2.07 5.14 9.54 6.22 2.53 9.21 7.33 2.51 0.52 10.38
3 MIKAEL TAKE OK DJERF 63.24 3.59 1.46 1.24 3.25 1.36 5.0110.27 5.02 2.11 9.03 6.09 2.3910.42 10.17
4 GUNNAR JOHANSSON OK SKOGSVARGARNA 63.52 3.57 1.37 2.01 4.02 1.55 4.03 7.06 5.49 2.50 7.27 7.00 3.3012.35 10.26
5 ANDERS JONSSON OK KLYFTAMO 66.53 4.30 2.08 2.06 4.41 2.04 4.1410.56 5.48 4.1411.55 10.13 3.15 0.49 10.29
6 STEFAN OLSSON IF HAGEN 67.38 4.23 1.49 1.56 3.50 1.57 3.40 8.09 5.16 2.34 8.52 11.37 3.0410.31 10.35
7 TOMAS NYSTRÖM IF HAGEN 72.32 4.45 3.34 2.49 4.24 2.24 5.48 9.13 6.25 3.21 9.54 7.31 3.05 9.19 10.44
8 ANDERS PETTERSSON MARIESTADS FK 81.19 4.08 2.06 1.47 4.38 2.37 5.46 9.17 6.07 2.5718.31 10.58 2.34 9.53 10.23
9 JAN LARSSON MARIESTADS FK 83.21 4.55 1.47 2.01 4.12 2.13 4.57 8.40 6.01 2.3617.07 15.51 2.3610.25 10.14
10 CONNY THÖRN TIBRO AIK SOK 90.28 5.59 2.18 2.07 5.34 3.02 4.4810.12 7.10 3.0917.15 10.21 4.3613.57 10.11
11 BERT-OLOV LARSSON OK SKOGSVARGARNA 105.53 9.25 1.44 2.5021.57 2.16 4.4514.27 8.04 4.1612.27 8.39 4.2110.42 9.58 För tidig nollning 0.01
12 ANDERS SWEDIN LIDKÖPINGS VSK 106.17 5.00 3.16 1.58 8.32 2.36 5.4239.47 7.26 4.1312.51 10.00 3.57 0.59 10.41
EjS PER-ERIK SVENSSON LIDKÖPINGS VSK
| | |
H21 0 m 97 94 144 175 176 157 171 169 168 79 39 141 108 142 111 143 115 91 87 100 Starttid
1 FRIDOLF ESKILSSON IK HAKARPSPOJKARNA 64.44 4.40 1.10 6.15 4.07 1.27 1.35 3.39 2.30 1.03 5.05 3.42 5.48 3.49 2.17 2.18 0.50 2.23 3.45 1.49 0.42 5.50 9.54
2 BJÖRN STENBERG IFK GÖTEBORG 65.26 4.45 1.10 6.52 5.02 1.31 1.49 4.08 2.56 1.04 5.34 4.02 6.37 4.06 2.37 2.18 0.52 2.09 4.31 1.55 0.53 0.35 11.12
3 PETER NILSSON IK HAKARPSPOJKARNA 65.44 5.14 1.33 6.40 4.17 1.35 1.45 3.49 2.56 0.57 5.10 3.54 5.55 4.12 2.57 2.24 1.07 2.08 4.00 2.13 0.42 2.16 9.44
4 Bricknr=27114 Start=11.15 (11.13:51) 65.50 5.35 1.14 6.12 6.52 1.40 1.37 4.03 3.01 1.00 5.03 3.53 6.01 4.01 2.50 2.28 0.52 2.28 3.51 1.40 0.52 0.37 11.15
5 ANDERS PÅHLMAN ISTRUMS SK 66.15 4.54 1.10 6.16 4.55 1.29 1.42 4.01 3.04 1.03 5.33 3.47 6.43 5.16 3.00 2.38 1.08 2.27 3.49 1.53 0.53 0.34 11.18
6 MAGNUS SANDBERG HALMSTAD OK 68.54 5.02 1.26 6.46 4.45 1.28 1.43 3.56 2.28 1.07 5.34 3.42 6.13 4.08 2.34 1.56 0.52 2.15 4.26 1.59 0.49 5.45 9.50
7 Bricknr=27583 Start=11.53 (11.51:57) 70.07 5.25 1.10 6.37 4.32 1.26 2.19 4.14 2.50 1.04 6.02 3.59 5.59 4.00 4.51 5.07 1.11 2.33 3.38 1.48 0.49 0.33 11.53
8 MARTIN IVARSSON TROLLHÄTTANS SOK 70.11 4.54 2.05 7.26 5.21 1.37 1.56 3.51 2.43 1.15 5.23 3.49 5.59 4.24 3.08 2.09 0.54 2.14 5.05 2.01 0.46 3.11 10.54
9 TONY LARSSON ISTRUMS SK 70.16 4.27 1.24 6.11 4.18 1.19 1.31 3.44 2.27 1.01 5.22 3.58 5.47 3.51 2.45 2.19 0.55 2.30 4.37 1.38 0.43 9.29 10.44
10 JERKER MARTINSSON MARIESTADS FK 70.20 5.33 1.21 7.05 5.17 1.36 1.53 4.14 2.56 1.10 6.13 4.27 6.52 4.46 2.54 2.14 1.18 2.43 4.27 1.54 0.53 0.34 10.10
11 GERT JOHNSSON IK HAKARPSPOJKARNA 70.22 5.26 1.38 6.56 4.46 1.36 1.49 3.58 3.00 1.09 5.27 4.16 6.13 4.07 2.34 1.59 0.51 2.16 3.57 1.48 0.47 5.49 9.48
12 MAGNUS JOHANSSON RYDBOHOLMS SK 70.37 5.14 1.08 8.23 6.04 1.52 1.46 4.05 2.57 1.14 5.59 3.53 6.27 4.02 4.00 1.58 0.54 2.23 4.09 1.45 0.52 1.32 10.59 För tidig nollning 0.05
13 BERTIL ÅKESSON SKENE SOIS 70.59 5.02 3.00 8.23 5.05 1.34 2.15 4.25 2.32 1.06 5.21 3.41 5.44 4.13 3.29 2.23 0.48 2.02 4.04 1.43 0.48 3.21 10.52
14 TOMMY ANDERSSON VÄNERSBORGS SK 72.08 4.42 0.59 7.05 6.00 1.55 1.39 3.49 2.49 1.02 5.51 3.33 5.54 4.22 6.07 2.09 0.47 2.12 4.16 1.45 0.52 4.20 10.49 För tidig nollning 0.08
15 HENRIK ARONSSON OK GISLE 72.29 6.06 1.08 7.15 5.37 1.42 1.51 4.40 3.04 1.22 6.17 4.14 6.23 4.46 4.16 2.16 0.53 2.14 4.40 2.13 0.54 0.38 10.56
16 THOMAS ANDERSSON OK TRANAN 75.10 5.31 2.00 8.03 5.46 1.37 2.35 4.20 3.10 1.35 6.23 4.47 6.35 4.20 3.07 2.35 1.02 2.30 5.00 2.34 1.00 0.40 10.30
17 LARS NORRBY HESTRA IF 75.44 5.10 1.14 7.22 4.46 2.00 1.45 4.18 2.54 1.07 5.47 4.08 6.24 4.27 2.49 3.21 1.02 3.11 4.05 2.00 0.53 7.01 10.42
18 RICHARD TENGSTRÖM FRÄMMESTAD IK 75.46 6.39 1.24 6.56 5.10 1.22 1.34 3.45 2.28 1.00 5.38 4.14 6.24 4.17 2.40 2.35 0.56 2.29 3.53 2.00 0.59 9.23 10.40
19 PETER WESTERBERG VÄNERSBORGS SK 76.06 5.09 1.19 6.30 4.40 1.36 1.53 4.15 2.58 1.17 5.17 4.20 7.02 4.17 2.58 2.11 1.09 2.11 4.57 1.58 0.47 9.22 10.28
20 MATHIAS HÄGGBLOM OK SKOGSHJORTARNA 77.19 4.52 1.14 6.59 4.57 1.30 1.53 4.09 2.51 1.09 6.13 3.53 6.21 4.04 3.53 2.24 0.52 2.42 3.44 1.54 0.54 10.51 10.34
21 PETER THELIN OK GISLE 78.01 5.13 1.27 6.16 5.21 1.35 1.51 4.11 2.56 1.06 5.10 3.49 5.59 4.07 3.11 3.06 1.22 2.27 4.51 1.40 0.43 11.40 10.06
22 DANIEL ANDERSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 78.35 4.59 1.21 8.14 4.48 1.41 1.55 4.09 3.02 1.13 5.26 4.19 6.29 4.10 2.46 2.32 1.18 2.26 5.02 2.07 0.53 9.45 10.25 För tidig nollning 0.01
23 MARTIN JOHANSSON HALMSTAD OK 78.35 5.11 2.20 7.23 5.19 1.43 2.06 5.29 3.23 1.20 6.01 5.21 8.50 4.50 3.57 2.42 1.01 2.45 4.54 2.17 1.02 0.41 9.40
24 JOAKIM GUSTAVSSON HALMSTAD OK 79.57 5.20 1.24 6.53 5.53 1.48 1.46 5.07 2.47 2.50 5.15 3.41 6.59 4.07 2.37 2.11 1.18 2.45 5.00 2.08 0.52 9.16 10.24
25 ULF JOHANSSON OK GISLE 81.23 6.09 1.59 8.24 6.36 1.50 2.08 5.53 3.23 1.14 6.58 4.53 7.24 4.53 4.21 2.52 0.53 2.21 5.19 2.12 1.01 0.40 10.48
26 JONAS HOGEDAL IF HAGEN 81.32 6.39 1.42 7.31 5.20 1.44 1.52 5.27 3.17 1.09 5.45 4.32 7.17 4.28 3.17 2.41 1.29 2.49 5.30 2.23 0.59 5.41 10.38
27 PER SIGVARDSSON OK GISLE 82.11 6.04 1.42 7.56 6.47 1.41 2.06 4.49 3.06 1.36 6.46 4.30 7.33 4.41 5.43 3.17 2.34 2.49 4.44 2.06 1.02 0.39 9.58
28 LENNART JOSEFSSON RYDBOHOLMS SK 82.56 5.40 1.30 9.48 5.13 1.41 1.51 4.17 3.04 1.08 5.57 4.16 6.36 4.41 3.12 2.11 1.00 2.39 4.32 2.12 0.57 10.31 10.18
29 MATTIAS OSSIANSSON IK HAKARPSPOJKARNA 83.37 8.50 1.59 7.27 4.58 1.51 1.57 4.16 2.56 1.13 5.19 4.19 6.38 4.09 2.45 2.35 1.21 2.30 5.03 3.18 0.48 9.25 10.22
30 ANDERS LARSSON VÄNERSBORGS SK 83.47 6.37 1.28 8.28 6.40 2.40 4.16 5.05 3.54 1.30 6.43 5.07 7.11 4.30 2.54 3.18 1.04 2.54 5.23 2.23 1.00 0.42 10.58
31 HANS PÅHLMAN ISTRUMS SK 84.07 5.27 1.32 7.51 9.32 1.31 1.44 4.59 3.04 1.07 5.52 4.23 7.13 4.40 3.30 2.36 1.01 2.54 5.54 2.21 0.53 6.03 10.36
32 Bricknr=27540 Start=11.01 (10.59:53) 84.12 6.43 1.19 8.03 6.28 1.48 2.32 7.10 3.28 1.23 6.35 4.46 8.30 4.52 3.33 3.05 1.29 2.41 5.36 2.22 1.05 0.44 11.01
33 ERIK AAMOT OK SKOGSHJORTARNA 84.28 5.04 1.06 7.13 5.38 1.41 1.48 4.42 3.11 1.21 5.51 4.16 8.31 4.59 3.29 2.45 1.01 2.22 6.02 2.10 1.01 10.17 10.14
34 MARTIN MOBERG MARIESTADS FK 84.29 6.13 1.29 7.27 5.08 1.31 1.54 4.24 3.08 1.20 6.24 4.46 7.08 4.40 3.09 2.57 1.05 2.35 4.05 2.21 0.50 11.55 10.02
35 Bricknr=26971 Start=11.39 (11.37:59) 84.36 9.08 1.35 7.12 6.10 1.59 1.58 5.01 3.37 1.34 6.35 5.09 7.09 5.46 4.17 3.01 1.06 2.42 6.29 2.43 0.50 0.35 11.39
36 ÅKE WIJKMARK IF HAGEN 88.51 6.19 1.2810.47 6.32 2.12 2.16 5.42 3.26 2.07 7.05 5.53 8.38 5.20 3.26 2.42 1.33 2.54 5.47 2.35 1.20 0.49 10.46
37 JOHANI KARONEN IK GANDVIK 89.47 6.17 2.34 7.12 6.18 1.39 2.04 6.24 3.12 1.11 6.25 4.13 7.15 4.52 4.30 2.52 1.00 2.41 6.35 2.18 0.56 9.19 9.42
38 PATRIK SVEDJENÄS OK SKOGSHJORTARNA 91.05 6.30 1.33 8.47 5.31 2.02 2.17 5.00 3.37 1.57 6.31 5.24 7.35 5.02 3.40 3.14 1.37 2.42 5.01 2.02 0.59 10.04 9.46
39 ANDREAS PERSSON GÖTEBORG-MAJORNA OK 91.33 5.35 1.31 7.12 9.04 2.55 1.58 4.27 3.11 1.11 6.03 5.20 7.11 5.40 3.20 3.30 1.00 2.53 4.20 2.13 1.20 11.39 9.52
40 JOHAN PERSSON ULRICEHAMNS OK 94.57 8.11 1.33 8.03 9.13 1.45 2.06 5.07 3.25 1.17 5.57 4.39 8.40 5.10 4.00 2.26 1.06 2.38 6.26 2.16 0.51 10.08 10.04
41 JESPER BARTHOLDSSON HESTRA IF 97.09 6.16 1.40 8.08 6.56 3.34 3.03 6.09 3.29 2.17 7.16 5.01 8.00 5.12 3.59 2.54 1.30 3.15 6.10 2.44 1.12 8.24 10.20
42 MIKEAL TJERNBERG VÄNERSBORGS SK 99.22 5.56 2.18 8.22 5.40 1.46 2.11 6.39 3.50 1.27 7.54 5.09 9.27 5.27 7.23 2.50 1.16 2.57 5.29 2.05 0.57 10.19 10.00
43 FILIP SVENSSON ISTRUMS SK 99.44 19.52 1.15 7.45 7.19 1.43 2.08 4.48 3.20 1.45 7.34 4.48 8.38 6.33 4.27 2.37 1.11 2.41 6.15 3.10 1.15 0.40 11.35:15 Sen 9.15
44 MAGNUS SÖDERVALL IK GANDVIK 99.56 31.03 1.30 7.27 5.55 1.50 1.55 5.11 3.30 1.16 5.49 4.36 6.58 4.36 3.21 3.06 1.41 2.28 4.02 2.21 0.49 0.32 11.51:42 Sen 23.42
Fel CALLE ANDERSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 75.36 5.43 1.28 8.03 5.20 1.54 2.00 5.00 3.22 1.11 6.10 4.30 6.45 4.32 2.41 2.23 1.39 2.31 5.58 3.09 1.17 11.06 Fel: 100 saknas
Utg MARTIN AAMOT OK SKOGSHJORTARNA 53.11 11.39 1.55 39.37 11.08 Utg:144,175.. saknas
Utg MATTIAS SJÖBERG OK GRÄNSEN 57.59 6.46 1.30 8.49 6.02 2.07 2.26 5.49 4.36 1.53 9.26 8.35 11.22 Utg:39,141.. saknas
EjS MATTIAS HEDFJÄRD GUDHEMS IF
EjS ROBERT ENBOM VÄNERSBORGS SK
EjS STAFFAN PEHRSON ISTRUMS SK
EjS NIKLAS FALLGREN GUDHEMS IF
EjS KRISTIAN GUSTAVSSON OK SKOGSHJORTARNA
EjS MATTIAS LARSSON OK TRANAN
| | | | | | | | | | |
H21M 0 m 80 74 165 166 163 95 39 105 139 107 113 143 92 90 100 Starttid
1 ROBERT JAKOBSSON IF SISU TIDAHOLM 65.29 2.01 3.17 5.00 1.57 4.15 6.02 2.44 7.41 1.40 5.08 5.12 3.47 5.32 3.37 1.31 6.05 9.56
2 THOMAS ASPLUND OK SKOGSVARGARNA 102.35 2.37 5.16 9.00 2.46 8.53 9.20 5.4211.15 2.43 8.16 7.54 5.23 7.26 3.18 2.22 10.24 9.52
Utg MATS FRIDÉN OK GRÄNSEN 72.36 3.20 7.01 8.22 3.35 7.49 15.53 26.36 10.05 Utg:39,105.. saknas
|
H20 0 m 78 167 169 172 173 162 96 39 141 108 145 142 115 91 88 100 Starttid
1 HENRIK WASS IF HAGEN 56.13 3.09 6.52 1.10 2.43 1.31 1.57 7.22 2.46 7.57 6.05 1.23 2.07 2.09 4.58 2.59 0.38 0.27 10.13
2 JON LARSSON OK KULLINGSHOF 63.02 3.03 7.37 1.24 2.31 1.39 2.12 8.22 3.25 7.42 5.09 1.35 2.08 2.47 4.25 3.03 0.51 5.09 9.57
3 PER-ANDERS EGGERTSEN IF HAGEN 68.05 3.01 6.12 1.22 2.52 1.35 2.42 8.30 3.31 6.59 4.39 1.23 2.47 2.26 4.40 2.29 0.5312.04 10.19
4 ANDREAS HOLMQVIST HESTRA IF 69.40 3.01 6.32 1.15 2.26 1.44 2.19 9.24 3.27 6.53 4.30 1.23 1.54 2.41 7.08 2.45 0.4711.31 10.16
5 ANDERS OLSSON IF HAGEN 74.46 3.31 7.18 1.42 3.30 1.37 2.2610.49 3.32 7.57 5.09 1.33 2.10 3.14 6.06 3.22 0.55 9.55 10.01
6 ERIK LINDGREN IF HAGEN 78.50 2.54 6.56 1.13 2.41 2.11 3.4710.51 3.28 6.50 4.49 3.58 1.25 2.23 9.36 3.23 0.4911.36 10.07
EjS MORGAN BODIN GÄLLSTADS IF
EjS GUSTAV BRODIN ISTRUMS SK
| |
H20M 0 m 77 74 73 165 166 163 101 104 140 109 91 100 Starttid
1 JOHAN ANDERSSON FRÄMMESTAD IK 93.08 6.19 2.15 2.35 5.36 2.21 7.3320.11 6.24 3.4510.53 10.48 3.1811.10 10.05
Fel DANIEL ALMQVIST OK AMNE 35.24 2.10 10.08 Felst, sprungit fel bana
|
H18 0 m 78 167 163 164 94 139 107 113 111 143 115 93 87 100 Starttid
1 MARCUS WADELL ULRICEHAMNS OK 47.17 2.37 7.19 2.39 2.19 2.25 8.18 4.12 4.36 2.05 1.08 2.14 3.29 2.23 0.59 0.34 10.50
2 GUSTAF WENNERBERG OK KLYFTAMO 48.06 2.54 7.22 2.08 2.08 2.30 8.20 4.43 4.27 2.07 1.02 3.01 3.58 2.07 0.46 0.33 10.28 För tidig nollning 0.04
3 DANIEL NETZ TROLLHÄTTANS SOK 50.22 3.21 7.04 1.52 2.00 2.21 7.37 4.23 4.19 2.05 0.56 2.20 3.39 2.13 0.46 5.26 11.11
4 ERIK HEDLUND IK YMER 53.30 2.59 6.43 2.35 2.03 2.36 8.17 4.59 4.47 2.02 0.58 2.46 3.53 2.15 0.52 5.45 10.08
5 ANDREAS ARONSSON IF HAGEN 53.31 2.40 5.35 1.28 1.49 3.11 7.35 3.55 3.32 1.40 1.23 2.22 3.44 2.02 0.5411.41 10.35
6 RIKARD BERNHARD MARIESTADS FK 54.47 2.40 5.55 1.41 1.53 1.58 7.44 4.07 4.23 1.57 1.00 3.01 4.55 2.07 0.4810.38 10.23
7 NIKLAS NORDSJÖ IF HAGEN 55.48 3.29 6.38 1.51 1.59 2.12 7.55 4.26 3.48 2.05 1.42 2.54 3.40 2.44 0.49 9.36 10.59
8 OSCAR SVALIN OK ALEHOF 57.11 2.51 6.49 1.54 2.26 3.20 7.39 4.56 4.18 2.08 1.08 2.50 3.25 2.13 1.33 9.41 10.44
9 PETER HULANDER ULRICEHAMNS OK 60.30 3.35 9.02 2.12 2.22 2.20 8.49 6.09 8.02 2.15 1.00 2.55 7.00 2.19 1.54 0.36 10.32
10 FREDRIK JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 63.07 2.34 7.37 3.13 2.25 7.24 8.31 5.28 4.18 1.53 1.01 2.26 3.39 2.22 0.43 9.33 10.41
11 JOEL SANDERI LIDKÖPINGS VSK 63.47 4.00 7.20 1.57 2.12 2.25 9.02 5.21 4.46 2.58 2.39 2.56 4.04 2.31 0.5910.37 10.20
12 ERIK MARTINSSON OK TRANAN 64.43 3.15 8.30 2.27 2.29 3.48 10.46 5.40 7.46 3.04 1.20 3.52 6.42 3.15 1.06 0.43 10.14
13 PONTUS DANIELSSON IF HAGEN 66.28 3.03 8.19 3.06 2.45 3.48 9.19 4.47 4.04 2.04 1.01 3.15 4.37 2.15 1.1612.49 10.47
14 CHRISTIAN ARNESSON ULRICEHAMNS OK 67.08 3.47 6.43 3.01 1.5010.15 7.00 8.45 3.57 2.14 1.00 9.58 3.13 2.53 0.46 1.46 11.02
15 DANIEL CLAESSON IK YMER 74.00 3.21 8.12 2.19 2.2612.03 9.41 5.16 5.05 2.37 2.02 3.20 4.41 2.44 0.52 9.21 10.38
16 MARTIN CEDERMAN MARIESTADS FK 75.19 4.4010.02 3.04 3.17 3.13 14.15 6.41 7.21 3.21 2.11 5.24 5.47 4.29 0.59 0.35 10.56
17 ROGER PARTANEN HJOBYGDENS OK 75.49 4.36 8.08 2.42 2.58 5.03 17.10 6.35 6.16 2.15 1.09 7.14 5.51 3.10 2.05 0.37 10.17
18 JOACIM GUSTAFSSON OK KLYFTAMO 76.52 4.12 8.40 2.50 3.21 3.50 15.42 6.31 9.17 2.57 1.23 4.46 6.06 4.15 0.53 2.09 10.53
19 TOBIAS JOHANSSON MARIESTADS FK 98.15 5.0813.42 3.24 4.15 4.28 17.05 6.55 8.09 4.09 2.20 4.42 7.24 5.12 1.2110.01 10.11
Utg ERIK NILSSON IK YMER 40.51 2.55 7.20 3.17 2.19 5.25 9.55 9.40 10.26 Utg:107,113.. saknas
EjS OWE ANDERSSON OK AMNE
EjS JOHAN FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA
EjS GREGER MARTINSSON MARIESTADS FK
EjS JOHAN CARLSSON HJOBYGDENS OK
| | | | |
H16 0 m 80 168 163 94 101 141 107 138 92 87 100 Starttid
1 ALBIN SUNESSON OK SKOGSSTJÄRNAN 39.07 1.55 6.06 2.45 3.52 2.56 5.34 6.03 3.04 1.12 2.09 0.58 2.33 10.03
2 BJÖRN ARNESSON ULRICEHAMNS OK 40.06 1.50 6.30 2.25 3.32 2.59 5.16 6.30 3.14 1.27 2.38 0.43 3.02 11.24
3 ANDREAS JOHANSSON RYDBOHOLMS SK 42.02 1.58 5.56 2.06 3.10 2.31 4.38 5.26 2.31 1.00 1.40 0.4210.24 10.57
4 JOHAN ANDERSSON OK ORINTO 42.31 1.53 7.04 3.05 5.04 3.18 5.43 5.57 3.10 1.24 2.00 0.57 2.56 9.57
5 ANDREAS LEIJGÅRD IK WILSKE 42.51 2.21 8.03 2.42 4.36 3.13 7.09 6.00 3.28 1.19 2.34 0.58 0.28 10.33
6 FAJER WENNERBERG OK KLYFTAMO 42.58 1.53 6.20 2.10 3.29 2.46 5.08 4.53 2.52 1.09 1.56 0.51 9.31 11.03
7 MARTIN FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA 43.19 1.54 7.46 2.24 4.40 3.05 5.35 8.57 2.38 1.16 2.02 0.47 2.15 11.21
8 GUSTAV ÖSTLING OK SKOGSHJORTARNA 43.39 2.02 7.16 3.17 3.41 4.21 5.45 5.56 2.57 1.07 3.23 3.12 0.42 10.23 För tidig nollning 0.01
9 Bricknr=27749 Start=11.29 (11.27:55) 43.54 2.37 5.48 3.51 7.06 2.43 5.32 7.39 3.24 2.05 1.50 0.50 0.29 11.29
10 JOHAN LEIJGÅRD IK WILSKE 43.56 1.55 7.35 2.29 4.23 7.00 5.44 5.18 4.00 1.24 2.18 1.24 0.26 10.47 För tidig nollning 0.01
11 ERIK BERTILSSON OK RÄVEN 44.01 1.46 6.32 2.02 3.41 2.53 5.31 5.19 2.44 1.18 2.28 0.55 8.52 11.09
12 STEFAN LEMMING MARIESTADS FK 46.31 1.45 6.34 2.00 3.59 2.56 5.06 5.09 4.33 1.01 2.55 0.45 9.48 10.30
13 MIKAEL AXELSSON ULRICEHAMNS OK 47.00 2.03 6.42 2.39 5.08 3.29 6.32 6.06 3.38 1.14 2.27 1.05 5.57 10.15
14 TOMAS KNUTSSON ULRICEHAMNS OK 48.17 2.01 6.44 2.10 4.24 3.10 5.36 5.13 3.02 1.11 2.12 0.4911.45 10.39
15 TORD AXELSSON OK RÄVEN 49.10 1.56 6.43 2.41 9.34 2.42 5.21 6.59 3.09 1.14 2.29 0.44 5.38 10.09
16 NIKLAS WESTERBERG IF HAGEN 49.12 1.52 6.36 2.16 8.05 2.55 5.36 4.51 3.07 1.03 2.25 0.56 9.30 10.54
17 HENRIK ARNELL FRITSLA VIK 49.29 1.5310.21 2.42 8.52 3.49 7.10 5.15 2.54 1.24 1.58 0.56 2.15 11.14 För tidig nollning 0.08
18 SEBASTIAN EDLUND IK YMER 49.59 1.58 6.34 4.05 3.53 3.02 5.01 5.03 4.29 1.03 2.07 0.4911.55 10.42
19 RICKARD PETTERSSON GÄLLSTADS IF 52.07 1.46 7.44 3.46 7.32 3.36 6.43 5.29 4.02 1.21 2.36 0.52 6.40 11.05 För tidig nollning 0.03
20 GUSTAV ENANDER VÄNERSBORGS SK 52.41 2.08 8.26 2.20 4.48 4.55 5.54 5.19 3.04 1.18 2.50 0.5310.46 10.45
21 HENRIK LIDHAGE IK YMER 56.21 2.32 8.14 4.13 4.39 3.53 8.14 6.25 4.21 1.57 2.42 0.54 8.17 10.12
22 FILIP HOLM HJOBYGDENS OK 57.05 2.12 8.07 2.17 5.19 3.16 5.31 5.52 8.59 1.08 2.49 0.4710.48 10.21
23 TOBIAS ÖSTERLUND IK YMER 58.02 2.28 7.32 2.33 8.01 4.29 6.34 6.13 3.41 1.23 2.53 0.5411.21 10.27
24 PETER KJELLBERG ISTRUMS SK 59.10 1.58 8.29 2.40 6.09 9.10 9.35 6.01 3.45 1.24 2.58 1.16 5.45 10.59 För tidig nollning 0.05
25 NIKLAS ELVESTEN OK KULLINGSHOF 66.51 4.07 9.12 3.1310.05 4.45 6.59 7.25 5.20 1.56 3.38 0.56 9.15 10.36
26 Bricknr=27931 Start=11.11 (11.09:52) 71.48 3.4512.06 3.3910.17 7.38 10.44 9.07 5.51 2.04 4.20 1.27 0.50 11.11
27 LARS KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 75.56 2.3010.59 5.20 7.44 5.59 9.53 7.50 8.45 1.32 3.12 1.0411.08 10.18
DiskPER GREHN MULLSJÖ SOK 62.50 4.0817.28 1.20 10.36 Utg:101,141.. saknas Disk
Utg KARL LARSSON OK KULLINGSHOF 40.53 2.04 7.21 3.44 4.01 3.15 7.29 12.59 10.06 Utg:107,138.. saknas
EjS CHRISTIAN HOLMQVIST HESTRA IF
EjS RICKARD HILMERSSON OK KLYFTAMO
EjS JOHAN CHRISTENSSON MARIESTADS FK
| | | | | | |
H16L 0 m 38 95 164 167 166 165 53 79 83 90 88 100 Starttid
1 Bricknr=27780 Start=10.46 (10.44:02) 42.07 1.38 4.04 4.27 4.23 2.05 1.53 4.18 4.17 5.53 3.37 3.38 1.06 0.48 10.46
2 JONAS URSIN LIDKÖPINGS VSK 59.22 2.53 4.27 4.34 6.17 2.36 3.18 9.08 3.56 8.06 3.28 3.34 1.11 5.54 11.01
Utg PIERRE FREDÉN MARIESTADS FK 82.33 5.1228.48 8.1810.32 2.19 5.12 0.40 10.57 Utg:53,79.. saknas
EjS JONATHAN ERICSSON TOARPS OK
|
H14 0 m 38 95 164 167 166 165 53 79 83 90 88 100 Starttid
1 JOHAN OLSSON HJOBYGDENS OK 26.02 1.51 2.19 2.23 2.54 1.24 1.15 2.56 2.13 3.48 1.57 1.42 0.47 0.33 10.51
2 ANTON SJÖHOLM MULLSJÖ SOK 28.45 1.54 2.42 2.10 3.31 1.25 1.24 2.49 2.16 3.35 2.24 1.48 0.55 1.52 10.07
3 GUSTAV ERIKSSON IF HAGEN 29.02 1.58 2.38 2.08 2.59 1.34 1.29 3.26 3.06 4.09 2.13 2.00 0.50 0.32 10.47
4 DANIEL HJORTVALL BORÅS GIF 29.31 2.21 2.46 2.44 3.05 1.27 1.19 3.19 2.26 4.10 2.23 1.55 0.57 0.39 10.55
5 JESPER TIBERG HJOBYGDENS OK 30.08 2.01 2.39 1.54 3.08 1.12 1.20 3.39 2.31 3.30 2.12 1.59 0.57 3.06 10.11
6 KARL-JOHAN HOEL TIBRO AIK SOK 31.33 2.23 2.56 3.33 3.20 1.26 1.24 4.11 2.21 4.12 2.25 1.56 0.55 0.31 10.39
7 MARCUS JOHANSSON OK GISLE 31.55 2.28 3.08 2.30 3.19 1.26 1.38 3.32 2.50 4.29 2.36 2.24 1.00 0.35 10.37
8 LARS AXELSSON HJOBYGDENS OK 33.51 2.32 2.46 2.18 3.17 2.32 1.50 6.18 2.25 3.59 2.11 2.19 0.49 0.35 10.41
9 JOEL SVENSSON TIBRO AIK SOK 35.12 2.27 3.01 2.31 3.18 1.47 1.36 6.33 3.55 4.17 2.17 1.57 0.57 0.36 10.29
10 STEFAN JONSSON OK KLYFTAMO 35.48 2.06 3.24 2.11 3.23 2.25 6.06 3.24 2.49 4.17 2.14 2.06 0.50 0.33 10.53
11 MARKUS JOHANSSON RYDBOHOLMS SK 37.08 2.34 4.41 2.49 3.23 1.50 1.38 5.06 2.46 5.56 2.48 2.04 0.53 0.40 10.27
12 MICKAEL HOLM HJOBYGDENS OK 38.14 2.08 3.10 2.21 3.46 1.35 5.12 4.58 2.50 5.01 3.03 2.41 0.53 0.36 10.21
13 PÄR HOLMBÄCK HJOBYGDENS OK 39.16 1.53 2.52 2.18 3.30 1.24 1.18 3.32 2.29 6.24 2.04 1.44 0.49 8.59 10.31
14 HENRIK GUSTAVSSON BREDAREDS IF 40.43 2.07 3.27 2.20 3.10 1.42 1.34 3.34 3.09 4.31 2.31 1.55 1.16 9.27 10.33
15 MIKAEL PERSSON-RIIS IF HAGEN 42.10 2.16 3.35 7.20 4.46 1.32 2.09 4.01 3.25 4.54 3.28 2.35 1.26 0.43 10.25
16 MATTIAS LÖÖF MARIESTADS FK 42.57 2.15 3.10 3.09 3.26 1.52 3.52 4.06 2.49 5.17 2.35 2.19 0.51 7.16 10.23
17 GUSTAV DEHLÉN MARIESTADS FK 44.25 2.35 3.52 3.31 4.35 2.08 1.53 5.31 3.53 6.07 3.35 3.01 1.17 2.27 10.03
18 HENRIK MAGNUSSON IF HAGEN 48.42 2.47 3.57 2.36 4.00 1.48 1.32 4.47 3.33 5.01 2.53 3.23 0.5611.29 10.35
19 ANDERS JOSEFSSON OK GISLE 49.04 3.43 4.08 3.21 6.08 2.24 2.55 6.27 3.47 5.57 3.33 2.40 1.33 2.28 9.59
20 ERIK SKAAR RYDA SKIDKLUBB 49.28 2.24 3.39 3.11 4.01 8.31 2.14 6.01 4.01 5.48 3.32 2.18 1.19 2.29 10.01
21 ERIK ANDERSSON OK KULLINGSHOF 51.19 2.33 4.11 2.37 3.53 6.13 1.51 3.53 3.18 5.28 2.56 2.42 1.1410.30 10.43
22 DANIEL MAURITZON IF HAGEN 55.38 2.20 4.05 2.53 5.11 4.14 2.43 8.39 3.32 5.28 3.34 2.35 1.06 9.18 10.15
23 ANDREAS ÖSTERLUND IK YMER 55.56 2.48 4.33 6.21 4.26 5.05 2.53 8.41 3.26 5.01 3.07 2.34 1.15 5.46 10.05
24 PATRIK JOHANSSON MARIESTADS FK 61.44 3.28 5.56 6.45 6.07 3.11 2.3611.18 4.53 7.16 4.15 3.55 1.20 0.44 10.13
25 VIKTOR AX LIDKÖPINGS VSK 65.43 3.27 5.31 3.56 5.33 2.35 3.11 6.07 5.23 8.19 4.47 5.16 1.2110.17 10.09
26 BJÖRN WERNER LIDKÖPINGS VSK 71.14 4.3913.10 6.06 6.18 2.36 3.28 8.51 4.04 8.06 3.30 3.31 1.11 5.44 10.49
27 DANIEL JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK 102.56 5.24 8.20 6.4418.19 4.32 4.3113.4610.5612.11 6.09 4.22 2.40 5.02 10.19
EjS JAN LENNARTSSON MULLSJÖ SOK
| | | | | |
H14L 0 m 102 40 73 74 77 83 90 88 100 Starttid
1 RASMUS JOHANSSON MARIESTADS FK 30.09 2.40 4.01 1.42 2.19 7.38 3.10 2.27 1.49 2.07 10.13
2 KIM STENBERG IFK GÖTEBORG 34.31 1.59 4.31 1.43 2.36 9.22 5.05 2.38 1.34 2.05 10.11
3 ERIK ANDERSSON RYDA SKIDKLUBB 35.01 3.38 2.50 5.03 2.56 3.06 8.13 3.50 2.54 1.29 1.02 10.01
4 FREDRIK PETTERSSON TIBRO AIK SOK 36.06 2.15 3.31 8.11 1.47 6.17 3.07 2.25 1.28 3.57 10.05
5 WILLIAM HJORTFORS IK GANDVIK 51.30 3.58 7.05 3.19 4.32 10.59 4.50 4.51 1.16 6.23 10.07
6 RICKARD LARSSON MARIESTADS FK 87.01 5.0241.13 2.33 3.08 9.34 4.01 4.49 1.1912.15 10.03
Fel ANDREAS BRANELL RYDA SKIDKLUBB 39.20 3.35 1.44 3.34 13.14 4.46 2.10 1.16 3.19 9.59 Fel: 102 saknas
Fel MARCUS BRANELL RYDA SKIDKLUBB 39.53 4.49 1.54 3.39 9.24 4.07 5.29 1.26 2.56 9.57 Fel: 102 saknas
Utg Bricknr=27205 Start=12.19 (12.17:53) 43.58 30.43 12.19 Utg:40,73.. saknas
EjS TOBIAS KARLSSON OK AMNE
| |
H12 0 m 102 40 73 74 77 83 90 88 100 Starttid
1 DENNIS LUNDBORG TROLLHÄTTANS SOK 23.04 2.28 1.48 3.21 1.06 2.36 5.03 2.20 2.27 1.19 0.36 10.54 För tidig nollning 0.02
2 JIMMY ANDERSSON OK KULLINGSHOF 25.18 2.26 2.01 3.24 1.34 2.23 6.00 3.18 2.19 1.13 0.40 10.37
3 BENJAMIN EDLUND IK YMER 26.38 2.10 4.59 0.57 1.53 5.23 2.20 2.43 1.06 3.01 10.25
4 AUGUST SJÖHOLM MULLSJÖ SOK 26.51 2.21 2.04 3.46 1.26 3.13 6.13 2.46 3.09 1.18 0.35 10.47
5 ERIK JONSSON HESTRA IF 27.30 2.38 3.03 3.49 2.43 2.48 5.36 2.52 2.18 1.02 0.41 10.53
6 MAGNUS KLINT TIBRO AIK SOK 28.12 2.45 3.19 4.13 1.27 2.40 6.47 2.53 2.27 1.07 0.34 10.51
7 NICLAS SAHLIN VÄNERSBORGS SK 28.21 2.41 2.15 3.47 1.45 2.17 7.12 3.25 3.12 1.01 0.46 11.27
8 OSCAR IVARSSON HESTRA IF 28.56 2.18 3.38 1.40 3.06 6.26 2.45 2.38 1.26 2.26 10.21
9 MATTIAS PERSSON MULLSJÖ SOK 30.00 3.03 2.05 5.40 1.32 2.43 6.40 3.43 2.40 1.11 0.43 10.29
10 CARL MAGNUSSON IF HAGEN 31.27 2.18 1.46 3.05 1.18 2.02 5.23 2.46 2.28 0.51 9.30 11.22 För tidig nollning 0.02
11 KARL JANSSON FRÄMMESTAD IK 31.50 2.21 3.48 1.39 3.18 6.05 3.08 2.55 1.16 4.53 10.23
12 OSKAR KRANTZ IK GANDVIK 32.32 3.11 4.39 1.16 3.07 7.29 3.15 3.19 1.20 2.16 10.15
13 JENS NYSTRÖM IF HAGEN 33.24 2.37 3.35 4.13 1.55 2.43 7.26 4.29 3.31 2.13 0.42 11.13
14 DAVID EMILSSON GUDHEMS IF 33.31 2.17 2.25 5.40 1.21 2.15 6.58 3.58 3.58 1.06 3.33 11.29
15 JOHAN STRID ULRICEHAMNS OK 34.03 2.11 2.17 3.19 1.09 2.08 7.34 2.24 2.09 0.53 9.59 11.09
16 OLOF KRANTZ IK GANDVIK 34.15 2.16 1.54 4.22 1.18 2.21 5.25 2.27 2.39 1.1110.22 11.04 För tidig nollning 0.02
17 JIMMY SVENNINGSSON MULLSJÖ SOK 35.13 2.22 3.29 1.39 3.05 6.28 2.51 4.09 1.53 4.36 10.19
18 NICLAS SVENNINGSSON MULLSJÖ SOK 35.17 2.26 3.20 1.11 1.56 7.39 2.24 2.13 0.49 9.03 11.07
19 JOEL KESKINEN OK AMNE 36.26 2.26 3.31 1.31 2.22 6.14 3.24 2.18 1.0410.59 10.45
20 JOAKIM AXELSSON ULRICEHAMNS OK 36.46 2.01 4.04 3.52 1.58 5.26 2.54 3.32 1.04 9.10 11.19
21 JOHAN TÖRNROTH HJOBYGDENS OK 37.22 2.11 4.53 1.20 2.46 5.55 2.34 2.17 0.5311.54 10.49
22 OLOF NILSSON IK YMER 38.24 2.15 3.45 2.4010.20 1.27 5.07 2.54 2.29 1.06 6.21 11.21
23 CHRISTIAN ERICKSON ULRICEHAMNS OK 38.39 4.02 5.46 2.12 2.29 6.43 3.42 2.32 1.16 7.20 10.27
24 STEFAN KARLSSON HJOBYGDENS OK 39.43 2.28 2.46 6.41 1.09 2.33 5.57 2.31 2.51 1.0811.39 10.59
25 JOHN SAMUELSSON IF HAGEN 41.51 4.56 3.03 5.20 1.52 2.04 7.36 2.36 3.33 1.12 9.39 11.03
26 SIMON OLSSON FRÄMMESTAD IK 43.23 2.26 4.45 1.52 4.48 8.29 3.43 2.59 0.5710.12 10.33
27 JOHAN LARSSON TIBRO AIK SOK 43.54 3.04 4.51 1.51 3.06 7.31 3.50 2.55 1.1111.31 10.41
28 JOHAN KLINT TIBRO AIK SOK 48.43 6.2313.4510.14 1.21 2.44 6.51 2.58 2.42 1.04 0.41 11.31
29 ERIK CARLSSON IF HAGEN 50.11 2.10 7.05 6.49 1.58 8.36 3.55 3.09 1.1411.39 10.35
30 ANTON PETTERSSON MARIESTADS FK 53.32 5.32 3.36 6.34 2.28 3.52 10.29 4.18 4.08 1.1611.19 10.43
Fel PÄR HEDENSTRÖM HJOBYGDENS OK 84.15 75.21 10.39 Felst, sprungit fel bana
EjS KARL-OSKAR JOGBRATT RYDA SKIDKLUBB
EjS MIKAEL KARLSSON-LANDÉN ISTRUMS SK
EjS ARVID JOGBRATT RYDA SKIDKLUBB
EjS SIMON HJORTFORS IK GANDVIK
EjS ALEXANDER NILSSON RYDBOHOLMS SK
EjS FILIP AX LIDKÖPINGS VSK
EjS JIMMY JOHANSSON TIBRO AIK SOK
EjS JONAS JOHANSSON TIBRO AIK SOK
| | | | | | | |
H12L 0 m 36 37 52 41 42 70 75 76 81 82 84 85 100 Starttid
1 PATRIK BÖRJESSON ISTRUMS SK 18.07 1.14 0.22 1.25 2.08 1.21 0.39 0.34 1.05 2.41 1.41 1.01 1.00 1.00 1.56 9.58
2 JENS GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 20.11 1.08 0.38 1.28 2.14 1.21 0.42 0.38 1.24 3.13 2.09 1.08 0.54 1.18 1.56 10.02
3 JOHN BANCK HJOBYGDENS OK 20.12 1.08 0.23 1.18 1.53 0.59 0.48 0.35 0.56 3.58 2.03 1.27 0.52 1.20 2.32 10.30
4 ANTON BROBERG-HOLM IK GANDVIK 20.59 1.27 0.25 1.37 2.00 1.13 0.58 0.48 1.14 3.48 1.55 1.11 1.09 1.23 1.51 10.24
5 SVANTE CARLMAN RYDA SKIDKLUBB 21.52 1.34 0.29 1.36 2.10 1.37 0.55 1.06 1.08 3.03 1.52 1.26 1.18 1.21 2.17 10.22
6 PONTUS FERNEMAN MARIESTADS FK 22.52 1.17 0.40 1.44 2.09 1.16 0.50 0.36 1.02 3.08 2.15 1.29 1.10 1.30 3.46 10.18
7 ANDREAS FREDÉN MARIESTADS FK 23.41 1.32 0.35 1.56 2.05 1.10 0.42 0.48 1.03 3.40 1.59 1.17 0.57 1.04 4.53 10.32
8 ALBIN AHLMAN IK GANDVIK 23.44 1.34 0.20 1.53 4.50 1.16 0.52 0.34 1.03 3.12 2.00 1.37 0.58 1.30 2.05 10.08
9 JOHAN FLYKT OK KULLINGSHOF 24.51 1.20 0.32 1.39 2.26 1.31 0.57 0.48 1.48 4.06 2.41 1.55 1.24 1.31 2.13 10.20
10 VIKTOR BOBECK MARIESTADS FK 29.33 1.57 0.37 2.28 2.54 2.01 1.05 0.56 1.41 4.44 3.16 1.58 1.06 2.17 2.33 10.04
11 JONATHAN SWEDIN LIDKÖPINGS VSK 30.52 2.03 0.25 2.04 3.20 1.46 0.54 1.06 1.57 5.05 3.12 3.18 1.03 2.05 2.34 10.06
Fel MIKAEL GUSTAVSSON FRÄMMESTAD IK 41.09 6.51 34.18 9.57:21 Felst, sprungit fel bana
EjS FABIAN WENNERBERG OK KLYFTAMO
EjS ERIK HOLST IK GANDVIK
EjS LINUS TRYGG LIDKÖPINGS VSK
EjS MARTIN LARSSON FALKÖPINGS AIK
EjS MARCUS KARLSSON LIDKÖPINGS VSK
EjS VIKTOR AXELSSON SÄVEDALENS AIK
| | | |
H10 0 m 36 37 52 41 42 70 75 76 81 82 84 85 100 Starttid
1 ERIK ANDERSSON IK GANDVIK 16.54 1.10 0.20 1.37 1.53 1.10 0.38 0.33 1.01 2.45 1.49 1.07 0.56 1.04 0.51 10.45
2 ANDREAS KARLSSON MARIESTADS FK 18.46 1.04 0.18 1.31 1.52 1.13 0.38 0.29 1.02 3.21 2.00 1.13 0.55 1.13 1.57 10.15
3 DANIEL NYSTRÖM HJOBYGDENS OK 18.51 1.09 0.27 2.03 2.10 1.13 0.41 0.39 1.12 2.58 1.43 1.23 1.07 1.24 0.42 10.41
4 RAGNAR HELLSVIK IK GANDVIK 19.09 1.11 0.27 1.23 2.05 1.02 0.38 0.35 0.52 2.33 1.45 1.10 0.59 1.16 3.13 10.19
5 DAVID JONSSON OK KLYFTAMO 19.27 1.03 0.28 1.37 1.50 1.16 0.42 0.27 1.27 2.40 1.55 1.17 0.50 1.20 2.35 10.11
6 JONAS GUSTAFSSON MARIESTADS FK 20.05 1.04 0.23 1.46 2.24 1.23 0.49 0.34 1.10 3.24 2.06 1.26 1.02 1.47 0.47 10.57
7 JOHAN LAAGE FALKÖPINGS AIK 20.24 1.09 0.28 1.44 1.59 1.31 0.48 0.47 1.16 4.00 1.49 1.29 1.09 1.34 0.41 10.55
8 RASMUS CARLSSON LIDKÖPINGS VSK 20.27 1.19 0.22 1.33 2.18 1.14 0.49 0.42 1.02 2.59 2.21 1.15 1.04 1.10 2.19 10.01
9 JONAS HARDER IF HAGEN 22.42 1.22 0.34 1.53 2.17 1.27 0.59 1.03 1.21 3.32 2.33 1.34 1.02 1.14 1.51 9.59
10 ALBERT SKAAR RYDA SKIDKLUBB 22.51 1.18 0.32 1.46 2.14 1.58 0.41 0.43 1.11 3.42 2.15 1.38 1.01 1.40 2.12 10.05
11 SIMON ANDERSSON OK KULLINGSHOF 23.09 1.08 0.23 1.34 1.51 1.17 0.52 0.33 1.15 2.57 2.03 1.18 1.02 1.01 5.55 10.35
12 MARTIN STRID ULRICEHAMNS OK 23.59 1.18 0.24 1.55 3.31 1.56 0.42 0.42 1.12 3.13 2.46 2.03 0.52 1.28 1.57 10.23
13 KRISTIAN KARLSSON HJOBYGDENS OK 24.28 1.17 0.34 1.38 2.26 1.38 1.01 0.42 1.38 4.34 3.05 1.52 1.26 1.52 0.45 10.47
14 KARL KARLSSON MULLSJÖ SOK 24.31 1.50 0.31 1.47 2.10 1.29 0.45 0.49 1.13 3.40 1.59 1.14 1.03 1.07 4.54 10.31
15 OSKAR BÖRJESSON RYDA SKIDKLUBB 24.33 1.34 0.31 1.58 2.08 1.29 0.59 0.38 1.19 3.29 2.24 1.22 1.15 1.45 3.42 10.17
16 PONTUS ANDERSSON MARIESTADS FK 24.40 1.35 0.29 1.52 2.22 2.18 0.48 0.49 1.12 3.34 2.24 1.44 1.23 1.36 2.34 10.21
17 SIMON SANDERI LIDKÖPINGS VSK 24.58 1.03 0.29 1.23 1.44 1.03 0.46 0.30 0.56 3.27 1.45 1.08 1.02 1.09 8.33 10.43
18 MARTIN RUNDQVIST HJOBYGDENS OK 27.33 1.19 0.38 1.57 3.49 1.34 0.51 0.56 1.45 6.04 2.42 1.44 1.37 1.36 1.01 10.53
19 ALBIN PETTERSSON MARIESTADS FK 28.24 1.06 0.22 1.38 2.00 1.13 0.41 0.36 1.06 3.06 1.58 1.19 1.02 1.2110.56 10.51
20 OLA JOHANSSON OK GISLE 28.38 1.22 0.32 1.37 2.25 1.35 0.47 0.38 1.23 3.24 2.29 1.46 0.54 1.27 8.19 10.39
21 SIMON PETTERSSON HJOBYGDENS OK 28.46 1.01 0.23 1.35 1.58 1.10 0.42 0.34 0.58 2.44 2.01 1.27 0.54 1.1912.00 11.05
22 MICHAEL STENBERG IFK GÖTEBORG 30.12 1.02 0.43 1.55 2.31 1.30 0.58 0.58 1.13 3.28 2.23 1.27 1.05 1.34 9.25 11.21
23 JOEL ANDERSSON IK GANDVIK 30.29 2.28 1.11 2.13 5.44 1.29 1.07 1.14 1.31 2.37 2.24 1.57 1.31 2.06 2.57 10.03
24 OLA HERMANSSON TENHULTS SOK 30.33 1.04 0.23 1.34 2.42 1.24 0.35 0.41 1.03 4.41 2.00 1.36 1.31 1.29 9.50 11.13
25 TOMMY STENKVIST RYDA SKIDKLUBB 31.06 1.40 0.38 2.08 3.12 1.29 0.43 0.41 1.37 4.19 2.39 1.38 1.53 1.40 6.49 10.33
26 ERIK NERO MULLSJÖ SOK 31.43 1.02 0.35 1.33 2.53 1.38 0.49 0.43 1.22 4.18 2.34 1.09 1.05 1.2110.41 11.07
27 JOAKIM DAVIDSSON HJOBYGDENS OK 31.53 1.17 0.42 1.46 2.34 2.02 1.05 0.30 1.17 3.52 2.00 1.47 1.48 1.23 9.50 11.17
28 FREDRIK SCHMITERLÖW HJOBYGDENS OK 31.55 1.35 0.31 2.03 2.29 1.34 1.07 0.46 1.27 4.01 2.33 1.26 1.16 1.20 9.47 11.23
29 MATTIAS KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 32.54 1.52 0.29 2.13 2.06 1.19 1.06 1.23 1.21 3.32 2.14 1.36 1.05 1.2511.13 10.49
30 ERIK RAMQVIST LIDKÖPINGS VSK 33.12 1.27 0.29 1.56 3.19 2.06 0.48 0.52 1.42 3.44 2.17 1.40 1.13 1.50 9.49 11.19
31 MATS AXELSSON HJOBYGDENS OK 35.06 1.27 0.35 2.19 2.20 1.52 1.01 0.45 1.26 3.37 2.24 1.32 1.23 1.5412.31 10.59
32 JOAKIM KARLSSON MARIESTADS FK 35.49 2.06 0.40 2.37 3.18 2.19 1.22 1.11 1.52 5.07 3.31 3.18 2.23 1.44 4.21 11.27
33 JOHN HOLST IK GANDVIK 37.48 1.22 1.00 2.34 2.12 1.12 0.42 0.34 1.07 6.58 3.51 1.52 2.04 1.3910.41 11.03
34 PER ANTON WALLANDER IK GANDVIK 37.53 1.50 0.37 1.30 5.18 1.45 5.20 0.43 1.28 4.46 7.04 2.00 1.44 1.45 2.03 9.57
35 BENJAMIN TORNBLAD HJOBYGDENS OK 39.19 1.50 1.14 1.54 3.09 2.29 1.00 1.18 1.49 5.50 3.45 2.00 1.55 1.45 9.21 11.11
36 FREDRIK GUSTAFSSON IK GANDVIK 40.02 1.12 0.29 1.45 2.06 1.36 0.47 9.57 1.08 3.27 2.42 1.40 1.46 1.28 9.59 11.09
37 LINUS FALK ULRICEHAMNS OK 42.04 1.14 0.30 1.28 1.49 3.39 0.39 0.37 1.02 3.0822.38 1.50 1.30 1.22 0.38 11.25
38 FREDRIK ALMQVIST OK AMNE 50.02 2.02 0.45 2.08 3.19 2.12 1.14 1.09 3.1410.32 5.41 2.17 1.27 2.0212.00 10.29
39 ISAK KRANTZ IK GANDVIK 63.59 2.00 0.56 2.2319.49 1.32 1.32 1.2317.53 6.03 2.47 1.45 1.24 2.06 2.26 11.15
40 KARL-MIKAEL SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 64.09 3.32 1.03 5.13 4.30 6.08 1.38 1.30 3.2610.07 5.46 3.09 3.19 2.5911.49 10.25
EjS ANDREAS FRIBERG TIBRO AIK SOK
EjS VIKTOR OLSSON IF HAGEN
EjS ANDREAS ANDERSSON OK SKOGSSTJÄRNAN
EjS JESPER KINDBERG MARIESTADS FK
EjS ANTON KARLSSON LIDKÖPINGS VSK
| | | | | | | | |
D70 0 m 38 39 101 141 108 93 88 100 Starttid
1 ANNIE FULTON 85 SVENLJUNGA OK 54.56 4.32 2.39 8.5711.1712.01 8.07 4.08 2.09 1.06 10.00
EjS ASTA VON PORAT IK YMER
|
D65 0 m 38 39 101 141 108 93 88 100 Starttid
1 ANITA PEHRSON ISTRUMS SK 37.41 3.26 1.52 7.07 7.49 8.10 4.04 3.12 1.17 0.44 10.24
2 BERIT ANDERSSON SKENE SOIS 43.22 4.00 4.09 7.48 8.20 9.07 4.56 3.00 1.08 0.54 10.27:03 För sen nollning 0.57
3 ANN-MARIE PERSSON 85 IK GANDVIK 47.20 3.33 2.32 8.1010.31 9.21 7.12 3.41 1.24 0.56 10.08
4 ANNA-LISA ANDERSSON LIDKÖPINGS VSK 49.20 3.17 2.16 7.22 7.50 8.10 4.36 3.21 1.1711.11 10.48
5 INGA PETTERSSON TENHULTS SOK 51.10 3.41 2.30 7.05 8.43 8.45 5.15 3.22 1.3710.12 10.56
6 BRITTA SAHL IF HAGEN 53.46 3.48 2.16 7.39 8.2811.15 5.23 3.53 1.14 9.50 10.52
7 BIRGITTA LÅNG OK GRÄNSEN 56.13 3.40 2.16 8.2211.39 9.22 5.25 3.30 1.3510.24 10.20
8 ELSA GRAHN IK WILSKE 67.36 4.39 3.0112.2912.5916.21 7.49 5.18 2.09 2.51 11.00
9 RUTH NYSTRÖM OK AMNE 71.43 4.06 4.37 9.0410.3719.16 5.55 7.01 1.26 9.41 10.32
10 MAJ-BRITT JONSSON IF HAGEN 75.19 4.38 6.1810.3312.5214.46 6.52 5.02 2.2111.57 10.16
11 VIRA NORDH TROLLHÄTTANS SK 76.27 4.41 5.0211.0212.5218.51 6.56 4.20 1.4211.01 10.44
12 SIVI HALLBERG OK GRÄNSEN 79.01 6.23 3.5516.3417.4112.34 7.26 5.08 2.09 7.11 10.40
EjS ILSE HERMANSSON FLOBY OK
EjS ULLA BJÖRKEROTH OK P4
| | |
D60 0 m 39 101 104 140 107 93 92 87 100 Starttid
1 BIRGIT LÅNG OK KLYFTAMO 37.49 3.15 5.17 6.19 3.25 6.40 3.42 1.09 3.14 1.49 2.59 10.04
2 KERSTIN CARLSSON ULRICEHAMNS OK 43.35 3.21 5.55 6.38 3.28 8.59 4.14 1.37 5.09 1.22 2.52 10.07
3 MARGARETA HOLMBERG IF HAGEN 44.53 3.58 6.08 7.31 4.4210.28 3.44 1.26 4.37 1.21 0.58 10.19
4 BIRGIT HAGLUND HESTRA IF 47.24 4.20 8.09 8.11 4.33 8.38 4.31 2.12 4.01 1.42 1.07 10.22
5 LILLVOR BERGER IF SISU TIDAHOLM 51.44 4.37 8.51 8.58 5.18 9.46 5.33 2.09 4.11 1.28 0.53 10.10
6 BRITA SÄRDQVIST IK YMER 53.45 4.01 6.19 6.50 3.38 8.44 4.43 2.20 3.40 1.5111.39 10.31
7 INGER BYLANDER SVENLJUNGA OK 61.04 6.3111.34 9.28 5.1511.22 5.07 2.19 4.03 4.13 1.12 10.34
8 ANNE-CATRINE PERSSON MARIESTADS FK 61.57 5.39 8.52 8.41 3.58 9.43 4.50 1.44 4.31 1.3212.27 10.25
9 ANN-MARIE NILSSON RYDBOHOLMS SK 69.22 5.4710.0410.05 5.03 9.42 5.22 2.15 5.27 3.0712.30 10.16
10 BRITT NILSSON IF SISU TIDAHOLM 82.34 9.3712.5711.16 7.1314.26 7.12 2.17 5.25 2.12 9.59 10.28
11 ING-BRITT SANDIN OK FRISENE 92.43 5.4314.2313.52 6.2713.11 7.26 2.4324.09 3.04 1.45 10.13
Utg Bricknr=26603 Start=13.49 (13.47:27) 41.29 3.41 13.49 Utg:39,101.. saknas
EjS VIVI-ANNE BYLUND RYDBOHOLMS SK
| | |
D55 0 m 39 95 101 104 139 145 138 92 88 100 Starttid
1 ULLA HÖÖK OK KLYFTAMO 38.51 3.44 4.15 3.56 5.54 2.09 9.02 3.36 1.30 2.56 1.08 0.41 10.51
2 GUNNEL SVENSSON IK YMER 39.13 3.02 3.26 3.20 7.10 2.11 10.14 3.40 1.51 2.25 1.17 0.37 10.39
3 KERSTIN SPETZ NITTA IF 40.27 3.36 3.26 3.51 6.50 2.29 9.11 4.11 1.40 3.09 1.16 0.48 10.35
4 KERSTIN WALLENIUS OK SKOGSSTJÄRNAN 40.48 3.00 3.27 4.06 6.51 4.00 9.38 3.33 1.28 2.53 1.09 0.43 10.49
5 BIRGIT KARLSSON MARIESTADS FK 42.33 4.05 4.13 3.29 7.26 2.38 10.13 4.03 1.46 2.34 1.13 0.53 10.37
6 KAARINA VOUDINMÄKI MULLSJÖ SOK 45.13 3.32 4.28 3.25 6.28 3.14 13.25 3.57 1.35 3.17 1.03 0.49 10.31
7 MONA CARLSON OK SKOGSHJORTARNA 49.29 3.59 4.59 4.50 9.58 3.54 9.36 4.41 1.46 3.33 1.20 0.53 10.43
8 LILLEMOR LORÉN OK FRISENE 49.55 4.00 4.30 5.17 7.22 3.06 11.54 6.36 1.58 3.01 1.23 0.48 9.59
9 ING-MARIE WIJKMARK IF HAGEN 80.36 26.42 4.55 5.30 8.12 3.51 16.34 5.53 2.19 3.38 1.48 1.14 9.57
10 BIBBI SVENSSON MARIESTADS FK 158.57 10.36 4.50 3.41 6.25 4.08 8.58 3.53 1.42 2.42 1.05 10.57 12.42
Fel LILIAN BENGTSSON OK AMNE
Fel GUNBORG GUSTAVSSON BORÅS GIF 62.33 3.26 4.57 3.47 6.29 2.42 19.5810.06 1.36 3.04 1.06 5.22 9.55 Felst, sprungit fel bana
Fel MARGIT RYBERG OK KLYFTAMO 67.26 4.24 4.59 4.31 7.31 5.22 21.11 3.55 1.43 2.56 1.13 9.41 10.41 Felst, sprungit fel bana
EjS GUNNEL PALGRIM VÄNERSBORGS SK
EjS KERSTIN ANDERSSON TIBRO AIK SOK
EjS LINNÉA HALL OK AMNE
| | | |
D55M 0 m 95 101 104 140 107 92 90 100 Starttid
1 SOLVEIG JOHANSSON IK GANDVIK 53.51 8.41 5.18 8.24 4.12 9.40 7.09 6.35 2.54 0.58 10.08:13 För sen nollning 0.47
2 BARBRO CEDÉRUS SNÄTTRINGE SK 58.59 7.05 4.44 7.02 5.2811.10 5.44 4.48 2.2610.32 10.17
3 BIRGITTA JOHANSSON OK TRANAN 64.19 7.05 8.25 8.38 3.4721.21 5.41 4.23 4.18 0.41 10.05
4 INGER-BRITT JOSEFSSON ULRICEHAMNS OK 67.42 9.04 5.24 8.40 4.0210.40 6.01 8.59 2.28 1.02 10.25
5 LOUISE LINDBERG IK WILSKE 71.28 10.46 7.01 8.24 4.54 9.38 6.5710.19 2.3910.50 10.29
6 BERIT HILDÉN OK SKOGSHJORTARNA 75.56 12.57 8.3311.02 8.2215.24 8.51 6.25 3.22 1.00 10.01
7 GUNNEL FORSBLAD IK WILSKE 81.57 14.57 7.5711.08 5.5213.37 8.05 6.51 3.2410.06 10.21
8 GUN KARLSSON GÄLLSTADS IF 88.05 12.11 7.4910.28 7.0311.46 11.58 9.50 3.0513.55 10.13
Fel BRITT JOHANSSON OK GRÄNSEN 75.54 25.46 6.27 7.34 7.51 6.57 3.26 1.50 9.57 Fel: 140 saknas
| |
D50 0 m 39 95 101 104 139 145 138 92 88 100 Starttid
1 KERSTIN OLSSON IF HAGEN 37.21 3.49 2.54 4.19 5.29 2.43 8.31 3.18 1.34 2.36 1.27 0.41 10.00
2 MARION HALLSTEN UDDEVALLA OK 39.07 3.06 3.13 3.53 6.29 2.19 10.00 3.29 1.36 3.18 1.05 0.39 10.22
3 ANN-MARIE HOLMSTRÖM IK GANDVIK 39.24 3.19 3.32 3.44 6.10 2.21 10.10 3.42 1.35 2.39 1.27 0.45 9.58
4 EVA ALSIN IK YMER 39.37 3.03 3.03 4.10 6.03 2.55 9.59 4.16 1.47 2.44 0.57 0.40 10.10
5 ANN-GERD CARLSSON ULRICEHAMNS OK 41.01 3.20 3.50 3.47 6.12 2.35 9.43 5.28 1.32 2.33 1.17 0.44 11.01 För tidig nollning 0.02
6 KAJSA TOFTÉN HJOBYGDENS OK 41.09 3.11 3.25 3.54 6.05 2.30 12.13 3.58 1.29 2.38 1.06 0.40 10.46
7 MARGARETA GUNNARD OK P4 41.45 3.23 3.29 3.38 7.00 2.28 9.18 4.14 1.34 4.50 1.04 0.47 10.18
8 MONICA LARSSON OK TRANAN 42.00 3.26 3.39 3.32 6.23 2.32 11.49 3.54 1.40 3.00 1.18 0.47 10.54
9 INGER JÖNSSON IK YMER 44.59 3.32 4.56 4.15 7.04 2.37 11.23 4.11 1.54 3.01 1.16 0.50 10.20
10 KRISTINA JOHANSSON MULLSJÖ SOK 45.07 3.31 4.36 3.41 7.46 2.27 11.51 4.37 1.46 2.58 1.08 0.46 11.00
11 ELSA ARNESSON ULRICEHAMNS OK 45.15 3.19 3.08 4.48 6.14 3.25 9.08 4.44 1.34 2.35 1.05 5.15 10.12
12 LENA SKOOG HESTRA IF 45.37 3.19 3.55 3.45 7.06 2.11 12.29 5.26 1.35 3.36 1.24 0.51 10.38
13 MARIANNE SJÖBERG OK GRÄNSEN 49.05 4.29 4.22 4.02 6.09 2.29 17.14 4.00 1.36 2.43 1.11 0.50 10.50
14 BARBRO WAHLSTRÖM ISTRUMS SK 53.15 4.10 4.45 6.03 7.31 3.16 12.00 7.34 2.07 3.21 1.31 0.57 10.08
15 SIV RÖDSTRÖM OK SKOGSSTJÄRNAN 54.17 4.39 4.47 5.24 8.25 3.25 14.52 4.48 2.01 3.20 1.29 1.07 10.16
16 KERSTIN LARSSON OK AMNE 55.17 4.32 4.31 6.1110.14 2.56 12.28 5.45 2.15 3.50 1.36 0.59 10.30
17 INGRID TENGELAND IK GANDVIK 55.28 3.57 5.01 6.00 7.07 3.49 13.36 8.35 2.13 2.56 1.18 0.56 10.13:37 För sen nollning 0.23
18 LILIAN AXELSSON OK RÄVEN 56.25 3.57 6.05 5.52 7.06 4.39 14.09 6.00 2.00 4.32 1.25 0.40 10.40
19 STINA GRISSEMANN OK SKOGSSTJÄRNAN 58.31 4.29 5.14 7.06 8.39 3.37 15.21 5.27 2.11 3.38 1.56 0.53 10.44
20 LENA WEIMING-NYBERG KINNASTRÖMS SK 61.48 3.44 4.43 4.29 6.50 2.28 19.20 4.32 1.33 2.45 1.04 10.20 10.48
21 ULLA BJÖRKMAN IK YMER 62.24 5.17 5.57 5.4310.11 3.46 14.55 6.26 2.21 4.46 1.58 1.04 10.34
22 MONICA NILSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 63.20 13.37 3.44 5.37 7.12 3.37 17.39 4.38 1.56 3.04 1.30 0.46 10.06
23 LINNÉA KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 107.10 11.5513.39 9.2515.38 7.11 23.4511.32 4.20 5.32 2.39 1.34 10.26
Fel INGER HOLMSTRAND HERRLJUNGA SK 47.02 3.11 4.00 3.32 6.28 2.20 9.04 3.38 1.29 2.46 1.00 9.34 10.56 Felst, sprungit fel bana
Fel ULLA ÖHRSTRÖM OK AMNE 53.19 3.3510.5524.13 14.36 10.04 Felst, sprungit fel bana
Fel YLVA JANSSON IF HAGEN 67.45 4.20 5.35 6.01 9.53 6.38 14.11 5.46 2.30 4.13 1.23 7.15 10.52 Felst, sprungit fel bana
Utg KERSTIN JAKOBSSON IF SISU TIDAHOLM 71.41 3.57 6.15 5.30 7.19 3.02 31.13 5.07 2.05 3.02 1.34 2.37 10.57 Utg:101,78.. saknas För t
Utg INGRID HAGLUND OK KULLINGSHOF 84.46 4.29 5.48 8.04 9.15 5.53 51.17 10.24 Utg:145,138.. saknas
EjS KRISTINA JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK
EjS KERSTIN SVENSSON TIBRO AIK SOK
EjS BRITT-MARIE RYDBERG ISTRUMS SK
| | | | | | |
D45 4580 m 39 101 105 139 107 113 111 92 88 100 Starttid
Sträcklängder: 260 430 760 200 680 600 290 790 270 170 130
1 GUNNEL HULTQVIST IF HAGEN 42.44 2.57 5.14 6.18 1.36 6.17 5.54 2.47 7.42 2.15 1.03 0.41 11.22
2 INGER SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 46.43 3.05 5.15 6.07 2.31 6.27 5.51 2.51 7.27 3.31 1.32 2.06 9.58
3 BERIT GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 49.18 2.25 4.25 5.32 1.34 6.58 5.15 3.08 7.43 2.10 0.50 9.18 11.07
4 ANNE KAILL IK YMER 50.11 2.55 4.41 5.47 1.34 5.31 5.17 2.26 6.50 2.19 0.58 11.53 10.40
5 Bricknr=27332 Start=11.30 (11.28:56) 51.01 4.21 6.15 7.23 1.54 7.00 7.07 3.15 8.45 2.52 1.23 0.46 11.30
6 MONICA LÖÖF MARIESTADS FK 51.13 2.39 4.2215.55 1.31 5.15 5.06 2.33 6.14 1.58 0.59 4.41 11.09 För tidig nollning 0.06
7 CHRISTINA JANSSON IF HAGEN 51.20 2.47 4.52 5.26 1.53 6.05 5.00 2.43 7.10 4.51 0.59 9.34 11.01
8 Bricknr=27783 Start=11.27 (11.25:59) 52.56 4.19 6.38 6.59 2.14 7.00 8.30 3.49 9.10 2.20 1.17 0.40 11.27
9 BERIT IVARSSON OK SKOGSHJORTARNA 53.03 3.47 6.44 7.36 2.21 6.41 6.12 3.1210.23 2.59 1.12 1.56 11.34
10 Bricknr=27661 Start=12.09 (12.07:58) 54.10 3.34 8.06 6.22 3.57 7.36 6.23 2.4111.28 2.24 0.57 0.42 12.09
11 MONICA ABRAHAMSSON GUDHEMS IF 58.09 3.02 4.48 6.35 5.12 6.55 6.03 3.0718.09 2.27 1.07 0.44 10.49
12 EVA WERNER LIDKÖPINGS VSK 58.44 3.16 5.3510.21 1.43 7.32 12.31 2.45 7.20 2.43 1.15 3.43 11.03 För tidig nollning 0.01
13 BERIT KLAMFELT TIBRO AIK SOK 59.24 3.40 6.32 6.34 1.52 6.52 6.55 3.3510.24 3.18 1.15 8.27 10.58
14 Bricknr=27602 Start=11.24 (11.22:56) 59.54 5.01 7.33 8.39 2.31 8.16 8.31 3.4810.04 3.06 1.34 0.51 11.24
15 INGER WESTERBERG IF HAGEN 62.13 3.28 6.36 7.52 1.49 9.17 6.38 3.37 8.48 3.13 1.04 9.51 10.51 För tidig nollning 0.02
16 GISELA LÖFVING TIBRO AIK SOK 63.41 3.32 6.0314.25 1.45 6.59 11.01 4.2410.35 2.47 1.19 0.51 10.46
17 EVA ANDREASSON BORÅS GIF 64.26 3.36 6.55 8.18 2.25 8.57 8.33 4.0214.32 3.28 1.25 2.15 11.18 För tidig nollning 0.05
18 MONICA MARTINSSON OK TRANAN 65.15 2.46 5.03 6.03 1.43 7.42 13.17 3.0216.17 2.27 1.08 5.47 10.55
19 Bricknr=27152 Start=12.04 (12.02:48) 67.34 4.28 8.02 8.44 3.38 7.52 8.05 3.4616.39 3.23 1.54 1.03 12.04
20 BRITT-MARIE ANDERSSON OK AMNE 72.36 3.31 6.3317.34 2.45 7.56 7.42 4.10 8.28 3.02 1.23 9.32 10.43
21 GUNILLA JOGELAND IK YMER 88.43 11.37
EjS GUNILLA HOGEDAL TIBRO AIK SOK
EjS AINA SVENSSON TIBRO AIK SOK
EjS INGER JOHANSSON OK KLYFTAMO
| | | | |
D45M 0 m 77 74 164 105 140 107 93 88 100 Starttid
1 KRISTINA PERSSON ULRICEHAMNS OK 55.54 4.52 2.3010.3711.03 2.54 6.31 3.29 2.59 1.16 9.43 10.17
2 BERITH PETTERSSON OK SKOGSVARGARNA 56.15 5.10 2.2516.2112.41 3.10 6.58 3.45 3.53 1.04 0.48 10.20
3 KERSTIN DANIELSSON IF HAGEN 59.59 6.41 2.3912.3813.27 4.04 8.06 4.26 5.42 1.25 0.51 10.08
4 LISBETH ROSENBERG RYDA SKIDKLUBB 61.10 6.59 3.2011.5415.02 4.34 8.52 4.27 3.27 1.43 0.52 10.05
5 KRISTINA STÅHL HJOBYGDENS OK 66.42 5.41 2.4614.0715.59 3.03 8.20 5.09 3.59 1.15 6.23 9.56
6 ELISABETH OLSSON TIBRO AIK SOK 71.25 6.39 2.3712.0911.59 3.50 9.26 5.11 8.15 1.32 9.47 10.32
7 KRISTINA JOHANSSON OK GIPEN 81.02 7.35 5.4413.0316.09 4.03 13.00 4.58 4.23 1.5210.15 10.26
8 ANNIKA GUSTAVSSON BREDAREDS IF 81.25 6.29 2.4122.1513.57 3.06 10.09 4.01 7.58 1.23 9.26 10.35
9 EVA MAJ JOHANSSON FRITSLA VIK 81.27 7.10 3.3520.2119.08 3.36 12.26 6.29 5.15 2.08 1.19 9.59
10 Bricknr=27169 Start=10.15 (10.13:56) 82.42 7.54 6.1819.1920.17 3.47 12.49 5.10 4.17 1.47 1.04 10.15
11 BODIL ENANDER VÄNERSBORGS SK 93.10 18.26 2.3022.1813.58 3.05 10.21 3.54 8.06 1.19 9.13 10.23
Fel EVA OLSSON HJOBYGDENS OK 71.51 5.55 4.2810.3523.22 8.44 4.55 2.04 1.00 10.29 Fel: 107 saknas
EjS BARBRO JONSSON HESTRA IF
EjS SYBILLE ANDERSSON OK AMNE
EjS KAREN FREDÉN-LARSSON IF SISU TIDAHOLM
| | |
D40 4920 m 80 167 163 94 139 107 93 92 87 100 Starttid
Sträcklängder: 330 960 270 470 1190 680 280 150 320 140 130
1 ELISABETH STRANDHAGEN GÖTEBORG-MAJORNA OK 42.17 2.17 8.12 2.10 4.2410.31 6.31 2.47 1.21 2.21 1.00 0.43 11.28
2 GUNILLA LARSSON BREDAREDS IF 44.25 2.25 8.09 2.30 4.4311.53 5.47 3.03 1.05 2.51 1.11 0.48 11.06
3 KATARINA SJÖHOLM MULLSJÖ SOK 45.21 2.47 8.49 2.38 4.1111.01 5.45 2.58 1.09 2.54 1.02 2.07 11.32
4 BRITT-MARIE JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 45.48 2.30 7.45 4.20 5.51 9.29 7.59 2.28 1.23 2.38 0.52 0.33 11.36
5 GUNILLA AXELSSON SÄVEDALENS AIK 46.49 2.26 9.03 2.35 4.5411.21 6.31 3.24 1.07 3.44 1.00 0.44 11.14
6 JANE JOHANSSON IK ALBION 46.52 2.13 7.14 2.17 4.26 9.27 4.38 3.02 1.00 2.19 0.58 9.18 11.10
7 EVA RABE-MAGNUSSON IF HAGEN 47.50 2.50 9.13 3.04 4.5511.46 5.54 3.40 1.30 2.56 1.13 0.49 11.18
8 IRÉNE BANCK HJOBYGDENS OK 53.23 2.32 8.34 3.0510.5512.09 6.11 3.41 1.20 3.07 1.06 0.43 11.16
9 INGER KNUTSSON ULRICEHAMNS OK 59.21 3.3210.06 2.4612.4011.24 6.24 3.41 1.54 3.18 1.16 2.20 11.08
10 GUNILLA JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 61.18 3.0510.28 3.38 6.5416.47 7.38 4.11 1.36 3.19 1.15 2.27 11.20
11 ARLEEN DALMO SOK TRÄFF 63.29 4.48 9.55 3.53 8.0614.28 7.33 4.22 1.59 3.52 3.46 0.47 9.59
Fel ANN-CHARLOTTE BRODIN ISTRUMS SK 93.16 37.31 9.54 3.11 4.3412.59 8.45 3.48 1.39 0.43 12.02:46 Fel: 92 saknas Sen 32.46
Utg ANNE-CHRISTINE SÄLL IF HAGEN 112.35 39.33 9.01 2.48 4.2812.17 1.24 1.04 12.00:38 Utg:107,87.. saknas Sen 3
Utg LISBET SJÖDIN OK KLYFTAMO 114.36 39.2311.29 4.03 7.55 51.46 12.07:47 Utg:139,107.. saknas Sen
EjS LOTTA LANDÉN ISTRUMS SK
EjS ANN HILMERSSON OK KLYFTAMO
EjS ANITA BODIN GÄLLSTADS IF
| | | |
D35 0 m 80 166 167 97 141 108 142 115 93 88 100 Starttid
1 SARI HÅKANSSON OK GRÄNSEN 48.26 2.28 7.26 1.21 7.49 7.32 5.59 4.59 2.58 4.01 2.28 0.48 0.37 10.12
2 BRITTA SAHLIN OK SKOGSVARGARNA 54.53 2.14 6.47 1.31 8.21 9.12 5.33 5.50 3.48 7.16 2.34 1.03 0.44 10.06
3 MARIA WIDMARK IF HAGEN 56.47 2.18 7.02 1.3614.30 8.34 5.52 3.45 3.35 5.36 2.14 0.59 0.46 10.39
4 LOTTA STIGSDOTTER IF HAGEN 57.25 2.15 6.51 2.5310.08 7.31 6.26 6.31 3.27 5.22 4.09 1.10 0.42 10.09
5 SUSANNE LINNÉ ISTRUMS SK 57.45 2.04 6.43 1.50 9.33 7.55 6.29 7.28 3.19 8.27 2.19 1.00 0.38 10.15
6 MARIA SKOGSBERG-KARLSSO MARIESTADS FK 57.55 3.01 8.59 1.31 7.23 7.51 6.01 4.20 3.34 6.14 2.19 1.00 5.42 10.00
7 MARITA KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 59.39 2.21 7.30 1.45 8.21 7.40 5.57 4.36 2.57 4.32 2.13 1.0310.44 10.21
8 HELENA JOHANSSON OK GISLE 65.38 2.21 7.57 2.5510.21 8.15 6.34 6.01 3.52 5.14 2.39 1.04 8.25 10.03
9 EVA PERSSON-RIIS IF HAGEN 70.23 3.03 8.50 2.0310.4312.04 7.37 8.27 4.53 7.02 3.10 1.34 0.57 10.18
10 ULRIKA PETTERSSON TIBRO AIK SOK 73.51 2.34 9.14 1.5919.02 7.05 7.08 4.19 3.50 4.50 2.24 1.0110.25 10.27
11 IRENÉ ANDERSSON OK KULLINGSHOF 88.23 3.2711.30 2.2517.4811.06 8.51 9.49 5.3211.28 3.46 1.45 0.56 10.35 För tidig nollning 0.03
12 LENA BOGREN IF HAGEN 92.10 3.08 8.54 2.1320.18 9.38 11.1611.21 5.51 7.34 5.40 1.18 4.59 10.30
13 PETRA JOHANSSON TROLLHÄTTANS SOK 94.35 2.39 8.53 2.3619.0510.24 10.4614.05 3.47 6.15 2.49 1.2111.55 9.57
Fel PIA KÄCK-FRITZELL MULLSJÖ SOK 47.46 1.10 0.53 11.02:30 Felst, sprungit fel bana
| | |
D35M 0 m 77 74 164 95 105 139 107 92 90 100 Starttid
1 CLARY SVENSSON GUDHEMS IF 53.48 8.26 1.5511.22 3.44 7.30 1.47 7.13 4.17 4.53 1.52 0.49 10.47
2 KERSTIN PETTERSSON TIBRO AIK SOK 54.39 5.45 2.2310.13 3.53 8.56 4.18 6.56 5.38 3.46 2.01 0.50 10.23
3 CATARINA SVENSSON ISTRUMS SK 57.00 4.54 2.2313.25 4.30 8.05 2.12 9.10 5.06 4.29 2.00 0.46 10.20
4 AGNETA JOHANSSON RYDBOHOLMS SK 66.49 5.41 2.42 9.47 4.03 9.55 2.4413.55 5.41 9.17 2.19 0.45 10.14
5 MONIKA KLEIN-PEKER IF HAGEN 67.03 4.57 2.3711.36 4.14 9.17 2.35 8.16 5.34 4.45 2.21 10.51 10.29
6 ELISABETH WAHLSTRÖM ISTRUMS SK 67.31 5.06 2.0210.19 4.05 8.15 2.09 8.47 4.39 9.42 1.48 10.39 10.32
7 CHARLOTTA LARSSON IF HAGEN 68.38 5.45 5.5012.50 4.27 8.47 2.3512.36 5.41 6.54 2.22 0.51 10.05
8 CHRISTINA WALLERMAN BORÅS GIF 68.39 7.26 3.4013.53 4.4511.50 2.45 8.56 6.15 5.10 3.03 0.56 10.02
9 ULLA ANDERSSON IF HAGEN 68.46 5.32 2.4711.41 4.0712.11 3.2111.26 5.30 9.18 2.01 0.52 10.17
10 ANN NYSTRÖM IF HAGEN 69.35 5.01 3.3012.04 4.1410.26 2.16 6.29 4.24 8.26 3.23 9.22 10.44
11 ULLA DEHLÉN MARIESTADS FK 70.41 7.39 2.4413.48 5.3412.50 3.30 9.02 5.50 5.45 2.26 1.00 10.11
12 CHRISTINA JONSSON OK KLYFTAMO 78.51 6.10 3.4614.00 4.3515.59 1.53 9.31 4.45 7.55 1.52 8.25 10.38
13 ANNA-LENA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 81.03 6.31 4.2615.19 8.0311.44 4.50 9.55 6.18 6.39 2.12 5.06 10.41
14 YLVA JOHANSSON OK SKOGSVARGARNA 83.01 6.29 4.1615.09 5.0611.17 2.3411.15 7.00 6.40 2.44 10.31 10.26
EjS EVA IVARSSON HESTRA IF
EjS HELENA LARSSON TIBRO AIK SOK
| | | |
D21 6600 m 79 168 163 96 101 139 107 113 111 115 138 91 88 100 Starttid
Sträcklängder: 380 1030 310 570 220 880 680 600 300 400 270 410 250 170 130
1 MARIA OSSIANSSON IK HAKARPSPOJKARNA 55.34 3.21 8.29 2.22 8.26 2.22 5.31 4.35 4.33 2.08 3.12 2.10 4.15 2.44 0.50 0.36 10.25
2 MARIE OLSSON TIBRO AIK SOK 60.45 3.43 8.20 2.55 7.25 2.26 6.10 5.35 5.01 2.42 4.00 2.35 3.23 4.06 0.53 0.40 10.01
3 A-C KRISTIANSSON TROLLHÄTTANS SOK 63.00 3.54 8.15 3.24 6.00 2.30 7.18 6.11 5.54 2.49 5.10 2.32 4.03 3.13 1.07 0.40 10.09
4 INGER CEDERBERG TROLLHÄTTANS SOK 64.10 4.28 9.02 2.52 7.21 2.33 6.59 6.00 5.02 2.46 4.40 2.45 4.22 3.40 0.56 0.44 10.35
5 KARIN KARLSSON HALMSTAD OK 64.16 3.46 7.44 2.33 8.45 2.39 6.54 5.29 6.14 3.00 3.59 3.03 5.36 2.59 1.00 0.35 9.59
6 LINDA FAHLEN OK DJERF 65.48 3.27 6.52 2.08 9.32 1.57 5.47 5.38 4.28 2.27 3.28 2.03 3.25 3.01 0.5710.38 10.37
7 EMELIE SVALIN OK ALEHOF 66.33 3.45 9.23 3.0712.14 2.11 6.37 5.22 5.59 2.19 4.46 2.49 3.10 3.17 0.56 0.38 10.15
8 ING-MARIE ARONENG BREDAREDS IF 68.43 2.43 8.59 2.44 8.56 3.08 7.43 6.14 6.21 2.21 5.37 4.27 4.11 3.24 1.10 0.45 10.19
9 LISA MARIA LARSSON LIDKÖPINGS VSK 70.46 4.54 8.50 3.16 6.44 7.45 9.34 5.43 6.06 2.17 4.32 2.57 3.12 3.04 0.57 0.31 10.11
10 KARIN ANDERSSON OK KLYFTAMO 73.50 4.30 9.40 3.54 7.19 3.04 8.20 6.53 6.12 3.08 5.16 3.21 5.06 5.05 1.14 0.48 10.31
11 ANN-KRISTIN JANSSON IK GANDVIK 75.59 4.3111.00 3.38 8.01 3.20 8.29 6.38 6.31 3.35 5.37 3.14 4.37 4.56 1.06 0.46 10.23
12 KARIN JOGELAND IK YMER 76.09 4.4310.12 3.23 6.59 3.29 8.31 7.29 5.13 2.30 5.36 7.33 5.11 3.41 1.02 0.37 10.27
13 HANNA ÅSANDER OK BJUR 85.45 3.40 8.14 3.04 6.33 2.42 8.41 5.55 5.37 7.2719.20 3.42 4.24 4.28 1.16 0.42 10.29
Fel MARTINA EDLUND IK YMER 64.59 2.1510.20 2.30 6.14 5.10 6.49 2.47 5.39 3.16 4.19 3.20 1.00 0.35 10.17 Felst, sprungit fel bana
Fel JENNY JOHANSSON OK GISLE 76.12 5.3411.08 3.59 7.58 3.40 9.02 6.16 5.43 5.05 1.15 10.56 10.03 Felst, sprungit fel bana
Fel JENNIE BROBAKKEN KFUM ÖREBRO ORIENTERING 79.39 4.56 9.50 4.10 6.51 2.31 7.29 5.55 5.36 3.22 6.16 2.59 4.59 3.47 1.04 9.54 10.33 Felst, sprungit fel bana
Fel HELENA SÖDERVALL IK GANDVIK 86.05 4.28 6.06 2.56 8.11 6.18 5.53 2.52 5.26 4.00 5.56 3.48 1.0312.03 10.13 Fel: 79 saknas
Fel ANNA-KARIN RYBERG OK KLYFTAMO 95.03 4.2713.13 4.37 8.33 3.08 10.18 7.21 7.26 3.58 6.26 4.19 4.36 4.33 1.17 10.51 10.05 Felst, sprungit fel bana
EjS SARA SVENSSON OK KULLINGSHOF
| | | |
D21M 0 m 77 73 165 95 105 140 109 92 90 100 Starttid
1 CAROLINE HAGSTRÖM MULLSJÖ SOK 65.27 4.44 3.0611.44 6.20 7.40 2.0811.12 4.50 2.39 1.27 9.37 10.07
2 KATARINA STOCKHEDEN OK GRÄNSEN 74.49 5.45 3.43 6.21 7.3610.48 3.3217.07 7.06 9.46 2.09 0.56 10.03
EjS EVA JOHANSSON TIBRO AIK SOK
|
D20 0 m 80 166 167 97 141 108 142 115 93 88 100 Starttid
1 CECILIA THOMASSON ULRICEHAMNS OK 40.59 2.00 5.56 1.13 7.33 6.18 4.44 3.25 2.30 4.04 1.54 0.51 0.31 11.00
2 MALIN DANIELSSON IF HAGEN 54.26 2.14 6.25 1.25 7.55 7.17 5.14 4.27 2.49 4.33 2.10 0.54 9.03 10.57
3 ÅSA JOHANSSON OK GIPEN 61.00 2.25 7.09 1.30 7.56 8.13 5.44 4.36 3.21 5.01 2.33 0.5911.33 10.51
4 MALIN PERSSON GUDHEMS IF 61.27 2.04 6.55 2.04 9.44 8.08 6.26 5.00 3.36 4.30 2.26 1.09 9.25 10.53 För tidig nollning 0.02
5 SARA JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 63.30 2.24 7.06 1.4310.19 8.23 6.45 5.56 3.16 4.22 2.23 0.56 9.57 10.42
6 CHARLOTTA JANSSON IF HAGEN 64.08 2.10 7.02 2.1911.34 8.04 5.58 5.56 3.01 5.19 2.12 0.59 9.34 10.48
7 FRIDA KJELLBERG IFK GÖTEBORG 71.07 2.2911.34 1.32 9.06 9.16 6.3310.22 3.20 5.37 2.36 1.12 7.30 9.55
8 LISA GASSNER ULRICEHAMNS OK 71.58 2.35 8.39 3.2311.23 9.17 7.03 8.16 4.15 5.09 2.49 1.03 8.06 10.45
9 MARIE JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 77.23 8.37 8.23 2.08 9.43 9.28 11.25 5.43 3.59 6.31 2.39 1.11 7.36 9.49
EjS JENNY DANIELSSON GUDHEMS IF
| |
D20M 0 m 77 74 164 95 105 139 107 92 90 100 Starttid
D18 0 m 80 168 163 94 101 141 107 138 92 87 100 Starttid
1 EVA ÖHLUND ULRICEHAMNS OK 44.23 2.10 7.22 2.36 6.08 3.29 5.57 5.53 3.58 1.23 3.59 0.54 0.34 10.16
2 MADELENE LÖÖF MARIESTADS FK 46.37 2.01 7.36 2.39 6.02 3.51 7.24 6.06 5.24 1.17 2.31 1.10 0.36 10.19
3 ULRIKA FREDRIKSSON GUDHEMS IF 52.45 2.33 7.59 2.20 4.36 3.31 5.50 5.36 3.14 1.05 2.27 1.1912.15 10.37
4 LINA JOGELAND IK YMER 53.55 2.16 7.06 3.42 4.34 3.45 6.07 6.13 7.29 1.23 4.39 0.53 5.48 10.07
5 LISA JANSSON FRÄMMESTAD IK 55.11 2.22 8.09 3.21 7.27 3.59 6.37 5.54 3.56 1.16 2.54 0.58 8.18 10.13
6 STINA ALBINSSON BREDARYDS SOK 59.29 2.3311.59 3.0110.08 4.04 7.22 8.54 4.17 1.37 3.08 1.33 0.53 10.25
7 HANNA ARNELL FRITSLA VIK 61.09 2.14 8.27 6.07 4.56 4.01 7.23 6.53 4.47 1.46 3.55 1.14 9.26 10.10
8 EMELIE HOLMSTRÖM IK GANDVIK 62.33 2.25 8.58 3.33 4.58 4.44 6.1616.05 4.05 1.18 3.50 0.45 5.36 9.58
9 SARA SVENSSON TIBRO AIK SOK 64.26 2.2810.01 3.49 6.17 4.16 7.36 7.15 4.11 1.24 4.22 1.03 0.35 10.28
10 KAJSA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 67.48 2.2011.37 3.32 6.42 4.50 9.39 6.42 5.18 1.48 3.25 1.4910.06 10.34
11 YLVA HOLM HJOBYGDENS OK 97.34 3.5716.23 5.1311.36 6.15 14.1412.32 6.48 2.57 5.33 1.2910.37 10.01
12 JOHANNA BERGGREN IK GANDVIK 107.50 2.3611.14 5.0529.13 4.43 8.2220.13 8.18 1.35 3.06 1.3611.49 10.04
EjS EMMA PALMÉR ULRICEHAMNS OK
| | |
D16 0 m 80 165 164 95 101 105 140 108 93 88 100 Starttid
1 CECILIA FREDRIKSSON GUDHEMS IF 32.51 1.58 5.08 3.01 2.21 2.28 5.03 1.36 4.44 2.48 2.26 0.45 0.33 10.31
2 HELENA JANSSON IF HAGEN 33.20 1.47 5.02 2.37 2.23 2.53 5.23 1.46 4.36 3.24 2.01 0.53 0.35 11.18 För tidig nollning 0.06
3 FANNY BRODIN ISTRUMS SK 37.51 2.10 5.21 3.04 3.20 3.40 5.10 1.54 5.27 3.40 2.24 1.06 0.35 10.55
4 ANNA NILSSON IK YMER 38.36 1.51 5.25 3.51 3.22 3.56 5.32 1.58 5.31 3.24 2.20 0.51 0.35 10.51 För tidig nollning 0.03
5 LINN GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 39.03 2.10 6.01 3.56 2.28 2.41 6.46 1.59 6.05 3.27 2.02 0.55 0.33 10.22
6 JENNY PETTERSSON HJOBYGDENS OK 39.33 2.09 5.54 2.45 2.51 2.53 5.04 1.54 5.01 3.03 4.25 0.54 2.40 10.10
7 STINA JANSSON FRÄMMESTAD IK 40.39 2.07 4.48 3.14 2.44 2.49 5.33 1.47 5.33 3.14 2.18 0.55 5.37 10.19
8 NOEMI CERNY HJOBYGDENS OK 42.16 2.22 5.32 6.27 3.18 3.04 5.44 1.58 5.27 3.21 2.16 1.10 1.37 9.52
9 ULRIKA ANDERSSON IK GANDVIK 44.39 1.51 4.54 3.26 3.20 3.24 6.25 2.2110.29 4.10 2.50 0.58 0.31 10.34
10 LISA AXELSSON HJOBYGDENS OK 46.17 2.03 7.19 3.02 3.02 2.44 5.11 2.52 4.58 2.58 2.06 0.51 9.11 11.01
11 HANNA JOHANSSON OK SKOGSHJORTARNA 46.28 2.11 5.10 3.15 3.17 3.14 5.46 2.02 4.55 2.58 3.15 0.54 9.31 10.58
12 LINNEA HJALMARSSON IK YMER 48.16 2.35 6.43 4.23 3.23 3.46 7.33 2.20 7.37 4.02 2.38 1.02 2.14 9.55
13 SARA BERNHARD MARIESTADS FK 48.34 2.15 6.20 3.53 3.58 4.04 6.57 2.11 6.42 3.52 2.53 1.00 4.29 11.12 För tidig nollning 0.02
14 KARIN KLAMFELT TIBRO AIK SOK 48.47 2.23 7.04 3.50 4.39 3.42 5.43 7.37 6.15 3.08 2.38 1.05 0.43 10.16
15 KARIN KAILL IK YMER 50.18 2.16 5.43 3.26 2.56 3.09 6.05 2.09 5.54 3.44 3.38 1.0110.17 10.40
16 AMANDA SJÖHOLM MULLSJÖ SOK 50.50 2.21 6.28 3.55 3.26 3.35 6.00 4.09 5.47 3.22 2.18 0.56 8.33 11.07
17 EMMA SVENSSON TIBRO AIK SOK 51.24 2.25 7.17 4.08 3.18 4.50 7.56 2.20 6.49 3.38 2.58 1.05 4.40 10.04
18 ANNA WALLERMAN BORÅS GIF 51.29 2.32 6.28 3.58 4.25 5.01 7.43 2.38 6.44 4.28 3.01 1.04 3.27 10.01
19 MARIA SVENSSON TROLLHÄTTANS SOK 52.46 2.26 6.18 4.10 4.23 5.42 7.28 3.05 7.12 4.38 3.47 1.06 2.31 9.58
20 CHARLOTTE MAGNUSSON IK YMER 52.51 2.25 6.12 5.07 3.57 5.20 5.40 3.57 5.44 3.29 2.15 0.57 7.48 11.04
21 JILL OLSSON TROLLHÄTTANS SOK 52.55 2.09 5.56 3.15 7.03 3.11 5.51 3.03 4.58 3.12 2.52 0.5410.31 10.42 För tidig nollning 0.01
22 EMELIE MOBERG MARIESTADS FK 52.58 2.19 6.21 3.21 3.55 3.42 9.24 2.18 8.35 6.03 5.19 1.06 0.35 10.25
23 Bricknr=27714 Start=11.09 (11.07:55) 68.07 3.53 7.31 4.46 4.41 4.59 13.35 3.1013.14 5.57 4.07 1.30 0.44 11.09
24 ELLEN LARSSON MARIESTADS FK 70.18 3.29 7.51 4.17 3.34 6.43 9.32 3.0210.10 5.07 3.26 1.2211.45 10.13
25 KARIN HOLM ISTRUMS SK 70.53 2.14 7.00 3.44 3.44 5.18 12.23 2.4114.15 3.5213.51 1.05 0.46 10.28
Utg ANN STRIDH TROLLHÄTTANS SOK 35.30 2.28 3.37 3.03 2.18 10.07 Utg:167,166.. saknas
EjS ELISE BERGGREN IK YMER
EjS LINA HULANDER ULRICEHAMNS OK
| | | | | |
D16L 0 m 38 95 164 165 53 78 83 90 88 100 Starttid
1 JESSICA SJÖBERG OK GRÄNSEN 42.32 2.50 4.45 3.26 4.06 4.39 2.43 5.36 3.25 2.34 1.11 7.17 11.14 För tidig nollning 0.04
2 ANNA-KARIN FALLGREN GUDHEMS IF 49.39 3.36 5.52 4.24 5.06 5.33 3.32 7.19 3.38 3.50 1.25 5.24 11.10 För tidig nollning 0.05
3 Bricknr=26516 Start=11.18 (11.16:53) 59.36 5.08 5.56 4.29 6.4212.46 4.07 8.04 5.42 4.11 1.48 0.43 11.18
4 CAMILLA SAHLIN VÄNERSBORGS SK 70.28 6.1811.36 4.43 5.50 8.49 4.4012.28 6.52 5.28 1.33 2.11 11.17
|
D14 0 m 38 95 164 165 53 78 83 90 88 100 Starttid
1 MALIN HULTQVIST IF HAGEN 33.04 2.11 3.11 2.20 3.14 4.04 2.16 5.04 2.46 2.08 1.05 4.45 10.21
2 MARIA FORSBERG HJOBYGDENS OK 34.24 2.36 3.51 3.19 4.06 4.21 3.22 5.09 3.12 2.45 1.01 0.42 10.50 För tidig nollning 0.02
3 KARIN JOHANSSON LIDKÖPINGS VSK 34.38 2.54 3.44 2.53 3.54 3.53 2.44 6.10 3.04 2.13 1.05 2.04 10.11
4 MARI PERSSON GUDHEMS IF 34.43 2.57 4.38 2.48 3.37 4.06 3.42 5.02 3.43 2.36 0.56 0.38 10.27
5 GABRIELLA PALMÉR ULRICEHAMNS OK 35.26 2.54 4.44 3.02 4.34 4.36 2.41 5.32 2.50 2.52 1.04 0.37 10.33
6 HELENA LIDHAGE IK YMER 36.33 3.21 3.12 2.25 3.48 5.27 2.23 5.18 3.02 3.04 1.11 3.22 10.05
7 MADELEINE GUSTAVSSON ISTRUMS SK 36.42 3.42 3.39 4.34 3.42 4.18 2.17 7.41 3.07 2.10 0.59 0.33 10.25
8 MALIN ANDERSSON IK YMER 38.54 2.44 4.38 3.42 4.52 5.15 2.21 5.49 2.31 2.43 1.06 3.13 10.13
9 HANNA GUSTAVSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 39.27 2.45 4.07 4.01 3.58 8.27 2.27 5.37 2.53 3.14 1.16 0.42 10.41
10 MARIA SCHMITERLÖW HJOBYGDENS OK 40.15 2.20 3.43 2.50 3.22 4.03 2.33 4.50 2.34 2.25 1.07 10.28 10.59
11 KAJSA SALGÅRD LIDKÖPINGS VSK 41.07 3.24 3.30 2.55 3.33 3.57 2.33 5.12 2.50 2.24 1.06 9.43 11.05
12 SOFIE AHLIN HJOBYGDENS OK 41.17 4.50 4.00 4.01 3.58 8.25 2.27 5.32 3.01 3.19 1.08 0.36 10.39
13 CAROLINA KLASSON ULRICEHAMNS OK 42.49 2.51 3.27 3.20 3.58 5.08 3.27 5.49 3.28 2.45 1.17 7.19 10.23
14 ELLEN ALBINSSON BREDARYDS SOK 42.52 3.01 3.57 3.09 4.35 5.21 3.16 6.18 3.20 3.26 1.09 5.20 10.17
15 MARIA JONSSON HESTRA IF 42.57 2.36 4.14 3.16 4.47 7.44 3.07 6.52 3.20 2.54 1.16 2.51 9.59
16 ANNA HULANDER ULRICEHAMNS OK 43.00 4.59 3.46 3.19 4.32 4.33 2.34 6.32 3.11 2.52 1.03 5.39 10.15
17 ELIN SVENSSON TROLLHÄTTANS SOK 43.07 2.51 3.39 3.22 4.49 4.51 2.44 9.40 3.31 2.55 1.40 3.05 9.55
18 HENNY SAMUELSSON IF HAGEN 43.10 3.54 4.15 4.43 6.54 5.07 4.29 5.56 2.44 2.56 1.26 0.46 10.45
19 HANNA ANDERSSON IF HAGEN 43.38 2.49 4.17 6.00 4.20 7.47 3.14 6.13 3.06 3.47 1.13 0.52 10.37
20 EMELIE KARLSSON-LANDÉN ISTRUMS SK 44.50 2.19 3.29 4.33 4.12 4.44 2.44 5.28 2.52 2.39 1.09 10.41 10.55
21 MIMMI DALMO SOK TRÄFF 44.58 2.36 5.29 5.17 5.00 8.33 2.33 6.08 3.08 2.28 1.42 2.04 9.51
22 SOFIE PETTERSSON GÄLLSTADS IF 44.58 2.48 3.37 2.42 3.59 5.31 3.09 6.20 3.28 2.46 1.05 9.33 11.09
23 MARTINA LÖFVING TIBRO AIK SOK 45.06 3.04 4.32 2.38 4.05 4.28 2.20 5.29 3.22 2.38 1.17 11.13 10.35
24 JOSEFIN STRID ULRICEHAMNS OK 45.34 2.36 4.19 3.02 5.13 5.12 2.51 5.35 3.12 2.39 1.02 9.53 11.00 För tidig nollning 0.05
25 JENNIE NILSSON IF HAGEN 45.34 2.16 3.18 2.45 5.32 5.47 2.38 7.02 2.40 2.23 1.14 9.59 10.29
26 JANNI KARLSSON HJOBYGDENS OK 46.29 2.57 3.52 2.57 4.26 5.03 3.06 6.31 3.13 3.52 1.15 9.17 11.07
27 MARIA LARSSON IK ALBION 46.56 3.10 5.12 5.43 4.40 5.45 4.32 7.28 3.49 3.04 1.10 2.23 10.01
28 JANNI AXELSSON SÄVEDALENS AIK 49.14 2.34 4.03 2.46 3.4613.14 2.57 5.42 2.48 4.37 0.57 5.50 10.09
29 BETTINA EDLUND IK YMER 49.52 2.59 4.28 3.42 5.17 4.44 3.27 5.37 3.29 3.21 1.11 11.37 10.49
30 LISA KAILL IK OMEGA 49.56 2.55 4.12 3.41 3.2510.18 2.42 5.39 3.15 2.41 1.00 10.08 10.56 För tidig nollning 0.02
31 ELIN TÖRNROTH HJOBYGDENS OK 51.08 2.49 5.15 4.34 4.48 4.36 3.21 6.34 3.21 3.17 1.05 11.28 10.31
32 SARA CARLSSON IF HAGEN 51.31 2.59 5.20 3.02 4.0112.57 3.07 6.14 3.39 2.57 1.13 6.02 10.07
33 SOFIA OLAUSSON OK ORINTO 52.45 3.31 5.25 4.38 7.54 7.21 3.00 8.11 5.49 3.24 1.15 2.17 9.53
34 MARIKA ALMQVIST OK AMNE 55.49 3.36 5.17 4.04 5.24 7.24 3.29 7.03 3.50 3.39 1.29 10.34 10.43
35 ANNA KJELLBERG ISTRUMS SK 58.15 4.25 5.08 5.37 5.15 7.18 8.42 6.47 3.53 3.28 1.30 6.12 10.03
36 JULIA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 61.16 3.35 5.15 5.55 6.55 7.52 3.19 7.17 5.00 3.27 1.16 11.25 10.19
Fel MAJA BRODIN ISTRUMS SK 59.18 2.18 4.25 4.23 4.5315.15 2.46 9.16 5.45 4.53 11.03 Fel: 88 saknas
EjS JOHANNA SVENSSON IF HAGEN
EjS ANNA LINNÉ ISTRUMS SK
| | | | | | | |
D14L 0 m 102 40 72 74 77 83 90 88 100 Starttid
1 LINA ARNESSON ULRICEHAMNS OK 43.53 4.20 2.21 3.46 6.22 2.57 6.42 3.25 3.48 1.09 9.03 11.07
EjS LINA SVENSSON GUDHEMS IF
EjS EMELIE HJORTVALL BORÅS GIF
EjS ELIN TRYGG LIDKÖPINGS VSK
|
D12 0 m 102 40 72 74 77 83 90 88 100 Starttid
1 SOFIA CARLSSON TENHULTS SOK 23.42 2.18 1.44 3.01 1.51 2.01 5.52 2.37 2.28 1.14 0.36 10.57
2 ANNA SCHMITERLÖW HJOBYGDENS OK 26.19 2.18 3.12 1.26 2.26 6.02 2.50 2.03 1.08 1.46 10.19
3 CAROLINE GUSTAVSSON ISTRUMS SK 27.37 2.54 2.39 2.59 1.22 3.45 5.49 2.24 3.49 1.19 0.37 11.01
4 ELSA JANSSON FRÄMMESTAD IK 27.40 2.13 2.59 1.12 1.59 6.04 3.05 2.33 1.28 3.32 10.13
5 ANNA WIDMARK IF HAGEN 28.11 2.41 3.18 3.44 1.37 2.57 6.48 2.56 2.32 1.06 0.32 10.51
6 IDA-MARIA SVENSSON LIDKÖPINGS VSK 28.52 2.12 3.25 1.58 2.14 6.55 4.04 2.08 1.09 2.16 10.17
7 EMMA JONSSON HESTRA IF 29.17 3.02 2.35 3.34 1.31 2.53 6.04 2.42 5.00 1.18 0.38 10.33
8 ANNA SANDERI LIDKÖPINGS VSK 31.21 3.01 2.48 3.32 1.35 3.03 7.44 4.33 3.15 1.03 0.47 10.43
9 MARTINA JOHANSSON ULRICEHAMNS OK 31.39 3.01 2.35 4.27 1.37 3.13 7.47 3.25 3.39 1.06 0.49 10.49
10 ELIN GUSTAVSSON ULRICEHAMNS OK 33.05 3.19 4.55 3.55 1.46 3.27 7.29 3.38 2.50 1.11 0.35 10.39
11 MALIN PETTERSSON HJOBYGDENS OK 34.23 2.51 2.19 7.38 2.03 2.37 7.26 4.12 2.50 1.46 0.41 10.29
12 SOFIA NAYSTRÖM TENHULTS SOK 34.24 9.26 2.11 3.49 1.33 3.02 6.44 3.39 2.14 1.11 0.35 10.37
13 LISA HERMANSSON TENHULTS SOK 36.40 7.03 7.53 2.01 2.34 7.26 4.10 2.53 1.46 0.54 10.27
14 SANNA SVENSSON FRÄMMESTAD IK 37.41 2.26 2.19 3.38 1.27 2.28 6.39 3.19 2.43 1.1611.26 10.59
15 ELIN GUSTAVSSON TIBRO AIK SOK 39.05 4.00 3.07 4.57 5.16 3.56 8.46 3.52 3.06 1.22 0.43 10.35
16 ERIKA ANDERSSON ULRICEHAMNS OK 40.08 5.24 4.03 2.10 2.57 7.47 3.53 3.35 1.23 6.07 10.21
17 MATILDA PALMÉR ULRICEHAMNS OK 42.54 2.17 5.11 2.07 3.31 13.08 3.26 3.51 1.20 4.55 10.11
18 LISA JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 43.19 4.15 2.19 5.44 3.54 2.50 7.5011.25 3.01 1.15 0.46 11.03
19 KRISTIN SKAAR RYDA SKIDKLUBB 44.11 3.04 4.14 2.15 3.43 7.24 4.36 3.51 1.2010.50 10.55
20 MALIN WAHLSTRÖM ISTRUMS SK 44.32 3.34 4.14 2.05 2.50 7.35 3.51 3.18 1.0311.48 10.41
21 MOA SVENSSON TIBRO AIK SOK 45.37 2.53 4.12 1.47 3.59 7.35 3.01 4.34 1.0713.02 10.45
22 LEYLA PEKER IF HAGEN 54.16 3.08 7.07 9.30 2.10 8.23 3.57 3.13 1.0911.40 10.31
23 LINNEA HOFFMAN IK ALBION 58.09 2.49 4.48 3.14 6.20 15.50 5.59 4.21 1.53 9.46 10.15
24 MARIA KLAMFELT TIBRO AIK SOK 58.09 4.00 7.54 2.20 5.19 11.47 4.28 4.00 1.3211.51 10.25
25 OLIVIA HELLSVIK IK GANDVIK 67.46 4.43 4.16 6.20 2.29 3.40 14.50 7.1011.07 2.1810.53 10.53
EjS EMMY JOHDET HJOBYGDENS OK
EjS MATHILDA HERMANSSON IK GANDVIK
EjS EMMA LINNÉ ISTRUMS SK
| | | | | |
D12L 0 m 36 37 52 41 42 54 76 81 82 84 85 100 Starttid
D10 0 m 36 37 52 41 42 54 76 81 82 84 85 100 Starttid
1 LOUISE LANZ IF HAGEN 21.33 1.06 0.26 1.37 1.57 1.24 1.07 1.03 3.06 2.07 1.29 1.08 1.12 3.51 10.18
2 HANNA VON HAUGWITZ SOK TRÄFF 23.44 1.31 0.31 1.52 2.56 1.37 1.08 1.02 3.59 2.41 1.47 1.06 1.44 1.50 9.54
3 MOA JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 23.44 1.38 0.31 1.51 2.03 1.25 1.36 1.25 4.20 2.19 1.36 1.07 1.46 2.07 10.10
4 KARIN HÅKANSSON OK GRÄNSEN 24.13 1.35 0.31 1.47 3.45 2.05 1.08 1.02 3.28 2.01 1.30 1.17 1.44 2.20 10.04
5 MAJA PERSSON-RIIS IF HAGEN 25.56 1.38 0.34 2.01 2.35 1.55 1.11 1.22 4.09 3.36 1.35 1.11 1.58 2.11 10.08
6 SARA JONSSON OK KLYFTAMO 26.36 1.40 0.39 1.28 2.12 1.36 1.21 1.10 4.02 1.57 1.16 0.56 1.10 7.09 10.38
7 KARIN FREDRIKSSON GUDHEMS IF 28.12 1.26 0.28 2.01 2.42 1.26 4.43 1.58 3.50 2.19 1.39 1.17 2.20 2.03 10.16
8 VICTORIA NILSSON RYDBOHOLMS SK 28.26 1.30 0.33 1.56 2.29 3.19 1.12 1.08 4.23 2.31 1.42 1.13 1.37 4.53 10.26
9 FRIDA ANDERSSON ULRICEHAMNS OK 29.06 1.18 0.34 5.59 2.04 1.38 4.09 1.10 4.32 2.23 1.45 1.13 1.43 0.38 10.40
10 HANNA HÅKANSSON OK GRÄNSEN 29.37 1.36 0.27 2.08 2.15 2.38 1.50 1.06 5.28 3.40 2.25 1.34 2.12 2.18 10.14
11 FRIDA LAAGE FALKÖPINGS AIK 29.48 1.19 0.40 2.14 2.54 1.50 1.13 1.1611.18 2.08 1.41 1.15 1.09 0.51 10.32
12 EMMA AXELSSON OK KLYFTAMO 31.03 1.51 0.51 2.33 2.51 2.15 2.00 1.24 5.37 3.06 2.08 1.51 2.04 2.32 9.50
13 NELLIE SALGÅRD LIDKÖPINGS VSK 33.10 1.47 0.30 2.39 3.35 1.51 1.41 1.21 4.45 4.01 2.35 1.40 2.15 4.30 10.06
14 KLARA LENNARTSSON MULLSJÖ SOK 35.08 1.36 0.30 1.47 4.42 3.13 2.03 2.11 6.44 4.35 2.28 2.16 2.16 0.47 10.36
15 PETRA ERIKSSON HJOBYGDENS OK 35.17 1.33 0.28 2.57 5.12 2.03 1.35 3.05 6.30 4.47 2.12 2.08 1.58 0.49 10.24
16 ANNA CARLQVIST IK GANDVIK 36.04 2.23 1.06 2.57 4.06 2.15 2.17 1.48 6.07 3.18 2.19 1.52 2.59 2.37 9.52
17 ANNIE BROBERG IK GANDVIK 37.16 1.36 1.13 2.21 4.41 1.50 1.34 3.01 6.19 3.41 2.23 3.19 2.41 2.37 9.56
18 SARA KARLSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 41.47 1.26 0.33 2.03 2.59 3.04 5.03 1.17 9.45 3.46 2.05 1.30 1.58 6.18 10.20
19 LISA BRING HJOBYGDENS OK 46.32 2.11 0.44 2.55 3.56 2.29 1.47 2.15 6.36 4.08 2.49 2.16 2.5311.33 10.34
Utg LINA DAHLBERG FALKÖPINGS AIK 30.06 95.46 0.08 7.48 10.42:06 Utg:36,37.. saknas Sen 30
EjS ELLEN JÖRGENSEN HJOBYGDENS OK
EjS ELLEN HERMANSSON IK GANDVIK
EjS SOFIA LUNDH IF HAGEN
EjS ANNA ANDERSSON OK KULLINGSHOF
EjS EVELINA URSIN LIDKÖPINGS VSK
| | | | |
INSK 0 m 36 37 52 54 76 81 82 84 85 100 Starttid
1 Bricknr=27640 Start= 9.57 ( 9.55:08) 18.41 0.57 0.41 1.55 1.08 1.00 3.30 2.16 1.42 1.44 1.41 2.07 9.57
2 ERIK SCHÖN HESTRA IF 18.51 1.07 0.25 1.48 1.18 0.50 4.00 2.40 1.28 1.09 1.20 2.46 10.14
3 ALIDA CARLMAN RYDA SKIDKLUBB 20.20 3.12 0.40 1.48 1.12 1.17 3.23 2.10 1.39 1.07 1.38 2.14 10.24
4 EMMA ENGMAN MULLSJÖ SOK 20.22 1.51 0.33 1.57 1.45 1.03 4.27 2.54 2.06 1.08 1.56 0.42 10.41
5 JOHANNA NIKLASSON FALKÖPINGS AIK 21.01 1.25 0.28 1.55 1.16 1.32 4.34 3.23 2.23 1.21 2.00 0.44 11.22
6 SARA CAARLSSON HJOBYGDENS OK 21.05 1.42 0.45 1.58 1.26 1.25 4.47 2.33 1.51 1.53 1.57 0.48 11.00
7 JESPER NILSSON ULRICEHAMNS OK 21.15 1.04 0.22 1.52 1.27 1.02 3.46 2.44 1.51 0.58 1.24 4.45 10.34
8 ELIN SAND IK GANDVIK 22.00 1.36 0.24 1.50 1.24 1.25 4.21 2.50 2.04 1.24 2.01 2.41 9.58
9 ERIKA JIREMYR FALKÖPINGS AIK 22.21 1.27 0.37 2.08 1.11 3.13 4.56 3.04 1.56 1.20 1.45 0.44 10.39
10 ERIK JOHANSSON RYDA SKIDKLUBB 24.04 1.40 0.50 2.56 1.50 1.20 4.48 4.08 2.30 1.41 1.28 0.53 10.50
11 JOHANNA PETTERSSON TIBRO AIK SOK 24.16 1.28 0.34 1.50 1.34 1.14 4.41 2.18 2.00 1.27 1.29 5.41 10.36
12 KARIN RUNDQVIST HJOBYGDENS OK 24.18 2.25 0.47 2.53 1.56 1.24 4.48 3.34 1.55 1.34 2.02 1.00 10.44
13 JOHANNES ANDERSSON RYDA SKIDKLUBB 24.58 1.31 0.54 2.11 3.08 1.29 5.06 3.24 2.11 1.55 2.21 0.48 10.42
14 ELINOR JOHANSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 25.12 2.43 0.40 2.27 1.34 3.01 4.19 2.35 2.04 1.37 1.31 2.41 10.18
15 PATRIK FORSBERG HJOBYGDENS OK 25.24 2.01 0.40 1.49 1.25 2.07 4.32 2.43 1.27 4.53 1.34 2.13 10.01
16 ROBIN NYSTRÖM HJOBYGDENS OK 25.28 1.35 1.04 1.57 1.16 1.20 3.31 2.31 1.35 1.23 1.37 7.39 10.40
17 ERIK KRISTIANSSON TROLLHÄTTANS SOK 25.53 1.50 0.38 2.15 1.25 1.19 4.30 2.37 1.48 1.07 1.24 7.00 11.31 För tidig nollning 0.05
18 MÅNS FRITZELL MULLSJÖ SOK 25.56 1.58 0.52 2.26 2.11 1.16 5.50 3.03 2.21 1.40 2.03 2.16 10.17
19 ANNIKA STENKVIST RYDA SKIDKLUBB 25.56 1.26 0.35 2.28 1.50 1.21 6.09 3.48 2.28 1.57 2.18 1.36 11.14
20 KAROLIN LINDÉR HJOBYGDENS OK 26.03 1.50 0.47 2.29 1.43 2.41 5.44 3.20 2.16 1.42 2.31 1.00 10.52
21 JENNY FURUSKÖLD IK GANDVIK 26.17 1.40 0.33 2.09 1.59 1.50 7.09 2.52 2.10 1.49 1.44 2.22 9.52
22 ERIK SAND IK GANDVIK 26.18 1.53 0.40 2.18 1.48 1.28 5.48 3.56 2.03 1.33 2.26 2.25 10.21
23 ANNA LARSSON FALKÖPINGS AIK 26.20 1.42 0.33 2.44 1.30 0.55 5.27 5.19 2.09 1.34 1.59 2.28 10.05
24 ANNA REMÄNG MULLSJÖ SOK 26.32 10.33
25 SAMUEL HERMANSSON IK GANDVIK 26.37 2.29 0.57 4.12 1.24 1.29 4.38 3.07 1.57 1.09 2.45 2.30 9.54
26 SIMON BÖRJESSON RYDA SKIDKLUBB 26.39 1.26 0.40 2.07 1.41 1.12 4.47 4.02 2.09 1.06 1.53 5.36 10.02
27 SOPHIE FREDRIKSSON GUDHEMS IF 26.58 1.34 0.38 2.23 1.45 3.16 3.45 2.27 1.16 1.03 1.14 7.37 10.38
28 IDA KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 27.25 2.25 0.49 2.30 1.39 1.25 5.19 3.45 2.56 1.15 2.09 3.13 10.22
29 HANNA KARLSSON LIDKÖPINGS VSK 27.42 1.38 0.38 2.08 1.05 1.06 3.59 2.45 2.03 1.19 2.19 8.42 11.30
30 ANNA RUNDQVIST HJOBYGDENS OK 27.43 1.53 0.46 2.38 1.30 1.37 4.35 3.53 2.41 1.35 3.17 3.18 10.12
31 SARA JOHANSSON RYDA SKIDKLUBB 27.53 1.46 0.39 2.28 1.55 2.02 5.13 3.47 2.43 1.47 2.03 3.30 10.10
32 EMIL FRITZELL MULLSJÖ SOK 28.29 3.08 0.52 2.12 1.42 1.36 5.25 4.13 2.41 2.10 2.04 2.26 10.19
33 MALIN LARSSON HJOBYGDENS OK 28.31 2.01 0.52 2.47 1.39 1.18 5.43 4.37 2.32 1.36 2.36 2.50 10.04
34 HANNA DAVIDSSON MULLSJÖ SOK 28.56 1.16 0.45 2.06 2.02 1.54 5.04 4.31 2.53 1.58 2.30 3.57 10.13
35 HANNA GUSTAVSSON MARIESTADS FK 29.12 2.00 0.36 2.32 2.12 1.29 9.14 3.30 1.55 1.23 2.00 2.21 10.15
36 CHRISTOFFER JOHANSSON HJOBYGDENS OK 29.20 2.14 0.58 2.39 2.51 1.28 6.10 3.51 2.30 1.44 2.32 2.23 10.16
37 ANDREAS WILHELMSSON HJOBYGDENS OK 30.11 1.25 0.26 1.44 1.14 1.01 5.19 3.10 1.36 1.15 1.43 11.18 10.48
38 ERIC LINDBLAD HJOBYGDENS OK 30.13 1.27 0.42 2.25 1.27 1.30 4.32 2.34 2.16 1.32 1.48 10.00 11.16
39 SARA HAGSTRÖM MULLSJÖ SOK 30.47 3.01 0.58 2.04 2.14 1.51 4.53 4.43 3.00 1.44 2.45 3.34 10.11
40 JESSIKA ERIKSSON HJOBYGDENS OK 30.51 1.38 0.35 2.02 1.31 1.56 4.48 2.35 1.47 1.04 2.06 10.49 11.08
41 LINA LARSSON FALKÖPINGS AIK 31.02 2.26 0.39 2.51 2.03 2.05 5.48 4.03 2.37 1.54 2.20 4.16 10.07
42 MARTINA HJERTBERG HJOBYGDENS OK 31.35 1.50 0.28 2.32 2.03 1.30 5.40 3.42 2.24 1.38 2.28 7.20 11.28
43 GUSTAV MAGNUSSON IF HAGEN 32.50 2.09 0.51 3.28 2.27 1.30 6.13 5.37 3.14 1.42 2.44 2.55 10.03
44 MATTIAS RINGQVIST HJOBYGDENS OK 33.02 1.49 1.01 2.13 1.48 2.03 6.45 4.58 2.31 2.56 3.01 3.57 10.08
45 MIKAELA JOHANSSON HJOBYGDENS OK 33.32 1.44 0.47 2.26 1.53 1.38 5.46 4.56 2.09 1.19 2.18 8.36 11.24
46 ISABELL HJORTFORS IK GANDVIK 33.41 2.34 0.42 3.48 2.03 1.46 7.44 5.11 2.42 1.49 2.51 2.31 9.50
47 FRIDA CARLQVIST IK GANDVIK 33.45 2.18 0.44 2.54 2.46 1.49 7.05 5.08 4.23 1.37 3.20 1.41 9.48
48 CAJSA BANCK HJOBYGDENS OK 34.00 3.32 0.40 2.18 2.03 1.53 6.35 4.29 2.36 1.57 1.44 6.13 10.28:06 För sen nollning 0.54
49 LUKAS AX LIDKÖPINGS VSK 34.33 1.08 0.48 2.19 2.05 4.47 6.54 3.23 2.31 2.42 1.43 6.13 11.26
50 MAJA FALK ULRICEHAMNS OK 34.39 1.57 0.54 2.08 1.48 1.41 6.40 4.05 2.25 1.26 1.24 10.11 11.18
51 ELIN LENNARTSSON HJOBYGDENS OK 35.09 2.39 0.39 2.18 2.04 1.55 6.31 4.36 2.42 1.53 2.10 7.42 10.30
52 ANTON BRING HJOBYGDENS OK 35.29 2.22 0.55 2.15 1.58 1.34 5.03 3.36 3.14 1.28 3.08 9.56 11.20
53 OLIVIA HOFFMAN IK ALBION 36.14 1.44 0.38 1.59 1.27 1.29 5.18 3.56 1.36 1.58 6.27 9.42 11.10
54 MARCUS ERIKSSON HJOBYGDENS OK 36.20 2.25 0.56 3.09 1.53 1.37 5.06 3.46 2.21 1.43 2.24 11.00 11.04
55 PATRIKN AXELSSON OK KLYFTAMO 37.15 2.20 0.57 3.36 1.41 1.52 9.00 7.05 3.31 3.25 2.56 0.52 10.37
56 BJÖRN AXELSSON OK KLYFTAMO 37.47 2.53 1.26 3.05 1.29 2.05 5.14 3.49 3.15 2.36 2.09 9.46 10.35
57 ANTON HOLST IK GANDVIK 38.16 2.07 0.41 2.47 1.58 1.28 5.50 4.04 2.26 2.02 2.44 12.09 10.53 För tidig nollning 0.03
58 THERESÉ KARLSSON OK AMNE 38.31 1.41 1.15 2.28 2.24 2.56 7.08 4.14 2.05 1.58 1.44 10.38 11.02
59 CARL STEFANSSON HJOBYGDENS OK 41.29 2.13 0.54 2.51 2.42 1.58 6.38 5.10 2.52 2.09 2.35 11.27 10.56
60 ANNA-CLARA CARLMAN RYDA SKIDKLUBB 45.14 2.28 0.56 3.18 2.44 2.31 7.17 5.19 3.00 3.06 3.26 11.09 10.28
61 ANNIKA CEDERBERG FALKÖPINGS AIK 48.29 3.48 0.53 3.53 3.09 2.04 8.57 6.21 3.18 2.21 3.20 10.25 10.57
Fel GUSTAV HAGSTRÖM MULLSJÖ SOK 25.40 1.31 4.14 2.03 3.20 1.42 2.03 1.24 1.06 10.09 Felst, sprungit fel bana
EjS VIKTOR LUDVIGSSON TIBRO AIK SOK
EjS ANNA LARSSON IK ALBION
EjS YLVA GUNNARSDOTTER TENHULTS SOK
EjS ERIKA RYDÉN HJOBYGDENS OK
EjS JONATHAN TORSTENSSON HJOBYGDENS OK
| | | | | | | | | | | | | |
Ö1 0 m 36 37 52 41 42 54 76 81 82 84 85 100 Starttid
1 JOHAN ALFREDSSON ULRICEHAMNS OK 20.09 1.37 0.50 1.26 2.05 1.22 1.20 0.54 2.58 1.45 1.26 0.51 1.19 2.16 10.27
2 ULLA JOHANSSON TIBRO AIK SOK 26.47 1.57 0.25 1.57 2.51 1.39 1.10 1.19 4.13 2.48 2.07 1.15 2.25 2.41 10.21
3 DANIEL JOHANSSON FALKÖPINGS AIK 29.24 1.31 0.31 1.47 2.11 1.39 0.53 1.21 6.04 3.16 1.51 1.13 1.11 5.56 10.29
4 JOHAN HERMANSSON FALKÖPINGS AIK 31.05 1.46 0.41 1.51 2.01 1.49 2.46 1.55 4.55 2.04 1.51 2.12 1.57 5.17 10.23
5 TOR LEIJGÅRD IK WILSKE 36.18 2.53 0.47 3.04 3.31 2.43 1.41 2.06 5.09 3.31 1.51 1.55 2.42 4.25 10.05
|
Ö2 0 m 102 40 72 74 77 83 90 88 100 Starttid
1 BIRGITTA STENBERG IFK GÖTEBORG 33.44 2.49 2.08 3.20 2.14 2.57 6.12 8.50 2.49 1.35 0.50 10.00
2 ANETTE SUNDQVIST OK TRANAN 34.52 2.24 4.10 1.48 2.43 6.53 3.24 2.55 1.16 6.07 10.24
3 SVEN LARSSON HJOBYGDENS OK 38.42 3.03 5.41 2.10 3.15 8.33 4.36 3.48 1.43 2.15 10.08
4 ING MARIE BERGGREN IK GANDVIK 42.21 3.08 4.59 2.29 4.21 8.13 6.47 4.26 2.15 2.15 10.06
5 ANNIKA HOLSTEN IK YMER 52.51 3.45 6.26 3.22 4.38 10.36 6.17 4.06 3.16 5.10 10.04
6 MAGNUS HEDERSTRÖM OK SKOGSHJORTARNA 54.14 3.49 6.14 3.00 4.02 10.59 9.14 3.59 2.18 5.25 10.02
7 KRISTINA PETTERSSON MARIESTADS FK 65.52 21.33 3.21 4.12 5.49 3.59 7.32 4.36 2.59 1.2310.28 10.42
Fel IRENE AXELSSON OK KLYFTAMO 38.43 4.13 1.43 3.34 6.51 8.28 3.22 1.23 2.38 9.58 Fel: 102 saknas
Fel LEIF MAGNUSSON KLUBBLÖS 68.06 14.22 5.21 3.32 2.4511.55 10.28 Felst, sprungit fel bana
Fel ANDERS MAGNUSSON KLUBBLÖS 69.48 4.23 5.26 3.34 2.3411.38 10.26 Felst, sprungit fel bana
| |
Ö3 0 m 38 95 167 166 73 40 102 77 81 83 90 88 100 Starttid
1 BJÖRN PETRÉN ISTRUMS SK 52.02 3.14 5.00 9.16 3.23 4.47 4.26 2.44 3.49 3.20 3.23 3.08 2.56 1.44 0.52 10.19
2 MIKAEL ANDERSSON MARIESTADS FK 53.38 4.3711.35 5.24 1.52 6.28 3.18 4.39 2.31 2.46 2.23 2.30 1.00 4.35 10.01
3 ANKI BLENNOW FALKÖPINGS AIK 59.37 2.50 4.10 7.33 4.38 5.33 6.03 6.09 3.29 3.21 3.07 4.21 1.18 7.05 10.59
4 MARINA GSUATVSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 62.07 7.53 5.0310.07 4.44 8.59 4.29 2.48 3.11 3.02 3.11 2.52 3.11 1.45 0.52 10.21
|
Ö4 0 m 38 95 164 165 53 78 83 90 88 100 Starttid
1 LENNART JOHANSSON RYDA SKIDKLUBB 40.21 2.17 3.55 3.27 4.15 6.01 2.42 5.58 2.40 2.35 1.45 4.46 10.14
2 KENT EDLUND IF ELFSBORG 41.10 3.05 3.56 5.19 4.29 6.06 3.03 5.40 4.19 3.02 1.32 0.39 10.20
3 RUNE OLSSON TROLLHÄTTANS SOK 42.42 2.16 3.31 2.40 3.49 3.53 2.44 5.15 2.32 2.50 1.03 12.09 10.44
4 CHRISTER BLOMQVIST IF SISU TIDAHOLM 42.47 3.58 5.00 3.05 3.2210.29 3.21 5.38 2.47 3.01 1.26 0.40 10.26
5 EVA ANDERSSON IF HAGEN 43.39 2.47 4.18 3.52 4.41 5.43 4.31 7.26 3.45 2.53 1.26 2.17 10.04
6 DAVIS WESTH TIBRO AIK SOK 44.35 5.08 5.11 3.31 4.40 7.05 3.21 6.38 3.39 3.13 1.29 0.40 10.36
7 TOMMY KARLSSON ISTRUMS SK 44.39 1.5613.51 3.20 2.46 4.29 1.50 5.24 3.09 2.17 1.02 4.35 10.10
8 INGEGERD NILSSON IK YMER 46.23 3.55 5.28 4.12 5.34 6.12 3.24 6.48 4.39 3.10 2.04 0.57 10.18
9 KJELL PERSSON MULLSJÖ SOK 50.08 2.30 3.37 3.24 4.36 5.57 3.18 6.24 3.55 3.03 1.13 12.11 10.34
10 ROLF ANDERSSON RYDA SKIDKLUBB 51.35 2.42 5.58 5.12 4.57 5.49 7.07 7.14 3.33 6.55 1.24 0.44 10.22
11 MONIKA NIKLASSON IK ALBION 53.08 3.42 4.25 4.40 4.55 5.44 3.41 6.27 3.11 3.54 1.38 10.51 10.40
12 ANNIKAN WESTH TIBRO AIK SOK 53.43 3.18 5.10 3.37 4.35 7.08 3.12 6.44 3.42 3.10 1.29 11.38 10.38
13 SVEN SKAR RYDA SKIDKLUBB 53.47 7.30 4.49 3.26 4.37 5.49 3.24 6.56 3.27 3.17 1.05 9.27 11.00
14 KERSTIN HAGSTRÖM IK GANDVIK 54.15 4.26 5.15 4.52 6.06 7.17 3.37 7.39 4.08 4.05 2.06 4.44 10.00
15 MARIA LARSSON MARIESTADS FK 54.50 4.29 5.06 4.56 4.5510.34 3.51 6.48 3.50 3.40 1.34 5.07 10.00
16 STIG GUSTAVSSON BREDAREDS IF 61.24 3.07 4.44 4.15 6.34 4.24 7.07 9.39 3.00 5.42 1.16 11.36 10.28
17 RONJA ANDERSSON TENHULTS SOK 63.30 3.40 6.45 8.15 8.28 6.11 4.05 7.05 2.51 3.02 1.29 11.39 10.30
18 EMMA AHLSTRÖM TENHULTS SOK 65.24 3.09 4.55 8.14 8.32 6.23 3.36 7.28 4.29 5.53 1.33 11.12 10.32
19 MARIANN JOHANSSON OK AMNE 67.07 5.24 6.43 5.21 8.14 8.03 4.3413.49 5.40 6.44 1.41 0.54 10.06
20 PER BÖRJESSON RYDA SKIDKLUBB 71.11 21.19 4.49 6.19 4.53 8.09 4.00 4.54 2.45 2.40 1.19 10.04 10.24
21 LENNART ARVIDSSON IK YMER 88.14 9.42 8.4310.02 8.5112.06 10.3410.50 8.23 4.59 2.59 1.05 10.45 För tidig nollning 0.05
Fel OVE BRANELL RYDA SKIDKLUBB 48.23 3.10 4.16 5.18 6.21 4.32 2.42 1.42 0.50 10.16 Felst, sprungit fel bana
Fel BIRGIT SAMUELSSON IF HAGEN 74.47 5.5834.28 34.21 10.02 Felst, sprungit fel bana
Fel MORGAN KARLMAN RYDA SKIDKLUBB 75.28 10.2126.29 4.25 5.56 7.04 2.50 7.47 0.58 0.55 10.58 Fel: 90 saknas
EjS EIVOR NYGREN OK AMNE
| | | | |
Ö5 0 m 95 101 104 140 107 92 90 100 Starttid
1 HARALD HENRIKSSON LEKERYD SSK 33.20 5.25 3.25 5.41 2.33 6.03 3.52 3.54 1.41 0.46 10.34
2 PER RÖGNE IK HAKARPSPOJKARNA 41.55 7.23 5.13 6.30 4.20 7.14 5.00 3.30 1.56 0.49 10.18
3 UNO NILSSON MARIESTADS FK 42.57 6.53 3.26 5.38 3.42 8.50 4.14 6.37 2.57 0.40 10.28
4 KJELL MARTINSSON MARIESTADS FK 45.13 9.33 3.00 5.28 2.29 8.22 3.55 4.29 1.47 6.10 10.16
5 KARL INGE KARLSSON ISTRUMS SK 45.26 5.59 3.33 5.49 3.17 6.09 4.10 3.59 2.0110.29 10.50
6 JÖRGEN EKSTRÖM IF HAGEN 46.25 7.21 4.15 6.38 3.18 6.24 5.55 5.29 1.37 5.28 10.13:14 För sen nollning 0.46
7 INGEMAR FALRMARK BORÅS GIF 48.35 8.30 3.50 6.22 3.1313.32 6.19 3.47 2.15 0.47 10.09:45 För sen nollning 0.15
8 EGON FRID IFK SKÖVDE 51.00 8.29 6.18 7.25 4.37 9.16 5.42 6.06 2.20 0.47 10.24
9 GUNILLA CEDERBOM VÄNERSBORGS SK 53.05 10.22 6.24 7.34 4.25 9.31 5.52 5.39 2.29 0.49 10.22
10 BARBRO TÖRNROT HJOBYGDENS OK 54.29 6.35 4.15 6.45 3.40 7.24 5.10 8.30 2.0010.10 10.54
11 ROLAND GUSTAVSSON HJOBYGDENS OK 55.24 8.46 5.06 7.29 3.47 9.24 9.17 7.58 2.34 1.03 10.26
12 BORIS JÖNSSON IK YMER 57.24 11.26 5.19 6.55 3.3610.58 5.5610.16 2.04 0.54 10.20
13 PER ANDERS FURUSKÖLD IK GANDVIK 59.42 7.29 4.15 8.02 4.1014.21 5.30 3.53 2.23 9.39 10.48
14 MIKAEL LARSSON IK ALBION 61.47 6.09 5.10 8.07 3.1216.11 4.5915.28 1.48 0.43 10.00
15 BERNT TROFAST LEKERYD SSK 62.07 6.33 6.23 7.25 5.16 9.25 4.33 8.23 1.5512.14 10.30
16 TORD GUSTAFSSON OK SKOGSSTJÄRNAN 62.27 8.35 4.58 9.47 3.4211.36 5.55 4.26 2.1911.09 10.32
| | | |
Ö6 0 m 80 166 167 96 141 107 142 115 93 87 100 Starttid
1 JONAS SANDGREN TIBRO AIK SOK 56.06 2.09 7.22 1.4412.43 8.24 5.18 5.00 3.33 5.35 2.40 1.01 0.37 10.45
2 ANDERS KRONMARKER MULLSJÖ SOK 58.14 2.23 6.11 1.37 9.57 7.54 6.25 9.44 2.59 4.21 4.58 1.04 0.41 10.03
3 DAVID ALM HJOBYGDENS OK 60.19 2.18 5.51 1.53 8.47 8.55 5.5612.12 3.11 5.51 3.25 1.25 0.35 10.20
4 PER BRATTBERG FALKÖPINGS AIK 61.06 2.22 6.19 2.22 8.05 9.05 6.14 5.13 4.0913.06 2.41 0.56 0.34 10.40
5 STEFAN BRANTSHAGE IK GANDVIK 79.13 2.45 7.19 2.2226.1611.01 7.33 6.03 3.34 7.21 3.24 0.56 0.39 10.01
6 FREDRIK JOHANSSON HJOBYGDENS OK 88.31 3.38 8.04 2.0310.3610.19 9.2420.28 4.20 6.10 4.50 1.27 7.12 10.29
DiskERIK ASPELIN TROLLHÄTTANS SOK 88.54 5.55 8.12 2.2011.39 9.57 9.5316.15 3.33 4.59 3.24 1.1111.36 9.57 Diskad pga tidig start
| |
Ö7 0 m 38 39 101 141 108 93 88 100 Starttid
1 LARS BÖRJESSON ISTRUMS SK 30.58 2.06 1.25 5.02 6.43 7.20 3.33 2.53 1.13 0.43 10.03
2 BENNY HOFMAN IK ALBION 32.49 2.19 2.13 5.38 6.42 7.03 4.39 2.38 1.02 0.35 10.21
3 BÖRJE SUNDBERG IK ALBION 33.31 2.51 1.48 5.45 7.26 6.59 4.02 2.42 1.20 0.38 10.19
4 ANN MARIE ANDERSSON TENHULTS SOK 34.27 2.38 1.39 6.15 7.42 7.08 4.05 3.09 1.09 0.42 10.34
5 HELEN LÖVSTRÖM 85 JÖNKÖPINGS OK 37.52 3.07 2.09 6.36 8.02 8.08 4.40 3.04 1.17 0.49 10.11
6 ANNIKA KARLSSON SKENE SOIS 41.44 2.32 1.32 7.02 7.32 7.43 3.40 2.57 1.02 7.44 10.25
7 KERSTIN KARLSSON IF SISU TIDAHOLM 42.13 2.52 2.01 6.21 7.39 8.30 4.25 3.08 1.11 6.06 10.17
8 JAKOB ANDERSSON 85 MULLSJÖ SOK 42.31 2.38 4.56 8.58 7.30 8.09 4.42 3.53 1.09 0.36 10.07
9 MARIA SANDÉN LIDKÖPINGS VSK 42.55 2.55 3.16 6.11 6.39 6.59 3.58 3.01 1.04 8.52 10.59
10 ANDERS HJALMARSSON BORÅS GIF 45.17 2.58 1.51 6.33 7.06 6.56 4.29 3.01 0.5311.30 10.37
11 BERTIL HOLMQVIST IK GANDVIK 48.21 3.07 2.09 6.3210.1110.59 4.45 3.07 1.14 6.17 10.13
12 NISSE NILSSON IK YMER 49.20 2.29 1.31 5.48 9.2117.21 3.29 2.47 1.04 5.30 10.10
13 BOSSE CARLQVIST IK GANDVIK 50.01 2.38 1.3713.44 8.09 8.04 5.25 3.12 1.11 6.01 10.09
14 PER PERSSON IF HAGEN 52.43 3.02 1.53 7.4610.51 8.35 5.02 3.02 1.1411.18 10.30
15 ANDERS REGNE IK HAKARPSPOJKARNA 58.39 3.32 2.37 8.1310.0411.47 6.01 4.07 1.5310.25 10.18
16 TOR BJUREK TIBRO AIK SOK 61.28 3.39 2.28 8.1821.1813.50 5.13 3.54 1.44 1.04 10.02
17 ARNE KARLSSON IK GANDVIK 61.32 3.53 2.41 8.3310.5311.47 5.35 4.06 1.5412.10 10.23
18 VERONICA STENEN TROLLHÄTTANS SOK 68.50 6.16 4.3610.3012.1017.19 7.10 7.38 2.20 0.51 10.06
19 SEVED NORDIN HJOBYGDENS OK 70.31 3.56 5.56 8.2610.4817.56 7.44 4.16 1.41 9.48 10.01
20 OLLE BODIN GÄLLSTADS IF 70.33 5.26 3.4411.5118.2213.14 6.26 5.07 2.49 3.34 10.58
21 JOHAN OCKBORN TROLLHÄTTANS SOK 81.08 7.17 4.4310.2312.1017.18 7.12 7.36 2.2112.08 10.05
22 LARS KLINT TIBRO AIK SOK 82.44 25.48 2.43 9.1614.0718.49 5.17 4.02 2.06 0.36 11.17:18 Sen 20.18
Fel ANNIKA KARLSSON 85 OK SKOGSHJORTARNA 41.10 7.31 3.49 1.17 5.01 4.21 1.59 6.26 7.51 7.31 3.49 2.55 1.17 5.01 10.14 Felst, sprungit fel bana
DiskSTIG GUSTAVSSON IK VALLGÅRDA 302.27 3.12 2.29 7.49 8.23 8.14 5.23 3.27 1.1326.13 6.20 Utg:101,141.. saknas Disk
| | | | |
Ö8 0 m 78 168 163 96 39 141 107 93 92 91 90 100 Starttid
1 TORBJÖRN LÖFVING TIBRO AIK SOK 42.50 3.07 6.20 2.08 4.20 4.48 7.23 5.05 2.23 0.56 2.19 1.52 1.27 0.42 10.28
2 MATTIAS STOLT HJOBYGDENS OK 50.42 3.13 8.43 2.40 5.28 4.19 8.49 5.46 2.47 1.09 3.00 1.37 2.34 0.37 10.22
3 LARS ANDERSSON OK ORINTO 55.03 3.07 6.28 3.00 4.59 3.48 7.48 9.10 2.47 2.28 3.15 1.53 1.34 4.46 10.00
4 GUNNAR ÖHLUND ULRICEHAMNS OK 56.55 4.00 7.11 2.36 5.55 3.59 8.24 5.47 2.51 0.56 2.29 1.40 1.44 9.23 10.14
5 PONTUS LÖFSTRÖM JÖNKÖPINGS OK 57.22 3.33 7.33 2.39 8.00 5.43 9.09 6.15 3.21 1.12 5.50 1.31 1.52 0.44 10.36
6 LARS-OVE DANIELSSON IF HAGEN 57.44 4.42 7.39 4.01 8.02 6.01 9.11 6.14 3.03 1.00 3.34 1.50 1.43 0.44 10.08
7 PER FREDRIKSSON OK SKOGSHJORTARNA 58.08 3.40 6.59 3.07 5.30 4.31 8.46 5.23 2.41 0.55 3.18 1.55 1.41 9.42 10.50
8 BO HJALMARSSON GÄLLSTADS IF 60.49 3.58 9.52 4.28 6.23 4.42 10.25 6.50 3.23 1.20 3.55 2.45 1.55 0.53 10.06
9 OVE TÖRNROTH HJOBYGDENS OK 61.00 3.30 6.36 2.2610.13 4.41 8.31 5.08 3.01 1.07 6.24 3.05 1.35 4.43 11.00
10 PÄR MAGNUS BJUREK TIBRO AIK SOK 61.10 3.15 6.18 2.44 5.43 4.39 7.54 6.18 2.41 1.13 6.37 1.38 1.4210.28 10.34
11 MIKAEL BLOM TIBRO AIK SOK 61.55 4.25 8.17 3.01 8.43 6.27 9.32 6.41 4.03 2.01 3.32 2.54 1.36 0.43 10.18
12 ROLF VÅNEBRATT IK GANDVIK 64.01 3.1914.00 2.21 5.23 4.57 8.07 5.26 2.47 1.0113.11 1.21 1.28 0.40 10.32
13 STIG VALLERMAN BORÅS GIF 64.28 4.45 8.39 4.47 8.02 5.33 10.29 7.17 3.27 1.23 4.58 2.13 2.03 0.52 10.02
14 SVEN-ERIK AXELSSON OK RÄVEN 68.52 4.48 8.02 3.38 6.55 6.13 10.02 6.34 4.01 1.10 2.55 2.21 2.0710.06 10.38
15 YNGVE JOHANSSON TENHULTS SOK 69.06 4.23 9.24 2.53 8.45 5.35 9.08 5.45 3.02 1.06 4.58 2.32 2.09 9.26 10.42
16 INGRID SCHMITERLÖW HJOBYGDENS OK 74.22 4.31 9.36 3.35 7.51 5.33 10.41 8.53 3.30 1.15 3.40 2.43 2.0410.30 10.24
| | | |
Ö9 0 m 78 168 163 97 39 141 145 113 111 143 92 91 90 100 Starttid
1 ROBIN JOHANSSON OK TRANAN 65.09 3.32 6.37 2.25 5.12 4.06 7.04 7.29 4.25 2.14 1.05 4.45 2.53 1.24 1.3710.21 10.45
2 MATTIAS SVENSSON IK GANDVIK 65.37 3.26 7.00 2.22 5.47 5.07 7.4014.17 3.12 2.22 1.17 4.42 4.08 1.58 1.35 0.44 10.20 För tidig nollning 0.01
3 STAFFAN SCHÖN IK YMER 79.51 3.07 7.32 3.01 6.37 4.19 9.4812.27 4.10 2.25 1.45 5.26 3.11 2.23 1.4111.59 10.07
4 ANDERS ZAKRISSON MARIESTADS FK 86.43 3.08 9.04 3.03 9.44 5.59 12.16 9.50 5.23 2.30 1.10 7.08 3.40 2.37 1.42 9.29 10.26 För tidig nollning 0.04
5 STIG OLOF PETTERSSON LIDKÖPINGS VSK 101.23 6.0810.34 4.4712.1510.06 12.0813.25 6.56 3.20 3.01 8.25 3.59 3.16 2.06 0.57 10.30 För tidig nollning 0.03
Utg STEFAN GUSTAFSSON TIBRO AIK SOK 115.47 4.31 9.11 2.39 6.07 5.18 10.00 8.20 5.04 64.37 10.30 Utg:111,143.. saknas
| |
Sträcktider med fetstil är ENBART till för att förbättra läsbarheten.