SKÄRMJÄGARNA
Träningsprogram för våren 2001-03-13
tisdag |
27 mars |
SAKO, OKS |
S Hunneberg? |
torsdag |
29 mars |
Upptakt |
Skidstugan |
fredag |
30 mars |
Springcup, Natt, |
DK |
lördag |
31 mars |
Springcup, Klassisk |
|
söndag |
1 april |
Springcup, stafett |
|
söndag |
1 april |
Ok Klyftamo, klassisk |
|
|
|
|
|
tisdag |
3 april |
SAKO, TSK |
LångSM-kartan |
torsdag |
5 april |
ungdomsträning |
|
lördag |
7 april |
Bohuslunken, kort / Tibro |
Uddevalla OK / Tibro |
söndag |
8 april |
Bohuslunken, klassisk |
Uddevalla OK |
|
|
|
|
tisdag |
10 april |
SAKO, VSK |
Timmervik |
torsdag |
12 april |
IK Gandvik,Häxjakten, natt |
|
lördag |
14 april |
Främmestads IK, klassisk |
|
|
|
|
|
måndag |
16 april |
Vikingaträffen, TSOK, klassisk. |
NÄL |
tisdag |
17 april |
SAKO kontrollplockning |
TSOK,NÄL |
torsdag |
19 april |
ungdomsträning |
|
lördag |
21 april |
Hestra IF, kort |
|
söndag |
22 april |
Ulricehamns OK, klassisk |
|
|
|
|
|
tisdag |
24 april |
SAKO, Gipen, tiomilaträning |
|
onsdag |
25 april |
OK Klyftamo ungdomstävling |
|
torsdag |
26 april |
ungdomsträning |
|
lördag |
28 april |
tiomila |
|
söndag |
29 april |
tiomila |
|
|
|
|
|
måndag |
30 april |
Hjobygdens OK, kort |
|
tisdag |
1 maj |
Hjobygdens OK, klassisk |
|
tisdag |
1 maj |
IK Ymer, masstart, slingor |
Borås |
torsdag |
3 maj |
ungdomsträning |
|
lördag |
5 maj |
Omega kort |
Olsfors |
söndag |
6 maj |
Åmåls OK, klassisk |
|
|
|
|
|
tisdag |
8 maj |
sako:s ungdomsserie, OKS |
Bergagården |
torsdag |
10 maj |
ungdomsträning |
|
|
|
|
|
tisdag |
15 maj |
sako:s ungdomsserie, TSOK |
Skidstugan, THN |
torsdag |
17 maj |
ungdomsträning |
|
|
|
|
|
tisdag |
22 maj |
sako:s ungdomsserie, VSK |
Skidstugan, Ursand |
torsdag |
24 maj |
ungdomsträning |
|
|
|
|
|
tisdag |
29 maj |
sako:s ungdomss., Gipen |
|
torsdag |
31 maj |
säsongsavslutning |
Skidstugan |
fredag |
1 juni |
klubbläger, Dammekärr |
Alehof |
lördag |
2 juni |
klubbläger, Dammekärr |
|
söndag |
3 juni |
klubbläger, Dammekärr |
|
|
|
|
|
tisdag |
5 juni |
sako-träning, OKS |
Rödjan, Sjuntorp |
torsdag |
7 juni |
km-kavle, öppen |
|
söndag |
10 juni |
Sommarlandsmästerskap |
Skara Sommarland |
|
|
|
|
tisdag |
12 juni |
park-OL, Blåsut |
|
torsdag |
14 juni |
Knota kutet |
|
|
15-17 juni |
tältlägret, IK Ymer |
ålder 10-16 år |
|
|
|
|
tisdag |
19 juni |
Park-ol, Forngården, TSOK |
|
|
|
|
|
tisdag |
26 juni |
park-ol, Sandhem |
|
|
|
|
|
|
25-29 juni |
Rikslägret, Idre |
ålder 13-16 år |
|
|
|
|
tisdag |
3 juli |
park-ol, Vargön |
|
tisdag |
10 juli |
Sako, Slätterna, TSOK |
|
tisdag |
17 juli |
Sako, Gipen |
|
|
|
|
|
|
22-28 juli |
5-dagars i Märsta |
|
|
|
|
|
Ungdomsträningarna torsdagar: samling kl 17.30 vid Skidstugan
SAKO-serien: Avresa från NE-skolans p-plats kl 17.00
SAKO-träningarna: Håll utkik i Trollhättans Tidning under "klubbarna" ang samlingsplats. Se också på TSOK:s hemsida www.tsok.se.
Volvo-träningar: På måndagskvällarna under våren kommer Volvo Aero att ha träningstävlingar som vi är välkomna att deltaga i. Se anslag i Skidstugan och hemsidan.
Tävlingar: Anmälan på lista två veckor före aktuell tävling. Anmälan till 5-dagars senast 12 maj.
Telefonnummer: Skidstugan 429040, Per Ivarsson 0705-429092, Jan-Åke Sörliklev 425100, Stefan Hornebrant 80069, Loffe Johansson 12330