|
|
|
Mars |
|
V |
Dat. |
Dag |
Program |
Ansvarig |
9 |
1 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
2 |
Tor |
Träning Skidstugan, fika |
|
|
3 |
Fre |
|
|
|
4 |
Lör |
|
|
|
5 |
Sön |
SAKO ol, TSOK |
K-e Fransson |
10 |
6 |
Mån |
|
|
|
7 |
Tis |
SAKO nattcup, VSK |
|
|
8 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
9 |
Tor |
Träning Skidstugan, fika |
|
|
10 |
Fre |
Halmstad OK, natt |
|
|
11 |
Lör |
Laholms IF, klassisk |
|
|
12 |
Sön |
OK Lindena, budkavle Svanesund, budkavle |
|
11 |
13 |
Mån |
|
|
|
14 |
Tis |
SAKO natt, TSK |
|
|
15 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
16 |
Tor |
OL-upptakt Skärmjägare, Skidstugan |
|
|
17 |
Fre |
|
|
|
18 |
Lör |
|
|
|
19 |
Sön |
FK Herkules, klassisk Tipspromenad, Skidstugan |
|
12 |
20 |
Mån |
|
|
|
21 |
Tis |
SAKO ol, OKF |
|
|
22 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
23 |
Tor |
U-träning, OL-upptakt Skärmtrollen, Skidstugan |
|
|
24 |
Fre |
Spring Cup, natt Kvillebyns SK, natt |
|
|
25 |
Lör |
Spring Cup, klassisk Stångenäs AIS, kort |
|
|
26 |
Sön |
Spring Cup, kavle OK Skogsmunken, klassisk Tipspromenad Skidst. |
|
13 |
27 |
Mån |
|
|
|
28 |
Tis |
SAKO ol, OKS |
|
|
29 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
30 |
Tor |
Ungdomsträning, Skidstugan |
|
|
31 |
Fre |
|
|
|
|
|
April |
|
V |
Dat. |
Dag |
Program |
Ansvarig |
13 |
1 |
Lör |
IF Rigor, kort |
|
|
2 |
Sön |
OK Skogshjortarna, klassisk Tipspromenad, Skidst. |
|
14 |
3 |
Mån |
|
|
|
4 |
Tis |
SAKO ol, TSK |
|
|
5 |
Ons |
Veteranmotion, kl 18 Skidst Göteborg-Majorna, park |
|
|
6 |
Tor |
Ungdomsträning, Skidstugan |
|
|
7 |
Fre |
|
|
|
8 |
Lör |
Tibro AIK/SOK, kort OK Landehof, kort |
|
|
9 |
Sön |
Tibro AIK/SOK klassisk Sjövalla FK Tipspromenad, Skidst. |
|
15 |
10 |
Mån |
|
|
|
11 |
Tis |
SAKO 10-mila träning, VSK |
|
|
12 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
13 |
Tor |
Ungdomsträning, Skidstugan |
|
|
14 |
Fre |
Ljungskile FK, natt + natt-GÄM |
|
|
15 |
Lör |
OK Orinto, kort Vårspretten, Halden |
|
|
16 |
Sön |
OK Gipen, klassisk Vårstafetten, Halden Tipspromenad, Skidst. |
|
16 |
17 |
Mån |
|
|
|
18 |
Tis |
SAKO ol, OKG |
|
|
19 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidst Göteborg-Majorna, park |
|
|
20 |
Tor |
IK Gandvik, natt |
|
|
21 |
Fre |
Stenungsunds OK, klassisk |
|
|
22 |
Lör |
Främmestads IK, klassisk |
|
|
23 |
Sön |
TC-byggnation Vikingaträffen |
|
17 |
24 |
Mån |
Vikingaträffen |
Håkan Schmidt |
|
25 |
Tis |
SAKO ol, TSOK |
Leif Johansson |
|
26 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
27 |
Tor |
U-träning, Upptakt Skogsleken, Skidstugan |
|
|
28 |
Fre |
|
|
|
29 |
Lör |
10-mila Omega, kort |
|
|
30 |
Sön |
10-mila IK Uven IK Ymer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maj |
|
V |
Dat. |
Dag |
Program |
Ansvarig |
18 |
1 |
Mån |
OK Skärmen, klassisk Ryda SK, klassisk |
|
|
2 |
Tis |
SAKO u-serie, TSOK |
OL-sektionen |
|
3 |
Ons |
Göteborg-Majorna, park |
|
|
4 |
Tor |
Ungdomsträning, Skidstugan |
|
|
5 |
Fre |
|
|
|
6 |
Lör |
Eds SK, budkavle IF Hagen, kort |
|
|
7 |
Sön |
Åmåls OK, klassisk Svenljunga OK, klassisk |
|
19 |
8 |
Mån |
|
|
|
9 |
Tis |
SAKO u-serie, VSK |
|
|
10 |
Ons |
|
|
|
11 |
Tor |
Ungdomsträning, Skidstugan |
|
|
12 |
Fre |
|
|
|
13 |
Lör |
|
|
|
14 |
Sön |
|
|
20 |
15 |
Mån |
|
|
|
16 |
Tis |
SAKO u-serie, OKG |
|
|
17 |
Ons |
Göteborg-Majorna, park |
|
|
18 |
Tor |
Ungdomsträning, Skidstugan |
|
|
19 |
Fre |
|
|
|
20 |
Lör |
|
|
|
21 |
Sön |
|
|
21 |
22 |
Mån |
|
|
|
23 |
Tis |
SAKO u-serie OKF |
|
|
24 |
Ons |
Marathonstafetten |
|
|
25 |
Tor |
Säsongsavslutning ungdomsträningen Skidstugan |
|
|
26 |
Fre |
|
|
|
27 |
Lör |
Göteborg-Majorna, park |
|
|
28 |
Sön |
|
|
22 |
29 |
Mån |
|
|
|
30 |
Tis |
SAKO u-serie, TSK |
|
|
31 |
Ons |
Göteborg-Majorna, park |
|
V |
Dat. |
Dag |
Augusti |
Ansvarig |
31 |
1 |
Tis |
SAKO ol, TSOK |
Björn Stenberg |
|
2 |
Ons |
|
|
|
3 |
Tor |
Träning i Skidstugan |
|
|
4 |
Fre |
Ungdomens 10-mila |
|
|
5 |
Lör |
Ungdomens 10-mila Hjobygdens OK, kort |
|
|
6 |
Sön |
IF Hagen, klassisk |
|
32 |
7 |
Mån |
|
|
|
8 |
Tis |
SAKO park-ol, OKF |
|
|
9 |
Ons |
|
|
|
10 |
Tor |
Träning i Skidstugan |
|
|
11 |
Fre |
|
|
|
12 |
Lör |
OK Skogsstjärnan, kavle Vimmerby/Hässleby GM |
|
|
13 |
Sön |
OK Skogsvargarna, klassisk |
|
33 |
14 |
Mån |
|
|
|
15 |
Tis |
SAKO ol, OKS |
|
|
16 |
Ons |
|
|
|
17 |
Tor |
Upptakt ungdomsträningen Skidstugan |
|
|
18 |
Fre |
|
|
|
19 |
Lör |
Familjefest Skidst, OK Kullingshof, kort |
H-styrelse |
|
20 |
Sön |
Falköpinbgs AIK, klassisk |
|
34 |
21 |
Mån |
|
|
|
22 |
Tis |
GÄM-kavle, VSK |
|
|
23 |
Ons |
|
|
|
24 |
Tor |
Ungdomsträning Skidstugan |
|
|
25 |
Fre |
Natt-DM, IK Ymer |
|
|
26 |
Lör |
|
|
|
27 |
Sön |
DM klassisk, Skene |
|
35 |
28 |
Mån |
|
|
|
29 |
Tis |
SAKO ungdomskavle, OKS |
|
|
30 |
Ons |
|
|
|
31 |
Tor |
KM-kavle öppen |
Ulf S/Lars J |
V |
Dat. |
Dag |
September |
Ansvarig |
35 |
1 |
Fre |
|
|
|
2 |
Lör |
SM klassisk, kval GÄM dag, TSK |
|
|
3 |
Sön |
SM klassisk final |
|
36 |
4 |
Mån |
|
|
|
5 |
Tis |
SAKO ol, VSK SM natt |
|
|
6 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
7 |
Tor |
Ungdomsträning Skidstugan |
|
|
8 |
Fre |
SM kort, kval Floby, natt |
|
|
9 |
Lör |
SM kort, final Borås GIF, kort |
|
|
10 |
Sön |
SM budkavle Herrestads AIF/Uddevalla IS, klassisk |
|
37 |
11 |
Mån |
|
|
|
12 |
Tis |
SAKO ol, OKF |
|
|
13 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
14 |
Tor |
Ungdomsträning Skidstugan |
|
|
15 |
Fre |
|
|
|
16 |
Lör |
Lidköpings VSK, u-tävl Hestra IF, kort |
|
|
17 |
Sön |
Lidköpings VSK, u-tävl Hestra IF, klassisk |
|
38 |
18 |
Mån |
|
|
|
19 |
Tis |
SAKO ol, TSK |
|
|
20 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
21 |
Tor |
Ungdomsträning Skidstugan |
|
|
22 |
Fre |
|
|
|
23 |
Lör |
Kort DM, OK Klyftamo |
|
|
24 |
Sön |
DM-kavle, Mariestads FK |
|
39 |
25 |
Mån |
|
|
|
26 |
Tis |
SAKO ol, OKG |
|
|
27 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
28 |
Tor |
Ungdomsträning Skidstugan |
|
|
29 |
Fre |
|
|
|
30 |
Lör |
Mark/Kinna/Räven, kort OK Flundrehof u-tävl |
|
V |
Dat. |
Dag |
Oktober |
Ansvarig |
39 |
1 |
Sön |
OK Alehof, klassisk |
|
40 |
2 |
Mån |
|
|
|
3 |
Tis |
SAKO natt, OKS |
|
|
4 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
5 |
Tor |
Ungdomsträning, Skidstugan |
|
|
6 |
Fre |
|
|
|
7 |
Lör |
Rydboholms SK, kort 25-manna |
|
|
8 |
Sön |
Borås GIF, kort |
|
41 |
9 |
Mån |
|
|
|
10 |
Tis |
SAKO natt, TSOK |
R Enbom |
|
11 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
12 |
Tor |
Ungdomsträning, Skidstugan |
|
|
13 |
Fre |
Istrums SK, natt |
|
|
14 |
Lör |
|
|
|
15 |
Sön |
Ljungskile FK, klassisk |
|
42 |
16 |
Mån |
|
|
|
17 |
Tis |
|
|
|
18 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidst Halvårsmöte kl 19 |
H-styrelse |
|
19 |
Tor |
Ungdomsträning, Skidstugan |
|
|
20 |
Fre |
Frölunda OL, natt |
|
|
21 |
Lör |
IK Ymer, park |
|
|
22 |
Sön |
OK Kullingshof, budkavle Gbg-Majorna, kort |
|
43 |
23 |
Mån |
|
|
|
24 |
Tis |
|
|
|
25 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
26 |
Tor |
Säsongsavsluting ungdomsträningen Skidstugan |
|
|
27 |
Fre |
|
|
|
28 |
Lör |
Smålandskavlen, IKHP |
|
|
29 |
Sön |
Smålandskavlen, IKHP |
|
44 |
30 |
Mån |
|
|
|
31 |
Tis |
|
|
V |
Dat. |
Dag |
November |
Ansvarig |
44 |
1 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
2 |
Tor |
Träning, Skidstugan, fika |
|
|
3 |
Fre |
|
|
|
4 |
Lör |
Uddevalla OK , patrull |
|
|
5 |
Sön |
Hylte OK, lång |
|
45 |
6 |
Mån |
|
|
|
7 |
Tis |
|
|
|
8 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
9 |
Tor |
Träning Skidstugan, fika |
|
|
10 |
Fre |
|
|
|
11 |
Lör |
|
|
|
12 |
Sön |
Åkes poängterräng |
|
46 |
13 |
Mån |
|
|
|
14 |
Tis |
|
|
|
15 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
16 |
Tor |
OL-avslutning |
OL-sektionen |
|
17 |
Fre |
|
|
|
18 |
Lör |
|
|
|
19 |
Sön |
|
|
47 |
20 |
Mån |
|
|
|
21 |
Tis |
|
|
|
22 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
23 |
Tor |
Träning, Skidstugan, fika |
|
|
24 |
Fre |
|
|
|
25 |
Lör |
Årsfest |
|
|
26 |
Sön |
|
|
48 |
27 |
Mån |
|
|
|
28 |
Tis |
|
|
|
29 |
Ons |
Veteranmotion kl 18, Skidstugan |
|
|
30 |
Tor |
Träning Skidstugan, fika |
|